Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Xmister válasza btz (#10988) üzenetére


Xmister
senior tag

Az kicsit durva lenne azért. Egy 64-es prefix mögött lehet egy családi ház, de lehet egy iskola, vagy Egyetem is... Azért egy ekkora tartományt csak nem tiltanak le.

(#11002) Christian79 válasza Samott (#10999) üzenetére


Christian79
tag

Ok. Akkor központilag van a probléma, viszont a monori központ szerint mennie kell... De akkor nem mi vagyunk a buták...

(#11003) zsolesz7503


zsolesz7503
tag

Tudja valaki miért megy el a hang a set top box használatára átkapcsolva? Most a számítógépről átkapcsolva nincs hang vissza se tudtam hozni. Van valakinek ötlete? Telekom-ról van szó persze. :U

(#11004) bigdady válasza Gubek-Einste (#11000) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hát ezt nem értem

(#11005) radio100jozs válasza bigdady (#10998) üzenetére


radio100jozs
őstag

A 10736-ban leírtam, hogy digitálisan mi jön kódolatlanul a monori fejállomásról, és még ezt írtam:

Lényegében az analóg Bronz csomag csatornái jönnek kivéve a Comedy Central, RTL II és a Spektrum. De helyettük meg jönnek a közszolgálatiak HD-ban, valamint van M5, és Duna World.

(#11006) radio100jozs válasza bigdady (#10998) üzenetére


radio100jozs
őstag

De tisztázzuk, mire van előfizetésed? Analóg csomagra? Mert akkor csak örülj, hogy van ami digitálisan is jön kódolatlanul, de ez nem kötelessége a szolgáltatónak adni, mert neked nincs is erre előfizetői szerződésed, így nem értem mi a gondod?

(#11007) Gubek-Einste válasza radio100jozs (#11006) üzenetére

Az a gondja, hogy analógban van RTLII de kódolatlan digitálisban nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11008) radio100jozs válasza Gubek-Einste (#11007) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ez miért lenne gond? Nem fizetett elő digitális csatornára, így ezzel nem tud reklamálni, ahogy én sem teszem ezt az UPC felé, hanem örülök, hogy a többsége bejön digitálisan is, ennyi.

(#11009) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Az FB csoportban már valaki írta, hogy már igényelte az optikára átkötést, és mennek is hozzá szerelni majd.

(#11010) bigdady válasza radio100jozs (#11008) üzenetére


bigdady
nagyúr

A gond hogy ez apósoméknál van akiknek analog csomagja van és többet fizet rá mint én a digital gold-ra és neki nincs nekem van :)

(#11011) asdf_ válasza radio100jozs (#11008) üzenetére


asdf_
veterán

Ez miért lenne gond?

Mert zero logika van benne. Ha digitalison nem erheto el ingyen, akkor ugy lenne logikus, hogy analogon szinten nem (vagy forditva).

[ Szerkesztve ]

(#11012) Gubek-Einste válasza bigdady (#11010) üzenetére

Akkor fizessen elő digitálisra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11013) bigdady válasza asdf_ (#11011) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pontosan

(#11014) Samott válasza Christian79 (#11002) üzenetére


Samott
addikt

Most rakarestem ujra es mar megy, probald meg hatha...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#11015) Christian79 válasza Samott (#11014) üzenetére


Christian79
tag

Igen, köszi, már nekem is működik!

(#11016) btz válasza Xmister (#11001) üzenetére


btz
addikt

Láttam már olyat is, hogy komlett országot tiltottak le, szóval megeshet, bár nem jellemző ez igaz.

ⓑⓣⓩ

(#11017) regener válasza regener (#10945) üzenetére


regener
veterán

Beszéltem velük, de csak listaárral szolgáltatnak Pilisen, ami miatt lehet csak a 120-as net lesz nálam (7600-ért), mert a gigás sok 8560-ért (alap telefonnal értve mind a kettőnél).

(#11018) bigdady


bigdady
nagyúr

Berotel 2000 ft-ot jóváírt a havi díjból. Korrekt :) Gondolom a kimaradások miatt

[ Szerkesztve ]

(#11019) Berotel válasza bigdady (#11018) üzenetére


Berotel
újonc

Azoknál az ügyfeleinknél akiknél a hibajegyek alapján több probléma fordult elő, valóban érvényesítettünk kompenzációt kárpótlásul.

Reméljük, hogy hasonló hiba nem fordul elő a jövőben, javítottuk az érintett rendszereinket.

(#11020) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A UPC most már hivatalosan, azaz ÁSZF szinten is elindította az optikai szolgáltatást a 29-es körzetben, igaz ezt ma közzé téve a weboldalukon, de tegnapi dátummal:

https://www.upc.hu/pdf/kozlemeny_ASZF_20161206.pdf

Egyenlőre még csak Monor településen nyújtják ezt a szolgáltatást.

Kérdés, hogy a többi településen a körzetben látni-e mozgolódást az UPC optikai kábelezés terén, vagy télre leállnak, ahogy a Telekom is Pilissel egyenlőre befejezte a további hálózat kiépítést a körzetben.

(#11021) BBéci válasza radio100jozs (#11020) üzenetére


BBéci
titán

Brutálisan magas árak. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11022) zsloti válasza radio100jozs (#11020) üzenetére


zsloti
senior tag

Arról volt szó hogy nem lesz megkülönböztetés......
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#11023) Nooeca válasza radio100jozs (#11020) üzenetére


Nooeca
senior tag

Telekom nem állt le télen sem, csak a 29-es körzet.

(#11024) Nooeca válasza zsloti (#11022) üzenetére


Nooeca
senior tag

nincs is megkülönböztetés, ugyanazok az árak, mint az országos... ezek listaárak, hűség meg minden nélkül.

(#11025) zsloti válasza Nooeca (#11024) üzenetére


zsloti
senior tag

Így már más...

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#11026) Nooeca


Nooeca
senior tag

UPC internet átalakító. Optika / koax.

[ Szerkesztve ]

(#11027) Gubek-Einste válasza Nooeca (#11026) üzenetére

Honnan van a kép?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11028) poli27 válasza Nooeca (#11026) üzenetére


poli27
veterán

Jó nagy xd :D és marhára semmi értelme, gpont kellett volna építeni....

(#11029) radio100jozs válasza Gubek-Einste (#11027) üzenetére


radio100jozs
őstag

Az FB csoportban van ez fent, a lényeg, hogy Monoron már kötik be az optikát, és van akinek már be is kötötték. Bent a lakásban van egy ilyen optika-koax átalakító doboz, ami a képen van. Ez után megy a koax, aminél elosztó után TV, illetve az UPC-s koaxos WiFi Boxot adják, mint a többi UPC-s helyen.A lényeg, hogy Monoron már valóságban is élő az új szolgáltatás, és aki megrendeli, kötik is át.

(#11030) radio100jozs válasza poli27 (#11028) üzenetére


radio100jozs
őstag

Most így már belegondolva én sem értem, hogy miért nem az van, vagy is abból igen, hogy az UPC-nek nincs IPTV-je, így valahogy meg kell oldani, hogy a végén a vezetéknek továbbra is koax legyen. Mert a koax hálózatot is lebontják a rézérpárral egyben, azaz a jövőben majd cska egy szál optika megy az oszlopokon az utcában. Viszont attól még, aki mondjuk nem kér TV-t, csak net+telefon, annak tényleg jogos, hogy adhattak volna egy optikai routert, és ennyi.

(#11031) poli27 válasza radio100jozs (#11030) üzenetére


poli27
veterán

Mé a diginek sincs iptv,mégis megoldja.... rf kimenetes ontvel...

(#11032) radio100jozs válasza poli27 (#11031) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ja tényleg, a Digi is optikán van, és van TV is rajta. Na ez is érdekes, akkor a 3 nagy szolgáltatónál (Telekom, UPC, Digi) totál eltérő a megoldás, miközben mindhárom esetében a házba optika megy be. Amúgy a Digi miért nem ment át IPTV-re, ahol optikai a hálózata?

(#11033) poli27 válasza radio100jozs (#11032) üzenetére


poli27
veterán

Minek menne át.... a dvb-c még mindig szebb képet ad sztem az iptvnél... ráadásul optikán helyet se foglal, mint a docsis hálózaton...

[ Szerkesztve ]

(#11034) BBéci válasza poli27 (#11033) üzenetére


BBéci
titán

Úgy bizony.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11035) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen távolságból remélhetőleg nem lesz gond a DOCSIS jelszintekkel. :)

(#11036) Nooeca válasza Intruder2k5 (#11035) üzenetére


Nooeca
senior tag

Kivéve ha valaki tapos az eszközön :D mondjuk egy macska.

BBéci: Ha már te is reagáltál, érdekelne, ez téged nem zavar? Mármint ez a doboz? Mert IPTV ellen a legnagyobb problémád az volt, hogy ne legyen még egy box se, mert csak na.

[ Szerkesztve ]

(#11037) Gubek-Einste válasza radio100jozs (#11029) üzenetére

Melyik csoportban jelent meg mert nem találom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11038) regener


regener
veterán

Innen:
MONORIAK FIGYELEM!
A mai nap nemcsak a UPC Fiber indult el, hanem válaszként a telekom is árakat csökkentett a településen !!!
A telekom weboldala szerint most már mindenki megkapja az olcsóbb, speciális 2-es árakat!
Ha meglévő ügyfél vagy a telekomnál és hűséged van, nem kell kétségbe esni, mert ez nem UPC, tehát a kedvezményt nem csak az új belépők kapják meg.. Simán hívjátok fel a telekomot és erősítsétek meg újból a 2 év hűséget a meglévő csomagotokra vagy növeljetek azt, és így már az olcsóbb árazást kapjátok. :)

Pilisen is olcsóbb lett a gigás net a telefonnal, mert eddig 8500 körül volt, most meg már "csak" 7360.

[ Szerkesztve ]

(#11039) zsloti válasza radio100jozs (#11029) üzenetére


zsloti
senior tag

Kíváncsi leszek(ha egyszer ideérnek erdőre) milyen megoldást találunk a 6 db tv bekötésére...
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#11040) Intruder2k5 válasza zsloti (#11039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elméletileg van 27-28 kódolatlan, szabadon fogható DVB-C csatorna, persze amennyiben ebben a kérdésben sincs eltérés más területekhez képest, ezeket nézheted korlátlan számú TV-n. Ha azonban mindegyikre szeretnéd az előfizetéses csatornákat is, akkor két előfizetésre lesz szükséged, mert háromnál több eszközt (box vagy kártya) nem adnak.

(#11041) zsloti válasza Intruder2k5 (#11040) üzenetére


zsloti
senior tag

Nekem nem kell box ..hova rakom?
Csak a koaxba kössék be a falba.......
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#11042) Intruder2k5 válasza zsloti (#11041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én azt nem tudhatom, hogy hova rakod, de a lényeg az, hogy az összes előfizetett csatornát legfeljebb 3 eszközön tudod nézni, ebből egyet tartalmaz a TV előfizetés havidíja, az esetleges két további vételi helyért plusz díjat kell fizetni. Aki nem szeretne plusz díjat fizetni, vagy kevés neki a három vételi hely, annak ott vannak még a szabadon fogható DVB-C csatornák, de egy előfizetésen belül más lehetőség nincs.

(#11043) radio100jozs válasza zsloti (#11039) üzenetére


radio100jozs
őstag

Utánam már leírták, de a megoldás, az, hogy van a kódolatlan DVB-C csatornák, így azzal megoldható, de egyik szolgáltató sem ad egy előfizetésre 6 TV eszközt. Még megoldás az antennás DVB-T, azon is van 12 kódolatlan csatorna. Ja érdekes, hogy miközben jön az antennáson pár kódolatlan csatorna, addig a KTV-n azok nem jönnek kódolatlanul (FEM3, Zenebutik, Izaura TV).

(#11044) radio100jozs válasza Intruder2k5 (#11042) üzenetére


radio100jozs
őstag

De jó, hogy megtaláltad a szabadon fogható DVB-C csatornalistát az UPC oldalán, ezt én eddig nem találtam meg, köszi.

(#11045) radio100jozs válasza Nooeca (#11036) üzenetére


radio100jozs
őstag

Azért a kettő nem azonos, ha nem egy TV-ről beszélünk, mert az IPTV esetében minden egyes TV-hez kell box, miközben a koax vételnél ha elég a szabadon jövő DVB-C, akkor nem, illetve ott van a Mediacard funkció. Összességében meg nincs több doboz, mert eddig is volt egy ADSL modem, ami felfogható most az optika/koax konverternek, míg utána azért szerintem van mindenkinek egy routere, na ez meg most lesz, amit ad a UPC WiFi boxot. Így eszközben az eddigiekhez képest nem lesz több.

(#11046) radio100jozs válasza Gubek-Einste (#11037) üzenetére


radio100jozs
őstag

29-es körzet... az FB csoport.

(#11047) Szemi88


Szemi88
tag

Sziasztok!

Pilisiek közül valakinek új infó a T bekötésekről? Okt 14-én kötöttem előszerződést, és még nem kerestek azzal kapcsolatban, hogy mikor kötnek. Ráadásul azok az e-mail-ek meg sms-ek sem érkeznek meg, amelyben még kérnek egy kis türelmet.

Múlt héten felhívtam a 1412-t, de mivel nincs még customer ID-m, ezért érdemben az ügyfél szolgálatos nem tudott segíteni, csak azt látta, hogy a nevemen valóban van a rendszerben egy előszerződés rögzítve.

Tegnap felhívtam az üzletkötőt, de az is csak hebegett meg habogott össze vissza, és semmi konkrétumot nem tudott mondani, de szerinte idén ebből már nem lesz bekötés..... Mondom fasza.

Nagyon kezdem unni a dolgot és már elgondolkodtam azon, hogy visszamondom az egészet a fenébe.

Valakinek amúgy aki a Rákóczi úton lakik bekötötték már a szolgáltatást?

iphone 14 pro, PlayStation 5, PS nick: Mr_SweetPeaShine

(#11048) zsloti


zsloti
senior tag

Én kevésbé értem....
Most is kábeltévénk van(komjáti tv) bejön az oszlopról a kábel a padlásra ott van egy erősítő és onnan 3 felé osztva ..majd a lakásba bejövő 3 koax ismét kétfelé osztva ...
Van 65 csatornám közte egy csomó hd ,mégsincs semmilyen box
Az minek kell?
Nincs szükségem semmilyen visszanéző funkcióra
Ebben az esetben nem megoldás hogy a bejövő koaxot a meglévő erősítőbe kötöm be és minden megy a maga útján tovább?
Köszi
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#11049) radio100jozs válasza zsloti (#11048) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Komjáti TV az analógban sugároz vagy digitálisan, de akkor kódolatlanul a kábelen? Mert akkor ez lehet a különbség, hogy a UPC az digitálisan és még kódoltan ad. A digitális vétel miatt manapság nem kell már box, a lapos TV-k tudják a DVB-C szabványt, de a kódolás miatt kell hozzá kódkártya, és CI+ modul a TV-hez. Vagy marad, hogy csak ezt a majd 30 csatornát nézed kódolatlanul digitálisan. A Telekom még másabb, ott nincs koax, hanem kapsz egy boxot, és a HDMI kábellel kötöd be a TV-hez, itt sajnos minden készülékhez kell a box.

[ Szerkesztve ]

(#11050) BBéci válasza Nooeca (#11036) üzenetére


BBéci
titán

Remélem fent lehet a padláson az a doboz!
IPTV-ben elsősorban a képminőség zavar, az a legeslegfontosabb. Valamint annak a boxát a hifiállványra, a TV közelébe kellene elhelyezni, plusz távirányítóval kezelhető és áramot is fogyaszt.
Sokszor leírtam: kb. 8 éve fektették le az utcánkban a T kábelét, aminek örültem. Annak nem, hogy feltúrták a gondosan ápolt gyepet.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy megrendeljem a szolgáltatást. Amikor közölték, hogy csak IPTV-t tudnak biztosítani, villámgyorsan elköszöntem. Akkor inkább MinDig TV.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.