Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) Reggie0 válasza energy4ever (#25949) üzenetére


Reggie0
félisten

En azzal kezdtem, nem volt vele kulonosebben gondom. Inkabb a gyartasi szeriak kozott vannak problemak, leginkabb a szurkenel tapasztaltam ilyet, de az sem mindig. Most fel ev allas utan vettem elo a tekercseket es gond nelkul nyomtatok vele, meg szaritani se kellett. Ender alap asztalon kezdokent es uj asztallal le fog tapadni, meg nem hajlik fel, csak ha nagy hofokon van a fej. Ultrabase lapra 50 fokon is ugy tapad, hogy alig birom leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#25952) dugesz77 válasza kyle_ (#25943) üzenetére


dugesz77
őstag

Nagy átlagban a pla-t 200/60 on érdemes (persze van olyan pla ami eltér ettől a például a pluszosok / erősítettek) azzal nagy gond nincs akkor. A kalibráció azért kell, hogy elég anyagot nyom-e ki az extruder, mert például kevés anyagnál lehet ilyen feljövő gond. Sajnos nem ismerem a nyomtatód de egy gyors keresés ezt a kalibrációt dobta hozzá.. A hőmérsékleteket/hűtést mindig a sliccer programban tudod felülbírálni .
cura:

prusa:

[ Szerkesztve ]

(#25953) kyle_


kyle_
tag

Kaptam hozzá pár méter anycubic pla-t, azzal tökéletes!
Valóban, nem pla hanem PETG bakker :(

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#25954) kyle_ válasza kyle_ (#25953) üzenetére


kyle_
tag

A leirás szerint kezeli a PETG alapanyagot is

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#25955) tothferenc válasza kyle_ (#25953) üzenetére


tothferenc
senior tag

Nekem is ilyen gepem van. 4 tekercs gyari anycubic pla-t nyomtam el, kivalo alapanyagok. Nyomtattam DD Petg-t is, Spectrumot is, egyik sem jott fel. Hofok vagy szintezes a gaz.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#25956) kyle_ válasza tothferenc (#25955) üzenetére


kyle_
tag

átnézem és jelzek :)
köszönöm mindenkinek :R

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#25957) Rulez81


Rulez81
tag

Eryone petg-t vagy silk pla-t probalta valaki?

(#25958) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Tegnap nekem is megvolt az első nyomtatás. A bed-levelling szerintem jó lett, viszont a kalibrációs kockának az alja nem lett az igazi. Minden más oldal jó méret, egyedül ott nem jó valami.

Mit ronthattam el?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25959) Rulez81 válasza LógaGéza (#25958) üzenetére


Rulez81
tag

Milyen beállításokkal nyomtad?

(#25960) LógaGéza válasza Rulez81 (#25959) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hozzá adott filamenttel, 205/45°C, 0.16 layer, 60/30mm/s. Innen a profil: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25961) dugesz77 válasza LógaGéza (#25958) üzenetére


dugesz77
őstag

Kicsit elefántlábas amit a bed hőmérséklet lejjebb vétele szinte mindig megold.
Az oldalán a nem teljesen egységes felületnek több oka is lehet. Az anyag átmérő/adagolás nem egyenletes , nem stabil helyre van lerakva a gép ettől mozog, illetve huzatban van nem egyenletes a hőmérséklet nyomtatáskor.

szerk: ha az első rétegnél is 205/45°C akkor jó viszont a hőfok.

[ Szerkesztve ]

(#25962) Mr.Csizmás válasza LógaGéza (#25960) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hűtés már 0. rétegtől?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25963) LógaGéza válasza Mr.Csizmás (#25962) üzenetére


LógaGéza
addikt

Végig 100% hűtés, és ugyanaz a hőmérséklet.
Az oldalsó mozgás az simán lehet, egy dohányzóasztalon volt, ami nem a legstabilabb, ma rakom a fix helyére.

Szerk.: Nem, most nézem, hogy 0% az elején, és 4. rétegtől 100%.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25964) Mr.Csizmás válasza LógaGéza (#25963) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor próba 0-val :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25965) LógaGéza válasza Mr.Csizmás (#25964) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm, mindenképp kipróbálom, csak érdekelne a miértje. Megnéztem már egy jó pár profilt amit találtam ehhez a készülékhez, van amelyik PLA-hoz egyáltalán nem is használ hűtést, és van amelyik ugyanezzel a beállítással működik. Mi a hátránya annak, hogy az elejétől hűt? Vagy inkább ez a nyersanyagtól függ?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25966) dugesz77 válasza Mr.Csizmás (#25909) üzenetére


dugesz77
őstag

Most jött értesítés, hogy lesz náluk 27.-én BF nagy akciókkal. Talán megéri megvárni. Készítem én is a malac perselyt.

[ Szerkesztve ]

(#25967) Mr.Csizmás válasza dugesz77 (#25966) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

@Géza mert megszilárdul hamarabb, nem terül annyira.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25968) Rulez81


Rulez81
tag

Filanorát mimlyen beállitásokkal nyomtatjátok?
Istennek nem akar letapadni, a hozzáadott ok.
Ender 3 V2
Köszi

(#25969) LógaGéza válasza Mr.Csizmás (#25967) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor anyagtól is függ. Köszönöm :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25970) Saccco válasza Rulez81 (#25968) üzenetére


Saccco
nagyúr

Adj neki 212/63-at.
Hűtést csak a 3. rétegnél szoktam kapcsolni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#25971) #35581184 válasza Mr.Csizmás (#25909) üzenetére


#35581184
törölt tag

Én rendelnék megint

(#25972) ecaddsell válasza Saccco (#25970) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nemrég megnéztem az SW-X1 asztalát infra kamerával akkor amikor kb. kezdené a nyomtatást, meg kb. 1/4 óra múlva (sima egypontossal is kicsit több macerával meg lehet nézni).
Vsz. elég 5 fokkal közelíteni a cél hőmérsékletet...

(#25973) Saccco válasza ecaddsell (#25972) üzenetére


Saccco
nagyúr

Abs nyomtatásnál 25-30 percet szoktam hagyni az asztalt. PLA PETG esetén is legkevesebb 15-20.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#25974) Rulez81 válasza Saccco (#25970) üzenetére


Rulez81
tag

Épp előtte vettem visszább 40 C°-re és 205 fokra, hűtés 4ik rétegtől van.
3 rétegig jó volt aztán felkapta. Egy kicsi kancsarodás volt.
Amit írtál hőfokot, na azon telesen rossz :(
Ami viszont érdekes, hogy az asztal közepe alacsonyabb mint a négy sarok, igy nagyobb a rés.

[ Szerkesztve ]

(#25975) dugesz77 válasza Rulez81 (#25974) üzenetére


dugesz77
őstag

Akkor az lesz a gond. Kicsi a tapadófelület, azért jön föl (a kör keresztmetszet szinte teljes az aljánál így kevés ér hozzá az asztal felülethez). Sajnos Ender-nél előfordul, hogy homorú az asztal. Nálam is ez volt. Én 5 réteg alufóliával hoztam ki kb síkra. Mondjuk érdemes középre jól beállítani az esetek döntő többségében ott történik a nyomtatás már ha valaki nem nagy dolgokat nyomtat.

(#25976) dugesz77


dugesz77
őstag

Szerencsére egész jó összefoglalók vannak a nyomtatáskor elő forduló hibákról/megoldásukról. Érdemes átnézni. Simplify, All3dp , Rigid

(#25977) Rulez81 válasza dugesz77 (#25975) üzenetére


Rulez81
tag

KÖszi, Ezt kipróbálom.
Amugy a jobb sarka nem feküdt fel az alulapra rendesen, most szaladtam el fém csipeszért.
Ezen a gyári üvegen mivel lehetne növelni a tapadást, anélkül, hogy brimet kéne használni?

(#25978) dugesz77 válasza Rulez81 (#25977) üzenetére


dugesz77
őstag

Ultrabase-n nem sok mindent tudsz. Nekem pár hónap után kezdett el szórakozni ,hogy nem tapadt le. Acetonnal átdörgöltem akkor jó volt megint. Valószínűleg azok a mikró mélyedések egy idő után eltömődhetnek rajta. Néztem van aki csiszolóvászonnal frissíti fel. Én megfordítva használtam elég sok ideig egyébként. Az sima üveg felület arra lehet abs juice-t, hajlakkot, ragasztóstiftet is tenni nyugodtan és az alsó felület mindig szép szinte tükör szerű. Nagyobb darabokat nyomtatva is megéri ezeket a kencéket használni ,mert vízzel oldhatók a hajlakk és a stift és így könnyebben levehető ha túlzottan letapadna. Abs juice is jó (abs filament acetonba feloldva amíg még kenhető marad) csak az hártyaként rátapad a nyomtatványokra.

[ Szerkesztve ]

(#25979) Reggie0 válasza dugesz77 (#25978) üzenetére


Reggie0
félisten

A hajlakk valoban jo, es szep marad alatta a felulet, nem olyan trutymakos, mint a ragaszto.

Ha megkockaztatsz durvabb cuccot, akkor DCM(diklormetan)-mel is megprobalhatod tisztitani, az jobban oldja a PLA-t is, de ne lelegezd be kicsit se.(Erdemes szabadban hasznalni).

(#25980) LamaCube válasza Rulez81 (#25968) üzenetére


LamaCube
addikt

Szintén Ender 3 V2. Fekete Filanora PLA bio plus. 215/60
39C°-os asztalnál is nehezen jön le. Mondjuk most 4mm brim-et tettem köré. Főleg, hogy most egy 7mm átmérőjű és 5mm magasságú nyomógombot nyomtattam.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#25981) Rulez81 válasza LamaCube (#25980) üzenetére


Rulez81
tag

Én is használom a brimet, úgy jó, én 40fokos asztallal nyomtattam filanora arany pla-t.
Most nyomtattam belőle.
Egész jó lett.
Ma jött filamentum ASA és egy guriga "Magic people Woodoo people" :D Wizard's woodoo

(#25982) kulu22 válasza Rulez81 (#25981) üzenetére


kulu22
aktív tag

Már azt hittem Ultem :)

(#25983) dugesz77 válasza Reggie0 (#25979) üzenetére


dugesz77
őstag

Utána néztem ,tényleg jó kis oldószer. Ilyeneket honnan lehet beszerezni?

(#25984) LamaCube válasza Rulez81 (#25981) üzenetére


LamaCube
addikt

Én várom milyen akció lesz 27-én Filanoránál, addig nem rendelek semmit. Most van egy bontatlan PETG, de még nem merek neki kezdeni. Pla-ból azokat használom, amit kaptam ajándékba az első rendeléskor. Ha netalán van szegedi vagy környékbeli, akkor betársulnék a rendelésbe, mert jó csomagajánlataik vannak még akció nélkül is.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#25985) Reggie0 válasza dugesz77 (#25983) üzenetére


Reggie0
félisten

Vegyszerboltbol :) Azur vagy szkarabeusz.

(#25986) pyth


pyth
tag

Sziasztok!
A Creality CR‑10S Pro V2-ről mi a vélemény, főleg annak tükrében hogy a TomTop-on most 357 EUR német raktárból inyenes szállítással? [link]

(#25987) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Sziasztok, vállal valaki a 9. kerület környékén bérnyomtatást? Nekem kellene egy kisebb méretű, nem bonyolult adapter egy rack-be.
[link] - - erről lenne szó

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#25988) LamaCube válasza mukisrác (#25987) üzenetére


LamaCube
addikt

A topikban hirdetni tilos (bérnyomtatást kérni is, a Hardveraprón adhatsz fel ilyen hirdetést)!

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#25989) pyth válasza pyth (#25986) üzenetére


pyth
tag

Azt hiszem ezt benéztem, ez nem a V2es. A V2 508EUR [link]
Azért a vélemények érdekelnének, mind a kettőről. Köszi

(#25990) mukisrác válasza LamaCube (#25988) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Oh, bocsánat, lehet törölni akkor.
(Lehet rosszul fogalmaztam)

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#25991) Reggie0 válasza mukisrác (#25990) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert ne aggodj miatta, a moderatorokon kivul senkit sem zavar :)

(#25992) LamaCube válasza mukisrác (#25990) üzenetére


LamaCube
addikt

Tőlem ne kérj engem nem zavar. Csak múlt héten pont szólt a modi egy ilyen esetben.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#25993) Rulez81


Rulez81
tag

Még mindig kérdés Eryone-t használt már itt valaki?

(#25994) Scallion válasza Rulez81 (#25993) üzenetére


Scallion
senior tag

Én ,de csak pla-t. Te meg a petg-et kérdezted.A silket sem próbáltam. Szinenként változik a minőség a fehér pl. nagyon jó. Az anycubicnál jobb minőségü.

[ Szerkesztve ]

(#25995) Rulez81 válasza Scallion (#25994) üzenetére


Rulez81
tag

Köszi, alin az eryone shopban nagyon jo aron van silk/ultra silk pla es petg is a 3Djake-en majdnem duplaja.

(#25996) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok, Kipróbáltam az üveglapot 65/245C, 40mm/s, 20% hűtés. Indulásnál szépen letapadt, aztán reggel a hideg lapról le volt jőve.
Szemre jó lett a darab, amit viszont nem értek, hogy a három alátámasztási oszlop az kb 0.5 mm-el kiáll a darab szintjéből, úgy néz ki, mint ha a darab az után, hogy össz kötötte a gép az alátámasztásokkal felemelkedett volna az asztaltól és úgy nyomtatta volna tovább a levegőben lévő 3mm-es már elkészült lapra. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

PC

(#25997) Scallion


Scallion
senior tag

Napi print :DD

(#25998) Aryes válasza Scallion (#25997) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kellett súlyos 20mp, mire leesett...
Zseni vagy. :DDD

(#25999) Scallion válasza Aryes (#25998) üzenetére


Scallion
senior tag

köszi :DDD , én is meglepődtem hogy bevált. De müködik, készül a torta :CLáttad volna amikor maratással próbálkoztam az asztal fütötte a maratóedény a motor meg rázta hogy hullámozzon. :)

[ Szerkesztve ]

(#26000) Wasquez válasza Scallion (#25999) üzenetére


Wasquez
senior tag

Miért nem szálban veszed a csokit és egyből nyomtatod a tortát? :N

PC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.