Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) kabelmania27 válasza izur (#6050) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehet Telekomot egyszerűbb lenne beköttetni főleg hogy már van oszlop.

(#6052) #84221696 válasza berbatov2 (#6045) üzenetére


#84221696
törölt tag

Jajj, köszi szépen!
Ez az upc-s "drágaszágért cserébae legalább lassú az internet" dolog az agyamra ment! :)

(#6053) kabelmania27 válasza Burrit (#6014) üzenetére


kabelmania27
félisten

Csoportelhagyással kapcsolatban igazad van, 29-ből Digis témában PPPoE-s topicban szoktak írni, Telekomos ügyekben ide, UPC tévé ügyben másik topicba rálehet kérdezni pl dtv problémára, viszont ADSL-es témát inkább itt érdemes feltenni mert a másikban 99%kábelnetes, ezért a topic fő témája előbb-utóbb újra UPC 29-es körzet ADSL lesz.

(#6054) Burrit válasza kabelmania27 (#6053) üzenetére


Burrit
tag

:K

(#6055) izur válasza kabelmania27 (#6051) üzenetére


izur
csendes tag

A T-nek nincs médiakártyája és nincs náluk Mezzo. Úgyhogy ha nem jön össze a Digi kénytelen leszek maradni a UPC-nél.

(#6056) kabelmania27 válasza izur (#6055) üzenetére


kabelmania27
félisten

Telekomnál van classica minicsomag, régebben lehetett digitálist kérni, már csak iptv-re lehet előfizetni. Ha beírod a címedet megtudod nézni az csomagokat lehet hiéna csomagban megkapnád.
wmati: Köszi a kiegészítést:)

[ Szerkesztve ]

(#6057) wmati válasza kabelmania27 (#6056) üzenetére


wmati
addikt

Annyival egészítenélek ki hogy meglévő Telekomos digitális ktv előfizetők használhatnak médiakártyát ha vesznek.

(#6058) seimon


seimon
tag

Szerintetek meddig bírja a T sebesség növelés nélkül?
Digi ugye megnövelte magát, UPC is viszonylag. Telekom viszont csak ilyen förtelmes neteket árul, főleg az első 3 csomagban azt hiszem.

Mobilnál is utolsó volt, aki bevezette a korlátlan előfizetést.

Mondjuk nekik hihetetlenül nagy az ügyfélkörük, lehet hogy nekik ténylegesen ez sokba kerülne.

(#6059) kabelmania27 válasza seimon (#6058) üzenetére


kabelmania27
félisten

"UPC is viszonylag" Ez 29-es körzetre nem vonatkozik, ami az ADSL-ből kihozható azt kihozták ennél többet nem lehet kihozni. Telekom hiénaárral próbálja megtartani az ügyfeleket(Ecser,Gyál,Vecsés,Gyömrő.Üllő), akinek T-nél van a mobil áram és gázszolgáltatás azokat könnyen megtudja tartani, talán még új előfizetőket is tud szerezni. ADSL-ről többen váltanak Digire mint Telekom kábelnetről.
Ettől független 240/20-as UPC kábelnet nagy dolog főleg ahol csak ADSL érhető el, ilyen kábelnetet ha jól tudom csak a Parisat ad.

[ Szerkesztve ]

(#6060) seimon válasza kabelmania27 (#6059) üzenetére


seimon
tag

Nem a 29-es körzetet vettem alapul.

Egy duplázás se lenne elég a Telekomnak hogy "megfizethető" netként tekintsek a csomagjaikra. (így hogy már a Digi és a UPC is gyorsabb).

4090 Ft-ért már majdnem 1 gigás Digi netet kapnék. nem 10/0,5-öt.

Ha 25 / 10 lenne a legkisebb csomag, és arányosan nőne felfelé, ugyanezen árakon akkor azt mondanám jó előfizetések. De így...

25 / 10
50 / 20
75 / 30
100 / 50
stb.

Ezek így már tényleg csomagok lennének.

(#6061) asdf_ válasza seimon (#6060) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, de a T elkovette azt a hulyeseget, hogy egysegesitette a savszelessegeket, technologiatol fuggetlenul ugyanazt kinalja, van 10/0.5 meg 20/1 meg mittudomen, es nem tudja azt megcsinalni, hogy a 10/0.5-ot megemeli, mert azt optikas netnel meg kabelnel meg tudja, de dsl-nel nem, a 20/1-rol mar nem is beszelve.

[ Szerkesztve ]

(#6062) seimon válasza asdf_ (#6061) üzenetére


seimon
tag

Ezt a húzásukat nem is minősíteném.

De ha egyszer sávszél emelés lesz, akkor ott is valahogy szét kell ezt az egyesítést bontani, vagy pedig csak az első 2-3 csomag lesz elérhető DSL-en.

(#6063) kabelmania27 válasza seimon (#6060) üzenetére


kabelmania27
félisten

Értem, igazad van, ettől független ha nem a 29-es körzetet veszed alapul akkor Telekomhoz (egységesítést én sem értem FTTx-en/koaxon nyugodtan adhatnának S és M csomagnál nagyobb feltöltéstképes)t a UPC olcsóbb pl Telekomnál 10/0,5áréért UPc 30/3ad Telekom 120as árért UPC 240-est ad, Digivel nem is hasonlítom mert egyrészt nem minden utcában és nem minden házszámnál lehet rendelni másrészt Telekomnak kevés helyen van FTTx hálózata, legtöbb a rézérpár második helyen van a koax, UPC pedig szintén koaxon szolgáltat és ezen a technológián jelenleg még nem lehet akkora feltöltést adni mint FTTH/FTTB rendszeren, de a docis3.1képes új eszközök megjelenésével ez változni fog és nem lesz már akkora különbség a két rendszer között.

[ Szerkesztve ]

(#6064) seimon


seimon
tag

Ócsaiaknak:

http://isanet.hu/index.php/lakossagi-internet/ocsa/optiknet

880ft 25/25 internet? :o

[ Szerkesztve ]

(#6065) Intruder2k5 válasza seimon (#6064) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Ezeknek van már régen topikjuk itt!
http://itcafe.hu/tema/isanet_isaszegi_vezeteknelkuli_szolgaltato/friss.html

Én nem ismerem személyesen, de állítólag nagyon jól indult, aztán később már szidták mint a bokrot! Állítólag forgalomkorlátos is (50GB), hibajavítási idő 30 nap az ÁSZF-ben, szóval nézz körül rendesen!

[ Szerkesztve ]

(#6066) seimon válasza Intruder2k5 (#6065) üzenetére


seimon
tag

nem vagyok ócsai, csak gondoltam beírom ide ha már 29-es körzet.

ÁSZF-ben nem írnak forgalomkorlátról, csak 2 év hűségről.
Ezek az optikai árak alig pár naposak, most húztak optikát ócsán.

De ez optika nem mikró.

[ Szerkesztve ]

(#6067) Intruder2k5 válasza seimon (#6066) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet akkor erre nem vonatkozik, én sem ismerem, csak ezt láttam!
http://itcafe.hu/tema/isanet_isaszegi_vezeteknelkuli_szolgaltato/hsz_159-159.html

Mondjuk a mikró is korlátlannak indult, aztán lejjebb vették a csomagok sebességét, jött a korlát, stb...

[ Szerkesztve ]

(#6068) seimon válasza Intruder2k5 (#6067) üzenetére


seimon
tag

Díjnemfizetés esetén a szolgáltató az előfizetés 90%-ával korlátozhatja a sebességet, és letilthatja a TCP 80.as portot.

Nincs semmiféle korlát.

De mivel nem a szolgáltatórol akarok diskufikázni, ezért itt folytatom a csevelyt mivel Ócsa jobban érdekli az ott élőket, és ugyis itt keresné az ember :)

[ Szerkesztve ]

(#6069) Intruder2k5 válasza seimon (#6068) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Oké, rendben, én elhiszem Neked! Most nincs kedvem ÁSZF-et bújni, meg aztán annyira nem is érdekel, csak megláttam az Isanet nevet, és beugrott, hogy arról olvastam rosszakat, ezért írtam a fentebbieket! De mondom, nekem mindegy, ha ide nem vonatkozik ez a rész, én csak örülök neki, legyen valami jó a 29-esben is végre!

(#6070) Burrit


Burrit
tag

Engem nem különösebben érdekel a sávszélesség duplázás, beérem annyival, hogy most majd 1000Ft-tal többért 15x gyorsabb netem lesz. A T már kiküldte a szerződést, de hívni még nem hívtak, hogy mikor jönnek kötni!

(#6071) #84221696 válasza Burrit (#6070) üzenetére


#84221696
törölt tag

Melyik település?

(#6072) kabelmania27 válasza seimon (#6064) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az a költői kérdés hogy hány százalékos a kiépítettség.

(#6073) Burrit válasza #84221696 (#6071) üzenetére


Burrit
tag

Szentmártonkáta

(#6074) #84221696 válasza Burrit (#6073) üzenetére


#84221696
törölt tag

Hátha egyszer mifelénk is eltéved a telekom... :U

(#6075) poli27 válasza seimon (#6064) üzenetére


poli27
veterán

tróger egy banda, bár lehet optikán normálisabb de attól még nem korlátlan a net.... Amőgy az árakat elnézve sztem 1880 lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#6076) seimon válasza poli27 (#6075) üzenetére


seimon
tag

Optikán korlátlan a net...

(#6077) poli27 válasza seimon (#6076) üzenetére


poli27
veterán

csak nem náluk jelezném 50gb van az ászfben szval....

ÁSZF Változás-kivonat
2013.09.13
Lakossági ügyfeleinket érintő változások:
ÁSZF 5.-12.-kivonatának táblázata Havi adatforgalmi limit 50Gb
Hibajavítási időintervallum 30 nap
ÁSZF 39-40. oldal
A szolgáltatás szüneteltetését követően a szolgáltatásra
ismételt visszakapcsolás díja amennyiben meghaladja a
72-órát: 5000(ötezer)FT
E-mailben telefonon vagy posta levélben történő
felszólítás költsége 1000 (ezer)FT
Szolgáltatási pont megváltozása áttelepítése 6000 (hatezer)Ft
Az előfizető kérésére történő kiszállás nem szolgáltatói
hiba miatt:2500 (kettőezer-ötszáz)Ft
Készpénz átutalási megbízás illetve számla papír alapon
való nyomtatása 1000Ft
Ügyfél részére végzett installációs költség amely nem a
technikusaink feladatát képezik 3000 (háromezer) Ft
/óra (minden megkezdett óra)

[ Szerkesztve ]

(#6078) kabelmania27 válasza poli27 (#6077) üzenetére


kabelmania27
félisten

Digis 500 és 1000Megabites csomagnál pedig 350Gb.

(#6079) seimon válasza kabelmania27 (#6078) üzenetére


seimon
tag

kisebbeknél nincs? vagy hogy?

(#6080) poli27 válasza kabelmania27 (#6078) üzenetére


poli27
veterán

isanetről volt szó....

(#6081) Rent válasza kabelmania27 (#6078) üzenetére


Rent
senior tag

Diginél van korlát? 1,6TB (jelenleg) a steam+origin+blizzard mappám. 8 megás upc adsl-nél nincs semmilyen korlát, bár igaz, hogy 3-4 hétig szedte vinyó csere után. :D

(#6082) kabelmania27 válasza Rent (#6081) üzenetére


kabelmania27
félisten

500 és 1000Megabites csomagra vonatkozik ez.

(#6083) Rent válasza kabelmania27 (#6082) üzenetére


Rent
senior tag

Tudom, de ha ezt betartatják akkor az gáz. Persze ritkán szedi le az ember a teljes origin és steam tartalmát. Viszont ha mégis szükséges lenne, akkor elég ciki, hogy osszam be 4-5 hónapra. :D Gigabites sávszélességgel 3-4 óra alatt meglépem a 3 havi kvótát. Van értelme akkor a sávnak.. :D

(#6084) kabelmania27 válasza Rent (#6083) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ilyen gyors kapcsolathoz erős gépre van szükség, szerintem 100-200Megabit bőven elég mindenre.

(#6085) Anonymus X válasza Rent (#6083) üzenetére


Anonymus X
tag

Hát megnézném azt a pillanatot, mikor egyszerre minden játékra szüksége lenne valakinek :DDD El nem tudok képzelni ilyen szituációt.

Ugyanaz, ugyanolyan, ugyanannyi, ugyanakkora stb. szavakat egybeírjuk, amennyiben hasonlóságot, egyformaságot fejezünk ki velük.

(#6086) seimon válasza kabelmania27 (#6084) üzenetére


seimon
tag

hdd egyáltalán képes írni 200 mbps-nél nagyobb sávszél esetében?
(még lehet sokat is mondtam)

SSD-t meg tönkre vágnánk egy folyamatos torrentezéssel, vagy bármilyen fájlletöltéssel.

[ Szerkesztve ]

(#6087) Rent válasza seimon (#6086) üzenetére


Rent
senior tag

200mbps? 90-100 MB/s-el simán ír, a másik hogy gigabites routerrel és több eszközzel, amikben egyébként mindben ssd is van (legalábbis itthon), simán kihasználható a gigabites sávszél.

[ Szerkesztve ]

(#6088) wmati válasza kabelmania27 (#6084) üzenetére


wmati
addikt

Lakossági csomagokban sima felhasználásra szerintem a fel töltést emelése sokkal égetőbb gond mint a letöltés emelése.

(#6089) Rent válasza Anonymus X (#6085) üzenetére


Rent
senior tag

Jelen pillanatban azért van "szükségem" minden játékra, mert nincs időm kivárni amíg 8mbit-es nettel leszed egy 40 gigás játékot. Persze lehet megváltozna az igényem gigabites nettel.

(#6090) Anonymus X válasza Rent (#6089) üzenetére


Anonymus X
tag

A 8 Mbit még nem is olyan vészes, fél nap alatt megvan a 40 GB (közben lehet játszani, filmezni, mással foglalkozni). Én az 1 Mbites netemmel csinálom ezt. Bár laptoppal olykor megfordulok egy digis és most már 50/30-as kapcsolatnál is, ami nem kicsit lendít a dolgon.

Viszont digis (és ráadásul gigabites) net mellett, amiről beszéltünk, már szükségtelen ezt csinálni, hisz pikk-pakk lejön bármi csak legyen meg szerver oldalon is a kapacitás.

[ Szerkesztve ]

Ugyanaz, ugyanolyan, ugyanannyi, ugyanakkora stb. szavakat egybeírjuk, amennyiben hasonlóságot, egyformaságot fejezünk ki velük.

(#6091) Atargatisz


Atargatisz
csendes tag

Sziasztok! Esetleg tudja valaki ki és milyen kábelt szerel Bényén a villanyoszlopokra? Nagy fehér színű bekötődobozok vannak felrakva.

(#6092) poli27 válasza Atargatisz (#6091) üzenetére


poli27
veterán

van ráírva valami a dobozra?

(#6093) Atargatisz válasza poli27 (#6092) üzenetére


Atargatisz
csendes tag

A dobozok a házak felé vannak fordítva és csak autóból menet közben láttam.

(#6094) kabelmania27 válasza Atargatisz (#6093) üzenetére


kabelmania27
félisten

Lehet Telekom optika lesz.

(#6095) wmati válasza kabelmania27 (#6094) üzenetére


wmati
addikt

Én Digire tippelek :P

(#6096) seimon válasza Atargatisz (#6091) üzenetére


seimon
tag

Telekom!

(#6097) seimon válasza Rent (#6087) üzenetére


seimon
tag

Ha ssd-t torrentre és letöltésre használod, hamar vehetsz majd egy újat! Nem írásra lett kitalálva leginkább az SSD.

(#6098) Rent válasza seimon (#6097) üzenetére


Rent
senior tag

Senki nem beszélt torrentről. Végig legális digitális játékboltokról vólt szó, attól pedig nem megy tönkre, hogy oda lehúzza és néha felpeccseli.

(#6099) fPApi


fPApi
őstag

Sziasztok! Eddig T-home szolgáltatásunk volt, de a hűségidő lejártával gondolkodom a digire váltásra. Összehasonlítva a kettőt, van esetleg hátránya a diginek a t-home-al szemben (Gyömrő)?

(#6100) kabelmania27 válasza fPApi (#6099) üzenetére


kabelmania27
félisten

Várni kell a bekötésre, és fúrni kell, nincs videotéka, 200Megabites csomagnál jan 1-el 250Gb feletti forgalom extrém használatnak minősül, lehet a kisebb csomagban is lesz (vagy alkalmazzák a korlátozást vagy nem) ha a hgw-vel gond van tévézni sem tudsz, Telekomnál netprobléma esetén tudod nézni az analógot. Ha leakarod mondani hiéna csomagban Telekom biztos fog ajánlani a mostaninál kedvezőbbet, ha Telekomtól kérheted a gázt és villanyt ha a mobiltelefont is a T-től kéred egy számlán is kitudod fizetni és kapsz kedvezményt és nem kell fúrni. Milyen Telekomos csomagban vagy most?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.