Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60451) Dzsekó válasza ddoki (#60448) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az egyik leghalkabb 3,5"-osban WD20PURZ
2,5"-osban meg bármelyik 5400RPM-es halk, de a 7200RPM-esek is halkak.

(#60452) chopin42 válasza Dzsekó (#60450) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm szépen!
25 rongy hmm...emésztgetem, és ha ki tudom gazdálkodni, veszem!
Egyébként az egy terás toshiba p300 újabban nekem is búg egy phanteks entho pro házikóban, és a fejmozgást is hallom. Szintén vibrál. Nem vészes, de hallható.
Lehet kipróbálom ezt a gumis módszert :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#60453) ddoki válasza Dzsekó (#60451) üzenetére


ddoki
csendes tag

Köszönöm ! :R

(#60454) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Nem kimondottan HDD típusú kérdésel vagyot itt de kapcsolatos a kérdés a vásárlással.

Van 25k HDD vásárlásra, vagy veszek 2 darab 1TB vagy 1 3TB vinyot.
A kérdés, melyik lenne gyorsabb? mármint ha mondjuk az egyik vinyora a windows raknám a másikon meg a játékok, az úgy gyorsabb betöltést eredményezne mint ha egy vinyon lenne minden? persze külön partición

(#60455) jeni válasza Abrion (#60454) üzenetére


jeni
félisten

én inkább így gondolnám ha a gyorsaság a fontosabb!

120GB 2,5 SSD (Adata SU 800) + 1TB HDD vagy esetleg kifogni akcióban 2TB HDD-t (1,5TB is) .
a HDD-ből van az aprón használtan 2TB 100/100% hibátlan is kifogható.

[ Szerkesztve ]

(#60456) Abrion válasza jeni (#60455) üzenetére


Abrion
senior tag

csak azt akartam tudni hogy 2 vinyo több adatott olvas egy perc alatt mint 1, csak ezt akartam tudni hogy egy windows + játék nál a két vinyo jobb mint 1 és két partíción.
szóval igen

(#60457) Dzsekó válasza chopin42 (#60452) üzenetére


Dzsekó
addikt

A gumi szakadásról annyit, hogy nekem egyéni megoldásom volt, éveken keresztül rá sem néztem, és nem szakadt el.
Postásgumi helyett fekete kalapgumit használtam. Kb. 2 év után láttam, hogy a gumi pár helyen elvékonyodott, de a külső textil tartotta a vinyót. Ebből is érdemesebb vastagabbat venni. Illetve én úgy fogattam fel, hogy behajtottam a vinyóba a 4db eredeti tartócsavart, és ezek nyakára csomóztam rá 4 db kalapgumi darabot. A gumik másik szárát kikötöttem a ház 4 pontjára, ahová eredetileg a DVD meghajtó csavarjai mennének. A gumi öregedése miatt az évek során a vinyó lejjebb került, de a gumit borító külső szövet megtartotta, és nem esett le a vinyó. Esetleg még ki lehet próbálni a vékony fekete cipőfűzőt, az tuti nem szakad el, és mivel a vinyó a levegőben van, ezért a rezgést sem fogja átadni.

[ Szerkesztve ]

(#60458) Dzsekó válasza Abrion (#60454) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jobban jársz az 1 nagyobb vinyóval, aminek az elejére raksz egy viszonylag pici partíciót (max. 250GB), így töredezettség esetén is a fejnek piciket kell mozogjon, hogy megtalálja az adatokat. tehát nem fog belassulni belakott op. rendszer esetén sem. Persze alap a gyors 7200RPM-es vinyó.
Ettől függetlenül tényleg SSD+vinyó a javasolt.

(#60459) chopin42 válasza Dzsekó (#60457) üzenetére


chopin42
őstag

Most épp hallgat, de ha nagyon idegesít, akkor megcsinálom a módszereddel. :R
Vicces, hogy volt mellette egy 640 wd black, kb 9 éves, és annak volt egy pici "sikló" motorhangja, de az elnyomta a többi cuccot, illetve nem rezonált a ház...mióta kivettem, hogy óvjam, azóta kezdett el néha...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#60460) jim bcs válasza Abrion (#60454) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

SSD rendszernek/progiknak + 7200rpm HDD játékoknak.

B. verzió: 500GB 7200rpm HDD + ramdisk rendszernek/progiknak + játékok alá 7200rpm HDD. Itt a plusz ram miatt annyi bibi van, hogy ennek az árából megvan az ssd, tehát első verzió.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60461) Abrion


Abrion
senior tag

Néztem ezeket az SSD kártyákat, de nem értek valamit, mit kell vennem hogy a Intel PCre tudjam rácsatlakoztatni?

(#60462) Abrion válasza Abrion (#60461) üzenetére


Abrion
senior tag

ok már látom hogy kell :D

elég 1xü, nem találtam olyan videót ahol mutaták volna a csatlakozóit.
Rendben veszek egy Kingstom 120GB SSD és mellé 2TB vinyot de minimum 1TB.

(#60463) KBalázs34


KBalázs34
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem?!

Kinéztem egy 1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester (WD10EZEX) merevlemezt ezen lenne a rendszer 2 partícióra lenne osztva és win 10-et szeretnék rá tenni! Van nekem egy elég régi alaplapon pontosan [link] ez de nem tudom hogy fel fog e rá menni a win 10 ! Vagy ha nem akkor mindenképp kell vennem egy alaplapot? Win 7 van rajta , elvileg az oldalán nem támogatott op rendszer de fent van rajta már évek óta!

Válaszokat előre is köszönöm!

(#60464) Lauda válasza KBalázs34 (#60463) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Ezt szerintem a win10 topikban kellene megérdeklődni.

(#60465) KBalázs34 válasza Lauda (#60464) üzenetére


KBalázs34
csendes tag

Ok! Köszi!

(#60466) KBalázs34 válasza KBalázs34 (#60465) üzenetére


KBalázs34
csendes tag

Esetleg tudnál adni egy linket! Mert nem nagyon találtam!

Na megtaláltam köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#60467) jeni


jeni
félisten

Ebben a kategóriában
átmeneti tároló :256MB
mennyire elfogadott? javallott?

(#60468) Lauda válasza jeni (#60467) üzenetére


Lauda
félisten

(#60469) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok laptopba keresek 1TB 2,5" HDD-t a DVD-meghajtó helyére. A kérdésem pedig az volna hogy a WD Black vagy a WD Red volna jobb választás torrentre?(napi 7-12 órát megy a gép) A Black 5év garis míg a Red "csak" 3év
Tippek?
Köszi :R

There is always hope

(#60470) King Unique válasza TJ22 (#60469) üzenetére


King Unique
titán

Hivatalosan a Red való 24/7-es üzemre és adatárnak is elsődlegesen egy 5400 RPM-es merevlemez javasolt, pláne ha a laptop szellőzése és hűtése nem a legjobb. Ettől viszont még akár a Black is opció lehet és az 5 év gyártói garancia valóban jól hangzik, valamint az itteni beszámolók alapján halk és a melegedése sem különösebben vészes. Ha a valamivel gyorsabb adatátviteli sebesség is szempont, akkor nyilván a Black, de amúgy meg inkább Red. Nemrég egy hasonló kérdésre adott válaszban is ez volt a javaslat. :)

[ Szerkesztve ]

(#60471) MPM válasza Dzsekó (#60450) üzenetére


MPM
tag

Kösz a választ!

És rezgéselnyelő keretből van ajánlott? Vagy általában jó az összes? Ilyenek közt nézelődök.

[ Szerkesztve ]

(#60472) Dzsekó válasza MPM (#60471) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezektől csodát ne várj azért.
Nekem ilyen volt, amikor még 7200RPM-es vinyóm volt. De 5400RPM-nél már nem kellett, ezért dobozába elraktam. Már nem kapható. Teljesen nem szűnt meg a zaj, de a periodikus rezgés megszűnt, illetve 1-2 fokot csökkent a HDD hőmérséklete köszönhetően a bordás kialakításnak.
Ez még egész jó, elvileg kapható, de sehol sem látok belőle. Két vinyót is be tudsz vele rakni.

[ Szerkesztve ]

(#60473) Petikusz


Petikusz
tag

Sziasztok ez jo hdd? Western Digital Blue 2.5" 1TB 5400rpm 8MB SATA3 (WD10JPVX-60JC3T0)

külső boxba beletenni, gépre rákötni
Torent on és bd50- es filmeket letölteni, media lejátszóra rádugni és nézni a filmeket. Erre a célra ez jo? Vagy mit ajánlotok? A fent emlitett tevékenységre?

(#60474) jim bcs válasza Petikusz (#60473) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1TB WD Scorpio Blue WD10SPZX
1TB WD Scorpio Blue WD10SPCX
1TB WD Red WD10JFCX
2TB WD Scorpio Blue WD20SPZX
2TB Seagate Mobile ST2000LM007

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60475) Petikusz válasza jim bcs (#60474) üzenetére


Petikusz
tag

Köszi

(#60476) ddoki válasza Dzsekó (#60451) üzenetére


ddoki
csendes tag

Köszönöm a múltkori tanácsot. :R
Egy 2009. novemberi gyártású Samsung HD103SJ-t cseréltem a WD20PURZ-ra. Ég és föld a különbség a két vinyó közt hangban és hőmérsékletben is.
Most viszont a 2TB-os HGST lett a leghangosabb alkatrészem. Csere lesz ebből is :)

(#60477) Petikusz


Petikusz
tag

Lenne egy olyan kérdésem hogy külső és belső hdd között mi a külömbség? Torrentezés és filmezés a cél. Van egy régi 2.5es hdd amot laptopbol vettem ki es vettem hozzá egy külső házat es igy csatlakoztatom a géphez és media lejatszohoz. Venni akarok egy ugyan igy 2.5" ost de 1tb. Ami van az 500bg. De most nem tudom mivel jarok jobban hosszú távon külső vagy belsővel. Eme felhasználást melyik birja jobban. Pár hozzaszolassal fentebb kaptam pár hasznos hdd nevet. De szeretném tudni hogy ugyan úgy jo egy pl. Wd my Passport mint egy WD Scorpio Blue
Válaszokat előre is köszönöm

(#60478) jeni válasza Petikusz (#60477) üzenetére


jeni
félisten

A háznak egy HDD rögzítése stabilabb és kevésbé van kitéve a rázkódásnak és az ütődésnek. Amellett az sem mellékes,hogy jobb annak a hűtése mert ventit is tehetsz bármely oldala felé.
Egy külsőt csak akkor célszerű ha feltétlen hordozásra van használva,vagy már nincs elegendő hely a PC házban.

Amennyiben a Media Playerre kötöd akkor ott érdemes egy külsőt rákötni,hacsak meg nem osztod hálózaton,mert azon mehet egy belső HDD is.

[ Szerkesztve ]

(#60479) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
~2-3 éve megfordult nálam sok WD RED 2TB és néhány 3TB verzió is, azonban akkor sok rossz 3TB-os típust fogtam ki. Ha most össze kéne hasonlítani a kettőt megbízhatóság szempontjából, akkor már egálban vannak? Árban viszonylag nem nagy különbség van (22k VS 28k).
NAS-ba szeretném tenni.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#60480) Dzsekó válasza Immy (#60479) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyformák kb. Valószínű nem volt szerencséd a 3TB-osokkal.
Illetve van még a WD Purple széria, azt is veheted.

(#60481) unicumnext


unicumnext
aktív tag

WD Purple NV 4 TB - 1 éves, lett 15 db gyenge szektor.
Ezt lehet már garanciáztatni, vagy még ilyenkor nem.

(#60482) King Unique válasza unicumnext (#60481) üzenetére


King Unique
titán

A HDS-nél 0% kondíciónál indokolt hivatalosan a garanciális csere. De akkor már kb. kuka a merevlemez. Egyébként hivatalosan a gyártó saját tesztprogramja a mérvadó, vagyis jelen esetben a WD Data Lifeguard Diagnostics. Ha az hibát dob a tesztek során, akkor az alapján elvileg már lehet reklamálni és cserét kérni.

Amúgy gyenge szektoroknál az alábbi tesztek közül pl. a felület újrainicializálása, vagy egy teljes formázás javíthat valamit a helyzeten. Volt akinél utána teljesen eltűntek, vagy "csak" pár / néhány tartalék területre áthelyezett hibás szektor maradt a lemezen.

[ Szerkesztve ]

(#60483) Lauda válasza unicumnext (#60481) üzenetére


Lauda
félisten

Nem.

(#60484) vlevi válasza King Unique (#60482) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam a NAS-ban vacakol a WD40EFRX. Pending sector count 77, data read error rate folyamatosan növekszik. Van, amit már nem is olvas be, van, amit csak 2-300kb/sec sebességgel.
Persze, bad sector az 0, csak éppen nem olvassa.
A nagy gondom, hogy hova rakjak 3TB adatot, ha tesztelni, gariztatni, cserélni akarom :F

(#60485) jeni


jeni
félisten

ahogy olvasom egyre több 3TB feletti lesz BAD setoros idő előtt.

(#60487) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Sziasztok!

Az lehetséges, hogy a 8TB-os WD Red nagyobb vibrációt kelt mint a 6TB-os? Két külön Synology NAS-ban egymás mellett ha hozzáérek a merevlemezhez, a 8TB-os WD Reden sokkal nagyobb fokú vibrációt érzek, mint a 6TB-oson (azon jóformán semmit nem érzek).
Akarok venni még egy lemezt, de ez most zavar kissé és nem tudom, hogy normális-e. De ha igen, akkor ez a 6TB-os felé billentené a mérleget.

(#60488) AddyKing


AddyKing
tag

Sziasztok! :)

Külső HDD házba keresnék megbízható merevlemezt, évekre.

A ház pontos típusa: Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0

Elsősorban pótolhatatlan állományok kerülnének rá.

A merevlemez kapacitását 2TB-ban maximalizálom.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#60489) nimfas válasza AddyKing (#60488) üzenetére


nimfas
addikt

Ha pótolhatatlan akkor legalább 2 példányban tárold, külön helyen, esetleg más adathordozón. :)

(#60490) Dzsekó válasza AddyKing (#60488) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Purple vagy Red.
És ahogy előttem is írták, minimum 2 helyen, de inkább 3 helyen kell tárolni fontos adatot.

Stanley-B.: A rezonálás az nem típus függő, hanem gyártás függő. Ha picit elfúrják a központi furatot a tányéroknál, akkor azok bizony ütni fognak. a kapacitás mérettel lehet csak annyi összefüggést leírni, hogy minél nagyobba vinyó mérete, annál több tányér kell bele, ezért nagyobb az esélye, hogy lesz benne elfúrt tányér. Hangsúlyozom, ez csak esély, találkoztam én már 1 tányéros "ütős" vinyóval. Ez az elfúrás olyan kis mértékű, hogy a működést nem befolyásolja. Belefuthatsz 8TB csendes vinyóba és 6TB rezonálósba is egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#60491) KBalázs34


KBalázs34
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy gondolkozom egy SSD-n vagy egy SSHD-n hogy melyik lenne a legjobb választás!
Kinéztem egy Samsung 860 Evo 250 GB ssd-t vagy egy SEAGATE FireCuda 3,5"colos 1 TB méretben vagy esetleg 2 TB-méretben!
Igazából csak Op rendszer lesz rajta meg programok esetleg 1 vagy 2 játék de nem nagyon játszok csak ritkán illetve videóvágásra ! Mert a sata2-es vinyomon már a full HD-s videók kicsit akadnak! Csak mivel az ssd olyan 25k körül van azért kapok 1 TB SSHD-t is , win 10 64 bit-lesz rajta! Csak kicsit sokba kerülnek a jobb SSD-k!
Szerintetek jobb választás lenne SSHD-t venni?

Válaszok előre is köszönöm!

(#60492) darksamu válasza KBalázs34 (#60491) üzenetére


darksamu
csendes tag

Ismer valaki olyan oldalt, ahol meg lehet nézni hogy egy adott szériájú és kapacitású WD merevlemezben hány tányér van?

A WD oldalán találtam pl. spec. sheet-et, de ezt az infót nem találom benne.

(#60493) King Unique válasza darksamu (#60492) üzenetére


King Unique
titán

Kérdezés előtt szokás elolvasni a téma-összefoglalót és a téma tudnivalókat... ;)

Például az utóbbinál fel van tüntetve a The HDD Platter Capacity Database Archive, amelyben megtalálhatók a lemeztányérok és az olvasófejek számára vonatkozó információk.

[ Szerkesztve ]

(#60494) darksamu válasza King Unique (#60493) üzenetére


darksamu
csendes tag

Köszi, meg is tettem, sőt még ezt az adatbázist is láttam már 1 hete, csak aztán a sok infó után el is felejtettem, hogy ilyen is volt az összefoglalóban :DD

De találtam egy másikat is itten

(#60495) csemiubi


csemiubi
tag

Sziasztok!

Most jutottam el a HDD üzembeállításhoz új gépnél. Eddig le volt húzva az alaplapról. WD10SPZX adattárolásra. Kell nekem kezdeni vele valamit, mielőtt rátolom az adatokat? Formázni pl. vagy akármi?

Pap leszek az kurvaisten!

(#60496) King Unique válasza csemiubi (#60495) üzenetére


King Unique
titán

Ha újan vetted a merevlemezt, akkor nyilván particionálatlan. Vagyis, ha Windowst használsz, akkor először inicializálni kell MBR / GPT séma szerint a lemezkezelőben. Az utóbbi csak a 2 TB feletti lemezeknél, illetve a Windows UEFI-s telepítésénél kötelező egy rendszermeghajtónál. De mivel vannak bizonyos előnyei, ezért opcionálisan akár más esetekben is lehet azt választani. Utána pedig létre kell hozni egy új kötetet pl. NTFS fájlrendszerrel. Egy új és vélhetően hibátlan állapotú merevlemeznél elég a gyorsformázás is. De van aki ilyenkor teljes formázást csinál és / vagy különféle teszteket is lefuttat rajta, hogy kiderüljön, nincs-e esetleg mégis valami hibája a merevlemeznek.

[ Szerkesztve ]

(#60497) csemiubi válasza King Unique (#60496) üzenetére


csemiubi
tag

Köszönöm! Új, de összeszereléssel vásároltam csak amíg a telepítést csináltam le volt húzva. Ezek szerint az inicializálás és az új kötet már megvolt ha ezt látom:

Akkor már csak elég ha formázom? Foglalási egység mérete alapértelmezett maradjon?

[ Szerkesztve ]

Pap leszek az kurvaisten!

(#60498) King Unique válasza csemiubi (#60497) üzenetére


King Unique
titán

A lemezkezelő alapján particionálva van a HDD, amibe ez esetben a formázás is beletartozik. Sőt, látszik is, hogy NTFS fájlrendszer van rajta és van meghajtóbetűjele a kötetnek. Ahogyan az is, hogy az SSD-re a Windows 10 UEFI boot mód szerint lett telepítve és ilyenkor egy adattár HDD inicializálásánál is alapértelmezetten a GPT-t ajánlja fel a rendszer. Tehát nincsen vele teendő, hacsak nem akarod az előző válaszban említett módon letesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#60499) csemiubi válasza King Unique (#60498) üzenetére


csemiubi
tag

Köszönöm a segítséget! Rövid öntesztet futattam.

Pap leszek az kurvaisten!

(#60500) scott_free


scott_free
senior tag

hi,

filmek tárolásához 3tb-osból P300-at vagy a régebbi DT01ACA300-at vegyem inkább? Utóbbi egy ezressel olcsóbb. Vagy van más, jobb ajánlat?

thx!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.