Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) #27441408 válasza WonderCSabo (#18550) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi.

Azért kérdeztem, mert szinte alig lehet róla olvasni némiképp névtelen, és nem voltam benne biztos.

[ Szerkesztve ]

(#18552) Fecogame válasza F34R (#18548) üzenetére


Fecogame
veterán

Azt hol tudom átállítani?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18553) WonderCSabo válasza Fecogame (#18552) üzenetére


WonderCSabo
félisten

about:config a címsorba, majd Enter.

Itt keress rá a layers.prefer-opengl és a layers.prefer-d3d9 változókra, és duplakattal állítsd őket false-ra, ha nem azon vannak. Kétlem, ha nem az utóbbi lenne, sztem más a probléma.

Ui.: A beállítás érvénybe léptetéséhez újra kell indítani az Fx-et.

[ Szerkesztve ]

(#18554) Fecogame válasza WonderCSabo (#18553) üzenetére


Fecogame
veterán

Alapon is false-n vannak. :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18555) WonderCSabo válasza Fecogame (#18554) üzenetére


WonderCSabo
félisten

about:support mit ír ki?

[ Szerkesztve ]

(#18556) Fecogame válasza WonderCSabo (#18555) üzenetére


Fecogame
veterán

Gondolom erre a részre vagy kíváncsi:

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18557) WonderCSabo válasza Fecogame (#18556) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A hardveres gyorsítás layers részét lődd is lődd ki, valszeg nem kompatibilis a kariddal. layers.acceleration.disabled;true

(#18558) Fecogame válasza WonderCSabo (#18557) üzenetére


Fecogame
veterán

Az is false alapértelmezetten. Ati 3850-em van.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18559) WonderCSabo válasza Fecogame (#18558) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondom rakd true-ra.

(#18560) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Fordítási kérdés:

Get user scripts!

Szerezzen be parancsfájlokat! -ra fordítanám, de picit hülyén hangzik. Ötlet?

(#18561) fatal` válasza WonderCSabo (#18560) üzenetére


fatal`
titán

Szerezzen be egyéni parancsfájlokat? Ez is hülyeség. Szerintem a szkript nem igazán fordítható.

[ Szerkesztve ]

(#18562) WonderCSabo válasza fatal` (#18561) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A parancsfájl adott terminológia, a szerezze be helyett kéne vmi más.

(#18563) fatal` válasza WonderCSabo (#18562) üzenetére


fatal`
titán

Töltsön le? Másképp nem tudod fordítani.

(#18564) Dluinet válasza WonderCSabo (#18562) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Válasszon saját parancsfájlokat?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18565) WonderCSabo válasza fatal` (#18563) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Erre gondoltam én is alternatívaként.

(#18566) BullZeye válasza WonderCSabo (#18560) üzenetére


BullZeye
veterán

Scriptet ha lefordítod, a kutya se fogja érteni utána, vagy legalábbis azon kis réteg, aki még a script fogalmát sose hallotta.

Status4Evar-nélpl néhol néztem nagyokat, hogy az mi, és angolra nem lehet állítani :D

[ Szerkesztve ]

(#18567) WonderCSabo válasza BullZeye (#18566) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A script már ezer éve le van fordítva parancsfájlra, ezt én már nem változtatom meg.

(#18568) zoli62


zoli62
addikt

Vistas gépen feltelepítettem a Firefox 3.6.16-ra a legújabb 10.2 flashplayert. Egyes youtube videók lejátszásakor crashelt a böngésző, azaz egyszwerűen lefagyott, a hang ment. Elindítottam biztonsági módban, visszállítottam alapra, kitörltem a sütiket és a cashe-t is, de nem történt változás. Frissítettem Firefox 4-re. Itt újabb hiba jött elő. Egyes oldalakat, pl. google.com betöltése során egyszerűen megállt státuszban kiírt valami csatlakozási kísérletet a client.google.com-hoz, vagy mihez, feleadatkezelőben lehetett csak kilőni, úgyhogy nem is tudtam megnézni, hogy fenáll-e még a flash hiba. Aztán eltávolítottam a saját profilommal együtt, és újratelepítettem, a 4-est, de az betöltési hiba a google-nél, és egyes más oldalaknál úgyanúgy megmaradt. Ismét uninstalláltam profiltörléssel együtt, és ezúttal a 3.6.16-t tettem fel. Most úgy néz ki, hogy minden rendben
Azért a flash illetve oldalbetöltési hiba okaira és kiküszöbölésére kíváncsi lennék. Utóbbiról olvastam, hogy ki lehet kapcsolni a configben a DNS prefetchet. nem tudom, nem próbáltam, lehet, hogy ez megoldaná a problémát? Találkozott már valaki hasonlóval? Másik gépeimen 10.1-es Flash van és FF 3.6.16 és semmi gond, virtuális gépen fent van az FF4 szintén 10.1-es flashplayerrel hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#18569) flash-


flash-
veterán

sziaztok
az mért van hogy ezt az oldalt
forum.mobilism.org
a munkahelyemen meg lehet nyitni,de nálam egyáltalán nem mindegy melyik böngészővel próbálkozok(A kapcsolat alaphelyzetbe állt A kiszolgálóhoz való kapcsolat alaphelyzetbe állt az oldal letöltése közben.)

na most ez hogy lehet??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18570) laszlohu válasza zoli62 (#18568) üzenetére


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Egyszerű a megoldás!

Menj az alábbi oldalra :

http://www.adobe.com/software/flash/about/

Jobb klikk az Adobe Flash Player alatti képre

Settings...

Enable hardware acceleration pipa ki.

(#18571) laszlohu válasza flash- (#18569) üzenetére


laszlohu
addikt

Az az oldal nagyon érzékeny a Spam-ekre.
Tegyél fel egy spam - szűrőt és láss csodát.

Ui. a rendszergazda valószínű letiltotta az ip címedet ideiglenesen a spam-ek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#18572) zoli62 válasza laszlohu (#18570) üzenetére


zoli62
addikt

Kipróbáltam ezt is, nem használt, a flash ugyanúgy kifagyott.

(#18573) laszlohu válasza zoli62 (#18572) üzenetére


laszlohu
addikt

A DNS előretöltést csak registry ből lehet kikapcsolni, az viszont csak akkor használ, ha a processzorterheltség miatt crash - el. Lehet, hogy valamelyik reklám okozza, vagy Javascript.
Próbáldd meg felrakni a Noscript add-ont, valamint tiltsd le a Google translatort, ha egyáltalán fönn van.Tiltsd le az ADblock add-ont és rakd fel az Adban - t?

Utóirat: mi a flash playered verziószáma?

[ Szerkesztve ]

(#18574) laszlohu


laszlohu
addikt

A vírusellenőrzés megvolt?
A flash playert próbáltad előbb uninstallálni, majd újra installálni, alábbi verzió a jó és a legújabb :
Firefox-hoz ez a verzió :

10.2.153.1

[ Szerkesztve ]

(#18575) Fecogame válasza WonderCSabo (#18559) üzenetére


Fecogame
veterán

Kész. De így sem jó :(

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18576) laszlohu válasza Fecogame (#18575) üzenetére


laszlohu
addikt

Próbáltad a #18570 -es hsz-ben leírtakat?

(#18577) laszlohu


laszlohu
addikt

Feco , az videókártya illesztőprogramodat szerintem érdemes lenne frissíteni.

(#18578) Fecogame válasza laszlohu (#18576) üzenetére


Fecogame
veterán

Beállítottam, meglátjuk. Az illesztőprogram a legfrissebb.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18579) zoli62 válasza laszlohu (#18573) üzenetére


zoli62
addikt

Flashplayer 10.2.153.1,a legutóbbi stabil verzió. Visszatérve a crash problémára. Amúgy minimális számú kiterjesztést használok, szinte csak azokat, amik telepítés során kerülnek fel, tehát Google translatort sem. A Firefox 4-et tiszta telepítése után nem akart csatlakozni a beépített google keresőhöz sem, illetve az oldalt betöltötte, de utána lefagyott, szóval érdekes. A probléma úgy látom, nem egyedi. [link] [link]

(#18580) laszlohu válasza zoli62 (#18579) üzenetére


laszlohu
addikt

Változtasd meg a keresőmotort, pl. yahoo - ra , ha a Google keresőmotor miatt van, ahogy írták az egyik linken, amit adtál.
A keresőmotort a címsor mellett találod, ami alapértelmezésként Google.

(#18581) WonderCSabo válasza laszlohu (#18580) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kizártnak tartom, hogy egy egyszerű Google kereső xml miatt fagyjon a böngésző. Én ajánlom az első hszben lévő diagnosztikát, vmi el lett rontva abban a profilban.

(#18582) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Új try-build van a tab mozgatás patchből.

(#18583) zoli62 válasza WonderCSabo (#18581) üzenetére


zoli62
addikt

Pedig reprodukáltam FF 4 stable-ban a hibát. Google főoldal betöltésekor, majd egy keresőszó beírása után, vagy anélkül a státiuszsorban ki van írva, hogy a client2.google.com-hoz akar kapcsolódni, és itt lefagy. Mindez tiszta telepítés után is előjön, safe módban, letiltott kiterjesztésekkel is..

(#18584) zoli62 válasza zoli62 (#18583) üzenetére


zoli62
addikt

Aztán az is lehet, hogy a McAfee Siteadvisor nem kompatibilis vele, bár a teszt virtuális gépen is fel van telepítve, igaz, ott nem Vista, hanem Xp fut, ennyi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#18585) WonderCSabo válasza zoli62 (#18583) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csinálj egy új profilt.

(#18586) zoli62 válasza WonderCSabo (#18585) üzenetére


zoli62
addikt

Tudomásom szerint telepítésnél be lehet állítani, hogy minden egyéni beállítást töröljön. Ez egyenértékű azzal, hogy a profilkönyvtárt töröljük, nem? De szólj, ha nem jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#18587) flash- válasza laszlohu (#18571) üzenetére


flash-
veterán

ja és hát ha mobilról sem tudom megnyitni az oldalt itthon

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18588) WonderCSabo válasza zoli62 (#18586) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem csak uninstalláláskor lehet töröltetni vele?

[ Szerkesztve ]

(#18589) laszlohu válasza flash- (#18587) üzenetére


laszlohu
addikt

Én pl a TrashMailt -t használom spam szűrésre. De ízlések és pofonok.

(#18590) HZoli87


HZoli87
veterán

Frissült a Flash Player: 10.2.159.1

(#18591) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Újra megy az about:me addon, mely oldallátogatási statisztikákat mutat:

(#18592) laszlohu válasza HZoli87 (#18590) üzenetére


laszlohu
addikt

Ami jó, az jó, nagyon frankó az új flash player és be lehet kapcsolni a hardware accelerationt, és nem omlik össze állandóan, és a processzor terheltséget levitték a felére, csak 2 hónapot kellet várni rá.

Pl. a Youtube nálam eddig 8% - ot evett, most 4% - ot , gratula.

[ Szerkesztve ]

(#18593) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, feltettem a FF4-et hát mit mondjak ahhoz képest hogy nincs hw gyorsitásom mivel Xp-m van piszok gyors mint inditás mint netezés közben, esetleg mivel nincs vista/win7-em kikapcsoljam beállitásokban a hw gyorsitást vagy maradhat úgy?
Még valami a telepitő mikor elindítottam kicsomagolta magát, azt törölte vagy ott hagyta valahol?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#18594) laszlohu válasza erikke17 (#18593) üzenetére


laszlohu
addikt

A hardware gyorsítás korlátozott xp-n, ui. nem támogatja a direct2d - t , valamint a
webgl-t elvileg, csak a d3d - t.

(#18595) erikke17 válasza laszlohu (#18594) üzenetére


erikke17
őstag

Valami pedig megy mert GPU aktivitás van de órajellel nem manipulál bár nem tudom hogy kell e neki valamit.(EAH4830 11.2 Cata)
Esetleg valaki valamit arról a telepités előtti kicsomagolásos dologról amit feljebb irtam?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#18596) Egorov válasza WonderCSabo (#18591) üzenetére


Egorov
aktív tag

Húú ez jó nagyon. :R

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#18597) flash- válasza laszlohu (#18589) üzenetére


flash-
veterán

de nem értem hogy mi köze annak hogy spam van a gépem ahhoz hogy nem tudok megnyitni egy oldalt,mivel nem is használok levelezőprogramot.csak webmail-t.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18598) WonderCSabo válasza erikke17 (#18593) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért az Fx van olyan okos, hogy csak akkor és azt a HW gyorsítást kapcsolja be, amit lehet... ;)

(#18599) laszlohu válasza flash- (#18597) üzenetére


laszlohu
addikt

Itt elolvashatod, mi a spam

http://hu.wikipedia.org/wiki/Spam

amit pl. egy vírus is küldhet.

Pl. adott esetben pl. a szerver úgy látja, hogy
te küldesz egy e-mail, amit nem te küldted el , hanem pl. egy vírus.

Erre allergiás néhány fórum.

(#18600) erikke17 válasza WonderCSabo (#18598) üzenetére


erikke17
őstag

Azt azért gondoltam :D Amúgy nagyon szuper ez a 4.0 megy mint a mérgezett egér :D Suliban is számtech órán egyik gépre feldobtam sokkal jobb lett ott is mint a 3.6 :K És telepitő amit kicsomagol azt törli?

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.