Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Brutforsz válasza Winner_hun (#2500) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nem értem, hogy konkrétan mit szeretnél elérni, fejtsd ki, légy szíves, egy kicsit bővebben.

Általánosságban azt tudom mondani, hogy a Könyvjelzőkezelőben érdemes a bonyolultabb beavatkozásokat elvégezni, itt a Könyvjelző eszköztár mappában (Bookmarks toolbar folder) vannak a kérdéses elemek.
Ha importálsz, akkor a Firefox által alapból létrehozott, megegyező nevű (eszköztár)mappába kell áttenni azokat a könyvjelzőket, amelyeket az eszköztáron szeretnél látni, majd az importált, immár üres mappa törlendő.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2502) Winner_hun válasza Brutforsz (#2501) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eddig a könyvjelző eszköztárat nem használtam, azt akarom használni, csak nem tudom, hogy hogy lehet oldalakat hozzáadni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2503) Brutforsz válasza Winner_hun (#2502) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Akkor viszont mindkét általad kipróbált módszernek (címsorból ráhúzás és Ctrl + D) elvileg működnie kellett volna.
Meg kellene nézned a Könyvjelzőkezelőben, hogy mi szerepel a Könyvjelző eszköztár mappában, illetve itt manuálisan hozzáadnod egyet.

Gyanúm szerint az lehet a problémád oka, hogy vagy kiiktattad a Könyvjelzők eszköztár megjelenítését, vagy a mappa elemeinek megjelenítését lehúztad az eszköztárról.

Próba: Menü melletti üres területen jobbklikk - ha van pipa a Könyvjelző eszköztár mellett, akkor Testreszabás - a Könyvjelző eszköztár mappa elemeit ráhúzod valahová (vagy a Könyvjelző eszköztárra, vagy a Menüsor mellé - utóbbi esetben a K. e. kikapcsolható, nem foglalja a helyet feleslegesen).

Kerestem egy régebbi képernyőmentést, itt a Menü mellett jelennek meg a Könyvjelző eszköztár mappa elemei.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2504) Winner_hun válasza Brutforsz (#2503) üzenetére


Winner_hun
félisten

A könyvjelzőket húztam le a címsorról, melyet a testreszabásnál a visszahúzás után ismét használhatóvá sikerült varázsolni. Amiket próbálgattam bepakolni, azok ott is vannak, thx:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2505) Narancs


Narancs
őstag

Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy minden indításnál felbukkanó kérdést "új munkamenet indítása - régi folytatása" nem lehetne-e valahogy kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#2506) Brutforsz válasza Narancs (#2505) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ha a Tab Mix Plus munkamenet-kezelőjét használod, akkor Tab Mix Plus Beállítások > Munkamenet > Indítás / Kilépés > Amikor a böngésző elindul > a Kérdezzen visszaállítás előtt helyett ízlés szerint a Ne állítsa vissza avagy a Visszaállítás opciót érdemes választanod.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2507) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A könyvjelző eszköztáron van lehetőség saját favicon megadására?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2508) Brutforsz válasza Winner_hun (#2507) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A könyvjelző eszköztáron megjelenő elemek mezei könyvjelzők, tehát szerintem ez a kiterjesztés működik ott is. (Sosem próbáltam, mert én tiltom a faviconos dolgokat.)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2509) Winner_hun válasza Brutforsz (#2508) üzenetére


Winner_hun
félisten

Működik, thx:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2510) Winner_hun válasza Brutforsz (#2508) üzenetére


Winner_hun
félisten

A könyvjelzőknél a mappákra is van ilyen lehetőség? Mert ez arra nem jó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2511) akaido válasza #54715584 (#2484) üzenetére


akaido
addikt

Próbáld meg az about:config szerkesztésével:
[link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2512) Brutforsz válasza Winner_hun (#2510) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A mappáknál szerintem azért nem működik, mert azok a weboldalakkal ellentétben alapértelmezésben mindannyian egy közös ikont kapnak, vagyis a testreszabásukhoz előbb szét kellene választani őket (mármint ikonügyileg).
Már kérték a kiterjesztés fejlesztőit, hogy az elkövetkezendőkben szerepeljen ilyen lehetőség is.

Találtam egy 2005-ös fórumtopikot a témában. Ha van kedved buherálni, akkor próbáld ki a leírtakat.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2513) V.ki


V.ki
aktív tag

hy all,

megdoglott az FXem :O
tortent, h tempbe lejott 1 virus(local~1>appdata>fx>profiles>kdooo6v.default), NOD megfogta, anyad..FX bezar, konyvtarat uritettem, FX indit...es nem megy. aszongya mar fut a firefox, zarjam be...ok, console, taskkill /f /im firefox.exe de nincs ien...reinstall FX, igy is ugyanazt mondja :F
ujrakrealtam neki a konyvtarat, igy se akarodzik menni...
segitsetek konyorgom, nem akarok mas bongeszot hasznalni :O tudom h lama vok...elore thx
winfos reinstall sem lehet...:F

(#2514) Brutforsz válasza V.ki (#2513) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Első lépésként a Feladatkezelőt javaslom (Ctrl + Alt + Del), minden, nevében a firefox karakterláncot tartalmazó folyamat kilövése, ezután indítási kísérlet.
Ha nem megy, Windows restart, böngésző indítása.
Ha így sem megy, akkor el lehet kezdeni durvulni, de ez most még korainak látszik.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2515) V.ki válasza Brutforsz (#2514) üzenetére


V.ki
aktív tag

minden fxel kapcsolatos dolgot kilottem, winfos restart megvolt, minden amit leirtal :F
ekkora gyoker h lehetek omg 24bol 32 orat gep elott vok es iet muvelek fejbelovom magaammmmmm :W

(#2516) Brutforsz válasza V.ki (#2515) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Oké, akkor én nagyjából valami ilyesmit művelnék.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2517) V.ki válasza Brutforsz (#2516) üzenetére


V.ki
aktív tag

thx, meg fogom probalni! :R
de lehet eloszedem a Kisbalta nevu remek kis eszkozt, elokeresem a driveret, aztan hasznalatba veszem :DDD

(#2518) Brutforsz válasza V.ki (#2517) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Azt nem írtam, de gondolom, tudod magadtól is, hogy efféle vírusfertőzés-gyanú esetén célszerű teljes rendszerátvizsgálást végezni csökkentett módban stb.
Ezt beiktathatod, mondjuk, a Firefox eltávolítása és máshová telepítése közé.

Ha már semmi sem használ, akkor "töröld ki a vududut oszt akkor majd jo lesz". :)

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2519) V.ki válasza Brutforsz (#2518) üzenetére


V.ki
aktív tag

nem gyanus semmi, mert 1, tomoritett cuccban volt, 2, memoriavizsgalat soran semmit nem talalt 3, en magam taskmannal semmit nem lattam...mindenesetre holnap iccakara itthagyom, hadd irtson virust (bar nem hiszem h van)

vududu meg kulon tortenet:D avagy hogyan parositsuk a Voodoo 2 driveret Radeon 9800al :DDD (ezt kivetelesen nem en kovettem el:D)

(#2520) Winner_hun válasza Brutforsz (#2512) üzenetére


Winner_hun
félisten

Többször próbáltam, nem jön be az oldal.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2521) Brutforsz válasza Winner_hun (#2520) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nálam lassan ugyan, de bejön. Biztos, ami biztos alapon feldobtam a topikot képként az imageshackre.

[ 1. oldal ] [ 2. oldal ] [ 3. oldal ] [ 4. oldal ]

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2522) Thrawn


Thrawn
félisten

Felraktam a Firefox 3.0 Beat 1-et Vista-ra. Hát izé. Szép meg jó meg minden, az új Places is nagyon tetszik de le kellett szednem. Ha kilépek, még ugyanúgy a futó folyamatok között marad és 50%-nyi prociidőt megeszik úgy kell kilőnöm feladatkezelőből.
Sebaj, majd béta 2-nél teszek egy újabb próbát :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2523) joergie


joergie
őstag

Halihó! jópár év után csak az utóbbi pár hétben kattantam rá erre a böngészőre, nagyon über.
Tegnap találtam egy add-on-t, amivel le lehet menteni az addigi add-onokat. szóval egy add-on mentő add-on :D
De nem telepítettem és nem találom. Nem tudjátok véletlenül melyik az?

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#2524) joergie


joergie
őstag

Még valami. Feltettem angol és magyar szótárat ugyanonnan, de cska angolról németre műxik, ez így oké? mármint nem oké, de miért nem?! ;]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#2525) Winner_hun válasza joergie (#2523) üzenetére


Winner_hun
félisten

MR Tech's Local Install

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2526) joergie válasza Winner_hun (#2525) üzenetére


joergie
őstag

nem ez az, de megtaláltam benne a keresőszót: extension :R
FEBE 5.1.1 -re gondoltam.thx

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#2527) V.ki


V.ki
aktív tag

ize, kicsit off, de registry clean celra meik programot ajanljatok?:B(most kicsit felek, nem akarok megjobban elb.ni vmit :((( gyoker kocka ures fejjel=en)
Firefox utan mindent letakaritottam..
(hojj, de utalom ezt a redves iet kozben:((()

(#2528) Krystal_s válasza #54715584 (#2484) üzenetére


Krystal_s
addikt

üdvi.

Nálam is pont ugyanez a helyzet...Régebbi verzióknál is elég sok memóriát zabált és mindig írták ,hogy majd az új verziókban kijavítják ,de azt vettem észre ,hogy egyre rosszabb.
Néha 170 Mb-ot is megeszik és lefagy 1kis időre ,aztán magához tér ( van amikor 3-4 ablaknál és van amikor pl 10nél is ennyit zabál). Most a 2.0.0.9 talán a legrosszabb ,mert ez már a cpu-t is eszi rendesen,és az okozza a pici fagyásokat....--jelenleg 1 giga ram van a gépben és 2gigás proci a másik gépben meg 3gigás és xp-t használok--.
Régebben próbáltam ilyen olyan optimalizáló szarságokat ,de nem sokat érnek.
Szerintem ezt alapból kellene beállítani a programnak.
Ahogy olvastam nagyon sokan panaszkodnak erre , nem igaz ,hogy nincs megoldás ,csak egy másik böngésző ?? minden ok lenne ,nem akarok másik böngészőt :((( de a cpu és a ram kezelése borzalmas és idegesítő már.
Ha mégis lenne értelmes ötlete valakinek légyszi írjon.

Jelenleg ez az 1 ablak van nyitva (prohardver) és 90-109 Mb között ingázik a mem zabálás.

(#2529) V.ki válasza Brutforsz (#2518) üzenetére


V.ki
aktív tag

big thx, ujra megy firevuk koma..uninstall-->mindenhonnan toroltem mindent ami fxhez kapcsolodott->Registry First Aid-al fixaltam a Mozilla bejegyzeseket-->resi-->install fx-->phra feljon es szepen megkoszon, szal koszi meg1x! :R
es megigerem h tobbet nem benazok ;]

(#2530) Brutforsz válasza Krystal_s (#2528) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A memóriagondokat úgy szoktam megkerülni, hogy egy-egy netezési szakasz befejezését követően újraindítom a Firefoxot.
Így tetszőleges számú nyitott lapon akárhány videókkal és flash-objektumokkal telepakolt oldalon jártam, megint csak 15 megáról indul a memóriahasználat.

A példádnál maradva, mielőtt a Prohardver betöltésére adtam volna parancsot, nyomtam volna egy újraindítást. Ennek leegyszerűsítéséhez is van - nem is egy - kiterjesztés, nekem pl. a QuickRestart a szimpatikus, elhelyezhetsz vele egy tetszetős ikont valamelyik eszköztáron, így egy klikk vagy az adott billentyűkombináció újraindítja a böngészőt. Kb. 2-3 másodperc várakozást követően tiszta lappal, üres memóriával indulhat a buli.

E módszer használhatósága kétségtelenül függ a felhasználói szokásoktól is. Nálam például egy feladat = egy munkamenet. Ha megvan, amit el akartam érni, akkor (automatizált) takarítás, és indulhat egy új projekt.

Annak, aki szeret egyszerre sok helyen jelen lenni a weben, sem kell sokat hegesztenie a szélessávú internet, valamint a süti-, jelszó- és munkamenet-kezelők korában ahhoz, hogy ezek az időnkénti újraindítások - akár több nyitott lappal is - zökkenőmentesek legyenek.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2531) Krystal_s válasza Brutforsz (#2530) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi szépen a tanácsot !
Lehet ,hogy kipróbálom,de nálam néha az a gond ,hogy megnyitok több ablakot ill tab-ot.(egy ablakban több ablak ) ,amit ott hagyok , mert közben eszembe jut valami és pár óra múlva térek vissza az adott oldalakra.Mindez nem is gond ,ha 1-2 oldalról van szó ,de ha már 4-5 akkor nem mindig zárom be szívesen.
A legrosszabb ,amikor pl van egy oldal ahol sok sok kép van és szeretném őket megnézni ,ezek ha nagy felbontású képek és van belőle pl 30-40 db akkor nem a legkellemesebb egyesével megnyitogatni , mert a net bírná simán...ilyenkor középső egérgomb és már kapásból 10re ráklikkelek (open in new tab). Hát ez az ami kicsit nehézkes a firefoxnak.A legjobban olyankor érezni ezeket a lefagyásokat . :U
Lehet ,hogy ha külön ablakban nyitogatnám meg ,akkor nem lenne gond csak a tab-os megnyitással nem bírja? Majd még kipróbálom, bár nekem pont ezért jó a firefox ,mert így szoktam meg , egy abalkon belül sok tab.... :F

[ Szerkesztve ]

(#2532) Krystal_s


Krystal_s
addikt

most olvasok a Firefox Ultimate Optimizer progiról és elég jókat írnak ,de a telepítéséhez szükséges a .NET framework 2.0 ,amit én nem szeretnék feltenni ,mert jelenleg semmi más programomnak nincs szüksége rá. Egyszer olvastam ,hogy létezik egy pici kis patch féleség ,ami elhiteti egyes programokkal ,hogy már telepítve van és az csak pár kbyte, de nem találom.

(#2533) Brutforsz válasza Krystal_s (#2531) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ha sok linket szeretnél egyszerre megnyitni, akkor ajánlom a Snap Links nevű kiterjesztést (az egyik személyes kedvencem egyébként), megkímél az egyenkénti kattintgatástól.

Azt nem tartom valószínűnek, hogy új lap helyett új ablakban megnyitva egy linket a kérdéses oldal gyorsabban betöltődne.

A 4-5 lap bezárásának elkerülése céljából érdemes lenne megvizsgálnod a munkamenet-kezelő (pl. a Tab Mix Plus-é) nyújtotta lehetőségeket.

Bár nem ismerem ezt az optimalizálót, de azt gondolom, oka van annak, hogy a .NET keretrendszer meglétét követelményként írták elő. Ha tehát be is csapod telepítéskor, nem biztos, hogy működni fog.
Egyébként eddig nem olvastam jelentős sikerekről szóló beszámolókat az optimalizálók alkalmazásával kapcsolatban, dehát próba = szerencse.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2534) Krystal_s válasza Brutforsz (#2533) üzenetére


Krystal_s
addikt

igazad van , általában ezek a kis "optimalizáló" okosságok nem sokat érnek , én sem igazán kedvelem őket...pl sima windowos karbantartó programok...(registry tisztítók stb) hajlamosak olyan dolgokat is törölni vagy átírni ,ami miatt elszállhat a rendszer.Ezért az ilyen programok is csak hozzáértők számára alkalmasak szerintem.
A Snap Links-et kipróbálom köszi ;)

(#2535) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Valahogy be lehet állítani, hogy ha lenyomom a görgőt akkor ne hozza be azt az izét, amivel az egér mozgatásával lehet gördíteni? (nem tudom mi a neve annak a valaminek:B)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2536) ALI_G


ALI_G
veterán

hool tudom kikapcsolni, vagy legalább megváltoztatni az FF-ben, hogy a letöltött fájlokat vírus kergető ellenőrízze?
megváltozott a vírus keresőm és most persze nem találja az előzőt, én meg a beállítást.

(#2537) S-one


S-one
csendes tag

Ahogy elnézem Firefox -xal tetü lassú a PH!, hogyha meg Explorert használok, a sok hülye reklám nem hagy békibe... Kipróbálom még Operával is. :U Szerintem egyforma jók a böngészők, csak nem tök mind1, hogy mien oldalt használsz vele. Bár ahogy elnézem az Explorer szinte az össze oldalt rendesen megtudja nyitni, de az a sok hülye reklám idegesít. :W

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#2538) Winner_hun válasza S-one (#2537) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem semmi bajom a sebességgel, adblock tud reklámot eltüntetni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2539) S-one válasza Winner_hun (#2538) üzenetére


S-one
csendes tag

Kösz, majd kipróbálom, ha megtalálom azt az ,,adblock" -ot. :D

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#2540) Winner_hun válasza S-one (#2539) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt 2 verziót is találsz.;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2541) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az valahogy megoldható, hogy az adblocknak a 0.5-ös és 0.7-es verziója is fel legyen egyszerre telepítve?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2542) S-one


S-one
csendes tag

Állítólag ez még olyan dolgokat is letilt, amit nem kéne. Úgyhogy szerintem maradok az Operánál.

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#2543) Thrawn válasza S-one (#2542) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak azt tiltja le amit beállítasz. Van egy AdBlock Element Hiding Helper, az sokat segít.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2544) S-one válasza Thrawn (#2543) üzenetére


S-one
csendes tag

Jó, akkor kipróbálom, kösz.

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#2545) Winner_hun válasza S-one (#2542) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az a noscript, vagy nonscript, nem tudom a nevét, nem használom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2546) Winner_hun válasza Thrawn (#2543) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt kihagytad, hogy az csak a 0.7.x verzióval működik...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2547) Thrawn válasza Winner_hun (#2546) üzenetére


Thrawn
félisten

Az a frissebb-lágyabb-jobb nem? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2548) Winner_hun válasza Thrawn (#2547) üzenetére


Winner_hun
félisten

Számomra nem, mivel abban van olyan funkció (reklámot elrejti, de letölti) ami nincs benne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2549) Tele von Zsinór válasza Thrawn (#2547) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Külön fejlesztési ág a kettő.

(#2550) ALI_G


ALI_G
veterán

hool tudom kikapcsolni, vagy legalább megváltoztatni az FF-ben, hogy a letöltött fájlokat vírus kergető ellenőrízze?
megváltozott a vírus keresőm és most persze nem találja az előzőt, én meg a beállítást.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.