Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7907) Janó 44 válasza BBéci (#7866) üzenetére


Janó 44
tag

Egyetértek veled, hogy ez egy jogos felvetés, csakhogy az embereknek más és más jelenleg az igénye a kép és hangminőségre (azoknak pl. sok esetben kisebb, akik már a VGA -s elektroncsövű monitorok előtti "időkön", vagy még előbb nőttek fel).

[ Szerkesztve ]

(#7908) Nooeca válasza Janó 44 (#7907) üzenetére


Nooeca
senior tag

Én is szivesen nézek HD-t, de engem pl. csak 360p alatti felbontás zavar. 360-ban már elég tiszta a kép, hogy ne látszódjon egyből pixel. Sorozatokat pl. 360-ban vagy ha van lehetőség 480p-ben nézem. Miért? Mert az online filmek lejátszóin ez a max felbontás - legalábbis ingyen biztosan.

És tiszta a kép, nincs szemmel látható pixel, de nem is HD.

Egyébként Monor lefedése elég gyorsan halad, kb már 10-20 utcát ledobtak, nem tudni hova kell 3 hónap, ilyen tempóval...

(#7909) Janó 44 válasza Hunreal (#7869) üzenetére


Janó 44
tag

Bár már megerősítették, de hogy véletlen se legyél agresszív a hírhozóddal, elmondom, mire jutottam. Mint láthatod: E villanyoszlopnak van egy jellegzetessége, mégpedig épp a legfelső "lépőfoka" felett közvetlenül (+ a 2 házbamenő áramkábel az utca mindkét oldala felé, ami 3, de a te képed szögéből nézve csak 2 látható). -Nem lehet nem észre venni azt a sötétebb részt a betonon. Csak a Google Earth pl. 4 évvel korábbi képén még meg volt a fenyőfa a szürke ház előtt is, most meg már nincs ott, de megtaláltam a pontos helyét a képnek.

(#7910) Janó 44 válasza radio100jozs (#7885) üzenetére


Janó 44
tag

Az "idén esetleg" -t talán reálisnak tartom, de az tuti, hogy Monor után Monorierdő jön, hisz sokkal több utcából áll, mint Csévharaszt, és nincs messzebb se Monortól. De abban igaza van annak, aki azt állította, Pilissel kapcsolatban, hogy az később lesz. Hogy át -e csúszik Csévharaszt 2016 elejére, szerintem azon múlik, hány alvállalkozóval "turbózta most fel" magát a T.

[ Szerkesztve ]

(#7911) Janó 44 válasza bigdady (#7850) üzenetére


Janó 44
tag

Ha orrba-szájba hívogatják őket ezen a 3 településen, arra következtethetünk, hogy mind3 településen a UPC többnyire kiscsomagos ügyfelekkel rendelkezik. Vagyis olyanokkal, akik nem tudnak/nem akarnak nagy havidíjat fizetni netért. És itt lép be az, amit már korábban is írtam, meg mások is: a kis csomagok közt nincs elég különbség a T javára minőségre ahhoz, hogy váltásra késztesse az embereket, és ezt a "hullámot" + -ban még meg is tudja "lovagolni" a UPC azzal, hogy kedvezőbb havidíjat ajánl ügyfélmegtartóban. Ezért mondjuk azt, akik kimondjuk: a Digit várjuk magunkhoz. Szóval a UPC nem mindenkit hívogat hiába.

[ Szerkesztve ]

(#7912) zsolesz7503


zsolesz7503
tag

Srácok lenne egy kérdésem T csupasz internet nem fizethető náluk elő? Mint a UPC-nál a SOLO csomagok ahol tv-t és telefont nem kell fizetni? Mert ha csak csomagban választható ez a fajta net amit kínálnak akkor sosem köttetek be T-t ha ingyen adná magát a netet sem. Akkor bevárom míg egyszer ideér a Digi annak legalább értelmes megfizethető csomagjai vannak. Azt számoltam hogy a T-nél a 20-as nettel tv-vel és telefonnal együtt cirka 9200ft-ra jön ki a csomagdíj ez a Digi-nél 5000ft. Szóval asszem maradok a UPC-nél végleg Digi 20 év mire ideér. :O :O

(#7913) Istv@n válasza zsolesz7503 (#7912) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hogy ne lenne.... A 20M-ás pl 5900.- Ft. / hó 2 év hűséggel....

(#7914) Nooeca válasza Janó 44 (#7911) üzenetére


Nooeca
senior tag

Nincs igazad, mert a Telekom és a HFC is megerősítette, hogy a JELENLEGI (szándékosan írom nagybetűvel, mivel nem készpénz.) tervek szerint, nem regionálisan vannak a fejlesztések (Dabasnál is csak Dabast fejlesztették, a térséget otthagyták), azaz lakosság szerint Örkény és Hernád között dől el, hol folytatják. (azaz visszajönnek Dabas közelébe).

Az biztos hogy egyelőre Monori kistérségben nincs célpont, se terv. Örkény, meg Hernád viszont már tervügyileg is kész van.

Az meg hogy milyen alvállalkozókról beszélsz, végképp nem tudom. 29-es körzetben csak a HFC Network dolgozik, mint alvállalkozó.

Monor elég szépen halad, egy csomó utcát már lefedtek. Nem tudom mire kell majd 3 hónap, egy hét alatt szinte megvan a vasút mögötti oldal.

[ Szerkesztve ]

(#7915) Nooeca válasza zsolesz7503 (#7912) üzenetére


Nooeca
senior tag

Lehet, de ha telefont is rendelsz mellé, együtt a kettő olcsóbb, mint egyedül a net.

(#7916) Nooeca válasza radio100jozs (#7885) üzenetére


Nooeca
senior tag

Nagyon belehúztak a feljesztésbe, van esély arra, hogy Monor befejezése után havonta, másfélhavonta új project induljon.

Egyelőre biztosan a körzet nagyobb városaiba mennek, Örkény, Hernád, meg amiről nincs információm az Bugyi, elvileg az is 29-es körzet már, és nem kisváros, Örkény/Hernád nagyságú.

Utána hogy hogy folytatják, az jó kérdés.

(#7917) radio100jozs válasza Nooeca (#7916) üzenetére


radio100jozs
őstag

A lényeg, hogy előbb, vagy utóbb, de lesz Csévharaszton is majd. Én türelmes vagyok ennyi év után, jelenleg megoldom a 2,5 MBps ADSL, és mellé T-Mobile 3G-vel (23 MBps-el jön Csévharaszton 30 ms pinggel), meg T-Home Sattal, ezeken úgy is hűség van még. Elméletileg az év végére itt is lesz a T-nek 4G LTE-je a helyi antennán, így igazi kánaán lesz, ha lesz majd optika is.

(#7918) bigdady válasza radio100jozs (#7917) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ujhartyanon már megy a 4g-je

(#7919) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Tanácsot szeretnék kérni, hogy hátha más is tapasztalt ilyet az ADSL-nél. Adott egy ADSL Bronz csomag, hozzá Zyxel modem, az amelyiknek lekerekített az egyik sarka. Van erre kötve egy WiFi-s router. Mostanában azt csinálja, hogy a modemen internet led úgy, hogy nincs forgalmazás el kezd gyorsan, de rendszertelen ütemben villogni, majd a DSL led elalszik, és vele egyben az internet led is. Ezután ismét elkezd villogni a DSL led, majd ha sikerül a felcsatlakozás, akkor folyamatosan világít. De alig pár mp. után megint elalszik a DSL led, és minden megy ebben a folyamatban, míg nem csinálom azt, hogy a modemet 5-10 percre kikapcsolom. Utána aztán gond nélkül működik minden. Most azt vettem észre, hogy olyan 24 óránként csinálja ezt a mókát. Kipróbáltam, hogy másik routert kötöttem rá, amit évekig gond nélkül használtam ADSL modemmel, soha nem volt szakadás, de ez sem oldotta meg a gondomat. Kértem már a 1221-en újraindítást, akkor 24 órára helyreált a dolog. Csináltam azt is, hogy csak a modem volt beüzemelve, bekötve a telefonvonal, és a tápegység, minden más hálózat le volt kötve, még is elkezdte ezt a játékot (internet led villogás, DSL led elalvást), pedig ekkor tényleg semmi nem volt rákötve. Februárig a másik csupasz érpáron hiba nélkül 7/24-ben működött a 12 Mbps ADSL, bár az a téglalap alapú modemmel, így nem értem mi lehet ezzel a gond, a modem rossz, vagy a vonal, vagy a központban valami?

(#7920) csababarca válasza Istv@n (#7913) üzenetére


csababarca
őstag

És mobiltelefon aranykártyás előfizetés mellé tudok rendelni internetet itthonra?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#7921) kabelmania27 válasza radio100jozs (#7919) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az új modem ADSL2-es a régi egyes, lehet központi modem és vonalprobléma, az is lehet hogy nem jó érpáron vagy, ismerősnél ezért szakadt a net.

(#7922) M^xx válasza csababarca (#7920) üzenetére


M^xx
aktív tag

Internetet lehet rendelni magában is kérdés, mennyiért...
Inkább azt mondanám jobban jársz a mobil előfizetéseddel, ha van otthoni bekötésed. Nálam úgy nézett ki a dolog, hogy mivel lett otthon is t-home ezért a mobil tarifából elengedtek 2.000ft-ot

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7923) csababarca válasza M^xx (#7922) üzenetére


csababarca
őstag

Akkor lehet át kell majd strukturálni az egészet.
Mert nekem élő mobilelőfizetésem van, hűséggel.
Szóval lehet nem tudják azt bolygatni.
Meglátjuk,rákérdezek majd,de hátha lehet valami kedvezményt kiharcolni rá.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#7924) zsolesz7503 válasza Nooeca (#7915) üzenetére


zsolesz7503
tag

Köszi lehet igazad van bár a T oldalán nem láttam csupasz netre lehetőséget. Biztos nem jó helyen lestem de ez igazán mindegy is ahogy olvasom Monor szépen halad de a kisebb falvak mint Monorierdő meg Pilis,Nyáregyháza stb. odébb van hogy legyen T. Szóval egyenlőre marad ez most 2 évig jó a 8-as aztán mire lejár talán lesz T is és akkor már lehet variálni. Gondolom az üvegszálas technológián más élmény netezni mint ezen a rézdróton vagy min is kapjuk a netet. Gondolom a késésen kívül egyéb járulékos előnye is van. :U

(#7925) Nooeca válasza zsolesz7503 (#7924) üzenetére


Nooeca
senior tag

Csak előnye van, egyedül a szimpla netezés nem lesz gyorsabb. Vagyis számtanilag igen de a 8 mbit már elég ahhoz, hogy letöltse az oldalakat az 50-60 ms meg szemmel nem feldolgozható. Szóval az üvegszál előnye a videókban, a filmezésben, a letöltésben és a feltöltésben, illetve a játékokban nyilvánul meg.

2 évet nem írnák alá, csak 1-et a te helyedben. Még elbízná magát a UPC, azt pedig nem érdemlik meg.

(#7926) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Azt jól láthattam, hogy Monoron a Kistói útról nyíló Kolozsvári utcában már van optikai hálózat kihúzva a villanyvezetékek alatt? Meg mint ha az Aradi utcában is lenne. Ezt a kocsiból láttam, mikor jövök-megyek a Kistói úton nap mint nap, és tegnap vettem észre, ma meg jobban rápillantottam.

(#7927) zsolesz7503 válasza Nooeca (#7925) üzenetére


zsolesz7503
tag

Hát már késő mert aláírtam a 2 évet 3790-ért a 8-ast. Majd 2 év múlva kiderül lesz-e T. :K

(#7928) radio100jozs válasza zsolesz7503 (#7927) üzenetére


radio100jozs
őstag

De, hogy lehet 2 évet aláírni UPC ADSL-ben, mikor nincs is ilyen opció, hiába nézem a honlapon, ott fixen 12 hónap van "beégetve". Amúgy meg a hűség nem ér semmit, gyakorlott vagyok a felmondásban, UPC KTV 2 hónap után bontottam, most megy kötbérezés dolog, hogy ki fizet kinek, az ADSL-t meg 3 hónap után dobtam, ott is van egy kis elszámolási nézeteltérés. De az biztos, hogy 2 évet nem írnék alá az UPC-nél.

(#7929) blacika válasza zsolesz7503 (#7927) üzenetére


blacika
tag

Na ezért érdemes őket feljelenteni, nekem adsl extreme havi 4300 már vagy 3 éve.(telefon mellett)
Üdv

(#7931) puma72 válasza radio100jozs (#7926) üzenetére


puma72
tag

Igen a vasúti átjáró és az aluljáró között már majdnem kész a vasút és a 4-es között.
Én itt lakom a környéken. ( Páskom, Mező, Veres Pálné, stb... kész.)

Számom +36205747193

(#7932) zsolesz7503 válasza radio100jozs (#7928) üzenetére


zsolesz7503
tag

Én ajánlottam fel mert 3500-ért adta a 2.5/512-es netet most 3790 a 8/0.75-ös. Mivel a T sokkal többe kerül és pénzem se lenne rá elégedett vagyok. Mint írtam egyedül a digivel járnék jobban de azt talán a jó isten sem mondaná meg mikor lesz erre olyasmi. Lehet még 10 évig UPC lesz vagy még annál is tovább. Sajnos a T is horror áron adja meg telefon meg tv mellé kell rendelni nekem tv-re nincs szükségem mert a tv-t csak monitornak használom telefonra sincs semmi szükségem van mobil. Tehát ha lesz a T-nek csupasz net elérhető áron talán áttérek de ez nem valószínű. :N

(#7933) Janó 44 válasza radio100jozs (#7928) üzenetére


Janó 44
tag

Akinek nincs cérnája és pénze 10 hónapos kötbéreket fizetgetni, annak a részére a 2 év is 2 év.

(#7934) Janó 44 válasza blacika (#7929) üzenetére


Janó 44
tag

Egy feljelentést csak akkor érdemes megtenni, ha látunk rá esélyt, hogy lesz is valami eredménye. -Csak ha a UPC mondjuk teljesíti a szerződésben foglalt kötelezettségeit, akkor hol itt a helye a feljelentésnek :F
Másfelől meg ha nincs pénze az embernek még telefon havidíjat is fizetni, megintcsak felejtendő ötlet a tied. Nem véletlen vezették be a "csupasz" DSL -t anno. Azzal is megcéloztak 1 vásárlói réteget.

(#7935) Nooeca válasza radio100jozs (#7926) üzenetére


Nooeca
senior tag

Igazából mindegy merre haladnak, mert úgy se történik lakossági bekötés, míg nincs kiépítve az egész város. Vasárnap is dolgoznak?

(#7936) asdf_ válasza blacika (#7929) üzenetére


asdf_
veterán

A versenytorvenyben van olyan, hogy azonos tipusu vevo megkulonboztetesenek tilalma. A huszforintos kerdes, hogy azonos tipusu vevo-e az, akinel van konkurencia azzal, akinel nincs ;)

(#7937) radio100jozs válasza Nooeca (#7935) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem mindegy, mert amíg nem végeznek minden utcával, addig nem is lesz lakossági bekötés, így azt kell figyelni, mikor végeznek.
De tényleg gyorsan haladnak, mert ma hazafelé megnéztem hol állnak itt a Kistóin jövet.

Az már eddig is megvolt, hogy a Pósa Lajos utcából volt átvezetékezve a Kistói út felett a Kolozsvári utcába, meg az Aradi utcai vezeték ki volt hozva egy oszlopra a Kistói útra. De reggel óta úgy változott, hogy a Halas utca is kész van, és ami kijön vezeték az végigfut a Kistói úton az Aradi utcáig, és közben be van vezetve a Völgy utca is. Tényleg nagyon gyorsan haladnak.

Azt nem tudom, hogy az ok, hogy így az utcai optikai hálózatot összekötik a kis dobozokon át, de hol van itt központ, vagy ilyesmi? Mert a települések közötti 25 kV-os hálózaton látom, hogy megy az optika egyik településről a másikra, de azt még nem láttam, hogy ez utána hol van leosztva a település utcáira, azaz hol van itt valami központ féle? Mert nekem most így nézve nagyon érdekes, hogy 20 év alatt mennyire egyszerű és méretében is kisebb lett ez a hálózat építés, miközben gyorsabb internet, és még TV, meg telefon is mehet benne IP alapon. Közben meg az utca másik oldalán ott megy a hagyományos UPC hálózat, vastag telefon kábelen, és rajta az elágazásokhoz a fekete henger alakú elosztó dobozok, alatta meg megy a kábel tv vezetéke, szintén egy kisebb elágazó dobozokkal, és utána a lakásokhoz megy be a két vezeték emiatt. Na meg a sok kikötés miatt az elágazásoknál össze-vissza lógnak a dobozokból kikötött bekötések, elég ocsmány látvány így. Közben meg ott van szerény vékonyságával, kis dobozával, egyszerű rögzítési módjával az optikai kábel. Na de mi van ha dől az oszlop, akkor két elágazó doboz között lehet cserélni az optikai szálat?

(#7938) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!

Dabason átadták a 2. ütemet is. A víztorony környékén már mennek is a bekötések. Az első tapasztalatok részemről kedvezőek:

[ Szerkesztve ]

(#7939) koháry válasza Istv@n (#7938) üzenetére


koháry
tag

Ez melyik csomag? :DDD

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#7940) wmati válasza koháry (#7939) üzenetére


wmati
addikt

Hát a Netmánia M :K

(#7941) koháry válasza wmati (#7940) üzenetére


koháry
tag

Köszi. Csak azért kérdeztem mert az elvileg 20/1-es sebességet kínál. Valójában mennyi a feltöltési és letöltési sebességed, ha nem csak egy sebességmérő oldalt nézel? :)

[ Szerkesztve ]

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#7942) wmati válasza koháry (#7941) üzenetére


wmati
addikt

Optikán ennyit ad a Telekom, weblapon sajnos nem különböztetik meg optikát,rezet, koaxot. De ha jól emlékszem Ászf-ben külön írnak optikáról is.

Összefoglalóban ezt írják S 10/5 M 20/10 L 30/20 XL 50/25 XXL 120/50

[ Szerkesztve ]

(#7943) Istv@n válasza koháry (#7939) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Netmánia M, valóban.

(#7944) Gubek-Einste válasza wmati (#7942) üzenetére

Az ÁSZF-ben is az egységes értékek szerepelnek, csak a régi profilokat használják így bármikor beállíthatják az ott szereplőeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7945) Zen11t


Zen11t
csendes tag

Én a jelenleg hatályos ÁSZF-ben ezt találtam (lásd kép)

Itt a link: http://www.telekom.hu/rolunk/szolgaltatasok/aszf/internet

(#7946) BBéci válasza Zen11t (#7945) üzenetére


BBéci
titán

Tehát a tegnap mért 20/10 simán lehet 10/0,5 és egy kukkot sem lehet szólni miatta. :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7947) radio100jozs válasza BBéci (#7946) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, ez minden internet szolgáltatónál így van, az UPC ADSL-nél is. De nagyon nem hallom, hogy valahol is csinálná ezt bármelyik szolgáltató. Amúgy a mobilnetnél 0/0 a garantált, de ez a technológia miatt van. Az a lényeg, hogy ha gond is van, ennyit adnia kell a szolgáltatónak, mert ha nem, akkor kötbérezés. De a csomagokat úgy állítják össze, hogy az a sebesség legyen stabilan, amennyiért kínálták a sebességet (vezetékesnél).

[ Szerkesztve ]

(#7948) Nooeca válasza radio100jozs (#7937) üzenetére


Nooeca
senior tag

De mindegy, mivel ha kész Monor, szól a Telekom. Dabason is megvolt a napra pontos időpont, mikortól lehet bekötni, és lett is szólva, ahogy olvastam a topicot.

Nem azt kell nézni mikor van kész, hanem mikor adják át, és ez akár hetekig is eltarthat.

(#7949) puma72


puma72
tag

Sziasztok
Monori vagyok és jelenleg a Telecom húzza a kábeleket...
Nem tudom, hogy csak szóbeszéd e, de a DIGI is tervezi Monort még az idén.
Erről tud valaki valamit?

Számom +36205747193

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.