Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) zsotesz81 válasza zsotesz81 (#23800) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Tárgytalan, megoldódott, köcsög symantec firewall. Automatic-ra váltott az internet access, permit all-ra átrakva jó.

(#23802) Faterkam válasza DS39 (#23796) üzenetére


Faterkam
addikt

Szia!

Eddig annyit sikerült kiderítenem, hogy ha egy oldal adminján dolgozom és egy másik fülön a publik oldalon ellenőrzöm, hogy mit tettem fel akkor jön elő. De csak akkor ha vissza gombra kattintok. Én is 1000 éve Firefox-ot használok 4 éve ugyan ezeket a munkafolyamatokat csinálom nap mint nap. A 9.01-ig sohasem láttam én se ezt a hibaüzenetet.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#23803) Faterkam válasza DS39 (#23796) üzenetére


Faterkam
addikt

Nah visszatettem a 9.01-et ott ezt rakja ki:

Rákattintok az újraküldésre és tölti az oldalt rendesen, ez kevésbé macerás, mint a 10.0-ban :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#23804) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Ha jól emlékszem, akkor a 10-es verzióra mondták azt hogy lesz belőle natív 64 bites verzió.

Kérdésem az lenne, hogy van-e? Melyik verzió lesz az?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

ui.: csak is a hivatalos mozilla verziók érdekelnek.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#23805) Winner_hun


Winner_hun
félisten

10-es Firefox + legújabb Java. Mindkettőt tegnap frissítettem. Ha java-s alkalmazást futtatok akkor meghülyül a böngésző, a szöveg kijelölés eddig kék volt, most fehér. Ha pl. itt a fórumon a keresőbe belekattintok akkor nem tűnik el a gyorskeresés itt szöveg. Ha kijelölöm a szöveget és beírok valamit akkor az beíródik, viszont enter megnyomása után olyan mintha nem írtam volna be semmit, mindent kiad a kereső. A beviteli mezőben a kurzor is megszűnik. Csak a böngésző újraindítása megoldás. Valami ötlet hogy mi lehet a problémát elhárítani?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23806) neduddki válasza Winner_hun (#23805) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

torold a tuzroka kest, csokkencsd a merete 9M-re, vezerlopult>java kess 1G-rol csokkencsd /en 10-20M-re szokam/ majd torold, indicsd ujra nyomj egy java test-et
inen fojtassuk

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23807) DS39 válasza Faterkam (#23803) üzenetére


DS39
nagyúr

vágom már a dolgot, bár én ilyet nem szoktam csinálni, viszont ha egy webes listában keresel (pl telefonok között) és szűrök, majd rákattintok egyre, megnézem, visszalépek, ezt szokta kidobni, most viszont a 10-esnél nekem is ezt a dokumentum lejárt üzenetet írta előbb... azt hiszem ez vmi hiba lesz, remélhetőleg a 10.0.1-ben javítják. tényleg idegesítő. :(

[ Szerkesztve ]

(#23808) DS39 válasza Adler (#23804) üzenetére


DS39
nagyúr

mozilla ftp-jén van 64 bites linuxra, winre még nincs. de a 12-es verzióból már lesz.
[link]

(#23809) Winner_hun válasza neduddki (#23806) üzenetére


Winner_hun
félisten

Böngészőét megcsináltam (bár fogalmam sincs mi köze lehetne hozzá), javáét nem találom hol kell beállítani.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23810) Winner_hun válasza DS39 (#23808) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még 2 év? Több processzormagos támogatást tegyenek inkább bele.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23811) DS39 válasza Winner_hun (#23810) üzenetére


DS39
nagyúr

dehogy 2 év. 6 hetente jön ki egy-egy újabb verzió, ez azt jelenti hogy 12 hét múlva adják ki a 12-est.

(#23812) Winner_hun válasza DS39 (#23811) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor félreértettem valamelyik cikket, abból az jött le hogy a 10-es verziónál leállnak az idétlen verziószámhajkurászással és évente lépnek egyet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23813) HZoli87 válasza DS39 (#23808) üzenetére


HZoli87
veterán

Megkérdezhetem, hogy honnan van az infód? Itt nem tesznek említést róla.

(#23814) spammer válasza spammer (#23798) üzenetére


spammer
veterán

Tárgytalan, restart után jó lett.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23815) DS39 válasza HZoli87 (#23813) üzenetére


DS39
nagyúr

ha megnézed azt az oldalt amit linkeltem, látod hogy fejlesztés alatt áll a win64-es verzió, le is tölthető. ha rákattintasz a letöltésre látszik hogy 12.0a1 verziót tudod letölteni.

Winner_hun: az az ESR verzió, intézményeknek szánják, évente egyszer frissül, de a felhasználói verzió ugyanúgy megy mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#23816) lck válasza zsotesz81 (#23800) üzenetére


lck
senior tag

Tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#23817) Winner_hun válasza DS39 (#23815) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pfff. Remélem leszoknak róla.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23818) Adler válasza DS39 (#23808) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszönöm a választ. akkor várok türelemmel windows alá. :)

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#23819) HZoli87 válasza DS39 (#23815) üzenetére


HZoli87
veterán

Lassan 1 éve letölthető a 64 bites verzió arról a linkről, nem vagyok benne pontosan biztos, de talán a 4-es verzióból csináltak először. No mindegy, azt hittem valami biztos forrásról van szó. Ne is várjad, hogy megjelenik a 12-es verzióval. :N

[ Szerkesztve ]

(#23820) DS39 válasza HZoli87 (#23819) üzenetére


DS39
nagyúr

durva. nem sűrűn nézegetem a nightly channelt, de nem gondoltam hogy ennyire nehéz 64 bitest csinálni winre. (linuxra is van egy éve legalább) :U

(#23821) HZoli87 válasza DS39 (#23820) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem élvez akkora prioritást a 64 bites Windowsos verzió, majd talán begyorsulnak az események, ha a Google és az Opera is előáll velük (utóbbi már kipróbálható).

(#23822) Vídar válasza Vídar (#23787) üzenetére


Vídar
csendes tag

Sikerült megoldani: az Ask Toolbar okozta, ami egy vicc mert nem telepítettem fel semmit (főleg nem ezt) már egy ideje, hogy hogy a fenébe került ez a gépemre nem tudom... :((( A lényeg hogy megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more... and I know I shouldn't.

(#23823) kranazoli válasza Vídar (#23822) üzenetére


kranazoli
senior tag

Pl. Foxit Reader 5 is telepíti, ha az elején nem veszed ki a pipákat, hogy miket telepítsen, miket ne.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#23824) Steelmanus válasza Winner_hun (#23809) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

A Java cache-t a Vezerlopult / Programok resznel a Java ikonra kattintva es a fuleket megnyitva talalod meg. Rogton az elso ful, General es Temporary Internet Files / Settings.
A Java-t ugy telepitetted hogy a regebbi verziot leszedted es a Java 1.7-et telepitetted?
Mert ugy kellene hogy csak a Java 1.7 webintaller-t kellene futtatni, igy csak az uj komponenseket telepiti az 1.6x melle, igy ha valamelyik oldalnak meg kellene a regebbi valtozat akkor azt is ott van a gepen van csak ki van bovitve az 1.7-es ujitasaival.
Nalam eleve igy kell tenni, mert a LibreOffice 3.5 meg nincs felkeszitve a Java 1.7-re, igy nalam elerheto az 1.6x is, ez kell a LO 3.5-nek, viszont a bongeszo Plugins reszenel mar az 1.7 beepulo szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#23825) DS39 válasza Faterkam (#23803) üzenetére


DS39
nagyúr

közben rájöttem hogy nem kell azzal a hibaüzenettel foglalkozni, megnyomod még egyszer a vissza gombot és simán visszalép :)

(#23826) Winner_hun válasza Steelmanus (#23824) üzenetére


Winner_hun
félisten

Köszönöm. Töröltem a java cache-t is de a probléma megmaradt. Amúgy csak rátelepítettem ami lejött, nem volt uninstall.
Az előző hozzászólásomat annyiban javítanám hogy a kereső az működik. Viszont kurzor továbbra sincs java-s alkalmazás után.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23827) Steelmanus válasza Winner_hun (#23826) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eppen mos telepitettem a 10-est, mert elotte Nightly volt fent, mindjart kiprobalom csak en most leszedtem a Java-t es ujra telepitem. Eloszor a tisztan az Oracle-Sun.Java-1.7.0_01-et megnezem hogy mikent mukodik, majd megnezem ugy is hogy visszateszem a 1.6x-et es frissitem a legujabb Java-val, majd irok.
Tudnal olyan linket adni ahol mindenfelekeppen kell a Java konzol?
Mos eppen ott tartok hogy telepitem a kiegeszitoket.

[ Szerkesztve ]

(#23828) Steelmanus válasza Winner_hun (#23826) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na, vegeztem, jelenleg - mert leszedtem a LibreOffice 3.5-ot) feltettem tiszta telepitessel a FireFox 10.0-et, majd utannna feltelepitettem a Oracle-Sun.Java-1.7.0_01-et.
A Java cache 100 Mb-ra allitva. Ket kep:
1 kep
2 Kep

Hol tudom prezentalni a hibat?

[ Szerkesztve ]

(#23829) Winner_hun válasza Steelmanus (#23827) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

CIB online bank

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23830) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok.

Lehet volt már ilyen téma, de lusta vagyok visszaolvasgatni, meg hagy pörögjön az oldal :)

Na az van hogy frissült a mozillám, és azóta néha-néha ha kijelölök valamit nem látszik, csak úgy ha leteszem az adott oldalt az asztalra, majd vissza....Kicsit idegesítő, valakinek valami ötlet?

(#23831) Steelmanus válasza Winner_hun (#23829) üzenetére


Steelmanus
addikt

Most probalom, megneztem a filmet ugy hogy letoltottem, es aszerint csinaltam, igaz nem vagyok tagja a CIB banknak, tehat nem tudok belepni, de telepitettem a Telepitos Internet Bank Applet-et es csinaltam fals belepest, majd kovettem a filmenlevo lepeseket, nalam jol mukodik a kurzor, tehat annyi a kulonbseg hogy valosan nem lepek be a bank ba, mert nincs oda accountom.

A stream capture-t honan lehet letolteni?

[ Szerkesztve ]

(#23832) Winner_hun válasza Steelmanus (#23831) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én se léptem be. De ha be is lépek akkor még jó. Viszont amint kattintok a belépett felületen onnantól vége a jólétnek.

Ezt nem értem:

megneztem a filmet ugy hogy letoltottem
vs.
A stream capture-t honan lehet letolteni?

A linkedre csak üres oldal jön be 2 böngészővel is.

mod: hol tudom az összes kiterjesztésemet letiltani? Nem találom. Régen volt rá menü de most nem szúrja ki a szemem.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23833) Steelmanus válasza Winner_hun (#23832) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bocs mindjart kicserelem a linket, kep
hol tudom az összes kiterjesztésemet letiltani?
Vagy a FireFox menubol a Sugon menun keresztul, Ujrainditas letiltott kiegeszitokkel, vagy nyomsz egy Alt-ot ha meg van nyitva a bongeszoablak, felugrik a menusor, es ott ugyancsak a Sugo alatt megtalalod.

Arra a progira lennek kivancsi amivel a winner_hun - [Prismatic stream online].flv-t keszitetted.

[ Szerkesztve ]

(#23834) Winner_hun válasza Steelmanus (#23833) üzenetére


Winner_hun
félisten

XSplit

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23835) Steelmanus válasza Winner_hun (#23834) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom, a Live az ugye free? Es meg annyit kerdeznek hogy regisztralas utan a progi a vincsire ment, vagy online az Split szerverere?

[ Szerkesztve ]

(#23836) Winner_hun válasza Steelmanus (#23835) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még ingyenes. Winyóra is megoldható a mentés. Ez nem az xsplit szerverére ment hanem oda amin keresztül stream-elsz. De ott nem marad meg csak egy hétig, legalábbis nekem ingyenes felhasználóm van ott és ha jól olvastam akkor 1 hét után automatikusan törlődnek a felvételek. De ezt jobban meg kell nézni.
justin.tv vagy twitch.tv (ugyanaz), amelyik jobban tetszik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23837) DS39


DS39
nagyúr

itt egy kép a Firefox tervezett kiadásainak menetéről, és az ESR-rel való párhuzamról.
(az is jól látszik hogy a 3.6 verzió frissítése megszűnik ápr. 24-én a 12-es verzió megjelenésekor)

(#23838) RpPRO válasza DS39 (#23837) üzenetére


RpPRO
őstag

Ime meg 2 masik tablazat. Most szeptemberre FF15, Megaalfa FF18:DDD

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#23839) laszlohu


laszlohu
addikt

Kijött a Yousabletubefix - hez frissítés 2012.02.02 - án.

[Kép]

Az a gondom vele, a beállításokban, a watch page fülön, ami a képen is látszik, hogy, amit leggyakrabban állítok benne, vagyis a minőség fixre állítása, default video quality, lejjebb került, vagyis scrolloznom kell hozzá.

Köszönet.

(#23840) zszszs


zszszs
tag

Sziasztok!
Firefox 10-re automatikusan frissített, tegnap este. Azóta 10-ből 9-szer kezdőoldal (google) rendesen betölt majd a kedvencekből választott oldal betöltése után lefagy a Firefox, semmire nem reagál, csak a feladatkezelőből lehet bezárni. Újratelepítés ugyanez. Újratelepítés 9-es, 8.1-es ugyanez. :W
Most a Chrome-ot használom gond nélkül.
Mi ez?

(#23841) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#23830) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:F

(#23842) Matthewus válasza laszlohu (#23839) üzenetére


Matthewus
őstag

Bekerült két új beállítási lehetőség, azért került lejjebb. Szerintem nem gond, a minőséget egyszer kell beállítani, amikor felrakod a szkriptet.

(#23843) laszlohu válasza Matthewus (#23842) üzenetére


laszlohu
addikt

Részben igazad van, csakhogy, amikor új verzió jön ki, a korábbi beállításokat elfelejti, ezért minden új verziónál be kell állítani a dolgokat.

Nekem jobban tetszene, ha azok a bizonyos új beállítások kerülnének alulra és a régiek meg felülre.

[ Szerkesztve ]

(#23844) Sn00k


Sn00k
veterán

hi all.

Lenne egy kérdésem, létezhet olyan kiterjesztés vagy akár program, ami x időközönként automatikusan képes bezárni, majd megnyitni a firefoxot?

3njoy the Lif3

(#23845) Sn00k válasza Sn00k (#23844) üzenetére


Sn00k
veterán

Igazából arról van szó, hogy 2 oldalt meg kell nyissak firefoxban, majd ha ezeket betöltötte a böngésző , akkor be kell zárnom a 2 oldalt, majd törölnöm kell a historit és újra megnyitni a 2 oldalt. Részletesebben nem akarok belemenni remélem ez így érhető és az érdekelne létezik-e olyan kiterjesztés vagy progi, ami automatizáltan ezt eltudja végezni...

3njoy the Lif3

(#23846) Steelmanus válasza laszlohu (#23839) üzenetére


Steelmanus
addikt

En pedig azt sem tudom hogy az ablakban a kulonbozo opciok mire szolgalnak, es a Ctrl + x el mit erek el ha valtogatom. Leirnad hogy mik ezek az opciok? es hogy kell allandositani, egyszeruen csak ki kell jelolni?
Mas. Scriptis alol hasznalom a Youtube Embed HD 1.4 scriptet, annyi kulonbseggel hogy a tartalmat lecserlem mindig a dqdb altal modositott 1.4a-ra, eddig eleg jo hatasfokkal mukodott, de mostanaban nem szeret dolgozni a beagyazott videoknal.
Kiprobaltam a BullBoss altal modositottat is, igaz az mar egy modositott am 1.5-os verzioszamu script, de az sem akar mukodni. Koze van ehhez annak hogy dolgoztak a YT-on,
na meg azt sem ertem hogy a flash videoknal fogaskerek lett a felbonrtas valtoztatas helyen, es megjelenet benne egy Automatikus opcio, ez magatol mukodik vagy minden egyes filmnel nekem kell kijelolni.

[ Szerkesztve ]

(#23847) laszlohu válasza Steelmanus (#23846) üzenetére


laszlohu
addikt

A többi beállításról gőzöm sincs,
Én csak az alábbi 3-at szoktam állítani :

Watch page fülön ,legalsó beállítás ,
default video quality , majd meg kell adni a felbontást, pl. 360p

All pages fül
Autohide player bars :
Neither of the bars,
úgy nem tünteti el az alsó navigációs sort lejátszás közben.

Flash Player wMode : GPU mode

[ Szerkesztve ]

(#23848) laszlohu


laszlohu
addikt

Ha lescrollozol az aljára, ott van egy
OK Cancel

ott lehet véglegesíteni a beállítást.

(#23849) Steelmanus válasza laszlohu (#23847) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mar rajottem, mert egyenkent leforditgattam, szoval ha pl a Ctrl- katt az ablakban ez mindent kijelolsz. akkor a YT oldalon minden eltunik es csak a video lathato, de lehet vallogatni pl fejlec, lablec, megjegyzes, mas kapcsolodo video, stb. Szoval erdemes egy probat tenni vele, en pl eltuntettem a szoveges hozzafuzeseket fej-es lablec es minden mast, csak a kapcsolodo videk lathatoak.
Az en beallitasom
Gyomlalas: :D

(#23850) kranazoli


kranazoli
senior tag

Olyan script-et vagy tökmind1 mit mutasson már vki, ami a retkes YT player idő sávjának a magasságát emeli meg 2x-es; 3x-os értékkel mert Néha kegyetlen fel tudja qrni az agyam, hogy mérnöki pontosság kell ahhoz, hogy a sávra és ne a videó kontent-re kattinstak amivel lepausolom a videót. :W

:R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.