Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Gubek-Einste válasza A guru (#12000) üzenetére

A T is a UPC hálózatát használná így nem lenne semmilyen előre lépés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12002) paleee


paleee
csendes tag

Unokatestvéremmel beszéltem ma, ők a UPC szórólap kézhezvétele után hívták is az üsz-ot, ahol azt mondták, szeptember-októbernél nem lesz előbb élesítve a rendszer. (Nyáregyháza)
Egyébként fura, mert látszólag jól haladnak...

(#12003) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki mondta,hogy Ócsán jövő év tavasszal várható az optikára való áttérés. Valaki esetleg tudja,hogy ez mennyire biztos?

Csak hogy spóroljak-e néhány ezrest a T-nél a netre való hűség kötésével.... :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#12004) radio100jozs válasza A guru (#12000) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Telekomnak már nincs a 29-es körzetben ADSL szolgáltatása már pár éve.

(#12005) degec válasza V.Stryker (#12003) üzenetére


degec
senior tag

26 al feljebb kisregénybe leírtam hogy ki a kivitelező kérdezd meg telefonon és ELSŐKÉZBŐL kapoL infót nem itt a virtuál térben és nem a hüJe upctől..amire amúgy sem válaszolnának.csak blabláznának-..

(#12006) User_Smike


User_Smike
csendes újonc

Sziasztok!

A mai napon bekötésre került a T optika (Örkény):

Szerintem lehet sejteni melyik a UPC... :))

Tudok ajánlani egy nagyon jó üzletkötőt, akit érdekel privátban keressen.
Elsőre a T nem akarta behúzni, aztán szóltam neki és elintézte, másfél hét alatt kész is lett. (A T nem túl jó szervezése miatt ennyi)

(#12007) V.Stryker válasza User_Smike (#12006) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Csak Örkénybe tud segíteni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#12008) imibogyo válasza User_Smike (#12006) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem a főúton magasabb a pingem.... 4 ms.... ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#12009) User_Smike válasza V.Stryker (#12007) üzenetére


User_Smike
csendes újonc

Megérdeklődöm! :)

(#12010) User_Smike válasza imibogyo (#12008) üzenetére


User_Smike
csendes újonc

Pedig kb. 30 méter UTP van a gép és a Huawei HG közt, bár nem vagyok benne biztos, hogy ez mennyit számít :)

(#12011) bigdady válasza imibogyo (#12008) üzenetére


bigdady
nagyúr

Abból az alacsonyabb a jobb :DDD

(#12012) imibogyo válasza bigdady (#12011) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze, tisztában vagyok vele. Az arcocskák annak szóltak, hogy úgy írom ezt ironikusan, mintha nem lenne ez is baromi jó.... ;)

(#12013) bigdady válasza imibogyo (#12012) üzenetére


bigdady
nagyúr

Neki se ez jött át :)

(#12014) User_Smike válasza V.Stryker (#12007) üzenetére


User_Smike
csendes újonc

Ezt a választ kaptam:
"A 29-es biztos, de a többi is kivitelezhető. Tehát gyakorlatilag minden jöhet!"

(#12015) degec


degec
senior tag

+1 hónap csúszásba vannak a metálcomosok.. a kivitelezéssel ez már most látszik, tegnap kérdeztem rá a kivitelezőnél.. SAJNA. teKnikai nehézségek és pár engedélyezés nem stimmel.Ami fura még hogy már letudott főutca alatti földkábeleket újra kihúzták és még vastagabbat tekertek le.. :Y :F hajrá nekik

(#12016) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Telekomnál új internet csomagok, és új Magenta csomagok kerültek mától bevezetésre, bővebben a honlapon.
Lényegében megszűntek a kisebb csomagok (10,20,30 Mbps), a 120->100, és lett egy új 250 Mbps csomag. Persze az árak is át letten hangolva, pl. az új 250 Mbps csomag olcsóbb, mint a régi 120 Mbps csomag.

[ Szerkesztve ]

(#12017) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Mától új Telekom Sat TV+ Homenet 50 GB mobilnet kombinált akciós csomag érhető el. Azoknak jó, akiknél továbbra is ADSL van, és mondjuk Telekom Sat TV, vagy azt kötnének, akkor lehetőség van mától ilyen kombinált csomagot kedvezményesen előfizetni 24 hónap hűséggel. A Sat Szuper Családi HD csomag 6.046,67-1.757, és a Homenet 50 GB 11.490-7.000, azaz mindösszesen 8.779,67 Ft/hó 24 hónapra. Ebben akkor van egy felnőtt és HBO pak kivételével mindent bele TV csomag, és fix lakcímre (ahol a TV is telepítve van) 50 GB havi adatforgalmat tartalmazó mobilnet csomag.

Őszinte legyek nekem most Telenor Homenet van "ilyen féle" kombinációban a Telekom Sat TV mellé, kár, hogy nem hamarabb jött ezzel a Telekom, akkor "olcsóbban" jártam volna, és amúgy sem használom le csak havi 15-20GB-ot a Telenorban, igaz a MyTV és a HBO GO-t nem számolja.

A lényeg, lehet ezt is előfizetni a 29-esben. Ja még ide tartozik, hogy Monorierdőn és Káván is lesz Telekom mobiltorony.

Aki pedig utána erről a Telekom kombinációról majdan átkötne az optikai Telekomra, már ha majd lesz adott településen, biztos vagyok benne, hogy lehet majd váltani a hűség kötbérezésének a következménye nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#12018) v!ct0y válasza radio100jozs (#12016) üzenetére


v!ct0y
veterán

És akinek eddig 120as volt az megmarad?
Nem ide akartam de maradhat is.

[ Szerkesztve ]

(#12019) btz válasza v!ct0y (#12018) üzenetére


btz
addikt

Megmarad. Nem kötelező váltani

ⓑⓣⓩ

(#12020) imibogyo válasza bigdady (#12013) üzenetére


imibogyo
veterán

Én nem így érzem... Azért is írta ő is, hogy neki pedig úgy 0-ás a pingje, hogy még 30 méter UTP kábel is van a rendszerben, bár azt nem tudja, hogy ez számít-e? ;)

De mindegy is. Aki ilyen alap dolgot nem tud az valószínűleg nem itt van a PH-n... Én meg közel 7 évnyi szerverkörnyezetben tevékenykedés után vicces lenne, ha nem tudnám mi a ping és milyen a jó... Meg basszus csak tudom már, hogy miért írtam, amit írtam... :B

(#12021) degec


degec
senior tag

/LOL ON

A kiépített upc-s vezetékeken ilyen féltenyérnyi méretű színes UPC logós matricák csüngenek a vezetékek oszlop részeinél..egy az elején egy a végén :D nagyon jól néz ki :) reklám az kérem reklám..
Igaz többre mentek volna egy plakátkampánnyal, hogy jövünk ""parasztok"" tarCSatok már ki, vagy elQrtuk de jövünk.., mint anno T. de hát mindegy is..
Lefotóztam de marha magasan van nem igen látszik értelmesen..
/LOL OFF
:C ez a cég istenem :D

(#12022) aszamóca válasza degec (#12021) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Hogy te milyen erővel vagy rácuppanva erre a témára! :P

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#12023) degec válasza aszamóca (#12022) üzenetére


degec
senior tag

Problem van? Te én jelenleg is Telekom előfizető vagyok optikán nem vagyok upc bérenc, csupán látom milyen szenvedés megy segíteni próbálok, lehet kicsit máshogy mint a többiek, de szerintem ezzel nem igen ártok itt senkinek, de ha zavar szólj ! Mondjuk néha kicsit hosszan írok.. de hát ez van.. Pacsi ! ;)

(#12024) Intruder2k5 válasza degec (#12023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem senkit se zavar, bizonyára sokan örülnek az infóknak.

(#12025) BBéci válasza degec (#12023) üzenetére


BBéci
titán

Semmi negatív felhang nem volt a megjegyzésben, inkább elismerésnek kellene tekintened. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12026) degec válasza BBéci (#12025) üzenetére


degec
senior tag

ja persze. :) 4 "munkaállomást" számoltam össze csak ma, ahol a kábeleket bogarásszák igen családias hangulatban, napernyő kisasztal 3 szék 3 férfi+ 1 nő, sapka ,zene,napszemcsi, kaja üdítő. nekiülnek és órákon át bogarászzák a kábeleket. :D nagyon vidám a hangulat.. gondolom kötögetnek vagy nem tudom ehhez nem értek..oda menni meg minek.. 40 fokba is csinálják felmásznak lemásznak.. szóval nincs árokszéli csicsikálás. :C

(#12027) Gorbesz válasza degec (#12021) üzenetére


Gorbesz
tag

Szerinted az reklam? Ugye csak napszurast kaptal? Muszaki kovetelmeny, hogy meg legyen jelolve a nyomvonal. Illetve ha vmi tars.szolg. AV mielott belebarmolna, latni fogja hogy ne ahhoz nyuljon.

PS5/iOS

(#12028) Gorbesz válasza degec (#12026) üzenetére


Gorbesz
tag

Optikai koteseket, hegeszteseket merik. Csillapitast, stb. A kozpontban ul a kollegaja, aki egy roppant draga muszeren rogziti a meresi eredmenyeket, ezekre alapozva veszi csak at a halozatot a UPC. 0 bithiba lehet rajta, es csak a hatarertek alatti csillapitassal felel meg. Hogy is lehetne maskepp..

PS5/iOS

(#12029) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Tegnap 22 év után végleg elbúcsúztam a néhai MTT/UPC bagázstól...az ügyintéző hölgy nem is volt különösebben meglepve mikor rákérdezett a távozás okára. :U

Akiket esetleg érint: Ócsán valamikor jövő tavasszal várható az optikai hálózat.

B.Cs.

(#12030) degec válasza Gorbesz (#12028) üzenetére


degec
senior tag

:C :R

Kösz mint írtam is ezt nem tudtam..

bollokcs80: megerősítve.. kivitelező szerint is az a vidék tavasz

[ Szerkesztve ]

(#12031) bollokcs80 válasza degec (#12030) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Jobb kesőn, mint még később... :))

Én már vidáman elvagyok T-optikán.

B.Cs.

(#12032) grkalimari


grkalimari
csendes tag

Szentmártonkátán is halad a UPC bővítés.
Az alsó fekete a UPC a felette levő fehér a telekom.
Kíváncsi leszek, hogy mikortól lehet majd kötni UPC-t.

[ Szerkesztve ]

(#12033) Gorbesz válasza grkalimari (#12032) üzenetére


Gorbesz
tag

igen, az also a nextgen UPC. mindenhol ilyen szerelvenyeket raknak fel a vallalkozok. de tenyleg, ahol egyszer meglatod oket az utcan, onnantol mar nagyon gyorsan haladnak, egyaltalan nem lassabban mint a T anno...

PS5/iOS

(#12034) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Megvan, hogy kik építik ki a pályáztatott településeken az új optikai hálózatot.
Csévharaszton pl. az UPC nyert.

[link]

(#12035) paleee


paleee
csendes tag

Voltam ma benn Monoron a UPC üsz-on, azt mondta a hölgy, hogy Nyáregyházán az optika indulása szeptember eleje. Napra pontosan mondta, csak elfelejtettem, azt hiszem tán 9-et mondott, de lényegtelen. :)

Jelezni fognak majd telefonon, számlában, lehet plakátokon is stb.ha lehet köttetni / váltani.

(#12036) nyisa válasza radio100jozs (#12034) üzenetére


nyisa
csendes tag

Tudnál forrást linkelni kérlek? :)
Lehet tudni hogy mikor kezdik?

Vasadról van valami hír? :D

[ Szerkesztve ]

(#12037) asdf_ válasza radio100jozs (#12034) üzenetére


asdf_
veterán

11. Nagykátai járás
— HFC-NETWORK Kivitelező és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (nyertes)

Hmmm, ez erdekes lesz. 13 telepules...Ennek egy reszen mar van konkurencia uveggel, egy resze eleve HFC-s, de koax-szal, meg van, ahol semmi sincs, csak UPC.

(#12038) radio100jozs válasza nyisa (#12036) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ott a link, hogy melyik járásban kik nyertek. Vasad is a Monori járás pályázatában van, ahogy Csévharaszt is, így itt is UPC lesz, a Telekom véleményem szerint felejtős, így támogatás nélkül biztos nem fogja nekik megérni, hogy külön húzzanak ki egy hálózatot a kistelepüléseken.

[ Szerkesztve ]

(#12039) degec válasza radio100jozs (#12038) üzenetére


degec
senior tag

+1

Köszi szépen a fentebbi linket.. !!! :R :R

(#12040) paleee válasza radio100jozs (#12038) üzenetére


paleee
csendes tag

Félsiker, hogy legalább egy szolgáltató lesz, aki végre nem ADSL-t szolgáltat. Más kérdés, hogy ez a UPC marad, szóval van egy olyan érzésem, hogy árazásban a 29-es körzet megmarad olyannak, mint korábban...

(#12041) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Tudom, hogy nem pont témába vágó, de kicsit SOS segítség kéne a körzetet tekintve. :O Valaki tud normális szobafestőt, aki október második felében rá is ér? Helyszín: Ócsa. A megbeszéltek ellenére ma az ismerős festő lemondta, viszont nekünk meg költözni kéne... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#12042) berbatov2 válasza V.Stryker (#12041) üzenetére


berbatov2
senior tag

Szia!
Ha gondolod megkerdezek egyet! Racsorgok, ha jo neki tobbit privatban intezzuk!

(#12043) V.Stryker válasza berbatov2 (#12042) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Rendben. Köszönöm. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#12044) degec


degec
senior tag

Friss hír..

Dabason SÁRI országrészen, szeptember 5-től kezdik hivatalosan a UPC optika bekötéseket.. Ottaniak mehetnek a jövőhéttől szerződni..lehet nyaforogni az olcsóbb árakért bátran..többet nem írhatok, de mindenki nyűglődjön szépen illedelmesen és akkor kap ócsóbbat..ámen..
Dabas városrész október 5 től kezdődik bekötődni..
Gyón városrész november valahanyadikától..

[ Szerkesztve ]

(#12045) TCr


TCr
veterán

Egy monori barátomnál már az új, 120-as UPC van.
Ma mérettem vele, 11 ms a pingje.
Ez a "hibrid" rendszernek köszönhető?

A T-nél 2 ms-et mérek.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12046) grkalimari válasza degec (#12044) üzenetére


grkalimari
csendes tag

Hali,

Esetleg Szentmártonkátáról nem tudsz valamit, hogy mikortól lehet köttetni?

(#12047) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Péntek óta én is az optikán kapom a netet..
240 net, gold tv csomag,alap telefon.. szerintem elég olcsón (a régihez képest)
Vannak bajok ezerrel. Leginkább azt a r.....dt boxot nem tudom megszokni a tvhez de ezen nem lehet javítani...ilyen ész kész....bár lehet hogy ki g....ok az ablakon az egészet...xs
A nettel is vannak kétségeim...
A speedtest 246/15 8 pinggel ,ellenben az oldalak csak némi gondolkodás(van hogy 1-2 mp) után hajlandóak csa elindulni,utánna már villámgyorsan betölt. Akár wifin akár kábelen..
Ez természetes optikán?
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#12048) V.Stryker válasza zsloti (#12047) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Melyik szolgáltató?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#12049) btz válasza zsloti (#12047) üzenetére


btz
addikt

Simán a gépeddel van baj

ⓑⓣⓩ

(#12050) Zsocy155 válasza TCr (#12045) üzenetére


Zsocy155
őstag

A Digi-nél is 2ms a mért ping.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.