Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) berbatov2 válasza M^xx (#7600) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ez esetben passz....

(#7602) Pikírt


Pikírt
csendes tag

Üdv.
Van még bő 1 év hűségem az UPC-nél. A kérdésem az lenne, hogy emellett lehet Telekom-os előfizetésem is? Gondolom, hogy megfér egymás mellett a kettő. Attól, hogy nem használom, de fizetem, nagy baj nem lehet.

(#7603) choco01 válasza Pikírt (#7602) üzenetére


choco01
addikt

Miért ne férne?
Ha fizeted mindkettőt..annyi az egész hogy az egyiket nem használod..szerintem.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#7604) Pikírt


Pikírt
csendes tag

Ha lemondom, akkor ugye ki kellene fizetni azonnal a maradék bő egy évet, plusz az eredeti és a kedvezményes ár közötti különbséget. Annyit nem ér. 3300/hó a mostani előfizetésem, ennyit még ki lehet bírni egy évig. Csak ugye a sebességük, ami gyenge. (5Mbit/768Kbit)

(#7605) Endura69


Endura69
csendes tag

Telekomnál próbáltam online internetet rendelni 29-es körzetben Nagykátán kb 2 hete.A rendszer engedett rendelni a cím beírása után.Azóta többször is hívtam mikor jönnek bekötni,de mindíg elodázták és ma kinyögték,hogy nem tudják bekötni,mert még nincs kiépítve.Csak azt nem értem,akkor hogy engedte megrendelni a rendszer a netet.Már a szerződést is elküldték és a jelszavam sms-ben és ma meg kiderül,nem is tudnak itt még szolgáltatni.Azóta már nem lehet rendelni online netet erre a címre.

Te is fiam,Bluetooth?

(#7606) Pikírt válasza Endura69 (#7605) üzenetére


Pikírt
csendes tag

Dabas egy részében már lehet rendelni és pár ismerősömnek már a héten be is kötik. Az utcánkban még nem lehet rendelni, de a kábel már fent figyel az oszlopon. Az UPC-s szerelő ki is szúrta, mikor volt szervizelni. :)

(#7607) M^xx válasza M^xx (#7600) üzenetére


M^xx
aktív tag

Jelentem megjött reggel 08:25-kor a szerelő, ahogy annak lennie kellett :C viszont a szerelés a hét második felére tolódik, mivel én barom elírtam egy számot és így nem tudta elvégezni a munkát.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7608) Pikírt válasza M^xx (#7607) üzenetére


Pikírt
csendes tag

Neked legalább már van lehetőséged (és majdnem gyors neted). :)
A "gazdagnegyed"-ben még várni kell..
Viszont akkor nem lesz 3 hónapos teszt időszak, hanem durr bele és van net.

(#7609) #84221696 válasza M^xx (#7607) üzenetére


#84221696
törölt tag

A max letöltési sebesség torrenten 3.6 MB/s. Két perc alatt lent volt egy 800 megás filé! Sirály! :C

[ Szerkesztve ]

(#7610) trapedli


trapedli
csendes tag

Sziasztok!

Gyónon, ha megérkezik hozzánk is a "gyors net", azzal együtt IPtv-t is tudok majd rendelni, igaz?
A kérdéseim... Lassítja majd a netem, ha egyszerre megy 2 tv és a gépemen a net?
Valamint 3 tv-nk van, de csak 2 megy sűrűn (a 3. nagyon ritkán), ha úgy döntök, át tudom vinni a +1 boxot a másik tv-hez? Néha szükség van rá (évente kb 5-6 alkalom...), de azért nem szeretnék +1 boxot, azaz 3-at fizetni feleslegesen...

Köszönöm a válaszokat! :)

Üdv!

(#7611) Janó 44


Janó 44
tag

A http://www.kepusz.hu -ról idézet, csak így "szépen" elgépeléssel együtt, csakhogy nehogy megsértsem őket ( :DDD ): "Az internet szolgáltatás a Dunakanyar Holding Kft. nyújtja a Kepusz Kft. hálózatán".
Ma kaptunk Pilisen egy röplapot, hogy a 2 fenti vállalat továbbfejlesztette az itt levő kábelTV -s hálózatát, mely miatt az általuk szolgáltatott Internet-szolgáltatás sebessége is megnő. Bár ez számomra nem egy nagy vígasz, hiszen van ott egy belépési díj is, ami 2009. Július 1 -n még bruttó 6000 Ft volt. + van valami router és modembérleti díj is havi szinten (ha még az aktuális 2009 óta).
A legkisebb csomagjuk így mostantól 4/0,5 Mbit lesz, míg a legnagyobb 50/5, 3900-12150 Ft -s havidíjak között. <-Próbálkozásnak nem rossz, max csak ahhoz gyenge, ha ki akarják "nyomni" a UPC -t a képből.
Egyébként láttam őket én is pár hete, hogy machinálnak a kábellel a villanyoszlopokon, csak én először azt hittem, DÉMÁSZ -tól vannak, valamint azt is gondoltam, azért vannak ott feljebb emelni a kábelt a nagyfeszültségűhöz közelebb, mert alá kerül valami más kábel is majd, ezért nem is jeleztem akkor, hogy alkotnak itt valakik. -Azóta lógnak is róluk kábeltekercsek helyenként.
Hát ettől még jöhet a T-Home nyugodtan. Velük szemben is fel tudja venni a kesztyűt simán. Digi úgyse fog, mert kérdeztem ügyfélszolgálaton, és nincs még a tervben se nekik a terület.

(#7612) PAUBEN válasza Janó 44 (#7611) üzenetére


PAUBEN
tag

Nekem volt dunakanyoros netem Pilisen, ne akarj oda lépni mert szar...
Upc 100 % jobb annál. Melyik utcában csinálták amúgy?

(#7613) kabelmania27 válasza Janó 44 (#7611) üzenetére


kabelmania27
félisten

ED3 kábelnet stabilabb mint a kettes verzió, ha nem zajos a hálózat, 10ezer felett van a legnagyobb csomag így kevesen fogják választani ezért elvileg nem lesz túlterhelt a környék.

[ Szerkesztve ]

(#7614) Endura69 válasza Pikírt (#7606) üzenetére


Endura69
csendes tag

Társasházban lakom és egész Nagykáta területén lehet beköttetni,csak hozzánk nem.Beírtam sok kamucímet Nagykátán,mindenhová lehet rendelni,csak ide nem és telefonon sem hitegettek,hogy mostanában megvalósítható lesz.

Te is fiam,Bluetooth?

(#7615) blacika válasza #84221696 (#7609) üzenetére


blacika
tag

Hali,

melyik csomagban mérted, vagy ez zusammen max, a szolgáltató általi korlát?
Üdv

(#7616) kabelmania27 válasza Endura69 (#7614) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha jól emlékszem korábban szó volt arról hogy arrafelé társasban nem épült ki a hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#7617) #84221696 válasza blacika (#7615) üzenetére


#84221696
törölt tag

A 30-as L csomagban. μtorrent által mért sebesség.

(#7618) Janó 44 válasza PAUBEN (#7612) üzenetére


Janó 44
tag

Lehet, már lefedtek vele mindent, de ha nem, akkoris: a 4 -s főúttól északra levő rész már szerintem kész van. Még ha nem lenne olyanrossz, mint mondod, akkor se mennék át, mert azok a "kis" költségek, mint a routeré meg a modemé,. nekem most nem olyan kicsik lennének, meg ehhez hozzájön, hogy a legkisebb csomag havidíja is több, mint amit most fizetünk. <-Ezek olyan érvek, melyek miatt nem is tettem fel a kérdést, hogy minőségre milyen lehet a hálózatuk.
Csak gondoltam, egy helyzetjelentést lefolytatok, hogy mind láthassuk: még korántsincs vége a UPC -féle vesszőfutásnak, ami ugyebár már évek óta tart a körzetünkben. + ha valakinek véletlen -velem ellentétben- nem a pénz számít a környéken, csak az, hogy megmutassa, hogy neki gyorsabb net van, mint a UPC, akkor már itt a lehetőség rá.
Előbb-utóbb úgyis ideér a T-Home is, vagy a HFC (HFC Mini csomagján nem gondolkodnánk 1 percig se, hogy rendeljük -e). De mint emlékszek a fenti hsz -kre: terve még csak a T-Home -nak van, hogy közeledik erre. ;)
De ha így nézzük: legalább a helyi kábel TV -szolgáltató fejlesztett valamit végre, ha más már nem is volt képes erre ki tudja már hány éve. A szándék is több már a semminél.

(#7619) Janó 44 válasza kabelmania27 (#7613) üzenetére


Janó 44
tag

Szerintem nincs olyan sok ügyfelük, hogy zavart legyen, de akkor se érdekelnek. :( Bár régen a kábelTV -t azt igénybe vettük tőlük, de azt is leállítottuk, amint a UPC Direct szóba jött a családban. Onnét meg egyből ->Digi, amint kiábrándultunk a havidíjból-antennafej gyengeségéből.

(#7620) blacika válasza #84221696 (#7617) üzenetére


blacika
tag

Köszi az infót, akkor ha jól gondolom a csomag maximumát hozza, így nem tudhatjuk hogy korlátozva van-e a torrentezés.
Üdv.

(#7621) #84221696 válasza blacika (#7620) üzenetére


#84221696
törölt tag

Mármint az adatmennyiség?

[ Szerkesztve ]

(#7622) radio100jozs válasza Pikírt (#7604) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem igaz. Ha hűslgben vagy az UPC-nél, akkor a hűségszerződés kezdete, és a felmondás között időszakra kapott, és igénybevett kedvezményt kell visszafizetni. Lényegében a szolgáltatás időszakát iylen esetben hűség nélküli listaáron vetted volna igénybe. A hűségszerződésen szerepel a konkrét kedvezmény összege.

(#7623) funthango


funthango
újonc

Telekom pénteken azt mondta szerdán 12-2-kor jönnek kötni, többször egyeztetünk hogy biztos jó az időpont, előtte való nap is hívnak, aztán nem jön senki. Otthon is maradtam azért, hogy még egy árva üzenetet sem küldenek. Ügyfélszolgálat elérhetetlen, nem rég sikerült őket elérni, a nő elküld hogy ilyenkor ő hova egyeztessen, hívjon holnap reggel.. Kérdés marad ,hogy sikerül-e elérni reggel, és ha igen akkor a következő időpontra lesz e kedvük jönni..

Pedig ahogy elnézem más dabasiaknak több szerencséjük volt - vagy legalább szóltak hogy majd máskor.

[ Szerkesztve ]

(#7624) blacika válasza #84221696 (#7621) üzenetére


blacika
tag

Hali,
nem a mennyiség, hanem valaki írta itt korábban hogy a telekomnál sebességkorlát van a torrentre.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#7625) #84221696 válasza blacika (#7624) üzenetére


#84221696
törölt tag

Az lehet, hogy van, de amíg 3,6 MB/s-el jön a cucc lefelé, addig én elvagyok vele. :C

(#7626) Pikírt válasza radio100jozs (#7622) üzenetére


Pikírt
csendes tag

És egy összegben kell visszafizetni. Ezért várom meg, hogy leteljen még az 1 év. Így is, úgy is ki kell fizetni, csak nem mindegy, hogy egy összegben vagy havi lebontásban. Mellette pedig úgy gondolom, mehet a Telekomos net is, biztos nem vesznek össze egymás mellett. :)

(#7627) Gubek-Einste válasza Pikírt (#7626) üzenetére

És még lesz egy backup kapcsolatod is szükség esetére :D

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7628) Pikírt válasza Gubek-Einste (#7627) üzenetére


Pikírt
csendes tag

Igen. Ha 'neadjIsten' bármi baj lenne a Telekommal, akkor van mihez nyúlni. azaz csatlakozni. :)
Viszont a mai nap eredménye bíztató.

[ Szerkesztve ]

(#7629) Istv@n válasza Pikírt (#7628) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Merre járnak?

(#7630) Pikírt válasza Istv@n (#7629) üzenetére


Pikírt
csendes tag

Ez a kép a Kond Vezér útján készült. Ma tették fel a dobozokat az oszlopokra.

(#7631) M^xx válasza Pikírt (#7628) üzenetére


M^xx
aktív tag

A szerelő azt mondta, egy hónap múlva Dabas másik felében is elkezdik a bekötéseket.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7632) puma72


puma72
tag

Sziasztok
Látom többen is írják, hogy ekkor-meg akkor jönnek kötni de senki nem írja ki, hogy hová!!!
Kicsit lehetne pontosabban leírni, hogy merre járnak?
Köszi :R

Számom +36205747193

(#7633) Pikírt válasza M^xx (#7631) üzenetére


Pikírt
csendes tag

Mi alapján indítják az internetet? Dabas-Sári-ban már van. Máshol még nem hallottam. Kerületenként indítják, ha megvan mindenhol a kábelezés?

(#7634) poli27 válasza Pikírt (#7628) üzenetére


poli27
veterán

Ez pont olyan mint amit a Digi is épít, csak a felirat hiányzik a dobozról :D

(#7635) M^xx válasza Pikírt (#7633) üzenetére


M^xx
aktív tag

Elvileg a nagy postánál van az optikai fő pont, ahol a Dabasi hálózat csatlakozik, itt van a szakaszhatár. Valószínű két ütemben fogják átadni a hálózatot a nagy postától Sári felé és a nagy postától Gyón felé, ebből a Sári szakasz már átadásra került. A nagy posta és a Gyóni szakasz kicsit lassabban fog menni, mivel jóval szélesebb, de ha jól tudom a felével megvannak már. Kérdés, hogy egyben vagy szakaszosan fogják átadni, ha egyben akkor min egy hónap még.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7636) Mano66


Mano66
senior tag

Na egy érdekes HÍR Hernádról!!!
A Gyóni úton huzzák az OPTIKÁT!!!Ami miatt érdekes,hogy az UPC!De egy rossz hír is a szerelők azt mondták,csak a Gyóni útat csinálják és nem tudják,hogy mi a terve az UPC-nek vele.Bizok benne,hogy beis tudom köttetni.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#7637) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Az egy dolog, hogy parabolás vételnél, ha felhőszakadás, jégverés, hószakadás van, azaz zárt felhőzet, akkor bekockásodhat a digitális kép, sőt el is mehet percekre, na de kábeltévénél, ha erősebb széllökés van, akkor megy el folyamatosan pillanatokra a kép, és kockásodik az be, ennyit erről a UPC digitális kábeltévéről. Holnap jön a szerelő, de ha nem lesz erősebb szél, akkor hiába, mert a hiba nem itt, van, mivel nekem földkábelen jön be az adás, viszont a falu közepétől az utca közepéig légkábelen, így bárhol lehet hiba, így ez is egy olyan soha véget nem érő hibabejelentős játék lesz, amit az ADSL-nél eljátszottam. Ott is naponta százszámra volt leszakadás, de nem tudták behatárolni a hibát. Még szerencse, hogy 2 érpár van, mert a másik érpáron meg hibamentes azóta is az ADSL, bár ez csupaszon van, mert a maradó érpáron csak a telefon van, na az be is sistereg néha, ezt sem értem.

(#7638) radio100jozs válasza radio100jozs (#7637) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ja, és az analóg is becsíkozódott, és elment pillanatokra a kép. A digitális vételnél a bithibaarány maximum, azaz 2000-re ugrott, amikor elment a kép, és a jelerősség 93-ról (100-as skálán) leesett 0-ra.

(#7639) Janó 44 válasza blacika (#7624) üzenetére


Janó 44
tag

Semmiféle korlát nincs. Az valóban lehet, hogy benne szerepel az ÁSZF -ükben, ami a többi "nagynál" is, hogy 250 GB -tól fenntartja a jogot az xy Kft./Zrt. stb. blablabla, de ez nem jelenti azt, hogy azt alkalmazza is. <-Széllel szemben azért ők se fognak üríteni, hidd el! Mi simán DSL Bronze -l mindíg túllépjük szerintem ezt a korlátot, de eddig még semmi effélét nem tapasztaltunk, és ha jól tudom, pl. UPC -nél még mindíg benne van ez az aktuális ÁSZF -ben, csak Diginél szedték ki belőle "közkívánatra" (bár szerintem ott is alaptalan volt a para, hisz attól, hogy valamire jogod van, nem biztos, hogy fogsz is élni azzal a jogoddal).

[ Szerkesztve ]

(#7640) Johnny112


Johnny112
újonc

Valaki valami infot tud Örkényröl? Mikor mennek oda?

[ Szerkesztve ]

(#7641) bakko92 válasza berbatov2 (#7551) üzenetére


bakko92
csendes tag

Szerintem előbb-utóbb UPC is lépni fog már!
Csak még gittelnek, hogy megéri a fejlesztést vagy nem!
Mert aki csak teheti, jelenlegi állapotban úgy is ott hagyná (na jó, talán az idősebb korosztály nem, akiknek a kábeltv, vonalas telefon bőven elég)
Szerintem csak húzták az időt, amíg teljesen ki nem kopik az ISDN technológia!

[ Szerkesztve ]

(#7642) #84221696 válasza bakko92 (#7641) üzenetére


#84221696
törölt tag

Most néztem, hogy Dabason egy 2 km-es útszakaszon (a mi utcánk, illetve a fő utca) hány Telekomos bekötés van. Egészen négyig jutottam és ebben benne van a miénk is! :DDD
Az biztos, hogy az idősebbeknek nem kell gyors internet, meg egyébként sem kell nekik. A régi, analóg kábel tv is teljesen megfelelő számukra. Pl, anyósék kábel tv előfizetése + egy telefonvonal, kerül 4000 forintba. Nekik nem éri meg váltani. :)

(#7643) Endura69 válasza kabelmania27 (#7616) üzenetére


Endura69
csendes tag

Tudod az okát,hogy miért nem?

Te is fiam,Bluetooth?

(#7644) kabelmania27 válasza Endura69 (#7643) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem tudom.
meunier: Akiknek elég a UPC net sebessége azoknak jól járnak az ügyfélmegtartó csomaggal.

[ Szerkesztve ]

(#7645) #84221696 válasza kabelmania27 (#7644) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ne hidd! :) Akit ismerek, fiatal és internetezik (ki nem), azok biztosan váltanak! :)) Alig várják, hogy végre rendelni lehessen.
Én azokról beszélek, akik megelégednek az analóg tv-vel aztán csókolom (ők az idősebb korosztályból kerülnek ki, jellemzően 50 felettiek)! Én 5000-et fizettem az adsl bronze-ért, ami már kevés manapság. 5000 körül már van a t-nél "S", ami 5x gyorsabb. Persze, nem azt akarom mondani, hogy a T jó, csak azt, hogy az UPC meg nem jó és évekig tojt a fejünkre. Most hogy itt a konkurencia, tudnak jó áron bármit adni. Fejlesztettek volna, amire volt idejük, nem mentem volna a t-hez. Az, hogy sokan fognak váltani, az nem a t érdeme, hanem az upc-é!

[ Szerkesztve ]

(#7646) kabelmania27 válasza #84221696 (#7645) üzenetére


kabelmania27
félisten

Más szolgáltató pl Telekom is ezt csinálja ezen nem kell meglepődni.
IPTV miatt lesz aki a tévét nem viszi át.
Igen összességben lehet hogy jobb, csak közbe ha hgw lefagy újraszinkronizálásig tévé sincs UPC-nél pedig külön vezetéken van a kettő ezért üzembiztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#7647) #84221696 válasza kabelmania27 (#7646) üzenetére


#84221696
törölt tag

A tv engem nem izgat. UPC directem van. Aztán ha letelik az a 10 hónap, ami hátra van, megyek át a műholdas Digire, ott van Premier Ship HD-ban. :)
Bár, ha lenne az UPC-nél Sport 1, Sport 2, ES 1, ES2, Digi Sport 1, Digi Sport 2, mind HD-ban, akkor bizony előfizetnék, akár 5 évre is. :)

(#7648) seimon válasza #84221696 (#7645) üzenetére


seimon
tag

Hát, aki kicsit is józan és nem részeg, az valószínűleg vált.

Én se használnám ki szerintem az 50mbitet DE:
ADSL nem képes normális pinget nyújtani így kuka. Minőség nulla.

A TV meg minősíthetetlen. Unokatesómnak IPTV-je van és tetszik az hogy interaktív. Ez meg egy nagy kaki amin még a visszafordított kommunikáció sincs. Az IPTV minősége baromi jó, szerintem akik ezt szapulják igazából még nem látták, vagy pedig még a régi pár évvel ezelőtti verziót nézték.

Ha elmegyek az unokatesómhoz általában megy a TV :D
Mikor pedig itthon ülök le a TV előtt őskorban érzem magam.

Arról nem beszélek, hogyha leülök TV-zni jön egy vihar, akkor elmegy a net+tv ami még normális is. Fél órán belül van net, Tv-re meg órákat kell várni. Sokadik ilyen alkalmat éltem át - köszönöm, elég volt belőle!

Nagyszüleim - nyugodjanak békében, biztosan nem váltottak volna. Mert minőség ide-oda, ő nekik még szemüveggel se olyan a szemük, hogy minőségre menjenek. Ez is homályos, az is.

De hidd el 18-50 év között, akiknek számít az internet és a TV fogalma az vált. Akit meg hidegen hagy a technika, vagy egyszerűen csak azért ül le Tv-zni mert nincs mit csinálni - vagy épp netezni - az elfogadja a hűségmegtartó ajánlatot is. Én 1000ft-ért se fogadnám el bármelyik csomagjukat sem!

(#7649) kabelmania27 válasza #84221696 (#7647) üzenetére


kabelmania27
félisten

Mindenki mást néz, valakinek nem probléma hogy át kell kábelezni a lakást valakinek probléma, mindenki eldönti hogy hova megy. Médiacard esetén amúgy sincs videótár ezért sokaknak nem hiányzik a visszirány.
seimon: Technikailag fejlettebb az optika+ neked számít a videótár ezért jobban jársz az iptv-vel.

[ Szerkesztve ]

(#7650) #84221696 válasza kabelmania27 (#7649) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ez így van! :)
Piece!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.