Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) sbe561


sbe561
tag

Több komolyságot emberek, csak semmi smiley! :I ááá! és persze OFF se!
Ránk szálltak rendesen!

[ Szerkesztve ]

(#6852) Mano66 válasza kabelmania27 (#6846) üzenetére


Mano66
senior tag

Nem rossz!

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#6853) degec válasza berbatov2 (#6850) üzenetére


degec
senior tag

kemény vagy mint a vídia :D végül is itt annyira drága az adsl..mondjuk a 12 es 18 as.. hogy nyilván mindenki a 120 ast venné meg mert az aztán bika is árban meg annyira nem húzos!..ja és annyira drága tv vel telefonnal (én 16500 at fizetek mindösszesen), hogy a netadót se nagyon érezném meg :D:D nyíllván ellenzem csak úgy mondom..
Ahol digi van és 5000 ből megvan minden 200 megabiten tv vel telóval ott a 700 ft masszív!!! Ezért is JÓ az upc adsl :D mer drága és a növelt adótartalmat (majd) nem érzed meg! :D trolololol ! ;] ;]

(#6854) #84221696


#84221696
törölt tag

Lassan a Szent János út másik fele is meglesz. Közben elkezdtek a nagy posta felé araszolni, ott van a telekom torony, ahol a pestről jövő gerinc vezeték tanyázik. De jó lenne már lecserélni az adsl-t.
Meg remélem a telekom televíziós kínálatában a dabas tv is benne lesz.
Mondjuk, nekem annyira nem fontos, de ismerek olyanokat, akiknek igen. :)

(#6855) Intruder2k5 válasza #84221696 (#6854) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A konkrétat nem tudom, de szokás! Nálunk is UPC-nél van két helyi csatorna a kínálatban, bár egyelőre csak analógban, digitálisan ezek nem foghatók!

(#6856) berbatov2 válasza degec (#6853) üzenetére


berbatov2
senior tag

TV-t nem eroltetem szerintem marad a digi muhold, a sportcsatornak miatt. A netet meg kettedobjuk majd a szomszeddal.

(#6857) #84221696 válasza Intruder2k5 (#6855) üzenetére


#84221696
törölt tag

Jó lenne, ha betennék, mert anyósék váltanának szolgáltatót, az biztos. Az adslnél szellemképes sok adás, gyakorlatilag élvezhetetlen.
Egy dekóderre hány tv köthető a telekomnál?

(#6858) Intruder2k5 válasza #84221696 (#6857) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1 BOX = 1 TV

Jelenleg tudtommal 3 box kérhető legfeljebb egy előfizetéshez, viszont HD adás egyszerre csak egy eszközön nézhető! Természetesen a második és harmadik eszköz feláras, azt nem tartalmazza az alapdíj!

(#6859) #84221696 válasza Intruder2k5 (#6858) üzenetére


#84221696
törölt tag

Köszi! Anyóséknak 2 tv-jük van. Oda meg két sd is elég. Egy crt tv-jük van és egy lcd. A crt-re elég az sd, meg az lcd-re is. :)
Nekem meg elég a nyet, mert upc directem van még egy évig.

(#6860) kabelmania27


kabelmania27
félisten

Telekomos topicban érdemes ezt és ezt megnézni.

[ Módosította: Qru ]

(#6861) DougButabi


DougButabi
tag

Üdv mindenki!

Írtátok többen is, hogy Felsőpakonyon be van kábelezve minden, meg készen vannak. Sajnos a vasút utca új építésű oldalára ez nem igaz. A pár éve lefektetett csövekben még nincs kábel. Két hónapja írtam a HFC-nek, akkor azt válaszolták, idén semmiképp, leghamarabb jövőre lehet valami, de azt sem mondta biztosra, szóval ez a talán egyszer kategória.
Nincs valakinek valami belső infója, mégis mire számíthatunk?

(#6862) berbatov2 válasza kabelmania27 (#6860) üzenetére


berbatov2
senior tag

Elolvastam, de nem ertem:) Leirnad roviden mirol van szo?

(#6863) kiskaktusz válasza DougButabi (#6861) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ha jól tudom légkábeleztek mindenhol. Hogy konkrétan azzal a résszel mi van, azt nem tudom, emrt ott ugye voltak csatorna és egyéb problémák is, mert a 2010 előtti polg. mester mindenféle közmű kiépítése nélkül adta el a földeket.

Btw szerintem ott is légkábelt húztak ki, de megbizonyosodhatsz erről, ha kimész s megnézed az oszlopokat.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#6864) kabelmania27 válasza berbatov2 (#6862) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szolgáltatók már nem sima modemet hanem hgw-t (home gateway) adnak, ami modem és wifi router egyben, bridge mód esetén sima modemként működnek ezek az eszközök, Telekomos eszközökben le van tiltva a bridge mód, UPC kábelnetes hgw esetében működik a bridge mód.

(#6865) DougButabi válasza kiskaktusz (#6863) üzenetére


DougButabi
tag

Légkábel kilőve, mivel nincs mire. A föld alatt jön minden. Pár éve már örültem, amikor ásták a csöveket, még meg is kérdeztek, hol jöjjön majd be a kábel a házba. Aztán hazamentek a legények, és internet azóta sincs. Pedig még a volt polgármester választási ígéretében is benne volt külön ez a terület, októberre befejezve.
Na itt már sejtettem, hogy megmarad ígérgetés szintjén.

Na mindegy, azért akinek lesz majd infója, dobjon meg vele!

(#6866) kabelmania27


kabelmania27
félisten

(#6867) kiskaktusz válasza DougButabi (#6865) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Az egyébként is kevés látogatóval bíró 29-es topic (ez) nem hiszem, hogy alkalmas lesz arra, hogy választ kapj..

Itt lehet több sikerrel jársz.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#6868) berbatov2 válasza kabelmania27 (#6864) üzenetére


berbatov2
senior tag

A bridge mode azert lenne jo, hogy a sajat routeremet hasznaljam a wlanhoz, es ne azt a modemet pl?

(#6869) kabelmania27 válasza berbatov2 (#6868) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, előfordul hogy szolgáltatói eszköz router funkciójával nincs megelégedve az ember pl portforward beállítás ilyenkor jól jön a bridge mód.

[ Szerkesztve ]

(#6870) choco01 válasza kabelmania27 (#6869) üzenetére


choco01
addikt

Szerinted a gyenge le/fel töltési sebességet is kiküszöbölték WiFi esetében?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#6871) kabelmania27 válasza choco01 (#6870) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehet de nem biztos, legjobb ha saját routert használsz.

[ Szerkesztve ]

(#6872) degec


degec
senior tag

Btel meg lehalt ahogy van.. sajnálom akik btelesek voltak és most nincs netjük, cégek családok..stb..szerintem nem is lesz már btel ... komoly.. hogy egyik napról a másikra offline minden ! :O

(#6873) nyc válasza degec (#6872) üzenetére


nyc
csendes tag

Tapasztalom sajnos..
Es monortel (UPC)-n kivul meg mindig nincs altarnativa?
jovo hetig meg kellene oldanom valahogy..

-

(#6874) degec válasza nyc (#6873) üzenetére


degec
senior tag

T -s kábelt huzzák a 29 es körzetbe elég intenzíven, elég sok helyen.. attól függ hol laksz...van ahol már elérhető.. vagy maradsz hűség nélkül upc-s egy időre..

(#6875) seimon válasza #84221696 (#6812) üzenetére


seimon
tag

Azóta nem nézted, haladtak arrafelé?

Ha jól emlékszem pont elsején, vagy másodikán nézted és csináltad a térképet, kiváncsi lennék 1,5 hét alatt mennyit haladtak. Lehet hogy meg is álltak?! :D

(#6876) #84221696 válasza seimon (#6875) üzenetére


#84221696
törölt tag

A Szent János túloldalát csinálják (a Szamos utca készen van). Meg ahogy láttam, elindultak a Szent Jánoson a főgerinc irányába (a nagy posta). Ha az megvan, akkor elvileg mehetnek a bekötések Sáriban.

(#6877) seimon válasza #84221696 (#6876) üzenetére


seimon
tag

Ha jól tudom (nem vagyok Dabasi, csak ismerem), akkor a Kossuth Zsuzsa iskola mögötti utca már Fő utca és nem Szent János, vagyis akkor kb. odáig haladtak?

Mondjuk ha igen, onnan nem sok utca van a Bartok Béláig.

(#6878) #84221696 válasza seimon (#6877) üzenetére


#84221696
törölt tag

A nagy posta nem a bartók bélán van. De igen, a Szent János után Fő utca van. :)
Azon mennek végig. :)

(#6879) seimon válasza #84221696 (#6878) üzenetére


seimon
tag

A nagy postát nem is mondtam hogy ott van, ezt nem tudom honnan vetted :D

Csak azt mondtam, hogy a Bartók és a Kossuth között (elvileg odáig mentek, te írtad hogy Szent János végén), nincs sok utca.

(#6880) #84221696 válasza seimon (#6879) üzenetére


#84221696
törölt tag

Azt hittem a bartók béla utcai postára gondolsz. :)
A telekom torony, ahol bent van a pestről jövő főkábel, az a szent istván 22 körül van. Addig kell kiépíteniük a gerincvezetéket, majd pedig gondolom, haladnak dél felé, meg a mellék utcába.

(#6881) nyc válasza degec (#6874) üzenetére


nyc
csendes tag

Húzni huzzak biztosan, sőt a falu még a honlapon is kint van, mint ahol elérhető a szolgáltatás..
Aztán meg mégsem..

-

(#6882) seimon válasza #84221696 (#6880) üzenetére


seimon
tag

Sajnos házszámokban nem vagyok otthon, Google Mapsról mértem be neked ez a képet:

http://i.imgur.com/cV0jery.png

Szerintem nem jól számoz a Google, mert a Bartók utca majdnem ott van ahol te állítod a 22-es házszámot.
Persze lehet hogy odáig kimegy most, nem tudom.

(#6883) #84221696 válasza seimon (#6882) üzenetére


#84221696
törölt tag

Igen. Az a hely lesz az. Ott van a telekom torony. Oda megy pestről a fő kábel. Onnan megy majd dabasra és a környező településekre is a nyet.

(#6884) seimon válasza #84221696 (#6883) üzenetére


seimon
tag

Mondjuk érdekes így visszaolvasva mert:

"évek óta van gerincvezeték.."
"A torony felé haladnak..."

Újítanak rajta vagy miért haladnak ha már van?

(#6885) #84221696 válasza seimon (#6884) üzenetére


#84221696
törölt tag

Mármint Sáriból haladnak a torony felé, gondolom, ott fognak először szolgáltatni, ha már majdnem készen vannak. Legalább is a szerelő emberke ezt mondta.

(#6886) RPZ


RPZ
tag

Az mindenképpen haladás, hogy végre jön egy második szolgáltató Dabasra, sőt, úgy kellett már, mint egy falat kenyér, legalább 4 éves lemaradásban van ez a terület!

Viszont: jelenleg 3400-at fizetek a Silver csomagért (8/0,75 Mb) /ennek 5300 lenne a listaára/. Ez igencsak melengető érzés. 8500 Ft az egész csomag, telefon, Silver net, és Digital Bronze Tv egy mediacarddal, és egy box-szal, + analóg leosztással ill. kb. 9000Ft a vége telefonhasználattal.
Tehát én ennél nem szeretnék többet fizetni :). Ráadásul 4-5 tv-re kell nálunk az adás, így a tv szolgáltatás szóba sem jöhet a Tkomtól. 3 tvre a plusz boxok miatt is kb. 12500-ra jönne ki a telefon+net+tv náluk. Ebben az árban kb. 40%-al drágább, jobb net, de fele annyi csatorna és kevesebb számú tv-re van adás!

Ergo csak a netet lenne érdemes lecserélni. Az L-es csomagnak lenne értelme, h. legyen egy Ászf szerint is 5Mb-es feltöltés (ha a valóságban ez 20Mb annál jobb). De az önmagában 6900 Ft, tehát több, mint 100%-al drágább a UPC megoldásánál :D!!!
Az utolsó lehetőség az M-es csomagjuk lenne (20/1 Mb), amiben hiába jobb esetleg a feltöltés, de az Ászf csak 1 Mbitet ír. És ez is 74%-al drágábban, mint a UPC (5900 Ft)!

Szóval hol is van az a csodálatos lehetőség? A Tkom jóval drágább bármilyen verzióban. Kis szerencsével még ki tudnám kunyerálni tőlük az M-es csomagjukat az egyébként csak Trió csomagban megkapható legolcsóbb 4400Ft-os árukon, és reménykedhetnék az Ászfben meghatározottnál magasabb feltöltésben. Ez az egyetlen esély arra, h valaha is Tkomos előfizetővé váljak, de így is 30%-al többet kellene hirtelen fizetnem a netért.
Most még éppen elég egyébként a net sebessége, de kezd kicsit szűkössé válni, szóval 30% ártöbblet jobb paraméterekért (bár feltöltés irányban nem garantáltan) még elfogadható lenne. Legjobban annak örülnék ha ebben az árban odaadnák az L-es netüket :D.
De a lényeg az, hogy nagy megváltásra nem kell számítani.

Aki hagyta magát az utóbbi években is 16-20k-val lehúzni a UPC-nél, az most tényleg örülhet, de én már hozzászoktam a sokkal reálisabb 8-9k-s tételhez.

[ Szerkesztve ]

(#6887) #84221696 válasza RPZ (#6886) üzenetére


#84221696
törölt tag

Gondolom, adsled van...

A másik, analóg tv, szar, lassú internet aranyáron.
Ugyanannyi pénzért 10x sebességet kapok a tkomtól.
Valószínűleg nem váltanék tkomra, ha az upc-nél megkapnám, amit te is kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#6888) seimon válasza RPZ (#6886) üzenetére


seimon
tag

Én 7990-et számoltam + egy médiabox vagyis 8990. Nekem megéri ez a jobb netet, és a 2 TV-t + telefont.

Ha cseréled a netet, valószinű a TV-t is átdobják listaárra a UPC-nél. Azaz 3590+990(ha még árulnak egyáltalán SD-t weboldalon csak a drágább HD van) + ~ 5000 ft internet és ebben még nincs telefon.

(#6889) M^xx válasza #84221696 (#6885) üzenetére


M^xx
aktív tag

Furcsa, mert ott volt a régi MonorNet (UPC-29) Dabasi központja. Én onnan pár száz méterre lakom kötve hiszem, hogy ott évek óta lenne optikai gerinc csatlakozás.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#6890) seimon válasza M^xx (#6889) üzenetére


seimon
tag

Van, mert innen ment Kecskemétre is a vezeték. A nagyvárosokat össze kell kötni.

Persze ez a lakosokat nem érintette, mert régen még nem volt látható, hogy drága optikai eszközökkel eljuttassák a házakba is az internetet.

(#6891) #84221696 válasza M^xx (#6889) üzenetére


#84221696
törölt tag

A szaki mondta mindezt. Ha hülyeséget mondott, akkor én is hülyeséget írtam. :)

(#6892) M^xx válasza seimon (#6890) üzenetére


M^xx
aktív tag

Legyen úgy.

RPZ

Ahogy mondod, megváltás nem lesz a T sem sajnos, árait nézve. Ezért nem értem miért ilyen szisztémával fejlesztenek a településeken. Önkormányzati és állami+uniós pénzből kellett volna hálózatokat építeni a városokba és azt kiadni bérbe minden szolgáltatónak, hogy verseny helyzet legyen. Így is talán lesz egy kicsi, de sajnos a nagy cégek ameddig lehet a nagy hasznot szedik be a versengést nem erőltetik. Ameddig a Digit nem engedik be maguk mellé addig nuku versengés.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#6893) RPZ


RPZ
tag

meunier:
Adsl. És igen, az ár/teljesítményt kell összehasonlítani, a végén az egyéni igények ill. eddigi viszonyok, új lehetőségek alapján mindenkinek kijön, h mi az ami a legjobban megéri.

seimon:
Elég kevésnek tűnik amit számoltál (most épp szar a T adatbázisa, és nem látni a pontos árakat), de gondolom mindenből a legalapabbat vetted. Az alap telefoncsomag kb. rémálom (30Ft a helyi hívás +kapcsolási díj???), abból Hoppá csomag kell, az +1500, netből a 2. legbénább is drágább egy picit, szóval majdnem 11kból jönne ki neked. Ha ezen az áron számodra megfelelő lenne amit nyújtanának, akkor minden tökéletes :).

Nekem viszont a tv-k száma miatt kb. lehetetlen váltani (a fele annyi tvcsatorna az igazából mellékes).
Plusz majdnem 40%-al drágább lenne a mostani havidíjamnál. Szóval az én részemre nem jön ki az áttörés :). Még ha biztosítva lenne az M csomagban a 20/5 Mbit, és 4.5, max. 5k-ért odaadnák akkor egész jó váltás lenne (csak a netre).
A tv csak 500 Ft-al olcsóbb most a listaárnál (3000 Ft), de ha megtartom a telefonnal együtt, akkor biztosan adni fogják ugyanennyiért, eleve az összesen 40%-al mérsékeltebb árat is ezzel a technikával alkudtam ki, hogy ha nem tudja olcsóbban adni, akkor elmegyek 3 különböző szolgáltatóhoz, mert együtt jóval olcsóbbra jönnék ki, erre bemondták a jelenlegi árat. Szóval inkább megtartották az előfizetőt.

Mostmár lesz legalább egy normálisabb tárgyalási alap, ez is valami. El tudom képzelni, hogy a UPC jóval enyhébb árképzést fog kialakítani a nyomás hatására. De sajna a Tkom országos árai egyáltalán nem egetverően jók, és azokon záros határidőn belül nem nagyon fognak változtatni. Viszont hátha dupláznak majd sebességet. 2015-ben azért illene már mindenütt 30-50 Mbitnek lennie. Üvegszálon sztem nem lesz ezzel gond hosszútávon.

Csak azt nem értem, hogyha már FTTH, akkor miét szarakodnak azzal, hogy a feltöltési oldalt ennyire asszimetrikusra alakítják ki az Ászf-ben?

(#6894) kabelmania27 válasza RPZ (#6886) üzenetére


kabelmania27
félisten

Csak papíron van egységesítés gyakorlatban több a feltöltés pl. 30/20 50/25 120/50
Munkaidőben 1221 lemondás gomb után tudsz kérni ügyfélmegtartót ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#6895) RPZ válasza kabelmania27 (#6894) üzenetére


RPZ
tag

Akkor elsőkörben ezt ajánlanám (leglább tájékozódás céljából) az elégedetlen UPC-seknek :).

Ezért nem értem, hogy papíron miért szarakodnak.

(#6896) kabelmania27 válasza RPZ (#6895) üzenetére


kabelmania27
félisten

Más sem érti, régen Telekomos oldalon fel volt tüntetve, hogy mennyi a max/garantált DSL/kábelnet/optika esetén.

(#6897) seimon válasza RPZ (#6893) üzenetére


seimon
tag

Nem alap, csak nekem alap telefon elég, mert leginkább engem csak hívnak vezetékesről, meg olcsóbb vele a net, mintha önmagában vennéd. Nézd csak meg. Ha beteszed a net mellé az alap telefont, összértékben olcsóbb, mint a net magában.

így 5990+TV az 7990-re jött ki valahogy (gondolom azért mert 3-nál még többet vont le.), amihez hozzámegy még a box, azt nem nzétem csak gondolom hogy egy ezres.

TV-t meg a Telefont nem fogják egybenézni, mert a TV-re nem adnak kedvezményt, csak ha fenntartod az ADSL vonalat is. Az ADSL-t meg úgy éri meg fenntartani hogy Telefon + net. Vagyis az nekik annyira nem éri meg, hogy az ADSL vonalat csak a telefon mellett tartsák fenn. Ezért is szokott drágább lenni a csupsz adsl vagy csupsz telefon.

(50 megás nettel számoltam egyébként.)

[ Szerkesztve ]

(#6898) RPZ válasza seimon (#6897) üzenetére


RPZ
tag

Nekem végülis mindegy, ha 10k-ból ki tudom hozni amit akarok a két szolgáltatóval, akkor úgy lesz, ha nem, akkor marad a UPC 9ért kb. megfelelő nettel, végtelen számú Tv-vel, sok csatornával.
Lehet, hogy pár év még eltelik mire ezen az áron értelmesebb netem lesz, ezért írtam, hogy semmi megváltás nem várható. Tárgyalgatni kell majd velük, aztán majd eldöntik, h mennyit ér nekik az előfizető. 40%-al többet biztsan nem fogok fizetni a Tkomnak.

(#6899) seimon válasza RPZ (#6898) üzenetére


seimon
tag

De hiába számolsz, nem tudom milyen netet akarsz, kis nettel tudod megoldani úgy vegyesen ahogy akarod.
Telekomnál a boxokat fizetnéd, UPC-nél meg magát a Bronzet kapnád listaáron, ha lemondod a netet, vagy a telefont.

Ügyfélmegtartóval talán megkapod oclsóbban is a Tv-t, de ha nem jön össze, akkor meg kikötik, szal nem érdemes a lemondással probálkozni, mert neked még kell.

5990+3520+1000+2000 (sacckábé ez lenne a 50 megás net + upc tv + box + telefon)

[ Szerkesztve ]

(#6900) kabelmania27 válasza seimon (#6899) üzenetére


kabelmania27
félisten

Többen vannak itt a topikba akik a tévét hagyták a UPC-nél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.