Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) spirit007 válasza Sutty66 (#6246) üzenetére


spirit007
senior tag

Pontosan így van és megjegyzem szerintem elképesztő, hogy semmilyen kedvezmény nincs ha további 1-2 év hűséget vállalnék.
Mellesleg változtak a "feltételek" is, pl. a korábbi trükk: telefon lemond 3 hónapra, majd újra szerződés - nem működik.

(#6252) kabelmania27 válasza Sutty66 (#6246) üzenetére


kabelmania27
félisten

Hívd fel az ügyfélszolgálatot és mond, hogy szeretnéd lemondani (tv/telefon vagy az egészet) mert UPC-re váltanál. Pár nap múlva hívni fognak az okoscsomag ajánlattal.
spirit007: Te is próbáld meg ezt.

(#6253) seimon


seimon
tag

Ráírtam a Berotelre, szerencsére valóban ők fognak szolgáltatni (remélhetőleg kiegyesúlyozottabb csomagokkal mint a szutyok T).

Azt igérték hamarosan minden kikerül az oldalukra a szolgáltatások menüpont alá.

[ Szerkesztve ]

(#6254) choco01 válasza seimon (#6253) üzenetére


choco01
addikt

Miért szutyok T?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#6255) wmati válasza choco01 (#6254) üzenetére


wmati
addikt

Gondolom számára kedvezőtlen árak sebesség stb

(#6256) seimon válasza choco01 (#6254) üzenetére


seimon
tag

Csökkentés előtt se voltak vonzóak a feltöltési sebességek, most csökkentés után sem azok.
Sőt... Ezen sebességek mellett maradnék ADSL-nél.

(#6257) platypushun


platypushun
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem/kérésem lenne, hogy valaki ismer olyan T-s üzletkötőt, aki Nagykáta környékén tevékenykedik és esetleg meg tudná adni az elérhetőségét? Köszönöm

(#6258) fsdb válasza platypushun (#6257) üzenetére


fsdb
aktív tag

Ő
Nemrég próbáltuk elérni, de nem sikerült. Lehet csak üzletkötésen volt.
Írd már meg ha valamit sikerült összehozni.
(Lassan vége a hónapnak, ha addig nem lesz más, én is itt kötök ki.)

[ Szerkesztve ]

(#6259) Burrit


Burrit
tag

28.-án 08:00-10:00 között jönnek hozzám kötni, ( Szentmártonkáta ) előbb nem tudtak. Iptv családi + HD 3 tv-re, Optinet 120/10! Valahogy kibekkelem addig!

(#6260) Intruder2k5 válasza Burrit (#6259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Iptv családi + HD 3 tv-re"

De ez ugye tiszta, felvilágosítottak róla?
http://www.t-home.hu/lakossagi/tv/vezetekes/interaktiv/csaladihd

VDSL-, optikai és kábelhálózatok által lefedett területeken legfeljebb 2 db további vevőegység bérelhető a szolgáltatótól. (Ez esetben a HD adás egy időben csak egy vevőegységen fogható.)

(#6261) Burrit válasza Intruder2k5 (#6260) üzenetére


Burrit
tag

Nem világosítottak fel, de tudtam. Nem is akartam HD-t, de havonta 300ft-al drágábban kaptam meg, így nem igazán érdekelt, akkor legyen!

(#6262) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#6260) üzenetére


kabelmania27
félisten

Korábban én is leírtam ugyanezt.
Burrit: Idővel ki lesz cserélve a másik két készülék is aztán érinteni fog ez a probléma.

(#6263) Burrit válasza kabelmania27 (#6262) üzenetére


Burrit
tag

Engem nem, mert nem nézek tv-t! A család többi tagjának elmondtam, hogy mi a dörgés, majd ők veszekszenek ki nézze hd-ba a műsort!

A mostani beltériken sem lehet még usb-ről filmet lejátszani?

[ Szerkesztve ]

(#6264) kabelmania27 válasza Burrit (#6263) üzenetére


kabelmania27
félisten

Oké, legrosszabb esetben két év múlva visszaviszed a tévét UPC-hez, lehet kapsz visszaváltási kedvezményt.
USB porttal max telefont tudsz tölteni vagy még lámpát használhatsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#6265) Burrit válasza kabelmania27 (#6264) üzenetére


Burrit
tag

Most derült ki, hogy az egyik unokatestvérem T-s üzletkötő, ezt az egész hacacárét féláron is megúszhattam volna a kedvezményével, de majd 2 év múlva!

Nem baj eddig is össze volt kötve a pc-vel a tv, akkor ez nem fog változni!

[ Szerkesztve ]

(#6266) kabelmania27 válasza Burrit (#6265) üzenetére


kabelmania27
félisten

Főleg ha az áram/gázt T-hez viszed+va 30-as mobilszámod, akkor jöhet minden egyszámlán.

[ Szerkesztve ]

(#6267) Burrit válasza kabelmania27 (#6266) üzenetére


Burrit
tag

No igen, ki is jött belőle az üzletkötő, átakart téríteni a t-mobilhoz, de sajnos 1998 óta telenoros vagyok 6 telefonszámmal a nevemen ebből 5 előfizetés, inkább maradok! ;)

Nekem csak az internet számít 1000ft plusszért 15x gyorsabb netem lesz, semmi más nem érdekel. A mostani tv műsörok színvonala elég kiábrándító, néha nézek egy kis Discoveryt vagy valami sport műsort, de ez is maximum egy hónapban egyszer kétszer fordul elő!

Van esetleg amit tudnom kell az optinetes modemről?

Jelenleg egy tplink router van a upc-s modemmel és egy ap router, a jel javítása érdekében. Valamit másképp kell csinálni a T-s modemnél?

[ Szerkesztve ]

(#6268) Intruder2k5 válasza Burrit (#6265) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs 8 napos elállási jogod? Szerintem tuti kell lennie ilyennek, végül is még be sem kötötték!

(#6269) Burrit válasza Intruder2k5 (#6268) üzenetére


Burrit
tag

Nem variálok már, nem szándékozom velük szerződést bontani 2 év után, ha csak nem jön addig más szolgáltató, jobb ajánlattal. Majd 2 év után faragunk az áron!

(#6270) kabelmania27 válasza Burrit (#6267) üzenetére


kabelmania27
félisten

Telkomos hgw-nél előfordul hogy gyenge a wifi, ezért mehet a router a hgw 1-es lanportjába 2,3,4-be pedig az iptvboxok. Routeren a csatlakozásnál pppoe-ról dynamic-ra kell átállítani a wan csatlakozást.

[ Szerkesztve ]

(#6271) Burrit válasza kabelmania27 (#6270) üzenetére


Burrit
tag

Rendben, akkor mindent ugyan így, mint most! Kivéve a pppoe-t!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6272) kabelmania27 válasza Burrit (#6269) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nincsmit!

[ Szerkesztve ]

(#6273) Burrit válasza kabelmania27 (#6272) üzenetére


Burrit
tag

Nyilván én sem vagyok saját magam ellensége, de az unokatestvérem sem állt igazán úgy hozzá, ahogy kellett volna, miután kiderült, hogy rendeltem. Ment a huza-vona, hogy majd törli a megrendelést stb... aztán ő mondta, hogy majd ha lejár a hűségem. Könyörögni nem fogok neki.

(#6274) kabelmania27 válasza Burrit (#6273) üzenetére


kabelmania27
félisten

Okés, nem kellett volna egységesíteni. Vicces optikán az 1Megabites feltöltés:D
Műsorokkal kapcsolatban egyetértek nagyon sok a reklám...

[ Szerkesztve ]

(#6275) wmati válasza kabelmania27 (#6274) üzenetére


wmati
addikt

Elméletileg 10 et kap de volt aki azt írta hogy csak adminisztrációs dolog és akkor ő 50 et kap.

(#6276) kabelmania27 válasza wmati (#6275) üzenetére


kabelmania27
félisten

Okés, 10/0,5 és 20/1-es csomagra gondoltam.

(#6277) kabelmania27 válasza wmati (#6275) üzenetére


kabelmania27
félisten

Dupla.
0,5 Mbit/s 1 Mbit/s 5 Mbit/s 5 Mbit/s 10 Mbit/s ír ki az oldal, új ügyfél nem biztos hogy tudja pl 50-es feltöltés lehet 120-nál.

[ Szerkesztve ]

(#6278) wmati válasza kabelmania27 (#6277) üzenetére


wmati
addikt

Rezesek miatt a leg kisebb adatok vannak kint ami meg rézen. Nehéz kérdés olvastam olyat is hogy a hálózattól függ ha az bírja pl optika akkor kap 50 et. Pasz nem tudom.

(#6279) Intruder2k5 válasza wmati (#6278) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Viszont ha az ÁSZF-ben 1 van, meg a szerződésben is 1 van, akkor gondolom a garantált van vagy 256K, és akkor optika esetén is ez alatt van jogalapod reklamálni, kötbérigényt benyújtani, stb...

(#6280) Burrit válasza wmati (#6278) üzenetére


Burrit
tag

A 10 is több mint 10x gyorsabb, mint a jelenlegi 0.75. Mondjuk az 50-nek jobban örülnék. Még egy hét teszek fel mindenről képet, plusz sebesség tetsztet!

Nyilván az első időkben, minden hiper szuper lesz, sávszélesség, ping stb... majd ha több felhasználó lesz, nyilván romlani fog!

[ Szerkesztve ]

(#6281) kabelmania27 válasza Burrit (#6280) üzenetére


kabelmania27
félisten

Elfelejtettem leírni, hogy a 120-as sebesség csak akkor lesz meg ha gigabites a routered wan portja.
Optikán ritkán fordul elő lassulás.

[ Szerkesztve ]

(#6282) grkalimari válasza Burrit (#6280) üzenetére


grkalimari
csendes tag

Várom a képeket meg a infókat, aztán lassan majd Én is átállok :)

(#6283) Burrit válasza kabelmania27 (#6281) üzenetére


Burrit
tag

Egyértelmű!

(#6284) kabelmania27 válasza Burrit (#6283) üzenetére


kabelmania27
félisten

Okés nekem is csak úgy gondoltam nem volt 100%-os a tájékoztatás ezért biztos ami biztos alapon leírtam:)

[ Szerkesztve ]

(#6285) Burrit válasza kabelmania27 (#6284) üzenetére


Burrit
tag

0 volt a tájékoztatás. Elolvastam, megrendeltem!

De köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6286) kabelmania27 válasza Burrit (#6285) üzenetére


kabelmania27
félisten

Úgy értettem, hogy kérdésedre nem írtam 100%-os választ.
Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#6287) Burrit


Burrit
tag

Egy kérdés:

Mindenképp a hgw portjából kell mennie az iptv kábelének? A problémám az, hogy mivel nálam van a pc, oda kerül a hgw, de ugye 3 tv-re lesz iptv. A másik két készülékhez, hogy eljusson az én szobámban kábelrengeteg lenne. Külső dobozból nem megoldható az osztás?

(#6288) wmati válasza Burrit (#6287) üzenetére


wmati
addikt

De megoldható, csak nem szereti a cég.

(#6289) Burrit válasza wmati (#6288) üzenetére


Burrit
tag

Na ez lesz az amit én pont lesz*rok, és akkor még a sógornőmet nem is ismerik, na ott lesz kukacoskodás! :)

(#6290) poli27 válasza Burrit (#6287) üzenetére


poli27
veterán

Milyen külső dobozra gondoltál?Mindenképpen a hgwtől kell kábelezni esetleg powerline al tudod megoldani!

(#6291) Burrit válasza poli27 (#6290) üzenetére


Burrit
tag

Fogalmam sincs. Bármilyen megoldás érdekelne, amit ők bekötéskor kivitelezni tudnak, hogy ne legyen keresztül kasul, kábel a szoba!

[ Szerkesztve ]

(#6292) Burrit válasza Burrit (#6291) üzenetére


Burrit
tag

A fő problémám az, hogy a szobák elrendezése és a tv-k elhelyezkedése miatt, két olyan fal is lenne, ahol egyszerre 3 vezeték futna párhuzamosan. Ez esztétikailag nem túl nyerő. Nem ismerem az optikai rendszereket. Azt hittem elég a tv-nek az optikai szál, plusz a beltéri amit adnak hozzá, mint egy koaxos rendszernél, mert így a házon kívül egy sima osztással oda lehetne vinni, az optikai szálat a szobákhoz, hozzám meg csak egy szál jönne be.

(#6293) asdf_ válasza Burrit (#6292) üzenetére


asdf_
veterán

Szerelesileg viszont a legnyerobb, mert egyetlen kabelcsatornaban harom kabel is fog futni, ergo sokkal kevesebb kabelcsatornat kell felfurni :D

(#6294) Burrit válasza asdf_ (#6293) üzenetére


Burrit
tag

Nem szándékoztam kábelcsatornázni. Most rakok le új padlószőnyeget, a 3mm-es optikai kábelt, elvittem volna a szőnyeg és a szegő találkozásánál. De majd valahogy megoldom.

(#6295) kabelmania27 válasza Burrit (#6287) üzenetére


kabelmania27
félisten

Gigabites switch-el egyszerűen el lehet osztani az iptvportot.

(#6296) Burrit válasza kabelmania27 (#6295) üzenetére


Burrit
tag

Mindegy majd megoldom. Bár nem értem, hogy ha van beltéri minden tv-hez, akkor miért kell elöször a hgw-be csatlakozni és onnan a beltéribe!?

(#6297) kabelmania27 válasza Burrit (#6296) üzenetére


kabelmania27
félisten

Mert az optikai kábel először a hgw-be megy onnan már utpkábel megy az eszközökhöz ezért írtam hogy a tévét hagyd UPC-nél

(#6298) wmati válasza Burrit (#6296) üzenetére


wmati
addikt

Mert Hgw be megérkezik a réz koax optika akármi és onnan utp vel megy a beltéribe.

(#6299) Burrit válasza kabelmania27 (#6297) üzenetére


Burrit
tag

Na basszus így már világos!

Köszönöm! Majd két év múlva okosabb leszek!

Elnézést a tudatlanságomért, eddig a kábel tv volt az Isten, meg az adsl!

[ Szerkesztve ]

(#6300) #84221696 válasza Burrit (#6299) üzenetére


#84221696
törölt tag

UPC előfizetőként nekem is a kábel tv és az adsl az isten. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.