Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) seimon válasza kabelmania27 (#7050) üzenetére


seimon
tag

Látom nem érted... De sebaj, elmagyarázom.

Telekomnál 120 a max, de van olyan része budapestnek, ahol hiába van optika/kábelnet, 30 mbites csomagot lehet csak rendelni maximum :)

(#7052) kabelmania27 válasza seimon (#7051) üzenetére


kabelmania27
félisten

Mondj légy szives ilyen területet:)

[ Szerkesztve ]

(#7053) seimon válasza kabelmania27 (#7052) üzenetére


seimon
tag

De most miért beszélsz el mellettem?

Azt írtam:

Optika vagy kábelnet elérhető, vagyis az ADSL-t minek a francnak kevered ide?
Optikán vagy kábelneten lehet csak 30-as csomagot rendelni bizonyos helyeken...

Beszélek a sajtról erre feljön témának a túró...

Azzal tisztában vagyok hogy ADSL csak 30-at bír, de hogy néhol optikán is csak annyit adnak vagy kábelneten... Erről beszélek.

Ismerősöm rendelt Pesten Telekomot, szépen bevitték neki a nem ADSL-es kábelt, IPTV-vel és azt mondták neki csak 30 mbitet tudnak garantálni. Webshopban is szürke volt a 120 és az 50, ezért rendelte meg telefonon :)

[ Szerkesztve ]

(#7054) kabelmania27 válasza seimon (#7053) üzenetére


kabelmania27
félisten

Elhiszem ez érdekes mert koaxos területen ahol van iptv ott vaneurodocsis3-as netszolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#7055) poli27 válasza seimon (#7053) üzenetére


poli27
veterán

Mondj már nekem ilyen területet,pláne optikán kicsit vicces lenne a dolog legalább hülyeséget ne beszéljünk...

[ Szerkesztve ]

(#7056) Intruder2k5 válasza seimon (#7053) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ADSL nem tud már 30-at sem, az már VDSL, gyaníthatóan ismerősöd is azt kapott! Ha távolabb lakik a DSLAM-tól, akkor a VDSL alja valóban 30 környékén van, egyébkén mehetne 60Mbps is!

"azt mondták neki csak 30 mbitet tudnak garantálni"
A garantált sebesség meg megint egy más dolog...

[ Szerkesztve ]

(#7057) #84221696


#84221696
törölt tag

Megjött a telekomtól az előszerződés, vagy mifene! :D
Lesz itt internet nemsokára! :C

(#7058) berbatov2 válasza #84221696 (#7057) üzenetére


berbatov2
senior tag

Nekem is!

(#7059) seimon válasza Intruder2k5 (#7056) üzenetére


seimon
tag

Nem tudom mit kapott, én csak a kábelt láttam, és nem az ami nekem van, vagyis nem telefonkábel.

Onnan gyanítottam hogy nem ADSL. Mivel ha az lenne az menne a modembe.

És légyszives ne forgasd ki a szavaimat, nem garantált sebességről volt szó, hanem hogy a 30-as netet tudják garantálni. Nem tudom miért vonsz ebből messzemenő következtetéseket, de segítek értelmezni:

30-as netet tudják úgy adni, hogy betartsák a garantált sebességét. Nem tudom mennyi neki a garantált.

[ Szerkesztve ]

(#7060) Intruder2k5 válasza seimon (#7059) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért jó, hogy azt sem tudod mivel van bekötve, csak azt, hogy nem azzal amivel neked, és ebből gyanítasz ezt-azt, és itt okosítasz mindenkit! Gratulálok ehhez! Legközelebb a kábel színe alapján fogjuk már találgatni, hogy milyen szolgáltatásról is van szó! Különben meg nekem rohadt mindegy, tőlem aztán szatellit net is lehet...

[ Szerkesztve ]

(#7061) seimon válasza Intruder2k5 (#7060) üzenetére


seimon
tag

Nem néztem meg a csatlakozóját, csak a kábelt láttam, meg a modemet, és nem rj11.

Okosítok? Te kötsz bele, írom hogy "garantálják a 30-as netet", és már azt is kiforgatod. Élőben is kiforgatod mindenki szavát?

(#7062) BBéci válasza seimon (#7061) üzenetére


BBéci
titán

Pedig az a szokásos garantált sebességnek tűnt, szóval a fogalmazásodban volt a hiba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7063) #84221696 válasza berbatov2 (#7058) üzenetére


#84221696
törölt tag

Kíváncsi vagyok, hogy az ünnepekre bekötik-e. Illetve, hogy a tabletet megapjuk-e. :)

(#7064) degec


degec
senior tag

na ne veszekedjetek mán ! :D mindenkinek igaza van ! :D
én is tudom már mit kötök!! ÜZLETIT ! :D amúgy is céges voltam upcnél...
[link]
120 per 50 hagy menjen...gyááááá csak net lesz szerintem, upcnél marad a telo és tv is..nekem azokkal nincs bajom de majd még meglátom...mivel kiemelt Tmobilesok vagyunk ÍGY ezek a telo net tv csaomgok is ránk szabva érkeznek...namad megcsörgetem őket kezdjenek nekem kidolgozni valamit.. a cégre meg otthonra is.. de oda is cégest ! param param.

(#7065) kabelmania27 válasza degec (#7064) üzenetére


kabelmania27
félisten

:D

[ Szerkesztve ]

(#7066) seimon válasza kabelmania27 (#7065) üzenetére


seimon
tag

Facebook csoportot ajánlom figyelmedbe, ujonnan csatlakozott 120-as csomagos netek speedtestje:

120/10

(#7067) kabelmania27 válasza seimon (#7066) üzenetére


kabelmania27
félisten

Optikai? Azért kérdezem mert a kábelnetnél 120/10

(#7068) seimon válasza kabelmania27 (#7067) üzenetére


seimon
tag

Nem mondom hogy optikai, de újonnan kábelezett terület.

Tudtommal optikáznak már csak nem? Alig pár hónaposan elérhető területek... Most fejezték be a kábelezést.

(#7069) kabelmania27 válasza seimon (#7068) üzenetére


kabelmania27
félisten

Elvileg már csak optikát épít a T, UPC nemrég épített koaxot XVI. kerületben Budakalászon és Pomázon.

(#7070) seimon válasza kabelmania27 (#7069) üzenetére


seimon
tag

Hát akkor nem tudom, újonnan épült körzetbeli városról van szó...

(#7071) degec


degec
senior tag

Szakértőktől kérdezem ! Intruder.. kábelmániákus28 :D stb semion...

Hogy a meglévő 29 es telszámaim hogyan vihetők át T-be? nekem a cégem miatt ez is fontos hogy megmaradjon..továbbá ha bekötik a telót arra a riasztó ugyanúgy rámehet? tehát házon belül marad a réz..amire most a riasztó rá van kötve? vagy hogy ? és telót hogy osztom szét a többi helységre ?

És a tv-t hogy és min juttatom el a többi szobába? meglévő koaxon? plussz a kis dobozok,ezt lehet kérdeztem már de nem loggoltam le :D mert a házba ki van építve a koax gyönyörűen,fali ajzat miegymás..

Azt viszont már megoldottam hogy póznáról benyomják a fődbe az optikaikábelt (tehát nem csüng és befúrnak valahol oszt behozzák), magam kiásatom a mostani upc dobozig a póznától a kerten át..ott a fali upc dobozban kitépünk mindent és ott huzzák be a lakásba egészen odáig ahol most az adsl modemem van és onnan nyomatnám szét a netet tv-t! ez az elképzelés.. mert a mostani modemtől kivan építve a gigabit lan. a másik két irodába...telefonvezetékkel együtt..húde nem egyszerű ez az átállás ha jobban belegondolunk..főleg ha igényesen akarod.. nem vésve fúrva beokádva..stb. tHX !
asszem felhívok egy üzletkötőt kiküldetek MASZEKBA egy bekötős mestert..intéztetek.. kifizetem a napját és szépen átbeszélünk átnézünk mindent..mert így fórumról elég nehéz megértenem felfognom mit hogy.. én rézhez vagyok szokva meg adslhez :D ahhó értek :D ahhoz megvannak a szerelőim..

[ Szerkesztve ]

(#7072) kabelmania27 válasza degec (#7071) üzenetére


kabelmania27
félisten

Aljzatot ki kell venni, koax/utp átalakítóval megoldható de előfordul hogy kockásodást okoz ezért azt javaslom a hgw-től utp kábelt húz be a koax helyére. Számot át fogod tudni vinni.

[ Szerkesztve ]

(#7073) degec válasza kabelmania27 (#7072) üzenetére


degec
senior tag

mi aza hgw? végponti eszköz?

(#7074) kabelmania27 válasza degec (#7073) üzenetére


kabelmania27
félisten

Home Gateway=modem/router egyben Optikához ont-t adnak optical network terminal
seimon: Optikán eddig 120/50 volt, koaxon biztos hogy 120/10-es a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#7075) degec válasza kabelmania27 (#7074) üzenetére


degec
senior tag

köszönöm szépen !
Téged nem lehet telefonon felhívni.??.Nekem sokkal egyszerűbb lenne, átbeszélnénk mert ahogy elnézem CSAK TE értesz itt hozzá érdemben..nekem meg nem kéne itt össze vissza intézkednem.. :D marhára bírnám !

(#7076) dr.bubo válasza degec (#7071) üzenetére


dr.bubo
őstag

Szerintem számhordozással átviheted a UPC-s telefon számokat.
Riasztót nem igen jó a t-s telefonra kötni, ott érdemes mobil vagy rádiós távfelügyeletre áttérni.
Házon belül maradhat a kábelezés, a T-s HGW-be csak be kell dugni a telefon kábelt.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7077) degec válasza dr.bubo (#7076) üzenetére


degec
senior tag

kösszz ! gondolom optikán a telefon voip..amúgy...ahogy mondod akkor még a riasztót is át kell alakítanom.. édes istenem....!! ennyire nehéz megszabadulni az upctől és analóg world től ? :D még a riasztóst is meg kell macerázzam hogy nézze meg kezel e gsm es távfelügyeletet..aztan távfelügyeletnél is át kell matatni mindent..óóóóóójóóój

(#7078) seimon válasza degec (#7077) üzenetére


seimon
tag

Hol tartanak dabason, nem nézted őket? 2-3 hete nem kaptunk friss infót, kicsit ki vagyunk éhezve :)

(#7079) degec válasza seimon (#7078) üzenetére


degec
senior tag

nem néztem..elvesztettem őket a szakmunkás és vásártér magasságában..de ha meglesznek elkérem a telszámukat is..és akkor fogok közvetíteni uccaszinten pontosan :D mert mire hozzám érnek, ott mivel földbe fogunk menni hozzám nem póznán valami speckóbb cuccokat is kell hozniuk..kapnak jattot úgy is csak legyen szép meg jó ! Említették amikor először találkoztam velük, hogy igen úgy is lehet de sugallták hogy azt csak jatt ellenében gyártják meg nekem..no problemo montam kv pogácsa minden lesz.. :C én így nyomom! nekem ez hatékony ! és jó !

[ Szerkesztve ]

(#7080) kabelmania27 válasza degec (#7077) üzenetére


kabelmania27
félisten

Többen is értenek hozzá pl poli27 Intruder2k5
Egyszerű a dolog hgw-től utp kábellel összekötöd a boxokat, számhordozásnál kell a UPC-s ügyfélszám az a lényeg telefont ne mond le, különben nincs mit átvinni, hgw lan 1 portjára mehet a switch vagy a saját router.

(#7081) seimon válasza degec (#7079) üzenetére


seimon
tag

Én örkényi vagyok, de ha ideérnek én adok nekik mindent, kész terülj terülj asztalkám lesz. Befogom a családot és lesz itt minden, mint karácsonykor :D

Csak szabaduljak meg ettől a szutyok nettől, és a hihetetlenül minősíthetetlen digitális TV-jüktől. Így hogy nem elérhető rajta semmi, mivel egyoldalú a dolog, ezért szimpla TV ami nekem nem elég :(

Elvileg jön majd még 1 brigád legalább a dabasi kistérségbe, vagyis dabasra nem sokat tudnak segíteni :)
(gyón volt még kimaradva BB-tól kb. ami lényegesebb terület.)

(#7082) dr.bubo válasza degec (#7077) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ha nincs benne gyárilag gsm modul, akkor kell bele egy kiegészítő egység, de szerintem a távfelügyeleti cég is tud biztosítani eszközt hozzá, és a rádiós kapcsolathoz is. ( távfelügyelet havi díja több lesz majd, mint a sima vezetékesnél).
Nekem rádiós van, simán csatlakoztatták a meglévő riasztó rendszeremhez (pedig már vagy 10 éves), félóra alatt végeztek vele. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7083) degec válasza seimon (#7081) üzenetére


degec
senior tag

igen én mondtam hogy Dabasra fog még jönni több ember is a sárit behuzó 2 autó 4 emberke mellé..ezt nekem ők mondták..mert azért Dabas elég nagy és szerteágazó..
Nem egyszerű az áttérés!!! ki kell várni aztán fúrni faragni.. látod nálam mennyi minden.. lakáson belül mindent újrahúzni lanra.. riasztót matatni távfelügyeletet matatni..számot átvinni..ásni magamnak..mindezt két helyen..ezt is köszi kötsg upc !

[ Szerkesztve ]

(#7084) BBéci válasza seimon (#7081) üzenetére


BBéci
titán

"hihetetlenül minősíthetetlen digitális TV-jüktől"

Ez a UPC-re értetted? Ha igen, mi bajod vele?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7085) kabelmania27 válasza degec (#7083) üzenetére


kabelmania27
félisten

Sajnos ez ezzel jár, erről nem a UPC tehet.
29-ben szolgáltatóváltáskor koaxot/optikát kell külön behozni.

[ Szerkesztve ]

(#7086) seimon válasza BBéci (#7084) üzenetére


seimon
tag

2 problémám van vele, ezek közül egiyk is elég, hogy váltsak.

Este 8-kor jön egy vihar, elmegy minden. Oké, én megértő vagyok. Net olyan 10-15 perc alatt újra elérhető... TV még sehol. 9-órakkor még mindig semmi, 10-kor szintén. fél 11-ig biztos nem jött vissza, aztán így egész este off.

Többször is előfordult ez a szituáció. Ez nekem nem pálya. 3-5 órát áll legalább a TV, míg a net 15-20 perc alatt rendbejön.

A másik hogy cseppet sem digitális, csak TV-t tudok rajta nézni, nincs videótár és egyéb cuccok.

(#7087) kabelmania27 válasza seimon (#7086) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehet hogy a kismegszakítót a tápfeladónál manuálisan kell visszakapcsolni mert a hírtelen áramfelvételtől lekapcsolt.
Pedig digitális, attól még hogy scart kábellel van összekötve még jó a minősége, videótár hiányát túl lehet élni médiacard esetén amúgy sincs videótár.

[ Szerkesztve ]

(#7088) seimon válasza kabelmania27 (#7087) üzenetére


seimon
tag

De semmi kommunikáció nem lehetséges távirányítóval. Ez így nagoyn nem kényelmes.

Tudom hogy digitális, az alapja, de nem használja ki a "digitális" szó lehetőségeit.

Telekomtól se vennék Tv-t ha nem lenne interaktív.

(#7089) kabelmania27 válasza seimon (#7088) üzenetére


kabelmania27
félisten

Híreket/időjárás jelentést tudsz olvasni+epg.

(#7090) seimon válasza kabelmania27 (#7089) üzenetére


seimon
tag

jah mert az egyoldalú kommunikáció, de én ezt úgy látom mint a teletext. :)

(#7091) Janó 44 válasza Anonymus X (#7003) üzenetére


Janó 44
tag

Nem is tudtam eddig, hogy közrefogja Pilist is már a fényszálas hálózat, hiszen nem voltam tisztában vele, hogy nagyjából "pont" olyan messze van Tápióbicske is Pesttől, mint ez a kisváros, hiába tudtam, hogy mi a helyzet Dabason. ->De most már a Google Earth (ezen felül) arra is felvilágosított, hogy még Tápióbicske is Pilishez kicsit közelebb van, mint pl. Péteri. :)

[ Szerkesztve ]

(#7092) kabelmania27 válasza seimon (#7090) üzenetére


kabelmania27
félisten

Azért jobb mint a txt.

[ Szerkesztve ]

(#7093) BBéci válasza seimon (#7088) üzenetére


BBéci
titán

A digitális elsődleges előnye a jó képminőség, és ezt a UPC kábelese maradéktalanul teljesíti. Ellentétben a T IPTV-jével, amire mindenki panaszkodik, aki az átlagnál igényesebb a képminőségre. Engem konkrétan büntetni lehetne vele, ingyen sem kellene.

(#7087) kabelmania27
A Scart nagyon sokat ront a képminőségen, jól ismerem, volt olyanom másfél évig. Most, hogy mediacard van a tévében, összehasonlíthatatlanul jobb lett a képminőség. Néha leesik az állam, annyira jó a műszerrel kalibrált, 50 colos Panasonic GT60-on.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7094) kabelmania27 válasza BBéci (#7093) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jaja, jó minőségűek a dtv adások, a médiacard nagyon jó lépés volt, többen is visszavitték a tv előfizetést.
UPC a piacvezető vezetékes tévé szolgáltató, nagy baj lenne ha nem lenne jó a kép...

[ Szerkesztve ]

(#7095) seimon válasza BBéci (#7093) üzenetére


seimon
tag

Én ismerősnél szoktam IPTV-t nézni de az a maga Interaktivitása hihetetlenül jó. Nekem nagyon bejön. Plusz nem kell órákat várni ha elmegy a TV mint a UPC-nél. Mert egyszerre hamar jön vissza a nettel együtt.

(#7096) kabelmania27 válasza seimon (#7095) üzenetére


kabelmania27
félisten

Csak ha nincs net nincs tv...

(#7097) seimon válasza kabelmania27 (#7096) üzenetére


seimon
tag

Mint a UPC-nél, eddig ha elment valami az a vihar miatt volt.

CSak mint írtam net 10 perc alatt visszajött TV-nek meg kellett 4 óra. Vagyis ugyanaz.

Jah meg mikor volt hogy levandálkodták a főkábelt a földben. Akkor 16 óra.

(#7098) kabelmania27 válasza seimon (#7097) üzenetére


kabelmania27
félisten

Kábelvágás benne van a pakliban.
Szvsz jobb ha külön rendszeren van a tévé, UPC-nél nem kötelező a box van médiacard, iptvnél box nélkül nem működik, ettől független mindenki annál a szolgáltatónál fizet elő amely szimpatikusabb.
BBéci: SD HD adások egyformán szépek?

[ Szerkesztve ]

(#7099) BBéci válasza kabelmania27 (#7098) üzenetére


BBéci
titán

Természetesen nem egyformák, mert maga a film, a nyersanyag is meghatározó, és ez vonatkozik a HD-ra és az SD-re is, de alapjában véve, teljesen elégedett vagyok.

(#7097) seimon
17 éve vagyok Monornetes/UPC-s a 29-es körzetben és nem emlékszem egyetlen esetre sem, hogy gond lett volna a tévéadással.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7100) degec


degec
senior tag

Friss:
Még ma is húzták a kábelt ! Dabason.. a Lakos Dr. utcát húzták be ha minden igaz..!!..és igen úgy néz ki igaz ! :D haladnak !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.