Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) Matthewus válasza Met (#18500) üzenetére


Matthewus
őstag

Nekem is van ilyen problémám, de eddig nem találtam rá megoldást.

(#18502) nfsu17 válasza Met (#18500) üzenetére


nfsu17
veterán

Tudsz linket adni?
Kipróbálnám.

Azért kérdezem, mert az origo.hu-t ha megnyitom semmi más oldal nem nyílik meg azon kívül.
Noscript van fent.

[ Szerkesztve ]

(#18503) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

A a 3.x-es verzióknál, ha a böngészősávban kerestem, a google első találata jött be, az újnál pedig kiad egy rakat dolgot, mintha a keresővel keresnék. Ez megváltozott a 4-esben, vagy nálam lesz a gond? A régieknél alapban az első találat jött be, kis módosítással lehetett ilyenné tenni...

Előre is köszi!

Üdv.: karlkani

(#18504) WonderCSabo válasza karlkani (#18503) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#18505) karlkani válasza WonderCSabo (#18504) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm, sikerült! :)

(#18506) vante


vante
aktív tag

Nem kompatibilis, vagy mi? Youtube keresőszolgáltatást akartam csak letölteni. FX4

[ Szerkesztve ]

(#18507) robotjatek


robotjatek
tag

A mai update alkalmával a Minefield-em átneveződött Nightly-ra. Most, hogy áttértek a rövidebb fejlesztési ciklusokra és csatornákra bontották a frissítéseket, a Minefield név teljesen megszűnik létezni?

(#18508) WonderCSabo válasza robotjatek (#18507) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen. :(

(#18509) Met válasza nfsu17 (#18502) üzenetére


Met
nagyúr

Most nekem se :DDD
A másik egy torrent oldal volt de most az se nyitja meg, nem tudom mi van.
Véletlenül nem szoktam kattintgatni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18510) BullZeye válasza robotjatek (#18507) üzenetére


BullZeye
veterán

Hogy van az, hogy nekem tegnapi az update, és azt írja ez a legfrissebb? Még Minefield, de miért nem updatelődik? O.o

(#18511) HZoli87 válasza BullZeye (#18510) üzenetére


HZoli87
veterán

Valószínű azért, mert ma nem jelent meg új build? Link

(#18512) robotjatek válasza BullZeye (#18510) üzenetére


robotjatek
tag

Nem tudom, nekem jött a frissítés. Lokalizált verziót használsz? Én angolt hasnálok, esetleg ez lehet.

(#18513) mrszitya válasza Met (#18500) üzenetére


mrszitya
senior tag

@Matthewus
@Met

A Noscript az oka az origo-s, kéretlen új lapok nyitásának. Több iframes-s oldalnál is fennállt egyébként a probléma (pl. NSO). A legfrissebb verziók már mentesek a hibától. (A 2.1.0rc1-ben javították ezt.)

Frissítsd a Noscript-et. A hivatalos oldalon a legfrissebb stabil a 2.1.0.2.

[ Szerkesztve ]

(#18514) Matthewus válasza mrszitya (#18513) üzenetére


Matthewus
őstag

Köszi az infót!

(#18515) Met válasza mrszitya (#18513) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, megnézem, bár úgy rémlik, hogy a munkahelyi gépen nincs fent a Noscript :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18516) bestzsolti


bestzsolti
csendes tag

A kérdésem az lenne, hogyan lehet firefoxban a (akár rendszergazda által) letiltott oldalakat feloldani? Valószínűleg nem firefoxban történt a letiltás, hanem valamilyen más eljárással(pl gpedit.msc-vel) Bármilyen megoldás jó. Előre is köszönöm az összes választ!

Pelles Zsolt Árpád

(#18517) fatal` válasza bestzsolti (#18516) üzenetére


fatal`
titán

Nem lehet, valószínűleg tűzfal blokkolja.

(#18518) ollie válasza bestzsolti (#18516) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha lehetne sem tehetsz fel ilyen kérdést, mert ez illegális.

***

(#18519) Watercolour válasza ollie (#18518) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Szerintem ez a munkahelyi szabályokat sérti meg (amennyiben a munkahelyén csinálja), de törvényt nem, szóval nem illegális, maximum a munkahelyi/iskolai házirendet, szabályokat szegné meg vele.

@bestzsolti Ahhoz, hogy tudjunk segíteni, tudnunk kellene, hogy pontosan hogyan történt a letiltás.
Munkahelyeken tudtommal általában egy proxyn keresztül tudsz csak netezni, és az tilt le bizonyos oldalakat. Ha ez így van, nem tudsz mit csinálni, csak akkor, ha van adminisztrációs hozzáférésed a proxyhoz.

[ Szerkesztve ]

(#18520) ///Krisz\\\ válasza BullZeye (#18499) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Lehet bár most lett újra húzva az oprendszer és minden maradt a régi csak a Firefox új (az előző Firefox nem csinált ilyet csak a 4.0), de majd akkor próbálgatom: mindig letörlök egy programot hátha valamelyikkel nincs kibékülve az új Firefox-al.

Köszönöm a válaszod!

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#18521) Visormail válasza Visormail (#18432) üzenetére


Visormail
addikt

Ezt a https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/memory-restart/ kieget kipróbáltam és teljesen jó, nekem hasznos az biztos ajánlom mindenkinek.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#18522) BullZeye válasza Visormail (#18521) üzenetére


BullZeye
veterán

Ömm én ezt annó próbáltam, de akkor a memory restart neki annyit jelentett, hogy fogta és szó nélkül újraindította a FireFox-ot :D ez azóta változott?

Egyébként (saját tapasztalatból beszélve) hosszútávon egyszerűbb kideríteni mi okozz a memory leak-et és mi miatt eszik 700-1800 megabájt memóriát. Mert maga a Firefox4 önmagában nem eszik szinte semmit. Nekem most:
4 scripttel
8 Style-al (amiből az egyik 20+ oldalt érint)
39 enabled és 4 disabled kiegészítővel jó pár óra, és jó pár tab megnyitásánál 3-400mb memóriát eszik, hibajelenség előtt meg 1800 megabájtot. (hozzátartozik, hogy indulás után közvetlenül nekem 200megabájt memóriát zabál FF).

*Nálam* az egyik leaket Greasemonkey okozta, lecseréltem Scriptish-re és máris nem leakelt annyira, a másik AdBlock volt, abból elég volt frissíteni egy akkori bétára. (most már full rls van és azzal sincs túl nagy baj)

(#18523) pendre54


pendre54
addikt

Üdv !

Felraktam a gépemre a Firefox legújabb 4-es változatát, és egy problémához kérnék segítséget. Én csak 150 %-os képernyő nagyítással tudom a szövegeket elovasni, viszont ha megnyitok egy új oldalt az visszaáll az alap 100 %-ra. A kérdésem az, hogy van e lehetőség valahol beállítani azt, hogy amig használom a böngészőt, végig az általam beállított nagyításon jelenjenek meg az oldalak, és ne kelljen minden egyes oldalnál nagyítgatni.
Előre is köszönöm a választ !

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#18524) Matthewus válasza pendre54 (#18523) üzenetére


Matthewus
őstag

(#18525) pendre54 válasza Matthewus (#18524) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi a linket, letöltöttem, de jó lenne ha még némi szöveges magyarázattal is segítenél, hogy hogyan tovább. Az angol tanulás sajna kimaradt az életemből, mivel úgy jó negyven évvel ezelőtt az orosz volt a kötelező, így a link alatt megjelenő magyarázatból semmit nem értek.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#18526) Matthewus válasza pendre54 (#18525) üzenetére


Matthewus
őstag

A böngésző jobb alsó sarkában jelenik meg, a kiegészítő oldalán a képen látszik, hogy hol. Ott bal klikk, majd kiválasztod a 150%-ot.

(#18527) BullZeye


BullZeye
veterán

Újabb ékes bizonyítéka, hogy mennyivel jobb lenne, ha Firefox az extension beállításokat külön kezelné, és ha letiltom, eltávolítom, akkor a beállítások amiket csinált eltűnjenek:

Probléma a következő:
Ha rákattolok egy linkre, szűz FF4-ben nem jelenik meg a link körül a pontozott vonal.
Most valamelyik kieg beállítása miatt ez előjön, de úgy, hogy a youtube videók körül is megjelenik ez a pontozott vonal. És sehogy sem tudom eltüntetni (próbáltam minden féle userchrome módosítást).

Ha csökkentett módban indítok, és letiltok minden kiegészítőt akkor is megmarad. És csak akkor tűnik el, ha
Súgó/ újraindítás letiltott kiegészítőkkel, ott kiválasztom, hogy minden user módosított bejegyzés és beállítás törlése, és alkalmazom FIREFOX-ban, ha tovább maradok csökkentett módban, akkor nem történik semmi, szóval véglegesen ki kell törölni az összeset, hogy a probléma eltűnjön, és ez eléggé idegesítő.

Ötlet? Mert rohadt dühítő, és semmi kedvem nincs teljesen újracsinálni megint a profilt 2 hét használat után.

szerk.:
Ha átmásolom a profilom, és extension mappát kihagyom, akkor is fennáll a hiba. Úgyhogy nem kieg okozza, hanem egy beállítás....

Mi tartalmazza a beállításokat?

[ Szerkesztve ]

(#18528) Egorov válasza ///Krisz\\\ (#18497) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nekem is pont ilyen gondom van. Volt már párszor, gondoltam elmúlik de ma megint előjött. Nekem főleg akkor, amikor .pdf formátumot nyitok meg.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#18529) WonderCSabo válasza BullZeye (#18527) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt az extension developereknek mondd.

A legtöbb extension a prefs.js-be írogat ezerrel, azt kell megnézni... Meg egy pár csinál saját mappát, fájlokat is.

(#18530) BullZeye válasza WonderCSabo (#18529) üzenetére


BullZeye
veterán

Na de melyiknek, ha azt se tudom melyik okozza? :D

Köszi, át fogom nyálazni ezt, csak 500 sor, max fél óra.

Egyébként mond, hogy nem lenne jó ötlet, ha kiegeket külön kezelné FF külön mappában a beállítások, és jól elválasztva a tulajdonságaik. Mint mondjuk ahogy a Stlyish működik, lefut a beállítás, aztán felülírja egy új. :)

(#18531) WonderCSabo válasza BullZeye (#18530) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jó lenne, ja, ez tény.

(#18532) Matthewus


Matthewus
őstag

(#18533) HZoli87


HZoli87
veterán

Szépen lassan haladnak azért a srácok a fejlesztéssel, személy szerint nekem jobban tetszik a Chrome-féle fejlesztési stratégia. Nightly verziók már a 6-s (6.0a1pre), az Aurora pedig az 5-s verziónál tart (5.0a2pre).

(#18534) WonderCSabo válasza Matthewus (#18532) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tudtommal nincs.

HZoli87: Ez kurva jó, igaz gyak semmi különbség nincs a 4.0-hoz képest, csak a verziószám +2... Növeljük még meg 10x-esére, így lesz a fasza böngésző! :C :W

(#18535) fatal` válasza WonderCSabo (#18534) üzenetére


fatal`
titán

Én sem látom értelmét ennek, de ha tényleg gyakrabban jönnek a verziók, kevesebb újítással, akkor az a felhasználónak csak jó lehet. Persze, ha nem lesz egy bugos szar. :D

(#18536) BullZeye


BullZeye
veterán

Engem az jobban érdekelne, hogy a Nightly ikonját hogy lehet megváltoztatni? Tök szép, tetszik is, csak rohadtul sötét O.o
Meg valahogy felülről is el lehetne tüntetni a Nightly feliratot, csak nem tom hogy...

(#18537) HZoli87 válasza WonderCSabo (#18534) üzenetére


HZoli87
veterán

Verziószám növelésével én sem értek egyet.

(#18538) F34R válasza HZoli87 (#18537) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor tényleg nincs semmi értelme hogy nightly már v6 pre csak dobálják a számokat de csak néhány bug van javítva fícsört nem csordítanak bele

[ Szerkesztve ]

(#18539) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

LOOOOOOOOL

I heard rumors about Chrome soon being 64bit only. Reason: The version number will no longer fit into a 32bit unsigned integer :)

(#18540) fatal` válasza WonderCSabo (#18539) üzenetére


fatal`
titán

:DDD :DDD

(#18541) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

nem tudja valaki, hogy 64-bites ff-ból mikor jön ki végleges? most, hogy már van flash, szinte csak ezt használom, de pl most a 6.0-n csak az adblock műxik, mert add-on compatibility reporter nem tudja engedélyezni a többi kiegészítőt, amiket azért elég sűrűn használok.
ja meg még mindig úgy van, hogy nem lehet egyszerre elindítva a nightly meg a firefox (nem tudom miért változtatták meg minefield-ről, nekem tetszett az a név, meg az ikon is)

(#18542) BullZeye válasza Cyberbeni (#18541) üzenetére


BullZeye
veterán

about:config
extensions.checkCompatibility.6.0a;false

(#18543) xabolcs válasza BullZeye (#18530) üzenetére


xabolcs
őstag

es ha hasznalsz egy diff tool-t? az nem gyorsit a dolgokon?
win32 ala pl p4merge - a telepitobol eleg csak a p4merge-t foltenni.

ahogy neztem a pref.js-t, szerencsere abc sorrendben vanak benne a valtozok.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18545) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Helló.

Létezik valamilyen módszer arra, hogy a böngésző eszköztárat és a címsort átlátszóvá lehessen tenni?

Köszönöm előre is.

(#18546) Draken válasza S-Attila (#18545) üzenetére


Draken
őstag

(#18547) Fecogame


Fecogame
veterán

Ez az FF hibája, vagy hardveres hiba lehet? Másnál is előfordult?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18548) F34R válasza Fecogame (#18547) üzenetére


F34R
nagyúr

Opengl-nél fordul elő állítsd át d3d-re nekem is produkálta ugyanezt (layer rendering)

(#18549) #27441408


#27441408
törölt tag

sziasztok, előre szólokl ez off de nem találok alkalmas topikot a szaktopik kihalt mint a hold, és végül is szegről végről mozilla termék. A kérdésem, a seamonkey biztonságos? Használhatom nyugodt szívvel, pl ezen is fenn van az adblock. Nemrég találtam és tetszik, de nem tudom használhatom e nyugodt szívvel, az offért elnézést a kérdés válaszát köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#18550) WonderCSabo válasza #27441408 (#18549) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze, hogy az.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.