Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) asdf_ válasza mexel (#13000) üzenetére


asdf_
veterán

Azert mert a Digi megvett egy szolgaltatot, attol meg miert kene hirtelen ugyanazt nyujtania ugyanannyiert mint barhol mashol? Varazsutesre hirtelen ezzel ott terem az uvegszal is minden megvett elofizeto lakasaba is (vagy akar csak a digi kozponttol a helyi fejallomasra) es lecserelodik a teljes halozati infrastruktura? Ha a halozat olyan allapotban van, hogy "digisiteni" lehet, akkor megteszik majd (bar koaxra 2019-ben en egy fillert nem koltenek), de ez azert nem ugy szokott menni, hogy amint megszaradt a tinta a szerzodesen varazsutesre felfordul minden. A HFC-t masfel honapja megvette a Kalasznet, ugyanannyit fizetunk ugyanazert (a Kalasznetnel ahany szolgaltatot megvettek, annyifele csomag van, annyifele aron, es hogy kontextusba helyezzuk, Kalasznet=Magyar Telekom), ugyanugy hfc-s ip-t kapok stb.
Az is lehet, hogy a Digit te magad, mint elofizeto mocskosul nem erdekled, es marhara nem az elofizetok voltak a lenyeg, onjaroban megy minden tovabb, es nem is foglalkozik veletek majd semmit, hanem mondjuk egy epulet, egy ingatlanterulet, az infrastruktura valamely resze, egy engedely (hogy is lett telefonszolgaltato a UPC? megvette a Monortelt, amely mar az volt, telefonkozponttal, engedellyel, madzaggal az orszagos rendszerbe)

[ Szerkesztve ]

(#13002) mexel válasza asdf_ (#13001) üzenetére


mexel
veterán

Nem lenne gond ha nem digi előfizetőként adnák ezt. Felőlem megveheti, miért ne. De akkor hogyan adja digi előfizetőként a szolgáltatást olyanra ami nincs a listában? Vegyék meg a háttérben és menjen tovább a komjáti néven. De digi előfizetőként fura lesz hogy a 29-es körzetben a digi előfizetőinek nem az a szolgáltatás jár mint máshol. Nekem csak ez a fura.
Így a digi nem tett semmit csak az ölébe hullott sok előfizető úgy hogy semmit nem tett. Viszont éppen akkor amikor az upc kiépített mindent. Eddig miért nem kellett nekik?
Félreértés ne essék: én szeretem a digit és otthon ( ahogy mondtam én nem a 29-es ben lakom) digis vagyok és nem is váltanék, és nem szeretnék nagyon ismét upc-s lenni. A digit jó szolgáltatónak tartom ( kopp-kopp).

És éppen ez az amit a végén írtál: kezdődik ugyanaz mint amit az upc csinált a monortellel? Mert akkor itt évekig megint nem lesz semmi más csak UPC és egy diginek nevezett valami ami mégsem az.

Mindegy hagyjuk a témát, valószínűleg csak nekem furcsa ez, maradjon így minden.
Azért írtam le mert én érdekesnek találtam ezt a dolgot , nem akarok sem meggyőzni senkit arról hogy ez jó vagy nem jó, és vitát sem akarok, tulajdonképpen magasról teszek rá. ( már bánom hogy megemlítettem)
Ha az ottani előfizetők szerint ez így tuti hát legyen.

[ Szerkesztve ]

(#13003) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Érdeklődésképpen kérdezem, hogy akinek "INTERNET 500 OPTIKA" csomagra van előfizetése annak mekkora a tényleges, valós sebessége?
Nekem nem sikerült még csak megközelíteni sem a 300Mbit/s sebességet, se Wifin se vezetéken csatlakozva...
(Tudom, hogy a garantált sebesség az 100/5,5Mbit/s, de ez azért mégiscsak pofátlanság.)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13004) asdf_ válasza pvt.peter (#13003) üzenetére


asdf_
veterán

Van-e a UPC-s doboz és a gép közöt bármi egyéb hálózati eszköz, milyen proci, mennyi ram, SSD vagy HDD?

(#13005) bigdady válasza pvt.peter (#13003) üzenetére


bigdady
nagyúr

De ugye tudja a hálókártya vezetéken az -500-at, és ac-s a wifi is ugye?

(#13006) pvt.peter válasza asdf_ (#13004) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hali,

Nincs, közvetlenül csatlakozok a gigabites portokra, gigabites portokról.

Egyik laptop:
Intel Core i5-2410M @ 2.30GHz
SSD
8GB RAM

Másik laptop:
Intel Pentium B960 @ 2.20GHz
HDD
4GB RAM

Legtöbbször 100-150Mbit/s -os sebességet szoktam mérni :U

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13007) pvt.peter válasza bigdady (#13005) üzenetére


pvt.peter
őstag

Vezetéken tudja/tudná mind a kettő laptop hálókártyára az 500Mbit/s sebességet, ugyanis gigabites mind a kettő.
AC-s wifim van, Intel Dual Band Wireless-AC 7260 (7260HMW).

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13008) radio100jozs válasza pvt.peter (#13003) üzenetére


radio100jozs
őstag

Minden eleme tudja ezt az 500-as sebességet?

Elsőnek mérd ki, hogy UTP kábellel kötöd össze a számítógépet. De eleve a kábelnek Cat 5e, vagy nagyobbnak kell lennie, mert ah nem, akkor amx 100-at tud a kábel. A másik, hogy a hálókártya is gigásnak (1000-es) kell, hogy legyen, ne 100-as.
Ha itt megvan a sebesség, akkor jön a WiFi komponensek, na ott azért már nem biztos, hogy sikerülni fog 500-at összehozni. Eleve a számítógép/laptopokban sem nagyon raknak ilyen sebességre alkalmas modemeket, na meg interferencia, meg minden egyéb, ami a rádiós jelet korlátozza, zavarja, így ha biztosra akarsz menni, akkor csak is kábeles megoldás esetébe lehetséges az 500-as sebesség elérése.
Amúgy az új optikai hálózaton meg is vannak a sebességek, amit az UPC ír, eddig ezek a tapasztalatok.

(#13009) radio100jozs válasza pvt.peter (#13007) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ha belépsz a Connect Box menüjébe, akkor ott van egy Hálózat diagnosztika, vezetékesre nem hoz ki hibát, hogy valami elem csökkenti a sebességet?
A másik, hogy a Csatlakoztatott eszközök menüben legyen az vezetékes, vagy WiFi-s kiírja, hogy milyen a max sebesség a csatlakozásra, ott mit ír ki? Ha vezetékesen csatlakozol, akkor 1000-et kell írnia.
Harmadik, a számítógépben a hálózatok tulajdonságainál mit ír ki sebességre?

[ Szerkesztve ]

(#13010) bigdady válasza pvt.peter (#13007) üzenetére


bigdady
nagyúr

Cat5e?

(#13011) pvt.peter válasza radio100jozs (#13009) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm a válaszokat. Megvan a baki...
Kiderült, hogy az egyik laptop hálózati kártyája nem 1Gbites, hanem csak 100Mbites... vmiért rosszul emlékeztem.
Viszont a másik laptop (Intel Core i5-2410M @ 2.30GHz, SSD, 8GB RAM) 1Gbites hálózati kártyával is "csak" 200-220Mbit/s sebességet produkált.
Belépve CB menüjébe a Hálózati diagnosztikánál nem ír semmiféle hibát sem az ellenőrzés során.
A csatlakozott eszközöknél 1000Mbit/s -et ír ki, a hálózatok tulajdonságainál pedig 1Gbit/s -et.
Többszöri különböző napszakokban történt mérés során is csak 200Mbit/s körül mozgott a sebesség :/
Elképzelhető, hogy kevés a gép hozzá, hogy kihasználja a teljes sávot (nem tartom valószínűleg)?

(#13010) bigdady: jaja, Cat5e kábelt használtam.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13012) pvt.peter válasza radio100jozs (#13008) üzenetére


pvt.peter
őstag

A wifi komponenses részre válaszolva:
CB -nél csatlakoztatott eszközöknél 260Mbit/s -et ír átlagban, a hálózati eszközöknél 300Mbit/s -et ír (5GHz -en vagyok).
Viszont sebességmérésnél itt is ugyanannyi az érték mint vezetékes esetben.
Valószínűleg érdemes lesz felhívnom az ügyfélszolgálatot.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13013) -Philip- válasza pvt.peter (#13011) üzenetére


-Philip-
tag

Szia,

Hasonló adottságokkal rendelkező laptopon a Berotel1000 csomagján 960-970Mbps-t mérek szinte folyamatosan, tehát a laptop bírná.

Hibára nem tudod bejelenteni mert a garantált megvan, de ezek szerint a névleges 500Mbps-t közel sem tudja a szolgáltatásod jelenleg...

- Rallymania -

(#13014) radio100jozs válasza pvt.peter (#13011) üzenetére


radio100jozs
őstag

Akkor ott már az UPC vonalon lehet gond, hogy nem jön ki a 300 MBps, csak 200-220 körül. Lehet érdemes felhívni őket, mert ugye te nem 300-as csomagra fizettél elő, hanem 500-ra, és lehet "fenyegetni", hogy akkor kéred a 300-as csomagot, mert minek fizetsz 500-at, ha nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#13015) pinnacle


pinnacle
nagyúr

29-es körzetben, Monoron, optikai hálózaton milyen frekvencián érhető el a Gemini TV? Elméletileg a 322MHz-en, ( helyi TV-n) de ott nekem semmi sem jön be. UPC-nél azt mondták, hogy a 346MHz-en, de ott nekem csak HBO, meg code download van. Azt is mondták, lehet nálunk nem jön be, de az nem rajtuk, hanem a helyi TV-n múlik.

(#13016) bigdady válasza pinnacle (#13015) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem panasonicon be sem jön, de lg-n igen a másik szobában

(#13017) pinnacle válasza bigdady (#13016) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Múltkor is mondtad, csak nem sikerült megtalálni, hol mutatja a frekvenciát. Ezt lenne jó előhozni.

Nekem a DVB-C hangolási menü, Jel állapotnál van. Esetleg meg tudnád nézni, hogy Kézi hangolásnál, 322, 346MHz-nél van-e a Gemini TV? Szerintem a Panán is be fog jönni a frekvenciára keresve, csak ezt a LG magától is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#13018) bigdady válasza pinnacle (#13017) üzenetére


bigdady
nagyúr

LG nem mutatja panán meg be sem jön

(#13019) pinnacle válasza bigdady (#13018) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Milyen LG tv-d van? Megkérdezem a topikjában, talán elő lehet hozni ezt az adatot.

(#13020) bigdady válasza pinnacle (#13019) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lf630v

[ Szerkesztve ]

(#13021) pinnacle válasza bigdady (#13020) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ha tudod, nézd meg légy szíves.

(#13022) bigdady válasza pinnacle (#13021) üzenetére


bigdady
nagyúr

322000 khz

[ Szerkesztve ]

(#13023) asdf_


asdf_
veterán

A Gemini-s adasokat felrakjak youtube-ra, ami onnan erdekelhet, szerintem sokkal egyszerubb onnan, mint a tv-vel szenvedni :)

(#13024) pinnacle válasza bigdady (#13022) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor ez gond, hogy Monoron ezen nincs adás.

Köszi asdf_! Ez lesz a megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

(#13025) saucelori


saucelori
tag

Jövő hét Szerdán jönnek bekötni az új internetet Vasadon, legalábbis nálunk. Kíváncsi leszek mindenesetre, hogy milyen lesz :F A részletekről majd még írok. A mai naptól lehet megkötni a szerződéseket.

[ Szerkesztve ]

(#13026) Losicica


Losicica
csendes tag

Hozzám pénteken jönnek, és mivel magyar doksit nem találtam, azt meg nem tudom, hogy a svájcihoz hasonló-e a connect box, így az lenne a kérdésem, hogy a connect box a közvetlen érkeztető és szolgáltatás elosztó eszköz, így azzal számoljak, hogy annak ott kell dekkolnia ahol most bejön a cucc, vagy pedig ez már csak kábellel van tovább kötve, szóval egy hosszabb LAN kábellel akár 10 méterrel odébb is lepakolhatom.
Sajnos nálam olyan "remekül" van megoldva, hogy bejönnek most a vezetékek, majd rögtön visszamegy pl a koax a falban, ahol valahol 3felé ágazik - ki tudja hol. Szóval a bejövőnek ugyanott kell lennie mindenképp. Ha egyáltalán meg tudják csinálni, mert ahhoz némiképp fő falat is ki kell csapkodni egy doboznyi részen.. kíváncsi leszek.
Én elégedett voltam a DSL-el is, mert igaz nem volt hűdegyors, de 3 év alatt kb 20-30 perc kiesés volt összesen, és mivel ezen dolgozok, ez az elsődleges. Ha az optika elkezd szakadozni, akkor kevésbé leszek boldog.. :(

(#13027) keni761


keni761
újonc

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13028) saucelori válasza Losicica (#13026) üzenetére


saucelori
tag

Nagy nehezen sikerül bekötniük a netet, igaz 1 hetet vártam rájuk, ugyanis az utcanevünk megváltozott 4-5 évvel ezelőtt. Ezt akkor jeleztük nekik, ráadásul az Önkormányzati hivatal is tájékoztatta a szolgáltatókat. Első alkalommal kijöttek, közlik, hogy nem tudják bekötni, mert a doboz, ami ki van jelölve nekik, 800 méterre van (a korábbi utcanevet és házszámot megkapta más). 2 nap alatt nagy nehezen elintéztem, hogy átírják a címünket, voltam Önkormányzatnál hivatalos papírokat elkértem, beküldtem nekik. Kaptam ismét egy új szerződést. Amikor kinnt volt a technikus, a cím ugyan jó volt, de a doboz nem, így a távolabbi oszlopra kapott csak engedélyt, ami kb.35 méterre volt, míg a másik 15-re.

Az optikát behúzzák a házon belülre, egy dobozba beleteszik, amit micronode-al kötnek össze, elég nagy doboz, bár mi nem kértük a felfúrást. Ebből jön a koax kábel toldóval, ami a falban el van vezetve, így ahhoz nem kellett nyúlniuk. Ebből 1 kábellel van összekötve a connect box. Igény szerint rakják bárhova. Ezt már a gépeddel össze tudod kötni.

A net stabil, már az első mérésnél is a maximumot mértem (301.60 | 20.13). Azóta minden stabil, 50 méter optikát húztak be :D Meg vagyok teljesen elégedve vele, bár küzdöttem bőven, amit másnál nem biztos, hogy kell.

(#13029) bigdady válasza saucelori (#13028) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ugyanez volt. Ujraszámozták az utcát és 7 helyett 5 lett a hsz amit anno 2 éve elküldtem nekik... Nem kötik be mert nem egyezik másik oszlop stb, mondtam hogy a ház előtt van az oszlop most is arról jön a kábelük... Egy hónap múlvára kaptam új időpontot...

(#13030) saucelori válasza bigdady (#13029) üzenetére


saucelori
tag

Én nem hagytam annyiban a dolgot, jóváírást is kaptam, sőt a kábelezés is ingyen volt. Meg kell nekik mondani, hogy nem csak ők léteznek, lehet váltani. Telefonon kell intézni és mindjárt úgy lesz, ahogy te akarod.

(#13031) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Sziasztok!

Ócsán jelenleg melyik szolgáltató elérhető (Telekom, UPC?) ? Úgy néz ki, hogy hamarosan elköltözünk, és az új helyen már nem 100 méterre leszünk az utcai oszloptól (ez a Telekom/önkormányzat duónak leküzdhetetlen akadály volt, tudnék mesélni), hanem a kapu előtt áll minden, így elméletileg bármi beköthető. :DDD

Nagy igény nincs, igazából csak a net kellene, nincs szükség se telefonra, se tévére. Most kényszermegoldásként Telenor Home Mobil van, működik és a sebesség is elfogadható, de a forgalmi korlát visszaveti az internetezés élményét úgy 10 évvel.

Illetve kinek mi a tapasztalata az "ócsai nettel", használható, vagy vannak gondok?

(Nekem jelen állás szerint majdnem mindegy, ki a szolgáltató, az elmúlt 7 évben voltam már UPC-nél és Telekomnál is, egyikkel sem volt problémám, de ezek még Bp-n, szóval nem mérvadó.)

(#13032) poli27 válasza NeoPampalini (#13031) üzenetére


poli27
veterán

Tudtommal Telekom Optika van, azt érdemes kötni.

(#13033) NeoPampalini válasza poli27 (#13032) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Köszi! :)

(#13034) kabelmania27 válasza NeoPampalini (#13031) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Ócsán van UPC (RFoG hálózat nem rég lett kész), így ha nem szeretnél iptv-t (kötelező a box) dvb-c szolgáltatást box nélkül tudsz használni.

(#13035) poli27 válasza kabelmania27 (#13034) üzenetére


poli27
veterán

nemsokára nem lesz kötelező a box ;)

(#13036) bigdady válasza poli27 (#13035) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy hogy?

(#13037) asdf_ válasza bigdady (#13036) üzenetére


asdf_
veterán

(#13038) BBéci válasza asdf_ (#13037) üzenetére


BBéci
titán

Nem vagyok meggyőzve arról, hogy az IPTV-t váltó rendszernek jobb lesz a képminősége és arról sem, hogy beltéri egység nélkül elérhető lesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13039) poli27 válasza BBéci (#13038) üzenetére


poli27
veterán

oké tipikus Magyar sírás.... nem tudjuk hogy lesz de tuti szar lesz :W :W

(#13040) BBéci válasza poli27 (#13039) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted én azt írtam, hogy szar lesz? Neked megártott a fejed falba veregetése.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13041) mrkorooo


mrkorooo
aktív tag

Sziasztok!
Bugyin keresek szolgáltatót.
Az első hszben azt olvastam, nincs upc optika.
Ha beírom a címet, ezt látom...
Jelenleg UPC van Pesten a belvárosban, 2000%os elégedettséggel.

[ Szerkesztve ]

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#13042) TCr válasza mrkorooo (#13041) üzenetére


TCr
veterán

Bugyin dolgozom, teljes megelégedettség van részemről ott a Telekom optikával.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13043) kabelmania27 válasza mrkorooo (#13041) üzenetére


kabelmania27
félisten

A jelenlegi csomagot használhatod az új helyen is RFoG rendszeren, 1221-en kérj áthelyezést.

(#13044) mrkorooo


mrkorooo
aktív tag

# Bugyin dolgozom, teljes megelégedettség van részemről ott a Telekom optikával.
Ennek orulok, vegre valami info.

# A jelenlegi csomagot használhatod az új helyen is RFoG rendszeren, 1221-en kérj áthelyezést.
Az sajnos nem mukodik, mert a pesti lakasomban maradna az a szerzodes. Raadasul most mar hatarozatlan ideju is.

Sztem UPC TV és T net lenne a legjobb.

UPC TV bent a belvarosban nagy elony volt h nincs box.

Viszont letfontossagu lenne a leggyorsabb net ami raadasul stabil is.

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#13045) mrkorooo


mrkorooo
aktív tag

Esetleg meg lehet annyi kerdesem, hogy mennyire tudja hozni a T az 1000 mbit/s-t?

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#13046) kabelmania27 válasza mrkorooo (#13044) üzenetére


kabelmania27
félisten

Akkor 1221-en vagy irodában rendeld meg, UPC-nél általában megvan a kínált letöltési sebesség.
Telekomnál előfordul lassulás ha a környéken intenzíven használják.

[ Szerkesztve ]

(#13047) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

Általános felhasználási célra elég lesz a UPC Connect Box-sza, vagy érdemes lenne néznem valami combosabb routert?
Itt a PH tesztben úgy láttam, hogy elég jól szerepelt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13048) TCr válasza TCr (#13047) üzenetére


TCr
veterán

Elég pongyolán fogalmaztam...

- NAS, némi torrenttel
- 4K filmek lejátszása hálózaton keresztül
- PS4 online játékok
- a vezeték nélküli hálózaton van egy TP Link jelerősítő is, ami a jelenlegi olcsó, 2 antennás Asus routerrel jól működik, jól végzi a dolgát

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13049) dvina válasza TCr (#13048) üzenetére


dvina
csendes tag

Ha jól értem a kérdésedet, akkor a válasz: a megvásárolt internet szolgáltatáshoz kell igazítani a routert is. Ennek alapján meg kell különböztetnünk:

100 Mbit/s alatti;
100 – 1000 Mbit/s közötti
1000 Mbit/s sebességű routert.

Kábel tekintetében, minimum Cat5e amely 100m es távolságig 1Gb/s os jelátvitelre képes.

(#13050) TCr válasza dvina (#13049) üzenetére


TCr
veterán

A UPC 500-as "optikai" szolgálatását rendeltem meg, ehhez kapok majd Connect Box-ot.
Jól látja el a dolgát, vagy állítsam majd be "modem módba" és inkább vegyek egy jobb, akármilyen routert mellé?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.