Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) WonderCSabo válasza RootRulez (#18099) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Naponta 0x.

(#18102) Dluinet válasza RootRulez (#18099) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Még egyszer sem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18103) Apollyon válasza fatal` (#18100) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Dzsízösz, ti mit csináltok a böngészőtökkel :F Nekem általában 4-8, vagy néha 12-16 lapfül is nyitva van, és nem hogy a 4-es béta, nem de még a 3-as béták sem omlottak soha össze.. Max a plugin container behalt, de ennyi..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18104) fatal` válasza Apollyon (#18103) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem valamelyik kieg leakelt, mint az ördög aztán néha elfogyott a ram és omlott, de nem biztos, hogy kieg okozta mert a következő bétában megszűnt a jelenség. :)

(#18105) RootRulez


RootRulez
félisten

30-32 lapfül van nyitva a kiegjeim:

═════════════════════════════════════════

(#18106) fatal` válasza RootRulez (#18105) üzenetére


fatal`
titán

Java consoleból pl. a két régit tiltanám, Firefox Sync beépített funkció azt el is távolíthatod szerintem.

Greasemonkeyt cseréld Scriptishre, szerintem jobb, kevesebb ramot is zabál.

Használtautón meg egy reklám omlasztja össze a böngészőt, ha ez lenne a probléma esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#18107) RootRulez válasza fatal` (#18106) üzenetére


RootRulez
félisten

Jaja, a syncet most takarítottam, régi javak letiltva, de a greasemonkey kell lezsó előnézet cuccához, nem?

═════════════════════════════════════════

(#18108) fatal` válasza RootRulez (#18107) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom mi a fene az a "lezsó előnézet cucc", de a scriptish-el nekem eddig az összes gm script rendesen működik és azóta nem leakel annyira az FF.

(#18109) RootRulez válasza fatal` (#18108) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez az. :K

═════════════════════════════════════════

(#18110) fatal`


fatal`
titán

Ennek, hogy kéne működnie? Nem látok semmi különöset.

Szerk.: Ha már userjsek, nem tud valaki olyat, ami középre igazítja a logoutot?

(#18111) WonderCSabo: Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#18111) WonderCSabo válasza fatal` (#18110) üzenetére


WonderCSabo
félisten

[link]

Bár ha jól látom ehhez teljesen felesleges JS szkriptbe rakni, csak egy sima css-t rak vele rá, elég lenne egy usercss.

[ Szerkesztve ]

(#18112) Penge_4 válasza F34R (#18076) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem, de ha bekapcsolom sincs semmi hatása.

(#18077) laszlohu: Nincs semmilyen toolbarom. És kipróbáltam teljesen tiszta telepítéssel is (teljes profilt eltávolítottam) és úgy sem jó.

Most Minefield nightly-t raktam fel és abban is jelen van.

(#18092) WonderCSabo: Még mindig 7600GT. Gyárilag be sincs kapcsolódva a "Use hardware acceleration when available" alapértelmezett beállítás ellenére sem, ezért raktam volna forced módba. Úgy viszont működik, csak fekete csíkos.

(#18113) fatal` válasza Penge_4 (#18112) üzenetére


fatal`
titán

"Gyárilag be sincs kapcsolódva a "Use hardware acceleration when available"

Valószínű nem véletlen, bár mennie kéne DX9es kártyával is, érdekes mindenesetre.

(#18114) HZoli87 válasza Penge_4 (#18112) üzenetére


HZoli87
veterán

Milyen driver van feltelepítve? Ha régi, akkor cseréld le egy újra, mert nekem a régire (186.91) azt írta (about:support) hogy őskövület és ezzel nem megy a hardveres gyorsítás, alapból ki is kapcsolta, így áttértem az új szériára (256.x).

(#18115) Steelmanus válasza laszlohu (#18097) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ird mar be Legyszives megint azokat a linkeket ahol lefagy a bongeszo, kikapcsolom az egyik magot a CPU-n es megnezem ugyis nalam csak 2400 Mhz-megy a CPU max. de kiprobalom.
Nem akarok most visszakeresni.

(#18116) F34R válasza Penge_4 (#18112) üzenetére


F34R
nagyúr

ha kikapcsolod a directwirte-t és a direct2d-t akkor jók a betűk ?

Ha nincs a tesztdemók alatt semmi gyorsulásod és a betűkkel is csak a baj van (bekapcsolt funkciókkal ) akkor marad a layer acceleration d3d9-be de akkor fel kell raknod a dx pack-t is ha eddig nem tetted volna.

(#18117) Steelmanus


Steelmanus
addikt

A Szurok / gfx soroknal az alabbi harom mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#18118) F34R válasza Steelmanus (#18117) üzenetére


F34R
nagyúr

Azokat hagyd alapbeállításon, ha a nem jól renderelné ki a grafikai motor a színeket ezekkel a profilokkal lehet korrigálni

(#18119) Steelmanus válasza F34R (#18118) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem is akartam elallitani csak gondoltam megkerdezem. Koszi'.

(#18120) WonderCSabo válasza Penge_4 (#18112) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Valszeg azzal a karival már nem akar menni. a D3D még sztem igen, de a D2D-vel lesz gáz.

(#18121) Matthewus


Matthewus
őstag

Néha ha megnyitok egy olyan oldalt, amin van beágyazott Facebook doboz vagy pl. az origón a cikkek alatti reklám doboz, akkor azt egy új tabon nyitja meg. Találkozott valaki ezzel a jelenséggel a négyes verziónál?

(#18122) F34R válasza WonderCSabo (#18120) üzenetére


F34R
nagyúr

Aszondja a dx10 level 9 a directx néhány funkcióját biztosítja , a régebbi 9-es kártyákon nem biztos hogy működik ez a funkció , ez lol ugyanis az eggyel föntebbi kategória az a 8xxx és az natív dx10-es de Penge4 kátyája már neki tul régi mikor egy családdal kisebb csak (nah jó réginek régi mikor már gtx 590-nél járnak a gyártók :P )

(#18123) Dluinet válasza Matthewus (#18121) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nekem origónál a reklámdobozokat naponta egyszer új ablakba dobálja.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18124) WonderCSabo válasza F34R (#18122) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mi ezen a vicces? Pont ott van a választóvonal, A 7xxx széria még Dx9-es, a 8xxx széria Dx10-es...

(#18125) BullZeye válasza Penge_4 (#18112) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem nagyon emléxem, de a windows újratelepítése már megvolt? Mert ha friss profil, friss windows, friss FF4, legújabb stabil Flash, és ha úgyis szar, akkor hardveres a probléma....

Csak mert már jó ideje ezzel szenvedsz, érdemes lenne tisztalappal indulni.

(#18126) joecontra válasza Steelmanus (#18091) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Köszi a tippet, megnéztem. Utána kiszedtem a kiegészítők közül. Valamiért alapból benne volt a telepítőben.

Üdv,
J

(#18127) laszlohu válasza Steelmanus (#18115) üzenetére


laszlohu
addikt

Sziasztok

Steel

Már bejelentettem a Visszajelzés beküldése...-nél a FX4 final - ban Magyar nyelven.

A link :

http://www.axn.hu/videos/sanctuary/sanctuary-g%C3%A9nrejtek-301-hd

,ahol az oldal forrásánál wmode=transparent , amiről azt olvastam valahol, hogy
a hardware acceleration-t kikapcsolja(gpu),

ehelyett a wmode=gpu ,
vagy a wmode=direct ( Stage videó, ami szerintem még nincs bevezetve az adott honlapra )
lenne szerintem az üdvözítő megoldás, de lehet , hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#18128) BullZeye válasza laszlohu (#18127) üzenetére


BullZeye
veterán

Nálam itt semmi baj nincs, sőt, procit alig eszik 3-4 %ot. GPU pedig csak 150/200on van. Tökéletesen lejátssza, sőt a sori se rossz, úgyhogy lehet elkezdem nézni előlről, mert tetszik, kössz! :D

[ Szerkesztve ]

(#18129) laszlohu


laszlohu
addikt

a wmode=opaque is olyan, ami elvileg kikapcsolja a hardware acceleration-t.

(#18130) laszlohu válasza BullZeye (#18128) üzenetére


laszlohu
addikt

Szia!

Akkor mégsem ez a probléma.

(#18131) laszlohu


laszlohu
addikt

Megint én vagyok.

A Youtube - nál , az írja ki nálam, jobb klikk a videón, show video info
hogy undefined video rendering.

(#18132) BullZeye válasza laszlohu (#18131) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem is, úgyhogy ez nem lehet probléma.

http://www.youtube.com/watch?v=uYGcDOJCf7Q&feature=relmfu

1280x720, 0 average kbps, 22% volume
HTTP, 0 kbps
10 stage fps, 25 video fps, 0 dropped, 1994 kbps
undefined video rendering

Nálam akkor szokott összeomlani a videólejátszás, ha egy tabon egyszerre elindítok 2 legalább youtube720p-s filmet. Bár ez főleg amiatt van, mert csúnyán alul van feszelve VGA. Ha medium profilban megy akkor semmi baja nincs. De ilyenkor az a hibaüzenet, hogy a VGA illesztőprogramja nem válaszolt, ezért újraindította, és zöld lesz a videó képe. :D

[ Szerkesztve ]

(#18133) laszlohu válasza BullZeye (#18132) üzenetére


laszlohu
addikt

A megoldás : Pando media booster eltávolítása.

(#18134) BullZeye válasza laszlohu (#18133) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem az spec nincs fent.

(#18135) laszlohu válasza BullZeye (#18134) üzenetére


laszlohu
addikt

Nálam accelerated lett, úgyhogy megjavult az a probléma.

Csak a 100% - os processzor terhelés nem.

[ Szerkesztve ]

(#18136) laszlohu


laszlohu
addikt

Más:
Most a Memory Fox nevű addont próbáltam letölteni de nem tudom :

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/memory-fox/

Másnál ez a probléma?

(#18137) HZoli87 válasza laszlohu (#18136) üzenetére


HZoli87
veterán

(#18138) BullZeye válasza laszlohu (#18136) üzenetére


BullZeye
veterán

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN">
<html><head>
<title>404 Not Found</title>
</head><body>
<h1>Not Found</h1>
<p>The requested URL /_files/53880/memory_fox-5.7-fx-windows.xpi was not found on this server.</p>
</body></html>

(#18139) Viktor77 válasza laszlohu (#18136) üzenetére


Viktor77
titán

"Please don't use version 5.7 !

I turn the add-on site for Memory Fox to be visible prior to the AMO editors to review Memory Fox version 6.0 which corrected issues with Memory Fox version 5.7 which is the current version showing here available for download.

You can't download Memory Fox version 5.7. It's not available !

Until AMO gives approval for Memory Fox version 6.0 you can send me an email request at idevfh@gmail.com."
"

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18140) fradi81


fradi81
veterán

hello

tegnap kipróbáltam a firefox 4-et, linuxon. Kicsomagoltam egy mappába onnan futott, nem volt gond. Ma reggel meg olyat produkált hogy a flash tartalom összeszemetelte a képet. Hiába zártam be azt a lapot, megmaradt a flash szemete, ha bezártam a firefoxot utána is maradt nyoma, ahogy elhúztam egy ablakot a betűk mögött látszódott, mintha ott lenne az asztalon. Kikapcsoltam minden kiegészítőt de nem javult meg, csak egy új profil segített amibe aztán a sync-el átvittem a könyvjelzőket jelszavakat, mi okozhatta ezt?

moto g72, Ninebot d28e

(#18141) WonderCSabo válasza laszlohu (#18136) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem vagyok benne biztos, hogy az ilyen addonok hasznosak.

[ Szerkesztve ]

(#18142) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Feltettem és a kipróbáltam a Firefox 4-et a notimon is. Itt már fényévekkel jobban teljesít, mint az asztalin, hála a gyors procinak és a fejlettebb GPU-nak. A böngésző bitang gyors, azonban ez a probléma miatt még mindig csak a második helyen van nálam.

Miután frissült a stabil 10.2-es Flash Player is, gondoltam megnézem, hogyan muzsikál az új Tűzróka HD videók alatt. YouTube-on elindítottam a Big Buck Bunny című filmet először 720p majd 1080p változatban majd figyeltem a CPU terhelést. Mindkét esetben a CPU 1-6 % között mozgott ami kiváló, azonban ezután jött bibi. Amikor rányomtam Full Screen-re a filmet, egyszerűen megállt a kép, miközben a hang ment tovább. Visszatettem tehát ablakos (normál) módba, így visszaállt a kép is, majd ismét megpróbáltam a teljes képernyős módot, és így már ment, bár még így is csúnyán megállt a kép, de legalább behozta magát. Amint egyszer megnyomom a teljes képernyős gombot a YouTube-on, a CPU terhelés megsokszorozódik és felmegy 20%-ig és a fölé is egy kicsivel a memória-éhség szintén több, mint a duplájára nő.
Megpróbáltam Opera alatt és ott ugyanez történik, így több, mint valószínű, hogy ez Flash probléma lesz.

Ami viszont nagyon szúrja a szemem, az a fül (tab) animáció, amikor megnyitok egy új fület, akkor a megjelenési animáció szörnyen ronda, darabos, szinte már bántja a szemem. Remélem ezzel majd kezdenek valamit!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#18143) Narancs


Narancs
őstag

Nektek megy a vatera? Nekem néhány perc böngészés után rendre összeomlik. Firefox 4.

Beauty is pain

(#18144) laszlohu válasza WonderCSabo (#18141) üzenetére


laszlohu
addikt

Szia!

Igazából egy próbát megér. Ha meg nem válik be, eltávolítom az add-ont.
Ha meg helyrejön, pl új flash player vagy valami. Akkor úgyis eltávolítom.
egy flash playerrel kapcs. fórumon ( nem az Adobe fórumán ) olvastam, hogy akinek kevés memóriája volt, megoldotta a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#18145) WonderCSabo válasza Narancs (#18143) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Állítólag ezeket a fagyásokat vmi szarul megírt reklám okozza. Rakd fel az Adblockot (PH!t fehérlistára!)

huskydog17: Az Flashes videó, nem az Fx hibája. Ilyen jelentéktelen dolog miatt 2. böngésződ, mint a gomb dizájnja? :F

(#18146) Visormail


Visormail
addikt

Ha több nyelv van telepítve, akkor nem lehet valahogy váltani köztük parancssorból is?
(A quick local switchert használjuk egyébként váltásra, de jó lenne időnként egy parancssori automatizált visszaváltás az alapértelmezett nyelvre.)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#18147) laszlohu


laszlohu
addikt

Még egy utolsó megjegyzés :

Valaki bejelentette a legfrissebb flash playerrel kapcsolatban, hogy akkor is küld összeomlás jelentést, amikor a köv. történik:
Nekem wifi-m van, és van, amikor van internet( térerő ), van, amikor nincs. Na erre nagyon érzékeny a flash player. Egy bizonyos idő eltelte után, ha nincs internet ( térerő ) összeomlik.

(#18148) WonderCSabo válasza Visormail (#18146) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mármint ha vmilyen parancssori paraméterrel lehetne elindítani az Fx-et bizonyos nyelvvel? Erre nincs lehetőség, ehhez a C++ kódot kéne átírni és újból lefordítani.

(#18149) fatal`


fatal`
titán

Korábban kerestem favicon cserélő kieget és a favicon picker 3 nem kompatibilis az FF4-el, de itt egy másik, hátha még valakinek kellene. :)

Bookmark Favicon Changer

(#18150) Visormail válasza WonderCSabo (#18148) üzenetére


Visormail
addikt

Igen arra gondoltam, vagy esetleg valamelyik beállítás fájlt elmenteni amikor az alap nyelven van és amikor a firefox nem fut akkor visszamásolni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.