Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) dJ Peer válasza WonderCSabo (#17950) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Már töröltem, de nem jó úgy sem.

(#17952) WonderCSabo válasza dJ Peer (#17951) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> diagnosztika.

Más böngészőben jó?

(#17953) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Végre a kiegészítőfejlesztők elkezdték a régi vacak statusbarelementeket lecserélni új toolbar elementté, így a kiegek ikonjai bárhova mozgathatóak a GUIn! :)

Pl.: Adblock, Greasemonkey, Stylish, IE Tab Plus, Status-4-Evar.

(#17954) fatal` válasza WonderCSabo (#17953) üzenetére


fatal`
titán

Reméljük a többi fejlesztő is követi. :)

Más: Tudom, hogy korábban írtad, de most nem találom, hogy hol lehet az ajánlj minket facebookon szarságot kikapcsolni? (Adblock)

Quick translateben még mindig duplázódnak a nyelvek, ha rászűrök. :D Azt hittem már javítva lett. Mindegy végülis, kibírható.

Te sem érzel affinitást a chromeos ph kieg portolására ffre?:)

(#17955) nfsu17


nfsu17
veterán

Youtube Embed HD az a script, amit itt az egyik tag fejleszt?
Van/lesz belőle új verzió, vagy helyette más?

Nálatok is van olyan lejátszó, ami mindig elfelejti a hangerőt, mikor újra belépek az oldalra és megnézek egy másik videót?
YT szépen megjegyzi, sose állítódik el, de sok oldal lejátszója képtelen megjegyezni.
Erre script, megoldás?

Mégegy: sokszor középső egérgörgő megnyomással nyitok meg új képet/linket. Ekkor maradok az eredeti oldalon, de az új lap megjelenik a fülön.
Van erre kieg, hogy odaugorjak a kattintás után rögtön az új lapra?

hunfatal
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17956) WonderCSabo válasza fatal` (#17954) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szívesen megírnám, ha ismerném a JSt és XULt jól, és lennének kiegfejlesztő alapismereteim. ;) Ja meg lenne időm... Nem tudom ki foglalkozik a PH!n Fx kieg fejlesztéssel.

[link]

(#17955) nfsu17: dqdb javítgatja, eredetileg nem ő fejlesztette, bár már elég sok mindent írt bele.

Beállítások -> Lapok -> Hivatkozás megnyitásakor átváltás rá azonnal elé be a pipa -> Alkalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#17957) nfsu17 válasza WonderCSabo (#17956) üzenetére


nfsu17
veterán

:R
Azt hittem már minden beállítást ismerek, de nem. :D
Mindig csak ugyan azokat szoktam beállítani.

És ez a YT Embed HD mostani állapota működik?
Vagy mivel nincs belőle új, ezért nem is érdemes kipróbálni?

(#17958) BullZeye válasza dqdb (#17301) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi a segítséget, most volt időm, gyors össze is dobtam 2 style-t amik alapból túlságosan összevissza vannak.

Ize.hu-ra és komplett Cheezburger.com-ra.

Picit zavaró, hogy max 100kbos előtte/utána képet lehet felrakni, ami hát mire elég? Semmire...telefonomon nagyobb a háttérkép. :\

(#17959) Met


Met
nagyúr

Mi annak a kiegészítőnek a neve amivel a linkelt (csak a kép linkje látszik) képet meg lehet nézni kattintás nélkül?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17960) nfsu17 válasza Met (#17959) üzenetére


nfsu17
veterán

(#17961) Matthewus


Matthewus
őstag

Egy kérdés WonderCSabo-hoz: ha jól emlékszem te már fordítottál kiegészítőket. Ennek mi a folyamata? Feltűnt, hogy a Videodownload Helper kiegészítőnek nincs magyar fordítása és arra gondoltam, hogy megcsinálnám.

(#17962) fatal` válasza WonderCSabo (#17956) üzenetére


fatal`
titán

Azt hittem te vagy itt a mindenes. :( Na mindegy. :)

Az adblock cuccot köszi. :) lol saját maga szűri ki :D

[ Szerkesztve ]

(#17963) laszlohu


laszlohu
addikt

Most , hogy már működik a flash playerem,
az új 10.2.153.1,
olyan gondom van vele, hogy ( semmi köze a cpu-hoz )

ha kerettel nézem némely honlapon a videót, akkor 25 FPS,
ellenben ha full screen-ben, akkor 10-15 FPS-ra csökken.
Nálam a Hardware acceleration ki van kapcsolva.
Ezt már más is bejelentette az Adobe Flash player fórumon.

(#17964) robotjatek válasza fatal` (#17954) üzenetére


robotjatek
tag

A 1.3.6a.2943 verziójú AdBlockhoz már nem kell mindenféle userCSS beállítás, az "Ajánlj minket a facebookon" gomb mellett megjelenik egy piros "X" amivel úgytűnik végleg el lehet tűntetni. A dolog hátulütője, hogy ez dev verzió

(#17965) KaiotEch válasza robotjatek (#17964) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Melyik az a FF addon amivel a képeket le lehet cserélni? Vagy Greasemonkey kieg?

(#17966) fatal` válasza KaiotEch (#17965) üzenetére


fatal`
titán

Milyen képeket :F

(#17967) KaiotEch válasza fatal` (#17966) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Pl ilyen avatarokat... és akkor csak nálam máshogy néz ki mondjuk a tied, vagy akiét lecserélem.

(#17968) spammer válasza KaiotEch (#17967) üzenetére


spammer
veterán

Greasemonkey a javascripthez, CSS-hez pedig a Stylish

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17969) WonderCSabo válasza Matthewus (#17961) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Babelzilla.org-on vannak feltöltve a fordítható kiegek. Az általad említett nincs. Igen, én a következő kiegek fordítója vagyok:

(#17970) dqdb válasza nfsu17 (#17957) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

Itt van a legutolsó verzió. WonderCSabónál végleges 4.0 + Greasemonkey nightly kombinációval nem jó, nálam legutolsó 4.2a1pre nightly + Scriptish 0.1b9 kombinációval igen. Majd folytatom a nézegetését, ha lesz ismét több időm. Próbáld ki, hátha nálad működik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17971) fatal` válasza KaiotEch (#17967) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem ph-hoz nincs ilyen, nincs is értelme sok.

(#17972) KaiotEch válasza fatal` (#17971) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem kifejezetten ide :)

(#17973) xrvman válasza Steelmanus (#17932) üzenetére


xrvman
őstag

Ezt is köszi
Mert azért jó volt hogy a képembe tolta, hogy OTT hagytad abba :)
Ha ezt megcsinálom, akkor is megmarad amit 2 hsz el előbb írtak? Az előző munkamenet
helyreállítása?
Majd holnap meglesem.

(#17974) BullZeye válasza dqdb (#17970) üzenetére


BullZeye
veterán

Tökéletesen müxik :D köszi szépen ^^

Btw Scriptish memory használatból legalábbis sokkal jobb greasemonkeynál :) úgyhogy érdemesebb inkább azt használni.

(#17975) fatal` válasza dqdb (#17970) üzenetére


fatal`
titán

Én a YousableTubeFixet használom, nem tudom greasemonkeyval megy e, de 4.0 + Scriptish-el legjobb minőségre állítja a beágyazott videót is. :)

(#17976) Steelmanus válasza xrvman (#17973) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, magyarul elmenti a fuleket amiket megnyitottal es kilepeskor a feljovo ablakban a Mentes es Kilepes-t valasztod. Ujrainditaskor automatikusan azokkal a fulekkel nyilik meg a bongeszo amit kilepeskor elmentettel.
Amit a hozzaszolasomban mutattam kepet az a kilepeskori feldobodo ablak.

(#17977) Steelmanus válasza dqdb (#17970) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szeretnek segitsget kerni, hogy a linken szereplo oldalrol mikent kell bevarazsolni a szkriptet a Scriptish 0.1b9 ala? A linkre rakattintva megjelenik az oldal es benne a szkript letoltottem ami ugy egy WjL2XG0a.txt fajl, de ugy is megcsinaltam hogy kikopiztam a vagolapra es egy szoveges fajlba elmentettem es atneveztem Youtube Embed HD fixed.js-re.
Bemasoltam a Scriptish mappajaba amit a Profil mappaban talaltam de sejtettem hogy nem fog igy menni mert a GM nel feljon az ablak es Telepites, gondolom hogy itt is igy kellene mukodni, vagy manualisan kell szerkeszteni a mappaban talahato config.xml fajlt?
En is a 4.2a1pre alatt szeretnem hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#17978) fatal` válasza Steelmanus (#17977) üzenetére


fatal`
titán

Mentsd el a fájlt valahova valami.user.js néven (a kiemelt rész fontos, valami helyére pl. youtube embed hd) és utána szimplán dobd rá az ff ablakára, fel fogja kínálni a telepítést a scriptish (csak akkor ha .user.js van a fájl végén).

(#17979) Steelmanus válasza fatal` (#17978) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom szepen, nem hittem hogy ennyire egyszeru, sosem jut eszembe az ilyen dobalos modszer, mert az OS alatt sem hasznalom, inkabb a jobbgombos menut ha muszaj az Intezoben, amugy TC.

(#17980) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Kicsit lamer voltam.

Vista alatt a Firefox 4 - nek a köv. beállításokkal helyrehozható a hiba a legújabb flash playernél, ha
fullscreenbe 15 FPS, a 25FPS helyett
Firefox.exe - n ( 4 Final )
futtatás adminisztrátorként
Képi témák letiltása pipa be
Asztal-összeállítás letiltása pipa be
A képernyő méretezésének letiltása pipa be

(#17981) nfsu17 válasza dqdb (#17970) üzenetére


nfsu17
veterán

Megnézem, köszi. :R

#17975

Nekem 4.0 + greasemonkey 0.9.1, a YT oldalon tökéletesen működik a YousableTube Fix, de beágyazottnál már nem, még a reklámot sem távolítja el akkor, nemhogy a minőségét feljebb rakná. De amúgy YT-on tök jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#17982) BullZeye válasza fatal` (#17975) üzenetére


BullZeye
veterán

Erről már volt szó, Yousable Tube Fix-nek semmi köze Embed HD-hoz, az egyik a youtube.com-on működik a másik meg mindenhol máshol.

(#17983) Steelmanus válasza nfsu17 (#17981) üzenetére


Steelmanus
addikt

Most segitet epp nekem is hunfatal ezert leszedtem mint a FF 4.0 Final alol es a Minefield 4.2a1pre alol is a GreaseMonkey-t ugy hogy elotte a GM bol eltavolitottam a scripteket, majd magat a GM-et is leinstalltam, majd minket bongeszo Profil mappajabol toroltem a GN mappajat csak elotte kimasoltam a yousabletubefix.user.js fajlt es eltettem. Ezutan felinstallatam scriptish-0.1b9-fx+sm-t minket bongeszobe majd ahogy hunfatal mondta behuzgaltam a bongeszok ablakaba a : yousabletubefix.user.js , es a youtubeembedhd.user.js fajlokat.
Es igen mukodnek mindket bongeszoben. Kivallo.
Koszonet erte Mindenkinek.

(#17984) BullZeye válasza Steelmanus (#17983) üzenetére


BullZeye
veterán

Aki még ezeket nem csinálta meg, annak kicsit egyszerűbb:
Gm_Scripts - mappát átnevezed erre - scriptish_scripts

És már működik is Scriptishben az összes script.

(#17985) Steelmanus válasza BullZeye (#17984) üzenetére


Steelmanus
addikt

Aha. Ezt sem tudtam azert toroltem a Gm_Scripts mappat nehogy osszeakadjanak, mert mindket kiterjesztes az user js fajlokat kezeli, ha ezt tudom konnyebb lett volna, igy megint okosodtam, koszi" Neked is ezt az infot.

(#17986) fatal` válasza BullZeye (#17982) üzenetére


fatal`
titán

Lehet, hogy semmi köze hozzá, de akkoris az embedded moviekat is beállítja a legjobb minőségre. :)

(#17984) BullZeye: Ez eszembe sem jutott, én is újratelepítgettem a scripteket. :D

[ Szerkesztve ]

(#17987) dqdb válasza fatal` (#17986) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet, hogy semmi köze hozzá, de akkoris az embedded moviekat is beállítja a legjobb minőségre.
Nem néztem végig a YousableTubeFix teljes forrását, de az elején lévő @include-ok kizárólag a youtube.com-on működik, így akár az IFRAME alapú beágyazáson segíthet (mostanában egyre jobban terjed), de az OBJECT és EMBED alapú esetén garantáltan nem.

Ha egyszerre használnád a két scriptet, akkor az általam módosított YouTube Embed HD elejéről töröld az IFRAME-es részt, nehogy összevesszen a két script:

var iframes = document.body.getElementsByTagName("iframe");
for (i in iframes)
{
var fr = iframes;
if (fr != null && fr.src != null && fr.src.indexOf("youtube") > -1)
{
YTEmbedHD.ytEmbeds.push(fr);
}
}

A script javítgatása és tesztelés közben a következő esetekkel találkoztam:
1. egyetlen EMBED paraméterekkel
2. egyetlen OBJECT paraméterekkel
3. OBJECT, benne EMBED paraméterekkel
4. IFRAME a youtube.com-ra, benne valami (ezt nem néztem meg, mert az egész IFRAME-et cserélem ilyenkor)

Direktben HTML5 videó beágyazást még nem találtam, és ezért nem is készítettem fel rá a scriptet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17988) fatal` válasza dqdb (#17987) üzenetére


fatal`
titán

Köszi, megcsinálom majd. Csak az újabb fajta beágyazást néztem, az működött. :)

(#17989) dqdb válasza dqdb (#17987) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezt végiggondolva lehet, hogy jobb megoldás lenne egy olyan script, ami az összes beágyazást IFRAME alapúra cseréli, a többi problémával pedig a YousableTubeFix elbánik.

Egy kérdés: ez a script is úgy működik, hogy újra létrehozza a lejátszót (látványosan megjelenik a lejátszó az ablakban, eltűnik, majd újra megjelenik), vagy valami más megoldást használ? Lusta vagyok felrakni :B

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17990) Steelmanus válasza dqdb (#17989) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen. Itt probalgatom. Csak en meg nem szerkesztettem benne semmit.

[ Szerkesztve ]

(#17991) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Feltettem a GM-et is tehat egyszerre van fent greasemonkey-2011.03.28.nightly.xpi es a scriptish-0.1b9-fx+sm.xpi is. annyit csinaltam hogy a GM alatt az youtubeembedhd.user.js csak 1.40 verzioszamu, mig a Tied mar 1.4.a.
Fogtam a GM alatti 1.4 js tartalmat es kitoroltem majd bemasoltam azt amit Te keszitettel.
Igy mar a GM alatt is 1.4.a es szuperul mukodik, a
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.2a1pre) Gecko/20110328 Firefox/4.2a1pre alatt.
Persze ezt csak probabol csinaltam, jelenleg a GM-et letiltottam. De volt hogy a nasikat tiltottam le es a GM ment es termeszetesen ugy is jo volt hiszen a js az ugyanaz.

(#17992) BullZeye válasza dqdb (#17989) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez egy jó ötlet, én szorgalmazom, mert ez a script nem tölti be újra a videót/flash-t hanem már kapásból a legelején jó. És akkor legalább nem lennének olyan problémák, mint a 80 féle SWF amit youtube használ embednél, és mind más. Főleg az az idegesítő mikor nincs full screen gomb...

az mondjuk más kérdés, hogy hogy viselkedne rá ez a style:

@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);
@-moz-document
url-prefix(http://www.youtube.com/watch),
url-prefix(http://au.youtube.com/watch){
#watch-player {background:white !important;}
#watch-video-container{height: 570px !important;}
#watch-player {width: 960px !important; height: 570px !important}
#watch-sidebar {margin-top: 6px !important}}

Mert ebben az esetben az iframe miatt széthúzná 960-ra és akkor kb az 1/4ét lehetne látni (bal felső sarok), nem?

[ Szerkesztve ]

(#17993) BullZeye válasza BullZeye (#17992) üzenetére


BullZeye
veterán

Na, hát most teszteltem, és az ötlet valóban jó, csak éppen a YousableTubeFix az iframe-re nem nagyon hat.

YousableTubeFix legfrissebb változatában legalábbis én Iframe-re hajazó dolgot nem láttam. Ezért gondoltam tesztelem, így beraktam azt a 3 féle beépülő youtube videót ami most hirtelen eszembe jutott, egy HTML fájlba, majd kikapcsoltam Embed HD-t amit csináltál, viszont így maradt mind a 3 videó 360p, viszont yousabletubefix futott, és működött is a youtube.com oldalán, ezzel a videóval.

Bekapcsoltam Embed HD-t és lám mind a 3 videó jól működik.
Vagy te hogy gondoltad az Iframet? Ha nem így?

(#17994) fatal` válasza BullZeye (#17993) üzenetére


fatal`
titán

Na fentvan mindkét script, de egyes embedeket (a régieket) így is leszarja. :( Próbáltam az iframe kitörlésével, vagy anélkül, teljesen mindegy, nem megy.

FF 4.0 Final + scriptish

Mod: Létezik olyan kiegészítő, vagy CSS, userjs, akármi, hogy oldalon belüli keresésnél sötétítse el azt a részt, ahol nincs találat, úgy mint Operában?

[ Szerkesztve ]

(#17995) Jazz válasza Jazz (#17887) üzenetére


Jazz
veterán

up

free your mind

(#17996) fatal` válasza Jazz (#17995) üzenetére


fatal`
titán

A cache mappájára gondolsz? Azt asszem megőrzi kilépés után is, ha nincs korlátozva a mérete. Szóval zárd be az ffet és próbálkozz utána a másolással.

(#17997) BullZeye válasza fatal` (#17994) üzenetére


BullZeye
veterán

Olvass vissza pár HSZ-t, írta, hogy FF4 Final-el nem működik rendesen valamiért, de 4.2-vel igen.

(#17998) fatal` válasza BullZeye (#17997) üzenetére


fatal`
titán

Azt írta hogy FF4 final + GM nem működik, 4.2 + Scriptish igen. Gondoltam kipróbálom a 4 final + Scriptisht és jeleztem, hogy így sem működik, ennyi az egész. :)

(#17999) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Hali!

Az mitol lehet, hogy semmilyen addont nem tudok installalni FF4-hez? Konkretan Speed Dialt, FoxTab-et, es FastDialt probaltam, es mindegyik hibat dobott a telepitesnel (*** could not be installed, because it is not compatible with Firefox 4). AdBlock, WOT es FlagFox van fent, ezeket par napja telepitettem.
FF4 en-US, Windows.

(#18000) fatal` válasza Psychonaut (#17999) üzenetére


fatal`
titán

Sokan panaszkodnak, about:config új->logikai extensions.checkcompatibility.4.0 néven vedd fel, állítsd truera, és indítsd újra a böngészőt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.