Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) Viktor77 válasza BullZeye (#17689) üzenetére


Viktor77
titán

Ez tud hangot is adni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17702) need


need
addikt

sziasztok...

nagy boldogság ám a 4. firefox...!

tegnap felraktam pár témát.. amit lehetett.. háll’ istennek csak ezeket a témákat engedi használni és nem engedi leszedni!Ami volt benne téma az szerepel mellette hogy letiltva és nem tudom feloldani!
Ezeknek az new témáknak egy baja van hogy az ablak ahol a X a négyzet és az alsó vonal van ezek ki vannak sötétítve!

mi a teendő most?

Hogy tudom ezeket a témákat levakarni és életre kelteni ami eredetileg volt?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17703) szildavid


szildavid
csendes tag

Üdv!

Valaki tudna segíteni? Ezek közűl a bővítmények közül melyik a felesleges (ha van olyan)
Köszi a válaszokat!
-> [link]

(#17704) BullZeye válasza WonderCSabo (#17699) üzenetére


BullZeye
veterán

10ből 4 oldalon megy, attól függően milyen flash-t használ. Ami inkább zavar, hogy ez is 300megából fél óra alatt csinál 600+ megát. Önmagában semmi bajom nem lenne ezzel. De Cavern Link Checker és Youtube Embed HD együttesen 1-2 óra alatt 1.8 gigára húzta azt a 300 megát, amitől ha nem is fagyott, de érezhetően belassult, pl jobb gomb kattintás után várni kell 1-1.5 másodpercet míg előjött...

(#17703) szildavid
Ez szubjektív, mit használsz? :)
2 Java
Shockwave Flash

Ezek amik "kötelező jellegűek". Többi, pl silverlight-ot pl eddig 2 oldalnál láttam, hogy használ, és mindkettő felejthetős volt. De alapvetően plusz funkció, és ártani nem ártanak :)
Nálam ezek vannak fent, és most már (media player miatt) nem vettem észre semmi más hiányát.

(#17701) Viktor77
Köszi, felrakom, bár elég lenne valami egyszerű 2 kbos kieg hozzá, mert így is túl sok a hibalehetőség már nálam :D

[ Szerkesztve ]

(#17705) Visormail


Visormail
addikt

A 4es verzióhoz még nincsenek nyelvi fájlok vagy csak én nem találom?

Jajj megvan már, csak elkeveredtem az ftp oldalon pedig ugyanúgy van mint a 3as verziónál.
(ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/4.0/win32/xpi/)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#17706) Matthewus


Matthewus
őstag

Az add-onok telepítésénél nem lehet valahogy kikerülni, hogy feldobja a telepítés ablakot? Bőven elég lenne rákattintani az Add to Firefox-ra és feltelepíti a kiegészítőt, nem csak letölt és utána telepít.

(#17707) djbahool


djbahool
senior tag

Firefox 4-ben vissza lehet állítani (nem op, rendszer szinten) a betűket, mert ez az újfajta ff4-es clear type nem igazán jön be?

(#17708) doddencs


doddencs
senior tag

van vmi gyorsgomb lapcsoportok váltásához? vagy ahhoz, h előjöjjenek a lapcsoportok?

(#17709) dqdb válasza BullZeye (#17704) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha GreaseMonkey-t használsz, tegyél egy próbát helyette a Scriptish-sel hátha az nem leakel.

WonderCSabo: frissült a Minefield, de hogyhogy 4.2a1pre és nem 5.0a1pre lett a böngésző verziószáma?

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.2a1pre) Gecko/20110323 Firefox/4.2a1pre

Arra mindenesetre jó volt ez a változás, hogy az összes kiegészítőnél írhatom át a kompatibilis verziószámot ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17710) BullZeye válasza Viktor77 (#17701) üzenetére


BullZeye
veterán

Kipróbáltam, az ötlet jó, a megvalósítás sajna nem. Hangot igaz ad, viszont sajna mellé jön egy csomó kikapcsolhatatlan dolog.

Élből, ha rákattolok egy ilyen tabra alul, akkor miért pausálja le? Ez kifejezetten idegesítő, mikor olyan helyről tölt az ember, ahol utána nem folytatja a letöltést. :)

(#17711) xabolcs válasza dqdb (#17709) üzenetére


xabolcs
őstag

az ntt nem pont ugyanezt csinalja meg helyetted? :B

vagy most a keszitett kiegeszitoidre gondoltal? :B

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#17712) need


need
addikt

[erre] valaki?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17713) 7 válasza dqdb (#17709) üzenetére


7
addikt

Kísérletezgess ezekkel:

- Anti-Aliasing tuner extension
- Start – Futtatás – cttune
- Win7-hez SP1-et felpakolni
- Hardveres gyorsítás kikapcsolása

Ha pedig minden kötél szakad, akkor valószínűleg kénytelen leszel kikapcsolni rendszerszinten is a ClearType-ot.

Figyelj rá, hogy bizonyos állítgatások hatása csak a Firefox újraindítása után jelentkezik, szóval ha nem látsz különbséget, érdemes kilőni és újra elindítani, hátha.

szerk.: Lehet, hogy érdemes lenne ezeket a javaslatokat kicsit kipofozva az első hozzászólásba bedobálni?

[ Szerkesztve ]

(#17714) 7 válasza need (#17712) üzenetére


7
addikt

Egy screenshotot tudnál dobni a jelenségről?

Így látatlanban viszont azt mondom, hogy teszteld le, jelentkezik-e a hiba egy szűz firefoxos profillal is. Ez segít eldönteni, hogy "csak" a profiloddal van-e gond (verzióváltások, kiterjesztések nagy mennyiségű telepítése/leszedése okozhatnak problémákat), vagy valami egyéb oka van.

Erre a legegyszerűbb módszer, ha a böngészőt a -p kapcsolóval indítod, csinálsz egy új profilt, és avval lépsz be. Bővebben itt.

[ Szerkesztve ]

(#17715) laszlohu válasza BullZeye (#17704) üzenetére


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Már kijött egy új flash player.

(#17716) BullZeye


BullZeye
veterán

Kéne egy kis segítség. Régen address bar jobb oldalán voltak a mutatott linkek. Aztán lerakták balra. Viszont pechemre pont előtte találtam egy style-t ami szépen bal alul mutatta a linkeket picit chrome-osítva, azaz más színnel a domain címet.

Probléma ott kezdődött, hogy fentről eltűnt, így a régi stylish nem működött.
Aztán status4evar kieggel sikerült visszarakni jobb felülre, viszont ez eléggé összeakad egy másik kieggel, és nem mellesleg elég gány egy megoldás.

Azt szeretném megkérdezni, hogy tud e valaki segíteni ezt a style-t átírni, hogy a mostani LinkHover megoldást változtassa meg picit Chrome-osra.

Gondolom elég csak megtudni az új CSS DIV-eket, így próbáltam az urlbar kifejezést aURL-re változtatni, mert hátha, de nem jött be.

Amit találtam, ez a kieg, ami a mostani helyről URL-barba rakja a link-hover-t.
És itt meg a kód, amit át kéne írni, hogy mutassa chromosítva. De csak akkor működik, ha URLBAR-ban van.

Köszi a segítséget előre is. Amivel egyébként összeakad: LocationBar2, HSZekben írják is, hogy összeakad Status4Evar-rel és nem nagyon hajlandóak javítani ezt, pedig azóta kijött már frissítés pár mindkettőből.

@namespace url(http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul);

@-moz-document url(chrome://browser/content/browser.xul){

#urlbar {
position: relative !important;
}

.urlbar-over-link-box[overlinkstate="fade-out"],
.urlbar-over-link-box:not([overlinkstate]){
visibility: collapse !important;
}

.urlbar-over-link-box {
position: fixed !important;
bottom: 28px !important;
left: 25px !important;
opacity: 0.85 !important;
width: -moz-max-content !important;
max-width: none !important;
height: 26px !important;
padding: 2px 8px 2px 15px !important;
border-radius: 7px 7px 7px 7px !important;
border: 1px solid rgba(0,0,0,.25) !important;
background-color: #DFDFDF !important;
}

.urlbar-over-link-path-label {
max-width: 900px !important;
width: -moz-max-content !important;
white-space: nowrap !important;
overflow : hidden !important;
}


.urlbar-over-link-host-label {
color: #006600 !important;
}

.urlbar-over-link-host-label,
.urlbar-over-link-path-label {
font-size: 13px !important;
}

.urlbar-textbox-container-children[overlinkstate]{ opacity: 1 !important; }
}

(#17715) laszlohu
Igen, tudom, köszönöm, csak ahogy olvastam sok probléma volt vele, és mivel 10.2 tökéletesen működik, nem kell elsietni a váltást. Sok újdonságot nem tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#17717) BullZeye válasza BullZeye (#17716) üzenetére


BullZeye
veterán

Csináltam pár képet, hátha így nagyobb kedvvel csinálja meg valaki. :)
Jelenleg vagy az egyik, vagy a másik működik, egyszerre a kettő nem!

Locationbar2 - minden része külön kattintható link, megkönnyíti a dolgot sokszor, mellé kattintva kijelölhető az egész, és olyan lesz mint előtte.

Chrome-like link-hover - jól látható mi a domain, és szépen elkülönül mindentől.

(#17709) dqdb
Ezzel valóban nem leakel annyira. De majd pár óra után tudok pontosat mondani, egyenlőre 600 helyett "csak 450 megát" eszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#17718) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok valaki mintha linkelt volna olyan addont ha jól emlékszem amivel a gombokat tudtad megváltoztatni ie9 , Opera , chrome mintájára , újra be lehetne rakni?

(#17719) HZoli87 válasza BullZeye (#17716) üzenetére


HZoli87
veterán

10.2-s verzióból jött ki egy új stabil verzió, nem béta. Adobe honlapjáról letölthető, hibajavításokat tartalmaz. KÉP

(#17720) KaiotEch válasza BullZeye (#17717) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én felraktam ezt a locationbar2-t, de nálam nem néz olyan jól ki mint nálad. Nincsenek eltolva az url részek.

(#17721) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Megoldottam! :)

[ Szerkesztve ]

(#17722) fatal` válasza Matthewus (#17706) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudok róla, hogy ki lehetne. Elég szar lenne, ha minden oldal kérdezés nélkül telepítgethetne mindenfélét.

(#17723) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

No nincs még vmi megoldás a FB-os fekete kép keret ellen?

(#17724) Steelmanus válasza dqdb (#17709) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nalam az utolso Nightly az Marc 22.frissult, Neked ez a verzio frissult arra amit irtal? 4.2a1pre
Most nem hasznalom a Nightly-t mert feltettem a FireFox 4.0 Final-t de erdekelne a dolog.

(#17725) nfsu17


nfsu17
veterán

Lehet, hogy már volt, sorry. :(

Home gomb nekem itt jobb oldalt van, 3-ban bal oldalt volt a linksor mellett rögtön. Oda kellene nekem most.
Ott most helyett a noscript fityeg, ami meg jobb oldalt lent volt a sarokban. :W

Semmelyiket nem tudom mozgatni sehova.

(#17726) HZoli87 válasza nfsu17 (#17725) üzenetére


HZoli87
veterán

Firefox - > Beállítások - > Eszköztár elrendezése - > Oda rakod a gombokat ahova szeretnéd

(#17727) BullZeye válasza Steelmanus (#17724) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, legújabb nightly az 4.2a1pre. Nekem is ez van már reggel óta, kell is hozzá új addons compatibility. :)

Erről jut eszembe, el lehet tüntetni valahogy azt a szöveget ami tájékoztat MINDEN kiegnél, hogy lehet hogy nem kompatibilis?

.global-warning {display:none !important;}
.global-warning-checkcompatibility {display:none !important;}

#search-view {display:none !important;} <- de még ez sem müxik. :)

ezek közül egyik sem tünteti el userchrome-ban, pedig ebben vannak benne :\

[ Szerkesztve ]

(#17728) kw3v865


kw3v865
senior tag

Lehet tudni valamit a 4.2 várható újdonságairól?

(#17729) F34R válasza dqdb (#17709) üzenetére


F34R
nagyúr

Mert valószínű hogy nem tudják tartani amit igértek így mindenképpen lesz új verzió amiben a bugok javítva vannak de nem hoz annyi újdonságot , hogy egyből 5-s pre alpha legyen ;)

(#17730) oxox


oxox
addikt

Sziasztok,

valami miatt a firefox-om nem akar új üres lapot nyitni mikor ráklikkelek a + jelre....beállítások között nem találom....pls segítsen valaki.

jobb klikkre ugyan van új ablak opció, de az sem csinál semmit...

thx
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#17731) nfsu17 válasza HZoli87 (#17726) üzenetére


nfsu17
veterán

Megmentő. :R
Piszkáltam ma már ezen a helyen, de nem jöttem volna rá mostanában, hogy ez erre való. :DDD

(#17732) Steelmanus válasza BullZeye (#17727) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszi a valaszt, akkor mar nem mukodik semmilyen atirassal a extensions.checkCompatibility.4.0b False
A FireFox 4.0-nal eleg volt a "b" betut kitorolni igy jo lett a Finalhoz.
Ezekszerint kell egy uj kiegeszito? Nemreg olvastam egy ilyen kieg.-rol de mar elfelejtettem a nevet.

A.. rakerestem, Add-on Compatibility Reporter 0.8.2 errol lenne szo?

[ Szerkesztve ]

(#17733) Matthewus


Matthewus
őstag

Másnál is szokott "szaggatni" a smooth scroll? Van olyan, hogy majdnem egy másodperces késéssel görget.

(#17734) WonderCSabo válasza dqdb (#17709) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Gondolom azért, mert a kövi verzió a 4.2 lesz.

doddencs: Ctrl+Shift+E.

Matthewus: Nem.

kw3v865: Valszeg azok a szinte teljesen kész kisebb funkciók és javítások lesznek benne, amik az Fx4-ből kimaradtak.

(#17735) WonderCSabo válasza oxox (#17730) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> diagnosztika?

(#17736) Met


Met
nagyúr

:Y
Most frissített a 4-re, miért cseszte el a betűtípust?
Nem lehet visszaállítani?
Láttam a 17713-at de nekem csak a FF-ban kellene visszaállítani nem "globálisan"

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17737) fatal` válasza Met (#17736) üzenetére


fatal`
titán

Te vagy a 713., aki megkérdezi.

Tedd fel az SP1et, a win7hez ha nincs fent. Ha fent van és még mindig tré a betű akkor kapcsold ki a hardveres gyorsítást, persze ilyenkor ennek az összes funkciója elveszik.

(#17738) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Huhh, újra nyitva az m-c tree, baromi sok patch landolt: [link] [link]

hunfatal: Ezt berakom első hszbe majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#17739) Met válasza fatal` (#17737) üzenetére


Met
nagyúr

700. akartam lenni :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17740) spammer


spammer
veterán

Van megoldás arra, hogy a kiegészítősávról valahogy a felülre (toolbarba) vigyük a colorzilla-t? Eszköztár testreszabással nem megy, nem lehet vonszolni semmit a kiegészítősávról, a colorzilla-ban pedig nincs opció a máshova pakolásra..

Lehet valamivel "hackelni", vagy esetleg egy "toolbar icon"-t csinálni hozzá? Mert emiatt az egy dolog miatt nem szívesen tartok fent egy kiegészítősávot, felesleges.. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17741) WonderCSabo válasza spammer (#17740) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát sajnos amíg a kieg fejlesztője nem írja meg, addig nem.

(#17742) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Roc canvas gyorsításai landoltak. [link] [link]

(#17743) Zsolteaa


Zsolteaa
csendes tag

Akad a Firefox. Valami megoldás rá?

(#17744) huskydog17 válasza WonderCSabo (#17742) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az említett "Roc Canvas" pontosan mit takar?

Az általad említett és belinkelt javítások körülbelül - a jelenlegi tervek szerint - mikor fognak debütálni egy stabil verzióban?

Azok a softblockerek, amelyek még a 4.0 megjelenése előtt voltak egy listában és egyszerűen áthelyezték őket a jövőbe, hol lehet megtekinteni?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17745) djbahool válasza 7 (#17713) üzenetére


djbahool
senior tag

Szia!

Anti-alias tuner működne, de sajnos sehogy sem jövök rá a megfelelő beállításokra.
Azt szeretném, ha úgy nézne ki, mint ha ki lenne kapcsolva a hardveres gyorsítás.
Megoldható ez a belláítás a tunerral?
Hogyan?
Köszi

(#17746) F34R válasza huskydog17 (#17744) üzenetére


F34R
nagyúr

A firefox válasza az ie9-re gondolom egy kissebb frissítés révén nem sokára itt lesz és nem kell várni a következő fő verzióra. Remélem rácáfol a nagyképű MS-re :P

(#17747) need válasza 7 (#17714) üzenetére


need
addikt

még isten szerencse hogy a 4.0 telepítés előtt csináltam egy biztonsági mentést csak így raktam fel a 4.0!
Az a különös hogy témát 4.0 választottam a hivatalos oldalon tehát elvileg jónak kellene lennie de hát a gyakorlat nem ezt mutatta és a legbosszantóbb az volt hogy el sem lehetett távolítani!
Nem maradt más hátra mint komplett uninstall majd egy korábbi 3.5..3 változatot felraktam majd backup és erre került fel a 4.0!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17748) need


need
addikt

Üdv..

Fentebb páran raktak ki képeket...!

Ez a gyorsítás ki gyorsítás be

Ez mi a fene lenne...?

Ja és hol lehet ezt beállítani???

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17749) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Regebben olvastam hogy a Windows Betutipus-gyorsitotar szolgaltatas szerviz atallitasaval lehet kicsit gyorsitani az FF hideg inditasat. Most igy van beallitva : Elinditva, Automatikus, Kesleltetett, beallitason van, mikent allitsam at mert mar nem emlekszem, es nem talalom a topikban.

(#17750) fatal` válasza need (#17748) üzenetére


fatal`
titán

Firefox menü -> Beállíások -> Haladó -> Általános fül -> Hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.