Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) WonderCSabo válasza janos1988 (#23350) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajnos csak egyesével lehet, Screengrab kieggel. Persze ha írsz hozzá szkriptet, akkor lehet egyszerre is. :)

(#23352) L7wy


L7wy
őstag

Nagy újévi bulit mindenkinek :D

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#23353) Kunsztler válasza L7wy (#23352) üzenetére


Kunsztler
senior tag

:DD :DD :DD :DD :DD

Nexus 5

(#23354) deicide


deicide
veterán

Meg lehet valahogy oldani, hogy a szöveg, amit az oldalak betöltésekor alulra kiÍr (pl adatátvitel a következő helyről), az az alsó kiegészítősávon jelenjen meg, mint a régi FF-ban?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23355) WonderCSabo válasza deicide (#23354) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> [link]

(#23356) Csazsol


Csazsol
aktív tag

Sziasztok!

9.0.1 verzió állandóan lefagy :((
Tud valaki megoldást?

BUÉK

Vagyok

(#23357) deicide válasza WonderCSabo (#23355) üzenetére


deicide
veterán

Pedig végignéztem az 1. hsz-t, de úgy látszik, már sok volt a HP és nem látok tisztán.

köszönöm

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23358) Csazsol


Csazsol
aktív tag

Csökkentett módban is fagy :(((

Feladatkezelőből leállítás.
Leállítás gombra nyomás után elindul a háttérben.
Majd megint lefagy.
Leállítás gomb után megint indul és lefagy...

BUÉK

[ Szerkesztve ]

Vagyok

(#23359) WonderCSabo válasza Csazsol (#23358) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> diagnosztika.

(#23360) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

A Nightly már a kiegészítőket is szinkronizálja a Firefox Sync-el!

(#23361) Met válasza Csazsol (#23358) üzenetére


Met
nagyúr

Csinálj egy új profilt (Bookmarkot backupold) nekem is időnként lefagyott, azóta nem. koppkopp

BUÉK Nektek

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23362) looser


looser
addikt

Sziasztok, le lehet valahogyan tiltani azokat a reklámokat, amelyek az oldal egy bizonyos pontjához érve 'kúsznak be' oldalról? Nem is igazán reklám, hanem a site egy másik cikkéhez szóló link, ajánló, de tudjátok biztosan, mire gondolok. Üdv :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23363) WonderCSabo válasza looser (#23362) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Adblock Plus a barátod. De a PH! lapcsaládra ne használd.

(#23364) looser válasza WonderCSabo (#23363) üzenetére


looser
addikt

Köszi, telepítve van már évek óta, melyik az a funkció (opció), ami erre való? Ismétlem: nem reklám, hanem egy másik cikk ajánlója, csak mivel nekem az alapértelmezett betűtípus fel van téve és mindenhol fix Arial 16, így előfordul, hogy szétesnek az oldalak és a beúszó ajánló 'beköltözik' a cikkbe.
Tehát ezt nem reklám blokkolására használnám (arra már évek óta használom az Adblock Plus-t ezzel a folyamatosan frissített hosts file-al együtt), hanem kimondottan a beúszó ajánlókra.
Szóval mit kell benne beállítani, 'hekkelni' hogy ezek ne jelenjenek meg? Gondolom valamilyen js parancs lehet, mert a js kikapcsolásakor nem jönnek, viszont az ugye másra is kihatással van...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23365) WonderCSabo válasza looser (#23364) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az Element Hiding Helperrel könnyen el tudod tüntetni.

(#23366) looser válasza WonderCSabo (#23365) üzenetére


looser
addikt

Remek, köszönöm! :) :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23367) Csazsol válasza Met (#23361) üzenetére


Csazsol
aktív tag

7.0 install.
Ez uptade 9.0.1-re.
Most müxik.

Vagyok

(#23368) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Több éve streamen nézek amerikai sportcsatornákat. pár napja kb semmilyen stream nem jön be. Vagy az egész oldal full fekete, vagy a vshare pluginért nyekereg, hogy frissítsem. de ha rákattintok, akkor meg azt írja, hogy az oldal nem elérhető. ezt csinálja chrome-nál is, kipróbáltam. Mit csináljak? Kaptam olyan tippet, hogy a flash-el van baja, nem konkrétan a vshare-pluginnel. Felraktam 4-es firefoxot, 8-asat (laptopomon 8.0.1-es van és ott megy) és próbáltam a 9-eset is. Letöltöttem legújabb adobe flash playert és shockwave-et is, minden félét amit találtam, de semmi :S
Előre is nagyon köszönöm!

szerk: hopp közben a full fekete képernyőn simán nem látszik, mert feketével van írva, de pont odakattintottam és kijelölve olvasható a kék hátterű kijelöléssel a következő szöveg:
Warning: Smarty error: unable to read resource: "upgradeIframe.tpl" in /www/html/vshare/include/smarty/Smarty.class.php on line 1093

szerk 2: amikor kéri, hogy frissítsem a vshare-t akkor ott van egy nagy upgrade felirat, ráklikkelek és ezt írja: A kapcsolódás sikertelen :A Firefox nem képes kapcsolatot létesíteni a(z) startsear.ch helyen lévő kiszolgálóval.

bocsánat, hogy így csapongok, csak tiszta ideg vagyok, hogy nem tudom nézni a meccset és már lement az első félidő :S

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#23369) WonderCSabo válasza Lmh (#23368) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem úgy tűnik, hogy magával az oldallal van gond.

(#23370) Lmh válasza WonderCSabo (#23369) üzenetére


Lmh
őstag

nem hiszem, mert minden oldalnál ezt csinálja. most letöröltem a vshare-t hátha újra le tudom szedni
amire hivatkozik a hibaüzenet, az ez a : startsear.ch
rákerestem google-on és valami vírust ír :S tudni erről valamit?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#23371) WonderCSabo válasza Lmh (#23370) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez télleg vírus. Próbálj víruskeresést.

(#23372) Lmh válasza WonderCSabo (#23371) üzenetére


Lmh
őstag

csak 4 keresőt állítottam rá egyszerre, köszi ;) remélem elcsípem :((

Szóval mindenkinek: ha startsear.ch-el találkoztok valahol, akkor vigyázat, VÍRUS!

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#23373) laszlohu válasza WonderCSabo (#23363) üzenetére


laszlohu
addikt

De a PH! lapcsaládra ne használd.

Miért, mi a baja az Adblock Plus - nak a PH! lapcsaláddal?

(#23374) myke01 válasza myke01 (#23345) üzenetére


myke01
senior tag

Létezik olyan kieg. ,amivel mindent lehet szinkronizálni "felhőbe" , és nem csak a FF Sync által kínált alapértelmezett opciókat ?

Erre valakinek valami ötlete ?

(#23375) Matthewus válasza myke01 (#23374) üzenetére


Matthewus
őstag

Tudtommal nincs. Majd a 11-es vagy 12-es verziótól kezdve lehet majd a kiegészítőket is szinkronizálni.

(#23376) WonderCSabo válasza laszlohu (#23373) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A PH!-nak van baja az Adblockkal, mivel a PH! a reklámokból él. Az alapelvek is tiltja. Mellesleg legalább ennyivel támogassuk az oldalt...

(#23377) Fandango válasza WonderCSabo (#23376) üzenetére


Fandango
veterán

Lehet en vagyok a hulye de attol, hogy vkinek tiltva vannak a reklamok, attol meg az oldal nem szenved semmilyen anyagi hatranyt leven az oldalon ott vannak csak lokalisan nem latszik vagy en gondolom rosszul? Vagy igy nem lesz kattintas adott reklamra (bar szerintem igy se sokan kattintanak adott hirdetesre) es azutan jar a penz az oldalnak?

[ Szerkesztve ]

(#23378) Dluinet válasza Fandango (#23377) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha megjelenésalapú számlálok nem pörögnek, akkor pénz sem lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23379) Fandango válasza Dluinet (#23378) üzenetére


Fandango
veterán

De ezt hogy ellenorzi a szamlalo, hiszem oldalbetolteskor lejon a teljes oldal csak lokalisan az adblock ezt mar nem jeleniti meg, mivel elrejti eloled, lehet hogy en gondolom totalisan rosszul a mukodeset ennek, de akkor vki elmagyarazhatna reszletesebben hogy mukodik ez.

Vagy mar oldalbetolteskor nem toltodik be az a kod resz ami a reklamot tartalmazza? :F

[ Szerkesztve ]

(#23380) Lmh válasza Lmh (#23372) üzenetére


Lmh
őstag

Sajnos nem sikerült megoldani :S Semmilyen írtó/javító nem oldotta meg :S
Ráadásul letöröltem a firefox kiegészítők közül a vshare-t :S

Mégegyszer a probléma: eddig mentek a vshare-es streamek. De most ha elindítanék egyet, azt írja, hogy az újabb verzióra van szükségem és töltsem le. Ott is van lent a nagy download felirat, de ha rákattintok, akkor nem csinál semmit, nem kapcsolódik semmilyen oldalra, nem töltődik semmi :S

Egyébként azt nem értem, hogy valószínűleg nem is kell ez a vshare a lejátszáshoz, mert a laptopomon nicns se a kiegészítők se a bővítmények között semmilyen vshare-es cucc és mégis lejátsza.

Ha valakinek van valami tippje, azt örömmel hallgatom.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#23381) Fandango válasza Lmh (#23380) üzenetére


Fandango
veterán

Mi ennek a sportcsatornanak a weboldala?

(#23382) WonderCSabo válasza Fandango (#23379) üzenetére


WonderCSabo
félisten

1. Az Adblock le se tölti.
2. Ha megjeleníti, akkor esetleg Te rá is kattintasz, ami plusz pénz.

De könyörgöm, ne legyünk már ennyi sóherek, hogy még annyival se támogatjuk az oldalt, hogy a nem sok reklámok engedélyezzük.

[ Szerkesztve ]

(#23383) Fandango válasza WonderCSabo (#23382) üzenetére


Fandango
veterán

Koszonom a valaszt, nem vagyok soher en csak kivancsi voltam, hogy mukodik ez. :R

(#23384) Lmh válasza Fandango (#23381) üzenetére


Lmh
őstag

ez nem konkrét weboldal. mindenféle streamek a weben. maga a vshare a problémás sztem

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#23385) Fandango válasza Lmh (#23384) üzenetére


Fandango
veterán

linkelj egyet ami nem megy.

(#23386) Lmh válasza Fandango (#23385) üzenetére


Lmh
őstag

parancsolj: [link]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#23387) Fandango válasza Lmh (#23386) üzenetére


Fandango
veterán

Ha gondolod tegyel egy probat, toltsd le innen a vshare plugint.

(#23388) Lmh válasza Fandango (#23387) üzenetére


Lmh
őstag

köszönöm. letöltöttem. ez egy xpi fájl. ismeretlen számomra és az oprendszer számára is. mit csináljak vele?

szerk: közben rájöttem hogy kell felrakni, csak itt az össze vissza kavarásban raktam fel 4.0-ás meg 8.0-ás firefoxot is, de most valahogy 9.0.1-es van fent :S pedig reggel amikor 9.0.0-s volt fent, akkor direkt nem frissitettem amikor kérdezte folyton, hogy nem frissitem-e, mert írta, hogy a vshare plugin nem kompatibilis a 9.0.1-gyel. Erre most nem engedi telepíteni persze. Mindjárt megpróbálom megint újrarakni a 8.0.0t

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#23389) Lmh válasza Fandango (#23387) üzenetére


Lmh
őstag

Hát sajnos nem jött be :(
Próbáltam berakni 8.0.1-be, 4.0-ba. Mind2-re azt írta, hogy nem kompatibilis.
Ami azért fura, mert anno mind2 firefox verzióval ment a vshare ( lehet a vshare verziója nem jó amit linkeltél. )
Aztán felraktam a 3.6-os firefoxot. Arra felment a plugin, viszont ugyanúgy nem jó a stream. Upgrade-et kér, és ha rákattintok a downloadra, akkor " oldal nem található ( vagy vmi ilyesmi) "

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#23390) Steelmanus válasza WonderCSabo (#23382) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

En is hasznalom az AdBlock Plus-t + az Element-et a PH- hogy kell engedelyezni a reklamokat? Eleg ha az AB beallitasoknal engedelyezem a Szures tiltasa a prohardver.hu?
Mellesleg fizetos lesz a Hardverapro, mert ki adtak kulso cegnek, mondvan kevesen dolgoznak a PH-nel es nincs ra idejuk es energiajuk, miert nem vesznek fel embereket ahelyet hogy kuso cegnek adjak a munkat?
Hardverapró-expresszvonat érkezik, a PH! vágánynál kérjük vigyázzanak! :)

(#23391) WonderCSabo válasza Steelmanus (#23390) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Eleg ha az AB beallitasoknal engedelyezem a Szures tiltasa a prohardver.hu?

Igen, meg a lapcsalád többi oldalát is, amit látogatsz.

Mellesleg fizetos lesz a Hardverapro, mert ki adtak kulso cegnek, mondvan kevesen dolgoznak a PH-nel es nincs ra idejuk es energiajuk, miert nem vesznek fel embereket ahelyet hogy kuso cegnek adjak a munkat?

Nem adták ki külső cégnek. Az oldal elkészítését végzi külső cég, azért mert a belső fejlesztőnek (lezso6) nincs erőforrása elkészíteni. Persze fel is vehettek volna még x fejlesztőt, de ez így sokkal olcsóbb, gondolom. És nem azért lesz fizetős, mert külső cég készíti el, hanem azért, mert a jelenlegi rendszerben durván veszteséges.

(#23392) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Most leinstallaltam az AB+Element-et es megis pl a FireFox topik aljan ures doboz fogad.
Kep.

(#23393) WonderCSabo válasza Steelmanus (#23392) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Újraindítottad a Firefoxot? Ctrl+F5 megvolt?

(#23394) Steelmanus válasza WonderCSabo (#23391) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jo par evet megeltem mar, tobb mint 15 000 főt dogoztato cegnel dolgoztam sokaig ill. addig amig tonkre nem ment, es tudom milyen az ha valamit amit hazonbelul el lehet vegezni es kiadjak kulso cegnek, mit jelent. Mindig tobbe kerul, mintha sajat dolgozot, fejlesztot foglalkoztatnanak logikusan is igy van mert ket "ceget" kell nyeresegesen eltartani, ismerem a szoveget mert nagyjabol 15 evig ezt hallgattam.

(#23393) WonderCSabo Igen megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#23395) Steelmanus válasza WonderCSabo (#23393) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ujra telepitettem a 9.0.1-et es egyenkent tettem fel a Kiegeszitoket, az also reklamablak ures megjeleniteset a HyperTranslate 4.0.0 okozza. Viszont nekem az kell, es meg az AB+Element-et fel sem tettem, de a linkben szerepel a doubleclick.net biztos hogy tiltva lesz ha az AB+ Element-et felteszem.

[ Szerkesztve ]

(#23396) draco31


draco31
veterán

Startlap.hu-val másnak is gyűlt már meg baja mostanság. Én nem nézem soha, de egyik barátomnak állandóan megáll tőle az FF.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#23397) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ezzel a kieggel középre lehet állítani a képeket, és eltávolítani a sütét hátteret. Magyarul, Nightlyban visszaállítani régire a képek megjelenítését.

(#23398) vante


vante
aktív tag

Régen úgy emlékszem az volt a legnagyobb baj a Firefox 64bit-el elsősorban hogy nincs rá Flash 64bit (másodsorban meg hogy nem annyira stabil volt az FF). Viszont ahogy látom már van 11.2-es béta (64bit) a flash-ből. Most akkor összekapják már magukat a fejlesztők vagy egyszerűen nem jut rá idejük a 32bit mellett?

(#23399) WonderCSabo válasza vante (#23398) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 64 bites Firefox Windowsra nem prioritás, mellesleg sok optimalizáció kéne ahhoz, hogy a 32 bites verzió teljesítményét egyáltalán elérje. Itt ki tudod próbálni, egyébként a Nightlyból.

(#23400) deicide


deicide
veterán

Erre tudtok megoldást?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.