Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7766) Janó 44 válasza BBéci (#7745) üzenetére


Janó 44
tag

Akkor elnézést kérek tőle. Csak már kínomban én is poénkodok, mivel nekem se jut jobb. :(((
Egyébként ez a kijelentés az összefoglalóban (minő meglepetés) még a UPC -re nézve is érvényes, mint ahogy már korábban jeleztem: "kevés esetben biztosítanak adott településen 100%-os lefedettséget".

-Kávai út, Pilis: ez Kábel TV, rézkábel sincs az adott útszakaszon. Jó, most az más kérdés, volt -e ott igény rá, de a lényeg, hogy nincs ott kiépítve más csak kábelTV -s net, "rezes" sincs. Szerintem már nem is fogják.

[ Szerkesztve ]

(#7767) Intruder2k5 válasza Janó 44 (#7766) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az összefoglalót tegnap cseréltük le, néhány itteni fórumtárs közreműködésével. Ha bárkinek hozzáfűznivalója, vagy korrigálni valója van, az jelezheti itt.

Természetesen ez UPC esetén is így van, de minden más szolgáltató esetén is, és minden más részén is az országnak, szerintem sehol sincs 100%-os lefedettség.

(#7768) nor500


nor500
csendes tag

Dabas középső részén már valakinek aktiválta a telekom az optikai internetet? Nálunk már a házunk előtt megy az optika. De többször elhajtottak az ügyfélszolgálatról, hogy még nem él a szolgáltatás és próbálkozzak több hónap múlva...Egyelőre csak azt hallottam, hogy csak felső Dabason, Dabas-Sáriban üzemelik be a szolgáltatásokat..

[ Szerkesztve ]

(#7774) fsdb


fsdb
aktív tag

T-Home: nincs konkurencia, nincs kedvezmény?

"Rákérdeztem a két másik nagy hazai szolgáltatónál is, hogy az ő árképzési szokásaikban tényező-e a konkurencia jelenléte. A válasz a Diginél és a UPC-nél is határozott nem volt, bár az utóbbiak elismerték, hogy vannak olyan területek, ahol a havidíj eltér a listaártól a használt hálózat technikai sajátosságai miatt (vagyis a hírhedt 29-es körzetben, ahol épp a napokban indított vizsgálatot a Gazdasági versenyhivatal). A mi gyorstesztünkben viszont az derült ki, hogy a Telekomnál nem szempont a hálózat minősége, illetve a fenntartási költség."

:))
Biztos én értettem félre az ügyfélmegtartót a UPC-nél.
Plusz ugye a 29-esben, ez az amaz nem jár, nem elérhető, még ha elérhető is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7775) Istv@n válasza nor500 (#7768) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Jelenleg kb a 2-es postától sári felé elérhető a szolgáltatás. A helyi t-com szerint a 2. ütem a Bartók Béla útig fog tartani, a 3. ütem pedig a teljes fennmaradó rész lesz.
Ami engem illet, kicsit bizakodom, hogy belefér majd még a 2. ütembe a víztorony körüli rész is, mert az oszlopokon már a fehér kötődobozok (vagy mik) is fent vannak, illetve a Dinnyés Lajos utcában már van húzva egy (szerintem) gerinc vezeték is, ami a Zlinszky utcában fog csatlakozni az itteni kábelekhez. A kötés ugyan még nincs meg, de a kábelek már egy helyre vannak húzva. A "gerinc" egyébként a Zlinszky-Dinnyés Lajos-Bartók Béla- Lakos dr úton jön, gyaníthatóan a 2es postától. Ha ezek is meg lesznek kötve, akkor szerintem a hálózat fizikálisan kész lesz, már csak a bürokrácián fog múlni az indítás.

(#7776) nor500 válasza Istv@n (#7775) üzenetére


nor500
csendes tag

És arról van információd, hogy a 2. ütem mikor lesz kész rendelhető szolgáltatásokkal?

[ Szerkesztve ]

(#7777) cashzoli válasza cskamacska (#7729) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Optikai net...az egy álom lenne :(

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#7778) dani1812


dani1812
csendes tag

T-home, Felsődabas, Móra Ferenc u.
Febr.21-én rendeltem meg online, febr. 26-án délután már be is kötötték. 2 órás intervallumokat szabnak egy címre, reggel 08:00-18:00-ig nyomják minden munkanapon. Nálunk 1 óra alatt végeztek. Ja és páros mozijegyet is kaptam Tőlük a héten az online rendelésért :)

(#7779) Istv@n válasza nor500 (#7776) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Arról nincs...
A helyi újság legújabb számában van egy t-com hirdetés. Felhívtam az egyik üzletkötőt, de nem tudta mikor lesz újabb bekapcsolás. (Azt mondta, hogy hívjam 1-2 hónap múlva, addigra biztos... Remélem addig azért nem húzzák el.)

(#7780) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Kipróbáltam én is ezt a Horizon GO szolgáltatást sima 2,5 MB-os ADSL-en, és szakadás nélkül jön teljes képernyős felbontásban.

(#7781) BBéci


BBéci
titán

Sógorom rendelt UPC mediacardot és nem szerelő hozza ki - 2500 forintért lehet azt is kérni - hanem postázzák. Ekkora a córesz?

(#7780) radio100jozs
320x240 is lehet teljes képernyős.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7782) Janó 44


Janó 44
tag

Kérdés: nagyjából mennyi idővel azután szokták a szolgáltatók kiépíteni 1 adott településen a hálózatukat, hogy igényfelmérést végeztek rajta, már amennyiben persze úgy döntenek?

(#7783) kabelmania27 válasza Janó 44 (#7782) üzenetére


kabelmania27
félisten

Sokmindentől (építési engedély, alvállalkozók stb) függ.

[ Szerkesztve ]

(#7785) Janó 44 válasza kabelmania27 (#7783) üzenetére


Janó 44
tag

Ok. Akkor úgy kérdem, hogy T-Home meg Digi hogyan szokta, ha optikáról van szó? Saccolni azért csak lehet a múltbéli tapasztalatok alapján.

(#7786) zsolesz7503


zsolesz7503
tag

Először is üdv fórumozók. Sikerült kisírnom 1500ft ledvezményt ettől a szutyok UPC-től most 8/0.75 a sebesség igaz 2 év hűséggel. Most ilyen lett:

Eddig a 2.5/0.5 volt hát a csiga lehet kb. olyan gyors azt is 3500-ért adta ez a gane. :U Most azt mondja nagylelkűen a csávó fel tudja ajánlani 3790-ért a 8-as csomagot a Silver-t. Már akkor vigyorogtam hiszen 290ft-ot a hülyének is megérte volna a plusz 5.5 Mbit. Egy a problémám 39-es a késés ami azért eléggé sok szerintem. :F Remélem 2 évig nem jön erre a Digi mert akkor fizethetek a UPC felé pízt mert tuti lelépek tőlük. :DDBár ahogy olvasgatom amit írtok 2 év múlva még a T se jön Pilis környékére se. Van aki Képüsz kft-től kap internetet? Még várom a választ valakitől onnan hogy milyen lett most a kábelnet mert állítólag jelentős fejlesztésen esett át. :K

[ Szerkesztve ]

(#7787) Linkh válasza zsolesz7503 (#7786) üzenetére


Linkh
tag

Ez remek. Akkor rád hivatkozok majd. Már készülök én is átmenni a 8megás "őrült" sebességre. Szerintem 2 éven belül nem lesz itt Pilisen semmi változás. Egyébként betelefonáltál nekik, hogy adjnak már akciósan 8megás netet?

(#7788) zsolesz7503 válasza Linkh (#7787) üzenetére


zsolesz7503
tag

Dehogy nem loptam a pénzt a telefonra. :C :C Írtam nekik levelet és ők hívtak fel igaz 9. éve itt vagyok ennél a szutyoknál de jobb nincs. :(( Rám ne hivatkozz én azt írtam gondolkodom a váltáson hacsak nem kapok kedvezményes jobbat. Hát kaptam 5.5 Mbit pluszt és 290ft többletköltséget. :K

(#7789) screeny válasza zsolesz7503 (#7786) üzenetére


screeny
tag

Hi,

éppen a héten hallottam, hogy 30Mbs is tud már a KÉPÜSZ. Valszeg UPC (ADSL) árfekvésben, de azért az mégis valami... vagy? :)

(#7790) regener


regener
veterán

Ha bár nem internet/tv/telefon téma, de a MÁV topik halott kb.

Mit vezetnek a sínek mentén végig a síntöltésben fent a Nyugatitól egészen Ceglédig? Ilyen antenna állomás izét is építettek ide Pilisre.

(#7791) Rent


Rent
senior tag

Az előbb felhívtam a Vecsés Telekom üzletet (Market Central - Tesco), hogy Monoron körülbelül mikorra várható az optikai internetszolgátlatás indulása, háttérből már hallottam a kollégát, hogy "remélhetőleg áprilisban már felkapcsoljuk Monort". Én azt mondom ha júniusra sikerül, már nagyon örülök neki. Hamarosan elmegyek személyesen is és leadom a megrendelést.
UPC meg elmehet a búsba a 8mbites internetet kb 10 éve nem képesek megemelni, viszont 1 éve hívtak, hogy havi 10Ft!!!!!4!44! kedvezményért aláírhatnék 2 évet!!!4!
Most egy hete kezdtek el újra hívogatni, de meg sem hallgattam most az ajánlatukat. Valamit már ők is tudnak... :D

(#7792) v!ct0y válasza regener (#7790) üzenetére


v!ct0y
veterán

Én is ezen gondolkodtam de még nem tudtam rájönni:) Valami MÁV optikai kábel van a sárga szalagra írva de az nem jelent semmit.

(#7793) asdf_ válasza regener (#7790) üzenetére


asdf_
veterán

(#7794) Janó 44 válasza screeny (#7789) üzenetére


Janó 44
tag

30 volt a hálózatfejlesztés előtt a max, és 50 lett utána. -Igaz, drága csomag, de az ADSL Platinum is az.

(#7795) radio100jozs válasza regener (#7790) üzenetére


radio100jozs
őstag

ETCS biztosítóberendezés, és az ahhoz szükséges GSM-R hálózatot építik ki.

(#7796) Janó 44 válasza regener (#7790) üzenetére


Janó 44
tag

Biztos nem lehettél benne, hogy nem idetartozik, de most már akkor ez változik: szerintem a MÁV -nak épül valami új EU -s szabványnak akarnak eleget tenni az építésével. -Láttam is a táblákat róla nálunk az állomáson (egyébként múltkor én is láttam Vecsésen, amit említettél, amikor ott jártam, de természetesen már akkor se akartam elhinni, hogy T-Home vagy Digi "keze" lenne a dologban, hiszen ott a környék már az övékké, és szerintem az állomás körüli rész minden irányban fedve van optikai Internettel). Valószínűleg ezért is van érvényben vágányzári menetrend március 3 -tól.

(#7797) cashzoli válasza Rent (#7791) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Ez most komoly? Hol van (vagy legalábbis hol lesz) kihúzva az optika? Egyébként más szolgáltatóról tudni? Én eddig csak a netkontakt-ról tudtam, de nem igazán bízom a mikrós technikában. Mi van, ha köd van, vagy havazik?

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#7798) asdf_ válasza cashzoli (#7797) üzenetére


asdf_
veterán

Ha normalisan van megcsinalva, akkor semmi.

(#7799) poli27 válasza cashzoli (#7797) üzenetére


poli27
veterán

Nekem itthon van egy kisebb hálózatom ilyen ubiquiti eszközökből (cirka 10db) eddig akármilyen idő volt nem volt vele probléma.... stabil 140mbit körül hoz át hozzám!

(#7800) regener


regener
veterán

Köszi srácok, akkor lényegében egységesítik a vonatkendszereket és a vonatok közti kommunikációt, s ezt a Telekom segíti elő optikával. Csak nehogy mi is csatlakozzunk az optikájukra, még végén értelmes internet is lenne elérhető ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.