Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) #84221696 válasza poli27 (#7450) üzenetére


#84221696
törölt tag

29-be beköltözött a kánaán! Eddig csak monortel (sic), upc, most meg már telekom, berotel. Esetleg jöhetne még a digi is! :D

(#7452) seimon válasza #84221696 (#7451) üzenetére


seimon
tag

Digit ne várd, őket most lefoglalja Pest, illetve a mobilhálózat kiépítése :)

(#7453) Janó 44 válasza seimon (#7452) üzenetére


Janó 44
tag

Hja. Ahogy elnéztem a weboldalukat, elég kezdetleges fázisban lehetnek még a mobilhálózattal is, vagyis még a terveikben is hiányok lehetnek, hiszen még semmiféle percdíjárakat, vagy ilyesmit nem tettek fel (sajnos). Inkább mi költözzünk a hegyhez, ha már az nem jön ide, már ha tehetjük persze! :((

[ Szerkesztve ]

(#7454) seimon válasza #84221696 (#7451) üzenetére


seimon
tag

aha, csak a Berotel ha majd bírja tartani a T árait...

Digis mobilra:

Most nyertek frekvenciát.. miről beszélsz?! Szerinted két nap alatt felépítenek egy adótornyot?! Eleinte csak bérlik majd a hálózatot a konkurensektől, de csak akkor indul el, ha már egy X terület saját tornyokkal is le lesz fedve. Ez nem két nap nem is 1 hónap se nem negyed év.

[ Szerkesztve ]

(#7455) blacika válasza #84221696 (#7451) üzenetére


blacika
tag

Hali,

berotel csak hálózatépítő, nem?
Valaki tud arról hogy szolgáltatnak is?
Anno azt mondták hogy majd bérbeadják a hálót, annak akinek kell.(pl telekom)
Ha tudtok szolgáltatásukról egy linket dobjatok ide légyszi.

(#7456) seimon válasza blacika (#7455) üzenetére


seimon
tag

Nincs még semmi info arról hogy mit milyen áron szolgáltatnak. Nem van még egy nevük, azzal építenek hálózatot a Berotellel szolgáltatni fognak.

(#7457) #84221696 válasza seimon (#7454) üzenetére


#84221696
törölt tag

Gyerekek, vegyétek észre az iróniát a mondataimban! :D

(#7458) berbatov2 válasza #84221696 (#7457) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ejj de szep az avatarod!

(#7459) #84221696 válasza berbatov2 (#7458) üzenetére


#84221696
törölt tag

Savage Opress a drága. :D

(#7460) bakko92 válasza szundika82 (#7437) üzenetére


bakko92
csendes tag

Egyébként az is megeshet, h kamuznak össze-vissza! :)

Visszatérve a témára!
Olyan nem lehet, hogy 1 optikai szálon két cég is szolgáltat?

[ Szerkesztve ]

(#7461) berbatov2 válasza bakko92 (#7460) üzenetére


berbatov2
senior tag

Biztos bonyolult lenne technikailag megoldani is. Ha ez megis megoldhato lenne, akkor csak ugy tudom elkepzelni, hogy a telepules epiti ki a halozatot, es adja berbe, vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#7462) bogiboy


bogiboy
csendes tag

Üdv!
Nekem az az infóm a Berotel megfelelő emberétől, hogy szolgáltatni is fognak, nem csak kiépíteni. A hálózat ultra gyors lesz(veri majd a Telecom-ot is). Árakról még semmi infó. Hallom a kampók már kiépítve Kakucson, Újhartyánon elkezdték... majd talán Inárcsra is ideérnek valamikor kampózni az ELMŰ oszlopokra. A szolgáltatás indulását e hónapra tervezték még úgy 4-6 hónapja, de gondolom nagyon elhúzódott a papíros bürokrácia(vízügy és katasztrófavédelem és társai). Remélem tavasszal csinálják már a tesztüzemet, majd nyár elejére már legkésőbb beindulnak. :DD Kakucson lesz ügyfélszolgálat tervezve tudtommal. Üdv...
Mehet a UPC a levesbe mihamarabb, remélem :C

:-)

(#7463) seimon válasza bogiboy (#7462) üzenetére


seimon
tag

Mindannyian tudjuk hogy szolgáltatni is fognak :D

Az hogy milyen sebességgel és milyen áron, a fontos.

(#7464) Zsocy155 válasza bogiboy (#7462) üzenetére


Zsocy155
őstag

Ha arra építik a hálózatot, akkor erre Tápiószecső-Magdolnatelepre biztos nem jönnek. :((
De a remény hal meg utoljára, majd csak jön erre is valaki.

(#7465) blacika válasza bogiboy (#7462) üzenetére


blacika
tag

Hali,
mennyire tuti ez a forrásod?
Elég ijesztő hogy a berotel.hu milyen információdús, persze a bizalmam megvan.
Nem tudsz valami komolyabb oldalt hozzájuk, pár száz ember biztos nem kötné le magát az upc.hez tavasszal ha lenne valami biztos infó.
Üdv :F

(#7466) bogiboy válasza blacika (#7465) üzenetére


bogiboy
csendes tag

Üdv!
A forrás tuti biztos, de a jövő héten megpróbálok friss publikus infót szerezni:-)

:-)

(#7467) szundika82 válasza bogiboy (#7462) üzenetére


szundika82
tag

"Inárcsra is ideérnek valamikor kampózni"

Felvan tegnap láttam

(#7468) kabelmania27 válasza bakko92 (#7460) üzenetére


kabelmania27
félisten

Itt a 10. oldalon egy szó sem volt arról hogy Telekom fog szolgáltatni, HFC-s csomagokat ismerteti...

[ Szerkesztve ]

(#7469) blacika válasza kabelmania27 (#7468) üzenetére


blacika
tag

Hú,
remélem nálunk nem ilyen f..talicska szolgáltató lesz.
9999 ért ad 80/4-et???? ez hol él?
Üdv

(#7470) seimon válasza blacika (#7469) üzenetére


seimon
tag

Nagykátán nem a HFC szolgáltat, hanem a Telekom.

Picit félreérted a válaszokat!

(#7471) blacika válasza seimon (#7470) üzenetére


blacika
tag

Köszi,
most már minden világos.
Üdv

(#7472) Janó 44 válasza kabelmania27 (#7468) üzenetére


Janó 44
tag

Hát az a HFC max csak a Mini csomagjával lesz komoly konkurencia /mivel nem hiszem, hogy sok nagy csomagos ügyfél van a jelenlegi szolgáltatónál/, de szerintem ők ezzel is elégedettek lesznek.
Egyébként elolvastam, amit belinkeltél, és azért voltak ám félig-meddig sötét kérdések azon a testületi ülésen -nem sértésnek szánom nekik (bár azért a kérdezők többnyire lakossági fejjel is gondolkodtak). :D.
De azért legalább látszott, hogyha nem kerül pénzbe a városnak, akkor mehet a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#7473) seimon válasza Janó 44 (#7472) üzenetére


seimon
tag

Tudtommal a HFC nem szolgáltat Nagykátán sem.

(#7474) Janó 44 válasza seimon (#7473) üzenetére


Janó 44
tag

"J E G Y Z Ő K Ö N Y V
Készült: Nagykáta Város Önkormányzata Képviselő-testülete 2012. január 26-án
megtartott üléséről."
-Vagy amit linkeltél, az már ennyire elavult volna?
-És ne kényszeríts pls. több offtopcira, ha lehet, mert már lehet, így is kihúztam a gyufát!

(#7475) seimon válasza Janó 44 (#7474) üzenetére


seimon
tag

Te se érted, akkoriban úgy volt, hogy a HFC szolgáltat és a Telekom szolgáltat végül. Én nem kényszerítelek téged semmire sem, csak értelmezési problémák miatt írtad ezt, meg az előbbi posztodat is.

Mondjuk azért érdekes hogy a postod fölött ott van az enyim is ami szintén ezt írja le egy másik félreértett személynek.

Bár azt bevallom hogy elég nehezen értelmezhető, amit kábelmánia eredeti célja szolgáltatott volna.
(hogy nem mindig látható előre, hogy mi történik).

(#7476) fsdb válasza Janó 44 (#7474) üzenetére


fsdb
aktív tag

Annak idején elkezdték építgetni Nagykátán a hálózatot, és mindenki találgatott, hogy ki lesz a szolgáltató. Némi böngészés után ezt a doksit találtam, és linkeltem be, amit Kabelmania27. Ebben úgy nézett ki, hogy HFC lesz. Végül is csak a hálózatot építették ki, és a T szolgáltat. Most ugyanígy találgatnak mindenfele, hogy ki lesz a szolgáltató. Valószínű a T. A sebességük és az áraik is a helyi viszonyokhoz vannak igazítva.

[ Szerkesztve ]

(#7478) seimon válasza kabelmania27 (#7477) üzenetére


seimon
tag

mármint úgy érted *kellemetlen meglepetés.

(#7479) BBéci válasza seimon (#7478) üzenetére


BBéci
titán

Nézőpont kérdése. Nem mindeni szereti az IPTV-t, ezt már többen, többször leírtuk. Nekem ingyen sem kellene.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7480) seimon válasza BBéci (#7479) üzenetére


seimon
tag

Ez te vagy, de ha európai szinten nézzük, az IPTV-t nagyon preferálják mint a lakosok mint a szolgáltatók is, és ez áll a legnagyobb fejlődés előtt is.

(#7481) seimon


seimon
tag

Egyébként sem értem, honnan indult el a csevely, ugyanis Inárcson, Kakucson, és Újhartyánon lesz Berotel. Ez 100%. És a kampós elosztók azok valószínűleg az övéké is. Kérdés egyébként hogy a TV-jük milyen lesz - már amennyiben nem csak internetet szolgáltatnak majd. Bár mondjuk IPTV-nek örülnék, de egy kis mezei cég abba nem fog belevágni.

Ettől független mint írtam megjelenhet ott a Telekom is, de ők most el vannak foglalva Dabassal, Alsónémedivel, Monornál is megy az engedélyeztetés, illetve ezek mellett lefelé is haladnának a Dabasi kistérségben.

(#7482) #84221696


#84221696
törölt tag

Tényleg, mi a különbség az iptv és a dvb-c között.
Pro és kontra. Illetve, mik az előnyök és mik a hátrányok?
Csak azért kérdem, hogy tisztábban lássam a témát.

(#7483) BBéci válasza #84221696 (#7482) üzenetére


BBéci
titán

A DVB-C legnagyobb előnye, hogy a TV vevőegysége dolgozik, nem kell hozzá külső doboz, set top box. Nem véletlenül van mindegyik tévében ilyen tuner. Szabadon rendezhetők a csatornák, felvétel készíthető a tévéhez csatlakoztatott merevlemezre, használható a PIP funkció.
Talán a legfontosabb a képminőség, ami az IPTV esetén, a legtöbb esetben gyengébb, mint a DVB-C adásé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7484) seimon válasza #84221696 (#7482) üzenetére


seimon
tag

A képminőségre ezt nem mondanám, illetve sokat javul az majd még a dvb-c-hez képest.

Nem mellesleg ez interaktív, internet alapú dolog, így sokkal könnyebb azt is beleintegrálni bizonyos értelemben :)

(#7485) zsloti válasza seimon (#7484) üzenetére


zsloti
senior tag

Sziasztok tegnapi nap folyamán nálunk is beadási a kulcsot a Btel
Valami alternatíva monorierdő re?
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#7486) seimon válasza zsloti (#7485) üzenetére


seimon
tag

upc jelenleg csak, de hűségidőt már nem hiszem hogy megéri aláírni.

(#7487) Intruder2k5 válasza seimon (#7486) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nézd meg a listaáraikat előbb...

(#7488) puma72


puma72
tag

Sziasztok
Olvasgatom itt a híreket látom, hogy Monort minden irányból körbe szórják a szolgáltatók.
Félnek ide bejönni?????????
A végén tényleg nekem kell innen elköltözni, hogy megszabaduljak ettől a rohadt korrupt UPC-től?

Számom +36205747193

(#7489) koháry válasza puma72 (#7488) üzenetére


koháry
tag

"Sziasztok. Van egy jó hírem. Ma azt mondták a Monori Telekomnál, hogy fél éven belül tuti megérkezik Monorra a kiépítés. Ha az üzletben kitöltesz egy igény felméről papírt,akkor megkeresnek,ha itt az idő.

"Megerősítem: bementem én is Monoron a T-hez és valóban jönnek idén az első félévben!!! Felvesznek igényfelmérő adatlapot."

Idézet a facebookos upc 29-es körzet csoportból? Nem vagy tag? ott sok infót lehet szerezni. :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#7490) zsloti válasza koháry (#7489) üzenetére


zsloti
senior tag

Vajon ez igaz erdőre is?
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#7491) seimon válasza zsloti (#7490) üzenetére


seimon
tag

Monoron szeptember végétől elvileg elérhető lesz már az optika. erdőn is csak kicsit később.

(#7492) puma72 válasza koháry (#7489) üzenetére


puma72
tag

Köszi az infót! :R
Mondjuk nem értem miért kell 8 hónap a kitelepítéshez?( Maglód, Gyömrő, Péteri )2-3 hónap alatt behúzta a DIGI.
Mind1 legalább már történik valami!!!

Számom +36205747193

(#7493) seimon válasza puma72 (#7492) üzenetére


seimon
tag

Azért kell 8 hónap mert kb még 1-2 hónap mire elkezdhetik. Meg utána ugye mivel nem maga a Telekom fedi le a területet hanem a HFC, ezért még át is kell adni.

(#7494) koháry válasza puma72 (#7492) üzenetére


koháry
tag

Szerintem ez csak találgatás. A pontos időpontot senki sem tudja. Az már csak a szerelőbácsikon múlik. Ezért ne nagyon itassátok majd őket jóféle kerítésszaggató pálesszel. Szerintem azért mondanak ennyi időt, mert abból nem csúsznak ki. 😄

[ Szerkesztve ]

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#7495) seimon válasza koháry (#7494) üzenetére


seimon
tag

nem találgatás mert még novemberben megmondták hogy késő télen február környékén kész lesz dabas és tudják is tartani hozzá magukat. Eleget terjeszkedtek hogy a saccolásaik pontosak legyenek.

(#7496) Atomzol válasza seimon (#7495) üzenetére


Atomzol
újonc

Sziasztok!

Nálam is ugyanaz a helyzet, szombat óta Btel-es net nem elérhető, különbség annyi, hogy Dabason lakunk, pontosabban Gyónon. Viszont itt se híre se hamva szerelőknek, pedig elvileg az itt leírtak alapján 1 hónap és vége a februárnak. UPC-hez nem szívesen mennék vissza, ezért ha tényleg 1-2 hónap és ideér a net, akkor várok rájuk és kihúzom a telefonomon lévő nettel, wifi hotspot-ként elvagyuk vele asszonnyal. Kérdés, hogy tényleg idetalálnak-e hamarosan, vagy van valami ötletetek, hogy hol lehet érdeklődni (HFC?) vagy jelezni az igényemet? Egyáltalán érdemes-e, vagy már csak max. hetek kérdése és itt lesznek (Gyóni Géza utca)?

[ Szerkesztve ]

(#7497) seimon válasza Atomzol (#7496) üzenetére


seimon
tag

Egész Dabas építés alatt van már csak gyón vége maradt hátra, hónap közepe, vége felé biztosan be fogják tudni kötni nektek.

(#7498) puma72 válasza koháry (#7494) üzenetére


puma72
tag

Nem adok én nekik csak energia italt + kávét, hogy még létra se kelljen a szereléshez! :D
Csak már ott tartanánk!

Számom +36205747193

(#7499) Janó 44 válasza seimon (#7491) üzenetére


Janó 44
tag

Ezen a "pár szem" 29 -s körzeti településen kívül is még sok terjeszkedni valója maradt a T -nek, vagy utána már rá fognak "feküdni" a sávszélemelésre is szerinted? Csak mert azért most már elég nagy e tekintetben a lemaradásuk a 2 másik óriáshoz képest.

(#7500) seimon válasza Janó 44 (#7499) üzenetére


seimon
tag

2018-ig mindenhol kell lefedettséget építeniük. Nem csak a HFC dolgozik most gőzerővel, de mondhatni hogy a körzetek nagy szegmensében is dolgoznak nekik külön-külön alvállalkozók.

Egyelőre a T-nek most az a szándéka hogy optikában 3 év alatt lefektesse a maradékot, ahol nincs lefedettség (ez ugye nem nehéz, hiszen országjárta dolgoznak az allvállalkozók), aztán pedig fejleszti a régi elavult hálózatait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.