Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60201) jim bcs válasza csemiubi (#60193) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#60193) csemiubi
Igen, nemrég rendeltem belőle én is egy ismerősnek, itt a teszt.

(#60194) Dictator^
Egyelőre csak a hangjára van panasz, nyilván ez sem jó.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60202) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Sziasztok !
egy médialejátszóhoz szeretném ezt: http://bevachip.hu/maxtor-2tb-m3-portable-fekete-usb30-kulso-hdd-p517131/

mi a véleményetek ?
Előre is köszönöm !!!

(#60203) jim bcs válasza hjtz4t3wrseg (#60202) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az a véleményünk, hogy leimádkoznánk a jó istent az égből ha elolvasnád az összefoglalót vagy a téma tudnivalókat. Van külön topikja, itt 2 helyen fel van tüntetve :O

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60204) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

Mivel nem vagyok járatos a mostani HDD márkákban vettem egy 1 TB-os WD Purple HDD-t a házamba.
(Nem tudtam, hogy a Purple sorozat egy speciális célra - "felügyeletre" - van kifejlesztve, nálam ez a "fő" winchester- 2 db. Win op. rendszer + az adatok egy része)
Ugyanakkor - ha jól olvasom - ez az altípus jól (jobban) bírja a melegedést (?), ami kifejezetten jó, mert a házam eléggé rosszul szellőzik. (Így is 3 db venti van benne, többnek már hely sincs :( , viszont vannak porszűrők ).

Kérdésem : túl azon, hogy lehet, hogy ez nem a leggyorsabb változat milyen hátrányokkal kell számolnom a WD más típusaival szemben ? (Elsősorban a megbízhatóságra, élettartamra gondolok...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#60205) golfvariant válasza Dzsekó (#60200) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Ez a WD black is halk a 7200RPM ellenére? :U

(#60206) Lauda válasza jasonka (#60204) üzenetére


Lauda
félisten

Semmilyen hátránnyal nem kell számolnod, jól választottál.

(#60207) Lordvipi


Lordvipi
csendes tag

szeretném fejleszteni a gépem mert ez a 500Giga szerintem kevés tudnátok mondani olyan winchestert ami jó is meg olcsó is vagy is ne legyen 30 ezernél drágább általában játék zene film ezekre használom

a konfigom

ASRock H110M-HDV
Intel Core i5-6400
8GB 2133MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black
GIGABYTE GeForce GTX 1050 OC 2GB GDDR5 128bit
500GB Toshiba 3.5" SATAIII 7200rmp
Njoy Supernova Számítógépház, Mid Tower
Corsair ECX450M félmoduláris tápegység, 450W, 80 Plus Bronze

elöre is köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#60208) Dzsekó válasza Lordvipi (#60207) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Purple jó választás.

golfvariant: 3,5"-os vinyóknál halkabb, szinte nincs is hangja.

[ Szerkesztve ]

(#60209) Pete1


Pete1
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a Toshiba 1TB 7200rpm 32MB DT01ACA100 -ról? Most elsősorban a parkolásra gondolok...
Sokat parkol? Ha igen, van valami okosság, amivel a FW-ben ki lehet kapcsolni úgy, mint a WD-nél a WDidle3?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#60210) jasonka válasza Lauda (#60206) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nagyon köszönöm :R - megnyugtattál... :D

(Csak mert egy számítástechnikai üzletben szerelték a PC-met, és "megütközve" konstatálták, hogy "Honnan, miért vette ezt a Purple winchestert, ez nem adattárolásra való !!!!" )

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#60211) István89


István89
tag

Sziasztok!

Sokat olvastam a topicot, ezért úgy döntöttem, hogy 2,5 HDD-re cserélem le az eddigi 3,5 merevlemezt. :) Úgy tűnik jól döntöttem, ezért tudom ajánlani én is a WD10JPLX terméket. Nagyon halk, szinte semmi, szóval köszönöm mindenkinek, aki írt róla.

Viszont van egy olyan tapasztalatom (nem friss, tegnap került be a gépbe), hogy amikor leállítom a gépet olyan hangja van, mintha merevlemezen belül a motor lefékezne hirtelen. Tehát amikor a gép már kikapcsolt, akkor van ez a hang. Bocsánat, ha nem a szakszavakat használom, mert lehet nem azt hallom, de biztos, hogy onnan jön valamilyen érdekes hang leálláskor, mivel a másik merevlemeznél nem volt tapasztalható, bár az alapból hangos volt, de ilyet nem hallottam.

Esetleg ez így rendben van, vagy kell vele foglalkoznom? Mindenesetre még megfigyelem, megpróbálom rögzíteni, ha az segítene Nektek is megérteni a problémámat. :)

Köszönöm a válaszokat! :R

(#60212) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A P300 tényleg ennyire ajánlott és megbízható, hogy nyugodtan lehet venni WD Puple/Red helyett is?

4TB-ost pl. NAS-ba, hosszú távra?

(Amúgy most nézem csak milyen drágák az USB-s winyók manapság. A legolcsóbb (Maxtor) 1TB-os a 2TB-os P300 árában van. :F )

(#60213) SunMount3r válasza SunMount3r (#60212) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerk.(idő lejárt): Most nézem, hogy P300-ból nincs is 3TB-nál följebb, az X300 meg drágább, mint a WD RED.

(Amúgy pontosítok: Már egy 3TB-os P300 is alig drágább, mint a legolcsóbb 1TB-os USB-s winyó.)

(#60214) King Unique válasza SunMount3r (#60212) üzenetére


King Unique
titán

"Amúgy most nézem csak milyen drágák az USB-s winyók manapság. A legolcsóbb (Maxtor) 1TB-os a 2TB-os P300 árában van."

Ja, csak míg a P300 3,5"-os, addig a másik 2,5"-os, amely utóbbiak belső merevlemez formájában is rendszerint drágábbak valamivel... Viszont ennyi erővel az említett Maxtor pont hogy olcsóbb külsőként, mint a benne lévő merevlemez natúrban, pláne a nagyobb tárolókapacitású modelleknél. Illetve ilyen példákat akár a 3,5"-os típusoknál is lehet találni.

(#60215) SunMount3r válasza King Unique (#60214) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mind 1, ez nem mehet így tovább (1TB-os USB-s bővítgetésekkel nálam), kell egy NAS és jöhetnek a belső winyók...

Akinek nem számít, hogy "portable", annak szerintem tök egyértelmű a választás az árkülönbség miatt (már, ha már van egy NAS-a hozzá). 3TB kontra 1TB, elég egyértelmű...

Illetve ilyen példákat akár a 3,5"-os típusoknál is lehet találni. : Mármint gyárilag USB-s 3.5"-os? :F

A P300 meg miért áll meg 3TB-nál? Épp 4TB lenne ideális majd nálam.

(#60216) Dave567


Dave567
addikt

Üdv

Milyen merevlemezt ajánlotok filmek tárolására meg néha Média Player-el történő lejátszásra?
Igazából 10tb-os lenne a megfelelő, de ezek még nem nagyon elterjedtek, ahogy látom.

Üdv

(#60217) Dzsekó válasza Dave567 (#60216) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Red és WD Purple.
Seagate Skyhawk és Ironwolf.
Van belőlük 10TB-os.

[ Szerkesztve ]

(#60218) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok,
Szeretnék vásárolni egy HDD-t a gépemben mert a jelenlegi már eléggé régi és sokat kerreg zúg főleg inkább az utóbbi

Milyet ajánlotok ? 2db ssd van a gépemben a rendszernek és fontosabb játékoknak, de kellene hdd a filmek játékok és sok más egyéb tárolására és onnan való futtatására is.

Ami fontos hogy ne legyen hangos sőt az lenne a legjobb hogy ha hangtalan lenne :DDD
1TB bőven elég lenne
Amit kinéztem az WD Purple de nem tudom hogy ez mennyire jó? :F
Illetve ha jó akkor pontosan ez a típus megfelelő e a célnak? wd10purx-89e5ey0

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#60219) Lauda válasza dvd_R+ (#60218) üzenetére


Lauda
félisten

Megfelel a célra amit kinéztél.

(#60220) maross válasza Dave567 (#60216) üzenetére


maross
veterán

8tb-k elfogadhatobb aron vannak, par napja még 65 volt egy seagate skyhawk pcx-nel, most epp 70. De a wd purple is ekorul mozog.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#60221) dvd_R+ válasza Lauda (#60219) üzenetére


dvd_R+
őstag

:R Akkor ez lesz, de ha van jobb választás ebben az ár kategóriában vagy egy picit drágábban meghallgatom azt is :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#60222) adler741


adler741
tag

Pár hete vásárolt toshiba 6Tb vinyom bedszektorosodott,csere garival vettem a pcx-nél.A kérdésem az lenne hogy helyette másik típust választanék ami ugyanabban az árkategóriában mozog.
Seagate Ironwolf 6Tb,vagy Wd purple 6Tb,adattárolásra és játékok futtatása lenne a feladat,Melyik lenne a jobb a toshiba helyett?
Mindakettő az ajánlottak között van.A seagate gyorsabb mint a punrple,de mennyire hangos? :R

(#60223) Lauda válasza adler741 (#60222) üzenetére


Lauda
félisten

Játékokhoz jobb lenne egy 7200-es fordulatú vinyó. Esetleg a barracuda pro, 5 év gyári garancia és 300tb/év workload, ironwolf pro. Vagy talán ami a legbikább lenne és még elérhető árú, Wd gold, 5 év gyári gar, 550tb/év workload, 2 millió óra mtbf.

[ Szerkesztve ]

(#60224) Dave567 válasza Dzsekó (#60217) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm!!!

Ahogy látom csak a seaget-ből van 10tb-os, a WD-ből meg csak a Gold, viszont az ahogy néztem nem valami jók.

(#60220) maross: Igen nézegettem azokat is, csak akkor szét kéne szednem a filmjeimet, a kodi miatt.

(#60225) Dave567 válasza adler741 (#60222) üzenetére


Dave567
addikt

Játékhoz 3"5 ös vinyó?
Ez régen okés volt, de már az SSD megy, vagy rosszul tudom? ;]

(#60226) Lauda válasza Dave567 (#60225) üzenetére


Lauda
félisten

6tb ssd otthonra?

(#60227) Dave567 válasza Lauda (#60226) üzenetére


Dave567
addikt

De hogy, ssd a játékoknak kell, azaz futtatására, tárolásra meg egy külső vinyó és kész.

[ Szerkesztve ]

(#60228) jim bcs válasza Lauda (#60226) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Reccs :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60229) Lauda válasza Dave567 (#60227) üzenetére


Lauda
félisten

6tb kapacitású eszközt keres, erre jössz neki az ssd-vel.

(#60230) junior11 válasza Lauda (#60226) üzenetére


junior11
veterán

Jó áron jöhet;]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60231) adler741


adler741
tag

kb 2 tb játék van,ssd-n kicsit húzós lenne az ára))A wd gold jo lenne csak kb 20 ezerrel drágább.A toshiba 54 volt.
van még 4 vinyo a gépbe 2 db wd green,meg 2 db hitachi 100/100-as még mind (kopp-kopp),,ez a toshiba messze a leghangosabb volt mindközül rezonáltatta a házat is.Lassan már ott vagyok hogy ne legyen gyors,csak menjen sokáig. :)
szoval két versenyző van:
https://www.pcx.hu/western-digital-6tb-64mb-wd60purz-merevlemez-301333
https://www.pcx.hu/seagate-6tb-128mb-ironwolf-st6000vn0041-merevlemez-397423

Puple mellet van 3 év garr,a másik 2 év garr.

[ Szerkesztve ]

(#60232) Dave567 válasza Lauda (#60229) üzenetére


Dave567
addikt

Nem jövök én semmivel, csak írtam, hogy játékok futtatására ott az SSD, a többi meg mehet 3,5"-ra. ;) :R

(#60233) Dave567 válasza adler741 (#60231) üzenetére


Dave567
addikt

Én kizárólag a futtatására írtam. :R
Tárolni meg 3,5" os van benne, mármint az enyémbe. :K

[ Szerkesztve ]

(#60234) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok akkor még egyszer a fentebb említett HDD amit kérdeztem pontos típusa wd10purx-89e5ey0
azt írtátok rá hogy megfelel a célnak amire szeretném használni (átlagos felhasznalas, játékok, filmek képek stb tárolása & futtatása) Viszont most nézem hogy ez a Model pontosan ez a típus: WD PURPLE SURVEILLANCE Series ami pedig ilyen kamerás megfigyelős dologra lett elvileg kitalálva.. [link]
Tuti jó lesz ez nekem ? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#60235) Dzsekó válasza dvd_R+ (#60234) üzenetére


Dzsekó
addikt

:K

Esetleg még lehet WD10JPLX, ez 2,5"-os, de 7200RPM-es Black. Gyorsaságra egész jó és nagyon halk.

[ Szerkesztve ]

(#60236) dvd_R+ válasza Dzsekó (#60235) üzenetére


dvd_R+
őstag

Ez nincs aprón :DDD
Mindenesetre akkor jó lesz a fentebb említett purple ? :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#60237) SunMount3r válasza Dzsekó (#60235) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most akkor a Purple mégsem olyan jó ilyen jellegű használatra?

[ Szerkesztve ]

(#60238) vadorzó válasza jasonka (#60204) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Van aki szerint otthoni használatra kevésbé ajánlott fajta, itt olvashatsz erről, a lényeg az oldal alján.
De szerintem kár aggódni, van rá garanciád.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#60239) bigmafa


bigmafa
tag

Sziasztok,

3 vagy 4 TB-os merevlemezt keresnék.

-Valahol olvastam hogy a 3TB-osak hamarabb halnak, gyengébbek int a 4TB-osak.
Nekem a 3TB is elég lenne. Az legfontosabb szempont a megbízhatóság (sok ki-be kapcsolás), és kisebb prioritással, hogy ne legyen elszállva nagyon az ára. Sebesség nem érdekes, adattárolásra lenne csak.

Most halódik meg egy WD20EZRX, kb 5 év után (10.000 bekapcsolás, 250 nap üzem), és eléggé para van (szerencsére mentés is)

HGST ára az egekben, az kiesik...

Kösz!

(#60240) Lauda válasza bigmafa (#60239) üzenetére


Lauda
félisten

Mire használnád a lemezt?

(#60241) Dzsekó válasza dvd_R+ (#60236) üzenetére


Dzsekó
addikt

dvd_R+ és SunMount3r: :K = jó lesz a Purple is.

[ Szerkesztve ]

(#60242) bigmafa válasza Lauda (#60240) üzenetére


bigmafa
tag

Második drive-nak adattárolásra (fényképek)PC-ben, amit gyakran kapcsolok ki-be. Sebesség egyáltalán nem érdekes.

(#60243) Dzsekó válasza bigmafa (#60242) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Purple vagy Red ajánlott erre a célra.

(#60244) dvd_R+ válasza Dzsekó (#60241) üzenetére


dvd_R+
őstag

Rendben köszönöm :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#60245) Lauda válasza Dzsekó (#60243) üzenetére


Lauda
félisten

Ezen kívül még a hgst nas is jó lehet, 3 év garosak, 7200 -es fordulattal. Gyorsabb és hangosabb, mint az 5400 - es verziók. Nem melegszik.

(#60246) Pete1 válasza Pete1 (#60209) üzenetére


Pete1
tag

Sziasztok!

Erre (#60209) Pete1 esetleg tudja valaki a választ?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#60247) bigmafa válasza Dzsekó (#60243) üzenetére


bigmafa
tag

Köszönöm

(#60248) nimfas válasza Dave567 (#60225) üzenetére


nimfas
addikt

Jelenleg a 240GB-os SSD-re 200 GB játék van feltelepítve... ez kemény 7db játék, a legkissebb 10GB a legnagyobb 70 GB. Magánvéleményem szerint ma még kicsit "luxus" SSD-re játékot telepíteni.

Mellesleg fel van még telepítve pár játék hdd-re is, cirka 280 GB + 531 GB összesen : 811 GB
Ezt azért ssd-re telepíteni nem lenne olcsó mulatság ;-)

Nem azt mondom, hogy napi szinten játszok is, de törölni sem akarom, mert ha játszani akarok akkor csak elindítom, max várok 30mp-el többet a betöltésnél, de egy 50-70 GB-os játék feltelepítése 30-40 perc....

Marad egyelőre a 120 GB SDD rendszernek, 240 GB játékoknak (újabb), és az 1 és 3 TB HDD az adatoknak és a régebbi játékoknak. Majd ha valaha jóval olcsóbb lesz az SSD majd akkor cserélem.

(#60249) JohnK


JohnK
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg merevlemez vásárlás előtt állok mert kinőttem a jelenlegi tárhelyemet:
Samsung 840 EVO 120 GB SSD - rendszer
7200RPM 64MB Blue Caviar WD10EZEX 1 TB -játékok, filmek, adatok

Amik a vásárlásnál szempontok, hogy legalább 1 TB legyen, de úgy vagyok vele, hogy ha már újat veszek, akkor már lehet legalább 2 TB-ot, vagy nagyobbat érdemes...

Amiket az összefoglaló alapján találtam:
Toshiba P300 2TB
Toshiba P300 3TB
Az ajánlások mellett viszont itt-ott negatívumokat is olvastam ezekről.

Mivel a tárhely mérete mellett a megbízhatóság és a sebesség fontosabb szempont még azt sem zárom, hogy ki veszek még egy 1 TB-ost:
WD Blue 1TB 3.5" 7200 rpm 64 MB SATA 3 WD10EZEX

A bővítéssel elsődlegesen az a célom, hogy növeljem a tárhelyem és ha netán baja lesz a mostani merevlemeznek, akkor a most vásárolt vegye át a jelenlegi helyét, ezért 7200 rpm alatti nem nagyon jöhet szóba.

20-22 ezernél többet nem nagyon szeretnék szánni a bővítésre.

Előre is köszönöm, aki elolvasta és tanácsot ad.

(#60250) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Milyen merevlemezt (fajtát) ajánlanátok folyamatos használat mellett?
Routerbe lenne kötve, tehát nonstop menne.
WD- on belül milyen lenne ildomos?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.