Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) WonderCSabo válasza benedekco (#17049) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Először is köszönöm. :)

Másodszor: Ezt már le akartam írni régebben, de most talán pont jó apropó lesz rá - sajnos nem úgy alakultak a dolgaim, ahogy terveztem. Az egyetemen a félévem nem nagyon sikerült, vagy inkább nagyon nem sikerült. Emiatt most nagyon, nagyon sokat kell tanulnom. Aki régebb óta követi a fórumot talán észrevehette, hogy talán akár nagyságrenddel passzívabb vagyok, mint mondjuk 2 hónappal ezelőtt. Ez nem azért van, mert meguntam, vagy mert már nem akarok segíteni Nektek, hanem egyszerűen nincs időm felmenni a fórumra túl gyakran. Ezek után gondolhatjátok, hogy mennyire van időm logoutos cikkeket írogatni. Még a Firefox első hszes tippek trükkök írások updatejét sem tudtam megcsinálni. :( Egyelőre az összes logoutos cikkemet belátható időn túlra halasztottam (egyet akartam még anno az Fx4 bétájáról, majd egyet a véglegesről, egyet a kiegekről, és egy cikket az MPC-HCról, no meg frissíteni, bővíteni az első hszt).

(#17052) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Kiderítették, hogy az alábbi programrészlet okozta és okozza a crash - elést 10.2 - es flash playeren.

Az adobe forumán olvastam.

Feb 22, 2011 2:20 PM
Simple AS3 code that causes 10.2 to crash

Very simple code that causes flash 10.2 to crash on all platforms.

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<s:Application xmlns:fx="http://ns.adobe.com/mxml/2009" xmlns:s="library://ns.adobe.com/flex/spark" xmlns:mx="library://ns.adobe.com/flex/mx" minWidth="300" minHeight="200">
<fx:Script>
<![CDATA[
import mx.controls.Alert;
private function crash(type:int, ...additionalArgs):void {
var msg:String;
switch (type) {
case 1: msg = "Crashes!"; break;
case 2: msg = additionalArgs[0]; break;
}
Alert.show("Crash : " + msg);
}
private function notCrash(type:int, ...additionalArgs):void {
// Does nothing at all, but stops the crash....
if (additionalArgs) {}
var msg:String;
switch (type) {
case 1:msg = "Not crash"; break;
case 2: msg = additionalArgs[0]; break;
}
Alert.show("NotCrash : " + msg);
}
]]>
</fx:Script>
<s:Button label="Does not crash flash" click="notCrash(2,'value')" x="10" y="10"/><s:Button label="Crash flash" click="crash(2,'value')" x="150" y="10"/>
</s:Application>

(#17053) laszlohu válasza kpal (#17050) üzenetére


laszlohu
addikt

Szia
Kpal

Már válaszoltam.
Nálam is ugyanúgy crash - el az az oldal. Tegyél fel egy korábbi flash player
( 10.1 ), ui. a legújabb flash player miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#17054) laszlohu


laszlohu
addikt

Majd , ha így sem működik, akkor próbáldd meg jobb klikk Settings Hardware Acceleration elől kivenni a pipát.

(#17055) egykori válasza WonderCSabo (#17051) üzenetére


egykori
őstag

Szia WonderCSabo!

Teljesen egyetértek benedekco fórumtársunkkal.
Jómagam már több ízben méltattam azt a sok erőfeszítést, amit a közösségért teszel. Nekem is szemet szúrt a hirtelen "sebességcsökkenés", már pü-t készültem írni. Magam részéről maximálisan egyetértek azzal, hogy a tanulást helyezted mindenek fölé, és sok sikert, jó eredményt kívánok hozzá. És annak is örülök (örülünk), ha életjelet adsz magadról ebben az átmeneti időszakban egy-két infóval, jótanáccsal. :R

Üdv: egykori

(#17056) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Kpal : Nálam csak a főoldalon vannak problémák, ahol van flash player, de amúgy a hirdetésekben tudok keresni, ott nálam nincs probléma.

(#17057) kpal válasza laszlohu (#17056) üzenetére


kpal
veterán

Nekem ott is van olyan hogy többször is bezár a böngésző.

(#17058) laszlohu válasza kpal (#17057) üzenetére


laszlohu
addikt

Szia!

Ha a flash player a ludas itt megnézheted, hogy milyen verzió van nálad :

http://www.adobe.com/software/flash/about/

Nálam a 10.2.152.32 - es firefox - os verzió van.

A chrome - hoz és a firefox - hoz és az ie-hez különböző verziójú flash player kell.

Innen pedig le lehet tölteni az archivált flash playereket :

http://kb2.adobe.com/cps/142/tn_14266.html

pl. : 10.1.102.64 -es firefox-os verziót.

(#17059) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Legtöbb esetben a Hardware acceleration okozza a problémát. Azért kell downgradelni egyeseknek, mert pl. a 10.1 -es flash playernél hiába van bekapcsolva a hardware acceleration, a 10.1 -es úgy használja, mintha nem lenne bepipálva(bekapcsolva).
Az a legfőbb probléma az új flash playerrel, hogy a Settings.. el van szürkülve, és nem tudják a felhasználók kikapcsolni a Hardware acceleration-t.

(#17060) Steelmanus válasza WonderCSabo (#17051) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szervusz WonderCSabo!

Csatlakozom egykori Fórumtársunk írásához, szépen megfogalmazta azt amit Én is szerettem volna meg hajnalban megírni, válaszolván a hozzászólásodra.
Sok sikert Kívánunk mint az Életben mint a tanulmányaid során Köszönjük amit eddig tettél sok topikban Értünk. Tisztelettel várunk vissza, és tudjuk hogy jó hírrel fogsz szolgálni a tanulmányaiddal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#17061) F34R


F34R
nagyúr

Ez most Vicc :Y ? :W Miért rc1 lessz több is :((

WonderCsabo kitartás és elismerés midnenki nevében :R

[ Szerkesztve ]

(#17062) Rototti válasza WonderCSabo (#17051) üzenetére


Rototti
senior tag

Már én is kezdtem hiányolni a bennfentes híreket, de így érthető. Sok sikert a tanulmányaidhoz! :R

Kimi - The King of Spa

(#17063) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Üdv!
Szerintetek van olyan bővítmény, kiegészítő, ami szétválogatja a letöltött fájlokat?
Mondjuk, ha letöltök egy .mp3-at, akkor azt tegye egy 'A' mappába, ha letöltök egy .exe-t, akkor azt tegye 'B' mappába. Szóval fájltípusonként másik helyre mentse?
Köszönöm:)

(#17064) Brutforsz válasza dJ Peer (#17063) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Van, a neve Automatic Save Folder.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#17065) WonderCSabo válasza laszlohu (#17052) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nem program részlet, ez egy ActionScript 3 szkript, amit futtatva például kifagy a player.

Többieknek köszi a kedves szavakat. :R

Ja és ha a bennfentes híreket hiányoljátok, akkor tudok szolgálni eggyel:

Taras Glek most küldött egy mailt, mert kidolgozott egy újabb indítási gyorsítást, és szeretné, ha páran kipróbálnánk, mielőtt publikussá teszi.

(#17066) robotjatek válasza WonderCSabo (#17065) üzenetére


robotjatek
tag

hagyjuk félreértettem...

[ Szerkesztve ]

(#17067) vante válasza WonderCSabo (#17065) üzenetére


vante
aktív tag

Csak bugzillás acc-al lévőknek szól?

RC kint van már? :DDD

(#17068) WonderCSabo válasza vante (#17067) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, csak annak a 2 embernek, aki megkapta a mailt. ;)

Nincs.

(#17069) fatal` válasza WonderCSabo (#17068) üzenetére


fatal`
félisten

Mikorra várható?:)

(#17070) dJ Peer válasza Brutforsz (#17064) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Köszönöm:)

(#17071) benedekco válasza WonderCSabo (#17051) üzenetére


benedekco
addikt

Akkor sok sikert a továbbiakra! De persze, nehogy azt hitt, hogy csak Neked akarok jót ;) magunknak is jó cikkeket. :P
Viccet félretéve. Kívánom, hogy sikerüljenek úgy a dolgaid ahogyan elképzelted azokat!
:R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17072) F34R válasza fatal` (#17069) üzenetére


F34R
nagyúr

ftp-n fent van , de vaamiért a channelre ne mrakták ki ott még soon látható
(fötöpön meg lockolvan van még :((( )

(#17073) WonderCSabo válasza fatal` (#17069) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Majd Firefox 5-ben talán.

benedekco: Köszi.

RC-re: emberek, minek türelmetlenkedni? A legutóbbi nightly egy az egyben u.a. az RC candidate build1... Használjátok azt, ha nem bírjátok ki...

(#17074) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox 4.0 és LibreOffice 3.3.x kiadási buli!

Március 30. (szerda) 18:00-21:00

URÁNIA NEMZETI FILMSZÍNHÁZ
Rákóczi út 21.
Budapest, Hungary

Ismered az új Firefoxot? Megismernél egy teljesen ingyenes irodai programcsomagot? Találkoznál a hazai hozzájárulókkal? Részt vennél az önkéntes közösség munkájában? Szeretnél többet megtudni a nyílt dokumentumformátumról?

Tarts velünk 2011. március 30-án (szerda) a Dokumentumszabadság Világnapján rendezett kiadási bulin, amelyen együtt ünnepeljük a Firefox 4.0 és a LibreOffice 3.3.x verziójainak megjelenését. Hívd el barátaidat is.

Ízelítő a programból:
* Firefox 4.0 újdonságainak bemutatása
* LibreOffice bemutatása
* A nyílt dokumentumformátum áttekintése
* Tippek és trükkök
* Quizjáték
* Meglepetés

Aki róka jelmezben jelenik meg az eseményen, ajándékot kap.

Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt az …

(A részletes programért, kérlek informálódj az esemény előtt egy héttel ezen az oldalon vagy a http://mozilla.fsf.hu/ vagy a http://www.libreoffice.hu/ oldalakon.)

[ Szerkesztve ]

(#17075) fatal` válasza WonderCSabo (#17073) üzenetére


fatal`
félisten

FF5-ben lesz FF4 RC?:D Arra gondoltam, bocsesz. :D

Szerk.: Nem türelmetlenkedtem, csak érdeklődtem. :)

[ Szerkesztve ]

(#17076) WonderCSabo válasza fatal` (#17075) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Majd.

(#17077) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Nektek hogy néz ki a Vista-Aero theme igazándiból, használat közben?
Nekem nem úgy, mint a képen.
A fenti rész nem olyan sötétkék mint a képen, a Google fül alatt ott zöld, nekem nem. Már 5x leszedtem-újratettem, de semmi.

(#17078) dqdb


dqdb
nagyúr

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.0b13pre) Gecko/20110303 Firefox/4.0b13pre

Hosszú működés után a nightly ismét úgy döntött, hogy nem hajlandó automatikusan frissülni, az About ablakban is azt írja ki, hogy nincsen elérhető frissítés. Másnál is jelentkezett ez a probléma?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17079) Matthewus válasza dqdb (#17078) üzenetére


Matthewus
őstag

Egy ideig nem fog frissülni.

(#17080) S-Attila válasza dqdb (#17078) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Valószínűleg: #16857

[ Szerkesztve ]

(#17081) Steelmanus válasza dqdb (#17078) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen nalam sem frissul, annyi kunonbseggel hogy en magyarnyelvut hasznalok, emiatt gondoltam arra hogy a nyelv miatt nem frissul. Ma megneztem, es van frisebb verzio is a letolto oldalon, de megsem frissul.

(#17080) S-Attila:
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.0b13pre) Gecko/20110303 Firefox/4.0b13pre

(#17082) robotjatek válasza Steelmanus (#17081) üzenetére


robotjatek
tag

Amíg az RC1 ki nem jön, addig nem is fog frissülni

(#17083) Steelmanus válasza robotjatek (#17082) üzenetére


Steelmanus
addikt

Aha. Koszonom, akkor marad a manualis frissites.

(#17084) benedekco válasza WonderCSabo (#17074) üzenetére


benedekco
addikt

Uránia baromi szép hely! Ráadásul általában pang is az ürességtől. :(

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17085) WonderCSabo válasza benedekco (#17084) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Így van, gyönyörű, kívülről és belülről is. Azért üres, mert általában szinte csak művészfilmeket adnak, illetve a jegy se olcsó. Szóval most eggyel több indok, hogy minnél többen jöjjetek. :)

Szerk.: Mielőtt vki félreértené, a Firefox 4 találkozó természetesen ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#17086) pete_21 válasza WonderCSabo (#17051) üzenetére


pete_21
addikt

Tényleg feltűnt, hogy kevésbé vagy aktív a fórumon, de gondoltam/gondoltuk/, hogy biztos jó okod van rá. És végül tényleg. Nagyon sajnálom, hogy nem úgy alakult a féléved, ahogy kellett volna. Nagyon sok sikert kívánunk a továbbiakban, és ne menjen a fórumozás/segítés a tanulás rovására. Átvészeljük azt a pár hónapot, aztán majd nyáron megrohamozunk a kérdéseinkkel. :)
Mégegyszer sok sikert a következő félévedhez! Kitartás! ;)

(#17087) Somik


Somik
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy bosszantó problémám a betűtípusokkal a böngészőkben.
Facebook még egy pár oldal szövege vastag betűvel jelenik meg. Firefoxban jelentkezett a probléma, majd megnéztem Operában és Chromban is, és ott is jelentkezett a probléma. Az a furcsa, hogy nem mindegyik weboldal jelenik meg "máshogy".
A vezérlőpultnál már vissza állítottam a betűtípusokat, de a probléma még mindig áll és tudtommal semmi extra progit nem telepítettem, ami miatt ez történhetett volna, ill. a böngészőkben se állítottam el semmit.

Facebook bejelentkező oldal: (A Chromenál és az Operánál a "·" karakter is rosszul jelenik meg, pedig a nyelvi/területi beállítások is elvileg jók)
FF: http://kephost.hu/image-C6D4_4D73D69E.jpg
O: http://kephost.hu/image-1524_4D73D84B.jpg
C: http://kephost.hu/image-8930_4D73D69E.jpg

Facebook:
FF: http://kephost.hu/image-2353_4D73D69E.jpg
O: http://kephost.hu/image-FD33_4D73D84B.jpg
C: http://kephost.hu/image-0BAE_4D73D69E.jpg

Egy fórum (itt a hozászolásoknak nem kellene vastagnak lenniük):
FF: http://kephost.hu/image-BD7E_4D73D84B.jpg
O: http://kephost.hu/image-CC2F_4D73D84B.jpg
C: http://kephost.hu/image-49EC_4D73D69E.jpg

5let, h mégis mi lehet a gond?

(#17088) WonderCSabo válasza Somik (#17087) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#17089) Mans20


Mans20
addikt

Jóestét

Lett egy asus x50v laptopunk,és a frefox telepítésnél az elején megáll a csík és nem megy tovább,win 7 home premium 32 van fent,próbáltam xp sp3 módba,úgy se ment fel,aztán vista sp2 módba felment de nem nyílt meg a böngésző,aztán a többedik un-reinstall után egyszer csak felment,most működik,mi az anyámtól ment ilyen nehezen?

(#17090) Somik válasza WonderCSabo (#17088) üzenetére


Somik
csendes tag

Pont erről a linkről raktam újra tegnap, de a probléma továbbra is fennáll. :S

(#17091) WonderCSabo válasza Mans20 (#17089) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Valszeg vmi más folyamat bezavarhatott.

Somik: Akkor sajnos passzolom. :(

(#17092) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A dqdb által módosított Youtube Embed HD nem megy már egy ideje. (meg az eredeti se). Pl. itt. Van vkinek működő hasonló szkriptje?

(#17093) dqdb válasza WonderCSabo (#17092) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a hétvégéig nem találsz működőképeset, akkor ránézek (amúgy Opera alatt sem megy már egy ideje).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17094) Brutforsz válasza Somik (#17090) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Próbáld meg az itt az 5 hozzászólásban foglalt műveletsort.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#17095) Somik válasza Brutforsz (#17094) üzenetére


Somik
csendes tag

Köszi, de már néztem az oldalt és sajna ez se működött:
I had this exact problem, and was able to resolve it by using my original Windows install CD (Windows 7 in my case) and 7-Zip.

Here's how:
Put your CD in the CD-Drive, open it in Explorer and go to sources. Right-click on install.wim and select 7-Zip -> Open Archive (or just drag-and drop the file onto the 7-Zip file manager).
Now in the 7-Zip file manager find your way to the Windows\Fonts folder and extract it to a directory (or your desktop, it doesn't matter). Go to the extracted directory and select all files. Right-click and click Install, be sure to replace all fonts.
Another window should appear saying that the selected font is not valid, just click Close.

Restart your computer and all fonts should be restored.

Az nem lehet, hogy mondjuk az ATI videókártya driverem csinálja a dolgot? Mert már tényleg semmi 5letem nincs. :F

(#17096) Chili7


Chili7
őstag

Sziasztok!

Be lehet valahogy állítani, hogy egy nyitott lap a sok közül, x időnként frissítse magát?
Van egy oldal, ha félóráig nem vagyok aktív mindig újra be kell jelentkeznem. Ezt szeretném elkerülni.

köszi

(#17097) Brutforsz válasza Chili7 (#17096) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ha használsz Tab Mix Plust, akkor Tab Mix Plus Beállítások > Események > Lap szolgáltatások > Újratöltés rendszeresen menü megjelenítése az Újratöltés gombon elé pipa, majd ott tudod beállítani, hogy milyen időközönként tegye ezt.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#17098) Chili7 válasza Brutforsz (#17097) üzenetére


Chili7
őstag

köszi, megvan!

(#17099) ko9


ko9
addikt

Sziasztok!
Ma reggel kaptam egy update-et Nightlyhoz (Minefield 4.0b13pre (2011-03-06)) 64-bites angol verzió (csak hogy teljes legyen a kép :DDD ). Azóta a https://-el kezdődő oldalak nem jönnek be... Másnál is előfordul?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#17100) Steelmanus válasza ko9 (#17099) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nalam ugyan magyar van;
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.0b13pre) Gecko/20110306 Firefox/4.0b13pre
Az OTP oldalat nyitottam meg es mukodik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.