Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) kranazoli válasza WonderCSabo (#18941) üzenetére


kranazoli
senior tag

"Első hsz -> diagnosztika."

Természetesen azon már túl voltam. Töröltem a profilokat teljesen. Szűz Fox4; YT; vidi -> plugin-containter.exe. Vidi bezár, taszk marad - szerencsére csak pár MB-os foglalással.

Tiltottam a kiegeket is. (kivétel flash)

Abból is próbáltam a stabil-t és a 10.3 RC1-et is. Mind1, passz, akkor marad így.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#18952) WonderCSabo válasza kranazoli (#18951) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm. Próbáltad Flasht újrarakni, úgy, hogy előtte az uninstallerrel törölted?

(#18953) kranazoli válasza WonderCSabo (#18952) üzenetére


kranazoli
senior tag

Persze. Adobe uninstall utility-jével.

Nem nagyon tudok másra gondolni, csak x64 vs x86. (talán)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#18954) WonderCSabo válasza kranazoli (#18953) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mármint x86-os szoftver x64-es OSen? Kizárt, hogy az a gond. Fx5 vagy 6 is csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#18955) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

A Safari implementálta a Firefox új letöltéskezelőjének tervezetét.

(#18956) zoli62


zoli62
addikt

Nálam Firefox 3.6.17 alatt Vista Prof laptopon döglődik a flash lejátszás. Elindul, aztán megmerevedik a kép, hang megy. A státuszsorban kiírja, hogy csatlakozni akar egy címhez, de nem történik semmi. Profilt is töröltem, újratelepítettem a böngészőt és a flashplayert. A helyzet változatlan. Néha egyből elindul a lejátszás, de legtöbbször ez a fagyás történik. IE 8 és Opera 11.10 alatt tökéletesen működik. Nincs valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#18957) Steelmanus válasza zoli62 (#18956) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Most irhatnam hogy 1.hsz. diagnoztika, de erzesem szerint a Flasht is ugy fejlesztik hogy az modernebb bongeszokhoz igazitjak, ez nem allitas allitas csupan az en gondolatom.
Ki kellene probalnod legalabb egy FF 4.0 portable valtozattal esetleg megjavul.
Amugy is kellene mar - szerintem - valtani hiszen a 4-es joval gyorsabb es egy kiegeszitovel Nightly Tester Tools a regebbi kiegeszitoidet is tudod hasznalni ha nagyon ragaszkodsz hozza.
Esetleg adhatnal egy linket ahol nem megy a flash.

(#18958) zoli62 válasza Steelmanus (#18957) üzenetére


zoli62
addikt

4-est feltelepítettem, ott megy a flash, ott viszont a google betöltésébe fagy bele a böngésző.

(#18959) Steelmanus válasza zoli62 (#18958) üzenetére


Steelmanus
addikt

Torold a sutiket es proba.
En a Ctrl + Shift + Del kombinacioval szoktam, van amikor a Webhely beallitasait is bepipalom, ha minden kotel szakad. Az alapbol nincs bepipalva ezert probald ki ugy hogy nem pipalod be, ha jo lesz akkor a sutikkel voltak a gondok.

[ Szerkesztve ]

(#18960) zoli62 válasza Steelmanus (#18959) üzenetére


zoli62
addikt

Ez mind megvolt. Sőt a flashplayer gyorsítótárat is töröltem már. A lejátszás időnként végigmegy, de legtöbbször csak elindul, és utána megáll a kép és a hang marad csak, a státuszsor pedig jelzi a kapcsolódást. Lehet, hogy a flashplayer korábbi változataival nem lenne ez a gond.

(#18961) zoli62 válasza zoli62 (#18960) üzenetére


zoli62
addikt

Van bugriport is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#18962) kranazoli válasza WonderCSabo (#18954) üzenetére


kranazoli
senior tag

Most néztem notin is. x86 Win7 Prof. Dettó ugyanez a szitu. Nálatok nem marad a memóriában a plugin-container.exe pár MB-os foglalással, miután bezártátok a tab fület amin futott pl. egy flash?!

Béta-val és Nightly-val még nem próbáltam. Picit ódzkodom Tőlük...

Most a 4.0.1 van fenn és stabil. (ez meg apró bug)

No, Béta 5-öst feldobtam. Ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#18963) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy linken jobb klikk után lehet választani, hogy "megnyitás új ablakban" és "megnyitás új lapon".
Firefox 4-ben ennek a kettőnek a sorrendjét megcserélték. Van ötletetek, hogyan lehetne visszacserélni a 3-asban lévő sorrendre ?
(Annyit használtam már ezt, hogy az átszokás nagyon hosszadalmas lenne.)

(#18964) HZoli87 válasza kranazoli (#18962) üzenetére


HZoli87
veterán

Ha egyszer elindult a plugin-container, az addig nem áll le, míg a firefox fut.

(#18965) F34R válasza WonderCSabo (#18955) üzenetére


F34R
nagyúr

Kis lopós g..ik :DDD

nah megint jön a téma ki lop kitől :U

(#18966) Dluinet válasza atesss (#18963) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ctrl+katt vagy középsőgombal kattintasz= új lapon
Shift+katt= új ablakban

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18967) xabolcs válasza atesss (#18963) üzenetére


xabolcs
őstag

tobbek kozt a mar sokat hivatkozott menu editorral.
leirasa (... rearrange ...) alapjan tudnia kellene.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18968) BullZeye válasza xabolcs (#18967) üzenetére


BullZeye
veterán

Tudni tudja, de eléggé bugos, és idegesítő tud lenni FireFox4-ben Menu Editor.
Nem átalakítja a dolgokat, hanem on-the-fly rendezi, így minden indítás után, mindenféle (kép, link, szöveg, kijelölt szöveg..stb..stb) megjelenik a teljes menu, aztán eltűnnek a dolgok...ez persze egy fél másodperc alatt lezajlik, de azért eléggé rontja az összhatást, én egy ideje le is tiltottam emiatt.

(#18969) pete_21 válasza WonderCSabo (#18941) üzenetére


pete_21
addikt

Én szoktam betat használni, de le tudod írni röviden, milyen újdonságokat hozna az 5-ös beta?
Az Fx-be várhatóan mikor kerül bele az új letöltéskezelő?

kranazoli: Nálam is megmarad a plugin-container, volt olyan is, hogy huzamosabb használat után 2 meg 3 plugin-container is ment. :D Szerintem ez normális, hogy nem záródik be...

zoli62: Ismerősömnek is pont ez volt a gondja, bár még kicsit korábbi Flash player-rel, de az is 10.2-es volt. Neki azt hiszem csak HD felbontásban csinálta, bele kellett tekerni a videoba ahhoz, hogy menjen. Végül visszatettem neki egy korábbi Flash playert, azzal egyből jó lett. Próbáld ki egy 10.1-essel, azzal tuti mennie kell. Aztán lehet utána próbálgatni, melyik az a 10.2-es, amelyikkel még jó. Itt megtalálod a régebbieket, aztán csomagold ki a Flash playert belőlük. A többi nem kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#18970) BullZeye válasza F34R (#18965) üzenetére


BullZeye
veterán

Sokkal inkább ciki a Mozilla felé, hogy kitalálnak valamit és a konkurencia hamarabb megvalósítja az ő ötletüket. :D

Mindjárt megjelenik az FF5 végleges, és szinte semmit nem újítottak, semmi + feature nincs benne. Nightly-t használok, és a végleges FF4-hez képest én eddig nem vettem észre semmi különbséget.

Jah egyébként, ha egy friss profilt használtok 30-40 kieggel, akkor kb 1 hónap használat után semmivel sem lesz gyorsabb mint FF3.6 volt :D
Ugyanúgy beakad, ugyanúgy összeakadnak a dolgok stb, be-be fagyogat stb. Persze egyértelmű, hogy főleg a kieg készítőinek róható fel, de ha már főleg erre épül a böngésző, tehetne picit többet, hogy ezek normálisan működjenek.

debug meg kb lehetetlen, mert vannak hibák amik így pár óra használat után jön elő -_- úgyhogy szinte lehetetlen, vagy legalábbis qrwa sokáig tartana, ha egyenként kéne kiszűrni mi a hiba, és az se 100% mert van amikor abszolút nem jönnek elő a dolgok. Persze tudom, használjak kevesebb kieget, ami meg is lenne, ha alapvető dolgokat beépítenének a Firefox-ba.

Pl:
FireGestures
Easy Drag to Go+

Menükben mindenhez egy ikon -> CuteButtons
Firefox4 UI Fixer -> Lehessen duplakattot nyomni tabok mellé, anélkül, hogy összeugrana az ablak

ImageZoom
Keyconfig -> Hotkeyeket lehessen állítani alapértelmezetten
Organize Statusbar -> normálisan lehessen mozgatni a statusbaron/addosnbaron az ikonokat

normális Reload gomb, azaz jobb gombra az összes lapot frissítse...

TextLink -> linkek kezelése, kattintható legyen minden szöveges link
Secure Login - > vagy akármilyen normális login kezelő az oldalakra....

(#18971) barnam_


barnam_
nagyúr

FF4 szinkronizálással van problémám:
XP-n beállítottam a fiókot. Felraktam az Ubuntu 11.04-et, azon alapból FF4 van, hozzáadtam a fiókot, majd egyből letöltötte a könyvjelzőket + jelszavakat. Most 10.10 van fenn (a 11.04 nem vált be), ezen alapból FF 3.6 van, de frissítettem a 4-re. Hozzáadtam a Sync fiókot, de amikor szinkronizálni akarna, azt írja hogy ismeretlen hiba.
Hogy lehetne működésre bírni?

(#18972) Kombat


Kombat
őstag

Sziasztok!

Tud-e valaki olyan kiegészítőt, amivel megoldható, hogy ha a böngészőben menteni akarok egy képet, akkor azt a picasa albumomba mentse és ne a gépre? :F

(#18973) F34R válasza BullZeye (#18970) üzenetére


F34R
nagyúr

Aha ezeket várná leginkább az ember , azt gondolom még egy jó darabig nem tesznek ellene , és nem lesz egy opera szintű böngésző ilyen szempontból. Ha sok dolgot beleimplantálnának akkor nagyon is jó kis böngi lenne, a kieg.kell meg valamit tényleg összehozhatnának mert ez így tényleg nem lesz jó.

(#18974) atesss válasza BullZeye (#18968) üzenetére


atesss
addikt

Akkor úgy látszik még se igazán megy a 4-essel...
Más ötlet ?
Vagy várjam meg amíg kijön az újabb verzió a Menü Editorból ?

(#18975) feka007


feka007
nagyúr

De unalmas már, hogy naponta egyszer biztosan lefagy, ha kicsit több lap van megnyitva egyszerre a Firefosban.. :W

(#18976) F34R válasza feka007 (#18975) üzenetére


F34R
nagyúr

10 fülig semmi probléma nincs vele , viszont több fül esetén alkalmatlan böngészésre

(#18977) Readi


Readi
tag

Hali!

Valaki segítene, hogyan lehet felugró ablakot véglegesen kiiktatni?

g751jy

(#18978) natë válasza WonderCSabo (#18941) üzenetére


natë
nagyúr

Fölraktam, de le is szedtem, a legfontosabb kiegészítők még nem készültek el rá.

(#18979) WonderCSabo válasza F34R (#18965) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elolvastad a bejegyzést?

pete_21: CSS animationsön és egy kis teljesítmény faragáson kívül hirtelen semmit se tudok kitalálni.

BullZeye: Ez azért van, mert mivel ez az első ilyen "rapid" verzió, előbb megvolt a feature freeze mint a későbbi verzióknak lesz.

(#18976) F34R : Tegyük hozzá - szerinted. Nekem tökéletesen megy 30 lappal is.

Mozzarella: Az összes megy, csak ki kell kapcsolni a kompatibilitás ellenőrzést.

(#18980) feka007 válasza F34R (#18976) üzenetére


feka007
nagyúr

Nekem annyi se kell, 7-8-tól már simán megpusztul egy idő után. Na mindegy, jobb úgy sincs

(#18981) Steelmanus válasza zoli62 (#18960) üzenetére


Steelmanus
addikt

Probaltad hogy kikapcsolod a hardveres gyorsitast a flash-ben?
Milyen gepen hasznalod mert az adatlapodon nem latszik.

(#18962) kranazoli Most is X86-rol irok es valoban a 4.0-nal volt olyan hogy lassan lotte le az OS a process-t ez ugy latszot hogy bezartam az FireFox-ot, majd rogton a Talcarol ujbol inditottam, es kaptam egy figyelmezteto ablakot miszerint a FireFox mar fut. ( x86 - x64 ) alatt is. Frissitettem 4.01-re meg ott is volt ilyen de mondom ez azert volt mert kb 1 masodpercen belul ahogy kikapcsoltam mar kapcsoltam is vissza. Gyanus volt ezert kiprobaltam a Restartless Resart 6 kiterjesztessel ujrainditani, es akarhanyszor restartoltam sosem jott elo a hiba. Erre meguntam a 4-est es feltettem az 5.x Aurora-t azzal nincs ilyen gondom. Most direkt megneztem hogy elinditottam 5 fulet + egy 1080-as videot a 6-dik fulon es neztem a Feladatkezeloben hogy mikent csukodik be az FF 5.
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:5.0a2) Gecko/20110504 Firefox/5.0a2
Elobb a plugin-container.exe zarodik be, es utanna az FF.
CCC 10.4 + Adobe Flash Player 10.2.159.1 de csak az alternativ bongeszokhoz valo van felrakva az IE ala nem telepitettem. Hasznalom a Grease Monkey-t + Youtube Embed HD fixed 1.4a-t ahol be van kapcsolva a GPU mod vagyis a lejatszasba besegit a 4670-es karim.

(#18982) Steelmanus válasza feka007 (#18975) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor ne hasznald, vagy konfigurald be rendesen!
Csupan a Te kedvedert eloszor megnyitottam 46 fulet + egy videot.1080-as felbontasban W7 32 bit alatt. Fentebb irtam hogy mit hasznalok.

Utanna vagy 70 lapot es ugyanazt a videot csak beallitottam hogy mentse a lapokat az utolso az 1080-as video volt.

Ujra megnyitottam es elkezdtem a hsz.-t irni, termeszetesen mivel bezaraskor 70 lapnal a video volt az utolso igy azzal indult majd elkeztem irni. most is megy a hatterben.

Fogalmazhattal volna szebben is mielott beirsz a topikba.

(#18976) F34R

10 fülig semmi probléma nincs vele , viszont több fül esetén alkalmatlan böngészésre

Nalad.

(#18983) feka007 válasza Steelmanus (#18982) üzenetére


feka007
nagyúr

És mit kell bekonfigurálni rajta, hogy utanna vagy 70 lapot meg tudjak nyitni?

(#18984) kranazoli válasza HZoli87 (#18964) üzenetére


kranazoli
senior tag

HZoli87, pete_21, Steelmanus!

Köszi! :R

Steelmanus: Nem a firefox bezárásával volt gondom, hanem azzal, hogy a plugin-container.exe a memóriában marad miután bezárom a tabfület, ami használta. Cca. 4-8MB-os foglalással marad a memóriában. Csak ott van a taszk, csücsül a memóriában. Ahogy HZoli és pete is írta.

De akkor ezek szerint nem vagyok egyedül és mégsem Nálam van probléma. ;)

Ezért most nem fogok feltenni másik build-et az asztali gépemre, mert semmi problémám nincs a 4.0.1-essel, csak ezt a viselkedést nem értem teljesen.

Ha van vmi funkciója, hogy a memóriában marad, akkor megérteném, csak nem tudom, hogy mi lehet az. Ez most vagy bug, vagy direkt marad a memóriában. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy ennek mi értelme, azonban ez a pár MB-os memória foglalás egyáltalán nem zavar.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#18985) natë válasza WonderCSabo (#18979) üzenetére


natë
nagyúr

Hol tudom kikapcsolni? :B

(#18986) Steelmanus válasza feka007 (#18983) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kicsit pontatlanul fogalmaztam, inkabb ugy kellett volna hogy az OS-t es az FF-et egyutt.
Raadasul a lapokon a flash engedelyezve volt amint azt a memoria hasznalaton lathato is.
Es ha bongeszek nem fut a hatterben semmi, LiveMessenger Skype torrent, stb.
Most nem fogom ide beirni hogy mit kell modositani a registry-ben, es mely szervizt kell atallitani, mert ez nem az a topik.

(#18984) kranazoli Kinek a feladata a taszkok lelovese? Reszben a FF-e, am dontoen az OS-e. Mint irtam a 4.0 val nekem is volt gondom de nem ragadt be csak lassan lotte le az OS. De kilotte, csak nem ugy ahogy en szeretem. Ezert valtottam az Aurorara.
De ha kell atbootolok a 64 bitesre ha kell, mert pontosan a tukorkepe a programok szempontjabol annyi kulonbseggel hogy amibol van 64 bites program amit hasznalok akkor ott az van telepitve de ez csak 3 progi, tomorito MPC-HC es a PDF-XChage Viewer.
A bongeszok, flash, kepszerkeszto stb mind 32 bitesek.

[ Szerkesztve ]

(#18987) kranazoli válasza Steelmanus (#18986) üzenetére


kranazoli
senior tag

"Kinek a feladata a taszkok lelovese?"

Ha jól van megírva egy alkalmazás, akkor Saját Magának. Fox4 hozta a plugin-container-t, nem az MS.

Én még nem találkoztam olyan alkalmazással, hogy bezárom és ott marad a memóriában X MB-nyi belőle. Olyan van, hogy nem lehet lelőni, bennragad, de olyan, hogy 33MB-ból bennmarad 3MB ez vagy direkt van így, vagy kaki ez a plugin-container alkalmazás. Ami nem az OS sara, hanem vagy Fox4 (mert azzal települ), vagy a plugin-container alkalmazás-é. Számomra ez Firefox hiba. (ha nem szánt szándékkal marad a memóriában!) Rosszul megírt alkalmazást ami szemetet hagy Maga után a memóriában, semmilyen OS sem lesz képes bezárni. Nem is kell(ene) Neki.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#18988) Readi


Readi
tag

Valaki segítsen, hogy lehet előugró ablakokat kiiktatni, vagy letíltani firefoxnál ty!

[ Szerkesztve ]

g751jy

(#18989) Steelmanus válasza kranazoli (#18987) üzenetére


Steelmanus
addikt

Rendben, nem vitatkozok tovabb. Mint irtam nalam kilotte a plugin containert csak lassan.
Ha csak az FF hibaja lenne akkor elismernem csakhogy az OS-nek ellenorinie kell a mar nem mukodo taszkokat es azokat be kell tudnia zarnia. Nalam miert zarta be csak lassan? Azert mert eroltetve van hogy a mar nem futo taszkokat loje le. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#18990) artiny


artiny
őstag

Megaupload és hasonló letöltéseknél megáll a letöltés 149Kb nál 4 es firefoxnál.....ez csak nálam van?

(#18991) fatal` válasza Steelmanus (#18986) üzenetére


fatal`
titán

Az alkalmazás feladata maga után kiűríteni a memóriát, nem az OSé. Ha bezárok egy alkalmazást, akkor ki kellene ürítenie maga után a memóriát és az OS kilövi a processt. Ha nem üríti ki, akkor mégis honnan tudná az OS, hogy már nem fut? Ott rohad a szemét a RAMban, nyílván akkor még dolga van vele a processnek és nem lövi le.

(#18992) Steelmanus válasza fatal` (#18991) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na megegyszer utoljara. A plugint az FF hivja meg. Kilepsz az FF-bol, az OS latja hogy arvan maradt mert mar semmilyen mas program nem hasznalja. Miert tartana a memoriaban mint taszkot ? Nyisd mar meg a Fox-ot es nezzel egy videot, majd zard be az egesz bongeszot es nezd meg hogy melyik zarodik be hamarabb? Elobb a plugint fogja bezarni, mert az FF elkuldi hogy mar nincs ra szuksege, erre elobb bezarja a plugin-t majd a FF-ot.
Az hogy az OS miert nem lovi ki az egesz plugin taszkot mikozben parancsot kapott ra, az jo kerdes. Ha viszont modositva egy ket dolgot a winben es force -ra van allitva a taszkok kilovese akkor maradektalanul bezarja.

[ Szerkesztve ]

(#18993) fatal` válasza Steelmanus (#18992) üzenetére


fatal`
titán

Mert az FF nem üríti ki a memóriát maga után.Szép lenne ha minden process bezáródna amit semmi nem használ... Ezekszerint ha te total commanderből indítasz valamit akkor a tcmd bezárásakor az összes többi alkalmazást is bekéne zárnia az OSnek, hiszen az ős processz bezárult?:D

(#18994) Steelmanus válasza fatal` (#18993) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ne keverjuk ide a TC-t amugy mi az amit nem zar be ha leallitom a TC-t?

[ Szerkesztve ]

(#18995) fatal` válasza Steelmanus (#18994) üzenetére


fatal`
titán

Azt mondtad az FF indítja a plugin processzt ami igaz is, de miért kéne az osnek azt automatikusan bezárni? TCből is indítasz processzeket, szép volna ha bezáródnának a tc bezárásakor...

Na mindegy hagyjuk, nem az OS dolga a processzek kilövése ilyenkor, hanem az FFnek kéne maga után a plugin-containert eltakarítani mielőtt bezárja magát.

[ Szerkesztve ]

(#18996) pete_21 válasza Steelmanus (#18992) üzenetére


pete_21
addikt

De a kollégának nem az volt a gondja, hogy még futó Fx mellett, amikor nincs megnyitva flash-es oldal, akkor fut a plugin-container?
Fx bezárásánál természetesen bezáródik a plugin-container, nálam is. Az én válaszom arra irányult, hogy futó Fx mellett nem záródik be a plugin-container, akár kell a flash, akár nem.

(#18997) WonderCSabo válasza natë (#18985) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az első hszben.

(#18998) pete_21 válasza WonderCSabo (#18979) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi.
Akkor nem sietek, majd az RC-t, vagy véglegest rakom fel csak.

(#18999) kranazoli válasza pete_21 (#18996) üzenetére


kranazoli
senior tag

Igen, pontosan erről van szó. Függetlenül attól, hogy ez a probléma elenyésző létező probléma.

Steelmanus: Feltettem próbaképp az 5-ös Béta Fox-ot; Nightly-t; Aurora build-eket. Mindegyikben benne van ez a bug. Na, az lenne csak az igazán csúnya, ha Fox bezárása után is a memóriában maradna a plugin-conatiner. De mivel az árván maradt taszk nem leak-el a memóriába, így nem akkora probléma, hogy pl.: ezért érdemes lenne tiltani a használatát. Köszönöm a tipp-et az alkalmazás bezárásának a kényszerítésére, szerintem ma már nem, de holnap majd kipróbálom. Azonban ezt előbb is írhattad volna, hogy Nálad nem az Aurora build miatt záródik be a taszk hanem azért, mert erőlteted és/vagy vmi 3rd party alkalmazást is használsz.

1etértek Fatal-al. Az OS-nek ez nem feladata. Ennyi erővel akkor az is lehetne a feladata, ha leak-el a Fox, akkor szabályozza a leak-et. (túlzott példa) Első körben az alkalmazásnak kell Magát teljes mértékben kiürítenie a memóriából. Ha úgy hívta meg egy alkalmazás, akkor második körben annak legalább ellenőriznie illene, hogy a meghívott alkalmazás rendben lefutott-e, bezáródása rendben megtörtént-e. Első körben azt írod, hogy az Aurora build-re ezért (vagy ezért is váltottál), utána kiderül, hogy erőlteted a taszk bezárását.

Jelen esetben arról van szó, hogy nyiss meg egy tabfület amin van flash. Majd zárd be ezt a tabfület. (NE! A Fox-ot!) Közben nézd meg, hogy a plugin-conatiner ott marad a memóriában, nem tud szabályosan kilépni, bezáródni. (természetesen ne használj regedit és/vagy 3rd party alkalmazást taszkok bezáródására - ergó teszt környezetre gondolok)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#19000) Steelmanus válasza kranazoli (#18999) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Azzal kezdem hogy igazat kell adnom Neked, mert az ejjel feltettem a harmadik vincsimre egy W7 32 bitest + amit a WU-rol leszedett beleertve az SP1-et is, kiveve az IE9-et mert az nekem nem kell, es a Oracle-Sun.Java-1.6.25-t + Catalyst 11.4. A W7-ben nem allitottam semmit, es nem is modositottam sem a szervizt, sem a registry-t.
Ezutan feltelepitettem az Aurora-t ugy hogy csak wmpff.1.0.xpi-t + wmpfirefoxplugin.exe-t Adobe Flash Player 10.2.159.1-t telepitettem mas egyebet nem, pl FlashBlock, AdBlock stb. A bongeszot mindig ures lappal nyitom meg. Azt meghagyva es uj fulon eleg volt megnyitni a PH-t es par forumot ahol volt flash es maris megjelent a plugin-conatiner, meg flashvideot sem nyitottam meg. Ezutan bezartam a tobbi fulet es csak az ures ful maradt, na meg ahogy irtad a plugin-container, 2-7 Kb memoria hasznalattal.
Ezutan kiprobaltam akarcsak Te, FF4, Nightly, es mindben igy mukodott, ebbol en azt a kovetkeztetest vontam le hogy ennek igy kell mukodnie, hiszen a szuz bongeszoben nincs flashblokkolo igy a plugin-containert is a memoriban tartja es kontrolalja, ha sok flash van nő a memoria igenye, ha ures lap van akkor lecsokkenti a leheto legkissebb ertekre ez nalam nagyjabol 2-3 Kb volt.
Azt a segedprogramot ami kilovi a nem hasznalt taszkokat nem a bongeszo miatt tettem fel hanem egy regi program miatt mert sajna muszaj hasznalnom, de galibat tud okozni.

Tehat elnezet Kerek amiert nem jol ertelmeztem amit irtal.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.