Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) degec válasza kabelmania27 (#7250) üzenetére


degec
senior tag

azaz nálam.. mondta a nő ha újra üzleti akarok lenni lehetek.. mindkét helyen.. meglenne a sebességem siman a max is 18 per 3 megabit :D jó helyen kell lakni !! de ez réges régen is igaz volt!
csak a 18per 3 üzletibe 66040ft bruttó nagyon huzós ! :D

(#7252) kabelmania27 válasza degec (#7251) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jaja, de még a Telekom sem jutott el addig, hogy a közelben lakóknak 50Megabitet kiadjon VDSL-en.

(#7253) seimon válasza M^xx (#7249) üzenetére


seimon
tag

Gyakorlatilag az ADSL 20 mbitet tud csúcson, de azt sose érnéd el.

Viszont ha emlékszel még egy külföldi cikkre, amit itt is beraktunk szerintem, akkor külföldön rájöttek arra, hogyan szolgáltassanak 1 gb-et is ADSL rézérpáron. Jó valószínűleg nem ADSL már, mivel fejleszteni kell, de nem a hálózatot, hanem az eszközöket.

Ha megtalálom a cikket szivesen beteszem újra!

(#7254) Janó 44 válasza seimon (#7206) üzenetére


Janó 44
tag

Maradjunk annyiban, hogy én 1 szál szórólapot se kaptam/láttam Pilisen, vagy hallottam volna róla, hogy adogatják!
De annyit megjegyezhetek, hogy más összetételű volt Péteri városvezetése az elmúlt 4 évben, mint a mellette lévő Monoré, és maradt eztán is ez a helyzet (sajnos). :W
De azért kösz, hogy egyértelművé tetted a dolgot, amennyire csak tudtad.

(#7255) #84221696 válasza M^xx (#7249) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ez az osztható analóg vonal jól hangzik addig, ameddig crt tv-n nézi az ember az adást, de amint egy fhd tv kerül a kanóc végére, inkább a sírógörcs kerülget. :)
Anyóséknál 3 crt tv-re ment az analóg. Aztán vettek egy fhd tv-t, aztán 2 napi használat utá már kerestek, hogy mit szúrtak el, mert rossz a tv képe. Aztán elmondtam nekik a hd és sd felbontások közti különbséget. Szerintem elég kínai volt nekik. :)
Nekem upc direct van, de nem is vagyok hajlandó, csak hd adást nézni, már amikor tv-zek. Hiába digitálisan jön a cucc, az sd adás digitálisen sem mutat szépen egy fhd tv-n.

[ Szerkesztve ]

(#7256) Janó 44 válasza seimon (#7241) üzenetére


Janó 44
tag

Ezt nem tudom, mire véljem. Talán a vonalminőséggel lehet baj nálad.

- Amiért ez nálam nem elég mindegyik ON-LINE -játékhoz, az szerintem az, hogy ez csak bronz csomag.
A pingje ritkán volt ilyen alacsony.

[ Szerkesztve ]

(#7257) seimon válasza Janó 44 (#7256) üzenetére


seimon
tag

Nekem is ennyi a pingem

De ha elkezdenél játszani neked is a duplája lenne. Játékokban mindig megnő.

Optikai internettel 1-10 ms között kapsz játékban 20-40 pinget körülbelül.

ADSL-el meg 45-el kapsz olyan 70-120 pinget kb.

Most pl. 38 a pingem bix.hu-t pingelve, lolban pedig 108.

[ Szerkesztve ]

(#7258) varkaroly


varkaroly
újonc

Hű mennyi,számomra "kínai" szó. Mostmár csak azt szeretném tudni,hogy át igazoljunk vagy ne az új szolgáltatóhoz? :W

varkaroly

(#7259) seimon válasza varkaroly (#7258) üzenetére


seimon
tag

Ár-érték arányban olcsóbb, és fejlettebb szolgáltató a Telekom mint a UPC ADSL körzete!

Mindenképp jobban jársz velük! Árban is és minőségben is!

(#7260) kabelmania27 válasza varkaroly (#7258) üzenetére


kabelmania27
félisten

Max három iptv box kérhető egyszerre két készüléken van HD adás.
IPTV boxokat utp kábellel kell összekötni a modemmel.
Ha nem szeretnél váltani 1221-en kérj ügyfélmegtartó ajánlatot.
Ha elegendő a nálad elérhető legnagyobb ADSL csomag akkor ne válts, ha nem akkor válts.
Tévét szerintem hagyd UPC-nél.

[ Szerkesztve ]

(#7261) Janó 44 válasza seimon (#7257) üzenetére


Janó 44
tag

47 volt a késés Counter-strike Source -ban az 1. olyan szerveren, ami nem volt jelszóvédett. -Talán ennyire alacsony még nem is volt, mióta meg van a játék, ami azért meglepő, hisz volt már 10 -s csomagunk is anno a UPC -nél, mikor még nyögtük az árát.
Bár ne a UPC -nek adjuk akkor se az örömöt! Az elizélt Source -engine foldozgatása lehet a ludas ebben.
De Aion meg azóta nem megy (elég) gyorsan, hogy leváltottunk Bronze -ra.

[ Szerkesztve ]

(#7262) seimon válasza kabelmania27 (#7260) üzenetére


seimon
tag

Fizetett UPC promóter vagy ugye tudod-e?! Szerintem tényleg felbéreltek téged!

varkaroly: Szerintem nyugodtan cserélj le mindent, fejlettebb is a technológia, és olcsóbb is lesz a csomagajánlat miatt. HD adás valóban egyszerre egy TV-n nézhető, de dolgoznak ennek fejlesztésén. IPTV meg legalább ha elmegy gyors visszajön az internettel egy időben, ellenben a UPC TV-jével amire 8-10 óra is kell, hogy visszatérjen egy-egy komolyabb vihar után.

Nem beszélve arról hogy a Telekomnál visszaírányos a szolgáltatás.

És ha elérhető nálad a 18 mbit szerintem akkor is érdemes váltanod, hiszen olcsóbban jobb minőségben kapsz internetet!

Fizetett upc promoterre szerintem ne hallgass.

[ Szerkesztve ]

(#7263) wmati válasza seimon (#7262) üzenetére


wmati
addikt

Egyszerre két tv-n érhető már el a hd adás.

(#7264) seimon válasza wmati (#7263) üzenetére


seimon
tag

Akkor kicsit tévedtem, köszi a jó hírt és a kiegészítést!
Én még ott tartok hogy tervben van! :)

De lesznek ott még változások! (jó értelemben).

(#7265) kabelmania27 válasza seimon (#7262) üzenetére


kabelmania27
félisten

Csak szeretnék az lenni:D
Kérdezett valamit amire válaszoltam.
Ha megfelelő az ADSL és nem szeretne váltani ügyfélmegtartóval jól jár, ha nem akkor netet váltja Telekomra, tévénél ha probléma hogy kötelező a box és max 2 tévén van egyszerre hd marad.

[ Szerkesztve ]

(#7266) seimon válasza kabelmania27 (#7265) üzenetére


seimon
tag

De ő azt kérdezte megéri-e váltani, persze hogy megéri.

Nem, azt hogy maradjon-e ha elér a max sebesség, vagy hogy jobb-e a UPC TV.

Olyan információkat adsz, amik saját vélemények, nem is feltétlen van alapja, és senki nem kérdezte, ennek ellenére fényezed azt ami büzlik.
Vagyis

[moderálva]

[ Módosította: radi8tor ]

(#7267) wmati válasza seimon (#7266) üzenetére


wmati
addikt

Friss új optika vs régi réz és egy irányú koax hmm nem is tudom.

(#7268) seimon válasza wmati (#7267) üzenetére


seimon
tag

De ne legyél meglepődve, telefonon is zaklatják az érintett körzetet a UPC munkatársak, jóhogy mostmár a fórumokra is beivodnak különböző nicknevekkel.

Tudod, valakikre rá kell sózni a szart.. :) Különben mi hozna profitot? És ez neki is megéri, mert van bizonyítéka, és pénzt is kap érte.

[moderálva]

[ Módosította: radi8tor ]

(#7269) kabelmania27 válasza seimon (#7266) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ezt a kérdést nem lehet egyértelműen eldönteni, azért írtam le hogy mely esetben mi a célszerű.

[moderálva]

[ Módosította: radi8tor ]

(#7270) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!

Ha jól láttam, akkor Dabason már a Bartók Béla út első fele is be van kábelezve. (A Szent István út felőli)

(#7271) #84221696 válasza Istv@n (#7270) üzenetére


#84221696
törölt tag

Haladnak, mint a veszedelem! :)
Szóval, akkor Dabas 1/2-e készen van. Bravó! :C

[ Szerkesztve ]

(#7272) mrazgabor


mrazgabor
tag

Ócsán január elején kezdödnek a bekötések

(#7273) Janó 44 válasza seimon (#7257) üzenetére


Janó 44
tag

A játékbeli késés nem kizárólag csak a te neted sávszélétől függ, hanem az adott szerver távolságától is, valamint attól, hogy a többi hozzá kapcsolódó kliens épp milyen adatot küld oda, ha olyat is kell küldeniük a szervernek, amit a te kliensednek is meg kell kapnia.
Tehát én magyarországon levő szerver késését láttam a keresőben CS:S -nél, tehát ezt nem lehet pl. egy Aionhoz, vagy WOW -hoz hasonlítani, amelyeknek ugyebár külföldön van a szerverük. -Lásd: Dragon Nest szingapúri-maláj szervere már nem mért 100 -s késés alattit sose, ellenben az EU -ssal nekem. -Meg is látszott a különbség a képernyőn. Nyilván te olyan játékokat emlegettél, melyek külföldi szervereken mennek.

(#7274) seimon válasza #84221696 (#7271) üzenetére


seimon
tag

Dabas olyan mint egy bakancs, a szára az gyón, mert az lefelé nagyobb sári pedig inkább pest felé.

Vagyis mondhatjuk lassan hogy egész Dabas 1/2-e kész van.

De sima Dabas 1/2-ére is mondhatjuk. (Gyón és Sári közötti rész).

Érdekességképp: Örkény, Hernád, Táborfalva, Tatárszentgyörgy, ezek vajmi kicsik akár gyónhoz viszonítva is! Legalábbis ha Google Mapson nézed őket! Vagyis mondhatni hogy Dabason a "felülete" miatt megragadtak, de ha ideérnek ezekhez a városokhoz! Maximum 2 hét - 1 hónap!

[ Szerkesztve ]

(#7275) seimon válasza Janó 44 (#7273) üzenetére


seimon
tag

Ezt én is tudom, de leírtam hogy van ami magyar szerver, és 90-100 pingem van.

Saját szerverem is volt a BIX-ben, ott se volt kevesebb...

(#7276) #84221696 válasza seimon (#7274) üzenetére


#84221696
törölt tag

Hernád szerintem nagyobb kiterjedésű, mint Gyón, mondom ezt exhernádiként. :)). Nem tudom, hogy oda mikor mennek t-ék, de várják ott is szeretettel őket. Ismerek egy tucat srácot, akiknek a töke tele van az upc, komjáti féle adsl interNyettel.

(#7277) Janó 44 válasza varkaroly (#7258) üzenetére


Janó 44
tag

Mivel más hsz. -det nem láttam, így a többiek hozzászólásából következtetek rá, hogy mire lehet szükséged, és mire nem.
UPC (NET+TV): 16190 Ft (nem számolva a + mediaboxok havidíját (ha van, de gondolom van, hisz régen is volt nekik).
T-Home (NET+TV): 8325 Ft (set-top-box havidíjat nem beleszámolva) <- és ez még gyorsabb netet is ad neked 2 Mbittel másodpercenként.
Bár hozzá teszem, nekem a net-sávszélen kívül nincs problémám a UPC -vel se (bár mondjuk anno a Directet volt miért lemondanunk, de az "csak" a TV-szolgáltatásuk volt, meg az már nem biztos, hogy még most is létezik, hisz azóta már új set-top-box -l dolgoznak tudtommal, meg jobb antennával is(?)), de azt el kell neked mondanom, hogy a Telekommal se volt, pedig 60,5 havi fizetésemhez járult hozzá azáltal, hogy biztosította a IX. kerületben a munkahelyemnek a netet (ez utóbbiért köszönetet is mondok nekik, ha már ide kalandoztam). És csak ritkán volt ott is probléma a telefonvonallal, semmivel nem sűrűbben, mint UPC -nél.
Egy mondatban összegezve: a T-Home jobb szolgáltatást biztosíthat neked, és emellett olcsóbbat is, de ennek ellenére megbízható hálózatot adó szolgáltató, tehát nincs miért reszketned tőle.

(#7278) seimon válasza #84221696 (#7276) üzenetére


seimon
tag

Így gondoltam, kb egyformák.

(#7279) berbatov2 válasza #84221696 (#7063) üzenetére


berbatov2
senior tag

Nekem most hozta a futar a tabletet nem kis meglepetesemre.
Most mar johetnenek kotni is.

(#7280) #84221696 válasza berbatov2 (#7279) üzenetére


#84221696
törölt tag

Nekem is most dobta be. Meg is ijedtem először, hogy mi a csudát hozott, amiért fizetni kell! :D

(#7281) sbe561 válasza #84221696 (#7280) üzenetére


sbe561
tag

De jó nektek! :DD :C Én még sajnos a Szintesben nem tudok kötni! :( :W

(#7282) kabelmania27


kabelmania27
félisten

(#7283) #84221696


#84221696
törölt tag

Aszongya após, hogy nézzek már rá a tv-re, mert egy rehadli csatorna ismétlődik. Nézem is rendesen. Véletlenül rányomtam a digitális keresésre. Hát van is olyan. Ahá, szóval nem csak analóg van itt minálunk, hanem elérhető a digitális tv is. Ezt vajon miért nem szórólapozták ki anno, amikor elindították?
Miért csak most ajánlgatnak ügyfélmegtartót, amikor itt a konkurencia? (Mert közben kiderült, hogy telefonáztak ám).

(#7284) kabelmania27 válasza #84221696 (#7283) üzenetére


kabelmania27
félisten

UPC-nél 2009óta van dvb-c ünnepekre kódolatlan a digitális jel.

(#7285) gjoe válasza #84221696 (#7283) üzenetére


gjoe
őstag

Még mindig tetves ez a upc. Ügyfélmegtartó csak ott van ahol van konkurencia.
Nálunk csak listaár, és semmi kedvezmény.

(#7286) wmati válasza gjoe (#7285) üzenetére


wmati
addikt

Összes többi cég is csak ott ad kedvezményt ahol van konkurencia.

(#7287) #84221696 válasza kabelmania27 (#7284) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ez jó! Dabason miért nem terjesztették az igét 2009-ben? Igaz, hogy nem lestem a honlapjukat, de az is elég hihetetlen, hogy 2005 óta egyszer sem kerestek meg, hogy van ilyen lehetőség. Csak most, amikor itt a T.

[ Szerkesztve ]

(#7288) dr.bubo válasza wmati (#7286) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem éppen, a T-nél máshol is lehet, ahol nincs konkurencia speciális csomagot kérni. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7289) wmati válasza dr.bubo (#7288) üzenetére


wmati
addikt

Milyen indokkal ? Nagyon nem szeretnek olcsóbb csomagot adni.

(#7290) Intruder2k5 válasza wmati (#7289) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na de kérni lehet! :)

(#7291) dr.bubo válasza wmati (#7289) üzenetére


dr.bubo
őstag

Üzletkötőn keresztül sikerült a nővéreméknek tavaly. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7292) Attaca válasza wmati (#7286) üzenetére


Attaca
csendes tag

Akkor adnak kedvezményt, ha fel akarod mondani a szolgáltatást. Nekik mindegy mi miatt. Én megkérdeztem telefonon UPC-nél, hogy lehet, erre kaptam jobb ajánlatot. Mondjuk náluk vagyok vagy 5 éve, egyszer sem késtem a számlával, de így 4650-ért kapom a 8 Mbit-es netet a 29-es körzetben. Igaz két évet kellett vállalnom, most már a jelentkező konkurencia miatt lehet nem vállalnám be, de tavaly nyáron jó ajánlat volt.

(#7293) kabelmania27


kabelmania27
félisten

ADSL speedtest/pingtest és UPC tv jelszint helyzetjelentés kérnék szépen.

[ Szerkesztve ]

(#7294) bigdady válasza kabelmania27 (#7293) üzenetére


bigdady
nagyúr


[ Szerkesztve ]

(#7295) #84221696 válasza kabelmania27 (#7293) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ping 58, download 2.60 Mbps, upload 0.49 Mbps

(#7296) seimon válasza #84221696 (#7295) üzenetére


seimon
tag

na látod hogy nem mindig 58 alatt van a ping? :D

Én is 45-öt mértem múltkor, most meg 59.

De még a 28 is botrányos ami bigdadynek van, mert azt is csak a sebessége miatt élvezheti :D

Ha normális netet akarnék akkor ügyfélmegtartóban kéne max csomag +tv+telefon, na de akkor meg árban ugyanott vagyok mint optika. Sőt szerintem ha az 12 mbites csomag bigdadynak akkor a 18 se járna némileg kevesebb pinggel, főleg hogy a 18-at sose kapnám meg :D

Már a 12-jével is gondok vannak ahogy látom

(#7297) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Nekem Csévharaszton a falu végén nincs gondom a pinggel, 30 felé nem szokott menni évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#7298) bigdady válasza seimon (#7296) üzenetére


bigdady
nagyúr

11-es pontosan. Azt mondták simán mehetne 18-as is, de azt sokalltam árban mert még egy ezres lett volna asszem pluszban

[ Szerkesztve ]

(#7299) #84221696 válasza seimon (#7296) üzenetére


#84221696
törölt tag

Nekem a t-nél 30-as lesz, 7000-ért. Nekem ez simán megéri. Főleg, hogy most kb. 5000-et fizetek a 2,5-ért. A plusz 2000 a nagyjából 12-13x sebességért nekem megfelel! :)

(#7300) seimon válasza #84221696 (#7299) üzenetére


seimon
tag

nekem alap telefon családi TV + internet 50mbit.

10 950 Ft lenne de nekem van a telekomhoz 10% kedvezményem vagyis
9.855 Ft lesz a mostani:

5100+990+4500 Ft helyett ami összesen: 10.590

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.