Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Zsocy155 válasza radio100jozs (#8000) üzenetére


Zsocy155
őstag

Én Tápiószecső Magdolnatalepen lakom. Egy utca választ el minket Sülysáptól, nálunk ÉMÁSZ van és mégsem jönnek tovább.

(#8002) radio100jozs válasza Zsocy155 (#8001) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ott már az lehet, amit itt is lehetett olvasni egy-egy utca kimaradása esetében, hogy a Diginek nem éri meg oda behúzni az optikát, mert nem volna annyi felhasználó. Ne felejtsük el, hogy 2013.01.01-től létezik egy közművezeték adó is, melynél 125 Ft/m évente. Azért ez is számít már.

(#8003) Zsocy155 válasza radio100jozs (#8002) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nem tudom. Magdolnatelep kb. annyira lakott mint Sülysáp. Szerintem akinek nincs hűsége a UPC-nél azoknak min. a 80%-a váltana, ha tudna. Szerintem inkább olyan gond lehet, hogy közig. más településhez tartozunk.

(#8007) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tisztelettel megkérek mindenkit, hogy ebbe itt már ne menjünk bele jobban, még offba téve se, mert sem a fideszes propaganda, sem pedig a budaörsi pályavilágítás kérdése nem tartozik szorosan a topik témájához, sőt, ezeket még csak ráerőltetni sem lehet, és egyben kérem puma72-t is, hogy ilyen vitákat ne itt indítson, mert ennek jó vége nem lehet. Megértem a problémát egyébként, és nem is vagyok ellene, hogy ennek hangot adjon, de ez a topik (lévén nem a politika, hanem a Hálózatok, szolgáltatók témakörben van) műszaki, informatikai, technikai, szolgáltatási, stb... oldalakról kellene foglalkozzon a 29-es körzettel, nem pedig az egykori privatizációval, annak jogi hátterével, vagy aktuálpolitikai részével. Egész biztosan van erre megfelelő fórumrész is a PH-n, de én azt linkelni nem tudom, mert azokat a topikokat nem követem, nem ismerem, de ezt ne vigyük el politikai irányba, itt ne kezdjük szidni sem a mostani, sem a 4-8, vagy épp 12-16-20 évvel ezelőtti pártvezetést.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8008) BBéci válasza Intruder2k5 (#8007) üzenetére


BBéci
titán

Ez korrekt volt, fogadd elismerésemet! :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8009) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#8007) üzenetére

A tiltott témákról: politika, faji kérdések
Politika topik

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8010) Mano66


Mano66
senior tag

Na talán valami megmozdul hernádon is a fejlesztés terén.Tegnap egy UPC kocsi járta a falut hangosbemondóval,hogy mindenki kössön telefont,tv-t és internetet.Remélem ez azt jelenti,hogy hamarosan ideér a Telekom!!!!Probál az UPC itt is hűségidővel egyfeleket megtartani.Aki akar maradni most alkudhat az árból!!!!Én biztos váltok.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8012) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

A friss Inárcsi Hírmondóból:

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#8013) puma72 válasza Intruder2k5 (#8007) üzenetére


puma72
tag

Elnézést kérek mindazoktól akit sértett a hozzászóláshoz a válaszom! :R
És igen nem ide tartozik, csak nem tudtam szó nélkül hagyni.

Számom +36205747193

(#8014) Constantin79 válasza BPéter1984 (#7952) üzenetére


Constantin79
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!

Kérem szépen Alsónémedin lakom, és nagyon örültem amikor múlt héten kb. 04.20.-a körül egyik nap hazaértem benyomtam a pc-t egyből e-mailek csekkolása és tesóm írt hogy valami új karbonszálas speciális kábelt építettek ki ilyen fényes bilincsekkel a meglévő lámpa és Elmű oszlopokra!

Azt nem lehet tudni melyik szolgáltató semmi további nfóm nincsen róla, de hogy valami gyorsabb internet - elvileg, nagyon bízom benne ez kb. már 90-95%-os!! :R

Az viszont nagyon furi, hogy sem interneten sem sehol semmi bővítéssel kapcsolatos infót nem lehet találni ebben a 29-es körzetben.
Az a röhely hogy Budapesttől sokkal távolabb lévő nagyvárosokban meg tudják oldani itt meg nem. nem is értem mindenkinek érdeke lenne a gyorsabb internet kapcsolat manapság.
Oylan nincs :N is hogy 1-2-5-8Mbites csomag. Az alap a 30-as!! :K

Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

(#8015) Intruder2k5 válasza Constantin79 (#8014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A jövőbeli fejlesztésekről egyik szolgáltató sem szokott közzétenni információkat, ezek mindenütt üzleti titkot képeznek, az csak akkor "nyilvános", amikor már húzzák a kábelt, de hivatalosan még ettől is később, csak a beüzemelés előtt van a lakosság tudomására hozva. Lásd két hsz-el előtted...

[ Szerkesztve ]

(#8016) radio100jozs válasza Zolee_70 (#8012) üzenetére


radio100jozs
őstag

Lényegében akkor ezen a három településen nem a Telekom, hanem a Berotel lesz a szolgáltató is, és nem csak a hálózatot építették ki.

(#8017) Anonymus X válasza Constantin79 (#8014) üzenetére


Anonymus X
tag

[link]

Ugyanaz, ugyanolyan, ugyanannyi, ugyanakkora stb. szavakat egybeírjuk, amennyiben hasonlóságot, egyformaságot fejezünk ki velük.

(#8018) kabelmania27 válasza radio100jozs (#8016) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nagykátán sem volt szó a Telekomról HFC építkezett mégis Telekom szolgáltat...
HalfLife22: Üdv! 29-es körzetben a koax hálózat nem tudja a visszirányt ezért nincs kábelnet szolgáltatás.
Olvasd el az összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

(#8019) trapedli


trapedli
csendes tag

Sziasztok!

2 hete megrendeltem az "L" csomagot, jött is postán a "szerződés", de azóta semmi... Ma felhívtam őket, hogy mégis mi a helyzet, mire közölték, hogy a gép azt írja, nálam kivitelezhetetlen a bekötés...
Na most a kábelt természetesen behúzták az utcában kb 1 hónapja ( Gyón, Tél utca (vasút állomás fele)) és tudom, hogy kivitelezhető :))

A kérdésem, hogy találkozott már ilyen problémával valaki?? Meddig húzódik?

Most várom, hogy 72 órán belül kijöjjenek és megnézzék a dolgot... nem igazán értem ezt most

Köszönöm!

(#8021) kabelmania27


kabelmania27
félisten

Mai naptól UPC-n bizonyos (közszolgálató HD+egyéb) csatornák kódolatlanok.

(#8022) BBéci válasza kabelmania27 (#8021) üzenetére


BBéci
titán

Eljön az idő, amikor kidobhatjuk a mediacardot?
Akkor nem lehet többféle csomag?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8023) kabelmania27 válasza BBéci (#8022) üzenetére


kabelmania27
félisten

Más országokban is hasonló a rendszer bizonyos adók kódolatlanok többi kódolt, ez is nagy előrelépés.

(#8024) BBéci válasza kabelmania27 (#8023) üzenetére


BBéci
titán

Számomra nem előrelépés, nem érint, mert ugyanúgy használnom kell a mediacardot. Ez vonatkozik az összes Gold csomagosra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8025) radio100jozs válasza BBéci (#8022) üzenetére


radio100jozs
őstag

Szerintem itt inkább arról lehet szó, hogy az analógot fogják kivezetni, és ezt a rendszerhasználatot lemásolni. Azaz az analógnál csak bedugom a kábelt a TV-be, és egyszerre 3 készüléken is nézhetem az adást. Most ez a digitálisnál csak Média Box, vagy Card segítségével működik, így adódik a lehetőség, hogy azon fogyasztóknak, akik több készüléken akarják nézni a digitális tartalmat, de nem akarnak külön eszközt vásárolni ( a TV már adott mondjuk) akkor megtehessék. Így ezzel is olcsóbbá téve az átállás analógról digitálisra (nincs 2., vagy 3. eszköz havidíj). Gondolom lesz egy csomag összeállítva erre.

(#8026) radio100jozs válasza kabelmania27 (#8018) üzenetére


radio100jozs
őstag

A bemásolt tájékoztató alapján nekem nem az jön le, hogy itt a Berotel csak hálózat építő lenne, hanem konkrét szolgáltatóként ajánlja magát, és jelentkezik majd a csomagjaival, ha kész a hálózat. Nincs is szükség reklámozásra, hogy ki építi ki a hálózatot, mert a fogyasztó a szolgáltatóval lép kapcsolatba, nem a hálózat kiépítőjével.

(#8027) kabelmania27 válasza radio100jozs (#8026) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehet hogy neked van igazad, Nagykátán hálózatépítés időszakában sem volt szó a Telekomról mégis Telekom szolgáltat, nemsokára kiderül mi lesz.
Azért tippelek a Telekomra mert az iptv rendszer kialakítása kis szolgáltatónak nem gazdaságok, ezért sok kis ktv cégnek egy másik szolgáltatótól veszi át az adásokat mert úgy gazdaságosabb.

[ Szerkesztve ]

(#8028) bigdady


bigdady
nagyúr

Inarcson már állítólag kábeleznek is a pár hónapja kirakott kampókon.

[ Szerkesztve ]

(#8029) Intruder2k5 válasza bigdady (#8028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lassan feltöltődik az a táblázat az összefoglalóban... :)

(#8030) Nooeca válasza Constantin79 (#8014) üzenetére


Nooeca
senior tag

Alsónémedin és Monoron majdnem egy időben kezdődtek a munkálatok a HFC kezéből a Telekom megbízásából.

Inárcs, Kakucs, Újhartyán egy külön történet, ott a Telekom nem kapta meg a szükséges engedélyeket, Berotel lesz ott a szolgáltató.

Más fontos hírek a többieknek:

Megerősítést kapott a drága DSL hálózatok kivezetésének terve, ezzel egyidejűleg:
- > olcsóbb szolgáltatást
- > gyorsabb sebességgel
- > szintén IPTV minőségjavulással (magasabb bitráta), ami már az elmúlt években is jelentősen javult.

lehet majd igénybe venni.

Nem csak a 100%-os lefedettség a cél (beleértve a jól lefedett jó minőségű konkurencia), hanem a DSL hálózatok kivezetése is.

Érthető hogy az egységesítés is ennek tükrében készült, hiszen már az első 10mbites csomag elég borsos áron van, hogy ADSL-en is megérje szolgáltatni.

(#8031) koháry


koháry
tag

(nem saját kép) Szerelőbácsi Monoron az Ipar utca és a Kazinczy utca sarkán az elosztó dobozt helyezi el az oszlopon. Ha nem vigyázunk még tényleg vége lesz a upc rémuralmának. 😊

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#8032) radio100jozs válasza koháry (#8031) üzenetére


radio100jozs
őstag

Reggel még nem, de délután már a Móricz Zsigmond utcában is megjelent az optikai kábel a Kistói út felől behúzva a vasútállomás irányába. Ez azt is jelenti, hogy Monoron átjöttek a vasút belváros felőli oldalára is a hálózat kiépítésével.

(#8033) koháry válasza radio100jozs (#8032) üzenetére


koháry
tag

Végre, már hetek óta erre vártam. 😊 :DDD

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#8034) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Most beszéltem a Telekomosokkal, az optikai hálózat kiépítés miatt Csévharaszt ügyében, és a következőket mondták el:

Most épül Monor, Alsónémedi, Dabas kész, és kezdik Monorierdő, Felsőpakony a következő, és ezek után várható csak Csévharaszt, Vasad, Nyáregyháza.

(#8035) PAUBEN válasza radio100jozs (#8034) üzenetére


PAUBEN
tag

fasza Pilis megint sehol :)
Pilisre rátudnál kérdezni? :) :R

[ Szerkesztve ]

(#8036) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Hívtak a UPC-től, hogy van egy ajánlatuk, mégpedig 8 Mbps ADSL internet 24 hónap hűséggel, a hűség időszak teljes hosszában 1490 Ft/hó, a meglévő vezetékes előfizetés mellé.

(#8038) Intruder2k5 válasza radio100jozs (#8036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint, hogy a meglévő vezetékes előfizetés mellé? Az ADSL csakis vezetékes lehet! Jelenleg nincsen UPC-től neted?

(#8039) koháry válasza radio100jozs (#8036) üzenetére


koháry
tag

Tuti egyből rácsapnék erre a lehetőségre, kinek ne kéne még 2 év upc? :DDD

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#8040) radio100jozs válasza Intruder2k5 (#8038) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, van egy vezetékes vonalunk már 20 éve, csak most pont nincs ADSL rajta, mobilnet van. Este visszahívom, hogy mit gondoltam ki :-)

(#8041) Intruder2k5 válasza radio100jozs (#8040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk ~1500Ft nagyon jó ár 8Mbps ADSL-ért, ha nem vagy torrenthuszár, és nem kell egyéb dolgokra sem a nagy sebesség, akkor jó lehet.

(#8042) kabelmania27 válasza radio100jozs (#8036) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem rossz ajánlat.
Melyik telefon csomag van előfizetve?

(#8043) v!ct0y válasza PAUBEN (#8035) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ide DIGI jöjjön:)

(#8044) kabelmania27 válasza v!ct0y (#8043) üzenetére


kabelmania27
félisten

UPC-n kívül már van ott másik vezetékes szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#8045) koháry válasza Intruder2k5 (#8041) üzenetére


koháry
tag

Én biztosan nem írnák alá. Lehet, hogy jó ár, de eleget élősködtek már rajtunk. Ha nem kell a nagy sebesség a telekomnál is van 3-4 ezer körül kis csomag, ami még így is gyorsabb mint a 8 megás upc.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#8046) kabelmania27 válasza koháry (#8045) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az a 3-4 inkább öt, de csak akkor ha mellé telefont is kér az ember csak netmánia S elég drága.
Az a kérdés hogy mennyiért kapná a telefont.
Nooeca: Telekom sosem volt olcsó szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#8047) Intruder2k5 válasza koháry (#8045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Viszont a 3-4 ezer az pont 2x-3x annyi, mint az 1500, és ha valakinek fontos az anyagi része...

Ezen kívül a T-s netnek is megvannak a hátrányai, mint például, hogy HGW-t kapsz, és ha van saját routered, az nem fog külső, publikus IP címet kapni. Nálam ez pl. elég zavaró lenne...

Én senkit sem akarok lebeszélni a T-ről, nem vagyok UPC ügynök, és T ügynök sem, nekem pont mindegy mit ír alá, csak beszélgetünk, és jeleztem, hogy ennek is megvannak a maga előnyei, még ha itt érthető okokból is, sokan már elvből utálják a UPC ADSL-t!

Azért azt el kell ismerd, hogy <1500Ft nagyon nem rossz ár, én az Invitel-től 6-7000Ft körül kaptam 8M/512K ADSL-t úgy 4 évvel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#8048) koháry válasza Intruder2k5 (#8047) üzenetére


koháry
tag

Az kétségtelenül igaz. Nagyon be lehet ijedve az upc ha ilyeneket ajánl fel. Nekem pár hónapja kb havi 200 forintos kedvezményt adtak volna, de nem tudtak meggyőzni. :DDD

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#8049) Intruder2k5 válasza koháry (#8048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is így voltam az Invitel-el, kértem tőlük sokáig egy bizonyos összeállítást, de nem adták, aztán amikor beírtam ide a fórumra, hogy felmondtam, azonnal kerestek privátban és mindjárt tudták volna adni a korábban kért csomagot, ami mellesleg nem volt publikus, olcsóbb volt a honlapon lévő, új előfizetőknek kínált összeállításnál, de ekkor már késő volt, eldöntöttem, hogy váltok. Mondjuk ennyire olcsó ajánlatot nem adtak, -1000Ft lett volna az eltérés a publikus áraktól, internet+telefon csomag esetén.

(#8050) radio100jozs válasza kabelmania27 (#8042) üzenetére


radio100jozs
őstag

Normál 1530 Ft/hó díjcsomag van a telefonra hűség nélkül. Más vezetékes szolgáltató nincs a faluban, sőt WLAN sincs, mert a Netkontakt nem jött le szolgáltatni. Valszeg tényleg nagyon be vannak ijedve, mert ha azt vesszük, hogy lesz majd a T optika, akkor a vezetékes telefon is megy a levesbe az UPC-nél, így meg azért havi 3000-ért ott maradnál 2 évre. Most az a kérdés, mikor jön a T hozzánk, és a mai infók alapján, amit adtak a T-sek, leghamarabb is csak év vége felé lesz ebből valami. Filmeket meg nem töltök le, így nagy adatforgalmam nincs, havi 20-30 Gigával elvagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.