Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) egykori válasza w333 (#17377) üzenetére


egykori
őstag

Igen, nálam is csúnya volt, amikor felraktam. Teljesen ledöbbentett, mert ez mégiscsak a véglegesnek tekinthető változat. :((

(#17402) fatal` válasza Syl (#17400) üzenetére


fatal`
titán

Ugyanezt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#17403) fatal` válasza egykori (#17401) üzenetére


fatal`
titán

Mikor fogjátok már fel, hogy nem az FF bugos hanem a D2D? Win7 sp1 fent van? Ha win7en vagytok egyáltalán. Vistahoz is van hotfix asszem avval jobb lesz. Ha úgysem jó, akkor kapcsold ki a hardveres gyorsítást és visszakapod a régi betűket, persze a gyorsítás összes előnye elveszik így.

(#17404) Syl válasza fatal` (#17402) üzenetére


Syl
nagyúr

Működik! Köszi! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17405) egykori válasza fatal` (#17403) üzenetére


egykori
őstag

Bocsi, de nem követtem végig itt a fórumon ezzel a problémával foglalkozó hozzászólásokat, mivel nem nagyon használtam béta állapotban, de emlékszem, sokan küzdöttek ezzel.
Nekem XP SP3 Prof van, és a 3-asig nem tapasztaltam ilyen csúnyaságot, és nem gondoltam, hogy a Windows "elromlik", ha feltelepítem a 4-es FF-ot. De most, hogy eligazítottál, ezek szerint lehet, hogy a hardveres gyorsítás kikapcsolása lesz a megoldás a gépemen, majd mindenképpen megnézem.
Köszi.

(#17406) WonderCSabo válasza KaiotEch (#17373) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor várjál. :)

w333: Attól függ, mi a csúnya. Ez az update (WIn7 SP1 tartalmazza) sokat segít a dolgon, meg az Fx-et is patchelték. A hardveres gyorsítás kikapcsolásával meg a totál régi fajta szöveget rendereli.

NxAlex: Ne használj semmi ilyesmit. Majd ha kész lesz a pipeling, bekapcsolják. Nem véletlebül van kikapcsolva. Ehhez az Fx stabilitásának rohadtul semmi köze nincs, se a processzorodnak...

CPT.Pirk: Vaccum Placest el kell felejteni, Fx4-ben már egy sokkal fejlettebb alapból bennvan. :)

(#17388) laszlohu : LOL! :W

(#17401) egykori : Sajnos a DW szövegrenderelés ilyen.

(#17407) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#17406) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez jó hír, ideje volt. Kollégának viszont még 3.6 van fent, oda még bőven kell.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17408) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Leszedtem az All-Glass Firefox témát, de xpi formátumban jön be... hogy tudnám használatra bírni? :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17409) WonderCSabo válasza Puma K (#17408) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Behúzod a Kiegészítőkezelő ablakba.

(#17410) max-pain


max-pain
senior tag

Hat nekem a cookie-k nem jottek at 3.6.15-rol 4.0-ra (RC2) valtassal:) Vegulis nem nagy ervagas, de meglepett:)

(#17411) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Egy temérdek időt spórolnátok meg nekem ha megmondanátok, hogy létezik-e olyan plugin aminek a segítségével le tudom tiltani a youtube autoplay-ét!

Köszi

(#17412) WonderCSabo válasza Cicero (#17411) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Plugin nincs, de Greasemonkeyt felrakod, majd ezt. Ezután lesz egy Configure gomb a videók alatt, azzal ki tudod kapcsolni. A szkript még rengeteg hasznos dolgot tud, próbáld ki.

(#17413) Puma K válasza WonderCSabo (#17409) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi szépen!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17414) KaiotEch válasza Syl (#17398) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nálam FF4RC1-el tökéletesen működik az ABP1.3.3.

(#17415) Kal-El


Kal-El
senior tag

Köszi az infokat srácok.

(#17416) pete_21 válasza Syl (#17398) üzenetére


pete_21
addikt

Úgy látom, azóta sikerült feltenni, de azért leírom:
Innen is felteheted a legújabbat, mennie kell.

(#17378) NxAlex: A lefagyás mit takar? Csak appcrasht dob a Firefox, vagy a gép teljesen befagy, semmire nem reagál, csak resetre? Eseménynaplóba nem kerül semmi?

(#17417) Cicero válasza WonderCSabo (#17412) üzenetére


Cicero
őstag

Köszönöm!

Még egy dolog, valamiért bizonyos textet vastag betűvel jelenít meg, pedig tudom hogy nem kéne vastag legyen. A hiba az én készülékemben van?

(#17418) WonderCSabo válasza Cicero (#17417) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Screenshot, összehasonlítva más browserrel? Milyen verziójú Fx ez?

[ Szerkesztve ]

(#17419) Cicero válasza WonderCSabo (#17418) üzenetére


Cicero
őstag

Bal opera 11.01, jobb firefox 4.0

(#17420) rii


rii
nagyúr

hello

gonhdolom az első post-ban nincs erre válasz... ezéárt merem feltenni a kérdést .... hogy a tesóm gépt újratettük .. de a firefox bookmarks-okat, meg kedvenceket elfelejtettem lementeni .... viszont van másolat az egész régi HDD-jéről ... be lehet valahonnan olvasni ezeket az adatrokat? Bookmarks, favoiurites ... start page meg ilyenek?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17421) natë


natë
nagyúr

Mennyire lassú még a GUI? Nem tudom megszeretni a Chrome-ot, az IE nekem fapados (pedig szép és jó), váltanék vissza...

[ Szerkesztve ]

(#17422) Brutforsz válasza rii (#17420) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Persze, ha megvan a teljes korábbi profilmappa, akkor csak annyi a teendőtök, hogy az új telepítéskor létrejött profilmappa tartalmát 1:1-ben kitörlitek, és az előbbi tartalmával töltitek fel. Ekkor pontosan ugyanúgy kell lennie mindennek, mint ahogyan korábban volt.

Mozzarella: hogy érted, hogy lassú-e még a GUI? Viszonylag régóta használom ezt a böngészőt, de nem tűnt fel, hogy bármikor is az lett volna. :)
De van egy ötletem: ki tudod próbálni a jelenlegi sebességét a program telepítése nélkül is, a hordozható változat elindításával.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#17423) HZoli87 válasza natë (#17421) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem nem lassú, bár a többinek még mindig gyorsabb (Chrome, Opera). Elvileg jövőhéten jön a végleges verzió, tegyél vele szerintem majd egy próbát.

(#17424) rii válasza Brutforsz (#17422) üzenetére


rii
nagyúr

nem találom ezt a profil mappár ... hol kellene lennie? :B

program file-/Mozzilla Fireox-ban

vagy a Document and Settings // tesom // -ban valahol?

előre is köszi!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17425) Brutforsz válasza rii (#17424) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Itt találod.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#17426) natë válasza HZoli87 (#17423) üzenetére


natë
nagyúr

Na, hajtott a kíváncsiság, fölraktam az RC2-t. Abszolút nem tűnik lassúnak a gui, az első alpha/preview verzióhoz képest mérföldekkel gyorsabb.

Más: a Cybersearch, egyik kedvenc kiegem nem kompatibilis az RC2-vel, van hasonló addon, ami nagyjából ezt tudja?

(#17427) HZoli87 válasza natë (#17426) üzenetére


HZoli87
veterán

Mondtam én hogy annyira nem rossz. Kiegészítőkben annyira nem vagyok otthon, nálam kimerül pár darabnál (Adblock Plus + Element Hiding Helper, WOT, + IDM), de a többiek biztos tudnak majd segíteni. (Van egy ilyen megoldás a problémádra, de nem javaslom, mert a nem kompatibilis kiegészítő miatt léphetnek fel hibák.)

(#17428) rii válasza Brutforsz (#17425) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm kartárs!! életben maradok :) :R

a post első állapotában írt program files / mozzila -t is meg frash-eltük :)

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17429) max-pain válasza natë (#17426) üzenetére


max-pain
senior tag

(#17430) natë válasza max-pain (#17429) üzenetére


natë
nagyúr

:(

(#17431) Brutforsz válasza natë (#17430) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Esetleg ezt megpróbálhatod, szerintem nagyjából lefedi az igényeidet.

rii: örülök, hogy sikerült. A programmappát egyébként ilyenkor nem kell felülírni (egyébként nem gond, hogy megtörtént, mert ugyanaz a tartalom kerül ismét bele), csak mellékattintottam. :)

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#17432) Cicero válasza Cicero (#17419) üzenetére


Cicero
őstag

Némiképp rendbejött a dolog ezzel, bár valami szúrja a szemem a fontok formáját illetően csak még nem tudom hogy mi...

(#17433) fatal` válasza egykori (#17405) üzenetére


fatal`
titán

Nem a Windows romlik el, hanem egyszerűen D2D rendereléssel ilyen a szöveg. A 3.5.xx-es verzióban nem volt hardveres gyorsítás.

[ Szerkesztve ]

(#17434) fatal` válasza rii (#17420) üzenetére


fatal`
titán

Az egész profil visszamásolható:

XP alatt: C:\Documents and Settings\felhasználónév\Application Data\Mozilla\Firefox és C:\Documents and Settings\felhasználónév\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox

Vista/W7 alatt:

C:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox és
C:\Users\felhasználónév\AppData\Local\Mozilla\Firefox

Nem emlékszem melyik mappában van a profil és melyikben a cache, de ha mindkettőt átmásolod akkor sem lesz semmi probléma. :)

(#17435) fatal` válasza natë (#17421) üzenetére


fatal`
titán

Nekem ugyanolyan lassú, mint a 3asban ezért is használok Operát/Chromeot felváltva, néha FF, de egyre ritkábban.

(#17436) RBJ


RBJ
addikt

könyvjelzők kezelése menüt nem találom. volt a 3 nál konyvjelzők iportálása és mentése .
a foxyproxy nem működik a 4 en .

Megoldható, hogy ne kelljen levakarnom a 3 verziót és mellette tudjam tesztelni a 4 rc-t.
hiába akarom más könyvtárba telepítetni, hogy ne írja felül a régit nem engedi.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#17437) RBJ válasza RBJ (#17436) üzenetére


RBJ
addikt

Tárgytalan. megoldva.
már csak a foxyproxy m nem működik. :DDD
a könyvjelzők ablakocskát nem lehet valahogy balra varázsolni. így lettem megszokva.
még egy kis furcsaság a könyvjelzők kezeléséből /ctrl+shift+b/ összes könyvjelző betöltése lett a neve. itt gubanc van szerintem. :))

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#17438) HZoli87 válasza RBJ (#17437) üzenetére


HZoli87
veterán

Beállítások -> Eszköztár elrendezése -> Oda rakod a könyvjelzőket, ahova szeretnéd

(#17439) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Létezik, hogy ennyire elhúz a Chrome az összes mellett? :O

(#17440) CPT.Pirk válasza KaiotEch (#17439) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, lehet.

Ezek után fel kell tenni a kérdést, hogy normál böngészés közben milyennek érzed a böngésződet. Nekem a 3.6 sem volt lassú, de a 4.0 igazán ott van. Hogy aztán tesztekben éppen hányadik, az nem nagyon érdekel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17441) KaiotEch válasza CPT.Pirk (#17440) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Marad FF, mert ezt szeretem, és nekem ez is jó sebességűnek tűnik. Csak a hardver gyorsítós rész nem tetszik, mert akkor elcseszi a betűket.

Lehet megnézem RC2-n hátha javítva van.

[ Szerkesztve ]

(#17442) CPT.Pirk válasza KaiotEch (#17441) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem FF hiba, a gpu-s szöveg renderelés hibája/tulajdonsága, IE9 is ilyen gpu gyorsítva. Ha Win7-ed van, arra az SP1 telepítése javít kicsit a dolgon.

Ha nagyon zavar, kapcsold vissza a GDI felületet, akkor a proci fogja renderelni a betűket.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17443) KaiotEch válasza CPT.Pirk (#17442) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Win7 64bit SP1 van már alapból, de ahogy bekapcsolom életlenek a betűk, így inkább nem használom.

(#17444) robotjatek válasza KaiotEch (#17443) üzenetére


robotjatek
tag

Elég rég használom hardvergyorsítással a Firefoxot, nekem már fel sem tűnik hogy életlenek a betűk.

Más: Ha megjelenik a végleges Fx4, a 3.6 nyílván felajánlja majd a lehetőséget a frissítésre. Használjam-e a régi 3.6 profilját, vagy kezdjek egy új, üres profillal?

(#17445) CPT.Pirk válasza robotjatek (#17444) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem az OpenSuse frissítette a 3.6-ot az FF 4 utolsó bétájára, és minden tökéletesen működött.

Max csinálj egy biztonsági mentést.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17446) fatal` válasza RBJ (#17436) üzenetére


fatal`
titán

Firefox menü -> Könyvjelzők?:)

(#17447) vikvuk


vikvuk
aktív tag

Van lehetőség arra, hogy a cacheben megtalálok egy youtube videót? Milyen beállítások szükségesek? Milyen segédprogram állna rendelkezésemre ehhez?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#17448) fatal` válasza vikvuk (#17447) üzenetére


fatal`
titán

Miért nem használsz inkább kiegészítőt a letöltéséhez? Video Downloadhelper pl. :)

(#17449) Brutforsz válasza vikvuk (#17447) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Van, a CacheViewer. De ha általánosságban szeretnél videókat letölteni a Youtube-ról, akkor innen válogathatsz.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#17450) pete_21 válasza KaiotEch (#17443) üzenetére


pete_21
addikt

Azt is lehet, hogy a hardveres gyorsítás be van kapcsolva, és csak a DirectWrite-ot tiltod le about:config-ban. És akkor a tartalom egy részét még mindig a GPU rendereli. Szerintem ez így még egy járható út.

Comrade92: Valószínű, hogy működne a 3.6 profiljával, de én amikor áttértem a 4-esre (még beta 7-nél), akkor inkább kezdtem egy új profilt. Csak a jelszavakat, és a könyvjelzőket tettem át. Azt a néhány addont, amit használok, kb. 2 perc alatt fel is tettem, és be is állítottam, és így még a lelkiismeretem is nyugodt volt, hogy a régi profilból semmi nem zavar majd be. Viszont, ha Mozbackup-pal mented le, arra figyelj, hogy az Unknown files-nál pipáld vissza a fáljokat, hogy azokat ne tegye bele az új profilba. Én sokat szívtam, mert valami gáz volt a profilommal, és 99%, hogy emiatt, hogy valami szemét átkerült az Unknown files-szal...
Szóval én javaslom az új profilt, azt a pár percet szvsz megéri.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.