Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) Samott


Samott
addikt

Eppen ideje volt: A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) eljárást indított a UPC Telekommunikációs Kft-vel szemben a 29-es körzetben tapasztaltak miatt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7702) M^xx


M^xx
aktív tag

"Eljárást indítottak a UPC ellen"

Ez az egész 29-körzetre jellemző volt évekig, jöttek azzal, hogy a hálózatfenntartási költségek miatt nem tudják az árakat normalizálni. Most hogy van konkurencia 6.500 csomagot 3.700 is odaadnák, na akkor most, hogy is van ez :F

Pár cikkben már UPC a 29-es számozási körzetben (Monoron és környékén) írják. :C

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7703) v!ct0y válasza Samott (#7701) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ettől nem hiszem, hogy bármi változna.

(#7704) M^xx válasza v!ct0y (#7703) üzenetére


M^xx
aktív tag

Szerintem se sok minden, de a listaárakat átírhatnák azokra, amiket felajánlanak ügyfélmegtartóba ezzel egy nem tájékozott előfizető nem érezné magát becsapva. Ne keljen már jobb árakért kuncsorogni lemondással fenyegetőzni ahogy ez bevett szokás mostanság a 29-ben

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7705) Intruder2k5 válasza M^xx (#7704) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem csak a 29-ben, mindenhol máshol is így működik, sőt többnyire minden más szolgáltatónál is! Más területen is csak akkor kapsz ügyfélmegtartó csomagot ha van konkurencia, mondjuk DIGI, mert a T-t leszarja UPC (nem 29-es területen), illetőleg a Telekom is akkor ad Hiéna csomagot, ha épp ott akarod hagyni őket.

[ Szerkesztve ]

(#7706) M^xx válasza Intruder2k5 (#7705) üzenetére


M^xx
aktív tag

Normál esetben igen, de itt nem volt konkurencia, itt magas árak voltak és aki blöffölt és lemondással fenyegetőzött, jobb árat tudott kicsikarni pár száz forinttal 10% ami még akkor is drága volt. Mióta van konkurencia 40-50% is le tudnak menni az árakkal.

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7707) Intruder2k5 válasza M^xx (#7706) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért, szerinted máshol mindenhol van konkurencia? Pl nálunk sincs csak a UPC, meg Invitel ADSL, de az kalap sz@r, nem konkurencia, így nem is tudom mi lesz majd júliustól amikor lejár a hűségem, mert nyilván elkezdik majd lassan emelgetni a havidíjat, minden hónapban 1-200Ft-al, ahogy az lenni szokott, viszont újabb hűséget aláírni csak nagyobb csomagra engednének, mert azt nem szeretik ha valaki kevesebbet akar fizetni, én viszont nem akarok felfelé váltani!

(#7708) #84221696 válasza M^xx (#7706) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ne hidd azt a 40-50%-ot. Mielőtt kötöttem volna a telekomnál, az upc telefonázott, nem csak nekem, de gondolom mindenkinek itt Dabason. Nekem anyósoméktól volt az internet, de én beszéltem velük. A tv+telefon+internet csomagért nagyjából 10000 forint körül fizettünk. Amikor hívott az ügyintéző picsa, 500 forint kedvezményt akart adni újabb 2 év hűségre. Erre benyögtem neki, hogy 10000 forintért a t-nél 5x gyorsabb netet kapok, mint náluk és akkor maradnék ott, ha 5000-ért kapnám a korábbi csomagot. Erre azt mondtan csak 500 forintot tud engedni.

Persze, ez engem nem izgatott, mert a gyorsabb internetet úgysem cseréltem volna el az upc-s adsl-re.

(#7709) banhammer


banhammer
veterán

Monornak elege lett a UPC-ből

Nem csodálom.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7710) BBéci


BBéci
titán

Több portálról már ne kellene ezt a híradást linkelni, elég lesz az eddigi három. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7711) M^xx válasza #84221696 (#7708) üzenetére


M^xx
aktív tag

Igen, erről beszélek akit be tudtak palizni az 500.-ft-os kedvezménnyel és le tudták kötni az előfizetőt két évre az most átverve érezheti magát. Hűségidő lejárta után beszéltem velük akkor nekem sem akartak nagyobb kedvezményt adni mint 500ft viszont amikor lemondtam felajánlották a majd 40% (2.800) kedvezményt.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#7712) puma72 válasza banhammer (#7709) üzenetére


puma72
tag

:C
Végre már történik valami!!!
Csak attól félek, hogy a Kutya a Kutyát nem bántja...

Számom +36205747193

(#7713) BBéci válasza puma72 (#7712) üzenetére


BBéci
titán

Kutyákat már láttam durván verekedni, viszont: holló a hollónak nem vájja ki a szemét. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7714) fsdb válasza puma72 (#7712) üzenetére


fsdb
aktív tag

Fogadjunk, hogy neked is van valmi közöd a fogyasztói jelzésekhez. ;]

(#7715) zsolesz7503


zsolesz7503
tag

Kíváncsi leszek kap-e büntetést a UPC vizsgálat után. Szerintem mire eljutnak odáig már a digi is itt lesz. Kérdésem srácok van itt olyan aki Pilis-en lakik és kábeles netet használ? Jött valami papír ahol reklámozták ha fejbelőnek sem emlékszem a nevére a cégnek de talán olcsóbb mint ez a fos UPC.

(#7716) puma72 válasza fsdb (#7714) üzenetére


puma72
tag

Csak egy kicsi :D
De aki itt lakik a 29-es körzetben és elégedett a UPC által nyújtott net sebességgel és árral, az sürgősen forduljon orvoshoz!!! Nagy baj lehet nála! :DD

[ Szerkesztve ]

Számom +36205747193

(#7717) degec válasza puma72 (#7716) üzenetére


degec
senior tag

én nem fogok orvoshoz fordulni.. leírtam feljebb teljesen rendben van az ár amit kaptam ügyfélmegtartóra sebesség tv minden jó.. mivel jó helyen lakom..és mindig is jó volt 2001 óta ! :) fehér holló vagyok oké !
18 as adsl bondolt net fullos tv 2 beltéri + 1 telefon mindösszesen 9450ft/hó ért 2 évig ! :) szerintem ez tök jó! nekem meg főleg ! :C

(#7718) zsloti válasza degec (#7717) üzenetére


zsloti
senior tag

Bakker akkor én miért fizetek sima 12 es netért 8200ft ot?
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#7719) puma72 válasza degec (#7717) üzenetére


puma72
tag

Igen te tényleg jó helyen lakhatsz! Mondjuk helyileg nem tudom hol, de nekem csak 8mb sebességet tudnak adni pedig én itt lakom Monoron a UPC központ-tol 1 km-re.
Évekig fizettem nekik a 12Mb sebességet és folyamatosan jártam be hozzájuk, hogy nem kapom azt a sebességet. Szemrebbenés nélkül szerződést módosítottak azzal a kifogással, hogy csak a 8 megát tudják biztosítani. Igen, csak hol az addig befizetett pénzem? Ha rajtam múlna ezeket már rég eltakarítottam volna!!!!!!!!!!!!!!! A UPC átvette az MTT által kiépített hálózatot amit még mivelünk fizetettek ki anno.
Ha a jogi részét nézném és nem ilyen korrupt vezetőink lennének, akkor el sem adhatták volna a hálózatot csak legfeljebb bérbe. A upc ennyi év után nemhogy pénzt kérhetne a szolgáltatásért, hanem még nekik kellene fizetni a lakosság felé hálózat használati díjat. Ugyanis tudomásom szerint azzal a feltételekkel vette meg az mtt-t, hogy fejleszteni fogja a hálózatot.
De mind 1 sok sikert hozzájuk én és még biztos sokan mások lépni fogunk amint lesz rá lehetőség...
Olyan szinten megtelt velük a zacsim, hogy már szerintem a répám is routerként üzemel :D

Számom +36205747193

(#7720) BBéci válasza zsloti (#7718) üzenetére


BBéci
titán

Gondolom azért, mert nincs mellette TV és telefon előfizetésed. 4100 forintot fizetek a 18/1-es netért, plusz Digital Gold HD mediacard és Megfelező telefon csomag, az összesen kb. 11000 Ft/hó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7721) Janó 44 válasza BBéci (#7710) üzenetére


Janó 44
tag

Az igaz, de egyébként 2 eljárásról van itt szó, mert az egyik belinkelt hírben levő eljárás a sebesség miatt van, a másik meg a havidíj miatti eljárás. Egyébként gratz nekik! :C
-Nem csoda, hogy kiakadtak, hiszen azért Monor se kis város ám, és biztos azért is gurult nekik így el a gyógyszer, mert biztos hallották, hogy Dabason már megy a "kötögetés", és ráadásul az ő városuk volt mindíg is a rézhálózat központja.
Kellett ez a UPC -nek :F -Köll a box nekik bizony! :D
Úgy látom, a maradék ügyfelei azért még egy utolsó adag borsot szeretnének törni az orruk alá, még ha tervében is van a Telekomnak ez a terület.

(#7722) puma72 válasza Janó 44 (#7721) üzenetére


puma72
tag

:R :R :R

Számom +36205747193

(#7723) degec válasza puma72 (#7719) üzenetére


degec
senior tag

Dabas közepe, 500 méterre a mannától.. mint írtam feljebb 27/2,5 is lehetne a vonal mert annyit is bír..! nekem nem volt bajom az upc vel sosem, kivéve amikor országosan lehalt az email meg a dns szerver ez évente 1-1 alkalom.. :K

(#7724) puma72 válasza degec (#7723) üzenetére


puma72
tag

Igen ott a varázsszó ( lehetne ) De nem lett!!!!!!!!!!!
Mint írtam is itt Monoron a UPC-től csak a vasút és 4 utca választ el...
És mégis ilyen nagy trágya neted tudnak adni jó drágán!
Sajnálom, hogy a Diginek lejárt az útlevele Péteri határán...
Különben rohadtul nem érdekel ki jön ide és milyen netet tud adni már ott tartok, hogy lexarom a rohadt korrupt UPC-t.
Ha a mobil.net is korlátlan lenne már arra váltottam volna még az is gyorsabb.
Próbálnál meg egy netes filmet végig nézni úgy, hogy az ne akadna meg folyamatosan és a képen csak a töltést látod mindig. A XXl. században élünk csak a UPC eteti még velünk a Noé xarát...

Számom +36205747193

(#7725) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Valaki masnak is elszallt a net? Upc, Vecses. Delutan meg minden jo volt, most nemreg hazaertem es nem csatlakozik a netre, router modem ok, kifele veszik el valami.

(#7726) bigdady válasza whitezo88 (#7725) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincs gond

(#7727) kabelmania27 válasza whitezo88 (#7725) üzenetére


kabelmania27
félisten

Modem újraindítás nem segít?

(#7728) poli27 válasza whitezo88 (#7725) üzenetére


poli27
veterán

vecsésen lax és upc miért nem digi? :D

(#7729) cskamacska


cskamacska
addikt

Elnézést a wall of textért, de úgy érzem ez valahol ide kívánkozik, kis copypaste szösszenet későbbi megtalálásra, 10 év Monortel majd UPC hűség után ilyen szájízzel hagytam ott őket tavalyi év legelején :(

Nem fapad csomagnál ez úgy nézett ki, hogy ADSL Extreme 10/1 Mbps 6700 forint(volt az 8300 forint is Digi előtt ;] , illetve volt lehetőség ADSL Goldra váltani 12/1,5 megával 7200 környékén a Digi által nem fenyegetetteknek), amit Digi felbukkanása után "korlátlanra" felnyomtak és így 14 megabitet tudott a hálózat, analóg telefon Otthon/Este 6 díjcsomag 0 perc lebeszélhetőséggel, de 6 óra után ingyenes vezetékes hívással 3200 környéke éveken át, majd Digi feltűnése után részben ingyenes vezetékes hívással, Digital Gold nagyobbik "analóg" kábel csomag(azaz nincs on demand tartalom mint a Videótár) 6300 forint + 1000 a DVR box mert a sima doboz egyszerűen gagyi, itt nem változott semmi a Digi fenyegetés megjelenése után.
Magyarul egy normálisabb csomagot a júpíszísó ~17000 forintért!!! kegyeskedett adni, a Digi bejövetele előtt ráadásul drágábban és rosszabb feltételekkel! :W
Követlenül Digi váltás előtt rákérdeztünk a kedvezményekre.. a fenéket, halálosan megfenyegettem mind a telefonos, mind a személyes ügyfélszolgálatot, hogy mutassanak valami kedvezményt, különben azonnal szerződést bontok. ;] A helyi ügyfélszolga mély sajnálattal nem tudott segíteni, helyette ajánlotta a gyengébb csomagra váltást. :O Telefonos kiscsaj feszengett, susmorgott a főnökével, és egy nagylelkű 2000 forintos kedvezményt ajánlott. Kész szerencse, hogy már akkor egy hónapja alá volt írva a Digi szerződés, csak a szerelők nem bírták a bekötéseket annyi szakadt rájuk.
Diginél közepes csomagot választottunk, 40/10 megás optikai net ami nyár óta 100/50-as lett 2590 forint, VOIP telefon jobb percdíjakkal 140 forint, nagyobbik DIGI+ TV csomag 2170 forint + 200 forint a set-top-box bérlés. Érdekesség hogy a Digi alapból digitális tuneres TV-hez csak dekóderkártyát ad, UPC viszont ragaszkodott hogy minden televízióhoz a saját dekóderét kell használni(már 2003 környéke óta mikor a bővített analóg csomagot és a HBO-t csak dekóderrel lehetett fogni).
Magyarul egy normálisabb csomagot a Digi 5100 forintért ad, melyben az internet szolgáltatás nagyságrenddel jobb, telefon diginél olcsóbb, a televíziónál a doboz gyengébb de olcsóbb, és van saját tuner használati lehetőség, a csatornakínálat pedig jobb.(a UPC dokumentum csatornáinak jó részén csak reality szemét megy, nézhetetlenek)

UPC-nél a 29-es körzet mindig is egy gettó volt, aminek ők voltak a kiskirályai. Nézz fel a honlapjukra, van minden más, és van mellette a 29-es körzet.(amit most már nincs pofájuk főmenüben különválasztani a honlapon) Arra a kérdésre, hogy várható-e valami fejlesztés, azt válaszolta a helyi ügyfélszolgálat, hogy nem lehet rá számítani belátható időn belül. :Y
A hozzáállásuk gyönyörűen látszott amikor a Digi érkezése után elkezdtek kapkodni, és ahol a konkurencia megtalálható volt, hirtelen "korlátlan" netet és vezetékes hívást kínáltak. Ugyanekkor a dabasi rokonok rám hivatkozva érdeklődtek, és azt a választ kapták hogy ez nekik nem jár! :W

De ha már így rákérdeztél, éppen a T is elérhető nálunk, és meglepő módon olcsóbban, jobb szolgáltatást kínál, mint a UPC. Anno nekünk a T-Home üzletkötő ~7000 forintos 20/1 megás net+bővített TV(on demand szolgáltatásokkal)+alap telefon csomagot ajánlott, és +3000 lett volna a Hoppá telefon kiegészítés, amivel az alap elég drága percdíjait nullázni tudtuk volna(ingyenes vezetékes, ingyenes T-mobile) No ez kapásból 10000 forint megtakarítás, de ez így maradhat Hoppá rendelésével is, mert a UPC telefonszámla simán tudott 3-4 ezer forint lenni.(UPC telefon percdíjak elég vaskosak, ~15 forint vezetékes, 40-50 forint bármely mobil) És bezony a 29-es körzetben a Digi által nem érintett területeken lakók a seggüket a földhöz vernék, ha a T bekopogtatna hozzájuk, és válthatnának a sokkal drágább UPC szolgáltatásról :U, csak sajnos T sincs túl sok helyen. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#7730) kabelmania27 válasza cskamacska (#7729) üzenetére


kabelmania27
félisten

Már a UPC-nél is lehet kérni médiacardot.
Telekomnál iptv miatt kötelező a box, cserébe van videótéka.

[ Szerkesztve ]

(#7731) BBéci válasza cskamacska (#7729) üzenetére


BBéci
titán

Emlegetted pozitívumként - jogosan - a Digi módszerét, mely szerint nem kell boxot használni, elegendő a tévében lévő tuner.
"a Digi alapból digitális tuneres TV-hez csak dekóderkártyát ad,"
"van saját tuner használati lehetőség"

Nos, ezt a T nem teszi lehetővé, ami miatt sokaknál szóba sem jöhet.

(#7730) kabelmania27
Nem mindegy, hogy kérni kell a mediacardot és fizetni érte havi 1000 forintot, vagy alapból nincs is rá szükség.
Egy kártyát már cseréltettem, mert képes volt 5-10 percenként megszakadni a vétel, kiírta hogy érvénytelen kártya, vagy helyezzem be a kártyát. Mostanában megint kezdi, pár napja egy film legizgalmasabb jeleneténél váltott a fent említett szövegek egyikére.
Szemét, rabló magatartás a digitálisért külön pénzt elkérni! Bár ennek köszönhetően rendelhető analóg csomag, viszonylag olcsón, amit mások nem kínálnak. De nem a digitálist nézni akarókkal kellene megfizettetni!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7732) kabelmania27 válasza BBéci (#7731) üzenetére


kabelmania27
félisten

Első box/médiacard ingyenes, az a lényeg hogy lehet kérni, még mindig jobb mint ha kötelező lenne a box.

[ Szerkesztve ]

(#7733) BBéci válasza kabelmania27 (#7732) üzenetére


BBéci
titán

Nem ingyenes, csak azzal érhető el a digitális adás, tehát annak a havidíja egyben a box vagy kártya bérleti díja. További rablás a HD felár: havi 1000 forintot kérnek érte.
A Diginél sem a digitálisért, sem a HD-ért nem kell külön fizetni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7734) FtcFeki


FtcFeki
csendes tag

Felső-Dabason házal a kedves T-s kolléga és ajánlja szolgáltatásaikat. Nyilatkozat a szerződési igényre aláírva, 15 napon belül keresnek, hogy időpontot egyeztessenek a bekötésre (:

Viszlát UPC!

[ Szerkesztve ]

(#7735) bigdady válasza kabelmania27 (#7732) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem ingyenes a mediacard! 1000 ft/hó (es nekem már cserélték kétszer...)

(#7736) #84221696 válasza FtcFeki (#7734) üzenetére


#84221696
törölt tag

Hozzánk is jött a koma. Meg is lepődött, hogy akar a tököm t-re váltani, amikor már egy hete be van kötve a t! :D

(#7743) Janó 44 válasza poli27 (#7728) üzenetére


Janó 44
tag

Tudod, hogy van ez. Biztos mazohista. :DD

(#7745) BBéci válasza Janó 44 (#7743) üzenetére


BBéci
titán

Vecsének nem a teljes területén kábelezett a Digi. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.