Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) degec válasza seimon (#7500) üzenetére


degec
senior tag

+1 !
+okosság :)
FelejCSÜK már el (direkt írtam így), hogy most pont Monorra nem fognak menni..dehogynem..vityáék aláírták a frankót lesz 2018 ig mindenhol minden.ergo az sem marad ki! (lesz netadó is nyugi :D)
De mivel már 45 ször leírtam fel kell hívni a HFC-t és megkérdezni mikor hova mennek.--> MEGMONDJÁK a kis lakossági juzernek is.. nekem is megmondták már tavaly ősszel, hogy Dabassal mi lesz és tartják is ! ennyi ! :) továbbra is azt tudom mondani, aki meglátja HFC seket kv tea süti pizzaval várni őket... lesz kábel se perc alatt :D

ja még valami: amit el kell felejteni:
émász démász mémász gémász hány van még nem tudom.. áramcégek nem engedik felmászni a kábel szerelőket a póznára..tuti meg fogják engedni csak egy kis önkormányzati lökés kell neki és mindjárt jobban halad meg stbstb.. van rá példa hogy némely településen hogy segítettek a valóban jó fej képviselők (ők is torrenteznek nyilván) stb.stb. balbalbalba

[ Szerkesztve ]

(#7502) TCr válasza seimon (#7481) üzenetére


TCr
veterán

És az újhartyáni M5 másik felén mi újság? :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#7503) seimon válasza TCr (#7502) üzenetére


seimon
tag

Értelmetlen lebontani egy várost darabokra, mert csak ugyis akkor indul el minden ha az egész város kész van.

Ott Berotel lesz.

(#7504) TCr válasza seimon (#7503) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem félreértettél, vagy én fogalmaztam félreérthetően.
Újlengyelre gondoltam.

Egyébként ki/mi a t*köm ez a Berotel?
Milyen netszolgáltató az, aminek ilyen szedett-vedett, tartalom nélküli 5 Forintos weboldaluk van?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#7505) seimon válasza TCr (#7504) üzenetére


seimon
tag

Ezt most felesleges kérdezgetni hogy itt meg ott mi lesz, Monor, Alsónémedi és a Dabasi kistérség van most tervben, utóbbi lefelé.

(#7506) Janó 44 válasza seimon (#7481) üzenetére


Janó 44
tag

"Dabasi kistérségben" (gondolom ez pl. Tatárszentgyörgy). -Hát akkor egy darabig még én tutira hasonlóan fogok itt járni az alvégen, mint ahogy anno mindenki Vecsésen Gyál és Pécel közt, csak én Újhartyán és Tápióbicske közt /bocsi ex-érintettek, nem akartam senkit se emlékeztetni rá/: közre fog majd a fényszálas hálózat. :(( De legalább már van remény valamire.

(#7507) seimon válasza Janó 44 (#7506) üzenetére


seimon
tag

elsőnek a nagyobb városok, Hernád, Örkény.

Hernádon elvileg már dolgoznak is.

(#7508) mz/xaladar


mz/xaladar
újonc

Csak belebotlottam ebbe a topicba és mit látok?! Berotel! Igazán vicces. Telekomos belső embertől van az info, akit szavahihetőnek tartok. A T alvállalkozói, leltárkor 10 millás anyaghiány derült ki, más alvállalkozókat bíznak meg a B területén mert ők nem tudják ellátni a feladatokat, bekapcsolásokat stb.
NAV inkasszójuk van szinte minden hónapban, utoljára januárban volt.
Nem tudom, lehet hogy tévedés vagy csak rosszindulatú pletyka, de a honlapjukat lecsekkolva tényleg komolytalannak tűnnek, a sztori pedig hihetőnek.

(#7509) bigdady válasza mz/xaladar (#7508) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem látok a cégkivonatra bejegyzést és a nav adótartozók listáján sincs fent a Berotel Networks Kft.

Viszont igazad lehet mert a BEROTEL KER. ÉP.IP. ÉS SZOLGÁLTATÓ KFT fent van a nav végrehajtás alatti listán a nav honlapon és 2009 óta NAv vh a cégkivonatra is be van jegyezve.

Uaz a Czabula József jegyzi mindkét céget.

[ Szerkesztve ]

(#7510) bogiboy


bogiboy
csendes tag

Na ennyit erről. Megjött a magyar mentalítás. no comment...
Uraim, hagy kezdje és fejezze már be amit elkezdett a B cég, miért kell már az elején lehúzni és sok más inárcsi és környéki lelkesedését lerombolni. Várjuk ki a végét, aztán lehet majd a tények után örülni, vagy sírni. Reméljük a UPC-nél csak jobb lesz

:-)

(#7511) bigdady válasza bogiboy (#7510) üzenetére


bigdady
nagyúr

Semmi koze a mentalitasboz. Ezek sima tenyek amit irtam. Már ha nekem szólt...

(#7512) seimon válasza mz/xaladar (#7508) üzenetére


seimon
tag

A telekom is valószinűleg jelen lesz a 3 jelenlegi helyen ahol a Berotel építi ki jelenleg a fennségterületét (lásd kampós elosztók amiket a Berotel emberei pakolgatnak fel jelenleg), illetve a Berotel épp még most is építi a központot Kakucson.

Annyi biztos infóm van róluk, hogy sebességre UPC/DIGI alternatívái lesznek, vagyis ténylegesen "fényt hoznak". (azaz a Telekom jelenlegi sávszélességeit überelni fogja).

A honlap még nincs kész, mivel a központ se épült fel, hanem épül még jelenleg.

A berotelnek van még egy neve, most nem jut hirtelen eszembe. - közben eszembe jutott: intelcom. A Berotelt azt valahogy idén nyomták be a cégjegyzékbe, azelőtt még csak kiépítést vállaltak valami hasonló cégnévvel. A Berotelt szándékosan az optika miatt vezették be.

Telekom meg ne beszéljen, nekem is van náluk is, meg a HFC-nél is ismerősöm, és a Telekom tulajdonképpen mindent alvállalkozókkal csinál. A HFC is nekik építi szinte az egész körzetet.

[ Szerkesztve ]

(#7513) Mano66 válasza seimon (#7507) üzenetére


Mano66
senior tag

Hernádon még nem találkoztam velük.Sajna.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#7514) seimon válasza Mano66 (#7513) üzenetére


seimon
tag

Ismerősöm látta őket dolgozni, ő is Hernádi. Őszintén szólva én se értem.

(#7515) Mano66 válasza seimon (#7514) üzenetére


Mano66
senior tag

Tegnap is és ma is a Komjátiék szereltek.Másokat nem láttam az oszlopokon.Bár lenne igazad és látnánk a kiutat az UPC-től.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#7516) zsloti


zsloti
senior tag

Hát a gyerekek rágták a fülemet és nem tudtam várni így 1 évig én is upc-s lettem :(
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#7517) koháry


koháry
tag

Most nézegettem a T-home oldalát. Meg van adva a címem és ma a 2 kisebb csomagra azt jelzi, hogy rendelhető a szolgáltatás (monor, piac környéke). Mi lehet az oka? :DDD :Y

[ Szerkesztve ]

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#7518) kabelmania27 válasza koháry (#7517) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az szerintem ADSL lesz, régen volt olyan menüpont Telekom oldalon, hogy DSL szolgáltatás monortel területen.

(#7519) koháry válasza kabelmania27 (#7518) üzenetére


koháry
tag

A netmániába van adsl is? A múlt héten még nem volt semmi elérhető.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#7520) kabelmania27 válasza koháry (#7519) üzenetére


kabelmania27
félisten

Régi oldalon szépen fel volt sorolva hogy DSL kábelnet optika esetében mi a kínált és a garantált sebesség.

(#7521) Janó 44 válasza koháry (#7517) üzenetére


Janó 44
tag

Talán hogy megerősíti a korábbi állításodat, és előrendelhetővé vált: "Ma azt mondták a Monori Telekomnál, hogy fél éven belül tuti megérkezik Monorra a kiépítés.".

(#7522) seimon válasza Janó 44 (#7521) üzenetére


seimon
tag

ez butaság mert ha előrendelhető lehetne optika fején nem csak az első két csomag.

Ez szimpla ADSL.

(#7523) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Hello!

Nem tudja valaki véletlenül hogy állnak Dabason a kábelezéssel és kb. mikor indulnak a kötések? A mobilnettől már falnak megyek.....

(#7524) Janó 44 válasza Istv@n (#7523) üzenetére


Janó 44
tag

"nem találgatás mert még novemberben megmondták hogy késő télen február környékén kész lesz dabas és tudják is tartani hozzá magukat. Eleget terjeszkedtek hogy a saccolásaik pontosak legyenek." -Szóval légy türelemmel! Valaki február végét is emlegetett korábban.
-Az még mindíg nagyságrenddel kisebb várakozási idő, mint az én 1,5-2 évem. :W

[ Szerkesztve ]

(#7525) M^xx válasza Istv@n (#7523) üzenetére


M^xx
aktív tag

Pár hét szerintem, Dabas háromnegyede kész van, amúgy ma láttam egy T-s terepjárót sáriban, lehet csak véletlen, de ki tudja, lehet a hálózatot csekkolta.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7526) seimon válasza M^xx (#7525) üzenetére


seimon
tag

Már meglehet rendelni a Dabasi netet, a héten már vannak lakossági bekötések.

Bár várhatóan eltelik egy kis idő, míg valakihez kijutnak. 9-étől (azaz tegnaptól).

Aki 9-e előtt rendelt, annak törölték a megrendelését.

[ Szerkesztve ]

(#7527) berbatov2 válasza seimon (#7526) üzenetére


berbatov2
senior tag

Kosz az infot akkor megrendelem harmadjara is :)

(#7528) #84221696 válasza berbatov2 (#7527) üzenetére


#84221696
törölt tag

Én másodjára rendeltem meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7529) berbatov2


berbatov2
senior tag

Szombaton kettore jonnek kotni, most hivott az ugyintezo! :)

(#7530) #84221696 válasza berbatov2 (#7529) üzenetére


#84221696
törölt tag

Hozzánk meg délben. :D

(#7531) berbatov2 válasza #84221696 (#7530) üzenetére


berbatov2
senior tag

Akkor te leszel az elso, etesd meg oket hozzam johetnek kavezni.

(#7532) berbatov2


berbatov2
senior tag

Ha valki hozzaerto segitene halas lennek. Milyen switchet vegyek az internetnek ( gigabitest szeretnek). Illetve milyet az iptv- nek. Vagy vlannal megoldhato egy switchel is?

(#7533) seimon válasza berbatov2 (#7532) üzenetére


seimon
tag

Minek a switch? Router kell ha több gépre akarod

(#7534) kabelmania27 válasza berbatov2 (#7532) üzenetére


kabelmania27
félisten

Bármilyen 5portos gigabites switch jó. Hgw lan1portján van net 2-3portra iptvbox megy.
seimon: Ont Hgw tartalmaz routert.

[ Szerkesztve ]

(#7535) seimon válasza kabelmania27 (#7534) üzenetére


seimon
tag

De elvileg annak is müködnie kéne hogy routerből routerbe. Ha valakinek van otthon router (szerintem majdnem mindenkinek) és jól müködik nyugodtan beledughatja.

Az nem biztos hogy ésszerű, de hogy működik az biztos.

(#7536) kabelmania27 válasza seimon (#7535) üzenetére


kabelmania27
félisten

Természetesen működik, mivel a hgw wifije része sokszor nem megfelelő ezért ésszerű, lan1 portját összekötöd router wan portjával és megy, router mögött vannak a gépek, így a lan forgalom saját eszközön keresztül bonyolódik...

[ Szerkesztve ]

(#7537) seimon válasza kabelmania27 (#7536) üzenetére


seimon
tag

Brigde mod? Mert ha már a hgw-n be van konfigurálva a felhasználói cucc, akkor a routeren már ezzel nem kéne szöszmötölni.

(#7538) kabelmania27 válasza seimon (#7537) üzenetére


kabelmania27
félisten

Bridge módban kikapcsol a router funkció így külső ipt kap a router, Telekomnál talán egy ont-n van bridge mód.

(#7539) Intruder2k5 válasza seimon (#7537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én soha nem bíznám a saját LAN hálózatom, gépeim védelmét egy olyan eszközre, amit nem 100%-ban én felügyelek! Szerencsére az én szolgáltatómnál működik a HGW-n a bridge mód, de ha nem így lenne, mint ez a Telekomnál is jellemző, akkor is lenne saját routerem!

(#7540) berbatov2


berbatov2
senior tag

Én úgy terveztem, hogy kihasználnám bármennyire gyenge is a hgw wifijét is. Na megpróbálom leírni mi a helyzet nálam.
A hgw az emeleten lenne a ház egyik sarkában közvetlenül mellé raknám a switchet amibe egyik oldalról menne a csillaggpont, most összeszámoltam 11 db utp végződés, 6 internet 5 iptv, a másik oldalról a hgw-ből kijövő net és iptv kábel. A földszintre jön az egyik utp, arra dugnám rá a wifi routert ami majd a wifin kívül egyszer egy nast is kezel majd.
Mivel teljesen laikus vagyok, ezért szeretném megkérdezni, hogy ez így működne-e vagy bármilyen ötletet tanácsot szívesen vennék.

(#7541) kabelmania27 válasza berbatov2 (#7540) üzenetére


kabelmania27
félisten

Egy előfizetéshez max három iptvboxot lehet kérni, egyszerre két helyen lesz hd adás, HGW lan1 portján van net 2-4port iptv box. Kialakítással kapcsolatban Telekomos topicba is tedd fel a kérdésedet.

[ Szerkesztve ]

(#7542) berbatov2 válasza kabelmania27 (#7541) üzenetére


berbatov2
senior tag

Köszönöm a válaszod!
Egyelőre TV előfizetést nem is veszek.
Jelenleg az a kérdés, hogy ha veszek egy 8-as switchet akkor annak 6 portját használom az internetre és 1-be pedig a hgw-ből jön az utp? Aztán ha lesz egyszer tv is, veszek még egy switchet szerintem.
A másik kérdés, hogy miket kell majd beállítani, hogy tudjam használni a hgw wifijét és a routerét is egyszerre, vagy ezzel nem lesz gond?

(#7543) kabelmania27 válasza berbatov2 (#7542) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nincsmit!
Igen, így működni fog.
Wifis kérdést Telekomos topicba tedd fel, elvileg ha külön csatornán megy a két hálózat nem zavarja egymást.

[ Szerkesztve ]

(#7544) berbatov2 válasza kabelmania27 (#7543) üzenetére


berbatov2
senior tag

Megegyszer koszonom.

(#7545) craft75 válasza berbatov2 (#7540) üzenetére


craft75
csendes tag

Ha jól emlékszem az internet, a voip és az iptv külön vlan-on megy a T-nél.
Tehát jobb ha nem kevered egy switchen (kivéve ha normális, konfigurálható, nem pedig 4 ezres
tp-link).
Amit leírtál, úgy menni fog, de arra figyelj hogy, az internet meg majd később az iptv külön legyen, külön
switchen, külön kábelen és ne csinálj hurkot a hálózatban.
A földszinti wifi routeren kapcsold ki a dhcp-t, és az emeletről jövő utp kábelt meg ami a NAS-ba megy a
router LAN portjára csatlakoztasd.

(#7546) craft75 válasza berbatov2 (#7540) üzenetére


craft75
csendes tag

Ha Huawei EchoLife HG850a ont-t kapsz, az ha jól tudom nem wifis és nem is router.
Tényleg, akineki már kötöttek be Ócsán, Pakonyon írja már meg hogy mi az ont típusa.

(#7547) berbatov2 válasza craft75 (#7545) üzenetére


berbatov2
senior tag

Neked is koszonom a valaszt!
A nethez kernek szepen egy 8 portos gigabites ajanlast. Gondolom akkor nem kell managelheto, viszont a legolcsobbat sem szeretnem. Vmi ar-ertek bajnok van-e?

(#7548) M^xx válasza berbatov2 (#7529) üzenetére


M^xx
aktív tag

Hozzám is jönnek (Dabas) :C

UPC-t felhívtam lemondás miatt, ilyenkor tudnák olcsóbban adni a netet... évekig a hálózat fenntartási költségére hivatkozva húztak le, hülye lennék az elavult megkülönböztetett 29-upc sohanemfejlesztünk előfizetője maradni, majd ha egyenrangú szolgáltatást tudnak biztosítani ahogy a jól hangzó reklámjaikban is hirdetik.T-t sem tartom a legkorrektebb cégnek, elég drágák a csomagjai, de legalább ugyan azért a pénzért többet kapok.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7549) asdf_ válasza M^xx (#7548) üzenetére


asdf_
veterán

En amig nem mukodik az uj, addig nem mondogatnek le. Azt a 8 napos atfedest szerintem elbirja a penztarca mindenhol ;)

(#7550) M^xx válasza asdf_ (#7549) üzenetére


M^xx
aktív tag

Hó végi felmondással kértem.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.