Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) degec válasza BBéci (#6450) üzenetére


degec
senior tag

ezt hogy érted? nem vágom a tv részét a T-nek csak a net részével foglalkoztam, de ha jönnek nyilván egytől jöjjön minden. iptvnek van valami gondja baja? lekajál sávot a nettől..? vagy hogy érted fejtsd már ki érdekel hasznos lenne (nekem) ! köszz !

(#6452) kabelmania27 válasza BBéci (#6450) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ezért lesznek akik a tévét hagyják UPC-nél.
degec: Az a gond hogy kötelező a box és bármi probléma esetén nem csak a net megy el hanem iptv+max3 boxot lehet adni, egyszerre egy hd adást tudsz nézni, míg UPC-nél megy egyszerre a három készüléken a hd adás és nem kötelező a box kérhetsz kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#6453) degec válasza kabelmania27 (#6452) üzenetére


degec
senior tag

:R így már értem !

(#6454) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#6452) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Plusz van még analóg adás is...

(#6455) BBéci válasza Intruder2k5 (#6454) üzenetére


BBéci
titán

Ami nagyon jól jöhet merevlemezes DVD-felvevőt használó családoknak. Nekünk is van egy és nem szeretném nyugdíjba küldeni, mert brutálisan jó a kép- és hangminősége, ami el is várható egy 1300 eurós géptől. [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6456) Intruder2k5 válasza BBéci (#6455) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ehhez jön jól az analóg adás? Hogy jön az össze a brutálisan jó kép és hangminőséggel?

Félre ne érts, én is nagyon sokszor nézek analóg adást, sőt szinte mindig azt nézem, mert az én tv nézési igényeimet, és az azzal kapcsolatos műszaki elvárásaimat 100%-ban kielégíti az analóg kábeltv! A digitális box csak akkor van bekapcsolva, ha olyan programot nézünk ami nincs analógban, vagy pedig rögzíteni szeretnénk!

De mindennek ellenére nem mondanám az analógra soha, hogy brutálisan jó képminőségű, inkább úgy mondanám, hogy megfelelő, kielégítő minőségű! Pedig én csak CRT TV-n nézem...

[ Szerkesztve ]

(#6457) asdf_ válasza Intruder2k5 (#6456) üzenetére


asdf_
veterán

Ha figyelmesen olvasol, a dvd rogzitojet dicserte az egig, nem az analog adas minoseget.

(#6458) Intruder2k5 válasza asdf_ (#6457) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez oké, értettem én ezt a részét, csak azt nem értem, hogy akkor miért az analóg adással hozza össze? Ha azt veszi fel, akkor már b@szhatja az 1500 euros DVD-je minőségét, mert az is csak analóg minőség lesz! Bár kétségtelen, hogy nem romlik tovább!

(#6459) BBéci válasza Intruder2k5 (#6458) üzenetére


BBéci
titán

Csak 1300 euró, nem 1500. Itthon 350000 forintért árulták. ;]
Szarból valóban nem lehet várat építeni, mégis az analóg adások képminősége egészen meglepően jól mutat a Pio által 1080p-re skálázva. Nyilván nem mindegyik, mert némelyik iszonyúan pocsék, azokból még DVD-minőséget varázsolni is lehetetlen.
DVD-t is kivételesen jó minőségben játszik le. Igaz, bő két hónapja be sem volt kapcsolva, tévét is alig nézek, inkább "kölcsönzött" sorozatokat, aktuális sikerfilmeket. Ezért írtam pár napja, hogy számunkra a MinDig TV ingyenes csatornái is elegendőek lennének. Pénzkidobás Digital Gold HD-ra előfizetni.

(#6457) asdf_
Muszáj csipkelődni? Talán irigyled?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6460) seimon


seimon
tag

Telekom IPTV-re díjmentesen hány TV köthető?
Illetve ott egy box fog össze mindent(tv, internet, telefon), onnan külön box megy még a TV-hez?

Ha feláras mennyiben van egy sima box?

Mondjuk UPC-nek előnye, hogy digitális után további 3 analóg lehet ingyé.

[ Szerkesztve ]

(#6461) kabelmania27 válasza seimon (#6460) üzenetére


kabelmania27
félisten

Optika bemegy a hgw-be első lanport net, 2-4iptvbox, második harmadik boxért fizetni kell...

[ Szerkesztve ]

(#6462) Intruder2k5 válasza seimon (#6460) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"további 3 analóg lehet ingyé"

Sőt akár további 13 is lehet ingyé, csak háromra vállalják az elegendő jelszintet, de van ahol ettől többet is elbír...

(#6463) seimon válasza Intruder2k5 (#6462) üzenetére


seimon
tag

Ha bejön a Telekom, akkor talán ha le akarom majd mondani a cuccokat, a TV-t önmagában hátha olcsóbban adnák. Ha bronz áron kapnék goldot, akkor nem kérdés hogy meghagynám :)

(#6464) Intruder2k5 válasza seimon (#6463) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mostanában nem engedékeny a upc, ne éld bele magad ilyesmibe!

(#6465) seimon válasza Intruder2k5 (#6464) üzenetére


seimon
tag

Nekem oszt hót mindegy, hogy UPC vagy Telekom.

Tudom hogy nem engedékeny, mert mint írtam, most kedvezményesen kapom a cuccot, a régi hűségem miatt, ami már lejárt, de nem drágult. Most ingyé van a Telefon.

Ha a 2,5-ös netemet 8-as netre növelném, akkor nem csak ennek különbözetét kellene kifizetnem +-ban, de a Telefonomat is. Kedvezményes ajánlataik szüntek meg, ügyfélmegtartó ajánlataik még megvannak. A kérdés csak az, mennyit hajlandóak engedni.

De nem csodálom. A 29-es körzet már legalább -20-50 millió forintot / hó vesz ki a cég zsebéből a konkurencia miatt.

[ Szerkesztve ]

(#6466) Intruder2k5 válasza seimon (#6465) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Nekem oszt hót mindegy, hogy UPC vagy Telekom"

Nem is a cégnévvel van a probléma, de nekem pl. tuti nem kellene IPTV sem az analóg, sem pedig a DVB-C helyett!

(#6467) seimon válasza Intruder2k5 (#6466) üzenetére


seimon
tag

Néztem már IPTV-t sokszor, itthon meg UPC van. Ha a UPC olcsóbban adja a TV-jét, érthető hogy meghagyom. Ha nem akkor meg IPTV lesz. Én nem dramatizálom túl a dolgot.

(#6468) Intruder2k5 válasza seimon (#6467) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ok, az a lényeg, hogy Neked megfeleljen! :)

(#6469) regener válasza seimon (#6465) üzenetére


regener
veterán

A 29-es körzet már legalább -20-50 millió forintot / hó vesz ki a cég zsebéből a konkurencia miatt.

:F

Neis csodálkozzék azon ha veszít miközben nemnagyon fejleszt, az ügyfelek meg elégedetlenek XY szolgáltatással ÉS az árakkal.

[ Szerkesztve ]

(#6470) seimon válasza regener (#6469) üzenetére


seimon
tag

Azért írtam le ezt az összeget, mert ebből a profitból adta eddig a kedvezményt. Vagyis ez az összeg nem teljesen profit csak egy része. De a munkaerőt pl. ugyanúgy meg kell fizetni mint azelött. Ezért nincsenek kedvezmények.

Majd kibérli a konkurencia optikáját, és úgyanúgy szolgáltatni fog. Más lehetőséget nem látok a fejlesztésre.

(#6471) seimon válasza Intruder2k5 (#6468) üzenetére


seimon
tag

Egyetlen hátránynak azt tartom, hogy egyszerre csak 1 hd lehet, és mégnagyobb gond, hogy van aki szerint lassíthatja is az internetet.

De ez inkább csak elvi kérdés, mert én a 30 megát se használom ki úgy, hogy megérezzem ha hiányzik belőle 5 mega.

(#6472) kabelmania27 válasza seimon (#6465) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem UPC biztos fog adni ügyfélmegtartó ajánlatot azaz kevesebb havidíjért 8-ast vagy ha megy akkor 12-18ast, tévénél is ad kedvezményt.

(#6473) Intruder2k5 válasza seimon (#6471) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Optikánál az internet lassítás talán nem jelentkezik, hiszen ott "végtelen" a kapacitás! Ez inkább ADSL & VDSL esetén gond, mert oda nem szabadna IPTV-t eladni, de a haszon miatt sajnos megteszik a szolgáltatók! A T is, meg az Invitel is ugyanúgy...

(#6474) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#6473) üzenetére

VDSL esetén sem kellene, hogy lassabb legyen IPTV mellett.
Az tényleg gáz ha 10-15 Mbps mellé eladják az IPTV-t is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6475) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#6474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez is csak attól függ, hogy mekkora a DSLAM<->efi távolság, és milyen internet csomagot adnak el mellé! A VDSL kapacitása is végleges, akárcsak az ADSL-é! Ha valakinek van 40Mbps-re alkalmas linkje, és a 30-as net mellé vesz IPTV-t 2-3 box-al, akkor az bizony nem lesz túl szórakoztató!

(#6476) seimon válasza kabelmania27 (#6472) üzenetére


seimon
tag

Csak a TV-t hagynám meg, de azt is csak akkor, ha bronz áron adnák a goldot.

(#6477) kabelmania27 válasza seimon (#6476) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem csak akkor kapsz ügyfélmegtartót ha mindhármat megtartod de próba szerencse, tévét nem vinném át a Telekomhoz.

(#6478) Intruder2k5 válasza seimon (#6476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ebben ne is reménykedj!

(#6479) seimon válasza Intruder2k5 (#6478) üzenetére


seimon
tag

Nem reménykedni kell, hanem tevékenykedni, max ők veszítenek nem én :D

Tudom hogy sóherek, de szerencsére ma írt vissza a HFC. Jelenleg Dabas, Ócsa és Felsőpakony folyik a csapon, eközben a Dabasi kistérség tervezés alatt van.

(#6480) kabelmania27 válasza seimon (#6479) üzenetére


kabelmania27
félisten

+3box áram fogyasztással nem nyernél.

(#6481) seimon válasza kabelmania27 (#6480) üzenetére


seimon
tag

? :DDD

Egy kukkot nem értettem abból amit most leírtál :D

(#6482) Intruder2k5 válasza seimon (#6481) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Telekom IPTV-t ad, amihez mindenképpen box-ot kell használnod, nincs médiacard, meg kódolatlan adás, stb... Egy előfizetéshez legfeljebb 3 box kérhető, de HD adás egy időben egyszerre csak egy box-on nézhető! És nincs mellette analóg adás sem!

Természetesen, ha ezek nem jelentenek problémát, akkor oké a Telekom TV is!

[ Szerkesztve ]

(#6483) seimon válasza Intruder2k5 (#6482) üzenetére


seimon
tag

Mediacard => nemkell, sőt sohasefog kelleni, mert ha kiépített upc lenne, akkor videótár, telekomnál meg az ott lévő izé nem müködne vele.

Analóg adás hiánya talán zavarna, de egyelőre csak 1 box kell, később lehet kérek mégegyet. Nem értem milyen 3 box fogyasztásról beszélt?!

Ha a központi egység nem is, de a TV-hez járó box, esténként pl. biztos hogy áramtalanítva lesz.

A központi modemen kivül az internethez kell/adnak külön modemet, vagy onnan mehet egyenes a routerbe?

[ Szerkesztve ]

(#6484) Intruder2k5 válasza seimon (#6483) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Külön modem nem kell, az általad "központi modemnek" nevezett cucc egy HGW (Home Gateway), ez biztosítja a routernek a netet (de lehet már abban is lesz WiFi, ez típustól függ), és a TV box-oknak a jelet!

"Nem értem milyen 3 box fogyasztásról beszélt?!"
Arra értette, ha három TV-re fizetnél elő! De mondjuk ez UPC esetén is megvan, az ő boxuk is bezabálja a 20W-ot készenlétben!

(#6485) kabelmania27 válasza seimon (#6481) üzenetére


kabelmania27
félisten

Box 20W-ot fogyaszt, de ha ott nincs UPC koax, akkor nem érdekes.
Intruder2k5: Köszi a kiegészítést.

[ Szerkesztve ]

(#6486) puma72


puma72
tag

Sziasztok!
Monoron lakom csak sajna a munkám végett sosincs időm bemenni a UPC-hez.
Kérdés: Van e a 29-es körzetben csomag ajánlata a Monori UPC-nek? ( Tv.Net. Telefon.)
Kerestem az oldalukon, de sehol nem találok ilyet csak a Pesti nagy UPC-nek vannak csomag ajánlatai.
Köszi!

Számom +36205747193

(#6487) kabelmania27 válasza puma72 (#6486) üzenetére


kabelmania27
félisten

Sajnos nincs.

[ Szerkesztve ]

(#6488) puma72 válasza kabelmania27 (#6487) üzenetére


puma72
tag

Na ez igen!
Gratulálok a Maffiózó vezetőségnek!
Azt hiszem levelezésbe kezdek mert ezek nem teljesítettek semmit az EU követelmények felé.
Remélem annyi büntetést tudok rájuk hozni, hogy bezárják a boltot.
Eltakarodhatnának a francba, hogy be tudjon jönni más szolgáltató a helyükre.

Köszi a választ!

Számom +36205747193

(#6489) seimon válasza puma72 (#6488) üzenetére


seimon
tag

Eddig se volt csomagajánlat, de legalább adtak kedvezményt.

Mostmár ez nincs. Fel se hívnak telefonon, ha kéred, akkor listaáron (oldal szerinti áron), kapod meg a szolgáltatásokat. Én 2 hete írtam nekik, de így már hogy jön erre a Telekom, jobb is, hogy nem adtak ajánlatot.

Másik téma: Digi nem teheti meg, vagy nem szokta bérelni más hálózatát?

(#6490) puma72 válasza seimon (#6489) üzenetére


puma72
tag

Jön valamelyik szolgáltató Monorra?

Számom +36205747193

(#6491) seimon válasza puma72 (#6490) üzenetére


seimon
tag

Arra nem kérdeztem rá, de 2-3 napon belül választ kapsz az itt megadott email címen:
http://www.hfcnetwork.hu/kapcsolat

Ők építik a Telekomnak a hálózatot.

(#6492) degec válasza puma72 (#6486) üzenetére


degec
senior tag

nincs! kb 8 éve volt ilyen..én is emailben kérdeztem tőlük hogy miért nincs, válaszra sem méltattak..pedig normális tisztelettudó emailt írtam.. mindegy is ! Kapjákbe..! Jön a T Monorra is várd meg ! válthatsz !

(#6493) Intruder2k5 válasza degec (#6492) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez már csak így van, ha kínos a kérdés, ignorálják! Anno az invitel topikban kérdeztük meg ezerszázhuszonhatszor sikertelenül, hogy mitől van az, hogy ha például 10M/512K Telekom (vagy szinte bármi más) ADSL-re fizetsz elő, akkor a kifizetett sebességedet mérni is tudod a speedtest-en, még ha ugyanilyen csomagot Invitel-től veszed, akkor legfeljebb 8,5M/420K volt amit mérni tudtál, mert az Invitel úgy állította be a DSLAM portot, hogy a hálózati veszteségek (PPPoE, overhead) az előfizető kárára mentek, még más szolgáltatóknál ez nem volt divat! Pedig ez közel 20%-os érték is lehetett, ami nem kevés! Én írtam nekik emailt is, a fórumon is többen kérdeztük Invitel Guide-ot, aki hivatalosan volt jelen itt az Invitel részéről, válaszra sem méltattak! Bár ha jól rémlik, egyszer mintha beszúrtak volna rá valami sablon szöveget válaszként, aminek persze köze nem volt a kérdéshez!

[ Szerkesztve ]

(#6494) degec válasza Intruder2k5 (#6493) üzenetére


degec
senior tag

én sem hittem a csodában, + naív sem vagyok, de mi két céges előfizetéssel is rendelkezünk gondoltam az többet nyomhat a latba minta sima átlag júzer levele ! DE N E M !! :D mondjuk erre milyen válasz jöhetne ? őszintén ?? ami nem rizsa!
-nincs mer nem akarunk
-egyszer votmáá
-minek?
-nekünk így extraprofitos jó ez így..
egyéb valóban értelmes választ el sem tudok képzelni ! mert nincs is !
Amúgy részemről kár a UPC-ért, mert felénk nagyon jó volt a kábeltv és a net minősége is.. sosem szakadt, atom gyors volt jó a ping..stb.. csak a feltöltés kevés az az 1,5megabit.(100 és 500 méterre vagyunk a központtól)
De majd higgadtan bemegyek ""hisztizni"" és hátha kapok 2x12/1,5megabitet / felhasználási hely változatlan áron, veszek egy dual wan-os routert aztnán elleszek további 3 évre! :) ehhe ehhe

(#6495) kabelmania27 válasza degec (#6494) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem kapsz ügyfélmegtartót.

(#6496) degec válasza kabelmania27 (#6495) üzenetére


degec
senior tag

mimicsodát ? ügyfélmegtartó mit ? matricát tollat kv-t? személyt? komoly 1000 ft jóváírást, árcsökkentést? :D hogy érted ?

(#6497) kabelmania27 válasza degec (#6496) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ügyélmegtartó ajánlatot:)

[ Szerkesztve ]

(#6498) degec válasza kabelmania27 (#6497) üzenetére


degec
senior tag

vágom.. kis iróniával értettem természetesen! rettentőre érdekes lenne ha valami fantasztikus nagy dolgot ajánlanának fel ! ;] tuti semisemnem lesz !

(#6499) kabelmania27 válasza degec (#6498) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nagykátán megadták olcsóbban a 12 és 18-ast szerintem nálad is megfogják adni.

(#6500) degec válasza kabelmania27 (#6499) üzenetére


degec
senior tag

na mesélj de kicsit pontosabban, mikor voltál mit kértél hogy kérted mit mondtál.. hagy tanuljak.. ne egy mondatba!! kössz ! :D :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.