Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) WonderCSabo válasza tutis (#23650) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#23652) tutis válasza WonderCSabo (#23651) üzenetére


tutis
őstag

:C :R

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#23653) Killer man


Killer man
tag

Hali! Lenne egy kis színkezelési problémám. Mostanában észrevettem, hogy egyes képeket nem jól jelenít meg a Mozilla. Leírok egy példát. Van egy kép, egy kislány van rajta, a háttér tök fekete. Az IE teljesen jól jeleníti meg, viszont a mozillánál van egy szürke nem odaillő sáv az arcán. (egyes képek meg melegebb tónusúak) Letöltöttem a Color Management kiegészítőt. Állítgattam a színprofilon. Sikerült elérnem, hogy eltűnjön a furcsa sáv, de a fekete háttér viszont "kockás" lett. Változtattam a Windows színprofilján is, de vagy sávos az arc, vagy pedig szétesik a fekete háttér. Itt megjegyezném, hogy a rendszer színkezelés változtatásoknál ugyan olyan jól jeleníti meg az IE. Sajnos azt nem találom, hogy milyen profilt használ, de magát a böngészőt sem szeretem.
Tehát érdekelne, hogy mitől nem tudom normálisan beállítani a színprofilt. A sávosodás és a pixelesedés nekem valami gamma problémának tűnik.
Előre is köszönöm a választ!
üdv.

(#23655) Mag__


Mag__
tag

Sziasztok!
Szüleim pc-jén probléma van a böngészövel.Google-t használva a találatokra rákattintva, idöszakosan átirányit egy reklámot tartalmazo oldalra.
Már futtattam virusirtot, Ashampoo optimalisert, eset online scannert, de sajnos nem javul meg.
Valami ötlet?
Köszi

Kép:

[link]

[ Szerkesztve ]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#23656) NetED válasza ALONSO11 (#23654) üzenetére


NetED
csendes tag

Hello!

Ha visszaolvasol láthatod, hogy többünknek is van ilyen problémája. A legújabb FF valamiért összeugrik a flash bővítménnyel...
Megoldás nincs még, várjuk a javítást!
Addig vagy letiltod a flash bővítményt vagy marad a feladatkezelős kilövés, amit írtál is! Sajnos egyelőre ennyit tehetünk...

(#23657) Ranger^41 válasza WonderCSabo (#23638) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Megtörtént többször is, böngésző alól is, illetve külön adobe oldaláról letöltött flash 11 telepítővel. Akármilyen flash alapú video szétfagy, és egész firefoxot lerohaszrja, csak a plugin container kilövése segít, kezd már rohadtul idegesíteni...

ALONSO011: látom nem vagyok egyedül, detto

UPDATE2: látom már kitárgyaltátok, mea culpa

[ Szerkesztve ]

(#23658) Fandango


Fandango
veterán

Azt nem ertem, miert lehet, hogy valakinek beszarik a flash masnak pl nekem semmi bajom vele. :F
Mindezt akar ugy hogy az FF es Flash verzio is ugyan az, vagy akar az op. rendszer.

(#23659) Steelmanus válasza Mag__ (#23655) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egy proba, Ctrl+Shift+Del komboval elohozod a Minden elozmeny torlese ablakot, ebben a felso menupont valasztoban kivalasztod a Minden opciot, majd elsonek bejelolsz mindent, majd Torles, utanna a szamodra kedvezokben benne hagyod a pipat vagy nem ez mar a Te dontesed.

(#23658) Fandango Te is hasznalod a Chrome-ot parhuzamosan a FireFox epp aktualis stabil valtozataval?

[ Szerkesztve ]

(#23660) Fandango válasza Steelmanus (#23659) üzenetére


Fandango
veterán

SRWare Iron Portable van fent (16.0.950.0 (Developer Build 115000 Windows)), de nem mondanam, hogy hasznalom, csak azert van fent, ha valami nem megy, megnezem azzal megy e.

(#23661) WonderCSabo válasza Fandango (#23658) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nálam sincs semmi gond a flashel. Meg egyébként sincs. :)

(#23662) Fandango válasza WonderCSabo (#23661) üzenetére


Fandango
veterán

Igazabol ez a valami nem megy regebben volt erdekes, volt egy ket oldal amit a Firefox valahogy nem jol jelenitett meg, es neztem meg pl SRWare Ironnal, de ez eleg regota nem aktualis mar. :C

(#23663) Steelmanus válasza Fandango (#23660) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, vilagos, amugy jol is jon egy alternativa az USB kulcsra, a FireFox portable melle.
Kossz' a tippet, megnezem a vincsin is, mar le is szedtem.

[ Szerkesztve ]

(#23664) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Valahogy nagyon ügyesen lekicsinyítettem a böngésző képét, alig olvasható.
Hogyan tudom ezt vissza állítani eredeti méretre?

(#23665) M3oH válasza kukinyo (#23664) üzenetére


M3oH
addikt

Ctrl+ nulla. Es visszaugrik alapallapotba.

(#23666) datatomm


datatomm
tag

Nekem teljesen összeomlott a mozillám. Csak az opera megy. Miért?

Újratelepítés után se megy. Az explorer is jó. 9-es

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#23667) kukinyo válasza M3oH (#23665) üzenetére


kukinyo
addikt

:R

(#23668) Debilon


Debilon
addikt

hali!

azt hogy lehet kilőni, hogy ne nyissa meg indításkor a kezdőlap/kiegészítők/bővítmények ellenőrzése weblapokat?

FF 9.0.1

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#23669) bobace


bobace
őstag

Sziasztok!

Az új 9-es Fox szinte folyamatosan használja az egyik procimagomat 100%-on.Valaki tapasztalt még ilyet?
Igaz, hogy nem zártam be minden lapomat, de 8-as alatt is ezek voltak nyitva, és nem volt ilyen gond. (Flash-es dolgok kiblokkolva).

Köszi!

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#23670) WonderCSabo válasza datatomm (#23666) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> diagnosztika. Nem Mozilla, hanem Mozilla Firefox vagy csak simán Firefox.

Debilon: Nem nyitja meg alapból, de nézd meg a beállítások->általános->kezdőlap/indításnál mi van beállítva.

bobace: Csak egy mód van rá, egyenként zárogatod a lapokat, és nézed melyik a bűnös. Ha egyik se akkor kiegjeidet nézegeted. Ha úgy sem -> első hsz -> diagnosztika.

(#23671) Debilon válasza WonderCSabo (#23670) üzenetére


Debilon
addikt

hmm...valami nem lehetett jó, mert a kezdőlap betöltése volt a legördülőben kiválasztva

de nyomtam egy default-ot, és újra beállítottam a kezdőlapot és most jó.. thx

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#23672) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Üdv!
Az a gondom a Firefoxszal, hogy ha nyitok egy új lapot, akkor a kurzor a böngésző eszköztárban villog, és nem tudok egyből a google-ba írni. Van erre valami kieg?

(#23673) WonderCSabo válasza dJ Peer (#23672) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha a böngésző eszköztárba írsz (pontosabban a címsorba), az is olyan, mintha a Googlebe írnál (feltével, hogy 4+ verziót használsz)

[ Szerkesztve ]

(#23674) dJ Peer válasza WonderCSabo (#23673) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Igen, de jobb szeretném, hogy ha látnám a keresési előzményeket.

(#23675) WonderCSabo válasza dJ Peer (#23674) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értem. Talán a Tab Mix Plus tud ilyet, de nem vagyok benne biztos.

(#23676) dJ Peer válasza WonderCSabo (#23675) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Működik, csak be kellett állítani, mert volt 1-2 idegesítő tulajdonsága.
Köszönöm.

(#23677) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Esetleg a firefox hülyesége lenne???

[link]

Köszi..

(#23678) Kolondrum válasza Kolondrum (#23647) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hiba megoldva, K-LITE codec pack vágta haza a gépet, a FF jó.

(#23679) WonderCSabo válasza Gézengúz (#23677) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vmi olyasmit olvastam, hogy érdemes felrakni a béta drivert.

(#23680) hamachi


hamachi
csendes tag

Hali!

Nincs valakinek ötlete, hogy miért fagy le a gépem amikor a freemail-t nyitom meg a firefox böngészővel? o.O

(#23681) WonderCSabo válasza hamachi (#23680) üzenetére


WonderCSabo
félisten

első hsz -> diagnosztika

(#23682) Mag__ válasza Steelmanus (#23659) üzenetére


Mag__
tag

Köszönöm a segitséget,sajnos már nem tudom kiprobálni, ugyanis a Spyware doctor leszedte a gépröl az asztalmegosztást,igy már tovább nem tudom irányitani.
Azért köszönöm.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#23683) Gézengúz válasza WonderCSabo (#23679) üzenetére


Gézengúz
addikt

290.53??? Az van fent... :(

(#23684) WonderCSabo válasza Gézengúz (#23683) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Neked is az első hszben lévő diagnosztikát tudom ajánlani akkor.

(#23685) Gézengúz válasza WonderCSabo (#23684) üzenetére


Gézengúz
addikt

Chrome-mal is ezt csinálja szóval nem a firefox a bibi...

(#23686) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

(#23687) sesz


sesz
csendes tag

1. Miért nem tudja a Firefox 9 blokkolni a felugró ablakokat?

Itt van például ez, ezt sem tudja blokkolni a Firefox:
[link]

2. Firefox 9-ben miért nem működik a network.manage-offline-status false beállítás?
Hiába pipálom ki, hogy "Kapcsolat nélküli munka", majd bezárom a Firefoxot és később elindítom, akkor eltűnik a pipa az előbb említett beállítás elől. Magától visszavált indításkor online módra a böngésző.

(#23688) bobace válasza WonderCSabo (#23670) üzenetére


bobace
őstag

Azt tűnt fel, hogy akkor akad, ha egy kiegészítő frissülne, és az újraindításra vár a böngésző. (az mindegy, hogy melyik kiegészítő).

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#23689) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy van-e itt olyan, aki ESET Smart Security 5-öt használ?
A következő a problémám:

Firefox 10 betat használok, de már a korábbi verziókkal is előjött a gondom. Eset Smart Security 5.0.95 van a gépen (de szintén előjött a korábbi ESS 5-tel is.).
Amikor ürítem a Firefox gyorsítótárát+sütiket, akkor a winyót elkezdi tekerni valami. Megnéztem az Erőforrás-figyelőben, és ez a fájl használja, kb. 2 Mb/sec-kel: c:\ProgramData\ESET\ESET Smart Security\local.db.
Eléggé leterheli a gépet. Ilyenkor ha bezárom a Firefoxot, a Feladatkezelőben is ottmarad a firefox.exe. Van, hogy ~5 perc alatt befejeződik ez a művelet, és utána bezáródik a firefox.exe is, és a winyót se tekeri tovább (néhány nap alatt felgyülemlett cache). Tegnap viszont kellett neki majdnem fél óra! (már pár hete nem ürítettem a gyorsítótárat...)
Ez normális? Mit csinál ilyenkor? Szerintem a 4-es ESS-sel nem volt ilyen... Ezzel nem lehet valamit kezdeni?
Ezek a kiegészítők vannak feltéve:
Adblock plus
Download statusbar
Element hiding helper
Firegestures
Mozilla Firefox hotfix 1.0 (lehetséges, hogy ez okozza a gondot??)
Downloadthemall (letiltva)
PDF download (letiltva)

Köszi a segítséget! :R

(#23690) WonderCSabo válasza pete_21 (#23689) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mozilla Firefox hotfix 1.0

Ez mi?

sesz: Nekem blokkolja.

(#23691) HZoli87 válasza sesz (#23687) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam sem blokkolja.

(#23692) pete_21 válasza WonderCSabo (#23690) üzenetére


pete_21
addikt

Azt én is szeretném tudni. :DDD
Az ikonja egy Firefox logo, rajta BETA felirattal. Ezt írja a leírásába: This official add-on enables Firefox to provide quick fixes for selected issues.
Lehetséges, hogy ez a baj?

HZoli87, esetleg Neked van valami tipped? Nálad nem csinál ilyet a Firefox, jónéhány napi cache-el sem? (Te naprakész szoktál lenni az ESS-sel kapcsolatban.)

(#23693) WonderCSabo válasza pete_21 (#23692) üzenetére


WonderCSabo
félisten

This official add-on enables Firefox to provide quick fixes for selected issues

Mutasd az addon linkjét. Sosem szoktak addonnal hibákat javítani, ez nekem bűzlik.

(#23694) sesz válasza WonderCSabo (#23690) üzenetére


sesz
csendes tag

Neked hogyhogy blokkolja? Mit állítottál be, milyen kiegészítőt használsz?

(#23695) pete_21 válasza WonderCSabo (#23693) üzenetére


pete_21
addikt

Nem ír linket sem. Csak ennyi látszik: [link].
Már egy jóideje a beta csatornát használom, és onnan frissítgetek, és nem clean installal teszem fel a Firefoxot. Én azt gondolnám, hogy valamelyik verzió feltette magával ezt... De akkor lehet, hogy nem... Neked van fent beta Firefox?

(#23696) HZoli87 válasza pete_21 (#23692) üzenetére


HZoli87
veterán

Nincs sajnos. :(

Nálam nem jelentkezett ilyen hiba ESS melett (4.x és 5.x), de nálam a Firefox is máshogy van beállítva. Minden munkamenet végén törli a böngészési előzményeket.

(#23697) pete_21 válasza HZoli87 (#23696) üzenetére


pete_21
addikt

Értem. Akkor majd figyelgetem. Lehet, hogy ez a kiegészítő okozza...
Azért köszi!

(#23698) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

naujra tettem eg pribat tete-ve /9.0.1/l, hat erzesre nincs akkora kulomseg mint anno meg a 3.x-es vilagban volt, ellnebn s tablitasaval sok gond nincs /mitolis lenne?:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23699) WonderCSabo válasza sesz (#23694) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kieg nélkül próbáltam. Fx9.

neduddki: Milyen különbségre gondolsz?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.