Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) choco01 válasza wmati (#7347) üzenetére


choco01
addikt

De, de gondolom nem elérhető ott az optika, így ez a legstabilabb..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#7352) seimon válasza choco01 (#7351) üzenetére


seimon
tag

de Dabason már szinte elérhető! :D
Csak ADSL-t választott, de szerintem ne emlegessük többet ezt az ADSL-t :D Kezdi átvenni a téma értelmét, elvégre itt lebeszéljük az embereket róla mivel Optika a jó. És terjesszük az igét.. nem az ADSL javára :D

(#7353) wmati válasza choco01 (#7351) üzenetére


wmati
addikt

Bocsi úgy tudtam ott már kész van az optika.
Na akkor mégis van optika.

[ Szerkesztve ]

(#7354) seimon válasza wmati (#7353) üzenetére


seimon
tag

1 hónap vagy egy kicsivel több (+pár nap) és kész is van! :D

[ Szerkesztve ]

(#7355) wmati válasza seimon (#7354) üzenetére


wmati
addikt

Nem is kell jobb friss új optikai hálózat :D

(#7356) seimon válasza wmati (#7355) üzenetére


seimon
tag

stabilabb is! :D vadi új érintettlen kábelek.. :D már égnek a szemeim a vágytól :D csak én még picit odébb vagyok de ide is jönnek, pontosabban itt folytatják majd.. :o

[ Szerkesztve ]

(#7357) fPApi válasza seimon (#7352) üzenetére


fPApi
őstag

Nem azért, de choco01 "gondolom nem elérhető ott az optika" írása a most-ra vonatkozik, míg a Te "már szinte elérhető" mondatrészed meg azt jelenti, hogy jelenleg még nem. Már majdnem, de most még nem. Tehát akinek prompt most kell, annak még nem érhető el.

(#7358) blacika válasza twollah (#1) üzenetére


blacika
tag

Szia,
frissítheted pl Ócsát, mert ott már van telekom, és Dabas sárit is.
Tegnapelőtt a kábelhúzó srác azt mondta(Dabas Vásártérnél), hogy február végére behúzza teljes Dabast, és ott akkor már rövid időn belül mindenhol lesz.
Az útiterve február után: Monor, Alsónémedi.
Üdv

(#7359) #84221696 válasza blacika (#7358) üzenetére


#84221696
törölt tag

Dabas Sáriban még csak megrendelhető a telekom, de a szolgáltatás még nem él.

(#7360) #84221696


#84221696
törölt tag

Tegnap kaptam egy érdekes levelet a telekomtól. Nekem elég kínai. Itt a szövege, segíthetnétek megfejteni! :D

"Ezúton szeretnénk tájékoztatni, hogy a megrendeltés műszaki vizsgálatakor megállapítottuk, hogy a telefonján korábban olyan szolgáltatás került berendezésre, amelyet ahhoz, hogy az új szolgáltatás működése zavartalan legyen, sajnos, le kellett szerelnünk."

Ez mi ez? Valaki goole translationt használt vagy csak jó cuccot szívott?

A megrendelésszám az megegyezik az intermet megrendelésemmel, amire pl, a tabletet is kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#7361) PAUBEN


PAUBEN
tag

Hali!
bocsánat h ide irok ezzel kapcsolatban. router: TL-WR1043ND
Upc monortelem van 12/1.5 , nálatok a routerben mekkora az mtu mérete?
1480/1492 100% packet lostot ír...

[ Szerkesztve ]

(#7362) bigdady válasza PAUBEN (#7361) üzenetére


bigdady
nagyúr

NEkem asszem 1492

(#7363) blacika válasza #84221696 (#7360) üzenetére


blacika
tag

Hali,

és mit mondanak mikortól él?
Üdv

(#7364) #84221696 válasza blacika (#7363) üzenetére


#84221696
törölt tag

Állítólag akkor indul a szolgáltatás, amikor egész Dabast bekábelezték.

(#7365) berbatov2 válasza #84221696 (#7360) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ne aggódj ugyanez jött nekem is és fogalmam sincs mi ez.
Ide is bemásoltam volna, de reménykedtem, hogy te is kaptál ilyet és te is rá fogsz kérdezni itt:)

(#7366) blacika válasza berbatov2 (#7365) üzenetére


blacika
tag

Balázs te vagy ez?

(#7367) #84221696 válasza berbatov2 (#7365) üzenetére


#84221696
törölt tag

Nem aggódom, csak kicsit értetlenül olvastam a levelet. :D
Gondoltam, hogy nem én vagyok a kivételezett, hogy ilyen szép levelet kapok. Kíváncsi vagyok, hogy mit akart ezzel a telekom. :)

(#7368) asdf_ válasza #84221696 (#7360) üzenetére


asdf_
veterán

Na, akik ilyeneket kuldenek, azokat rugnek ki elsonek egy cegtol. Mert mit csinal ezzel? A juzer nem tudja, hogy mi van, es felhivja, terheli az ugyfelszolgalatot ezzel. Tokfoloslegesen. Csak le kellett volna irni, hogy mi van. Nekunk is kuldott egyszer a Telenor egy szamlat, es hozzacsapott meg 1500 forintot, mert a mult honapban hibasan mukodott a szamlazasi rendszeruk (ez persze nem volt kideritheto a tetel megnevezesebol). En meg termeszetesen irtam nekik, hogy azert ize, bemondasra nincsen gol, tessek szepen mar elmagyarazni, hogy mi is van. Aztan kesobb valaszltak, hogy mittudomen, a vezetekes iranyba meno hivasokat csoporton belulinek szamlaztak, vagy valami ilyesmi. En meg persze mondtam, hogy bakker, ezt kellett volna irni mar elsore is, ekkor en eloveszem a mult havi szamlat, megnezem, latom, hogy je, tenyleg, es mar tul is vagyunk rajta. Igy meg tokfoloslegesen turaztattam az ugyfelszolgalatot.

(#7369) Intruder2k5 válasza PAUBEN (#7361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

PPPoE esetén 1492, DHCP kapcsolatnál pedig 1500 az alapértelmezett MTU!

(#7370) PAUBEN válasza Intruder2k5 (#7369) üzenetére


PAUBEN
tag

PPPoE 1492 érték korrekt is?

(#7371) Intruder2k5 válasza PAUBEN (#7370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, annyi kell, hogy legyen! Ezt csak probléma esetén szokták elkezdeni piszkálni (csökkenteni), de a legtöbb esetben nem sok eredménnyel...

(#7372) berbatov2 válasza #84221696 (#7367) üzenetére


berbatov2
senior tag

Gondolom akkor megy a hivas az ugyfelszolgalatra?

(#7373) koháry válasza blacika (#7358) üzenetére


koháry
tag

Áldassék a neved mint a jó hír hozójáé, itt Monoron már nagyon vártuk ezt a mondatot. :DD :K

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#7374) seimon válasza blacika (#7358) üzenetére


seimon
tag

Több brigád is van, Örkényről már tervezet van a HFC ügyvezető igazgatója szerint! Én nem kérdeztem hogy hova mennek ők írták hogy az itteni brigád marad itt.

(#7375) puma72 válasza koháry (#7373) üzenetére


puma72
tag

Igen-Igen :DD :DD
Monor azt hittem már kimarad a Rohadt Maffia UPC végett!
Már ha itt lennének is késő volna.
Na a UPC akkor cicin lesz :C

Számom +36205747193

(#7376) gabrielarky


gabrielarky
tag

Sziasztok!

Gomba községben kb. másfél hónapja van működőképes TCOM optika. Engem most csütörtökön kötöttek be.

Tapasztalatok:

- A net tényleg brutál. 50 MBiT / 5 MBiT csomagra fizettem elő, hozza a sebességet rendesen, speedtest.net szerint is, sőt a feltöltésem valójában 25MBiT. A gyakorlatban: download kerek 6 MByte / sec, upload kerek 3 MByte /sec (Filezzilla FTP klienssel teszteltem több itthoni szerverre) :)

- A tv box megoldás annyiból szívás, hogy egy kissé gagyi távirányító van hozzá (a tévééhez képest eléggé). Mivel UPC esetén media cardom volt, használhattam a csatorna váltásra, listára mindenre a tv saját távirányítóját. Ezen túl sajnos csak max a ki / be kapcsolásra fogom használni, illetve arra ha váltogatni kell a médialejátszó, játékkonzol és tcom doboz között hogy melyiket lássam a tévén.

- Csatornák: Spórolás okán kisebb csomagokat választottunk, kevesebb az adó mint UPC-n volt (19ezer helyett 14 ezer a tv,net,vezetékes telefon) Valószínűleg 2 hónap múlva bővíttetni fogjuk, akkor anyagilag már nem olyan sok differencia lesz UPC és TCOM között, ha csak az nem, hogy 2 helyett 3 media boxunk van az árban, szóval végeredményben emiatt is jobb a TCOM ha valakinek ez szempont. Doboz nélkül amúgysem lesz tévé, még UPC sem jövő nyáron mikor megszűnik teljesen az analog adás.

- Képminőség: Itt sajnos felemás érzéseim vannak. A TCOM-os adók (HD) képei kissé olyanok mintha valami enyhe fátyol lenne rajtuk, nem olyan éles a kép mint UPC esetében, a bekötéssel biztos nincs gond és a tévével sem, mivel még él a UPC és váltogatok közöttük, úgy hasonlítom össze.

Csak érdekességképpen viszont annyit hogy a nem HD BabyTV esetében (tudom nem mérvadó) viszont látszik, hogy a UPC adása enyhén"szemetes" apró kis tömörítésből adódó foltok vannak (ha jobban megnézed) a TCOM-on viszont ugyanazon a csatornán nem tapasztaltam ilyet.

Összegezve tehát:

Net: 10 / 12 :) (UPC: 10/5, mivel a 12.5MBiT / 1.5MBiT stabilan maxon ment évekig, de árban lehúztak)
TV képminőség 10 / 7 (UPC 10/9)
TV Kezelhetőség: 10/6 (UPC 10 /10 a mediacard + saját távirányító miatt).

Valaki tudja esetleg: Semmilyen lehetőség nincs TCOM esetén Mediacardos megoldásra? Megértem, hogy az extra szolgáltatások és az IPTV dolog miatt van ez a doboz, de hátha, nekem nincs annyira szükségem pl. adások felvételére, azt tévével is megtudtam oldani :) )

[ Szerkesztve ]

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#7377) seimon válasza gabrielarky (#7376) üzenetére


seimon
tag

Az IPTV hazánkban eléggé népszerűtlen, viszont pl. Németországban a legelterjedtebb dolog. A legnagyobb technikai fejlődés ebben a szegmensben lesz, ha még most nem is kiforrott a dolog. Technikai megvalósítása miatt gyakorlatilag sokkal jobb szolgáltatói szemszögből is.

Még ezekre nincs megoldás. Médiacard is lesz előbb utóbb, most már 2 HD csatorna lehet, ami szintén haladás. A képminőség is fog javulni, nem is keveset. Majd meglátod. IPTV-nek nagy előnye van főleg hogy a nagyobb nyugati országokbna ezt preferálják. És amit preferálnak vagy amiben van a jövő, azt fogják majd szépen fejleszteni.

(#7378) #84221696 válasza gabrielarky (#7376) üzenetére


#84221696
törölt tag

Köszi szépen a beszámolót. Engem tulajdonképpen csak az internet érdekel. A tv az nem nagyon. Upc directnél vagyok, aztán ősszel meg váltok műholdas digire. Nekem kell a digisport hd-ben a bajnokok ligája és a premier leauge miatt. :)

(#7379) asdf_ válasza gabrielarky (#7376) üzenetére


asdf_
veterán

Doboz nélkül amúgysem lesz tévé, még UPC sem jövő nyáron mikor megszűnik teljesen az analog adás.

Info?

(#7380) mlinus válasza seimon (#7377) üzenetére


mlinus
őstag

a telekom fizetett hírdetését olvashattuk :D

(#7381) #84221696 válasza asdf_ (#7379) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ilyet hallottam én is. Egy upc szerelő mesélte, amikor kikötötte a melóhelyen az analógot, hogy megszűnik majd.

(#7382) seimon válasza mlinus (#7380) üzenetére


seimon
tag

na ha ez nem személyeskedés akkor semmi... :D

Szimpla tények, ajánlom a wikipediát áttanulmányozni, meg a NMHH-t.

(#7383) mlinus válasza seimon (#7382) üzenetére


mlinus
őstag

Azt nagyon kétlem, hogy a wikipedia vagy az NMHH azt tényszerűen megírná, hogy mennyire jobb lesz a telekom iptv-je. 2006ban startolt, szóval nem mondanám, hogy nem volt ideje "kiforrni", viszont amíg alig 10mbit tudó dsl vonalakon illetve iptv nélkül is agyonterhelt docsis hálón erőltetik, addig biztos nem fog fejlődni, márpedig ezek a problémák már egy jó ideje fennállnak. Németországban azért jó, mert agyba-főbe nyomatták az optikát, itthon viszont már évek óta totyog a telekom optika terjeszkedése.

[ Szerkesztve ]

(#7384) seimon válasza mlinus (#7383) üzenetére


seimon
tag

NMHH statisztikát írt le csak, Wikipedián pedig leírták miért szeretik az IPTV-t.

Tény hogy nem rézhálózaton a jó. De optikán azon nagyobb jövője van mint a sima UPC által használt TV-nek.

(#7385) gabrielarky válasza mlinus (#7383) üzenetére


gabrielarky
tag

"Németországban azért jó, mert agyba-főbe nyomatták az optikát, itthon viszont már évek óta totyog a telekom optika terjeszkedése."

Arról nem tudom hallottál-e, hogy az állam kötelezettséget vállalt az EU felé, hogy 2018ig a legutolsó faluban is legalább 30 MBiT szélessáv jut egy emberre. Ehhez kell kivitelező is, tehát leszerződött a T-COM-mal akik azt hiszem EU-s lóvét is biztosan kaptak rá. Ami infót össze tudtam szedni a 29-es körzetben emberektől, igazából múlt tavasszal indultak be kb. durván a kiépítések, és pont hogy optikán, amit te pozitív példaként hozol, hogy azért tud működni a Németeknél (ugyanezért működik itt is) Gombára is július / augusztus környékén jöttek és tudomásom szerint kb. 3 hét alatt építették ki a 3000 fős községben.

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#7386) seimon válasza gabrielarky (#7385) üzenetére


seimon
tag

Gyakorlatilag annyi pénzt kapnak hogy a kisvárosok bekebelezése nekik ingyen van :D

(#7387) #84221696 válasza seimon (#7386) üzenetére


#84221696
törölt tag

Azt hiszem, nekünk mezei juzereknek teljesen mindegy, hogy honnan szerzik a lóvét a hálózat kiépítésére. Nekünk egy valami számít (vagyis kettő), legyen konkurencia a jelenlegi szolgáltatónak, illetve az, hogy a lassan nyugdíjas korú adsl átadja a helyét valami újabb, jobb technológiának. :)

(#7388) seimon válasza #84221696 (#7387) üzenetére


seimon
tag

A jelenlegi szolgáltató és az optikai net az egymással nem konkurencia :D

Ellenben a telekom is hiénán árulna :o

Jelenleg egy öskövületet használunk amit érdemes lenne már nem is szétszedni, hanem felrobbantani, mert mint egy épület elég bomlásveszélyes :D

(#7389) axton válasza gabrielarky (#7385) üzenetére


axton
tag

te meg arról hallottál-e, hogy a telekom visszavette minden csomagjának a garantált sebességét, az optikánál a max sebességet pedig ki se írnják már feltöltéshez. :D Ja, és a fél éve elérhetetlen online ügyfélszolgálat, hatalmasak a leépítések és lassan minden szerelő alvállalkozótól van. Szerinted 2018-ig a meglévő rezet mindenhol kicserélik? A röhej az hogy ez a cég még sűrűn lakott helyre nem húzott optikát, pedig már 2007 óta van nekik talán. Inkább menjen budapest közepén a szerencsétlnnek 2 mbittel az adsl-e ha be van kapcsolva a tv, mert már az iptv-t is rákényszerítik mindenre, pedig a hálózati készültség kb a béka segge alatt van. ja, és arról nem is beszélve hogy 2015 elején, van olyan hely még mindig a ktv hálójukon ahol nincs 8 csatorna az egész cmts-ben!!!! úgy hogy erre még rájön az iptv is.

békát nyelek ha 2018ra mindenhol 30mbit lesz, de még akkor is ha egész bp területén.

(#7390) #84221696 válasza seimon (#7388) üzenetére


#84221696
törölt tag

Leszedik azt a kábelrengeteget, leadja a méhbe az upc és simán meg lesz a lóvéja az optikára vagy akármire. :DDD

(#7391) seimon válasza axton (#7389) üzenetére


seimon
tag

Budapest egy speciális eset, mert a törvényi szabályozás úgy írja elő:

"Adott helyszínben garantálni kell a 30mbites elérhetőséget" - Ez lehet akár Telekom, Digi, UPC, Lacinet, vagy Slowmotion, de akár geopárduc is, vagy törvénytelen öshalom.

És mivel Budapest mondhatni hogy célközpont, és a Digi arra terjeszkedik épp, ezért pl. Budapestbe nem éri meg belefektetni. Részben azért sem, mert a Digivel versengeni nehéz, részben meg azért sem, mert ott így már teljesülnek a technikai feltételek.

Másodrészt:

Dabasi kistérség van fókuszban, és Alsónémedi. Előbbinél már csak egy DÉMÁSZ megállapodás hiányzik többi engedély folyamatban, ha megvan ugornak is a szerelők az ablakon. Ez annyira nem spúr cég, hogy ne legyen alkudozóbb mint anno a Digi, mert ott azért bukott a helyzet, mivel a Digi nem volt hajlandó az alacsony árrés miatt, X összegnél többet adni.

Hernád lehet még fókuszban, mivel ott nincs DÉMÁSZ, hanem ELMŰ van ha nem vagyok másnapos. :D

Monor viszont a fentebbi hírekkel ellentétben sehogy nem került még képbe. Részben azért sem, mert amíg nincs megállapodás a Démásszal addig oda se tudnak menni, illetve ott még engedélygyűjtés se nagyon kezdődött el.

Amit még lefelejtettem egy 3000-5000 fős várost kb 3-4 hét alatt lefednek. És egyszerre több helyen is tudnak dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#7392) kabelmania27 válasza gabrielarky (#7376) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
UPC médiacard előnye hogy nem kell box.

[ Szerkesztve ]

(#7393) seimon válasza kabelmania27 (#7392) üzenetére


seimon
tag

ez a válasz arra a kérdésre, hogy a telekomnál hogy oldható meg a mediacard egy nagy nulla. inkább le se írtad volna.

Viszont a wifi előnye hogy nem kell kábel ugye? Ha válaszolsz egy kérdésre, akkor az legalább kapcsolódjon már a posthoz. Mert már megint promózod a UPC-t mikor ő már hűséget vállalt egy Telekomos szolgáltatásra.

(#7394) kabelmania27 válasza seimon (#7393) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ez nem promózás hogy leírom hogy szvsz a médiacard egyszerűbb mint iptvzni, bejön a koax annyifelé osztja el az ember ahány felé szeretné tekintsünk el attól hogy kódoltak-e a dvb-c adások vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#7395) seimon válasza kabelmania27 (#7394) üzenetére


seimon
tag

de elolvastad a kérdést? mert szerintem nem. De idézem akkor:

"Valaki tudja esetleg: Semmilyen lehetőség nincs TCOM esetén Mediacardos megoldásra? Megértem, hogy az extra szolgáltatások és az IPTV dolog miatt van ez a doboz, de hátha, nekem nincs annyira szükségem pl. adások felvételére, azt tévével is megtudtam oldani :) )"

Még mindig nem értem, hogy kevered ide a UPC-t.

(#7396) Hunreal


Hunreal
tag

Sziasztok,

Gyors szőke kérdések: a Telekomnál és a Diginél a tv, internet+telefon egy darab kábelen jön be az oszlopról a házba (ha igen, akkor milyen kábelen?), vagy a tv+net egybe, valamint egy másik kábelen (telefonkábel?) a telefon?

És még eszembe jutott kérdés: az oszlopról közvetlenül a házba csak netes (+ telefon?) kábelt húzzák be és kész? Szóval behúznak egy darab kábelt, ami közvetlenül a szobában lévő modembe dugnak és kész is?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7397) seimon válasza Hunreal (#7396) üzenetére


seimon
tag

Telekomnál és a Diginél is elvileg egy kábelt húznak be (optikai) a modembe, majd az a központi modemből mennek a kábelek szanaszét. TV mediaboxába illetve a Routerbe + a telefonba. Olyan az a modem mint egy router. Árammal müködik persze.

(#7398) mlinus válasza seimon (#7391) üzenetére


mlinus
őstag

elég nagy tévedésben vagy, ha szerinted budapest már le van fedve 30 mbittel - nagyon sok helyen, belvárosokban is, a telekom az egyetlen elérhető szolgáltató, kőkemény 5-10mbittel max.

(#7399) seimon válasza mlinus (#7398) üzenetére


seimon
tag

Nem azt mondtam hogy mindenhol le van fedve, csak azt mondtam hogy a Digi jelenleg intenzíven terjeszkedik arra, és a UPC is.

(#7400) bakko92


bakko92
csendes tag

Ez mind tök jó, de mi a helyzet Újhartyánnal?
Állítólag januárban kéne elkezdeni a kiépítést, de eddig még nem vettem észre semmilyen változást!
Valiki tud infót mondani ez ügyben!
Előre is köszönöm :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.