Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) fatal` válasza egykori (#17350) üzenetére


fatal`
titán

A banki oldalt valószínűleg a banknak kell majd javítani, jelszótárolónak meg használj LastPasst szerintem, böngészők között is kompatibilis és átjárást biztosít. Témánál szintén a fejlesztőre kell majd várni (ha megcsinálja egyáltalán).

(#17352) egykori válasza fatal` (#17351) üzenetére


egykori
őstag

Sajnos tudom, hogy a banki oldalra kell várni. A legutóbbi váltásnál is külön kérvényt kellett írni, hogy intézkedjenek. Kiváncsi leszek, most mi lesz.

A Nortont meghagyom. Már kétszer is kísérleteztem a LastPass-szal, de valahogy nem jött be nekem. Azért köszi a javaslatot. :R

A téma pedig nem olyan fajsúlyú dolog, mint az előző kettő.

[ Szerkesztve ]

(#17353) Steelmanus válasza Siriusb (#17345) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziszatok!

Nalam nem, vagyis rendesen megjelenik az oldal. 1400x900-as felbontasban hasznalom
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.0b13pre) Gecko/20110318 Firefox/4.0b13pre.

(#17347) laszlohu A hibat mikor irja ki? Ha flash tartalmat szeretnel megnezni?

[ Szerkesztve ]

(#17354) WonderCSabo válasza egykori (#17352) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A banki oldal nem megy user agent spoofinggal?

[ Szerkesztve ]

(#17355) laszlohu válasza Steelmanus (#17353) üzenetére


laszlohu
addikt

Steel,
nem mindig írja ki,
akkor szokta kiírni, mikor elindítom a böngészőt.

(#17356) dqdb válasza laszlohu (#17355) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez azért furcsa, mert az ocx kiterjesztés ActiveX controlra utal, és a Flasht ilyen módon kizárólag az Internet Explorer használja. Firefox/Opera a hagyományos Netscape plugin architektúrán keresztül kezeli a Flasht, ami az NPSWF32.dll-ben található.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17357) HZoli87 válasza Siriusb (#17345) üzenetére


HZoli87
veterán

Én is észrevettem már, kicsit zavaró. :U

KÉP

-----

Most vettem észre amúgy, hogy 1 hete nem indítottam el a stabil verziót, nekem minden hibájával tetszik az új változat, várom már a jövőhetet. :)

[ Szerkesztve ]

(#17358) egykori válasza WonderCSabo (#17354) üzenetére


egykori
őstag

Ezt az átverős cuccot a "User Agent Switcher" addonnal gondoltad megpróbálni?

Egyébként nem ismerem, sőt eddig nem is hallottam erről. Látom, megy 4.0 alatt is majd 22-e után, ha kell megpróbálom - ha egyáltalán erre gondoltál... :F

(#17359) WonderCSabo válasza egykori (#17358) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, erre gondoltam.

(#17360) egykori válasza WonderCSabo (#17359) üzenetére


egykori
őstag

Köszi az ötletet és segítséget.

(#17361) Steelmanus válasza laszlohu (#17355) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#17356) dqdb dqdb mar valaszolt, en felszoktam tenni az IE8 ala is a flash epp aktualis lejatszojat, annak ellenere hogy nem hasznalom magat az IE8-at.
De mint dqdb irta a Fox ala nem is kell.
about:plugins Shockwave Flash Fájl: NPSWF32.dll, Verzió: 10.3.180.42, Shockwave Flash 10.3 d180

[ Szerkesztve ]

(#17362) Steelmanus válasza WonderCSabo (#17359) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kerdezni szeretnem hogy az IE9 RTM-bol, vagyis ha feltelepitem profital valamit a Firefox, gondolom nem, csak kivancsi vagyok hiszen rendszerfajlokat cserel le, a fontok szebb megjeleniteseben az IE9 RC sem segitett.

(#17363) WonderCSabo válasza Steelmanus (#17362) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem segít. Az említett régebbi Win updatek segítenek, illetve egy újabb, ami a DW fontcache miatti lassú indulást küszöböli ki (megjelenítést nem változtat).

(#17364) Steelmanus válasza WonderCSabo (#17363) üzenetére


Steelmanus
addikt

Elnezest de nem irtam meg az OS verziot, szoval integralt SP1-es W7 64-et hasznalok, par napja telepitettem mert egy Paragon szoftver kicseszett velem, a masodiknak jelolt frissitest pedig a telepites utan letoltotte a WU es fel is telepitettem.
Akkor nem rakom fel az IE9-et mert ugysem hasznalom.
Koszonom a valaszod.

(#17365) WonderCSabo válasza Steelmanus (#17364) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az első frissítést tartalmazza az SP1.

Az IE9-et majd azért érdemes WU-ról lehúzni, ha fent lesz, addig felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#17366) scope2007


scope2007
addikt

hali!

ma vettem észre hogy a bővítményekben már nincs is ott a java se az adobe flash. ez mitől lehet?

pedig ezeket feltettem:
Adobe Flash Player [10.2.152.32.] [Firefox-Opera].exe
Java SE Runtime Environment 6 [Update 24] x64.exe
Adobe Shockwave Player [11.5.9.620.].exe

(4napja volt format...)

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17367) fatal` válasza scope2007 (#17366) üzenetére


fatal`
titán

Ott a flash rajta állsz, a java pedig azért nincs ott mert a 64bitest raktad fel, az a 64bites böngészőkhöz való. Tedd fel belőle a 32bitest. :)

(#17368) Steelmanus válasza WonderCSabo (#17365) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az IE9 olyan randa mint a bűn, nekem nem tetszik, csak ugye a rendszer resze igy kitudja hogy milyen fontos rendszerfajlt cserel le. A WU--en meg nem jelent meg, akkor hiaba nezegetem a frissiteseket :D Ugyan leszedtem mar kulon a magyarnyelvu 64 bites verziot csak nem akarodzik feltenni, kivarom akkor azt hogy vagy magatol frissuljon, vagy elrejtem hogy ne is lassam, majd meg kivarok vele.

(#17369) vante válasza egykori (#17352) üzenetére


vante
aktív tag

Csináld azt amit én, használj azokra az esetekre virtuális gépet (pl. xpmode), és ott legyen 3-as FF, míg a legújabbat a tényleges gépeden nyugodtan élvezheted.

(#17370) WonderCSabo válasza vante (#17369) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minek erre virtuális gép? Elég csak felrakni a 3-ast is, is két külön profilt használni, ahogy az első hszben le van írva. De ez is kényelmetlen azért.

Más:

Megjelent az Firefox 4 RC2. Ha minden igaz ez lesz a végleges is, az 22-én jelenik majd meg.

[ Szerkesztve ]

(#17371) Siriusb válasza HZoli87 (#17357) üzenetére


Siriusb
veterán

Rájöttem, hogy az adblock plus okozza a gondot. Felraktam az adban-t, azzal jó.
Csakhogy az adban-t nem szeretem :(

Steelmanus
kösz, hogy megnézted.

[ Szerkesztve ]

(#17372) WonderCSabo válasza Siriusb (#17371) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kipróbáltam én is, valóba. Ha picit jobban le tudjátok írni, több testcaseel, nyitok egy bugot.

(#17373) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nálam frissítésként nem ajánlja fel az RC2-t.

(#17374) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Steel,
Azt vettem észre, hogy bizonyos esetekben a Flash playernél, ha el van szürkülve a Settings..., azt a GreaseMonkey 0.9.1 Add-on is okozza.

(#17375) egykori válasza vante (#17369) üzenetére


egykori
őstag

Van nekem Virtual PC a gépre telepítve, de nem használom böngészésre, főleg nem, hogy a 4-es FF-ot használhassam már.
Szerintem, vagy legalábbis remélem, néhány nappal a FF kiadása után minden működni fog - akkora port vert fel a hónapok óta húzódó Firefox 4 megjelenés.
A WonderCSabo által javasolt párhuzamos feltelepítést, működtetést is kipróbáltam (amit külön köszönök is Neki), de a 4-esben sok volt a bug. Ez sokszor zavart, a korlátai is, így letöröltem.
Köszönöm a javaslatokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#17376) Siriusb válasza WonderCSabo (#17372) üzenetére


Siriusb
veterán

Oké. Ha találkozok még ilyen oldallal, akkor megnézem és szólok.

(#17377) w333


w333
félisten

Firefox 4rc2-ben még mindég csunya a betü ???

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17378) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Mostanában gyakran lefagy a gépem firefox használat közben (Firefox 3.6.15) és ez kezd kikészíteni, ez most a böngésző hibája?
Mert találtam egy leírást ami szerint igen, de érdekelne néhány hozzáértő véleménye:

"MOZILLA FIREFOX GYORSÍTÁSA:
Aki Mozilla Firefox böngészőt használ, annak biztosan feltűnt, hogy döcögős és néha le akar fagyni, nos ez a beépített rendszert terhelő beállításoknak köszönhető, ezzel növelve a program gépigényét. Nos ezek a beállítások kiiktathatók és felturbózha ...tovább »tók a következő kis leírás segítségével /én régóta így használom a böngészőt és akár 40%-os sebesség növekedést érhetsz el!/:
Firefox Felturbózása
1. Indítsuk el a böngészöt.
2. Címsorba írd be: about:config
3. Keress egy olyat hogy: network.http.pipelining
4. Katt rá 2X
5. Az értéke át fog állni true-ra
6. Most keress egy ilyet: network.http.proxy.pipelining
7. állítsd át true-ra
8. Most ez kell: network.http.pipelining.maxrequests
9. 2X katt és értéknek add meg a 30-at
10. Válasz ki egy üres helyet és jobb klikk- új/new/ - egész/integer/
11. Nevének add meg ezt: nglayout.initialpaint.delay
12: Értéke legyen 0
13. Most megint jobb klikk és új/new/ - logikai/boolean/
14. A neve legyen: browser.turbo.enabled
15. Értéke true
16. Ennyi. Indits ujra a böngészőt és kész!"

[ Szerkesztve ]

(#17379) F34R válasza Kal-El (#17378) üzenetére


F34R
nagyúr

Részben igaz , részben nem a Firefox Pipelingje még mindig bugos , ezért ha zet megteszed átmenetileg gyorsabb lesz az oldaldak betöldődése , de előfog fordulni hogy oldaldak ledobnak majd nem tudod megnyitni kedvenceidet.

(#17380) laszlohu válasza Kal-El (#17378) üzenetére


laszlohu
addikt

Milyen processzorod van, csak nem Intel?

Más téma. Tudom , hogy nem erre a fórumra illik, de nálam pl. az
SPTD 1.76 (daemon tools) - al sok gond volt az ( Ide-atapi winyóknál), most frissítettem

a

SPTD 1.77 -re

azzal nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#17381) Kal-El válasza laszlohu (#17380) üzenetére


Kal-El
senior tag

Nem Intel. AMD Phenm X3 8450 (3magos)

F34R: Ezt sajnálattal hallom, azt hittem van rá valami gyógyszer, hátha valami frissítés majd megoldja ezt a gondot. Nem is igazán a gyorsulás érdekel, hanem a stabil futtatás, hogy ne fagyjon a gép fox használat közben.

[ Szerkesztve ]

(#17382) laszlohu válasza Kal-El (#17381) üzenetére


laszlohu
addikt

Milyen op. rendszered van?

Hány bites?

[ Szerkesztve ]

(#17383) Steelmanus válasza laszlohu (#17374) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen lehet, mert nemreg ujra telepitettem az OS-et, es igy a FireFox Nightly-t is, es mielott feltettem volna a Kiegeszitoket kivancsisagbol megnezten 1-2 videot de csak a YouTube-on.
Volt hogy egy filmet harom fulon nyitottam meg es mindegyik fulon belekattintottam a filmekbe
es nem volt kiszurkulve a Setting, majd bezartam a FireFox-ot es kezdtem elolrol, a Setting elerheto volt, de vagy az otodik proba utan megint kiszurkult ugy hogy semmilyen kieg nem volt meg felteve kiveve a Flash-t ami nalam a 10.3.180.42.
Mivel nalam nincsennek lejatszasi problemak igy a Setting sem kell, mert nem kapcsolgatom ki-be a hardveres gyorsitast, inkabb hasznalom a GreaseMonkey-t es vele a YousableTubeFix 06 Feb 2010 js-et mert remekul mukodik a 4670-es ATI karimmal a GPU mod.

[ Szerkesztve ]

(#17384) CPT.Pirk válasza Kal-El (#17378) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha az egész gép megfagy, annak tuti nem a Fox az oka, max kiváltója. Nézz körül az eseménynaplóban, hogy hol vannak a windows riasztások között piros, felkiáltójeles hibák.

A gyorsítás leírás meg nem jó, a pipelineing értéke maximum 8 lehet. A 30 terjedt el neten, de nem jó.

Viszont a vacuum places improved kiegészítőt mindenképpen tedd fel [link], ez a helyek adatbázist tisztítja, drámaian fel tudja gyorsítani a róka elindulását.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17385) laszlohu válasza Kal-El (#17381) üzenetére


laszlohu
addikt

Kapcsold ki a plugin container-t.

(#17386) laszlohu válasza Steelmanus (#17383) üzenetére


laszlohu
addikt

Steel

Teljesen igazad van, én nem azt mondtam, hogy csak a Greasemonkey az oka, hanem azt, hogy az "is".

A másik oka pl. a sütik, ui., ha törlöm a Youtube-os sütiket, és kikapcsolom a Greasemonkey-t, akkor megint van Settings Youtube-on

[ Szerkesztve ]

(#17387) Kal-El válasza laszlohu (#17382) üzenetére


Kal-El
senior tag

32 bites XP-n és 32 bites windows 7 alatt is ezt csinálta, csak XP-n többször.

(#17388) laszlohu válasza Kal-El (#17387) üzenetére


laszlohu
addikt

Na ez a probléma.

Tegyél fel 64 bit - es op rendszert, vagy várdd meg a Firefox 5 - öt.

(#17389) CPT.Pirk válasza laszlohu (#17388) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe, ez jó vicc.

Kolléga inkább az eseménynaplóba nézzen bele.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17390) laszlohu válasza CPT.Pirk (#17389) üzenetére


laszlohu
addikt

Pirk,

Szíves figyelmébe ajánlom, az alábbi linket.

https://bugzilla.mozilla.org/attachment.cgi?id=517054&action=edit

Amit pl. a Fox is okozhat, ami a 638988 - as bug.
Amin valamelyest enyhít a plugin container kikapcsolása.

(#17391) RBJ


RBJ
addikt

Csókolom.
Lehet én vagyok vak vagy béna de a firefox 4 rc nél nem találom az eszkozok/kiegészitők menűt. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#17392) laszlohu válasza RBJ (#17391) üzenetére


laszlohu
addikt

Ctrl+Shift+A

(#17393) Rototti válasza RBJ (#17391) üzenetére


Rototti
senior tag

Bal felül firefox gomb --> kiegészítők? (vagy nyomj alt-ot és akkor lesz eszközök menü)

Kimi - The King of Spa

(#17394) fatal` válasza RBJ (#17391) üzenetére


fatal`
titán

Firefox menü -> Kiegészítők

[ Szerkesztve ]

(#17395) CPT.Pirk válasza laszlohu (#17390) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez még mindig csak annyit jelenthet, hogy túlmelegszik a proci nála, stb. Ezekből kifolyó HW meghibásodást pedig a win beír az eseménynaplóba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17396) Syl


Syl
nagyúr

Van egy-két extension ami úgy hirdeti magát, hogy 4.* kompatibilis, mégsem akar felmenni az RC-re (például Adblock Plus). Normális ez?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17397) fatal` válasza Syl (#17396) üzenetére


fatal`
titán

Nem, az abp biztosan simán működik, használtam is már 4.0-val. Vagyis fent van most is csak most épp Chromeal böngészek :D

Nem ír ki semmit, hogy miért nem települ?

(#17398) Syl válasza fatal` (#17397) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak annyit hogy nem kompatibilis vele :F

Szerk.
Ugyanez van a "Last Tab Close Button" kiegészítővel is :(

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17399) fatal` válasza Syl (#17398) üzenetére


fatal`
titán

:Y

Mondjuk nekem már fent volt és úgy frissítettem. Próbálj rákeresni a hszek között, ki lehet kapcsolni a kompatibilitás ellenőrzést és akkor feltelepítheted. Csak akkor tényleg oda kell figyelni, hogy olyat telepíts, ami 4.0 kompatibilis különben hazavágja a böngészőt. :)

(#17400) Syl válasza fatal` (#17399) üzenetére


Syl
nagyúr

#14121-ben WonderCSabo ezt írja:
1. Címsorba írjuk be: about:config majd Enter.
2. Jobb gomb -> Új -> Logikai. Neve legyen extensions.checkCompatibility.4.0b , értéke false .
3. Indítsuk újra a Firefoxot.
De RC1-hez mit kell írni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.