Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) #84221696 válasza degec (#7200) üzenetére


#84221696
törölt tag

Nem mindenkinek éri meg váltani, ez tény. Ha jó az adsl, akkor ott kell maradni.
Én viszont úgy várom a T-t, mint a messiást. 2000-el többet fizetek a 15x sebesség növekedésért. Ez nekem messze megéri. Meg nem árt egy másik szolgáltatót is kipróbálni időnként. :)

(#7202) degec válasza #84221696 (#7201) üzenetére


degec
senior tag

ezt összegeztem magamban, hogy nekem minden jó most..12 megabit van.. tök jól elvagyok vele azért..ennyi dolgot átfésülni megcsinálni hogy most én ne 1,5 megabájtal hanem 10 megabájtal szedjek.. nem éri meg.. az a heti 1-2 film.. kajak ráér este is lejönni..atomos gép eszik vagy 9 wattot :) mehet nonstop

(#7203) seimon válasza degec (#7202) üzenetére


seimon
tag

akkor abban is hiányozhat valami alapvető vasdarab :D :D

(#7204) Janó 44 válasza A T-Home-os (#913) üzenetére


Janó 44
tag

Hello.

Nekem is lenne azóta egy kérdésem.
Nem lehet, hogy mégis valami hiba került a rendszeretekbe? Csak mert nem igazán van a tied az 1. hozzászólással összhangban, amely ugyebár így szól, és szeretném tudni, hol a hiba, mert bizony Monorierdő már szinte "ott van mellettem":
"Monor
- DIGI LESZ (várható: 2012 nyár)
- Telekom N/A
Monorierdő
- DIGI LESZ
- Telekom N/A".

(#7205) Janó 44 válasza BBéci (#7186) üzenetére


Janó 44
tag

Azt jól tudom én is, hogy mikor lehet érte reklamálni, de akkor most másképp magyarázom a helyzetet:
Ha elmész venni havi bérletet a vonatra, akkor fizetsz érte mondjuk x összeget. Ha meg csak félhavit kérsz, az nagyjából feleakkora szolgáltatás, de nem is annyiba kerül.
Vagy ennél jobban át fog jönni a következő dolog a képernyőn:
Ha fizetsz a villanyszolgáltatónak nappali tarifát, fizeted a 64 Ft -t (vagy mennyi most az egységár). Ha meg kérsz mellé éjszakai áramot is, az ugyebár csak napi 8 órát biztosít a "kütyükhöz" áramot, pl. bojlerhez, de ekkor már nincs is "képe" ugyanazt a lóvét elkérni a fogyasztásért, mint a normál óráért.
-Jó, azt én is tudom, hogy ez most nem volt tökéletes példa, hiszen ma már nem akkora arányban határozza meg a fogyasztás a tényleges számla árát, de azért mégiscsak észrevehető rajta még a különbség (20 éve ez mondjuk még jobb példa lett volna, amikor ugye még fullra azért fizettünk, amit használtunk is).
Viszont az ADSL Bronz ára az marad. Akár nyújtja azt, amiről már nem merik elnevezni se a csomagot, akár nem.

(#7206) seimon válasza Janó 44 (#7204) üzenetére


seimon
tag

Nincs és nem is lesz, a DIGI 2012-ben szórólapozott hogy jön 3 helyre (köztük Monorierdő is), de átcsoportosították a kábelezési terveket, mivel akkor történt egy vezetői csere.

Minden lehetősége meglenne a Diginek hogy lefedje az érintett 3 települést, mert minden engedély már rendelkezésre áll, de nem fogják, mivel Pesten terjeszkednek, illetve vissza is vettek a tempóból, mivel átálltak a Mobillefedettség építésére elsősorban.

(#7207) Akcok94


Akcok94
senior tag

Dabason csak január vége felé indul a T-home, először beakarják fejezni az egész települést.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#7208) seimon válasza Akcok94 (#7207) üzenetére


seimon
tag

Ez egyértelmű volt! Voltak feltételezgetések, de vak vágányra futottak már amikor feltételeződtek is, mert feldarabolni nem szoktak egy várost!

Meg egyébként is, nem hiszem hogy átadná a HFC a félkész területet a T-nek, mielőtt még kész nem lenne :D
Ez olyan mintha sütnél egy tortát, de megeszed a krémet, mielőtt beraknád a sütőbe :D

(#7209) Akcok94 válasza seimon (#7208) üzenetére


Akcok94
senior tag

jó csak ma voltunk bent megkérdezni és akkor már nem fog járni a tablet.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#7210) seimon válasza Akcok94 (#7209) üzenetére


seimon
tag

ha üzletkötő előszerződést köt akkor kellene járnia!

(#7211) #84221696 válasza Akcok94 (#7209) üzenetére


#84221696
törölt tag

Én már megrendeltem, el is fogadták, úgyhogy jár a tablet. Gondolom! :D

(#7212) berbatov2 válasza Akcok94 (#7209) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ha meg holnap mész be akkor megint mást mondanak kb.
Sok fogalmuk nincs az ügyintézőknek ezekről.

(#7213) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Inárcsról tudtok valamit? Mi várható? Digi?

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#7214) seimon válasza Zolee_70 (#7213) üzenetére


seimon
tag

Digi sehol nem várható az elkövetkezendő két évben a 29-es körzetben!!!

2 posttal feljebb pont ezt írtam le, miért...

(#7215) bigdady


bigdady
nagyúr

"Sokan érdeklődnek a Telekom-ról, hogy mikortól lesz elérhető Ócsán, mint szolgáltató. A Telekom munkatársai az Adventi Napok -karácsonyi vásár idejére kitelepülnek a szabadidőközpont aulájába. Itt minden információhoz hozzá lehet majd jutni."

[ Szerkesztve ]

(#7216) degec


degec
senior tag

Szóval:
adsl 12-es egy hd.s beltéri felvevős egy sima beltéri+ gold os kábeltv, 2 telefonvonal, 2 év hűségre úgy hogy a netet 18 ra bővitik. 11500 lesz (21500 volt)! mindezt két helyen, mivel két előfizetésem van és ugyanolyanok. egyik az iroda másik a kisiroda+lakás! Nekem ez szuper és örülök! adsl Nálam hibátlan mindkét helyen..közel vagyok...ping 18 körül volt eddig is. 12 megabit csont nélkül megvolt.! kivárom ezt a nagy üveg hájpot aztán majd váltok két év múlva ! :) Rendkívül kedvesek és figyelmesek voltak, mondjuk én is normális hangnemet ütöttem meg ! ajánlom mindenkinek a 1221 et ! :) mondom mégegyszer ahol én lakom ott jó az adsl és ezért maradtam, ETTŐL MÉG AZ UPC NEM FEJLESZTEK POLITIKÁJÁT elutasítom és gyűlölöm de most nincs más és azért kaptam is szépen árengedményt és egy kis plusszt is ! :Y :R :R

(#7217) seimon válasza degec (#7216) üzenetére


seimon
tag

te tudod de én semmi vonzót nem látok abban amit kaptál :D

de jó egészséget hozzá.

(#7218) degec válasza seimon (#7217) üzenetére


degec
senior tag

leírtam már 45 ször mennyi mindent kéne átvariálnom csak azért hogy a pingem 1 legyen és 10 megabájtal töltsek le..ennyit ez nekem nem ér.. !!! (riasztó, telszámhordozás, kertfelásás stb..mindezt két helyen.. kösz nem! este töltök nem játszok..pont !

(#7219) Akcok94 válasza degec (#7218) üzenetére


Akcok94
senior tag

miért kéne kertet ásni?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#7220) seimon válasza degec (#7218) üzenetére


seimon
tag

Én azt írtam, hogy számomra nem vonzó az az ajánlat amit kaptál, és nem irigykedem rá, sőőőt... még azt is nagyon drágállom.

De ha neked jó használd. Unokatesóm is marad UPC-s mert internetezik csak. Le se töltöget.

(#7221) #84221696 válasza degec (#7218) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ha annyit kell szopni mindennel, akkor valóban jobban jársz így, hogy maradsz az upc-nél! :)
Azért azt ne felejtsd el, hogy a T nélkül nem biztos, hogy kaptál volna ilyen jó ajánlatot. :) Ha nem lenne itt a konkurencia, akkor nem biztos, hogy fele pénzből megúszod. :)

(#7222) seimon válasza #84221696 (#7221) üzenetére


seimon
tag

De nem szopi kérdése.

Egyszeri dolgok vannak, nekem is lenne, én belső hálózat kiépítésén dolgozok, fali csatlakozok, sínben vezetett UTP kábelek ilyenek. De ez egyszeri dolog:

Kertásás... de nagy feladat! Minden évben kiásom a paradicsomjaimnak is a helyét, itt is megteszem. Nem hiszem hogy itt is kb ~10-15 m2 kellene ásni.

számhordozás... na ne viccelj! ez semmi plusz feladat. adminisztráció... jajj... igényt kell jelezni és ennyi.

céges email... egyszer egyszer jobb is rendezkedni.

Ezek csak olyan dolgok, amik inkább kifogások, mintsem kórokozók. Nem gond ha valaki maradni akar, de ne ezekre fogja már! :D

(#7223) #84221696 válasza seimon (#7222) üzenetére


#84221696
törölt tag

Szerintem neki szopi lenne. Mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy megéri-e vagy sem!
Én nem bánom, ha többet fizetek 2000 forintal. Gondolom, az upc engem is megdobna valami jó ajánlattal, de én egy olyan cégben nem bízok, aki csak akkor hajlandó egyességre, ha itt van a konkurencia. Ha nem lenne itt, akkor meg szarna a fejünkre, ahogy több éven keresztül tette.

Na még egy kiegészítés: én letojnám, hogy ki a szolgáltató, ahogy nem érdekelne, hogy most upc van. Felőlem maradhatna az idők végeztéig, én is ott maradnék ugyanaddig, ha fejlesztenének és nem tojnának olyan szinten a fejünkre, ahogy idáig tették.

[ Szerkesztve ]

(#7224) kabelmania27 válasza #84221696 (#7223) üzenetére


kabelmania27
félisten

Telekom is így működik, ahol van konkurencia ott hiéna áron adja az adott csomagot.

(#7225) seimon válasza kabelmania27 (#7224) üzenetére


seimon
tag

Jah, csak a Telekom nem a szart akarja elsózni :D

(#7226) kabelmania27 válasza seimon (#7225) üzenetére


kabelmania27
félisten

Olvass bele a Telekomos topicba az előfizetők többségénél ADSL 10Megabit vagy annyi sem érhető el mert messze van a központ.

[ Szerkesztve ]

(#7227) seimon válasza kabelmania27 (#7226) üzenetére


seimon
tag

De a telekomos ADSL is használhatóbb 100x mint ez a kaki.

(#7228) kabelmania27 válasza seimon (#7227) üzenetére


kabelmania27
félisten

Volt szerencsém T-s primer területen használni ADSL-t, a UPC-s stabilabb és jobb, főleg ahol jó a hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#7229) seimon válasza kabelmania27 (#7228) üzenetére


seimon
tag

Nekem is, és ha Telekomos ADSL lenne, most nem obégatnék. Egyébként én megrendeltem itt, csak itt nem elérhető, de több 29-esben igen, egyik haveromnál használtam.

(#7230) #84221696 válasza kabelmania27 (#7224) üzenetére


#84221696
törölt tag

Az lehet, de hogy most idejön és ad egy nekem megfelelő ajánlatot, az nekem már elég. :)

(#7231) degec válasza seimon (#7222) üzenetére


degec
senior tag

srác áthívlak hozzám szopi lenne minden..hidd el! :)

(#7232) degec válasza seimon (#7225) üzenetére


degec
senior tag

a kábelszerelőm (ő köti vissza a népeket) infója szerint Gyálon,már sokan vissza is mentek az upc hez a T től, mert a tudatlanabbja nem tudja mi az iptv.. eléggé elégedetlen zöngék negatív hullámok jöttek vissza T ről.. rohantak is vissza jó páran !
Mondom mégegyszer átlag juzer aki csak a big download speeedet látja ! és nem ide ír vagy olvas utána !

(#7233) #84221696 válasza degec (#7232) üzenetére


#84221696
törölt tag

Az upc szerelőd?
Csak azért kérdem, mert az egyszerű népek (értsd, akiknek fingjuk sincs a technikáról) szerintem a pénztárcát nézik, nem az iptv és a mittudoménmi közötti különbséget. Szerintem. :)

(#7234) poli27 válasza #84221696 (#7233) üzenetére


poli27
veterán

Akkor az Digit kötött be nem T-t Gyálon :D

(#7235) degec válasza poli27 (#7234) üzenetére


degec
senior tag

rákérdezek pontosan jön majd 29 -én modemet cserélni mindenhol nálam és 18 ra átkapcsolni...kikérdezem mert van rálátása..

(#7236) #84221696 válasza degec (#7235) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ha az upc-nél dolgoznék, akkor nyilván én is azt mondanám, amit ő, főleg, hogy itt a konkurencia. :D
Szóval, szerintem a gyáli júzereket kellene megkérdezni erről a témáról, nem pedig az upc szerelőjét. :)

[ Szerkesztve ]

(#7237) kabelmania27 válasza #84221696 (#7233) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehet kaptak visszaváltó ajánlatot ami kb olyan mint az ügyfélmegtartó.
Amikor megjelent Gyálon a Telekom még analóg/dtv-re lehetett előfizetni nem volt még iptv, most már iptv-re lehet hosszabbítani (régebben dtv-re még lehetett) házba bent van a UPC-s koax/telefonvezeték így egyszerű a visszaváltás.

[ Szerkesztve ]

(#7238) #84221696 válasza kabelmania27 (#7237) üzenetére


#84221696
törölt tag

Igen, az lehet, hogy megkeresték őket. De ez már azért nem egy rossz dolog, hogy megdolgoznak az előfizetőkért. Ez értékelendő.

(#7239) degec válasza #84221696 (#7236) üzenetére


degec
senior tag

neki kajak mindegy.. gyűlöli a céget UPC-t.. épp eltávban van.. semmi érdeke fényezni őket :D itt dolgozik gyakorlatilag 199* óta :) megtudom mondom...ők járnak be a lányokhoz az ügyfélszolgra csacsogni munkalapokért stb..nem levegőbe beszélnek.. látják a mozgást napi szinten..balbvabalblaba :D:D

(#7240) #84221696 válasza degec (#7239) üzenetére


#84221696
törölt tag

Oké, elhiszem. :)
Csak néha a kritikus énem nagyon erős! :DDD

(#7241) seimon válasza kabelmania27 (#7237) üzenetére


seimon
tag

Érdekességképp leszedtem pár játékot, tesztelni a pinget és hát, picit rosszabb mint amikor még játszottam velük:

CS: átlag 120. (magyar szerveren)
League of Legend: stabil 80-90 között. Régi gépen fentvan a wow, ott is ugyanennyi. 80-90 között. (ez esetben magyar szerverről beszélünk.)

UPC anno mikor beállítokat eszközölt az egyik játékszolgáltatója vagy mije, nagyon elrontotta a pingeket, sokkal rosszabbak mint azelőtt.

(#7242) M^xx válasza seimon (#7241) üzenetére


M^xx
aktív tag

Ennyire nem lehet rossz azért :F nálad akkor valami nincs rendben, vezetéket megnézted? helyedben közvetlen a bekötéstől mérnék egyet. Sebesség megvan amúgy?

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7243) seimon válasza M^xx (#7242) üzenetére


seimon
tag

bix.hu csak 40 ping.

szóval így internetes pingezéssel nincs gond.

(#7244) kabelmania27 válasza #84221696 (#7238) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen. Előbb lemaradt, hogy Gyálon 22 ezren laknak így mindhárom szolgáltatónak van elég ügyfele.
Van olyan utca ahol szinte minden bekötés Telekomos. Digire legtöbben UPC-ről váltottak T-ről hiéna csomag miatt kevesen váltottak.
degec: Aki nem volt elégedett a váltással nem fog probálkozni újabb ismeretlen szolgáltatóval inkább visszamegy a UPC-hez netkapcsolat stabil, koaxon 3tévére jön egyszerre a hd+többi tévén az analóg.

[ Szerkesztve ]

(#7245) #84221696 válasza kabelmania27 (#7244) üzenetére


#84221696
törölt tag

Gyál össze van nőve a fővárossal. Ebből a szempontból (internet, tv) irigylem őket. Ha nálunk, Dabason lenne 3 alternatíva, senki sem sírna, azt hiszem.
Mondjuk én így se picsogok, most lesz T, ha nem tetszik az internete, akkor 2 év múlva visszamegyek az upc-hez. Vagy ha lesz addigra digi (szerintem biztosan nem lesz), akkor,majd oda. :)

[ Szerkesztve ]

(#7246) degec válasza seimon (#7241) üzenetére


degec
senior tag

kiküldeném a kábelsemet csodát művelne művelHETNE nálad.. egy kis jatt ellenében.. én sem hittem benne, de csupán a dobozban az átkötésekkel meg egyébb nyalánkságokkal rengeteget lehet javítani... megnéztem CSÉ pingjét neked, elővettem felraktam nem játszottam vele 5 éve legalább..eredeti steames.. ping 25. magyar zerón.. pont ! :) de ez itt dabas ahol én lakom és dolgozom.. hozzátettem megint.. mielőt kitör a flééééééééééééémm :D

(#7247) seimon válasza degec (#7246) üzenetére


seimon
tag

De neked 12 megás neted van nekem 2,5-e neked arányosan jobb a pinged mint nekem.

Mondjuk én 3 mbitet mérek általában, de akkor is, ADSL-nél gyorsabb sávszél jobb pinget hoz.

De nem kell ismi, mindjárt váltok, ha jönnek erre a Telekomosok! :D

(#7248) kabelmania27 válasza #84221696 (#7245) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, több BKV-s buszjárat is van, XVIII. kerületben van Telekom kábelnet szolgáltatás ezért könnyen áthozták az optikát. 29-ben az elsők (ha nem a legelső) között lett Telekom koaxális hálózat.

(#7249) M^xx válasza #84221696 (#7245) üzenetére


M^xx
aktív tag

Internet tuti nem lesz csalódás T-nél, hisz a technológiából adódóan nagyságrendekkel jobbnak kell lennie. Esetleg a tv és telefon szolgáltatás ami az UPC mellett szólhat. Ingyenes beszélgetés 29-körzetben, osztható analóg tv (31 csatorna)

Más
Egy kérdés felmerült bennem: mennyit bír egy adsl gerinc (100 Mbit/s)?

Egy újonnan kiépített hálózat esetében minél többen kötnek egy hálózatra annál kevesebb lesz az elérhető sebesség, gondolom én mivel az adsl gerincnek a sávszélessége véges.

Na most, tegyük fel! Jó pár előfizető (nagy letöltő) átmegy a T-hez és ezzel az ADSL gerincet tehermentesítik, elképzelhető lesz, hogy megjelennek újabb csomagok az UPC kínálatában nagyobb sebességgel?

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7250) kabelmania27 válasza M^xx (#7249) üzenetére


kabelmania27
félisten

18Mbitnél gyorsabb csomagot csak VDSL bevezetésével (vagy koax visszirányusításával) lehet adni, ami csak a dslam max 1,5km-es körzetében fog menni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.