Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) platypushun válasza fsdb (#6258) üzenetére


platypushun
csendes tag

Na próbáltuk párszor elérni ezt az üzletkötőt, de sajnos nem sikerült:(

(#6302) fsdb válasza platypushun (#6301) üzenetére


fsdb
aktív tag

Egyik rokonom most köttette be, ha összefutok vele kérek tőle egy számot ha addig valaki más nem ad.

(#6303) Burrit


Burrit
tag

Kész a bekötés, ahogy elmentek az egyik iptv már nem csatlakozik!

(#6304) poli27 válasza Burrit (#6303) üzenetére


poli27
veterán

kábellel van megoldva?

(#6305) platypushun válasza fsdb (#6302) üzenetére


platypushun
csendes tag

Rendben, köszönöm. :)

(#6306) Burrit


Burrit
tag

Optika, utána utp!

(#6307) kabelmania27 válasza Burrit (#6306) üzenetére


kabelmania27
félisten

Box áramtalanítás nem segít?

(#6308) Burrit válasza kabelmania27 (#6307) üzenetére


Burrit
tag

kábel probléma van újraindítottam mindent, átdugtam másik portba is, ott sem megy. Ahogy elmentek megállt a kép azon a tv és ennyi. Ha lenne olyan hosszú kábelem, nem is jelentettem volna hibát, de nincs, így várhatok.

(#6309) kabelmania27 válasza Burrit (#6308) üzenetére


kabelmania27
félisten

Boltban lehet kapni 10 15 20 25 méteres kábelt.

(#6310) Burrit


Burrit
tag

Ennyi pénzért, plusz a borravalóért, jöjjenek vissza és csinálják meg. A gyerek tv-je nem megy, nincs is itthon a héten, így nem sürgős, de ne én fizessek érte már pluszban!

(#6311) kabelmania27 válasza Burrit (#6310) üzenetére


kabelmania27
félisten

Akkor hívd fel őket hogy menjenek vissza.

(#6312) Burrit válasza kabelmania27 (#6311) üzenetére


Burrit
tag

Már azonnal megtörtént, azóta leadtam a upc-s modemet is, a csajnak volt egy gyenge próbálkozása, hogy kedvezőbb árért nem maradnék? Mondtam neki, hogy olyan kedvezőt te nem tudsz mondani, ha csak nem ingyen van!

(#6313) kabelmania27 válasza Burrit (#6312) üzenetére


kabelmania27
félisten

Attól függ mi számít kedvezményesnek 3460Ft-ért (ADSL bronze-t emelték) kapjuk a 10Megabitet, ezekhez az árakhoz és a Telekom netmánia S-hez képest kedvezményes.

[ Szerkesztve ]

(#6314) Burrit válasza kabelmania27 (#6313) üzenetére


Burrit
tag

Nekem csak 8-at tudnak biztosítani, de tudod, hogy ez nekem eleve kevés!

Viszont router után csak 90 mega jön a 120-ból Tp link TL-WR941ND

(#6315) kabelmania27 válasza Burrit (#6314) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen mert a wan és lan porja nem gigabites.

[ Szerkesztve ]

(#6316) Burrit válasza kabelmania27 (#6315) üzenetére


Burrit
tag

Nem néztem meg előtte, csak azt hittem gigabites, akkor összehozom a Huawei-el az ap routert és kész!

(#6317) kabelmania27 válasza Burrit (#6316) üzenetére


kabelmania27
félisten

Majd írd meg a fejleményeket.

(#6318) Burrit


Burrit
tag

Nem tudok belépni a huawei modembe, mert sem az alap felhasználó nevet sem a jelszót nem fogadja el, sem azt amit adtak. Majd ha visszajönnek elkérem!

(#6319) fsdb


fsdb
aktív tag

Csak, hogy piszkáljam a kedélyeket:
INDEX: Minden UPC-s wifis modemet kap
Mármint mindenki a 29-en kívül. :)

[ Szerkesztve ]

(#6320) kabelmania27 válasza fsdb (#6319) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem mindenki hanem akiknél webstar (docis 2-es) van, többi típus már eurodocsis3-as.
Burrit: Működik az iptvbox?

[ Szerkesztve ]

(#6321) Burrit válasza kabelmania27 (#6320) üzenetére


Burrit
tag

Ja ja működik volt kint ma a szerelő, én dolgozom még most is, nem voltam otthon de asszony azt mondta jó.
Közben megtudtam a modem belépési adatait, holnap összehozom az Ap routerrel, legyen már a 120 mega, a 120 mega!

Köszönöm a sok segítséget.

Akit érdekel a további területeken lesz elérhető hamarosan az optikai hálózat:

Tápiószentmárton
Bénye
Ócsa
Káva ( ebbe nem vagyok biztos )

és egyre nem emlékszem, gyorsan sorolta a szerelő tegnap!

(#6322) #84221696 válasza Burrit (#6321) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ócsa már csak egy köpésre Dabastól. Csak lesz itt is már valami.

(#6323) Zsocy155 válasza Burrit (#6321) üzenetére


Zsocy155
őstag

Elég szomorú, hogy Szecsőnek legalább a Magdolnatelepi része nincs tervbe véve. :)

(#6324) kabelmania27 válasza Burrit (#6321) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szuper, kábelhiba sajnos előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#6325) Burrit


Burrit
tag

Talán még Újhartyánt mondta, de nem biztos.

Sikerült összehozni az AP router a Huawei-el tökéletesen működik! Ez a fajta van nekem: [link]

(#6326) bigdady válasza Burrit (#6325) üzenetére


bigdady
nagyúr

Melyik szolgaltato is?

(#6327) kabelmania27 válasza bigdady (#6326) üzenetére


kabelmania27
félisten

Telekom

(#6328) bigdady válasza kabelmania27 (#6327) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mennyi ott a 120-as net?

(#6329) kabelmania27 válasza bigdady (#6328) üzenetére


kabelmania27
félisten

7225Ft két éves hűséggel ha mellé rendelsz pl egy alap telefont.

(#6330) seimon válasza bigdady (#6328) üzenetére


seimon
tag

Önmagában 9.990
Telefonnal vagy TV-vel 7.920
Telefonnal és TV-vel 7.425

2 éves hűséggel.

1 éves hűséggel minden ár ~ +250 ft.

De ez a csomag is elmehet a pics-be a 10 mbites legnagyobb feltöltésével. 2 mbit a garantált feltöltés 120 mbites netnél.. :D

[ Szerkesztve ]

(#6331) bigdady válasza seimon (#6330) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kisebb csomgok hogy állnak? Most asszem 4k a 11megám soloban.

(#6332) kabelmania27 válasza seimon (#6330) üzenetére


kabelmania27
félisten

Egységesítés miatt van optikán több a feltöltés
bigdady: Itt

(#6333) kabelmania27 válasza bigdady (#6331) üzenetére


kabelmania27
félisten

Bocs, így helyes a link.

(#6334) bigdady válasza kabelmania27 (#6333) üzenetére


bigdady
nagyúr

Koszi.
Eleg draga....

(#6335) kabelmania27 válasza bigdady (#6334) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nincsmit, Telekom nem olcsó szolgáltató...
UPC 10M emelt (bronze-ról emelték) ADSL olcsóbb mint a legkisebb Telekomos csomag.

[ Szerkesztve ]

(#6336) Burrit válasza bigdady (#6334) üzenetére


Burrit
tag

Azért ez erősen nézőpont kérdése. Szentmártonkátán a UPC 8/0.5 megás internetet tud biztosítani 7000ft környékén telefonnal. A Thome 120/50-et 8000-ért csomagban olcsóbban. Egy T-s illető innen a prohardverről meg is lepődött, hogy egy 4000 + apró lélekszámú faluban mint a miénk, optika van. Pedig ez nem meglepő, a szerelő mondta is, hogy teljesen be vannak táblázva, annyi a megrendelés.
Lehet másnak drága a T de nekünk ár/érték arányban olcsó.

(#6337) fPApi válasza Burrit (#6336) üzenetére


fPApi
őstag

Szerintem is a hangsúly az ár/érték arányon van, arról nem is beszélve, hogy többeknek a telefon-TV-internet összköltsége a fontos, mivel nem csak internetet használnak (nekem még pluszban az elektromos áram is itt van).

(#6338) kabelmania27 válasza Burrit (#6336) üzenetére


kabelmania27
félisten

Attól függ mivel hasonlítod össze ha UPC kábelnetes csomagokkal akkor drága a Telekom, ADSL-es árakhoz képest pedig olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#6339) Burrit válasza kabelmania27 (#6338) üzenetére


Burrit
tag

Én saját magamhoz nézem. Én jobban jártam a T-vel.

(#6340) kabelmania27 válasza Burrit (#6339) üzenetére


kabelmania27
félisten

Egyértelmű, jobb/ár érték arányú szolgáltatást kapsz, szerintem UPC dvb-c jobb mint az iptv, de ez részletkérdés.

(#6341) seimon


seimon
tag

Megint elbeszéltek egymás mellett :)

Bigdaddy kérdezte mennyi a Telekomos net, ő sokallja, lehet neki nem éri meg. Ez attól függ, náluk milyen alternatív lehetőségek vannak.

Aztán kábelmánia leírta a tutit, mert a Telekomos csomagok nem csak hogy irreálisan drágák az adott technológiában, hanem rosszak is, független hogy mennyit adnak, ha már papíron az van hogy x mbit, onnan a jogi eszköz az ő kezükben van. És aki 2014-ben downgradel egy szolgáltatást, az megint rossz irányba megy. UPC valóban jobb lehetőség, Digi mégjobb. Ár-érték arányban is, kérdés hogy ez kinél fizethető meg.

És Bigdaddy-nek igaza van, tényleg elég drága.

Erre jött Burrit válasza, hogy nekik olcsó. Nekik lehet, de másnak nem biztos. Személy szerint én ADSL netet nem cserélnék Telekomra, de embereknek más a szokásuk. 8 mbit letöltésnek elég, feltöltés miatt szerettem volna optikát a körzetben, az meg hogy a Telekom mennyit ad fenéket se érdekli, ha papíron 10-et.

Végsősoron pedig fPApi mondta meg a frankót, mert ha az ember tényleg spórol, akkor olyan szolgáltatót választ, ahol konkrét csomagot kap.

Diginél pl. egy csomag elég olcsó, de ha Digi Net-et kombinálod pl. UPC TV-vel, máris olyan mintha egy komplett UPC csomagot vennél. Legalábbis árban. 5100+3800/4800 ennyiért már 9990ft-ban majdnem oly jó netet kapsz a UPC-től is. Sokan meg csak a netet nézik és ez pedig gond.

(#6342) BBéci válasza seimon (#6341) üzenetére


BBéci
titán

UPC-től hol kapok majdnem olyan jó netet? Mit jelent a "majdnem"? Apósom Digis sebessége nemrég emelkedett 100/50-re, ahhoz képest "majdnem" a 29-es maximális 18/1,5 UPC ADSL?
Vagy netán félreértettelek?

Kétségtelen, hogy jobbnak tűnik a UPC kábeltévé kínálata és minősége, mint a Digié, de a net nagyságrenddel gyorsabb, és az kárpótolna érte. Gyakran megesik, hogy 3-4 napig be sem kapcsoljuk a tévét, ha mégis, akkor médialejátszóról megy rá a néznivaló.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6343) Burrit válasza seimon (#6341) üzenetére


Burrit
tag

Pontosan ezért váltottam T-re és rendeltem csomagban a 120/50-es netet, plusz a családi plusz hd-t 3 tv-re, de itt nem lehet általánosítani, mert minden településen más más szolgáltatók vannak a upc mellett.

(#6344) seimon válasza BBéci (#6342) üzenetére


seimon
tag

Megint kevered de megbocsáltok érte :)
Ez az előbbi globális összehasonlítás volt, nem hiába volt ott a Digi neve is (elég kevés helyen érhető el :) )

Ha az általam írt netekhez odanézed az árakat akkor látható 4700 => 200/50
UPC 8200 => 240

Ha a 4700-hoz hozzáadod a UPC TV-jét => 9800-9900 talán?

Szóval, 9900Ft-ért pedig már kompletten megkapod ugyanaz csomagkedvezmények miatt a UPC-nél:
Digital Gold
240 UPC internet
Telefon.

Vagyis, 2 szolgáltatást keverni nem jó, feltéve, ha mindkettő elérhető, az előbbi példámként mutatva.
29-es körzetben más a helyzet, hisz Diginek se híre se hamva (leszámítva azt az 1-2 helyet ahol ottvan) UPC fejlesztéseknek mégúgysem szóval...

Ha az ADSL-ről való telekomra váltást kérdezed, 4 megabitért nem fogok váltani. (120 csomag nekem már felesleg, vagyis a többi feltöltés maximum 5 mbit papíron.) Így Telekomos terejeszkedésnél is maradnék ADSL-es, mert minek váltanék a nagyonrosszról, rosszra. Akkor inkább kiszenvedem azt a pár évet :N

(#6345) BBéci válasza seimon (#6344) üzenetére


BBéci
titán

Ha kevertem, annak csak az lehetett az oka, hogy a 29-es körzet topikjában nem kalkulálok más területeken elérhető szolgáltatásokkal, Azokat felesleges ide beírni, mert úgysem érint senkit.
Azzal egyetértek, hogy nem ésszerű két szolgáltatótól rendelni. Az IPTV pedig undormány, inkább sose nézzek tévéműsort.
Mire célzol a pár év "kiszenvedéssel", miben reménykedsz, miben reménykedjünk?
Én abban, hogy a tőlem 400 méterre lecövekelő Digi csak tovább terjeszkedik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6346) Intruder2k5 válasza seimon (#6344) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ez is érdekes hozzáállás! Én mondjuk simán kiléptem az Invitel (8M/512K) ADSL-ból, amikor lehetőségem lett rá, és mentem a kábelTV-hez 16M/2M-re! Másik kérdés, hogy azóta felvásárolta őket a UPC, és a 16/2-ből 50/5 lett, amit később 60/6-ra váltottam! Illetőleg a 29-es topikban szerintem még globálisan is felesleges Fiber Power-t hasonlítani bármihez...

(#6347) BBéci válasza Intruder2k5 (#6346) üzenetére


BBéci
titán

" Illetőleg a 29-es topikban szerintem még globálisan is felesleges Fiber Power-t hasonlítani bármihez..."
Erről van szó.
Majd akkor, ha itt is elérhető lesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6348) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Nekem nem nagyon kell gondolkodnom.
Tápiószecsőn a UPC mellett csak a Telekom van - legalábbis a honlapjuk szerint. Ennek majd jobban utána járok.

Most 6090ft-ért van 5/0,5-ös UPC-s internetem (csak net) A Telekomnál a 30/5 6900ft (szintén csak net).
Szerintem nincs min gondolkodni. :)

(#6349) Intruder2k5 válasza BBéci (#6347) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És nem éri meg hűséges előfizetőnek lenni, az újak mindig mindenhol többet kapnak olcsóbban, akinek van lehetősége, váltson!

Fejlesztésre várni? Egy ilyen hálózat kiépítése, beindítása, manapság több évbe is beletelik! Ha valahol még nyoma sincs annak, hogy egy szolgáltatónál elindult valami (lásd.: upc 29), akkor mire várni?

[ Szerkesztve ]

(#6350) Burrit válasza BBéci (#6347) üzenetére


Burrit
tag

Miért nem jó az iptv?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.