Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) #84221696 válasza bigdady (#6650) üzenetére


#84221696
törölt tag

Már az is megváltás lesz. A mostani adsl bronze olyan lassú, hogy kinő a szakállam, mire betölt! :D

(#6652) kabelmania27 válasza bigdady (#6650) üzenetére


kabelmania27
félisten

Attól függ mivel hasonlítod, ADSL-hez képest olcsóbb (vagyis ahogy írtad ugyanazért gyorsabbat ad) a Telekom, 29-ben nem számít ettől független a UPC kábelnet árai jobbak mint a Telekomé, egy éves hűség esetén is kérhetsz tel/tv nélkül netet.
meunier: Elhiszem

[ Szerkesztve ]

(#6653) puma72


puma72
tag

Szerintem ha megint csak lét akarnak mosni, vagyis nem lesz fejlesztés akkor senkinek nem kellene velük szerződést kötni!
Vagyis ha marad a régi adsl rendszer nem kellene velők szóba sem állni.
Ha mindenki így tenne előbb utóbb kénytelenek lesznek fejleszteni.

Számom +36205747193

(#6654) degec válasza puma72 (#6653) üzenetére


degec
senior tag

tuti hogy fel fognak ébredni csak nem most még..ez upc hagyomány a 29 ben.. mindig későn kelnek :) ezt az upc-s TVkábelszerelő mondta aki a kábeltvnket javította, és itt dolgozik ősidő óta! Elmondása szerint Monor kivételével mindenhol alkalmas lenne a kábeltv hálózat nagysebességű netre kábeltv-n, csak nem csinálják..de szerinte fogják ! kérdés mikóóóóóóóóó ?
Aki Dabason látja a kábelseket lógni oszlopon sos írjon már ! :D megnézem már micsinálnak...

(#6655) #84221696 válasza degec (#6654) üzenetére


#84221696
törölt tag

Csak nem Dabas környékén lakozol? :)

(#6656) degec válasza #84221696 (#6655) üzenetére


degec
senior tag

konkrétan de benne lakozom :) csak azért akarnám megállítani ezeket a kábelezőket, hogy a házba ugyan milyen egyéb módja van a bekötésnek a légkábelt bebass*uk azablakon befúrjuk, oszt hagy menjen megoldás nekem nem szimpi..vakolatrendszert tetőt sem akarnám megfúrni semmivel sem tűhegynyivel sem, ház oldalán végighúzni kábelt ablakon be valami ocsmány nekem...akármilyen vékony is..ez nekem nagy visszatartó erő a váltásra..upc meg jön fődbe oszt heló...

(#6657) kabelmania27 válasza degec (#6654) üzenetére


kabelmania27
félisten

Erősítőket kell alkalmassá tenni a visszirányra, településenként CMTS-t kell telepíteni és máris mehet a kábelnet/tel és videótár.
degec: Valamit valamiért... Oszloptól vezess el egy kpe csövet a házig, nagyon más lehetőség nincs vagy falon keresztűl vagy ablakkereten keresztül vagy tetőn keresztüll, ha neked egyik megoldás sem tetszik ne köttesd be.

[ Szerkesztve ]

(#6658) degec válasza kabelmania27 (#6657) üzenetére


degec
senior tag

ezt mondta ő is igen.. és nem is igényelne akkora melót mint a kábelhúzás most ...tényleg érthetetlen miért nem csinálják..egyeduralkodók a piacukon és ezt sem védik..felfoghatatlan üzletpolitika..és most mindenhogy vesztenek..

[ Szerkesztve ]

(#6659) kabelmania27 válasza degec (#6658) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nehéz kérdés, minden település más, szerintem ahol van Telekom és Digi ott nem biztos hogy sokan visszaváltanának, valamennyien biztos, biztos vannak még olyanok akik azért nem váltottak mert nem szeretnének újabb bekötést fúrást rombolást stb, ezek az ügyfelek jól járnának kábelnettel.

[ Szerkesztve ]

(#6660) degec válasza kabelmania27 (#6659) üzenetére


degec
senior tag

liberty= upc :)

(#6661) kabelmania27 válasza degec (#6660) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, köszi a pontosítást, itt a link, Telekom primer területen sok kistelepülésen csak ADSL-re lehet előfizetni, még sem épít más szolgáltató koaxot/optikát, ha a megtérülési mutatók nem mutatnak egyértelmű jövedelmezőséget akkor a beruházást elvetik.

[ Szerkesztve ]

(#6662) degec válasza kabelmania27 (#6661) üzenetére


degec
senior tag

de a upc itt monopol, itt tuti nem a jövedelmezőségen múlna a dolog, hiszen ki ne maradna szolgáltatónál ha más technikán gyorsabbat kapna u.a. az áron..vagy esetleg nagyon esetleg olcsóbban is...csomagban pl..
Szerintem egyszerűen fejlesztés stop van, meg amúgy sem fogjuk megtudni, belelátni a cég belső dolgaiba !mindenesetre akkor is szomorú..évek óta...

(#6663) poli27 válasza degec (#6662) üzenetére


poli27
veterán

Leírtad miért nem fejleszt, azért mert ugyse tudsz sehova se menni ennyi az oka, ergó nem kell semmit beleöljön és nagyobb a haszna!

(#6664) degec válasza poli27 (#6663) üzenetére


degec
senior tag

+1 .jajaja akartam is írni csak lejárt a szerk idő, hogy körbejártuk már lerágtuk ezt a csontot :) :K

(#6665) kabelmania27 válasza degec (#6662) üzenetére


kabelmania27
félisten

poli27 leírta, gondolj bele az erősítőcsere+munkadíj x Mrd Ft, tévé csomagok megegyeznek a visszirányos területekkel, kábelnet csomag olcsóbb (nem hiszem hogy külön 29-es árazás lenne ha már megcsinálnák) mint az ADSL így kevesebb árbevétel lenne, ezért a megtérülési idő az elvártnál több, profitorientált vállalkozás többször meggondolja hogy érdemes-e beruházni vagy sem, előfizetők szempontjából jó lenne, de egy profitorientált vállalkozás nem jótékonysági intézmény. Profitorientált társaság célja a hosszútávú nyereség elérése, a költségek minimalizálása, profit=bevétel-költség bocs a kis gazdaságelméleti kitérőért.

[ Szerkesztve ]

(#6666) Anonymus X válasza kabelmania27 (#6665) üzenetére


Anonymus X
tag

Majd ha nem marad egy előfizetőjük sem a 29-es körzetben ;]

Persze ez szép kis utópia, de talán elérjük egyszer azt a pontot, ahol a UPC feladja a 29-es körzetet, mert már nem fogja megérni nekik.

Ugyanaz, ugyanolyan, ugyanannyi, ugyanakkora stb. szavakat egybeírjuk, amennyiben hasonlóságot, egyformaságot fejezünk ki velük.

(#6667) kabelmania27 válasza Anonymus X (#6666) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem nem fognak elfogyni (közületek nemváltanak, külterületen amúgy sincs más) az UPC előfizetők, ADSL/telefon esetében lesz ügyfélvesztés, tévé jobb helyzetben van, főleg amióta van médiacard.
Ahol Telekom a versenytárs ott a UPC-nél sok tévé előfizető fog maradni, Telekomnál max 3 boxvan, optika ide/oda egyszerre csa egy hd stream van, míg UPC-nél három készüléken mehet egyszerre, analógot erősítővel több tévére is el lehet osztani.

[ Szerkesztve ]

(#6668) #84221696 válasza degec (#6656) üzenetére


#84221696
törölt tag

Vagyunk egy páran Dabasról!
Melyik "kerület"?

(#6669) degec válasza #84221696 (#6668) üzenetére


degec
senior tag

há dabas az dabas, csak a sáriak mondják hogy beutazunk dabasra mikor ők is dabasiak.. :D
Gyóny amúgy... :D iskola mögött kettővel

(#6670) M^xx válasza degec (#6654) üzenetére


M^xx
aktív tag

Később megyek Sári felé, megnézem milyen cég húzza a kábelt, hátha elárul ezt azt. Elég gyorsan haladtak kérdés milyen szisztémával dolgoznak gerincet húznak előbb vagy minden kis utcát behúznak és úgy haladnak. Ha látom őket írok ide és elkaphatod őket egy interjúra :DDD

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#6671) degec válasza M^xx (#6670) üzenetére


degec
senior tag

ok ! elkapom ! :D :R

(#6672) PAUBEN


PAUBEN
tag

1x talán Pilisre is eljutnak, de jó lenne :Y
Amúgy itt Monor környékén van vmi hír?

(#6673) degec válasza PAUBEN (#6672) üzenetére


degec
senior tag

tekerj már vissza egy 50 hsz-t megkapol minden infót.. ott a cég aki húzza a kábelt hívd fel megmondjak mikor merre fognak járni..

(#6674) seimon


seimon
tag

UPC nem fogja megvenni az Invitelt, mert az állam már pikkel rá. De a Digi lenne a legjobb ha megvenné az Invitelt! :)

És reménykedem abban is, hogy nem csak a DÉMÁSZ, de a UPC is kemény büntetést fog kapni. Főleg ha ezt a tendenciát évekre visszamenőlegesen nézzük (2011-12-től).

(#6675) kabelmania27 válasza seimon (#6674) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem hiszem hogy a UPC-t érdekli az egész Invitel, max a koaxos részt venné meg.

[ Szerkesztve ]

(#6676) asdf_ válasza kabelmania27 (#6665) üzenetére


asdf_
veterán

poli27 leírta, gondolj bele az erősítőcsere+munkadíj

Es kerdes, hogy csak az erositos resze 650 MHz-s a rendszernek, vagy a kabelezes is (nalunk valamikor 95-ben huztak, legalabbis ez van az oszlopokon), ami miatt hipersavra kellett beszenvedniuk a dekoderes csatornakat anno, mert UHF-en mar nem volt hova rakni azokat, es UHF-en az utolso csatornaknal biza kokadt is lefele a jelszint.

[ Szerkesztve ]

(#6677) kabelmania27 válasza asdf_ (#6676) üzenetére


kabelmania27
félisten

KTV-nél 75ohmos koaxot használna, ami jó 650 750 és 850-re is, 650-es hálózaton is elfér a netszolgáltatás max kevesebb ds frekit lehet használni, 410-466között vannak a ds frekik, ed3 frekik 8Mhz-enként vannak, újabban már 300-as tartományban utolsó dtv mux freki és 402között is vannak letöltési frekik, feltöltési freki 25-65Mhz között van.

[ Szerkesztve ]

(#6678) #84221696 válasza degec (#6669) üzenetére


#84221696
törölt tag

Sárenszká? :DDD
Én itt lakom, csak éppen bevándorló vagyok. :DDD

(#6679) degec válasza #84221696 (#6678) üzenetére


degec
senior tag

Nájn nicht Sárenszká,, GYÓNYYYYYYYYYYYY.. :D dettó bevándorló vagyok.. :D :D :D

(#6680) berbatov2


berbatov2
senior tag

En is csak 6 eve elek itt

(#6681) M^xx válasza degec (#6671) üzenetére


M^xx
aktív tag

Nem találtam a naplopókat :DDD de szétnéztem pár utcában, jó párban elvégezték a munkát nagyrészt az egyenes szakaszokat kábelezték be. A pirossal jelölt szakaszon láttam kábelt.


Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#6682) berbatov2 válasza M^xx (#6681) üzenetére


berbatov2
senior tag

Szep munka, koszi erte! Remelem a meggyfaig is mihamarabb elernek.
Szerk.
Amugy a hazba mi jon be az oszloprol?
Illetve belul mit kellene megcsinalni? A tv csillagpontosan van bekabelezve, bar ezt meg nem hasznaljuk, mert csak egy tv van digi muholdon. Internet a kerdes, bejon az optika valami kutyube, ahonnan utpvel gepbe, routerbe?

[ Szerkesztve ]

(#6683) M^xx válasza degec (#6679) üzenetére


M^xx
aktív tag

Románszkák vagytok? :DDD

Elvileg ilyen wifi router+modem lesz.

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#6684) seimon válasza berbatov2 (#6682) üzenetére


seimon
tag

Idén nem valószínű hogy még be tudod köttetni, mert a Telekom még semmit nem mondott, és a lakossági bekötések is jó ha tavasz végén elkezdődnek.

Egyébként jók a képek, csak megjegyezném, hogy az utcák úgy biztos össze vannak kötve, mert egyébként sok értelmük nincs :D

(#6685) kabelmania27 válasza M^xx (#6683) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ez ADSL modem és router egyben, így néz ki az FTTH-s hgw.

[ Szerkesztve ]

(#6686) berbatov2 válasza M^xx (#6683) üzenetére


berbatov2
senior tag

Olvasgattam a T topicot es ott ablakkeret atfurasrol irnak, ez eleg barbarnak hangzik. Hogy kellene ezt csaladi hazban megoldani igenyesen?

(#6687) degec válasza berbatov2 (#6686) üzenetére


degec
senior tag

légkábelen behuúzzák házig, azon a boton ami tetőbe van szúrva... mellette levezeted padlás és lefúrol ott ahol mondjuk el tudod helyezni a végponti eszközt ! ezen agyalok én is !
Tervem az volt hogy a tetőbotban huzzák le a kábelt villanyóráig ahol van konnektor ott szépen el lesz a végponti eszköz, majd onnan konektron powerlineon betömöm a házba a netet furkodás nélkül. EZ ott dőlt meg hogy a villanyórába vezető tetőbot, le van plombálva ergo nem tudunk belematatni.

(#6688) degec válasza M^xx (#6681) üzenetére


degec
senior tag

kösz a precíz térképet ! :D atom jo !

(#6689) seimon válasza degec (#6687) üzenetére


seimon
tag

Nekem a UPC a telefondoboz mellett fúrt egy lyukat a koaxnak, a TV-hez, oda kell levezetnem valószínűleg nekem az üveget, ott is kéne hogy bejöjjön a házba, mert ott már ott lehetne a központi modem.

Ablakon én biztos nem furatom át, főleg nem úgy, hogy most fogunk majd teljes ablakcserét csinálni tavasszal! :)

(#6690) poli27 válasza degec (#6687) üzenetére


poli27
veterán

Amúgy se tennék bele a szerelők, ugyanis nem lehet az erősáram mellett gyengeáram..... a powerlinet meg ha nem akarsz szopni felejtsd el!

(#6691) berbatov2 válasza degec (#6687) üzenetére


berbatov2
senior tag

Tehát ahol jön az áram a házhoz azzal párhuzamosan mehet ez a kábel is és onnan valahogy be kéne fúrni, és benn is van a cucc. Az a berendezés amit Kali linkelt az a tv-t is ossza, ugye? Annak valamelyik portjából mehet a kábel a csillagpontra, ha jól sejtem? Ezek vándorolnak az aljzatig ahol kell majd mindenhova egy stb is ugye?

(#6692) kabelmania27 válasza berbatov2 (#6691) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lan 1 portba van net, ezt gigabites switch-el eloszthatod, vagy ha nem felel meg a hgw wifije akkor saját router wan portját kötheted ide, 2-4port iptvbox számára van fenntartva.

[ Szerkesztve ]

(#6693) berbatov2 válasza kabelmania27 (#6692) üzenetére


berbatov2
senior tag

Persze nem Kali, hanem te linkelted sry érte.

(#6694) degec válasza poli27 (#6690) üzenetére


degec
senior tag

használom évek óta nem szopok vele..hüJe tévhit.!!!.3 fázison is tökéletesen használható 3 szintű tulfeszvédelem mellett is.. imádom mikor a powerlinet fikázzzák !

(#6695) kabelmania27 válasza berbatov2 (#6693) üzenetére


kabelmania27
félisten

Semmi gond, az a lényeg hogy mindenki képben legyen.

(#6696) poli27 válasza degec (#6694) üzenetére


poli27
veterán

Ez nem fikázás, hanem sok sok tapasztalatból mondom, marhára kényes a kábelezés milyenségére, 3 fázison meg sebességcsökkenéssel használható csak normálisan! Szval nem alternatívája a kábelnek az tuti....

(#6697) seimon válasza poli27 (#6696) üzenetére


seimon
tag

De az jó megoldás nem, hogy az oszlopról behúzód a tetőig, onnan levezeted a külső falon egészen a lyukig ami ki van fúrva, és ott be, majd ott megy a modembe.

(#6698) degec válasza poli27 (#6696) üzenetére


degec
senior tag

nem tudom te mit hol tapasztaltál nálunk rézhuzalos komoly áramhálózat van tplink termékekből építettem ki ráadásul CSAK a 200megabites verzióból és 100megabit meg is van belőle, ami 12 megabites adsl re talán elég is :) no kábel atom stabil gyors..ping sem növekszik.. szóval csak jót tudok rá mondani.ja de rosszat is drága..ahahahaha mivel tesztelted? meg hol meg mennyi ideig meg mit vártál tőle? sttb..meg milyen áramhálózaton,

(#6699) poli27 válasza degec (#6698) üzenetére


poli27
veterán

Én sokat kihelyeztem T színeiben iptvhez, igaz az Dlink volt, de 10ból 7 helyen panaszkodtak akadásra miatta, és mióta kábel van megszűntek ezek a problémák.Igaz az iptv kényesebb a netre, mert a netnél nem veszed észre ha 1mp kimarad, de az iptvnél megáll a kép!1 éve nem rakok ki ilyen termékeket, hiába van a T nek, én nem vállalok rá garanciát, ha szar az efi lakáshálózata!

[ Szerkesztve ]

(#6700) degec válasza poli27 (#6699) üzenetére


degec
senior tag

sok múlik a vezetékeken a lakáson belül ahol szép új réz, stb van ott atom jó,akadást hogy lehet tesztelni nem iptvvel? letesztelem neked..szívesen!! Pingeljem eszközt? belső ip címe is van.. vagy hogy? terheljem folyamatosan..? Játék alatt sem röccen.. :) fps el szoktam nyomni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.