Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) seimon


seimon
tag

Hiteles lehet a Telekomos forrás is, mert most azt válaszolták nekem emailben hogy tervezik a terjeszkedést a 29-esben is, hiszen az ő stratégiájuk hogy 2012 től 2016-ig több százezer háztartásba eljusson az optika.

(#5002) Rent válasza seimon (#5001) üzenetére


Rent
senior tag

Monort is érintené a dolog? Azért kérdezem, mert eddig itt minket mindenki kihagyott mindenből.

[ Szerkesztve ]

(#5003) kiskaktusz válasza Rent (#5002) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nem csak titeket, ne aggódj... :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#5004) seimon


seimon
tag

Az egész körzetet kihagyták eddig mindenből. Monor még nem panaszkodhat mert a Digi legalább annyit csinált 3 éve, hogy szerzett egy engedélyt. :D

Nálunk még ennyi sincs.

(#5005) BBéci válasza seimon (#5001) üzenetére


BBéci
titán

Internet szempontjából biztosan előrelépés, de IPTV-t a hátam közepére sem kívánok, az nálam szóba sem jöhet. Végre megszabadulok a boxtól, Mediacardra váltok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5006) Rent válasza seimon (#5004) üzenetére


Rent
senior tag

Ez mikori dolog? Azért kérdezem, mert még 2012 márciusában kaptam szórólapot digitől (bedobták a postaládámba), hogy hamarosan jövünk, és azóta is jönnek. Azt töltöttem fel, még akkor a 29es körzet facebook csoport oldalára, ami ott borítókép. 2 év alatt semmi sem történt.

(#5007) seimon


seimon
tag

2011 végétől van engedélye a Diginek monoron

(#5008) Rent válasza seimon (#5007) üzenetére


Rent
senior tag

Gyakorlatilag nem tudom mivel vagyunk beljebb. :D

(#5009) seimon


seimon
tag

Annyival hogy a kiépítéshez két dolog kell:

engedély
+ erőforrás

Nálatok az egyik megvan. Tételezzük fel, eljönnek ide hozzánk, itt azt mondja a polgármester, hogy ez ártalmas a fiatalokra, akkor hiába lesz meg az erőforrást, ha nincs engedély :D

Az hogy a te szemszögedből ez semmivel nincs előrébb, ezt nem vitatom.

(#5010) bigdady


bigdady
nagyúr

Reméljük egy harmadik távközlési rezsi csökkentés nem nyírja ki a telekom törekvéseit legalább... Ha már a többi teljesen leállt.

(#5011) Anonymus X válasza seimon (#5009) üzenetére


Anonymus X
tag

Ha visszaolvastok itt, akkor láthatjátok, hogy a DÉMÁSZ kivette a részét a DIGI elgáncsolásából Monoron.

Ugyanaz, ugyanolyan, ugyanannyi, ugyanakkora stb. szavakat egybeírjuk, amennyiben hasonlóságot, egyformaságot fejezünk ki velük.

(#5012) Rent válasza Anonymus X (#5011) üzenetére


Rent
senior tag

Igen csak már nem akartam beírni, mert már lerágott csont az egész téma.
Démásszal nem egyeztek meg az oszlopok bérleti jogával kapcsolatban, ami nélkül meg nehezen fognak itt kábelezni. Ugyan a UPC-nek vannak még oszlopai, de a UPC pedig érthető okokból konkurenciának nem fogja bérbeadni.

lényeg, hogy tökmind1 milyen engedélyük van már meg, az édeskevés bármihez, az csak egy jog, hogy bejöhessenek, gyakorlatilag sokkal nehezebb feladat találni megfelelő, használható nyomvonalat. Kiépíteni egy újat (föld alatt, vagy új oszlopokon) meg akkora költséggel járna, hogy az egész nem érné meg. Egy járható út lenne ami már sokszor le lett írva, ha megegyezésre jutnának a démásszal.

[ Szerkesztve ]

(#5013) Rent válasza bigdady (#5010) üzenetére


Rent
senior tag

Telekommal kapcsolatban van valami link egyébként? Mik a tervei pontosan mit akarnak és merre? Konkrétumok, időpontok, stb?
Köszi előre is!

(#5014) bigdady válasza Rent (#5013) üzenetére


bigdady
nagyúr

Olvass vissza en is itt olvastam

(#5015) kabelmania27 válasza Rent (#5013) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ez és ez a hír jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#5016) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Milyen egyezség lehet vajon a Démász, és a nyomorteljúpszí között? :U

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#5017) seimon válasza Rent (#5013) üzenetére


seimon
tag

Melyik szolgáltató szokta előre megmondani hova megy?
Senki nem akarja leégetni magát azzal, ha nem sikerül a kiépítés ott, ahol igérték. + jobb ha titok nehogy elgázolja valaki őket.

(#5018) seimon válasza aszamóca (#5016) üzenetére


seimon
tag

Nem feltétlen egyezség a probléma, hanem az, hogy drágán adták volna ki az oszlopokat.
+ valamiért fa oszlopon nem is akarnák hogy a digi rátelepüljön, ezért kéne a diginek fizetni az oszlopcseréket.

(#5019) Rent válasza seimon (#5017) üzenetére


Rent
senior tag

pl digi aki bedobta hozzank, hogy hamarosan jovunk (2012.03.15. korul)..

(#5020) seimon


seimon
tag

2011 ősze óta kb megvan az engedély, tudom hogy szóró lapoztak, de oszlopproblémákra senki nem gondolt.

(#5021) puma72 válasza Rent (#5019) üzenetére


puma72
tag

A Digivel már leveleztem és 2014 év második felére várható terjezkedés ( Monoron is)
Részemről már nagyon várom! :C

Számom +36205747193

(#5022) poli27 válasza puma72 (#5021) üzenetére


poli27
veterán

Csak mondtak valamit sztem, sok helyen Pesten félkész állapotban van 1 éve a hálózatuk, oszlopon a kábel és ennyi még kötődoboz sincs felrakva,valszeg elfogyott a zseton....

(#5023) Rent válasza seimon (#5020) üzenetére


Rent
senior tag

tudom, hogy megvolt mar akkor az engedely, de akkor volt ertelme a szorolapozasnak..
#5021: az valóban jó lenne, mert juliusban lejar a jelenlegi huseg, ugyanis kenytelen voltam 2013.07. hoban ujra hosszabbitani egy kis kedvezmeny mellett, mert mar kozel masfel eve vartam a digire feleslegesen.. :)

[ Szerkesztve ]

(#5024) kabelmania27 válasza seimon (#5018) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az oszlopcsere miatt nő a beruházási költség és a megtérülési idő, az előfizetők egy része váltana, folyamatosan csökken az optikai kábel ára, de így sem olcsó, ezért minden vállalkozás többszörösen meggondolja, hogy belevágjon-e.

[ Szerkesztve ]

(#5025) poli27 válasza kabelmania27 (#5024) üzenetére


poli27
veterán

Pláne úgy hogy nincs pénze semmire,csak a hitelei :DDD hitelből hitelt fizetni és még hálózatot is építeni meg előfizetőket bekötni nem egyszerű dolog.és mivel ennyire a béka segge alatt vannak az árai az csak a működést finanszírozza kb,fejleszteni nem nagyon tud belőle!Ezért nincs stb meg ont sokszor,mert nincs rá kerete!

(#5026) bigdady válasza poli27 (#5025) üzenetére


bigdady
nagyúr

A upc meg fejleszt semmit. Sokkal jobb ja.

(#5027) kabelmania27 válasza bigdady (#5026) üzenetére


kabelmania27
félisten

Azért fejleszt, történt előrelépés pl médiacard szolgáltatás, (tévészolgáltatással nincs sok gond visszirányos területeken sokan nem használják ki), kiterjesztették a 29-re is az ingyenes telefonálást, ami sokaknak jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#5028) bigdady válasza kabelmania27 (#5027) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mindre elofizettem is. Netre lenne igenyem.

(#5029) choco01


choco01
addikt

Kátán viszonylag jól haladnak, remélem "tél" végére, tavaszra kész lesznek. :)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5030) kungzi


kungzi
veterán

elvileg van sport2 HD!!! 29-es körzetben, aki lakik keressen már rá a 306-os frekin

ott kell lennie a fix és hatoscsatorna frekijén

(#5031) choco01 válasza kungzi (#5030) üzenetére


choco01
addikt

Nálam nem jön ott semmi.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#5032) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Na, ezt is túléltük ! Váratlanul ért, délután nem lestem be hozzájuk. Erre tessék ! :)
Nem jellemző szerencsére, hogy ilyen későn rakják ki a hírt. Épp ezért volt furcsa.

(#5033) kungzi válasza choco01 (#5031) üzenetére


kungzi
veterán

Akkor tárgytalan bocsi :)

(#5034) kabelmania27


kabelmania27
félisten

Internet és játék/videótár karbantartás lesz Monoron 30-án.

[ Szerkesztve ]

(#5036) bigdady válasza kabelmania27 (#5035) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jaja. Tegnap jelezte is a tv :C

(#5037) DonHUN


DonHUN
újonc

Mennyire tartjátok valószínűnek, hogy a Nagykáta környéki településeken is kiépítik majd azt amit most Nagykátán csinálnak?

(#5038) banhammer válasza DuplaZso (#5032) üzenetére


banhammer
veterán

Akkor ezert volt mostanaban "lassu" hetvegenkent a net Vecsesen a lakotelep (volt Profi) kornyeken?
Neha a 80 Mbit helyett alig volt 60.

3-4 reconnect utan meglett a sebesseg, de volt olyan is, hogy felorara elment mult hetvegen ejszaka a net, meg a modem kikapcsolas se segitett rajta.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5039) banhammer válasza banhammer (#5038) üzenetére


banhammer
veterán

Ezzel mar kifutottam a szerkesztesi idobol, hogy ezt a nincs meg a savszel csak 3-4 reconnect utan problemat kb. karacsonytol csinalja.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5040) DuplaZso válasza banhammer (#5038) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

80-as csomagban nincs senki ismerősök közt, de én a gyalogbéka 20/10-emnél sosem vettem észre problémát. 40/20-as haverok sem panaszkodtak még, bár olyat már hallottam, hogy nem minden tartományba tartozó IP-vel tökéletes a torrent. Hogy ez mennyire valóságos, azt nem tudom, minden esetre furcsán hangzott.

(#5041) banhammer válasza DuplaZso (#5040) üzenetére


banhammer
veterán

A Speedtest is ugyan azt mutatta, mint a torrent.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5042) DuplaZso válasza banhammer (#5041) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

(#5043) TCr


TCr
veterán

Elgondolkodtam azon, hogy váltanék T-Home Sat TV-ről ---> UPC (29) digitális kábelre.
2 tévé van a háztartásban:

Panasonic TX-P50X60
Samsung LE37A656

A mediacard-os verzió hogyan működik?
Behúzzák a koaxot a 2 tévéig?
A kártyák a tévékbe kerülnek, de kell ehhez még valami plusz dolog?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5044) kabelmania27 válasza TCr (#5043) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen tévébe kerül a kártya, nem kell médiabox ha a tévék alkalmasak CI+ra
Föld vagy légkábelen behozzák a házba a koaxot amit kettes splitterrel el fognak osztani két tévé részére, második médiacardért kell fizetni 890Ft-ot havonta. Melyik tévé csomagra szeretnél előfizetni?

(#5045) TCr válasza kabelmania27 (#5044) üzenetére


TCr
veterán

A Digital Bronze csomagra.

Panasonic weboldala ezt írja:
CI (közös felület) 1

Ez jó nekem?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5046) kabelmania27 válasza TCr (#5045) üzenetére


kabelmania27
félisten

Médiacadhoz CI+ kell. Mikori a tévé?

(#5047) TCr válasza kabelmania27 (#5046) üzenetére


TCr
veterán

A Panasonic tavalyi modell, a Samsung viszont jó pár éves.
Pont a kártya miatt váltanék szolgáltatót, mert egyik tévében sincs DVB-S tuner.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#5048) kabelmania27 válasza TCr (#5047) üzenetére


kabelmania27
félisten

Másik topicba kérdezz rá, ott többször fordul elő médicardos kérdés. Meg kell rendelni, ha nem tudja a tévét kérsz boxot és kb ugyanott vagy, kábeltv jobb a sattévénél, ha már van UPC-s net/telefon előfizetés egy számlán jönne mindhárom szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#5049) seimon


seimon
tag

Tesznek egy elosztót és kihuzzák a két TV-ig. Nekünk így csinálták. Illetve érdekes helyen furták át a falat (nem ott ahol kint van az a doboz a netajzatnak.) mert nekem kb 1 méterre arrébb sikerült a luk.

(#5050) seimon válasza Rent (#5012) üzenetére


seimon
tag

UPC-nek egyébként hol vannak SAJÁT oszlopai? Én nem tudok róla. Tudtommal föld alatt fut.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.