Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Az ActivComról mi a tapasztalat a 29-es körzetben? Most találtam rá, hogy Csévharaszton is szolgáltat, és ez valami rádiós ha jól olvasom. Bár nem olcsó, mert a 8/8 Mbps csomag 6000 Ft. de semmi hűség nincs, és a feltöltés is annyi, mint a letöltés, és a garantált 4/4 Mbps. http://www.activcom.hu/szolgaltatasaink/lakossagi.html

(#9002) Nooeca


Nooeca
senior tag

Az elmaradt projektek 2016 I negyedévében kezdődhetnek és II. negyedévtől köthetőek lesznek. (29-es körzet).

[ Szerkesztve ]

(#9003) craft75 válasza radio100jozs (#9001) üzenetére


craft75
csendes tag

Nekem ők szolgáltatnak. a 16/16 stabil, ping olyan 5-7. A sebesség általában 17-18/19-22 Mbps között mozog.
Úgy tudom hogy jövőre emelik a sebességet.

(#9004) craft75 válasza Fery 04 (#8997) üzenetére


craft75
csendes tag

A Berotel optikázik, már két éve csinálják. Azóta már többször "majdnem" elindultak, de kiderült hogy privát ip lesz, NAV inkasszójuk van, a weblapjuk havonta változik a "csomagok" terén, nincs ászf, megkeresésekre nem reagálnak és össze-vissza hazudnak amikor felveszik a telefont.
Egy vicc az egész.

[ Szerkesztve ]

(#9005) radio100jozs válasza craft75 (#9003) üzenetére


radio100jozs
őstag

Köszi az infókat. Az akkor nagyon jó ping. Mivel szolgáltatnak, WiFi 5 GHz-en?

(#9006) poli27 válasza radio100jozs (#9005) üzenetére


poli27
veterán

aha ubiquiti vagy mikrotik vagy vegyesen ezekkel...

(#9007) craft75 válasza radio100jozs (#9005) üzenetére


craft75
csendes tag

mikrotik

(#9008) Janó 44 válasza kabelmania27 (#8951) üzenetére


Janó 44
tag

Ezért a poénért már megérte felnéznem a Fórumba. Bár valami Digi -s hírnek még ennél is jobban örültem volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#9009) Nooeca válasza Janó 44 (#9008) üzenetére


Nooeca
senior tag

Diginél nincs új téma 1 várost (Úri) kivéve ami körzet belüli és nem is úgy néz ki hogy 2016-ban lenne-e valami jelük.

Nem is csodálom egyébként hiszen a 29-es nagyvárosokban már ott a T, sokan kötöttek, akik meg nem, egy részük meg kötött a UPC-vel. Konkrétan most nem lenne valami sok előfizetőjük ~1 évig.

(#9010) lakospeti


lakospeti
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni. Jó lenne már kitörni ebből a 29-es fekete lyukból.
Jelenleg UPC előfizetésünk van a következőkkel:
- vonalas telefon alap
- kábel TV bronz (nem digitális, 32 csatorna)
- ADSL Silver (8Mbit)

Igy cca. 12-13.000 Ft a havi díj.
Hűségünk már nincs.

Megéri váltani a Telekomra? Mik a tapasztalatok?
Mivel nálunk 3 db TV van. Így a +2 box-al kb. 11.500 Ft körül jönne ki a havidíj:
- Családi + HD TV 62+32 csatorna.
- 20 MB-os net
-.alap vezetékes telefon.
+ 2 box

Viszont erre vállalni kellene 2 év hűséget.
Tehát szerintetek megéri váltani? Mennyi idő mire bekötik? Vannak bekötési plusz költségek?
Ha csak egy HD képes Smart Tv van, és a többi régi TV, akkor azokra is kell médiabox?

Köszi előre is.

(#9011) kabelmania27 válasza lakospeti (#9010) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Miden tévéhez kell külön box független hogy okos, van-e benne dvb-c tuner vagy sem, és max három boxot lehet kérni, UPC-nél nem kötelező a box, szintén három eszközt lehet kérni max, viszont a többin lehet nézni az analógot és kb 27 kódolatlan digitálist, tévét helyedben meghagynám a UPC-nél.
1221 lemondás gomb után tudsz kérni ügyfélmegtartót akár az egészre akár csak a tévére, lehet kiadják a 12 vagy a 18-as csomagot, ha mindneképp váltani akarod a netet akkor mellé rendelsz egy alap telefont, ha csak netet kérsz úgy drágább.

[ Szerkesztve ]

(#9012) lakospeti válasza kabelmania27 (#9011) üzenetére


lakospeti
csendes tag

Miért tartanád meg a TV-t?
Ha úgy nézem, 1-2.000 Ft-al fizetek összességében kevesebbet és dupla olyan net sávszélességet kapok, meg 3-szor annyi TV csatornát.

(#9013) dr.bubo válasza lakospeti (#9012) üzenetére


dr.bubo
őstag

A T-től optikán vagy koax-on kapnád a szolgáltatást? Mert, ha koax, akkor ott box nélkül nézheted DVB-C-n a digitális csatornákat (kb. 30). Elég egy IPTV box, nem kell még +2, ha nem szükséges. :)
Sajnos, ha optikán kapod, akkor kell mindenhova box.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9014) lakospeti válasza dr.bubo (#9013) üzenetére


lakospeti
csendes tag

Sajnos ennyire nem vagyok jártas a támában :((
Be van húzva a kábel az biztos... a villanyoszlopon... nem a földben :) Ha ez segít :)
Kb. nyár óta van kész, tehát elég friss fejlesztés.

Ja... azt elfelejtettem írni, hogy Dabasról van szó, ez talán több infó.

[ Szerkesztve ]

(#9015) dr.bubo válasza lakospeti (#9014) üzenetére


dr.bubo
őstag

Akkor az már optika.
Ha beírod, T oldalán a címedet pontos összeget fog kiírni, neked a havidíjnak, mint, ha csak simán nézed az oldalon a díjcsomagokat. Érdemes telefont is nézni, mert lehet, hogy az alap telefon csomagot is jó áron kapod. A három szolgáltatás esetén pedig van már tripla kedvezmény.
Én a IPTV CS+HD, 30 NET, Alap telo, + film világ, nagyvilág mini csomagért fizetek Kb. 11ezer FT-ot. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9016) lakospeti válasza dr.bubo (#9015) üzenetére


lakospeti
csendes tag

Igen, úgy néztem.
Csak hozzá számoltam + 2 boxot.
Így kb 11.500 Ft.

Ezért kérdeztem, hogy mik a tapasztalatok? Milyen a szolgáltatás?
Van plusz bármiylen költség? Menyni idő alatt kötik be?
Érdemes leszerződni 2 évre?

(#9017) dr.bubo válasza lakospeti (#9016) üzenetére


dr.bubo
őstag

A havidíjon felül nincs plusz költség. hivatalosan 30 nap a bekötés, de párnap alatt beszokták kötni. 6-7 éve vagyok a T-nél. Nekem nincs gondom a szolgáltatás minőségével. Ha volt valami hiba gyorsan megcsinálták. Egyszer húzódott tovább 72 óránál a javítás, de kaptam arra is jóváírást. Számlázással( hűségnélküli havidíj kiszámlázása), meg hűség hosszabbítással voltak gondjaim (ügyfélszolgálatosok nem voltak a topon), de eddig azokra is kaptam jóváírást. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9018) kabelmania27 válasza lakospeti (#9012) üzenetére


kabelmania27
félisten

Mert úgy értelmeztem hogy több mint három tévét használ.

(#9019) berbatov2 válasza lakospeti (#9016) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ha 30-as vagy, erdemes magentaba is gondolkodni, meg lehet sporolni par ezrest.

(#9020) BBéci válasza berbatov2 (#9019) üzenetére


BBéci
titán

Az meg mi? Azért kérdezem, mert: "Megéri váltani a Telekomra? Mik a tapasztalatok?". :U

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9021) radio100jozs


radio100jozs
őstag

December 1-től Inárcson elindult a Berotel!

Van ÁSZF is ettől érvényesen, meg ügyfélszolgálat is.

(#9022) lakospeti válasza BBéci (#9020) üzenetére


lakospeti
csendes tag

Gondolom a Telekom Magenta1-re gondol, amiben mobil+TV+vezetékes telefon+internet van benne.
Egyébként Telekom mobilos vagyok, szóval még ezen is gondolkozom, majd utána érdeklődök.

(#9023) BBéci válasza lakospeti (#9022) üzenetére


BBéci
titán

Értem, köszi!
Sokan magát a Telekomot nevezik magentának, azért nem értettem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9024) berbatov2


berbatov2
senior tag

Termeszetesen a magenta1-re gondoltam

(#9025) Attaca válasza radio100jozs (#9021) üzenetére


Attaca
csendes tag

Ha valakinek van tapasztalata ezután a Berotelről, írja meg.

köszi

(#9026) Attaca válasza craft75 (#9004) üzenetére


Attaca
csendes tag

Helló!

A privát IP infó honnan van, és ez miért hátrányos?

(#9027) Intruder2k5 válasza Attaca (#9026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A privát IP azért hátrányos, mert semmilyen szerverszolgáltatást nem tudsz távolról elérni, ami az otthoni hálózatodon fut. Értsd ez alatt a távoli asztalt, a web és ftp szervert, a p2p kliensek aktív módját, és minden mást is. Hétköznapi nyelven a lényeg annyi, hogy minden portod zárva lesz, és azokat értelemszerűen meg sem tudod nyitni. Akiknek ez nem probléma, azok észre sem veszik a privát IP címet.

(#9028) asdf_


asdf_
veterán

A HFC network valtozatlan arak mellett januar 1-tol savszelesseget duplaz (20/1 az alja 160/10 a teteje).

(#9030) Constantin79 válasza btz (#8974) üzenetére


Constantin79
csendes tag

Hali..

Úúú, ezt komolyan mondod?? Királysááág! Nagyon állat. az biztos hogy Optikai kábel! Ez szuper! Hát itt szenvedek, nejem nem tud a gyereknek mesét nézni a másik gépen ha nekem épp jön le egy film ezen az elavult ADSL-en. :(( Jóó, meg stabil meg minden, de már elavult és nézzünk csak egy youtube olfdlat ahol már talán 1-1 feltöltött videó eléri a 2K-s felbontást is. :) Arról ne is beszéljünk ha egy családban van 2 PC, okostelefonok, Laptopok, stb, így összességében eléggé be lehet foglalni igazán a sávszélességet!
Én ahogy ezt megtudtam ez év áprilisába, ugyanis akkor kezdték szerelni a kábeleket a meglévő villanyoszlopokra, nagyon behódoltam a Telekomnak!! :R Nagyot, óriásit nőttek a szemeben!
épp most néztem a vezetékes telefon szolgáltatásukat is és még a havi 3200ft körüli összegbe 2év hűséggel (ha jól értelmeztem) benne van hogy 5000perc erejéig még mobilt is lehet hívni mindhárom mobilszolgáltató irányba! :C
Nagyon komoly! Királyság! Egyszeűen nem találok szavakat!

Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

(#9036) radio100jozs válasza Constantin79 (#9030) üzenetére


radio100jozs
őstag

Már az FB 29-es csoportjában van tapasztalat a Berotelről. A ping 12 ms, de milyen meglepő, hogy nem megy a torrent, ami nem újdonság, volt itt írva erről, hogy nem fog működni.

(#9037) olzsy


olzsy
csendes tag

Sziasztok.
Azt hiszem mindenki várta már a Berotelt. Nekünk ma kötötték be a Berotel 60-as csomagot. Speedtest szerint 58-62 között szokott ugrálni. Általában változik de nem nagy mértékben. A letöltésem lan kábelen keresztül 7 megát ír ki az utorrent. A probléma viszont itt kezdődik. A feltöltésem viszont 0, 3,2 között mozog. Magyarul lófasz tormával.
A kérdés a következő: vagy a szolgáltató szemétkedik, vagy az én routerem hülye? A routerem most lesz lecserélve egy átlagos Tp-link 841 N 300-ra. Ötezer emagon.(Jó nem kell most leoltani, erre volt lové, meg most nekem amire kell.) Az én igényeim sima átlag felhasználás. Film letöltés stb. Nincs semmi extrém kívánságom. Ftp meg tudja az ég még mi. Viszont zavar ez a feltöltési macera. Megoldás van rá? Kérdéseket tanácsokat várok. Szívesen válaszolok

Laca

(#9038) olzsy válasza radio100jozs (#9036) üzenetére


olzsy
csendes tag

Én osztottam meg a képet. :D Most lenyomozható vagyok :( Egyszer felugrott 120 kb-ra de azóta nem nagyon akar feltölteni. Ncoron nem tudom örülnek-e ennek. Letöltés viszont az Upc-hez képest úrkorszak. Trabantból Ferráriba kategória.

[ Szerkesztve ]

Laca

(#9039) olzsy válasza Attaca (#9025) üzenetére


olzsy
csendes tag

Szia, nekünk ma kötötték be. 24 óra nem telt el még, de eddig az upc-hez képest a letöltés űrkorszak viszont a feltöltés nem tetszik valamiért. Mire vagy kíváncsi?

[ Szerkesztve ]

Laca

(#9040) Intruder2k5 válasza olzsy (#9037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is ha egy mód van rá ne feszegessük mit és honnan töltögetsz, maradjunk a Linux iso kérdésnél, mert az ügy szempontjából irreleváns, és különben is a warez határait súrolja!

Másodsorban azt nézd meg, hogy a routeredben a Status oldalon (gondolom van valami ilyen) látható WAN IP cím egyezik-e azzal, amit ITT látsz.

[ Szerkesztve ]

(#9041) Attaca válasza olzsy (#9039) üzenetére


Attaca
csendes tag

Online multiplayer játékot próbáltál esetleg? Általános tapasztalat? Torrent miért nem megy?

(#9042) Attaca válasza Intruder2k5 (#9027) üzenetére


Attaca
csendes tag

Használok NAS-t, néha torrent, és a céges hálózatot is elérném VPN-el, valamint néha online multiplayer játékokat is játszok, akkor ebből semmit nem tudnék privát ip-ről? Mert akkor a Berotel nálam kuka.

(#9043) olzsy válasza Intruder2k5 (#9040) üzenetére


olzsy
csendes tag

Elnézést ha valamilyen szabályt szegtem. A routerem IP címe és a link közötti szám közel sem azonos! Pontosan ez mit jelent? (Kezdő vagyok a hálózatok terén)

Laca

(#9044) Intruder2k5 válasza Attaca (#9042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha valóban privát IP címet kapsz, akkor a NAS-t távolról nem fogod tudni elérni, de VPN-re azért tudsz csatlakozni, illetve amíg nem szükséges hozzá port forward, addig játszani is tudsz.

olzsy, az azt jelenti, hogy vélhetően a Berotel hálózatán is egy router mögött vagy, és mivel ahhoz nincs hozzáférésed, így nem fogsz tudni portot sem nyitni a szerver alkalmazásoknak, mint pl. torrent. Ez kb olyan, mintha a saját routerednek nem tudnád a jelszavát, és nem tudnál abban semmit sem állítani.

A saját routerednek milyen IP címe van? 10.x.x.x?

[ Szerkesztve ]

(#9045) olzsy válasza Attaca (#9041) üzenetére


olzsy
csendes tag

Online játékot még nem teszteltem le, húgom elvileg LOLozik szóval ha nem fog neki menni háború lesz. :D Torrent az megy de csak a letöltés. Fel nem vagy ha néha gondol egyet akkor. :P Általános tapasztalat: UPC-hez képest számomra ez űrkorszak! Trabantból Ferráriba ültem

Laca

(#9046) olzsy válasza Intruder2k5 (#9044) üzenetére


olzsy
csendes tag

Na az fasza :((( 10.129.0.37

Laca

(#9047) Intruder2k5 válasza olzsy (#9046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, akkor itt az aktív módot, port forwardot, távoli elérést, és hasonlókat, lehet elfelejteni.

Esetleg egy telefont megérhet a szolgáltatóhoz, hallottam már olyanról ahol alapesetben privát IP-t osztottak, de kérésre azonnal adtak publikus IP címet az előfizetőnek. Bár erre igen kis esélyt látok, de legfeljebb a telefonköltséget bukod el, más vesztenivalód nincs. Mondd meg, hogy Neked a munkádhoz elengedhetetlen, hogy elérd az otthoni dolgaid, dokumentumokat, távoli asztalt WOL-al, és egész nap ezzel szívtál, még este felvilágosítottak, hogy ez nem fog menni ebben a felállásban.

[ Szerkesztve ]

(#9048) Attaca válasza Intruder2k5 (#9044) üzenetére


Attaca
csendes tag

Hát akkor nekem felejtős ha csak így lehet kérni. Próbálom akkor a céges 4G netemet beüzemelni normálisan, mert az akár 20/40-re is képes, a jelenlegi 8 mbit-es adsl-hez képest már az is előrelépés.

(#9049) olzsy válasza Intruder2k5 (#9047) üzenetére


olzsy
csendes tag

Az szép :D Miből lehet tudni, h megszivattak? Egy telefont megejtek majd azért. Ez a szolgáltatónak miért jó? Köszönöm a segítséget.

Laca

(#9050) Intruder2k5 válasza olzsy (#9049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem értem a kérdésed, hogyhogy miből lehet tudni? Az IP címek különbözőségéből, amit fentebb megbeszéltünk. Ha a két helyen egyezik a cím, az a jó, mert akkor az IP címed publikus. Nálad sajnos nem így van, tehát privát, vagyis magánhálózati IP címet kaptál. Vagy másra gondoltál?

A szolgáltatónak azért jó, mert sokkal kisebb IP tartományt kell megvásárolniuk, bérelniük, ami ugye költségcsökkentést eredményez. Némi túlzással élve akár 1db IP címmel is szolgáltathatnának internetet több ezer előfizetőnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.