Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hali.

A firefoxal volna egy olyan problémám, hogy folyton kivagy, de ha Shockwave flash és a Silverlight plugineket kikapcsolom, akkor nincs fagyás, csak az oldalakat nem jeleníti meg rendesen, Probáltam az FireFox-ot újra telepíteni, a hiba ugyan úgy fenn áll.

(#23602) NetED válasza RaPiDsHaRe (#23601) üzenetére


NetED
csendes tag

Hello!

Már többen is vagyunk ezzel a hibával itt a topicban. Gondolom neked is az új FF verzió frissítése után jött elő...
Végleges megoldás egyelőre nincs, várjuk a javítást...

(#23603) #54715584


#54715584
törölt tag

Nálam még az animált gif-ek is nagyon megfogják a böngészőt.

(#23604) WonderCSabo válasza #54715584 (#23603) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, sajnos ez egy csúnya hiba. De nightlyban már javítva van, nemsokára végleges verzióba is érkezik a javítás.

(#23605) bodhi9


bodhi9
csendes tag

A 10-es verzióban milyen újdonságok lesznek? A jelenlegi skin meddig marad? A GUI lassúságát előreláthatólag mikor javítják? :)

(#23606) HZoli87 válasza bodhi9 (#23605) üzenetére


HZoli87
veterán

(#23607) WonderCSabo válasza bodhi9 (#23605) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mi a gond a jelenlegi skinnel? A GUI lassúságát folyamatosan javítják a Snappy projekt keretében, sajnos az Electrolysis fel lett függesztve. Van egy új GUI terv, de ez csak terv.

(#23608) bodhi9 válasza WonderCSabo (#23607) üzenetére


bodhi9
csendes tag

Bajom nincs vele, csak valahol a 5-6-os verzió idején láttam új skin terveket, és akkor valaki azt írta, hogy a 10-es verzióban debütálhat. A híreket meg nem mindig követtem figyelemmel... Köszi amúgy az infókat! :)

(#23609) Kunsztler válasza HZoli87 (#23606) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Mikorra várható a 10-final?Jól látom ,hogy beleteszik a 10-be automatikus frissítést mint a Chromeba?

Nexus 5

(#23610) HZoli87 válasza Kunsztler (#23609) üzenetére


HZoli87
veterán

Január vége és nem.

(#23611) Kunsztler válasza HZoli87 (#23610) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Akkor a 11-be teszik bele?

Nexus 5

(#23612) WonderCSabo válasza Kunsztler (#23611) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csak Firefox 13-ban lesz, legalábbis ez a terv. [link]

(#23613) Omega81


Omega81
senior tag

Sziasztok!

Fiam gépén azt csinálja a Firefox, hogy a Facebook megy, de bármilyen WEB oldal pár perc alatt befagy, azaz nem reagál a Firefox, mint ha ott sem lenne. Friss oprendszer, elvileg minden oké. Amikor CTRL+Alt+Del -> feladatkezelőnél rányomok hogy feladat bezárása, de nem nyomok rá a "Befejezés most"- ra, akkor lehet tovább használni. Ez mitől lehet? Köszi.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#23614) Omega81 válasza Omega81 (#23613) üzenetére


Omega81
senior tag

Másodperc, nem perc!

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#23615) Omega81 válasza Omega81 (#23613) üzenetére


Omega81
senior tag

Megoldódott. Hiányzott ActiveX vezérlő és Plug-in... csak hát ugye régebben kiszokta írni, hogy az oldal megjelenítéséhez szükséges ...blabla. Most nem írta ki, hanem lemerevedett. :N
A cuccok telepítése után jó lett.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#23616) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Kérdés:

van a címsáv vagy mi ahová be kell írni hogy www. akármi..

ha oda csak szavakat írok akkor is keresőként működik. de átállt valami Plus Network keresőre. Én a sima googlet akarnám. Hol tudom visszaállítani ?

(#23617) WonderCSabo válasza #81556480 (#23616) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#23618) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Hír

Nexus 5

(#23619) #81556480 válasza WonderCSabo (#23617) üzenetére


#81556480
törölt tag

:R :R

(#23620) Krystal_s válasza Steelmanus (#23600) üzenetére


Krystal_s
addikt

nekem nem világos ? :DD jó akkor légy szíves olvasd már vissza, amiket írtam !!!
azzal kezdtem, hogy a sütik engedélyezve vannak !. valamint azt is írtam, hogy egész eddig jó volt és azóta állítja vissza a csúszkát, mióta megváltozott a beállítási felület, kb 3 napja, viszont mégis működik és elmenti az általam megadott dolgokat, csakis a beállításban íjra rosszul és csakis a kikapcsolásnál !
azt is írtam a kérdésem után, hogy már tárgytalan, mivel mások is jelezték h náluk is rosszul jelzi a csúszka az állapotot, de keresésnél úgy működik, amire állítva van.

(#23621) L7wy válasza Steelmanus (#23600) üzenetére


L7wy
őstag

Nálam is ilyen

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#23622) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

Egy újabb kis kérdés amire régóta nem találok megoldást. Ha megnyitom ezt az oldalt akkor kiírja a böngésző hogy nincs megfelelő kiegészítő feltelepítve
RÁkattintok meg is találja, hogy a windows player 11 kiegésítő hiányzik de csak kézi telepítéssel lehet. Egy windows7-es gépről van szó ahol alapból fent van a wp11. Mit lehet tenni?

(#23623) HZoli87 válasza tototos (#23622) üzenetére


HZoli87
veterán

(#23624) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali egy olyan gondom lenne hogy a laptopom tönkrement de a vinyó jó így kiszedtem de a könyvjelzőket nem tudom róla lementeni mert a firefox könyvtárába van egy bokkmarks file de az nem tartalmaz semmit. Honnan tudom megkeresni a elmentett oldalaimat?

(#23625) WonderCSabo válasza metaldog (#23624) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nemrég volt erről szó. [link]

(#23626) #81556480


#81556480
törölt tag

böngésző poén : [link]

(#23627) weiss válasza weiss (#23531) üzenetére


weiss
addikt

Erre valaki? Próbáltam letiltott addonokkal. 3 gépen is csinálja. Gmailbe ha bejelentkezek, a háttérképet ott is csak lassan tölti be.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23628) WonderCSabo válasza weiss (#23627) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ilyen feature nincs, csak a decode on draw, amivel csak akkor dekódolja a képeket, amikor először megnézed őket. De ennek nem kéne látszódnia. about:configban a image.mem.decodeondraw változóval tudod kikapcsolni.

(#23629) Steelmanus válasza Krystal_s (#23620) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jo rendben, akkor elnezest kerek meggyoztel. Google bug.
Nalam jo, Nightly a kovetkezo beallitasokkal. about:permissions
A Beallitasoknal a lemez cache tiltva, ill. 0
About:config
A cache-ek letiltasa:
browser.cache.disk.enable False
browser.cache.offline.enable False
browser.cache.memory.capacity Egesz 512000
A keresőablakobol uj lapon nyiljon meg a kereses eredmenye:
browser.search.openintab True
A Plugin Container kilovese ha nincs ra szukseg:
plugins.unloadASAP Logikai True
Adatvedelem
Maskent nem tudom leirni, videot nem tudok kesziteni, csupan a szavamban bizhatsz.
Es igen nalam megmarad a beallitas, mint ahogy mar egy elozo hozzaszolasomban be tettem egy kepet.
Hasznalok CCleaner-t de a Google sutik kivetel listan vannak.
Ha mar a sutiknel tartunk, ugy gondolod hogy a mentett sutit felulirja es azert valtozik meg a beallitas kepe meg akkor is ha valojaban jol mukodik? Mert valami oka van, es a gepeden kell valtoznia valaminek hogy nem jol mutatja a bealltast.

(#23621) L7wy A linkelt videon egy Chrome lathato, de honnan tudod hogy pl az about:flags-be mi van a videon lathato bongeszoben beallitva.

(#23630) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Erre [link] senki?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#23631) WonderCSabo válasza < CyberBob > (#23630) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondd el, milyen az opera jegyzete.

(#23632) < CyberBob > válasza WonderCSabo (#23631) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Egy külön fülön lehet írni mint a jegyzet tömbbe amit később a gyorsmenüből előlehet hívni. Persze bármennyit lehet menteni. Hirdetés feladáskor nagyon jól jön. [link]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#23633) WonderCSabo válasza < CyberBob > (#23632) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#23634) < CyberBob > válasza WonderCSabo (#23633) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm, megnézem.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#23635) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Használom a FF mellett a Pale Moon-t is, mert nem férek el egy büngészőben, na most, van - e valami trükk a Pale moon esetében, hogy a görgő nyomvatartása mellett le meg fel "görgetni" gyorsan.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#23636) L7wy válasza Steelmanus (#23629) üzenetére


L7wy
őstag

Onnan hogy az én Chromeom :) Csak a finomgörgetés lett változtatva.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#23637) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen új rendszer, minden frissen telepítve. Firefox 9.0.1, minden flash objektumnál, pl youtube video megfagy az egész, hang egy darabig megy, csak feladatkezelő -> plugin container kilövése segít, de így használhatatlan, ötlet? Flasht firefox telepitette fel magának, amikor először találkozott vele.

(#23638) WonderCSabo válasza Ranger^41 (#23637) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld újratelepíteni a Flasht.

(#23639) Steelmanus válasza L7wy (#23636) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Az mas, :) akkor ismered a bogeszod. Tegnap ota most kapcsoltam be a gepet hogy benezzek a topikba, elotte ellenoriztem a Google beallitasokat, es minden bealltas ugy maradt ahogy hagytam tegnap. De nem akarok ezen lovagolni, nalam jo, beirtam a beallitasaimat a Nightly bongeszovel kapcsolatban.
Te milyen programmal keszitesz videot hogy fel tudd tenni a YouTube-ra? Ideje lenne nekem is beszerezni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#23640) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hali!

Valami gáz van ezzel a legfrissebb verzióval, mert a privát böngészés ellenére, szépen megjegyezte az előzményeket. Nem általános, de már 2x is előfordult. Még jó, hogy nem buktam le. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#23641) Kolondrum

Üdv! Eddig nem tudtam miért van problémám, mivel ide írok rájöttem. A hiba az hogy nem indul el a képernyőkímélőm. Rájöttem, hogy addig jó még a FF-t nem indítom el. Teszteltem, hogy elindítom, de semmit nem nyitok meg majd kilépek, akkor megy. Ismét elindítom és várok, még fut a program nem indul el és onnantól kezdve már nem is fog még akkor sem ha kilépek belőle, egyik esetben sem kell lapot megnyitni. Üres kezdőlapom van, 9.01 - addblock plus, lastpass, java. kb ennyi van fent hozzá. Tudtok rá megoldást?? :R
Minden FF így települ nekem új generáció óta, most mi lett más?

[ Szerkesztve ]

(#23642) Kolondrum válasza Kolondrum (#23641) üzenetére

Ami más: új a deszka, cpu, vga, ram és van SSD, ezért a cache a HDD-re lett áthelyezve. Itt a baj?

(#23643) WonderCSabo válasza Kolondrum (#23642) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáltad csökkentett módban indítani?

(#23644) Kolondrum válasza WonderCSabo (#23643) üzenetére

Tessék? Olyat tud? :F

megvan, próbálgatom. Igaz nem tudom mit csinálok...

[ Szerkesztve ]

(#23645) Kolondrum válasza WonderCSabo (#23643) üzenetére

Full csökkentettbe jó minden. Mit javasolsz? Gyári beállítások nem segítettek, a kiegészítők letiltása sem.

(#23646) WonderCSabo válasza Kolondrum (#23645) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az első hsz -> diagnosztikát zongorázd végig. A csökkentett mód egyébként a hardveres gyorsítást is lekapcsolja, azt is csekkold le.

(#23647) Kolondrum válasza WonderCSabo (#23646) üzenetére

Azt már megnéztem és nem volt rá hatással. Amúgy csökkentettbe jó a cucc, ha boot után azonnal abban indítom el. Viszont, ettől függetlenül pl a fullképes filmek kiugranak ablakba és egyéb finomságok, tehát nem biztos, hogy a FF a baj, de tény, hogy hatással van a dologra. Az is érdekes hogy néha a várakozás kör jelenik meg az egér mellett, onnan tudom, hogy a k.kímélő nem megy már. Sőt ha manuálisan indítom el akkor meg kikapcsol 1 percen belül biztosan, pont mintha megmozgatnád az egeret. Egeret kihúzva, stb stb mind mefvolt de semmi. Nem lehet valahogy kideríteni mi blokkolja vagy miért vannak nálam furcsaságok? Pl a 3d mark vantage sem megy mert kilép, hogy felbontásváltozás történt, pedig nem, ez sztem összefüggésben van a filmek abalkba való ugrásával és az egész hercehurcával. :(

(#23648) WonderCSabo válasza Kolondrum (#23647) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, szóval az egész rendszerrel gondok vannak? Az sok összetett cucc, így hirtelen nem tok semmit javasolni (persze kivéve win reinstallt, de az radikális megoldás)

(#23649) Kolondrum válasza WonderCSabo (#23648) üzenetére

Ja, már nem is tudom hány reinstall volt, az SSD-re egy install alatt közel 100 gigát írok bakker. Többet írtam rá win telepítéssel mint amennyit eddig össz használtam normálisan.
Van még egy pár hibajelenség ami mind azzal van kapcsolatban, hogy valami hátul munkálkodik és mintha keresztbe akarna tenni....

(#23650) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Firefoxhoz van olyan kiegészítő ami a halott könyvjelzőket gyomlálja ki? egyesével macerás átnézni melyik könyvjelző dob 404-est...

http://www.youtube.com/tutisgsxr

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.