Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) kabelmania27 válasza puma72 (#7949) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Az hogy tervezik semmit sem jelent van olyan terület ahol már évek óta csak fent lógnak a kábelek az oszlopokon, tehát ha még el is kezdenék sok időbe kerül mire elő is lehet fizetni.

(#7952) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok ez volt március elején a helyi újságban : " Tisztelt Lakosság ! Tájékoztatjuk önöket , hogy a DIGI Kft.-vel folytatott tárgyalások után , ez év második negyedévében elkezdődhet a beruházás , ami a lakosságnak , kedvezőbb díjtarifát eredményezhet a TV , Internet szolgáltatásnál. Ezért kérjük , hogy a UPC által felkínált szolgáltatásoknál mérlegeljék , hogy újabb két év hűségnyilatkozatot vállalva , nem tudnak majd esetleg kedvezőbb tarifára váltani. " Kíváncsi leszek / vagyok mikor kezdik el a tényleges munkát és mikor lesznek a bekötések és elérhetőek lesznek a legnagyobb csomagok mint az 1000Mbites net. Ha tudna valaki bármiféle információval szolgálni ne tartsa magában , köszönöm.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#7953) v!ct0y válasza BPéter1984 (#7952) üzenetére


v!ct0y
veterán

Melyik helyi újság ez?:)

(#7954) BPéter1984 válasza v!ct0y (#7953) üzenetére


BPéter1984
tag

Bocsánat elfelejtettem leírni , ÚRI Szó az újság neve.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#7956) Nooeca válasza puma72 (#7949) üzenetére


Nooeca
senior tag

2011 vagy 12 óta tervezi. Kicsit már eltelt pár év.

(#7957) BBéci


BBéci
titán

Senki ne sértődjön meg, de amikor az IPTV szóba kerül, ilyen vélemények jönnek elő itt a PH!-n:
"T-Home IPTV-vel még egy régi CRT TV-n is láthatóak mosott részletek néha"
"ne az IPTV-vel várj minőséget tőle, hanem FullHD filmektől "
"Igen a Telekomnál rendesen tömörítve van a HD is"
"Nekem még IPTV HD csatornák képe is sokszor kritikán aluli, homályos darabos
SD adások meg egyenesen csúnyák"
Erre válasz: "T-Home-nál igen, de Diginél hihetetlenül jó a kép"

Általánosan negatív a vélemény a T IPTV adásainak minőségéről, ezért jó lenne valami módon piszkálni őket, tegyenek valamit!
Pár napja bedobtak a postaládámba szórólapot, egészen jók lennének az ajánlatok, ha a TV képminősége elérné a mostanit. Persze már maga a rendszer, hogy nem a TV vevőegysége dolgozik, nehezen elfogadható.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7958) Intruder2k5 válasza BBéci (#7957) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nem kell váltani. :)

Amíg van más lehetőség, én nem váltanék IPTV-re, mert nekem nem tetszik. Inkább analóg/DVB-C páros, még ha több is 1000Ft-al.

Elég komoly ráhatás kellene, hogy történjen valami, a Telekom nem az a fajta, aki néhány panasz után elhárít valamit. Ráadásul ahol kevés a kapacitás (xDSL hálózat van) ott nem is lesz javulás még egy darabig. Persze optikán és ED3-mon lenne hely nagyobb bitrátának, de hát az egységesítés most a menő a T-nél. :)

(#7959) KPeter89


KPeter89
újonc

Sziasztok!

Már nálunk is elérhető végre a Telekom :)
Épp most nézegettem, hogy hogy járnék jól
30Mbit-es netet néztem 2 éves hűséggel.
Maga az internet: 6900 Ft
Telefon+Internet: 6 720 Ft
Ezek alapján inkább rendelek telefont is hozzá, hisz olcsóbb. :D
Ez a telefon független a mostani UPC-stől?
Tehát új számot is kapok?
Mert ezen a telefonon van hűség, de ha ettől független a Telekomos telefon, akkor megrendelem.
Köszi:)

(#7960) asdf_ válasza KPeter89 (#7959) üzenetére


asdf_
veterán

Alapból új számot kapsz. Ha ezt titokban tartod valamint nem hívsz róla senkit, akkor amikor majd lejárt a upc-s szám hűsége, akkor azt a számot ráhordozhatod a T-s vonalra, ha meg akarod tartani azt a számot (így az eredetileg kapott T-s hívószám megy a kukába), és akkor még a Upc felé a felmondással sem kell bajlódni, megszűnik magától. Sem hűség, sem hűséges adsl ne legyen a upc-s vonalon az esetleges számhordozáskor (és persze ilyenkor az adsl is megy magától a levesbe)

(#7961) Rent


Rent
senior tag

Érdeklődtem ma a Telekomnál, hogy Monoron mikor lesz köthető az internet. Azt mondták, hogy nem várják meg amíg teljesen végeznek a kábelezéssel Monoron, hanem folyamatosan utcánként lehet már május elejétől előfizetni. Legkésőbb május végéig biztosan végeznek Monorral. Árakról is kérdeztem, de azt mondták, hogy nem tudni még, de nagy valószínűség szerint nem olyan árak lesznek, mint Vecsésen (ahol van konkurencia a Digi miatt), hanem listaárak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#7962) Intruder2k5 válasza Rent (#7961) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A listaárakat azért nem hiszem, azok igen durvák a legtöbb szolgáltatónál. Inkább a "sima akciós" árakra gondolhattak, amik a honlapon fenn vannak, és bárki számára elérhetők, tehát nem Hiéna csomag lesz.

(#7963) puma72 válasza Rent (#7961) üzenetére


puma72
tag

Még ha lista áron is adják akkor is jobban megéri mint a Gyökér UPC 8-12Mb/s árai.
Én egyből dobom magam a 120 Mb-re :D Évekig fizettem a gyökér UPC-nek a 12Mb-es csomagért 10000Ft-ot
a 120 másképp hangzik.
Szerintem ezen nincs is mit gondolkodni...

Számom +36205747193

(#7964) Rent


Rent
senior tag

Listaár alatt azt értettem, hogy ami a honlapjukon kint van "akciós", tehát attól nem akciósabb, mint mondjuk Vecsésen. :) Viszont nekem most 4700Ft a 8mbit solo, tehát pl a 9 vagy 10 ezres 120mbit solo az drága lesz. De még az 50 is drágább lesz. Persze százszor jobb lesz így is, csak már látom előre, hogy nekem drágább lesz. Most nincs tvm, se telefon és ezeket továbbra sem szeretném, tehát a 4700-nál mindenképpen drágább lesz, bár minimum 30-ast fogok kérni. :) Csak úgy bíztam abban, hogy 6, max 7 körül kapni fogok 120-ast. :D

[ Szerkesztve ]

(#7965) Gubek-Einste válasza Rent (#7964) üzenetére

Kérsz telefon úgy olcsóbb lesz, max nem használod de ha kell akkor ingyen tudod majd hívni a hiba bejelentőt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7966) koháry válasza Rent (#7964) üzenetére


koháry
tag

Mi 18 és 20 körül fizetük az upc-nek havonta, net, telefon, 1 box, 1 médiakártya, hd csomag. Ahogy néztem minimum hivonta 5-6 ezret spórolunk még ha a legdrágábbat kérjük is mindenből. :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#7967) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Nem tudom merre dolgoznak most Monoron az optikai kábelezéssel, de most a Kistói környékéről nézve nem haladtak már pár napja semmit sem. A Szélmalom utcán csak a tartók vannak felszerelve, lehet az Ady felől húzzák. A Pósa Lajos utcában szintén nem látni változást, csak továbbra is az egy oszlopköznyi van behúzva a Kistói út felől.

(#7968) asdf_ válasza Gubek-Einste (#7965) üzenetére


asdf_
veterán

Nagy osszegeket mernek tenni ra, hogy amikor azert akarna telefonalni, hogy elment az internetje, akkor marhara nem fog mukodni a telefonja sem.

(#7970) kabelmania27 válasza Rent (#7964) üzenetére


kabelmania27
félisten

Listaár alatt az aszf-ben listaárként feltüntetett értékeket értjük.
Megrendeled a legkisebb netet+telefon alapot kb 5ezerből kijön és 10/5-ös kapcsolatod lesz, M csomag 20/10 L 30/20 vagy ügyfélmegtartóba alacsonyabb havidíjért megkapod a mostani csomagot vagy a 12-est ha kitudják adni.
asdf_: Egyetértek

(#7971) Nooeca válasza BBéci (#7957) üzenetére


Nooeca
senior tag

Hát, sokan azt se tudják mit írnak, mert pl. 1-1,5 éve még kőkorszak volt az IPTV minősége a mostanihoz képest.

Na meg az optikán jobb is a minősége, mint egy ADSL-en. Tudom, mert láttam. És szolgáltató is alátámasztotta, hogy igen, ADSL-nél van probléma a sávszéllel.

Ezért lehet ennyi negatív komment, mert biztosan rengetegen az ADSL-es IPTV-ből indulnak ki. De még az is javult az elmúlt 1,5 évben.

asdf nem biztos, mert ténylegesen ha elmegy a net, akkor a legtöbben ülnek a seggükön, mert ésszerű ember úgy is tudja hogy látják. A legtöbben azért tesznek hibabejelentést, mert nincs mert a kért sávszél.... stb.

[ Szerkesztve ]

(#7972) puma72 válasza Rent (#7964) üzenetére


puma72
tag

Igen drágább viszont annyival jobb is.
Ez olyan, hogy egy trabi igaz olcsóbb de lassúbb és kényelmetlenebb mint egy Merci...
A minőségnek ára van...
Krisztus Sírját sem őrizték ingyen...

Számom +36205747193

(#7973) Nooeca válasza puma72 (#7972) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ez se pontos hiszen többe kerül való igaz. (feltéve ha nem 10mbitet választ telefonnal), de ettől független nem drága, és ár-érték arányban még olcsó is. Sőt, olcsóbb mint az ADSL!

Ez olyan mint a téliszalámi és téliszalámi közötti verseny. Egyik 10 dekás, másik 1 kg-os. Ha sok 10dekást veszel 1 kg-ért drágább lesz, mint maga az 1 kg-os. Sőt, még finomabb is az 1kg-os kiszerelés.

Vagyis az egységár olcsóbb az optikánál.

Ha telefont is veszel egyébként és TV-t nem 30 mbitnél pl. olcsóbb 6720 a csomag (TV+telefon) mint magában a net 6900. És a 10mbit pedig 5400 vagyis nagyon nem éri meg amúgy, csak a 30-as csomag érné meg, ami mégsem ha TV-t is rendelsz, hiszen 500ft-al drágábban ott az 50-es.

A 120 és az 50 között van jelentős különbözet.

(#7974) Nooeca


Nooeca
senior tag

Most kezembe került egy régebbi hír, 2014 nyaráról, csak hogy a fent leírtamat alá is támasszam valamivel:

"Időközben az IPTV-s platform is átesett több jelentős fejlesztésen, ezek közül az egyik legjelentőségteljesebb momentum éppen az volt, amikor a szolgáltató a Ciscóval karöltve az EuroDOCSIS3-as kábelhálózaton is elindította az addig kizárólag xDSL-háttérrel üzemelő rendszert. Ezzel az IPTV-képes háztartások száma azonnal drámai mértékben megnőtt, a Telekom pedig az erre felépített üzleti stratégiával rövid időn belül vezető tévés platformmá konvertálta az IPTV-t.

Ma már a Telekom több mint 900 ezer tévés előfizetőjéből több mint 400 ezer IPTV-n keresztül, több mint 300 ezer pedig műholdas rendszeren keresztül tévézik, a kábeltévés előfizetések (analóg és digitális együtt) száma az első negyedév végén éves szinten 213 ezerről 183 ezerre csökkent."

DVB-C hálózatot fenntartani erőforrás pocsékolás. Ezért is lett IPTV a Telekomnál. (A DVB-C halálra van ítélve hosszútávon, és az SD adások illetve az analóg adások is, csak azok sokkal hamarabb).

"A Telekom ráadásul IP-alapú rendszerén, illetve a műholdas platformon - legalábbis elvben - jobb minőségű adást is képes biztosítani az ügyfeleknek, mint DVB-C technológiával, a korosodó digitális kábeltévés rendszer ugyanis a cégnél MPEG2 tömörítési eljárást használ, miközben a fentebb említett két platform már MPEG4-ben indult el (a 2006-ban elrajtolt IPTV még a régióban is úttörőnek számított e tekintetben). A Telekom mellett egyébként jelenleg több kábelszolgáltató is DVB-C rendszerre építi kábeltévés hálózatát, a nagyok közül a DIGI-nek és a UPC-nek is van ilyen rendszere."

Szóval a tömör lényeg fent is megtalálható: IPTV bevezetése óta sokat fejlődött. Docsisra térve ez a minőségben is meglátszik, szóval dsl-es IPTV-ről alkotott vélemény nem állja meg a helyét.

Másrészt pedig jobb minősége is lehet, mint pl. a konkurens megoldásnak, ha csak magát a technikai feltételeket nézzük. Más kérdés az, hogy egységesített szolgáltatásnál ez mennyire megoldható.

Amit pedig itt leírunk 4-5 vagy akár még több évvel később is meglátja majd az internet, és akkor csak nevetni fognak azon, hogy ez süllyedőben lévő technológia most támogatást kap az IPTV-vel szemben, ez kb olyan mintha az ADSL-t és a VDSL-t versenyeztetnénk egymással, vagy akár az optikát és az adsl-t lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#7975) sbe561


sbe561
tag

Üdv! Nem tudja valaki, hogy Dabason a lakótelepen mikor lehet már kötni? A Bartókon már lehet, de itt még nem... :U

(#7976) Samott válasza Nooeca (#7974) üzenetére


Samott
addikt

Lehet fenyezni az IPTV-t, de a lenyegen nem valtoztat: felhasznaloi szempontbol egy kalap sz.r az egesz. Nalunk van dig es upc kabel is: digi szinte osszes csatija mindenfele trukkozes nelkul nezheto az osszes teven, de van hozza sajat doboz, siman kimasolhato (megorizheto) barmelyik felvetel. Meg a UPC-t is nezthetem a sajat tevemen a sajat taviranyitojaval a mediacard segitsegevel. IPTV-nel ezeket mind bukod. Allitolag jobb a kepminoseg, de kabelen sincs hiany a savszelbol, johet az akar a letezo legjobb minosegben a terjesztotol... IPTV-nel ugyanezen a jelen meg egy mpeg2-mepeg4 konverzio is atfut es mint azt tudjuk egy ujrakodoloas eseten csak romlik a jel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7977) bakko92


bakko92
csendes tag

Sziasztok!
Ma hívott fel telefonon az egyik Telekomos üzletkötő!
Érdekes dologra hívta fel a figyelmemet!
2-3 hónap múlva lesz elérhető Újhartyánon az optikai hálózatuk a 4g mellett!
Nemsokára szórólapoznak!
Egyelőre csak abban állapodtunk meg, hogyha kész a hálózat visszahívnak! :D
Most akkor mi van?
2 cég is lesz?
Vagy igazából a Berotel csak kiépíti a hálózatot nekik?
Mert itt a "Megrendelők" közt szerepel a Telekom: http://berotel.hu/kivitelezes/partnereink.html

[ Szerkesztve ]

(#7978) kabelmania27 válasza bakko92 (#7977) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Hasonló a helyzet mint Nagykátán csak ott a HFC építkezett.
Berotel a kivitelező, Telekom lesz a szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#7979) Nooeca válasza Samott (#7976) üzenetére


Nooeca
senior tag

Hát az IPTV-nek egy kimondott hátránya van, az a box.

Igazából két dolog van, inkább 3, de ebből csak kettő lényeges, amelyre már itt lenne az idő:
=> kivezetni az analógot
=> kivezetni ezt a hülye boxosdit.

A harmadik csak a HD adások megléte, és az se okos dolog, hogy egy-egy csatorna SD-t és HD-t is továbbít, ahelyett hogy csak HD-t továbbítana, hogy majd a szolgáltató butítaná vissza az SD előfizetőkre.

Ez mind a kettő indokolatlan sávszélt foglal, egyikre sincs szükség. A jövő az egységesítés (azaz az IPTV megoldása). Vannak hibái az IPTV-nek, de mindenre van megoldás.

1. problémája az a HD-k mennyisége, hogy csak kettő lehet. ez sávszélesség feloldás kérdése.
2. jelenlegi képminőség, ez nem az IPTV hiánya. Egyrészt mint írtam sokan gondolják úgy, hogy egy streamen megy az xdsl és az optika, de véleményem szerint ez nem igaz, hiszen helyrazilag láttam már dsl-en és optikán is IPTV-t. Másrészt az ADSL kivezetésével növelhető a bitráta is, ami további képminőség javulást jelent.
3. nagy hibája még ez a dekóderesdi. Az IPTV akkor lenne igazán hasznos, ha fejlődne a technika. Nos az interaktív szolgáltatások miatt (felvehető adás-t is beleértve), nem lenne megoldás a mediacard, hiszen a TV-nek nincs merevlemeze. Szóval ez TV fejlődés kérdése.

Egyébként a Digi és a UPC között is van egy hatalmas különbség, a Digi javára. A UPC kódoltan a Digi meg kódolatlanul sugároz, így a UPC több dekódert tud eladni.

Illetve a Digi az analóg és a digitális adást is egy áron egy csomagként kezeli, néhol eltérő csatornalistával, ami nem feltétlen előny, mégis barátibb, mint a UPC megoldása.

Az IPTV és a Műholdas adás is csak Digitális jelet továbbit, szóval itt legalább az analóg probléma nem áll fent. Már csak a Kábelnél kellene kivezetni az analógot.

[ Szerkesztve ]

(#7980) Samott válasza Nooeca (#7979) üzenetére


Samott
addikt

"nem lenne megoldás a mediacard, hiszen a TV-nek nincs merevlemeze." - mar hogy ne lenne, az osszes korszeru tevere dughatsz USB-s vinyot es mar megy is a felvetel. Opcionalis, de egyaltalan nem lehetetlen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7981) Intruder2k5 válasza Samott (#7980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez igényektől függ, mert lehet tovább ragozni a kérdést azzal, hogy médiacard-al csak a nézett műsort tudod felvenni, még box-al nézhetsz mást, és felvehetsz mást. Ezen kívül távolról is indíthatsz felvételt, sőt visszatekerheted a nézett adást anélkül, hogy előzőleg felvételt kellett volna indítanod, stb...

Szóval azért megvannak a box előnyei is.

(#7982) kabelmania27 válasza Nooeca (#7979) üzenetére


kabelmania27
félisten

Analóg kivezetése Telekomnál június elsejével elkezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#7983) Nooeca válasza Intruder2k5 (#7981) üzenetére


Nooeca
senior tag

Akkor lesz az igazi, ha a TV-nek beépített háttértára lesz, az USB csak arra kell, hogy lementsd az adatokat, és a sima TV úgy feldolgozza majd a digitális adást, mint az analógot, azaz csak rádugod a központi modemet és nem kell semmi, mint az analógnál.

Természetesen a kényelmi funkciók megtartásával, mint pl. a felvehető, visszatekerhető adás, rögzített felvétel stb.

Az hogy megint rádugsz egy USB-t mint ahogy fentebb írták az megint egy olyan kokány megoldás mint a box.

(#7984) Samott válasza Intruder2k5 (#7981) üzenetére


Samott
addikt

Valoban ket tuneres tv kellene a hatterben rogziteshez, de az en tevem igy is folyamatosan rogzit, tehat barmikor visszatekerheto. A doboz es a pluszt taviranyito ezeknel sokkal nagyobb kenyelmetlenseg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7985) Intruder2k5 válasza Samott (#7984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem a két tunerrel van gond, hanem, hogy a mediacard egy időben csak egy műsort tud dekódolni, ez a hátránya tehát független a tv-től, legfeljebb kódolatlan adást tudnál nézni a másik tunerrel, upc esetén m2-t.

(#7986) poli27 válasza Intruder2k5 (#7985) üzenetére


poli27
veterán

[link] van ilyen modul ami ezt tudná, csak a tvk szoftvere nem tudja sajnos.... nekem UPC direct van dual tuneres tv vel ilyen cam modullal és nem megy, tehát nagy parasztvakítás a Samu részéről az ikertuner!Bezzeg az osztrákoknál, a svájciaknál és a németeknél dupla tuneres tvt dupla ci kártyafogadóval látják el, de kis hazánkba ezzel is átbasszák az embert,Nekem pont emiatt van a békéltető testületnél ügyem a samsunggal, ugyanis bőszen hirdeti mindenhol (kiadvány stb stb) hogy iker tuner 1 felvétel és1 másik nézés,pip funkció benne de egyiket sem lehet benne használni, és ez a fogyasztó megtévesztése, mert sehol nincs leírva hogy ez csak ingyenes csatornákkal működik...

(#7987) BBéci válasza Samott (#7976) üzenetére


BBéci
titán

Szívemből szóltál, pontosan ezt látom, tapasztalom én is. Szerintem a kábeles (DVB-C) képminősége a legjobb.
Egyre több dupla tuneres tévét lehet kapni.

(#7985) Intruder2k5
Diginél nincs mediacard, ha a tévéd dupla tuneres, azt veszel fel és nézel, amit akarsz. Viszont én legalább egy éve nem rögzítettem semmiféle tévéműsort, tehát az egész cseppet sem érint.

(#7986) poli27
Digivel működik, tehát nem a Samsung sara, hanem a szolgáltatóé.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7988) poli27 válasza BBéci (#7987) üzenetére


poli27
veterán

Diginél is csak kábellel, mivel nincs kódolva az adás ennyire egyszerű a megoldás.... akkor is a Samsung sara akármit mondasz, ezért irtam hogy ingyenes adás mivel a diginél mind az, műholdas digivel már nem tudod megoldani szval ne általánosítsunk hogy digivel jó...

(#7989) BBéci válasza poli27 (#7988) üzenetére


BBéci
titán

Igen, kábellel, mert az én kis agyamban az a nagybetűs TV. Valamint még jó néhány kisebb szolgáltatónál is remekül üzemel a dupla tuner, akár dupla kódkártyával is, nem csak kódolatlan jel esetén.
Az pedig csúnya ferdítés, hogy a Digi kábelese ingyenes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7990) Nooeca válasza BBéci (#7987) üzenetére


Nooeca
senior tag

DVB-C képminősége jó, de ha nem lenne korlátozva IPTV-n a bitráta, jobb lenne! Csak ugye az a fránya analóg, meg ez a set-top-boxos megoldás korlátozza az IPTV lehetőségeit.

(#7991) Dictator^


Dictator^
veterán

Maglòdon mindenkinél lehalt a Diginet?
Most jött vissza.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7992) Intruder2k5 válasza poli27 (#7986) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sok sikert hozzá, majd írd meg mire jutottál ellenük!

BBéci, tudom, de én UPC-re gondoltam, arról írtam.

"Az pedig csúnya ferdítés, hogy a Digi kábelese ingyenes."
Nem mondanám ferdítésnek, nyilván nem ez volt poli27 szándéka, legfeljebb pontatlan megfogalmazás, amin kár lovagolni, szóval mondjuk úgy, hogy kódolatlan.

Nooeca, ez lehetséges, de egyelőre még arra is van igény, és egy szolgáltatónak minél szélesebb előfizetői kör igényét ki kell elégíteni.

(#7993) Nooeca válasza Intruder2k5 (#7992) üzenetére


Nooeca
senior tag

Egyelőre ugye az a cél, hogy a 30mbit meglegyen országszerte.

Ezt pl. a vDSL már tudja, a koax is és az optika is. Egyedül az ADSL és az ADSL2 az, amit korszerűsíteni kell.

De addig nincs bitráta emelés, amíg a szerverben fut ezek közül is valamelyik.

De egyébként ezt a technikai dolgot se értem. A telekomnak ott van pl. a T-systems ága, szóval elég közel van a technológiai és szoftveres megoldásokhoz. Mennyiből tartana kiépíteni egy olyan megoldást, amit használhatnának normálisan a TV-kben is, így megszüntetvén a fent leírt boxosdit.

Jó azt még megértem hogy ha UPC-ről beszélnénk nem lenne ez érdek, mert ugye a UPC direkt próbál boxosítani és direkt ilyen drága náluk a havidíj, mert lényeges forrást várnak magában csak a boxok kiadásából is. Így nekik nem gond a plusz sávszél.

(#7994) Intruder2k5 válasza Nooeca (#7993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt most nem egészen vágom, amit írtál... Hogy mit csinál a UPC? Pont a UPC-nél van médiakártya használatára lehetőség, ahol ugye mellőzhető a box, még a Telekom-nál egyelőre elkerülhetetlen a box. Ráadásul UPC-nél még megy az analóg is, sőt még új előfizetést is vesznek fel rá, ergo nincs tervben a közeli jövőben a teljes leállítása. Sőt, amikor nem régiben szűkítették az analóg kínálatot, akkor kedvezményesen lehetett box-ot igényelni, 490Ft/hó áron, ugyanakkor médiakártyát 190Ft/hó áron adták, ami megint csak a kártya használatára ösztökélheti azokat, akiknek van erre alkalmas készülékük. Akkor most miért is erőlteti a UPC a box-ot? Nem mellesleg azért a box-al kapsz egy olyan tudású eszközt is, amit megvenni benne lenne pár darab tízezresbe, amit egyben kifizetni megint csak nem mindenkinek van lehetősége.

Még ha a DIGI-vel csináltad volna ezt az összevetést, és abból azt hozod ki, hogy a UPC-nek érdeke a box/kártya, akkor OK, na de a Telekom-mal...

[ Szerkesztve ]

(#7995) poli27 válasza BBéci (#7989) üzenetére


poli27
veterán

Csak éppen nem tudsz dupla kódkártyát tenni a tvbe szval ... a műholdas is tv nem tudom miért kell ilyeneket írnod.... Az ingyenesnek meg a kódolatlant írtam, ugyanis a tv is így írja ki hogy ingyenes...

(#7996) BBéci válasza poli27 (#7995) üzenetére


BBéci
titán

Nem véletlenül gyártanak szimpla és dupla CI kártyafogadós tévéket. Akinek olyanra van szüksége, az megveheti, csupán pénz kérdése. Te nem tájékozódtál kellőképpen a vásárlás előtt, mégis a Samsungot hibáztatod. Gratulálok!
Igen, valóban TV a műholdas is, de ahhoz, aki egy kicsit igényes és a minimálisnál több rálátása van a témára, valami szuper beltéri egységet vesz, ami minden igényét kielégíti.
Itt a Prohardveren legalább másfél éve téma a dupla tuner és a kódolt adások viszonya, régen lerágott csont. Mindent leírtunk róla, amit lehetett.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7997) poli27 válasza BBéci (#7996) üzenetére


poli27
veterán

Miért is ne hibáztatnám a samsungot, amikor eladtak egy olyan dolgot amit nem lehet használni benne ahogy szeretném, és ez nincs sehol leírva csak reklámozva hogy megy benne... Magyarországon nem forgalmaznak hivatalosan 2 ci modulos tévét....
De itt ne offoljunk tovább akkor is nekem van igazam a tvvel kapcsolatban, nehogy már a laikusnak kelljen tudni ilyenekről,amikor hirdetve van hogy működik azt mégsem benne, vagyis nem úgy ahogy hirdetve van, én ezért vettem pont ilyen tévét hogy ne kelljen beltéri......

(#7998) asdf_ válasza poli27 (#7997) üzenetére


asdf_
veterán

Azert az igazam van meg a laikus vagyok igy egymas mellett, egy mondatban, bennem valahogy nem azt a kepzetet kezdi erositeni, hogy igazad lehet... :)

(#7999) BBéci válasza poli27 (#7997) üzenetére


BBéci
titán

De bizony forgalmaznak olyat, volt nálam tesztelésen.

(#7998) asdf_
Utólag hőbörögni azt mindenki nagyon tud, de vásárlás előtt alaposan tájékozódni, azt már nem. :(((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8000) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Tegnap megtudtam, hogy a Digi miért nem jött tovább az optikai hálózatával más településekre. A Megoldás, hogy a DÉMÁSZ áramszolgáltatóval mai napig nem tudnak megegyezni az oszlop használatról, a Digi nem akar annyit fizetni, míg a Telekomnak ez nem volt gond, mármint a megegyezés. Ezért a Digi ott épített hálózatot, ahol nem a Démász, hanem az Elmű szolgáltat (Péteri is az).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.