Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Szoval ebben a topicban a Monortelrol kene felsotetiteni az embereket.

Az en tapasztalatom kb 24 ora hasznalat utan, hogy egyenlore nem rossz az ADSLjuk.

Mondjuk az furcsa, hogy a letoltes sebessege allandoan ingadozik a max (384kbit), es kb 256kbit kozott.

Masoknak is ez a tapasztalata?

[ Módosította: radi8tor ]

(#2) Flashback válasza twollah (#1) üzenetére


Flashback
addikt

Stabil 50KBájt!

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#3) twollah


twollah
nagyúr

A HWSWn olvastam, hogy decembertol emeli a Monornet is a savszelesseget.

Errol valaki bennfentes tud vmit?

Jo lenne ha igaz lenne a dolog.

(#4) steveetm válasza twollah (#1) üzenetére


steveetm
őstag

ok, akkor elmondom 1,5 év tapasztalatál ezekról a kis sutyerákokról.

Fél év után sikerült elintézniük a betkötést. Magyarországon ugye a legdrágábbak, ehhez bekötésnél még jött a 20k-s egyszeri díj, amit 2 év fejében elengedtek(ezt szopom még most is...).
Persze ennyiért minőségi szolgáltatás ugye. Hát persze nem, kezdjük szépen az elején.
Sztem a világ egyetlen forgalomkorlátos dslje volt, ami mostanában szünt meg(Persze a korlát azért elég nagy volt(30G) de hát lol? az.). Nincs ezzel gond na, csak menjen mindig a net. Persze nem megy mindig a net, az utóbbi pár hónap kivételével napi 2-3 szakadás, volt mikor 15 ig számoltam...Tegyük hozzá napi bontás nincs, szal volt hogy egy hétig neten lógtam...eccer...
384 et írnak papíron, néha tényleg eléri. 64k up, hát persze, tényleg teljesíti, úgy 1 percig, ami után bont a kapcsolat. Legjobb mikor küldenék 1 megás csatolt filet, és nem jut el csak kb a feléig, utána lebont. Persze mostanában leveleket már lehet küldeni, szal azért fejlődnek...1-2k val, node ne legyünk telhetetlenek.
Minden szolgáltatónál vannak gondok, arra van az ügyfélszolgálat hogy szóljunk. Normáliséknál, mert mtték nem tudják mit jelent. Lehet hogy 10 percet vársz egy üfszosra, de lehet rögtön felveszi, aki a 2. szónál kapcsolja a teknikus kollégát, akire vársz 10 percet, vagy a 2. szónál felveszi a panaszod és ennyi. Hiba persze megmarad. Persze néha megígérik hogy visszahívnak, azokat a hívásokat most is várom(najó legyünk korrektek, eccer visszahívtak...).
De ha már internet, feltalálták az email intézményét is, ami a küldés és egy automata válaszon túl tovább nem jut. Most pl 5én küldtem nekik pár kérdést, 3 nap múlva jött az automata üzi hogy köszönik szépen megkapták, továbbították a tekikusnak, kérik szíves türelmem. Ami mostanában kezd elfogyni...
Volt egy oldal (dyndns.org) csak tőlük nem működött, 3 hónapig. Picit már untam a dolgot, hiba persze nem náluk van. Az se nagyon zavarta őket hogy upctől ment, és ők a ''UPC csoport tagja'', de nem, a hiba biztos nem náluk van. Ment egy levélt hifnek, erre egy hétre küldtek egy levelet, hogy a hiba NEM náluk volt(persze érdekes, most 1 hét alatt megjavult...), de elnézésemet kérik a problémért, utaltak kis pénzt. Talán egy hónapot...köszi.

Én abban a pillanatban mondom le a picsba, ahogy erre lehetőség lesz, mert más szolgálató NINCS. Persze nincsenek monopol helyzetben, áááá.
Egyébként meg az állítólagos decemberi sávszélemelésükkel meg mehetnek a fenébe, igértek már egyet fél éve, most is emelnek. De qrva jó lesz ám a 768 as net ugyanúgy 13k ért... Ebből is csak annyi lesz hogy papíron 768, gyakorlatban 2. nap összeszarja magát a rendszerük, és persze ez nem az ő hibájuk lesz.

Ennyit az mttről.
Üdv.: steveetm

(#5) twollah válasza steveetm (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Hat ez biztato...

(#6) twollah válasza steveetm (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem ez amiket leirtal minden szolgaltatora igaz egy ido utan.

Majd meglatjuk mit hoz a jovo.

(#7) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Én is MTT-s vagyok (Maglód). Nekem kb máju óta van DSL-em tőlük. Eddig semmi gondom nem volt, de a haverom aki kb 1 hónapja kötette be /500méterre lakhat tölem/ ő is szenved vele. Főleg a sávszéleségel van baja ami 250Kbit/s körül mozog (384-es). De nekem eddig semmi gondom se volt pedig szinte non stop fönt vagyok :). Röviden ennyi.
A sávszélemelésről nemhivatalossan úgy tudom, hogy tavasszal lesz, de ne vegyétek kézpénznek :).

(#8) steveetm válasza RexMaximus (#7) üzenetére


steveetm
őstag

Nyissunk egy maglódiak a ph-n? topicot?:))

Üdv.: steveetm

(#9) steveetm válasza twollah (#6) üzenetére


steveetm
őstag

Rendben, várom azok jelentkezését, akiknek egy levél elküldése közben bont a dsl.

Egyébként érdekelne, hogy ezt a decemberi sávszélemelést honnan veszed.
Üdv.: steveetm

[Szerkesztve]

(#10) twollah válasza RexMaximus (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

A savszelesseg emelest decembertol igerik, de en meg vagyok elegedve a 384kbittel is.
Nekem inkabb az a fontos, hogy stabil legyen a sebesseg, es megszabadultam a telefonszamla remetol.

(#11) RexMaximus válasza steveetm (#8) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Szintén zenész? :)

(#12) Flashback


Flashback
addikt

Hát nekem Stabil, nem bont kapcsolatot, a pingem 8-12, napi 6MB bejöző e-mail, semmi gondom nincs vele. Csak annyi hogy 13K...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#13) Flashback válasza RexMaximus (#11) üzenetére


Flashback
addikt

Zsír! Én Úriból vagyok. Dictatort ismeritek Maglódon?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#14) RexMaximus válasza Flashback (#13) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Meny má :)) Nem ismered Sawz-ot? Elm karácsony környékén összeülnénk a lanpartyra :) /azt monta, hogy tudsz rola/

(#15) Flashback válasza RexMaximus (#14) üzenetére


Flashback
addikt

De ő az egyik jó spanom még MSN.enemen is fönt van! Dec lesz LAN! Jösz?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#16) RexMaximus válasza Flashback (#15) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Mi rendezzük :))
Esténként fönt vagyunk a treforton a monor szobában majd urgorj be :) ott megbeszélhetjük a részleteket.
pl: holnap /most megyek box-ot nézni :)/

(#17) RexMaximus válasza twollah (#10) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Bocs az OFF-okért :)

(#18) Flashback válasza RexMaximus (#16) üzenetére


Flashback
addikt

Ez itt helyileg lesz elvileg.. Akkor most 2 különálló lessz? pfff...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#19) twollah


twollah
nagyúr

Kicsit UP.

(#20) Divi


Divi
aktív tag

Fizikailag buTapesti, lélekben maglódi vagyok.
Merre laktok? Én annó a Bercsényiben laktam.

Mikor húzták a DSLt akkor költöztünk. Bár egy ismerősömnek aki még maglódi állítólag stabil és gyors.


info: ha jól tudom a postán van a DSLAM. Nem lehet, hogy aki távol lakik onnan annak egyszerűen zajos ?

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#21) steveetm


steveetm
őstag

:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD

Épp elöbb vettem észre, hogy 20ms a pingem, 64k val töltök le, és 13k val fel, mindezek mellett még nem is szakadok a netről. szóval heppi vagyok:)
Üdv.: steveetm

(#22) twollah válasza steveetm (#21) üzenetére


twollah
nagyúr

Mar emeltek is a savszelesseged?

Mi a fene.

Penteken utanna nezek a dolognak.
Remelem nalunk is emelik.

(#23) szabee


szabee
csendes tag

Szevasztok!

Amint lehetett beköttettem magamnak az ADSL-t. Több mint 2 éve megvan az előfizetésem. Én is tudnék sokat mesélni a Monortel ügyfélkezelésével kapcsolatban. Egy dolgot kell elfogadni velük kapcsolatban. Ők is emberek mint bárki más. Hibázhatnak egyszer - kétszer és ezzel semmi gond. Az eddig felmerült problémáimat eddig mindíg megoldották, igaz többször előfordult, hogy nógatni kellett őket.
Az igazi probléma azzal van, hogy az adott területen monopolhelyzetben vannak, így semmi nem kényszeríti arra őket, hogy mérsékeljék az áraikat. Egyébként ez a kábeltv szolgáltatásukra is dettó igaz. Ha van valakinek infoja arról, hogy mikor szűnik meg a monopolhelyzetük, akkor azt szívesen venném.
Egyébként én is tapasztaltam, hogy néhány napja megemelték a sávszélességet (64/13K). Érdekesnek tartom, hogy erről egy nyamvadt emailt sem kaptam tőlük. - Biztos nincs címlistájuk az előfizetőik email címéről :) -

Üdv,
Szabolcs

(#24) twollah válasza szabee (#23) üzenetére


twollah
nagyúr

Hat ez biztato, hogy emeltek a savszelesseget.
Remelem nalunk is megemeltek.
Vagy szepen haladnak falurol falura.

(#25) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Ajánlom az alábbi linket :) :

Bővebben: link

(#26) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Meg + ezt is:

Bővebben: link

(#27) lakatosi563


lakatosi563
csendes tag

Sziasztok
Én Gombáról veszem igénybe az alapszolgáltatást, és vegyesek a tapasztalataim.
A bekötésről annyit, hogy fél évig nyüstöltük a monortelt, hogy legyen már ADSL majd ez év május másodikán felhívtak, hogy kértünk-e adsl-t és mit csinálunk vasárnap, mert jönnének. Ezzel nem volt gond (bár a kiérkező szakembereknél nem volt csavarhúzó, tőlem kértek).
Ellenben zavaró, hogy smtp szerverük leszakadozik, (ha folyamatosan pingelem kb 25%-a a csomagoknak elveszik), a spamekre hivatkoznak, és hogy próbljak meg ezzel együttélni.
A sebesség szerintem lefelé eléggé ingadozik, a feltöltés stabbilan 64k (icq filecserével tesztelve).
Nem hallottam sávszélességbővítésről egyelőre nekem nincs is szükségem, ellenben rettenetesen zavar, hogy még máshol a 384 már 8k körül ivan,itt még mindig 13k-t kell fizetnem.
Amennyiben szabad lesz a hálózat és más szolgáltatók is jönnek, én szeretnék váltani, ha nem esik az ár. Azon gondolkodom, hogy megmutatom, hogy a hálózatkorlátozás a bekötés idején törvénytelen volt, és szerintem ez után a 2 éves hűségnyilatkozatot a hajukra kenhetik.

István

(#28) GoMEE


GoMEE
csendes tag

Na hali mindenkinek, én sülysápi vagyok, és február ota üzöm a dsl-es netezést, nekem eddig semmi bajom nemvolt a monorral, azonkívül, hoyg kib*szott drága a net, a sebességem stabilan 380-390kbit/sec körül mozgott, és mivel a monornál nincs 24 órás bontás, ezért volt, hoyg 9 napot ment egyfolytában a net.

Egy hónappal ezelőtt kezdődtek a gondok, hogy minden második nap este 6 és 10 között nem lehetett netezni, mert 15 másodpercenként ledobott.
Be is telefonáltam párszor, hogy most mi a f*sz van, és mondták, hogy elnézését kérjük, de a fejlesztések miatt előfordulhat. Szal várjak, mig befejezik, hát mondom qrvajo.

Most már kb 5 napja müxik rendesen a net, és tegnap emelték a sávszélemet is 512-re, már csak azt a kibaszott árakat nyomhatnák lejjebb, mert reménykedtem benne, hoyg ilyen árak mellett 768-ra fognak emelni, de valahoyg most jöttem rá, hoyg ilyennek nemis szabadott volna megfordulni a fejemben.

Amin nagyott röhögtem hogy a 768-at is csak 1mbitre emelték, és havi 23ért :))
Havernak a TVNETnél 9900+áfa a 1,5mbit ami a monornál igencsak 40ezer felé van, szal csak annyit akartam mondani, hoyg ultra sux helyzetben vagyunk, de nemlehet mit tenni, ha netezni akarsz, fizetheted a gatyádat. :O

(#29) acehawk


acehawk
tag

Hi All!

Mielőtt bármit írnátok az árakról szét kellene picit nézni!:(

A Hungarotel nevű cégnél a legdrágább Mo-n az adsl.

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#30) GoMEE válasza acehawk (#29) üzenetére


GoMEE
csendes tag

Okoska nem érdekel engem, hogy kinél a legdragabb, most a monort viszonyítjuk az átlag dsl szolgaltatokhoz. Részvétem azoknak is akik a hungarotelnél vannak. :DD

(#31) Flashback válasza GoMEE (#30) üzenetére


Flashback
addikt

Süly? Akkor egy köpésre lax! Nem ismerlek véletlenül?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#32) twollah


twollah
nagyúr

Egesz korrektul emeltek a savszelesseget.
Le a kalappal elottuk.
A feltoltesi sebesseg is majdnem meghaladja a 128kbitet.

(#33) Flashback


Flashback
addikt

Lemértem 2x mert nem hittem el! A letöltési sebességem 632kbit/sec! Good. Így már egy kicsit más megvilágításba kerül a dolog 13K-ért 521K/128K-s ami jelenleg gyorsabb a papírformánál... De sajnos még mindíg sehol sincs a 1,5Mbit-es chellotól...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#34) twollah válasza Flashback (#33) üzenetére


twollah
nagyúr

Hat igen nalam is kicsivel tobb mint 512kbit.
De nem baj.
Jo ez ide falura.

(#35) GoMEE válasza Flashback (#31) üzenetére


GoMEE
csendes tag

Pontosabban nem Sülyben, hanem Sápon, most nézem, hoyg te meg Úri Cityn, hát nemtom, túlsok embert nem ismerek Úriban, szinte senkit...

(#36) Flashback válasza twollah (#34) üzenetére


Flashback
addikt

Hmm... te merre is lax?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#37) Flashback válasza GoMEE (#35) üzenetére


Flashback
addikt

nemá Sápon lakik a mamám meg egy pár rokonom is... :D

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#38) cikasz


cikasz
őstag

bár nem illik más konkurens oldal topicját reklámozni , de látogassatok el ide : :)
Bővebben: link

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#39) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Hm? Már emelték a sávszélességet? Nálam éppenhogy zötyög a szokásosan. :(
Ellenben nekem mákom van, mert nagyon sok haver panaszkodik hogy nem megy rendesen a net, van akinek orákig nem lép fel, nekem eddig szinte mindig elsőre ment mostanában. :)
Havernak volt két hete hogy nem mnet a net, csinált szegény mindent, de továbbra sem, két nap bajlodás után betelefonált mtt-hez, letesztelték onnan a modemet, aztmondták szuperál. Majd másnap beugrott egy szerelő és kicserélte a modemet. :F
Mindez Ócsán történt, sajnos összesítve itt is átlagon aluli a szolgáltatásuk.

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#40) Flashback válasza Latyakos (#39) üzenetére


Flashback
addikt

Egy modem resetet nem árt... Be majd kikapcs..

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#41) twollah válasza cikasz (#38) üzenetére


twollah
nagyúr

Hat tenyleg nem illik.

Az mas tarsasag mint ez...

(#42) twollah válasza Flashback (#40) üzenetére


twollah
nagyúr

Hol lehet leresztelni a modemet, es hogyan?

(#43) cikasz válasza twollah (#41) üzenetére


cikasz
őstag

már megbocsáss de mitől MÁS ???
akkor én is más vagyok mert ide is meg oda is meg még sok más helyre irok??

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#44) cikasz válasza twollah (#42) üzenetére


cikasz
őstag

ha figyeltél volna csak 1 PICIT akkor KETTŐ hozzászólással előbb irták le, hogy KI és BE kapcsolod a modemet!!!!

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#45) twollah válasza Flashback (#36) üzenetére


twollah
nagyúr

Most Vetschesch-Kertekalja.

[Szerkesztve]

(#46) twollah válasza cikasz (#44) üzenetére


twollah
nagyúr

Kedveskem!

A modemreszet, es a modem ki, es bekapcsolas az 2 kulon fogalom.

(#47) steveetm válasza twollah (#46) üzenetére


steveetm
őstag

igen, és modemet ne akard resetelni mert addig nem lesz dsled amig újra be nem konfigolod(és ez magadtól nem fog menni, mttsektől meg vagy kifogsz vkit aki elmagyarázza hogy micsinálj vagy vársz amíg kijönnek).
Egyébként van egy kis gomb amit egy fogpiszkálóval, tűvel, toll elejével, stb, be tudsz nyomni és kész a reset. De mint említettem...
Üdv.: steveetm

(#48) twollah válasza steveetm (#47) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem akartam lereszetelni.
Csak nem tudtam, vagyis pontosabban sejtettem, hogy hol kell ujrainditani a modemet, de nem voltam biztos benne.

(#49) cikasz válasza twollah (#46) üzenetére


cikasz
őstag

Nos akkor megkövetem magam :) azt hittem, hogy a #40-es jó módszer....

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#50) twollah válasza cikasz (#49) üzenetére


twollah
nagyúr

Ismered a mondast a sundisznoval, es a kefevel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.