Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) WonderCSabo válasza huskydog17 (#17744) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Roc egy Fx fejlesztő, a módosítások pedig ott vannak a két linkelt bugban. A lényeg, hogy a canvas átlagban gyorsabb lett, mint az IE9-ben!

Zsolteaa: Első hsz -> diagnosztika.

Azok a softblockerek, amelyek még a 4.0 megjelenése előtt voltak egy listában és egyszerűen áthelyezték őket a jövőbe, hol lehet megtekinteni?

Uhh, most megfogtál.

(#17749) Steelmanus: Jött egy MS patch, azzal már nem kell, javította.

(#17752) need válasza fatal` (#17750) üzenetére


need
addikt

megtaláltam és ott van a pipa is..!

de én nagyon nem látok különbséget az az igazság..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17753) Zsolteaa válasza WonderCSabo (#17751) üzenetére


Zsolteaa
csendes tag

Diagnosztika ok.
A Flashek akadnak le néha pl rámegyek egy képre és nem jön be olyan szépen hanem darabosan jön be.

(#17754) fatal` válasza need (#17752) üzenetére


fatal`
titán

Örülj neki, akkor nálad nem mosottak a betűk. Hagyd bekapcsolva. :)

(#17755) BullZeye válasza WonderCSabo (#17751) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezt a gyorsulást én nem tapasztalom, sőt Fish IE tank, most méginkább instabil. Azaz belassul és aztán felgyorsul 2-3xára aztán megint belassul. Már ha benne van a mai Nightly-ban

(#17756) 7 válasza djbahool (#17745) üzenetére


7
addikt

Ez sajnos monitoronként változó. Próbálj még egy kicsit a cttune-nal is variálni (az a ClearType módját állítgatja), hogy a monitorodnak legmegfelelőbb képet kapd, és azután játszadozz vele.

Én valahogy így csinálnám:
- a ClearType Levelt feltolnám 100%-ra, és utána próbálgatnám az alatta levő 4 lehetőséget, mert úgy remélhetőleg szembetűnőbb a különbség. Amelyiknél a legjobbnak látom a képet, ott kezdenék el babrálni a ClearType Levellel.
- a Rendering Mode-nál az első kettő funkció az igazán érdekes, de ha egyik sem ad jó képet, akkor meg lehet próbálni a maradékot is.
- a Contrastot hagynám 50%-on.

(#17757) 7 válasza need (#17747) üzenetére


7
addikt

Kipróbáltad, amit kértem? :U

(#17758) need válasza fatal` (#17754) üzenetére


need
addikt

szerintem nem....

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17759) need válasza 7 (#17757) üzenetére


need
addikt

nem próbáltam ki..

de mint időm lesz neki esek... :K

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17760) fatal` válasza need (#17758) üzenetére


fatal`
titán

Ez teljesen jó, nálam is ilyen, de sokaknál nem. :)

(#17761) BullZeye


BullZeye
veterán

608628 - son of a bitch. Tegnap óta kb 4 hibaüzenettel indul FF. Ahhoz képest Resolved Fixed....

Asszem kikapcsolom az autoupdater-t és visszarakom 23.ai-t :)

ASSERT: gBrowser.addProgressListener was called with a second argument, which is not supported. See bug 608628.
Stack Trace:
0:addProgressListener([object Object],2)
1:([object Object])
2:(about:blank)
3:()
4:browser2Loaded([object Event])


ASSERT: gBrowser.addProgressListener was called with a second argument, which is not supported. See bug 608628.
Stack Trace:
0:addProgressListener([object Object],2)
1:([object Event])


ASSERT: gBrowser.addProgressListener was called with a second argument, which is not supported. See bug 608628.
Stack Trace:
0:addProgressListener([object Object],128)
1:([object Event])
2:([object Event])


ASSERT: gBrowser.addProgressListener was called with a second argument, which is not supported. See bug 608628.
Stack Trace:
0:addProgressListener([object Object],128)
1:()
2:([object Event])

(#17762) Zsolteaa


Zsolteaa
csendes tag

Megoldódott a baj,nem softveres oka volt az akadásnak.

[ Szerkesztve ]

(#17763) WonderCSabo válasza BullZeye (#17755) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Még nincs.

(#17764) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Olyan gondom van, hogy némely oldal betöltéskor (semmi extra az oldalon csak szöveg) és kilépéskor is megakad a hang. :F
A 4 -est nem tartom elég kiforrotnak még.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17765) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Wondercsabo,
Lehet tudni arról valamit, hogy az alábbi bug :
Bug 638988
https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=638988

melyik verziójú Firefox-ban lesz kijavítva. Úgy láttam, a neve is megváltozott Március 24-én, de a száma maradt.

[ Szerkesztve ]

(#17766) pete_21 válasza laszlohu (#17765) üzenetére


pete_21
addikt

Nálad mikor megy a CPU 100%-on? Bármilyen flashnél?

(#17767) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Egy kis gyakorlaskeppen feltettem a Nightly mai verziojat mar regen foglalkoztam a kulonbozo profilok keszitesevel, az 1.hsz alapjan csinaltam es mukodik is. Eddig rendben, de mikent tegyem fel a 4.2a1pre ala a meg a regi Nightly Kiegeszitoit?
A Stabil FF4.0-nal eleg volt az "extensions.checkCompatibility.4.0b" bol kivenni a "b" betut es jo lett, a Nightly-nal mar mindent irkaltam pl 4.2 , 4.2a , 4.2a1 , de egyik sem jo.

(#17768) robotjatek válasza BullZeye (#17761) üzenetére


robotjatek
tag

Valamelyik kiegészítőd okozza. Nálam a Stylish és a Status4Evar tehet róla

(#17769) zoltanz válasza zoltanz (#17764) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Érdekes ha feladatkezelőben a priorítást egyel feljebb veszem a zenelejátszónál és a hangrögzítőnél akkor jó. :F

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17770) Steelmanus válasza BullZeye (#17761) üzenetére


Steelmanus
addikt

En is ugyerzem hogy (#17768) Comrade92 -nek van igaza, amugy most tettem fel a mai Nightly-t es a halas teszt ezt mutatja:

Te hogyan tudtad mukodesre birni a regebbi Nightly verziokhoz keszult Kiterjeszteseket? Az elobbi hsz.-ben rosszul irtam mert Kiegeszitoket irtam Kiterjesztesek helyett.

[ Szerkesztve ]

(#17771) laszlohu válasza pete_21 (#17766) üzenetére


laszlohu
addikt

Nekem Intel processzorom van és 32 bites Vista oprendszerem, minden flash videó- nál 100%-os a processzor terheltség a 10.2 - es flash playerrel, kivéve a Youtube - on.

[ Szerkesztve ]

(#17772) Steelmanus válasza laszlohu (#17771) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az nem lehet hogy mar tobb magra optimalizaltak a flash-t es ugye a Tied meg egymagos,
A YouTube-nal pedig hasznalod a GPU gyorsitast ha jol emlekszem igy ott nem jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#17773) robotjatek válasza Steelmanus (#17770) üzenetére


robotjatek
tag

extensions.checkCompatibility false
extensions.checkCompatibility.3.6 false
extensions.checkCompatibility.3.6b false
extensions.checkCompatibility.3.6p false
extensions.checkCompatibility.3.6pre false
extensions.checkCompatibility.3.7a false
extensions.checkCompatibility.4.0 false
extensions.checkCompatibility.4.0b false
extensions.checkCompatibility.4.0p false
extensions.checkCompatibility.4.0pre false
extensions.checkCompatibility.4.2afalse

about:supportban ezek a kompatibilitásra vonatkozó beállítások szerepelnek, és fenn van a Nightly Tester Tools nevű add-on is, amiben kipipáltam a "force addon compatibility" opciót. Nem mondom hogy ebből mindenre szükség van, sőt valószínűleg nem, de nálam így működik.

(#17774) fatal` válasza Steelmanus (#17772) üzenetére


fatal`
titán

Nem hinném, hogy a flash többmagra lenne optimalizálva. Sajnos leginkább semmire sincs, lassú, mint a dög. A GPU gyorsítás némileg segített rajta, de sokszor az is csak ront a helyzeten, mert bugos.

(#17775) laszlohu válasza Steelmanus (#17772) üzenetére


laszlohu
addikt

Szia!

Ezt már korábban megbeszéltük, Steel, hogy másnál, akinek 2. ill. 3 magos Intel processzora van is ugyanez a problémája ( core2duo, illetve az új 3 magos, aminek a neve most nem jut az eszembe ).

Igen használom a gpu gyorsítást Youtube-on, de előtte, mielőtt nem használtam sem volt gondom a Youtube - al.

[ Szerkesztve ]

(#17776) laszlohu


laszlohu
addikt

De azért köszönet mindenkinek az ötletekért.

(#17777) pete_21 válasza laszlohu (#17771) üzenetére


pete_21
addikt

Tudsz mondani példaoldalakat, ahol akad?
Bátyámnak is 2 Ghz-es 1 magos Intel Pentiuma van, ő is panaszkodik, hogy akad, mint a szemét. A te videokarid tudja a hardveres gyorsítást (ha jól tudom), így ezért még szerencsésebb helyzetben vagy ott, ahol tudja is használni a flash.
Van egy nagyon erős gyanúm, miszerint nem az Fx fejlesztőire kell várni, hogy ne szaggasson a Flash, hanem az Adobe-ra, hogy tegyenek valamit. Viszont már sok éve ez van, és eddig nem érdekelte őket. Amióta átkerült az Adobehoz a Flash (megvette a Macromediától), kb. azóta leszarja az optimalizációt (és néha nem csak azt sajnos...). :(
Szóval azért ne fogadj nagy összegben, hogy zökkenőmentesen fognak menni az agyonflashelt oldalak nálad. (bátyámnál a youtube is gyatrául megy)
Esetleg próbaképpen egy Chrome 10-et vagy 11-betat, vagy 12 dev-et (vagy ha mire elolvasod az üzenetet, és lesz 13, akkor azt. :D ) kipróbálhatsz, az saját Flash playert használ, és elszigetelt környezetben, hátha ott jobb valamivel.

(#17778) laszlohu válasza pete_21 (#17777) üzenetére


laszlohu
addikt

Ebben igazad van, csakhogy én szeretem a FX4 - et és nem szeretnék váltani, nekem a Chrome nem jön be ( egyáltalán ), ugyanúgy az IE SEM.

(#17779) WonderCSabo válasza laszlohu (#17765) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyelőre nem lehet tudni.

(#17780) laszlohu


laszlohu
addikt

Pár link, ahol megfagy, vagy akad :

Itt akad:

http://indavideo.hu/video/InuYasha_102_resz_A_falank_orias

Itt megfagy :

http://www.axn.hu/videos/sanctuary/sanctuary-g%C3%A9nrejtek-301

(#17781) Steelmanus válasza robotjatek (#17773) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a tippet, en a "add_on_compatibility_reporter-0.8.1-fx+tb+sm.xpi" vel probalkoztam
de az nem volt jo, mar le is szedtem Nightly Tester Tools-t.

(#17774) hunfatal Nalam ha flasht jatszok le mind a ket mag dolgozik nagyjabol egyforma terheltseggel, lehet ez megteveszt, de ha csak egy magra lenne optimalizalva, akkor azon a magon negyon megnone a terheltseg, nem. Lehet hogy hulyeseget allitok csak amit neztem a Feladatkeeloben es a All_CPU_Meter_V3.5 Gatget-nel arra hagyatkozom.

(#17775) laszlohu Igen ezt mar megbeszeltuk, de azt volna jo tudni, hogy pl 100%-bol hany gepnel fordul elo ez a jelenseg. Itt arra gondolok hogy ha konkretan Intel problema lenne akkor mindenkinel elo kellene fordulnia, na es persze fugg a konfigtol, alap, chipset, stb
es foleg az felhasznalotol, persze azt gondolom hogy aki ilyet eszrevesz az mar csak nem lehet kezdo.

(#17782) fatal` válasza Steelmanus (#17781) üzenetére


fatal`
titán

Az OS is megpróbálja szétosztani. Ha mindkét magot rendesen használná, akkor minimum 70-80%-ra lenne terhelve mindkét mag, legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#17783) laszlohu válasza Steelmanus (#17781) üzenetére


laszlohu
addikt

Eddig olyanoknál jelentkezett a probléma, akiknek Intel processzora volt és az alábbi op. rendszerrel rendelkeztek :

Windows 7 32 bit
Vista 32 bit
Mac OS

Utóirat : nem tudom, hogy ez számít - e , de a C1E bios be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#17784) laszlohu válasza pete_21 (#17777) üzenetére


laszlohu
addikt

Elvileg a minimum processzorsebesség az Intelnél az új flash playerrel
( egy magos esetben ) 2.33 GHZ.

(#17785) Steelmanus válasza laszlohu (#17780) üzenetére


Steelmanus
addikt

Megneztem mindket filmet, a masodikat is neztem de mar ha masodszorra akartam megnezni akkor azt irta ki hogy nezzen vissza kesobb, ezert egy masik filmet nyitottam meg a masodik linkrol. Nalam is be van kapcsolva a C&Q.
Kepek:

Masodik linkrol egy masik film:

(#17782) hunfatal En ugy tudom hogy ha egy programot egy szalra/magra irnak es optimalizalnak, akkor az OS sem fogja ket magon futtatni.
Nezd meg a kepeket, nem nagy a terheltseg.

[ Szerkesztve ]

(#17786) laszlohu válasza Steelmanus (#17785) üzenetére


laszlohu
addikt

Jó lenne megcsinálni ezt a CPU terheltséget az AXN - nél
olyan videónál, ami nem HD -s.

Elvétve sem nézek HD - s filmet.

(#17787) oxox válasza WonderCSabo (#17735) üzenetére


oxox
addikt

szerk...megoldva....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#17788) Steelmanus válasza robotjatek (#17773) üzenetére


Steelmanus
addikt

Es igen! :R Szuper Ezeket a sorokat
extensions.checkCompatibility false
extensions.checkCompatibility.3.6 false
extensions.checkCompatibility.3.6b false
extensions.checkCompatibility.3.6p false
extensions.checkCompatibility.3.6pre false
extensions.checkCompatibility.3.7a false
extensions.checkCompatibility.4.0 false
extensions.checkCompatibility.4.0b false
extensions.checkCompatibility.4.0p false
extensions.checkCompatibility.4.0pre false

a Nightly Tester Tools magatol hozzaadja az about:config-ban de meg igy sem mukodott, ezert manualisan kellett hozza adni a extensions.checkCompatibility.4.2a false-t.
Es igy mar mukodott minden kiveve a Stylish 1.1.1-et mert arra hibat dob amikor megnyitom a Nightly-t. Igy jelenleg letiltottam.

Koszonom megegyszer a segitsegedet.

(#17786) laszlohu Hat en azt nem neztem hogy HD csak kiprobaltam, visszamenjek az oldalra keresni alacsonyabb felbontasut keresni?

[ Szerkesztve ]

(#17789) laszlohu válasza Steelmanus (#17788) üzenetére


laszlohu
addikt

Nem kell, köszi.

(#17790) robotjatek válasza Steelmanus (#17788) üzenetére


robotjatek
tag

Örülök hogy segíthettem.

Egyébként úgy néz ki, hogy egy kis ház szerkesztgetéssel elkerülhető a fenti hibaüzenet. A status4evar kiegészítőt már újra is élesztettem, bár ezek a házi megoldások nem biztos hogy hosszútávon is célrevezetőek. A lényeg hogy, a profil mappában meg kellett keresni a kiegészítőt, majd kicsomagolni, ezután a content mappában az overlay.js fájban ki kellett törölni a gBrowser.addProgressListener függvény argumentumai közül a másodikat.

(#17791) fatal`


fatal`
titán

Valaki hozzáértőnek nincs kedve ezt portolni FFre, vagy csinálni valami hasonlót?:)

(#17792) Steelmanus válasza robotjatek (#17790) üzenetére


Steelmanus
addikt

En a Stylish-al probaltam mert az jobban kellene, de ha leirnad a nevet hogy mit kellene torolni a Status-nal annak orulnek.
A Stylish kicsomagolva:
gBrowser.addProgressListener(stylishOverlay.urlLoadedListener, Components.interfaces.nsIWebProgress.NOTIFY_STATE_DOCUMENT);
// tab changes
// already covered by location changes?
gBrowser.tabContainer.addEventListener("TabSelect", stylishOverlay.urlUpdated, false);
//document.addEventListener("TabOpen", function(){setTimeout(stylishOverlay.urlUpdated,10)}, false);
}

(#17793) robotjatek válasza Steelmanus (#17792) üzenetére


robotjatek
tag

gBrowser.addProgressListener(stylishOverlay.urlLoadedListener, Components.interfaces.nsIWebProgress.NOTIFY_STATE_DOCUMENT); függvény hívást írd át erre: gBrowser.addProgressListener(stylishOverlay.urlLoadedListener);

A helyes működés egyáltalán nem garantált, csak saját felelősségre, meg ilyesmik :)

(#17794) zka67 válasza WonderCSabo (#17665) üzenetére


zka67
őstag

Köszi a segítséget, a megoldás az lett, hogy feltettem újra a windows-t és most már jó.

Egyébként eleinte nem tetszett ez a 4-es, de most, hogy már minden a helyére került, kva jó. Nem kell órákig várni az oldalak betöltésére, szinte azonnal megjelenik mindegyik, még az amerikai oldalak is.

(#17795) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Volna egy kérdésem, amiről nem tudom, hogy korábban meglett-e már tárgyalva. Lehet-e úgy módosítani (pl. kiegészítővel) a Firefox-ot (3.6 és/vagy 4.0), hogy az oldalakon lévő gombok "benyomódjanak"? Ezt úgy értem, hogy Opera és IE alatt sok oldalnál a funkciógombok (pl. a PH fórumnál az OK gomb, vagy sok helyen a bejelentkezés gomb) lenyomódnak ha rákattintok, vagyis mintha animálva lennének, ezzel szemben Firefox/Chrome alatt nem történik semmi, tehát nem "érzem", hogy lenyomtam volna.
Létezik olyan kiegészítő, amivel meg lehet ezt oldani, vagy van valami más út?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17796) Steelmanus válasza robotjatek (#17793) üzenetére


Steelmanus
addikt

Siker :R A Stylish-t sikerult mukodesre birni ahogy leirtad, Halas vagyok erte, fel is telepitettem a kedvenc *.js fajlaimat, neki latok a GraeseMonkey-ne/ak is, csak mar faradt vagyok de holnap megcsinalom. Vagy meg ma es mar nem fekszem le a Forma 1 idomero versenyeig :) Koszonom szepen a segitsegedet.

[ Szerkesztve ]

(#17797) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A FF4 -ben miért nem működik a about:config -ban ha létrehozok egy plugin.default_plugin_disabled logikai változót, false állásban és. újraindítom a progit?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17798) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

Mióta frissítette 4-re azt vettem észre,hogy a videókártyám órajeleit folyamatosan emelgeti 2D és 3D között valamint a processzort is elég magas kb 20%-on járatja!
Van erre valami megoldás?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#17799) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Más még nem vette észre, FF4 alatt, hogyha expressz.hu-n megnéz egy hirdetést mind1-iknél a nézettség számláló 1-et mutat? Más böngésző alatt a normálisat, gondolom ez az oldal hibája. Vagy nem?

(#17800) 7 válasza KaiotEch (#17799) üzenetére


7
addikt

A hiba nálad van. Megnéztem egy hirdetést, és alul azt írta, hogy 54-en látták. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.