Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) BullZeye válasza Narancs (#17538) üzenetére


BullZeye
veterán

Vagy vannak okos emberkék, és mappát raknak ki amire kattintva ugranak elő. ;)

(#17552) fatal` válasza Narancs (#17538) üzenetére


fatal`
titán

Ott a további könyvjelzők gomb, Chromeban is, onnan elérem az összes könyvjelzőt. Szeretem, ha minél nagyobb területen tudom böngészni az oldalt, a bookmarksbar be van kapcsolva de ha többsoros lenne már sok helyet elfoglalna. :)

(#17553) WonderCSabo válasza fatal` (#17533) üzenetére


WonderCSabo
félisten

DirectWrite, nem Direct2D.

Na, megjelent az Fx4, el sem hiszem.

(#17554) fatal` válasza WonderCSabo (#17553) üzenetére


fatal`
titán

A DirectWriteot nem a D2D vezérli? Akkor bocsánat.

(#17555) Brutforsz válasza vikvuk (#17550) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

[Javaslom, mielőtt bárminek nekifognál, mentsd le a profilmappádat, elkerülendő a gyorsítótár-törlésből vagy -felülírásból eredő adatvesztést.]

Továbbra is a fentebb linkelt CacheViewert ajánlom: megnyitod, az elemeket rendezed pl. méret szerint (mert a videó biztosan a legnagyobbak közt van), majd megnézed a MIME Type oszlopot, és ahol azt látod, hogy video/x-flv, ott jobbklikk > Save As...* (ha több van, akkor mindnél játszd el, aztán majd kikeresed melyik melyik).

* figyelj arra, hogy mentéskor kiterjesztésnek az flv-t add meg

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#17556) KaiotEch válasza WonderCSabo (#17553) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mikor jön az 5? :DD

(#17557) fatal` válasza KaiotEch (#17556) üzenetére


fatal`
titán

Elvileg olyan ütemben jön majd mint a Chrome. Kérdés, hogy ez jó lesz e az FF felhasználóinak.

(#17558) BullZeye válasza fatal` (#17557) üzenetére


BullZeye
veterán

0 fejlesztés és ha hinni lehet a 6 hetes ciklusnak akkor év végére v10~. De legalább a hülyegyerekek megbékélnek, hogy milyen lassan jön új verzió, ezzel kielégítik őket ^^

Egy dolog kellene már nagyon, hogy itt vannak a 8magos procik, de azokon is csak 1 magot használ, én ezt hülyeségnek tartom, nem ritka, hogy nekem is 4 magból 1 magot 100%on hajt, a sok kieg miatt. Vagy ha picit komolyabb (vagy rosszul megírt) Javascripttel rendelkező site-ot. Lehet, hogy csak 5-6 másodpercre betöltésnél, de akkor is, 5-6 másodperc helyett lehetne 3-4 is egy betöltés.

Haragszom FF-re most kegyetlen, beígért dolgok töredékét valósították meg, és tegnap néztem, még most is fejlesztik a 3.6-ot csak tudnám minek? Ezt megmagyarázhatná valaki, hogy ha egyszer kevesen vannak, akkor miért osztódnak 2-3 részre? Miért nem lehet egy fejlesztést lineárisan végrehajtani, adott esetben gyorsabb tempóban? Most így nekem az jön le, hogy elkezdi fejleszteni 20 ember az FF5-t 20 ember marad FF4nél és azt feleszti, 10 marad FF3nál, 20 ember meg FF6-t kezdi el.

Ami meg qrwara bosszant még, hogy nem voltak képesek megcsinálni a tab-slide-ot, hogy mozgatásnál legyen már egy kis effekt. Röhej. De persze örüljünk, hogy a több mint 1 éve fejlesztett program kijött -.-

(#17559) fatal` válasza BullZeye (#17558) üzenetére


fatal`
titán

Ez tetszik a Chromeban, hogy mivel minden kieg és fül egy külön processz, ezáltal jobban használja a többmagos CPUkat, persze emiatt picivel több memóriát eszik (nem is mindig olyan picivel) de ez engem nem zavar annyira. Meg ha nem tetszik, ahogy skáláz akkor processzenként kiosztogathatnám a magoknak, hogy te ezt, te meg ezt stb.

A fejlesztők csoportosítását (meg hogy minek fejlesztik a 3.6.xx-et) én sem értem, talán WonderCsabo tudja mi állhat a háttérben ilyenkor. Mondjuk szó, ami szó még most is jön az ie7hez és az ie8hoz is biztonsági frissítés.

(#17560) w333


w333
félisten

A betű még mindég olyan csunya mint a beta és az rc-ben??? vagy már javitották ???

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17561) fatal` válasza w333 (#17560) üzenetére


fatal`
titán

Akkor mégegyszer:

Nem az FF miatt ilyen csúnya, DirectWrite alatt ilyen a renderelés. Kapcsold ki a hardveres gyorsítást és ugyanolyan lesz mint a 3.6-ban.

(#17562) WonderCSabo válasza BullZeye (#17558) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jajj... Az Fx3.6-ot nem fejlesztik, csak peccselik. Javítgatják. Ha majd lesz silent update, akkor az előző főverziót már nem fogják javítani se.

w333: Nézd meg magad. Egy két Win7 update javít rajta.

(#17563) BullZeye válasza fatal` (#17559) üzenetére


BullZeye
veterán

Jelenleg napok óta azzal küzködök, hogy miért eszik Firefox 1.4-1.8gb memóriát, ennyit chrome se eszik. Jah és persze FF nem könnyíti meg a dolgomat...semmilyen formában, fogalmam sincs milyen sorrendben telepítettem/updateltem kiegeket az elmúlt pár hónapban.
És a ami a legszebb, hogy néha előjön rajta, néha nem. Néha 270 megát eszik, néha 600at, néha 1800megabájtot.

Eddig nagyon úgy néz ki, hogy a 2 memória zabáló az Adblock és a Greasemonkey. De pár órás használat után letiltott GM-el kb 340~ megáig ment csak fel. Szóval valszeg GM és azon belül is az egyik script -.-

(#17564) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Arra van ötletetek, hogy hogyan tudnám a könyvjelzők sávon kikapcsolni a mappa ikonok megjelenítését OSX-es 4-es változatban?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#17565) fatal` válasza BullZeye (#17563) üzenetére


fatal`
titán

Az alap FF nem eszik sokat, viszont valamelyik kieg nálam is leakelt, szerintem az adblock. Anélkül viszont nem állok szóba böngészővel. Nap végére nem ritka a 2 giga fogyasztás sem aztán néha el is szállt magától.

Szerk.: Na most olvasom a végét, hogy te is erre jutottál. GM nekem is fent volt de csak egy youtubehd script volt benne semmi más. És mégis leakelt, kiegek nélkül nem, ha csak az adblock volt bekapcsolva akkor is, úgyhogy én meg úgy tippelem, hogy inkább az. Persze azóta lehet javították, ez még valamelyik bétával volt.

[ Szerkesztve ]

(#17566) yanna


yanna
őstag

Hmmm.... gugli találatra rákattintva "új lap" (üres) jelenik meg...
Eszköztár testreszabás is kissé hiányos, nincs leállítás és frissítés sem...

[ Szerkesztve ]

(#17567) qdak


qdak
addikt

frisités után az ff nem képes googliba keresni :W :W :o beirom a googlit meg amit szeretnék azt keres és átvált uj lapra :W :W
vkinél van iylen megoldás ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#17568) yanna válasza qdak (#17567) üzenetére


yanna
őstag

Ja, én is bexarok!

Lehet nem kellet volna még ezt a FF4-et kiadni??????????? :U

[ Szerkesztve ]

(#17569) fatal` válasza yanna (#17566) üzenetére


fatal`
titán

Egy gomb van rájuk, mint a Chromeban és ott van az. :)

(#17570) Edween


Edween
őstag

Szépen pörög a letöltés!

Havernak xpén folyamatosan összeomlik, van rá valami megoldás, mit tapasztaltatok ti xpén?

(#17571) zka67


zka67
őstag

Nálam indításkor nem jelenik meg a Könyvjelzők eszköztár. Csak úgy tudom előcsalni, ha ki-bekapcsolok valamit, pl. a Menüsort vagy a Könyvjelző eszköztárat, mindegy melyiket.

Ez vajon mitől lehet és van-e rá orvosság?

(#17572) CPT.Pirk válasza Edween (#17570) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

2 XP-n is frissítettem, minden rendben van. Eseménynaplót, vikert, stb. nézzen a haverod.

qdak: A beépítetlent google ablak, a google betöltése után a kézi keresés, valamint a címsorba járt google és kifejezés is megy nálam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17573) yanna válasza fatal` (#17569) üzenetére


yanna
őstag

Én itt ilyesmit nem találok:

(#17574) w333


w333
félisten

Hát nekem ilyen csunnya betükkel nem kell ha meg kikapcsolom akkor mi érteme a hardver gyorsitásnak ??? jah semmi ....

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17575) fatal` válasza yanna (#17573) üzenetére


fatal`
titán

Mert ott nem mutatja, ha kint van az eszköztárakon. Nézelődj a címsortól jobbra. :) Két gomb, de ha egymás mellé teszed őket akkor 1 lesz.

(#17576) KaiotEch válasza w333 (#17574) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nálam is nagyon csúnyák és életlenek, ezért nem is használom, de nekem anélkül is gyorsnak tűnik. Laptop-on érdekes, hogy a gyorsítással is jók a betűk.

(#17577) Edween válasza CPT.Pirk (#17572) üzenetére


Edween
őstag

akkor nála van valami gebasz, holnap meg nézzük, köszi!

(#17578) yanna válasza fatal` (#17575) üzenetére


yanna
őstag

Nabakker télleg ott egy egérpiszok! :R De nm bííírom átrakni. DE BÍRTAM.

Mondjuk a guglis dolog sokkal jobban kiakaszt. :W

Megoldódott a gugli is, az ő készülékükben volt a hiba. :DD

[ Szerkesztve ]

(#17579) CPT.Pirk válasza w333 (#17574) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No nálam ilyenek, Win7 x64 SP1, radeonHD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17580) w333 válasza CPT.Pirk (#17579) üzenetére


w333
félisten

A nagyitott kép a firefox ?

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17581) qdak


qdak
addikt

hogy mindenki értse a nyügöm:google keresés youtubeval :W
vki segitsen pls

yanna ja le7 h elég kapkodós volt azt itt az átka

CPT.Pirk amig nem frisitettem nálam is, de mi ez h nyomok rá és kidob 1 uj ablakot megörit komolyan

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#17582) CPT.Pirk válasza w333 (#17580) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt hogy érted? Nyomtam egy printscr-t a rókán, aztán bevágtam két nagyított képrészletet. Izé, jobb alsóban kicsit a méretarányok eltorzultak, azért nem látszik a C az újoncból.

qdak: sajnos csak azt tudom mondani, hogy nálam úgy is, ha a videó szerint csinálom.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17583) fatal` válasza qdak (#17581) üzenetére


fatal`
titán

Panaszkodott valaki Chrome topicban is, másnak meg ment, de helyrejött időközben mindenkinek, úgy látszik Google probléma volt.

(#17584) qdak


qdak
addikt

LOL nem hiszem el most meg jo és semmit nem csináltam ( még ki se léptem a FOX bol a video ota )
anomália

hunfatal már nálam is :D

kösz mindenki, le7séges h valoban a googli volt a ludas...

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#17585) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

4.0-ban nincsen a navigációs gombokon kis nyíl, amivel a lapok között lehet böngészni. Hogy lehet visszarakni?

(#17586) KaiotEch válasza CPT.Pirk (#17579) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

macikos: Nincs, de ha a nyílra jobb gombbal nyomsz akkor van.

H. Gyorsítással:

H. Gyorsítás nélkül:

Szintén W7 64bit SP1

[ Szerkesztve ]

(#17587) fatal` válasza macikos (#17585) üzenetére


fatal`
titán

Ezt nem tudom, de ha hosszan nyomod a nyilat bal klikkel, akkor ugyanúgy feldobja a listát.

(#17588) horvathd válasza fatal` (#17587) üzenetére


horvathd
aktív tag

Vagy jobb klikk.

"The Kid just rages for a while."

(#17589) macikos válasza KaiotEch (#17586) üzenetére


macikos
addikt

Tényleg! :D Kösz mindenkinek!

(#17590) CPT.Pirk válasza KaiotEch (#17586) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem mindkét képen jók a betűk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17591) KaiotEch válasza CPT.Pirk (#17590) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Olvasni olvashatóak, de nézd meg, hogy gyorsításnál mennyire életlenek és fonnyadtak!

Főleg a könyvjelző eszköztárnál.

[ Szerkesztve ]

(#17592) CPT.Pirk válasza KaiotEch (#17591) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igazából, ott talán egy picit. Mondjuk nem biztos, hogy releváns vagyok ilyen téren, mert egy 82-es LcdTV-t használok monitornak, abban meg van egy csomó élesség állító és zajszűrő.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17593) KaiotEch válasza CPT.Pirk (#17592) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jaaaa :DD Akkor lehetséges, hogy ott egy kicsit más. Én 22'-esen nézem 1680*1050-be.

(#17594) nfsu17 válasza KaiotEch (#17591) üzenetére


nfsu17
veterán

Én is látom, hogy szebb hwnélkül. A betűkre kimondottan finnyás vagyok. 1920x1080

[ Szerkesztve ]

(#17595) pete_21 válasza KaiotEch (#17591) üzenetére


pete_21
addikt

Nagyíts egyet az oldalon. Én is úgy használom. És úgy pont jó a betűméret is PH fórumon, legalábbis számomra. :)

MOD: Nálam is észrevehető a különbség, 1920*1080-ban, 24"-os monitoron nézem. Az oldalak többségénél megszoktam már, nem zavaró. PH-t gyakran olvasom, és kicsit kisebbek is a betűk, azért jó a nagyítós módszer (nálam legalábbis).

[ Szerkesztve ]

(#17596) KaiotEch válasza pete_21 (#17595) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem jó sajnos, nekem a betűk az alapértelmezetten tökéletesek, sőt IRC-n 7-est használok :P

(#17597) robotjatek


robotjatek
tag

Én 1280x1024ben tolom, és kövezzetek meg, de nekem jobban tetszenek az élsimított betűk :))

(#17598) KaiotEch válasza robotjatek (#17597) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Like-olnám ha lehetne :DD

Mind1 lényeg a lényeg, ezt Mozillánál icipicit elbabrálták.

Esetleg nincs vmi greasemonkey cuccos, hogy FB-on a képeknél azt a ronda fekete keret szerűséget leoperáljuk? Mert az nem túl jó megoldás, hogy mindig F5-özzek.

[ Szerkesztve ]

(#17599) CPT.Pirk válasza KaiotEch (#17593) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lefényképeztem a TV-t (már amennyire le lehet), igazából ezt látom: [link]
Nálad az én posztolt képeim, meg a szöveg ilyen?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17600) KaiotEch válasza CPT.Pirk (#17599) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezt nehéz összehasonlítani, mert ugye te külön fényképezővel kreáltad a képet közelről nameg az TV-nek van minősítve, így a tiedén nagyon látszanak a pixelek. Nálam pontosan úgy néznek ki mint a printscreenezett képen, bár igaz az nem külsőleg csinált kép.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.