Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7652) BBéci válasza seimon (#7648) üzenetére


BBéci
titán

Egy vélemény az IPTV-ről: "T-Home IPTV HD képminősége pont megegyezik az Invitel IPTV SD-jével, szóval képminőséget ne várj tőlük" [link].
Jót még nem hallottam, olvastam az IPTV képminőségéről olyan emberektől, akik valóban tudják, mi a jó.
A UPC HD képminőségét (pl. M1, Sport1, Eurosport) össze ehet hasonlítani egy átlagos Blu-ray filmével, nem sokkal marad el.
Sokszor leírtam, de megismétlem, IPTV-t ingyen sem engednék be a házamba.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7658) Attaca


Attaca
csendes tag

Újhartyánról van infója esetleg valakinek, hogy ide mikor fog jönni a T-internet?

(#7659) #84221696 válasza Attaca (#7658) üzenetére


#84221696
törölt tag

Állítólag oda nem a t megy, hanem a b-tel vagy mi.

(#7660) Attaca válasza #84221696 (#7659) üzenetére


Attaca
csendes tag

Berotel szórólapot láttam, de valahol mintha azt hallotam volna, hogy ők építik a T hálózatot.

(#7661) kabelmania27 válasza Attaca (#7660) üzenetére


kabelmania27
félisten

Telekomra számíts, de ha mégsem akkor kellemes meglepetés lesz.

(#7662) #84221696 válasza kabelmania27 (#7661) üzenetére


#84221696
törölt tag

:DDD

(#7663) varkaroly válasza puma72 (#7632) üzenetére


varkaroly
újonc

Ma kötötték be nálunk a Telekomot
Dabas-Sári focpálya környéke

varkaroly

(#7664) blacika válasza Attaca (#7658) üzenetére


blacika
tag

Amikor a kampókat szerelték a srácok(Újhartyánban a József Attila utcába), akkor egyikük azt mondta hogy a nyár elejére várható hogy elérhető.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#7665) cserry193


cserry193
tag

Helyzetjelentés:

Már a Zlinkszky utcában(Dabas) szorgoskodnak a Telekom által megbízott emberek! :)
KÉP

(#7666) kabelmania27 válasza varkaroly (#7663) üzenetére


kabelmania27
félisten

Speedtest/pingtest helyzetjelentést kérünk szépen.

(#7667) M^xx válasza cserry193 (#7665) üzenetére


M^xx
aktív tag

Nálam már kötöttek is :C

Solo Silver 6.500ft

Ez volt:

XL+Telefon 8.000ft

Ez lett:

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7668) bigdady válasza cserry193 (#7665) üzenetére


bigdady
nagyúr

Újhartyánon mintha ugyanilyen fehér kampókat tettek volna fel :U

(#7669) Mano66 válasza Mano66 (#7636) üzenetére


Mano66
senior tag

A lelkesedés alábbhagyott!Bent voltam az UPC-nél.Az irodisták nem tudtak semmit a bővítésről,sem kábel kiépítésről Hernádon.Megkérdezték a központot és a válasz nem jó:A hernádi önkormányzat kért bővítést azért huztak optikát,de csak a mostani díjcsomagokat lehet választani.Hiába az optikai kábel,ha a központott nem bővítik!!Nem tudom,ki lehet az az önkormányzati dolgozó akinek a kedvéért egy egész utcát ujra bekábeleztek?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#7670) bigdady válasza Mano66 (#7669) üzenetére


bigdady
nagyúr

Polgármester :)

(#7671) Mano66 válasza Mano66 (#7669) üzenetére


Mano66
senior tag

Nem az utcánkban lakik.Ha csak nem nyitnak a jobbik felé,mert a Vona G. tanyára erről visz az út.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#7672) sirdond válasza Mano66 (#7671) üzenetére


sirdond
őstag

A Gyóni út melyik részén húzták az optikát?

(#7673) Pikírt válasza M^xx (#7667) üzenetére


Pikírt
csendes tag

Érdekes a feltöltési sebesség.
A Telekom oldalán az XL-es csomagban ez áll:

KÍNÁLT LEGNAGYOBB SÁVSZÉLESSÉG
Letöltés esetén
50 Mbit/s
Garantált: 15 Mbit/s

Feltöltés esetén
5 Mbit/s
Garantált: 1 Mbit/s

Ehhez képest 25Mbit/s a feltöltés. Nem mintha ez rossz lenne, de azért mégis más, mint ahogy kínálják.

(#7674) asdf_ válasza Pikírt (#7673) üzenetére


asdf_
veterán

Mert a T egy seggfej, es egysegesitve vannak a dijcsomagok, technologiafuggetlenul ugyanazokat az ertekeket hirdetik mindre (kabel/optika, a legkisebb csomagnal kabel/optika/adsl), aztan ahol elbirja a cucc a tobbet is, ott tobbel jon. Legalabbis ilyesmi remlik...

[ Szerkesztve ]

(#7675) Pikírt válasza asdf_ (#7674) üzenetére


Pikírt
csendes tag

Igazából ez inkább csak előnyös, akinél jobban ki van építve a hálózat. Nem bánom, ha ide is megadják ezt a pluszt.

(#7676) asdf_ válasza Pikírt (#7675) üzenetére


asdf_
veterán

Ja, es 50/25-os netet 50/5-kent hirdetni, es ezzel esetlegesen uj ugyfelet bukni -merthogy ekkorara nem ir inkabb ala- az meg cseppet sem elonytelen, mi? :)

[ Szerkesztve ]

(#7677) berbatov2


berbatov2
senior tag

[link]

Megjött :)
Este 9-re végzett a szerelő!

[ Szerkesztve ]

(#7678) #84221696 válasza berbatov2 (#7677) üzenetére


#84221696
törölt tag

Gratula! Használd egészséggel! :)

(#7679) berbatov2 válasza #84221696 (#7678) üzenetére


berbatov2
senior tag

Koszi!
Azert erdekes, hogy egy tplink 1043 v2 wifi elmeleti 300 mbitjebol kozvetlen kozelrol csak 80 mbitet tud. Bar lehet nem laptoppal kene merni, az is lehet a szuk keresztmetszet vajon?

(#7680) Gubek-Einste válasza berbatov2 (#7679) üzenetére

A 300 Mbps csak a link sebesség, a mérhető sebesség ennek csak töredéke lesz.
2,4 GHz-n a 80 Mbps elég jó eredménynek számít, a teljes sebesség átviteléhet már 5 GHz-s eszköz lenne ajánlatos de természetesen a körülmények sokat számítanak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7681) degec


degec
senior tag

Hella !

Rég írtam..de tegnap bekötötték a bondolt adsl2+ os zhone márkájú nagy tepsi modemeket, amin dzsavel a net :) 18/1,5 el..amúgy a vonalaim (2 van egy lakás egy másik lakás..) 27/2,5 a net ami kifér rajta adslen stabilan..ezt tudta is..teszteltük is..ez nagyon nagyon jó érték a szerelő elmondása szerint.. hiába rendbe van téve minden kötés + új madzag mindenhol..+ utca szinten is csókos helyre van bedugva..stb. :) és ami a lényeg közel vagyok a központhoz nagyon..mindkét helyen..és ez mindennél fontosabb..! Ping stabil 15.de mivel nem játszom nekem mindegy.. :)
szóval én ÍGY maradtam upc-s még két évig boldogan elégedetten ahogy eddig is.. 18 as net fullos hd-s tv csomag 2 beltérivel 2 telefon mindösszesen 9450ft/hó/ügyfélmegtartó/2 év hűség ajánlattal.. nekem ez tökéletesen jó és megfelel.. két év múlva meg meglátjuk az üveget... ahogy írtam is már többször majd felásom a kertet és upc dobozokon fog bejönni az üveg nem léKkábelen..na majd akkor lesz üveg..
nem vagyok upc bérenc, eddig nem bírtam őket hiszen 9450 helyett 21.000.- et fizettem..hála Tnek olcsóbb lettem ! :D na üdv ! én vagyok a fehér holló vágom.. de én 8 megabittel is elvoltam. éjszakai letöltéssel..

(#7682) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!

Valaki írta régebben, hogy egy "t-s" ismerőse szólt neki, hogy átadták az utcájukban az optikát, indulhatnak a kötések. Esetleg nem tudná megkérdezni ezt az informátort az átadási ütemtervről? Dabason a víztorony környéke érdekelne....

(#7683) degec válasza Istv@n (#7682) üzenetére


degec
senior tag

szaladjál be a T-home ba és rendeld meg 1 hónap mire bekötik, át van adva rendelheted.. de csak a BOLTBA nem online! hajrá ! online törlik a rendeléseket folyamatosan..mindenki megszívta.. Te ne ! :)

(#7684) voodoo98 válasza Mano66 (#7671) üzenetére


voodoo98
addikt

Szia,

Vona G-nak hol van tanyája Hernádon? Köszi.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#7685) #84221696 válasza voodoo98 (#7684) üzenetére


#84221696
törölt tag

Van tanyája Hernádon? :D

(#7686) PAUBEN


PAUBEN
tag

HI!

Van itt valaki aki esetleg cs:go zik vagy egyéb internetes játékokkal játszik és a régi sz.r adsl upc vel?
Hiába csinálok bármit késik a net..
Esetleg tud valaki valamilyen tanácsot adni mit lehetne állítani rajta? pm ben várom 12mbit/1,5 up

[ Szerkesztve ]

(#7687) v!ct0y válasza PAUBEN (#7686) üzenetére


v!ct0y
veterán

Én tolok egy-két online gamet. Mekkora a ping a játékokban? Nekem csak 8megás van.

(#7688) PAUBEN válasza v!ct0y (#7687) üzenetére


PAUBEN
tag

30-50 között szokott lenni, de szerintem pingtől függetlenül is késik...
routerben adsl upc esetén mennyinek kell lennie az MTU nak? 1480 v 1492 vagy alacsonyabb?

(#7689) Mano66 válasza sirdond (#7672) üzenetére


Mano66
senior tag

Gyóni útnak az 1-130.-ig levő oldalt.Be is van teljesen kábelezve.Csak mág nem huztákbe teljesen a központig.Az utak alatt becsatornázták a kábel nincs benne.

voodoo98:Gyóni úton az elejéig(1.szám) ott jobbra majd Őrkény felé az erdőben kell menni és ott van.De ezt csak neked sugtam meg.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#7690) varkaroly válasza kabelmania27 (#7666) üzenetére


varkaroly
újonc

varkaroly

(#7691) varkaroly


varkaroly
újonc

varkaroly

(#7692) v!ct0y válasza PAUBEN (#7688) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ilyen be se tudok állítani, hogy MTU. Port Forwarding van beállítva?

(#7693) Samott


Samott
addikt

Van itt meg UPC (kabeltv) felhasznalo? Jo hir nekunk, ezugyben nem lettunk masodrangu elofizetok, elindult a Horizon Go: Android / IOS Kell meg hozza egy MyUPC azonosito, tudunk regisztralni (10 jegyu ugyfelszam kell hozza, a szerzodeseden talalod, nincs rajta a szamlakon) - es nezheto az osszes elofizetett csatorna barmilyen mobileszkozon, barhol. :)

Szerk: ja es persze bongeszoben is nezhetoek.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7694) bigdady válasza Samott (#7693) üzenetére


bigdady
nagyúr

Regisztraltam is. De bejelentkezni nem lehet iphone-rol a myupc-be mert flasht akar es igy kidob :)
Ki hasznalna más elavult mára mindenhonnan kiszorult flasht ha nem a upc...
De maga az otlet meg az app nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#7695) radio100jozs válasza Samott (#7693) üzenetére


radio100jozs
őstag

De működik a 29-es körzet felhasználójaként is? Mert a My UPC oldalra nem lehet a 29-es körzetieknek regisztrálni, ha van is KTV-d, aminek külön 10 jegyű ügyfélszáma van, akkor is kiírja, hogy nekünk ez nem működik, így pedig akkor ez nehéz lesz.

(#7696) Samott válasza radio100jozs (#7695) üzenetére


Samott
addikt

Mukodik, tegnap regisztraltam, a 29-esben lakom, csak kabeltevem van toluk (+ van meg digim). Ugyfelszam kell, a szerzodesbol. Amik a szamlan vannak azokkal nem mukodik.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7697) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Elindult a 30 Mbit/s midnen háztartásba konzultáció, és itt lehet ellenőrizni, hogy a címeden tényleg a jelölt szolgáltatási sebesség van, vagy nincs (mármint van internet, vagy nincs, ha meg van, akkor 30 alatti, vagy feetti). http://szelessav.e-epites.hu/szelessav/alk

Ügyfélkapú kell hozzá. Csévharasztot megnéztem, nem volt kérdés, hogy midnen utcában 30 Mbit/s alatti az internet elérés. De Monoron is ez a helyzet. Ha valakinek a térképen jelzettől eltérés van, akkor azt egy ürlapon jelezheti az oldalon. Pld.: Daba is még sárga pöttyös, azaz 30 alatti,d e már itt tudjuk, hogy azóta ez már változott.

(#7698) gjoe válasza Samott (#7693) üzenetére


gjoe
őstag

Ez tök jó, csak nem azoknak akiknek a netet is a upc adja.
A 2 megés netükön még a youtube is szaggat, nemhogy filmet lehessen nézni.
Akiknél még nincs T-home net azok ne is akarjanak regisztrálni.

(#7699) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok esetleg nem tudtok valamit arról hogy ÚRI ba jönne valamelyik szolgáltató vagy valami változás lenne legfőképpen internet vonalon de a tv és telefon is érdekelne.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#7700) kabelmania27 válasza BPéter1984 (#7699) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Sajnos nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.