Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7802) screeny válasza Janó 44 (#7794) üzenetére


screeny
tag

Ezek szerint KÉPÜSZ tud már 50Mb-t. Azt mennyiért vesztegetik?
Neked milyen van? Elégedett vagy? Tele a hócipőm a UPC-vel... Köszi!

(#7803) PAUBEN válasza screeny (#7802) üzenetére


PAUBEN
tag

Én is kiváncsi lennék erre :)

(#7804) radio100jozs válasza screeny (#7802) üzenetére


radio100jozs
őstag

A KÉPÜSZ oldalán nincs ilyen csomag, ott még max 15 Megás van fent. http://www.kepusz.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=50&Itemid=63

[ Szerkesztve ]

(#7805) screeny válasza radio100jozs (#7804) üzenetére


screeny
tag

Az oldalt 2010 óta nem frissítették.
Hamarosan kapok infot, jelzek majd.

(#7806) dr.bubo válasza screeny (#7805) üzenetére


dr.bubo
őstag

:Y Jó kis cég lehet, hogy még a weboldalukkal sem törődnek. :U

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7807) zsolesz7503 válasza screeny (#7802) üzenetére


zsolesz7503
tag

Neki ugyanaz van mint nekem mert ő a testvérem illetve öcsém. UPC 8 Mbit-es hypernet. :DD :DD :DD

(#7808) Janó 44 válasza screeny (#7802) üzenetére


Janó 44
tag

Úgy rémlik, 12900 volt ráírva a "röpcédulájukra" a legnagyobb csomaghoz, csak az nekünk drága mulatság lett volna, de a legkisebb csomagjuk viszont korántsincs messze a kedvező árkategóriától. Másfelől meg a Képüsz Kft. hálózatán az Internetet a Dunakanyar Holding Kft. biztosítja, a KÉPÜSZ "csak" kábelTV -t ad rajta. Csak ha érdeklődsz utána, kérdezz rá, hogy korlátlan -e az adatforgalma /már amennyiben ez lényeges/, mert azt úgy rémlik, nem tüntették fel a papíruszon! Ha valaki be tudja esetleg linkelni neked a papírt, ami sajna nekünk már nincs meg, akkor gondolom azt meg fogod köszönni. Arra emlékszek, hogy közel van a legnagyobb UPC -s csomaghoz árban, csak épp sávszélben nem az 50 -s (szóval ha ár/érték arányról van szó, egyértelmű, melyik jobb.

(#7809) Janó 44 válasza dr.bubo (#7806) üzenetére


Janó 44
tag

Ki is mondtad szó szerint a "kis cég": amely fenntartja a hálózatot, az kis cég, viszont a rajta szolgáltató Dunakanyar az valahol olvastam, hogy elég sok településen adja a kábelTV -s Internet -szolgáltatását, szóval arra már nemigen aggatható a fenti jelző.

(#7810) Janó 44 válasza PAUBEN (#7803) üzenetére


Janó 44
tag

Remélem, nem az van, amire gondolok, mert akkor tévedtem, és akkor nem mindenütt fejlesztett a hálózatán a szolgáltató: ez a "röpcédulás" megoldás miatt gondolok erre. De ha bemész a Dolina Stúdióba, lehet, sokkal többet tudnak mondani neked, mint én, meg arról is, hogy pl. a te otthonod előtt is dolgoztak -e a hálózaton. -Lehet, csak kifogytak a papírból, ha nem jutott mindenkinek. :))

[ Szerkesztve ]

(#7811) screeny válasza Janó 44 (#7808) üzenetére


screeny
tag

Na, itt van az ajánlatuk.
A minőségért elnézést kérek, én is így kaptam.
20Mbs mérés eredménye speedtest (nem nálam):
Ping= 19ms
Download=18,77Mbps
Upload=1,1Mbps

https://www.3ctelekom.hu/

[ Szerkesztve ]

(#7812) PAUBEN válasza Janó 44 (#7810) üzenetére


PAUBEN
tag

Árákban a upc hez képest jobb,de vajon minőségben milyen lehet?
Régi dunakanyaros netem volt, 10 megásat fizettük és esténként 1 mega volt..és vihar esetén sose volt net...

(#7813) kabelmania27 válasza PAUBEN (#7812) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha bővítették a cmts-t és zajtalanították a hálózatot stabilabb lesz.

(#7814) Janó 44 válasza PAUBEN (#7812) üzenetére


Janó 44
tag

Próbáld megkérdezni valakitől, aki a már korszerűsített hálózatukat használja, hátha mond róla valami véleményt! -Természetesen érdemes rákérdezned az időjárással kapcsolatos esetleges "viszontagságokra" is, hisz az valószínűleg műholdas technológián alapszik, az meg ugyebár -mondanom sem kell- a felhők és az esőfüggöny mögött van. Én jártam október-november körül valakinél, akinek ennél a szolgáltatónál volt a netje, de az természetesen még az előtt volt, hogy újították a hálózatot, így az nem mérvadó, hogy ott láttam 1000kbit/sec felett is letöltést félig-meddig derűs időben (meg nem figyeltem, hogy hosszabb távon is megtartja -e a sávszélt, azt viszont igen, hogy a Wifi -s routerükről lopta a szomszédjuk a netjüket :DD ). -Így jár az, aki idegenekre bízza a router -beállítást, meg a jelszavát.

(#7815) kabelmania27 válasza Janó 44 (#7814) üzenetére


kabelmania27
félisten

A tévé lehet műholdfüggő net betáp általában optikán érkezik a fejállomásra.

[ Szerkesztve ]

(#7816) trapedli


trapedli
csendes tag

Gyón, Tél utca, ma húzták be a kábelt! YEAH! :C

(#7817) trapedli


trapedli
csendes tag

Azokat kérdezem, akik a T-s netet használják már egy ideje... mi a vélemény/benyomás róla??

(#7818) M^xx válasza trapedli (#7817) üzenetére


M^xx
aktív tag

Működik ahogy kell, sőt a feltöltésem az ajánlott többszöröse, a régi UPC adsl-nél mindenképp jobb, ping terén is külföldi szerverekre 50ms helyett 25ms (Frankfurt) Budapest 4ms

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7819) #84221696 válasza trapedli (#7817) üzenetére


#84221696
törölt tag

Nagyon jó! :)
Meg vagyok elégedve. A wot alatt a ping 20 és 30 között valahol. De volt már 45 is. Ez nem tudom mitől lehet.

[ Szerkesztve ]

(#7820) TCr


TCr
veterán

Van valakinek tapasztalata arról, hogy képminőségben melyik a jobb?
Sat TV, vagy UPC kábel?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#7821) csababarca válasza M^xx (#7818) üzenetére


csababarca
őstag

Van telekomos árlista,hogy mi mennyi?
Mert én nem találom sehol...pedig húznék el a UPC-s vesztőcsomagból...4500at fizetek, és 300kbps-el töltök max...nevetséges.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#7822) BBéci válasza TCr (#7820) üzenetére


BBéci
titán

UPC kábel kiváló minőségű, ha érdekel, nálam GT60-on megnézheted.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7823) TCr válasza BBéci (#7822) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm a felajánlást. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#7824) zsolesz7503 válasza csababarca (#7821) üzenetére


zsolesz7503
tag

4500-at fizetel érte? Érdekes nekem 3500 volt ami váltás után 3790 lett de 8 Mbit. Mondtam nekik gondolkodom hogy lelépek hacsak nem adnak jobb lehetőséget így ők léptek én meg már nem gondolkodom. Jelenleg a T sem adna annyival jobbat olcsóért hogy megérje váltani ha lenne itt Pilisen. :U

(#7825) csababarca válasza zsolesz7503 (#7824) üzenetére


csababarca
őstag

Mindjárt megnézem a számlát,mert most összezavarodtam.
Elvileg Bronze csomag a mienk...akkor lehet kevesebbet fizetünk már.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#7826) zsolesz7503 válasza csababarca (#7825) üzenetére


zsolesz7503
tag

Nekem is az volt 5.500-ért anno aztán le akartam mondani mert nem volt pénzem tovább fizetni erre felajánlották a 3500-as árat. Most meg látván hogy hol mi merre írtam nekik és adták a silvert 3790-ért ez 8 Mbit-es csomag.

(#7827) radio100jozs


radio100jozs
őstag

November végén mikor a Bteltől átléptem az UPC-hez, akkor a silver gold (12 MB) 9860-ért adták, csodálkoztam is, hogy az akciós meg 8350, akkor nekem miért lett ennyi 1 év hűséggel, de nagyon nem variáltam. Bár így utólag maradhattam volna a Btelnél, még fizetnem sem kellett volna februárig, csak használni. De aztán most február végén lemondtam a dolgot, mert csak berágtam erre az árra, na de egy szóval sem mondták, hogy olcsósítanának, gondolom azért, mert hűségben voltam. Viszamentem a T-Mobilhoz, korlátlan net, és itt Cséven stabil 30-as ping, és 20-25 MB letöltés, 3 MB feltöltéssel jön. Amiért még váltottam, hogy untam, hogy majd 10 ezret fizetek egy internetért, ami otthon van, és én jó ha napi 2-3 órát használom, mert a többi időben nem vagyok otthon, vagy nem internetezek, most meg jön velem a net napközben is (WiFi mobil router LTE-s).

[ Szerkesztve ]

(#7828) csababarca válasza zsolesz7503 (#7826) üzenetére


csababarca
őstag

Akkor lesz egy utam oda...nekünk minden évben lejárt a hűségünk,de egyszer sem ajánlottak fel semmi kedvezményt ha hosszabbítunk...

Ezért a netért amit adnak 500 forint is sok, már nem azért, betárcsázós szinten működik,vagyunk itthon 5en, abból 2en neteznek már halál van. Letöltésről nem is beszélek, akkor lehetetlen használni a netet másra,ha éppen csorog le valami.

Ezért érdekelne,hogy mennyiért ad csomagot a T.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#7829) TCr


TCr
veterán

Most hívtam a Telekomot (Sat TV), nem tudnak fogadómodult adni a kártyához, náluk csak dekóder + kártya megoldás létezik. Ehh. :(((

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#7830) poli27 válasza TCr (#7829) üzenetére


poli27
veterán

Üdvözölek a telekomnál a jövő világában....

(#7831) screeny


screeny
tag

Van itt valakinek KÉPÜSZ (Pilis) szolgáltatása? A "fejlesztések" óta?
Mik a tapasztalatok? Optika?

Köszi!

(#7832) zsolesz7503 válasza csababarca (#7828) üzenetére


zsolesz7503
tag

T-nél a 10Mbit olyan 4200ft körül van tehát 3790-ért jó nekem a 8 Mbit. Nem kell bemenni írj nekik a honlapon majd felhívnak. Írd le hogy váltáson gondolkodsz mert drágának találod a netedet annyiért. Ha régi kuncsaft vagy tuti adnak ügyfélmegtartó csomagot. Itt Pilisen 5 éven belül értelmes net biztos nem lesz így jó ez most nekem addig is. T nekem drágának tűnik UPC-t akkor cserélem le ha a Digi erre jár ami 20 év ha nem több annál. :DD

(#7833) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
Tudtok vmit, hogy áll a UPC ügye a versenyhivatalnál?
Csinál már vmit a versenyhivatal mert ez nem állapot amit itt a 29 körzetbe csinál a UPC.
köszi

風林火山

(#7834) koháry


koháry
tag

Engem az érdekelne, hogy a Telekom mikor érkezik meg Monorra. Azt hiszem, itt olvastam valakitől, hogy az ügyfélszolgáltnál azt mondták neki áprilisban kezdenek. Viszont egy ismerősöm érdeklődött a képviselőknél és még nem is hallottak semmit erről. Jó lenne, ha végre lenne valami mozgás errefelé is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#7835) #84221696


#84221696
törölt tag

Egy kis t hiéna csomag. Kollégám árajálatot kért, internet (L)+tv (64 csatorna, vagy kanális)+a legolcsóbb vezetékes telefon-ra, upc helyett. Kapott is egyet, 2 év hűséggel megkapja 6225 forintért! :DDD
Én csak az L-ért fizetek 6900 forintot! :D

(#7836) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Engem is megkeresett a UPC, hogy írjak alá 12 hónapot egy kis kedvezményért (Inárcsi vagyok). Szerintetek? :DD

Kedvesen elbeszélgettem a hölggyel, aki nagyon megértő volt, és sajnálkozott, mondogatta, hogy a UPC folyamatosan fejlesz (LOL)...blablabla.

Azzal váltunk el, hogy ha akarják, akkor egyoldalúan csökkenthetik a havidíjat, azt elfogadom.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#7837) Intruder2k5 válasza Zolee_70 (#7836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenhol van ilyen, nálunk Invitel játsza ugyanezt, néha jön az ügynök, becsenget, és meg akar győzni, hogy biztosan nem is használom én ki a 60-as UPC netet, minek fizetek érte annyit, amikor Invitel tudna adni ~600Ft-al olcsóbban 8 megás ADSL-t, és az is mindenre elég.

(#7838) Janó 44 válasza Shingen (#7833) üzenetére


Janó 44
tag

Szerintem számolj rá fél évet arra az időpontra, amikor "felnyomták"!

(#7839) Shingen válasza Janó 44 (#7838) üzenetére


Shingen
addikt

:((
Meg akkor sem biztos lesz belőle vmi, mert felnyomták 2012-ben is a UPC, de érdekes módon a versenyhivatal még a vizsgálatot sem indította el, hanem vmi kamuval lerázták a dolgot.
De tartok tőle most sem lesz a vizsgálat után semmi, és itt szívunk ezzel a UPC-vel a 29 körzetbe.
Nevetséges, hogy a UPC a 29 körzeten kívül 10x gyorsabb netet ezért a pénzért. :(((

風林火山

(#7840) adika4444 válasza Intruder2k5 (#7837) üzenetére


adika4444
addikt

Van még ott a környékeden valaki aki az UPC jelenléte ellenére még is Invitel ADSL-t használ? Mert szerintem nincs, így Invitel kapkodgat...

üdv, adika4444

(#7841) poli27 válasza adika4444 (#7840) üzenetére


poli27
veterán

Mindig vannak idióták, ezért tuti van aki dslt használ...

(#7842) Intruder2k5 válasza adika4444 (#7840) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvétve akadnak...

- akik teljesen tájékozatlanok a dolgokban
- esetleg digi sport miatt invitv kell nekik, és akkor már veszik onnan netet is

(#7843) Nooeca válasza Shingen (#7839) üzenetére


Nooeca
senior tag

A versenyhivatal csak egyetlen egy szemszögből köthet bele a UPC-be, méghozzá azért, hogy eltérő árazást használ régión azaz körzeten belül (lásd 29-es körzet), és konkurenciával megáldott területen, olcsóbban, drasztikusan olcsóbban adja csomagjait úgy, hogy még azon is profitál.

Míg monopolhelyzetben ezt jóval drágábban árulja. Ezt hívják Gazdasági Erőfölénnyel való visszaélésnek.

De természetesen a bejelentések nagy részének ehhez köze sincs, mert lemerem fogadni, van aki azt emlegeti, hogy elavult a hálózat - amiből büntetés nem lesz.

Valaki pedig azt emlegeti hogy körzeten kívül ár-érték arányban jobb az optika/kábelnet - amiből pedig szintén nem lesz büntetés.

A Telekom Alsónémedire megy most, mellette/utána Monorba is belekezd. (kérdéses, hogy utána vagy mellette), de az biztos, hogy máshol egyelőre nem lesz cselekvés, minden erőt ebbe a két városba fekteti most (vagy egybe) és nem úgy mint Dabasnál. - Elég gázul haladtak ott, mivel máshol is dolgoztak egy időben...

A kisebb falvak utána jönnek - bár rájuk nézve mentség, hogy gyors lefedésre kerül majd egy egy kisváros.

(#7844) Shingen válasza Nooeca (#7843) üzenetére


Shingen
addikt

Jó lenne ha történne vmi, mert amit mi fizetünk netet ennek az áráért a UPC a 29 kívül 10 x gyorsabb netet ugyan ennyi pénzért.
Azért ez felháborító.

Ezt a szitut nyugodtan lehet ennek nevezni: Míg monopolhelyzetben ezt jóval drágábban árulja. Ezt hívják Gazdasági Erőfölénnyel való visszaélésnek.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#7845) Nooeca válasza Shingen (#7844) üzenetére


Nooeca
senior tag

Már megint belekevered a 29-es körzeten kivüli technológiát.

Nagyon sokan küldtek be régebben bejelentést (hónapok óta de mostanában), és csak megemlíteném, hogy ahol észreveszi a GVH hogy belekerült egy külső régió is (azaz célzás a kültéri lefedettségre, illetve a 10x gyorsabb külső sebességre), az a bejelentés csak a UPC-nek kedvez.

Mint írtam, ezt meg se szabad említeni a bejelentéseknél. De ha te beleírod ezt a postodba, és esetleg tennél bejelentést, akkor szerintem, oda is belevésted volna, vagyis szintén a UPC malmára őrölnéd a vizet.

Mint feljebb írtam - csak körzeten belül (elfelejtvén a fiberpowert) való árkülönbözetet szabad megemlíteni, illetve ezeknek lesz csak haszna.

De ha belekerül a fiberpower, akkor megint ez a szlogen lesz:

" A GVH nézelődött, eredményre nem jutott, mivel a 29-es körzetben eltérő műszaki feltételek miatt, drágább szolgáltatást nyújt, teljesen szabályosan. " - röviden a jövőre vagy még idén megjelenő cikkből.

Ez lesz az eredmény akkor, ha senki sem tett bejelentést, csak olyat, amibe belevonta a külső sebességeket is.

(#7846) poli27 válasza Nooeca (#7843) üzenetére


poli27
veterán

A Telekom ezt nagyobba csinálja, ő képes az utca egyik oldalán 50% olcsóbban adni a szolgáltatást mert van konkurencia, de az út túloldalán már nem pl....

(#7847) lakospeti


lakospeti
csendes tag

Sziasztok!

Lehet tudni valami friss hírt, mikor lehet Telekom internetet használni Dabason?
Úgy hallottam fél-1 éve elkezdte a Telekom a hálózatfejlesztést.

Köszi

(#7848) Shingen válasza Nooeca (#7845) üzenetére


Shingen
addikt

:O Hát ez szomorú

風林火山

(#7849) bigdady válasza lakospeti (#7847) üzenetére


bigdady
nagyúr

Már be is kötötték több embernek ;)

(#7850) bigdady


bigdady
nagyúr

Orrba szájba hívogatják az ügyfeleket Inárcs Kakucs Újhartyánon hogy uezen az áron írjanak alá még két évet. Az a durva hogy meg egy évem van a hűségből es még így is aláiratnának újabb két évre :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.