Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60651) jeni válasza silver-pda (#60650) üzenetére


jeni
félisten

méretben a Tosi P300 3terrás,de az 7200rpm-s
NAS-ba inkább a Purple sorozat van a Red

(#60652) silver-pda válasza jeni (#60651) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Kösz.
Végül akkor red, mert a purple-vel majd egy árban van.

(#60653) XuChi


XuChi
addikt

Egyébként, a RED és Purple között gyakorlatban van e különbség, ha a felhasználás otthoni NAS ?

Tudom hogy a Purple az kamera szerverekbe való, de na, mivan ha az kerül adattárnak egy NAS-ba ?

(#60654) jeni válasza XuChi (#60653) üzenetére


jeni
félisten

többen írták,hogy halkabb is

(#60655) bolic válasza XuChi (#60653) üzenetére


bolic
őstag

Purple-nel véleményem szerint tilos egyszerre több adatokat mozgatni vagy másolni egynél több particíón, különben hibásan fog működni, tudjátok 1 bit hiba neki nem számít. :Y :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#60656) jeni válasza bolic (#60655) üzenetére


jeni
félisten

honnan ez az infó?

(#60657) Buckey válasza bolic (#60655) üzenetére


Buckey
senior tag

Én egy éven keresztül, igaz, hogy egyben volt mind a 3TB ( WD30PURX ), de ez volt a rendszerlemez melletti lemez, amire töltögettem több helyről is, másoltam oda-vissza egyszerre több fájlt, de minden adatom megvan.
Kb. 1 hónapja vettem egy WD40PURZ -t, amin csak a filmek vannak. Másoláskor semmi különös dolog nem történt.
Win10 1803 frissítés után viszont kétszer volt olyan, hogy az NTFS RAW -vá változott, így csak a linux látta. Formázás, és minden jó, HDD 100/100-as. Hogy ez most a win10 hibája, vagy a lemezé, vagy az USB dokkolóé (nem volt semmi sem mozgatva!), azt nem tudom, de nagyon gyanús a 1803.

(#60658) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! 6 TB-os külső HDD-t vennék. Ezt néztem ki. Szerintetek?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#60659) bolic válasza jeni (#60656) üzenetére


bolic
őstag

[link]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#60660) XuChi válasza bolic (#60655) üzenetére


XuChi
addikt

Ez azért fura, mert ha így lenne, akkor pont ellenkezőleg működne, mint amire szánták.

A Purple, az hivatalosan kamera szerverekbe való. Ezen felhasználásnál, meg egy HDD-re akár 4-8 kamera is rögzíthet EGYSZERRE!

Ha az lenne amit te mondasz, akkor 1 kamera, 1 HDD. Nem lenne valami gazdaságos egy pláza biztonsági rendszerének a kiépítése. :D Nyilván nem 1 HDD-re rögzítenek, de nem is 1cam/1HDD a kiépítés :D

(#60661) bolic válasza XuChi (#60660) üzenetére


bolic
őstag

Igen tudom hogy egyszerre több kamerát is rögzíthet, de nem írták róla, hogy fennáll az 1 bit hiba lehetőség minden kiíráskor. :F

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#60662) Turmoil


Turmoil
senior tag

Itt pörög szép csendben egy 5400-as WD Red 2TB az asztalomon.
Azért vettem, mert Seagate Barracuda-m eléggé hirtelen fejhibás lett. Ne is kérdezzétek, mennyibe fog kerülni 1.5 TB megmentése, már ha lehetséges, de muszáj lesz megpróbálni. Szóval mentsetek, mentsetek, mentsetek. Nekem épp nem volt olyan... A visszaállítás árából vehetnék egy 4 lemezes NAS-t, telepakolhatnám és talán még maradna is. Szóval mentsetek!

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#60663) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Seagate Ironwolf 6TB ST6000VN0033 a problémám az, hogy iszonyatosan hangos. Ez normális? :F :F

(#60664) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok! Szeretném bőviteni a háttértáram, a rendszer ssd-ről fut, jórészt filmeknek és biztonsági mentéseknek lenne az otthona az új hdd, jelenleg egy wd blue10ezex-et használok, 504naposan 12373 load unload cikluson van túl, ez normális értéknek számít? Nem tudom eldönteni hogy vegyek e egy ugyanilyet vagy érdemes e mást venni? 1 esetleg 2TB-os modellben gondolkodnék, lehetőleg minél olcsóbban, de elsősorban megbízható legyen, ez a fejparkoltatási mizéria eléggé megrémisztett. :U
Köszönöm előre is a javaslatokat.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#60665) XuChi válasza snake1977 (#60664) üzenetére


XuChi
addikt

Ki kell kapcsolni a fejparkolást, és máris nem lesz fejparkolás hibád. Én az összes eddigi WD lemezemen megcsináltam. 1,2,4TB RED-ek, 2.5" 1TB-500GB Black, 1TB 3.5" Green.

A Green híresen "rossz" széria. Nálam a NAS-ban a letöltő HDD-nek van befogva. Első induláskor kilőttem a fejparkolást. Ez 2.3 éve volt, azóta megy a HDD 0/24/7-ben :D

Ok, lehet a mostaniakon már nem kell (és a régieken sem volt kötelező, csak egy lehetőség volt), de majd jön egy itteni topik mester és mond rá valamit :R

És még valami, csak saját felelősségre csináld, ha csinálod!!! Én 0 perces, üres lemezekkel csináltam!!! Olyanon amint volt FONTOS adat, olyannal nem.

[ Szerkesztve ]

(#60666) jim bcs válasza newmoonlight (#60658) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#60658) newmoonlight
Szerintünk olvasd el jobb oldalt fent a Téma tudnivalókat, vagy az összefoglalót.

(#60659) bolic
A probléma ott kezdődik, hogy 2 meghajtót csinált, egyben kellett volna hagyni.

(#60663) EasyLife
Normális, hangosabbak mint a WD-k.

(#60664) snake1977
2TB WD Purple
2TB Seagate FireCuda ST2000DX002
1TB Seagate FireCuda ST1000LX015
2TB Seagate FireCuda ST2000LX001

(#60665) XuChi
Mindent leírtál, nincs mit hozzáfűzni :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60667) Buckey válasza jim bcs (#60666) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor nekem ezért nincs ilyen problémám, mert én egyben hagytam és úgy használom?
Mert akkor ezt is bele kell tenni az összefoglalóba, hogy a purple csak egészben használható.
Lehet, hogy kipróbálom kettéosztva, csak úgy kiváncsiságból. :))

(#60668) jim bcs válasza Buckey (#60667) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

100 éve nem osztunk meg hdd-ket, legalábbis felénk, soha nem sült még ki belőle jó dolog, mindig van valami gebasz a ketté osztottakkal.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60669) Pgraph válasza XuChi (#60665) üzenetére


Pgraph
aktív tag

A fejparkolás kikapcsolása már régóta működő lemeznél milyen veszélyt rejt a "nullkilométeres" kikapcsoláshoz képest?

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#60670) snake1977 válasza XuChi (#60665) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm a kimerítő választ! :R A WD greennel nekem sincs jó tapasztalatom, van egy 1,5TB-osom amit kb. 1,5 éve este kikapcsoltam, és másnap a bios már 0.0GB-nak [kép] látta, szerencsére fontos adat nem volt rajta.

jim bcs: A lentiek fényében purple nem opció nekem, mert mindenképp 2 particiót szeretnék rá, sshd firecuda meg 1tb mérethez képest túl van nálam a lélektani határon, ettől olcsóbban szeretném megúszni ha 1tb méretnél maradok, esetleg alternativának ezek szóba jöhetnek?
WD10EZRZ 1TB
WD20EZRZ 2TB
WD10EFRX 1TB
Toshiba P300 széria 1-2TB
Esetleg Toshiba 3TB 64MB SATA3 DT01ACA300 bár ez meg már gyanúsan olcsó 18,7k-ért.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#60671) Lauda válasza Dzsekó (#60645) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt értem, hogy vett át desktop hdd gyárat a toshiba a hgst-től, tehát vehetjük úgy, hogy hgst gyártósoron is gyárt vinyókat a toshiba. Azonban az előző hozzászólásodban amit írtál, Deskstar (mezei desktop) HDD-k gyártása átkerült a Toshibához,, engem arra enged következtetni, hogy a hgst mezei, desktop hdd-it a toshiba gyártja. Lehet csak én értettem félre. ;)

(#60672) Marci112233 válasza snake1977 (#60670) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem Toshiba P300 2TB van pár hónapja, és adat mellett végül játék is került rá. Egyben van hagyva és én meg vagyok vele elégedve.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60673) snake1977 válasza Marci112233 (#60672) üzenetére


snake1977
őstag

Köszi az infót, elég kedvező ára van ezért került a listámba, ennél a modellnél nincs jelen a parkoltatási mizéria?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#60674) kelna91 válasza jim bcs (#60668) üzenetére


kelna91
senior tag

Ez komoly? Nem szabad HDD-ket partícionálni? Ezt tényleg bele kéne írni az összefoglalóba, mert ez szerintem nagyon sokaknak döbbenetes, új infó.

(#60675) Buckey válasza kelna91 (#60674) üzenetére


Buckey
senior tag

Eddig csak úgy néz ki, hogy a WDxxPURZ és WDxxPURX az érintett, de én még nem próbáltam ki, így sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom. De egyre kíváncsibb vagyok.
Én egészben használom a 3TB-os és a 4TB-os HDD-ket (meg a kettő darab 1TB-ost a "gépben"), már leszoktam a darabolásról. Ha elszáll a HDD, akkor minden partíciónak annyi.

Egy kis összehasonlítás. [Egy kis összehasonlítás]

[ Szerkesztve ]

(#60676) Lauda válasza Buckey (#60675) üzenetére


Lauda
félisten

Már mint miben érintettek?

(#60677) Buckey válasza Lauda (#60676) üzenetére


Buckey
senior tag

Állítólag ebben: [link]
Hogyha a purple több darabra van osztva, akkor hibásan működik.
De én ezt mint írtam volt, sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom, nem próbáltam több partícióra osztani és úgy használni a purple-t!
Szerintem csak félreértelmezés, semmi több.

Idézem:
"Érdemes megemlíteni, hogy ez a meghajtó támogat egy úgynevezett Streaming módot, ami azt teszi lehetővé, hogy az eszköz amiben használják prioritással kérhessen adatokat, még akkor is, ha a merevlemez nem áll készen (írási/olvasási feladatot hajt végre vagy hibajavítást végez).

Innen ered egy mítosz miszerint az ilyen meghajtók hibásan adnak vissza adatokat nagy terhelés esetén, megnyugtatok mindenkit, hogy a streaming parancsot asztali gép nem ad a meghajtónak és nem keletkezik olyan helyzet ahol ez valós gondot jelentene. Szokták még említeni, hogy hiba esetén csak rövidebb ideig próbálkozik a hibajavítással, erre nem találtam konkrét forrást."

[ Szerkesztve ]

(#60678) Lauda válasza Buckey (#60677) üzenetére


Lauda
félisten

Netto baromság. Mármint hogy a partícionálás bámi problémát okozna.

[ Szerkesztve ]

(#60679) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok,
Most olvasgattam MBR és GPT-ről kicsit, közben megnéztem a vinyókat és a java részük MBR-be van, még egy 6tb is, valaki el tudná nekem ezt magyarázni hogy lehet? Itt egy fotó :F
Nincs semmi gond a géppel de fura nekem.

[ Szerkesztve ]

(#60680) Buckey válasza Lauda (#60678) üzenetére


Buckey
senior tag

Szerintem is, de ha sok időm lesz, kipróbálom!
Szerintem a fórumtárs gépének/op. rendszerének más baja volt, csak éppen egy ilyen HDD volt a gépben. :DD

[ Szerkesztve ]

(#60681) King Unique válasza kelna91 (#60674) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván már az particionálás, ha létrehozunk rajta 1 db kötetet. Ha egyáltalán nem szabadna particionálni, akkor gyakorlatilag használni sem lehetne... :DDD A több partícióra történő osztás az, ami egy másodlagos, csak adattárolásra használt merevlemeznél nem feltétlen szükséges. Vagyis maradhat rajta minden egyben, 1 db kötet formájában. Viszont ez megint nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem szabad több partícióra bontani. Pláne, ha indokolt, mert pl. egy eltérő fájlrendszerű, netán titkosított, vagy éppen a lemez elején a sebességkritikus adatoknak egy külön kötet létrehozása a cél. Ennek pedig normál esetben nem kellene gondot okoznia, pláne nem a merevlemez meghibásodását. Amelyiknél esetleg igen (?), hát akkor az elég siralmas és abnormális...

[ Szerkesztve ]

(#60682) King Unique válasza dlaccc (#60679) üzenetére


King Unique
titán

A 2 TB feletti merevlemezeknél a teljes lemezterület használatba vételéhez normál esetben eleve GPT partíciós séma és aszerinti inicializálás szükséges. MBR alapon eleve nem fog menni, mert akkor max. csak 2 TB-ig particionálható a lemez, ellenben az utána lévő rész értelemszerűen már nem (példa). Max. esetleg pl. az egyes USB-s külső merevlemezeknél lehet trükközni a logikai / fizikai szektorméretekkel és 2 TB felett MBR alapon használni őket (példa). Nálad a screenshot alapján (Samsung D3 Station) pont erről van szó, tehát ez az oka az MBR-nek. SATA-n viszont már nem fog működni ez, legalábbis pl. egy AF 512e merevlemeznél.

[ Szerkesztve ]

(#60683) dlaccc válasza King Unique (#60682) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Köszönöm, igen valóban a 6TB egy külső hdd, nem értem hogy lett mbr, valamint a gépben csak a 3tb ami gpt a többi 2tb mind mbr. Megérné átformázni őket GPT-re szerinted vagy ne vesződjek vele?

(#60684) King Unique válasza dlaccc (#60683) üzenetére


King Unique
titán

A külső az gyárilag olyan, illetve eleve particionálva volt, amikor megvetted. Az oka leginkább csak annyi ennek a trükközésnek, hogy ezáltal pl. Windows XP alatt is használható lesz a meghajtó és elérhető a teljes tárolókapacitás (6 TB). Normál esetben GPT alapon nyilván nem működne, mert azt az XP eleve nem kezeli. Legalábbis a széles körben elterjedt 32 bites változata nem, max. a 64 bites tudná, de az is csak adatlemezként.

A GPT partíciós séma adatlemezeknél 2 TB felett, rendszerlemezeknél az (egyes) UEFI módban telepített operációs rendszerek (pl. Windows) esetében úgymond kötelező. Illetve 2 TB felett nyilván az utóbbiaknál is, amihez pl. egy Windowsnál eleve UEFI-s telepítés szükséges. Tehát egy 2 TB-os és annál kisebb tárolókapacitású adatlemeznél még nem, az lehet akár MBR is, bár a GPT-nek vannak bizonyos előnyei. Windows alatt MBR-lemezt GPT-re átkonvertálni adatvesztés nélkül csak külső programmal lehet (példa), mert a Windows lemezkezelője csak a kötet törlése után tudja megoldani, ami nyilván destruktív. Viszont az előbbivel is max. indokolt esetben és saját felelősségre érdemes próbálkozni, az utóbbi pedig eleve macerás, mivel az adatok lementését, majd újraparticionálást és az adatok visszamásolását igényli. Tehát, ha most minden OK MBR alapon, akkor utólag nem igazán indokolt megpiszkálni minden lemezt csak azért, hogy GPT séma legyen rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#60685) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Köszi a tájékoztatást, olvastam hogy adatbiztonság is jobb a GPT-nél. Inkább lementegetem és átkonvertálom mindet :)

(#60686) Marci112233 válasza snake1977 (#60673) üzenetére


Marci112233
őstag

Ez jó kérdés, hogy van-e benne parkolási funkció, és ez engem is érdekelne, viszont én még nem tapasztaltam, hogy leállna, vagy ha mégis akkor igen gyorsan kapcsolhat, mert amint rákattintok akár órák után, akkor egyből adja ami rajta van.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60687) King Unique válasza dlaccc (#60685) üzenetére


King Unique
titán

Az adatbiztonság ott kezdődik, hogy a fontos adatokról vannak több helyen online / offline biztonsági másolatok. Elsődlegesen ez a lényeg, nem az MBR / GPT, még ha az utóbbi valamivel előnyösebb is lehet ilyen szempontból. Na meg, ha maga a HDD állapota elkezd romlani és szektorhibák lesznek rajta, vagy éppen tönkremegy, akkor meg pláne. De, ha nagyon ráérsz és nem akkora macera számodra, akkor opcionálisan akár át is konvertálhatod őket. :)

Egyébként a screenshoton az látszik, hogy a lemez 2 és 3 esetében van valami gányolás, mert annak a 129 MB-os nem lefoglalt területnek normál esetben egyiknél sem kellene ott lennie... Azt nem világos hogyan sikerült úgy összehozni, hacsak esetleg nem egy korábbi Windows-telepítésnél a telepítő gányolt bele a közben csatlakoztatott lemezekbe. Szóval azoknak egy újraparticionálás ilyen szempontból lehet nem ártana... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60688) snake1977 válasza Marci112233 (#60686) üzenetére


snake1977
őstag

HD sentinellel tudod ellenőrizni. :)
Délután vettem még egy wd10ezex-et, annyira nem tudtam dönteni hogy maradtam a bevált tipusnál, P300-ast nem mertem bevállalni mert csak 1év garral adták, egyéb alternativa az aqua-ban meg nem volt jó áron.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#60689) Marci112233 válasza snake1977 (#60688) üzenetére


Marci112233
őstag

HD Sentinel fent van sőt minden Windows indulással indul is. Mi a pontos neve ami a fejparkolást jelentené amúgy? Bár ha jól tudom akkor ha megy a program nem lesz parkolás sem, mert azt megakadályozza, de ez nem biztos.

Egyébként itt 2 év gari vana P300-asra.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60690) snake1977 válasza Marci112233 (#60689) üzenetére


snake1977
őstag

A hd sentinelben a smart fülre menj, ott jobb klikk egy üres részen és decimális megjelnitésre tedd át, majd keresd ki a load/unload cycle count-ot és ott lesz a szám.
Tudom nézegettem, de már nem akartam várni a hosszú hétvége meg a kiszállitási idő is, majd a nyár végén veszek egy nagyobb 2 esetleg 3tb-osat, és a régi 1terrás wd megy eladásra majd.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#60691) Marci112233 válasza snake1977 (#60690) üzenetére


Marci112233
őstag

A szerint van benne fejparkolás, mert nem nulla az érték.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60692) snake1977 válasza Marci112233 (#60691) üzenetére


snake1977
őstag

Mekkora az érték? Nálam 505 futott napra 12393 jelenleg, ami 1 nap üzemidőre lebontva 2478 ami elég sok szerintem.
Majd megpróbálkozom a wdidle progival.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#60693) MegaBrutal


MegaBrutal
csendes tag

Sziasztok!

Merevlemezt keresek egy elsősorban home szerver funkciót ellátó gépbe. Habár a HDD-n az OS-ből is lenne egy tükör, elsősorban backup-ok és hálózaton megosztott fájlok megbízható tárolására használnám. Szempontok: megbízhatóság (ne dögöljön meg hirtelen, ne gyülekezzenek rajta a bad szektorok), és mivel szűk helyen van, nem szeretném, ha túlságosan melegedne. Már van egy WD Red a gépben, e mellé kerülne be az új winyó. Annak idején azért esett WD Red-re a választás, mert azt olvastam, hogy jobban tűri a RAID-et, mint a desktop winyók, habár később azt is olvastam, hogy software RAID1-nél amúgy is mindegy. (Jelenleg is SW RAID1-ben van egy másik winyóval, amit cserélnék.)

Alapvetően az alábbi 4 HDD-t szemeltem ki, de nyitott vagyok új javaslatokra. A WD-ben eddig sose csalódtam, jelenleg is egy WD10JFCX pörög a gépben, simán lehetne neki egy ugyanilyen testvére. Egyszer kellett RMA-znom egy WD Black-et, de ettől eltekintve a WD-im hosszú életet szoktak élni. Azonban a Hitachi/HGST-ről nagyon sok jót hallottam mostanában, még olyat is, hogy megbízhatóbb, mint a WD. Hitachi-knál nem értem, hogy a 128 MB cache-el rendelkező miért olcsóbb a 8 MB cache-esnél; ott biztos van valami olyan szempont, amit nem értek/ismerek. A Seagate-ben az fogott meg, hogy 2 TB-ot kapnék kb. az 1 TB WD Red áráért, de a Seagate-ről nagyon vegyes dolgokat hallottam – valaki arra esküszik, hogy az a király; ugyanakkor sok történetet hallottam már, hogy hamar megdöglenek.

Mi a meglátásotok? Előre is köszönöm!

https://www.pcx.hu/hitachi-1tb-8mb-sata3-hts541010a9e680-notebook-merevlemez-117386
https://www.pcx.hu/hitachi-1tb-128mb-sata3-hts541010b7e610-notebook-merevlemez-088260
https://www.pcx.hu/seagate-2tb-sata3-128mb-st2000lm015-notebook-merevlemez-829426
https://www.pcx.hu/western-digital-1tb-sata3-16mb-wd10jfcx-notebook-merevlemez-067959

By MegaBrutal

(#60694) snake1977 válasza snake1977 (#60692) üzenetére


snake1977
őstag

Ezt jól elírtam :B napi ~24-re jön ki, ez nagyjából óránként egy parkolási ciklus.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#60695) dlaccc válasza King Unique (#60687) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Igen azok nem mai gyerekek, évek óta úgy van sose vacakoltam vele, de most itt az alkalom újra lesz minden formázva. Ma jött egy 8tb hdd-t úgyhogy lesz hova menteni ;] Amúgy a fontosabb dolgaim felhőben vannak, már megtanultam a leckét. ;)

(#60696) Dzsekó válasza Lauda (#60671) üzenetére


Dzsekó
addikt

Emlékeim már megkoptak, így pontosabban utánanéztem. Az Hitachi egész 3,5"-os gyártását a Toshiba vette át és a 2,5"-os vinyók gyártását a WD vette át. Akkoriban nem voltak NAS vinyók, se WD Red és Purple. Sőt még maga a NAS sem létezett. Ez az egész akvizíció 2011-ben történt. A NAS 2012-2013-ban jelent meg a forrás cikkek dátumai szerint. 2011-ben a Hitachinak Deskstar, Ultrastar meg Travelstar vinyói voltak. Első kettő volt 3,5"-os, utóbbi 2.5"-os. Elvileg emiatt Deskstar és Ultrastar lett a Toshibáé.

Vinyó akvizíciós diagram

Egy fórum, ahol azt kérdezik, hogy miután a 3,5"-os iparágat eladta a Hitachi a Toshibának, azután a Toshiba által gyártott desktop vinyók azok tulajdonképpen Hitachi desktop vinyók?

PH NAS tudástár 2013, de a legkorábbi NAS cikk, amit találtam, az 2012-es.

Az, hogy a WD alatt virágzó HGST brand hogyan kezdett el 3,5"-os vinyókat gyártani, azt nem tudom. Amit tudok, hogy az egykori Utrastar-t most a WD-s HGST gyártja, amit baromira fejlesztenek, ők voltak az első Héliumos vinyók. Travelstar 2,5"-ost is WD-s HGST gyártja. Egyedül a Deskstar maradt a Toshibánál. 2011-ben a Deskstar csak 7200RPM-es vinyókat jelentett 7K1000.C és 7K1000.D-t, ezt vette át Toshiba, és tovább fejlesztette, lett a gyengébb DT01ACA széria, és az utána következő jobban sikerült P300 széria. Időközben megjelent az egykori Deskstar 5400RPM-es változata NAS néven, amit már a WD gyárt a HGST brandje alatt. WD ügyesen csinálta ezt az egészet, alig maradt valami a Toshibánál. Eredetileg az egész Hitachit meg akarta venni a WD, de az Európai Unió nem engedte, emiatt vonták be WD-ék a Toshibát az üzletbe.

[ Szerkesztve ]

(#60697) Dzsekó válasza MegaBrutal (#60693) üzenetére


Dzsekó
addikt

A Seagate-ből Barracuda nem ajánlott, nem túl megbízhatóak.
Hitachi/HGST, WD az ajánlott, tehát a másik 3 vehető.
Ha Seagate-et akarsz, akkor Firecuda 1TB és 2TB ajánlott, de ezek SSHD-k (ettől még jók és vehetőek 5 év gyári garival).

(#60698) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Laptop-ba kellene 2.5"-os 1TB-os HDD. Nem tudom, hogy a HDD magassága számít e ilyenkor (mert ugye különféle vastagságúak vannak)?

Mit ajánlanátok? Lehetőleg ne a legdrágábbat, de azért megbízható legyen.

Köszi!

(#60699) Marci112233 válasza snake1977 (#60694) üzenetére


Marci112233
őstag

Jelenleg 534, és a merevlemez 129 nap 6 órát ment eddig.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60700) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
#60669-re valaki?

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.