Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) barabali válasza szacsee (#41199) üzenetére


barabali
csendes tag

Köszönöm! Legközelebb figyelmesebb leszek :)

(#41202) Stirlitz válasza tixem (#41193) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Én ilyent használok tárolásra. Nem melegszik, halk, de ez lehet a házam erénye is, menyire tartós majd kiderül 6 hónapja vettem asszem), de én videókat tárolok rajta és vágok/rögzítek, a sebessége SATAII.-ön is nagyon meggyőző, illetve nincs szüksége még SATA III.-ra. Délután, ha gondolod, küldök HD Tune bench eredményeket privátban. (Most munkahelyen vagyok.)

[ Szerkesztve ]

(#41203) Bullllit


Bullllit
tag

Üdv

A kérdésem az lenne hogy a Hdd-nek mennyire kell a közvetlen légáramlat?(gondolok itt pl a gépház elején lévő ventiről kapott levegőre)

Csak hogy megtudjam magam értetni, a linkelt képhez hasonló dolgon gondolkodom. Ez a megoldás mennyire csökkenti az élettartamát a vinyóknak? (WD Caviar green-eket használok)
SSD-nek gondolom mindegy...

[link]

..jobb az erőszakosság,ha a szívünkben indulat van, mint az a szelídség,ami csak a tehetetlenséget álcázza..

(#41204) szacsee válasza Sordoran (#41200) üzenetére


szacsee
nagyúr

Vidéki kiskerek is futár útján kapják a merevlemezt, mintha neten rendelnéd. Kivétel azért van, de elég ritka, hogy a kiskerből valaki felmenjen a nagykerbe a cuccokért.
OEM= antisztatikus zacsi fóliázott véggel és benne egy kis nedvszívó párna.
Néha a kiskeres felbontja a vinyó tasakját és egy címkét ragaszt rá, hogy a gar lejáratát jelezze, vagy cikkszámot írjon rá, esetleg a szériaszámot leírja, de normálisabb helyen előtted bontja fel a tasakot, hogy lásd bontatlan. Betéve a gépbe úgy is látod pl HDSentinellel, hogy mennyiszer volt bekapcsolva, vagy hányszor indították el.
A gyári tasakkal együtt betekered egy ruhadarabba és úgy teszed bele egy táskába az bőven megfelel szállításhoz. Otthon vársz vele picit, hogy a környezeti hőmérsékletre felmelegedjen a vinyó és mehet a nagy üzem.

Bullllit: Simán alkalmazható. A HDD elhelyezhető vízszintesen és függőlegesen is. OEM gépekben sokszor oldalukra állítva vannak a HDD-k szerelve. Nyitott térben pedig nem kell félni a melegedéstől. (max SAS, vagy magas fordulatú HDD-nél.. pl Raptorok)

[ Szerkesztve ]

(#41205) Sordoran válasza szacsee (#41204) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszi a választ! Most csak olyan probléma van, hogy ahogy nézem 2 év telephelyen érvényesíthető garancia van (gyári is 2 év erre, de pl. a WD Black gyári 5 év lenne, de itt arra is 2 év telephelyi garanciát adnak), így kissé visszakozom. Lehet inkább rendelnem kéne ipon-tól, ott gyári garanciát adnak, és van garanciafutár (be se kell vinnem, kijönnek érte), viszont ugye elég borsos a házhoz szállítási díj (2450 Ft, amit ismerőssel felezünk mivel neki is kell egy vinyó), hiába olcsóbb maga a vinyó 100 Ft-al, így is drágább és még várnom is kell rá pár napot. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#41206) GuMipOkE válasza GuMipOkE (#40952) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Szerintem most már biztosra mondhatom, hogy a SEAGATE 1TB SV35.5 egyáltalán NEM parkolgat. Gyanítom, hogy az egész SV35.5 sorozat ilyen.

Jelenleg:
- Start/stop count: 20
- Power cycle count: 20
- Load/unload cycle count: 20
- Power-On hours: 98

Csendes, gyors. :)

(#41207) tixem


tixem
addikt

Köszi mindenkinek :R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#41208) bluyoo válasza Sordoran (#41205) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Rendeljétek Pick Pack Pont-ra máris "csak" 990Ft. Felezve nincs 500 .... :)

Bazinga!

(#41209) vlevi válasza GuMipOkE (#41206) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egy gyors kerdes. Ez a seagate sv a seagate honlapjan olyasmi videorgzitos hdd, mint a wd-nel az av-gp. Arra viszont nehany hsz-al korabban valaki berakta, hogy miert nem szabad desktop hdd-nek, vagy adattarolasra hasznalni, csakis videorogzitesre. Vajon erre igaz-e ez? Mert az, hogy egyaltalan ne, parkol, arra enged kovetkeztetni, hogy ezt is arra optimalizaltak, hogy napi 24 oraban keslekedesi ido nelkul tdjon irni, ha szukseges.

(#41210) jim bcs válasza bluyoo (#41208) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

jaja :K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#41211) jeri válasza vlevi (#41209) üzenetére


jeri
tag

Helyes következtetes: erre szánják

[ Szerkesztve ]

(#41212) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!
Kérdésem nem ide tartozik, de nem tudom, hogy hol kéne feltennem.
Adott egy ünnepségről készült kamerás videó,amit dvd lemezre kiírtak.Nekem erről a lemezről kellene pendrive-ra raknom.Elég, ha megnyitom a meghajtót és a VIDEO/TS AUDIO/TS mappákat átmásolom a pendrive-ra?
Köszi szépen.

(#41213) GuMipOkE válasza vlevi (#41209) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Igen, 24/7-re mondja a seagate, és 1milló óra MTBF. Ezeket a sima asztali változatúaknál (pl: ST1000DM003, ST2000DM001...) nem írja. Szerintem az butaság, hogy nem szabad másra, csak videorögzítésre használni. Miért lenne az asztali használat megterhelőbb, ha egyébként a felügyeleti rendszerekben a nap 24 órában vésnie kell az adatokat? Egyébként a kolléga talán valamilyen régebbi vashoz tartozó pdf-et linkelt be, ez a SV35.5-re vonatkozó.

Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#41214) GuMipOkE válasza vlevi (#41209) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Hja, értem, h. adatbiztonsági aggályok lehetnek a videorögzítős hdd-vel kapcsolatban.

Eddig semmi adatrögzítési hibát nem tapasztaltam. Már van rajta ~600GB adat.

[ Szerkesztve ]

(#41215) Sordoran válasza bluyoo (#41208) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem vagyok benne biztos, hogy ez aktuális, mivel alul ha rámegyek a GYIK-re akkor a Rendelésnél csak üzletben átvétel és házhoz szállítás szerepel. Gondolom ez időközben átalakult, mivel régen még Garancia futár se volt, de majd ha megrendelem megnézem lesz-e ilyen opció, hátha, mégiscsak barátságosabb, bár így is be kell érte menni, csak nem olyan messzire. Gyári garancia mégiscsak barátságosabb, mint a bolti, igaz előbbinél futárral fel kell küldenem, utóbbinál meg beviszem üzletbe.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#41216) bluyoo válasza Sordoran (#41215) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Majdnem minden értelmesebb üzletben van már Pick Pack Pont, így az említett üzletben is. Az utolsó pár rendelésem már Pick Pack Pont-ra jött az említett üzletből. Volt garis ügyintézésem is, ahol kiderült hogy feleslegesen postáztam saját költségen mert a garanciafutár is jár(t) hozzá ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41217) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Seagate, a szemét: [link]

És ott az enyém is a listán. :W

"egy meghibásodott minőségbiztosítási gyártószalagról kerültek le."

Hát de ennyi wazze? :W

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41218) scope2007


scope2007
addikt

akit érdekel pár sebességmérés [Logout.hu-s]:

Western Digital 3.0 TB [WD30EZRX]

2TB-os merevlemezek tesztje [WD20EARS,HD204UI,HD203WI]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#41219) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Szeretném lecserélni a laposomban lévő HDD-t egy Hitachi 1TB 8MB SATA3 HTS541010A9E680 notebook merevlemez-re.
Gyártó oldala.
Mivel eddig főleg Hitachi HDD-t használtam, ezért ezt a gyártót preferálom. Másodlagos meghajtó lenne egy SDD mellett. Csak megerősítést szeretnék, hogy jó választás-e.

(#41220) #59070464


#59070464
törölt tag

Tudja valaki, hogy a WD RE 1TB WD1003FBYZ tány tányéros?

Ez és a WD Black 1TB között vacilálok WD1002FAEX / WD1003FZEX. De mivel kiderült, hogy az előbbi két tányáros, utóbbi pedig csak egy, így háromból már sikerült leszűrni két merevlemezre a kört.

Az lehetséges, hogy a WD RE lassabb, mint a WD Black? Azt tudom, hogy az RE meghízhatóbb és kicsit drágább (3.5k).

Most WD Green 2TB van, de mivel nem használom ki a méretét (fölösleges állnak rajta a 10+ GB-os filmek), inkább váltok gyorsabbra.

[ Szerkesztve ]

(#41221) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Üdv!

Akkor az 1TB-os vinyók közül csak a RED vagy a Black lenne a jó? 500 gigásban meg Blue és RED esetleg Seagate is szóba jöhet?

Külső vinyó tokba milyen 2.5-es merevlemez lenne megfelelő? (500GB-1TB)

[ Szerkesztve ]

(#41222) ubyegon2 válasza #59070464 (#41220) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[link]
Itt 2 tányérosnak írják.

[link]

Itt is a 500GB/platter Section van, tehát 2 tányér, 4 fej.

[ Szerkesztve ]

(#41223) #59070464 válasza ubyegon2 (#41222) üzenetére


#59070464
törölt tag

:R

(#41224) #59070464 válasza Dzsekó (#40274) üzenetére


#59070464
törölt tag

Olvasgatom a topicot. Én is Black és RE között vacilálok (1 TB), mint a kolléga. RAID nálam sem lesz, a Linux pedig az SSD-n van. Az árkülönbség +3.5k az RE javára, ami nem sok. Csak ugye már a Black önmagában is jócskán drágább a Green/Red-től.

Hogy érted, hogy egyedüli meghajtóként jobb a Black? Ez miben nyilvánul meg? Konkrétumokat lehet tudni a Black vs RE-ről? Mert mindenhol csak azt olvasom, hogy megbízhatóbb az RE, de ennyi. Vannak esetleg konkrétabb különbségek? Mindkettő 5 év garanciás, ez alapján pedig azt mondanám, hogy egyformán megbízható mind a kettő.

WD Black 1TB WD1003FZEX (1 platters, 2 heads) ~21k (Aqua, 5 év gar.) pdf
WD RE 1TB WD1003FBYZ (2 platters / 4 heads) ~24k (Aqua, 5 év gar.) pdf

A Black (150 Mb/s (Max)) elvileg gyorsabb is, mint az RE (128 MB/s (Max)).

[ Szerkesztve ]

(#41225) ubyegon2 válasza #59070464 (#41224) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[link]
Itt van magyar leírás a RE- k technológiai megoldásairól, ami blackhoz képest magasabb minsőget biztosít.

(#41226) Zozzant


Zozzant
addikt

Melyik webshop csomagolja rendesen a vinyókat? Mondjuk kicsit jobban mint bubis boríték...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#41227) #59070464 válasza Zozzant (#41226) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ezen most én is elgondolkoztam és lehet nem PickPack, hanem futárral kéne rendelni HDD-t. Én valószínűleg Aqua vagy iPON-ból fogom rendelni. Áruk hasonló, de előbbit komolyabbra tartom.

(#41228) lysgb


lysgb
tag

Sziasztok. egy kb 600napot ment "Seagate Barracuda ES 500GB" ami szervernek volt használva, elvileg 2szer leállítva-elindítva, milyen vétel lenne 7,5k ért?

(#41229) Dzsekó válasza #59070464 (#41227) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mátyás Király HDD-t rendel. lol :))

(#41230) #59070464 válasza Dzsekó (#41229) üzenetére


#59070464
törölt tag

:D

(#41231) El Kebir válasza Dzsekó (#41229) üzenetére


El Kebir
őstag

én azt mondom black legyen, hogy passzoljon a sereghez! :P

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#41232) #59070464 válasza El Kebir (#41231) üzenetére


#59070464
törölt tag

Na, elég a tréfából. :D

(#41233) Dzsekó válasza #59070464 (#41224) üzenetére


Dzsekó
addikt

Régebben láttam egy tesztet, ahol az RE egyedüli meghajtóként lassabb volt a Blacknél, viszont raid tömbbe rakva kimutatta a foga fehérjét, és önmagához meg a Black raid tömbös verziójához képest is gyorsabb volt. Black pedig egyedüliként volt gyorsabb. Ez utóbbi egyébként minden nem raid edition-ös vinyónál fennáll.
Plusz a tartósság miatt is RE egy vinyó, de ez Blacknél is játszik.
Illetve manapság az adatsűrűségben (tányérméret) jobb a Black.
Viszont ha nem lesz rendszer a vinyón, akkor bőven elegendő a Red, tartós az is, csak a parkolást kell vásárlás után belőni, utána mehet tárolónak.

[ Szerkesztve ]

(#41234) #59070464 válasza Dzsekó (#41233) üzenetére


#59070464
törölt tag

Red-t nem akarok, mert csak 3 év a gari. Ettől függetlneül érdekel ez a parkolás beállítós dolog. Ez hogy működik és mit jelent? Valahol már olvastam, de csak futólag. Akkor nem érintett.

Ennél az új WD Black 1 TB / 1 tányér, van gyorsabb HDD? A Velo-kat vegyük figyelmen kívül.

(#41235) cyberkind válasza #59070464 (#41234) üzenetére


cyberkind
félisten

Parkolásról, én is kikapcsoltam már, pofon egyszerű. :)
Green széria mind érintett, meg elvileg az új Red-ek is.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#41236) Dzsekó válasza #59070464 (#41234) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jelenleg ez az egyik leggyorsabb vinyó. Kivéve a hibrid Seagate-eket, de az is félig SSD és drága.

(#41237) #59070464 válasza Dzsekó (#41236) üzenetére


#59070464
törölt tag

SSD van, hybrid nem kell.
Azt hiszem megspórolom az RE felárát és maradok a Black-nél...

[ Szerkesztve ]

(#41238) Kuruc2 válasza #59070464 (#41237) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Bezzeg a könyvnyomtatás nem kellett.
De az SSD már ott fityeg. Ja hogy erre vártunk kéremszépen. Türelem (~500év) SSD-t terem. :)
No meg black-et. Úgy tűnik sikeres hadjáratok voltak a negyedévben, mert bizony ezekhez bele kell nyúéni a kincstári vagyonba mélyen. :P

ON:

Black nekem is szimpi lenne ha halk lenne. :U

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41239) KAMELOT válasza #59070464 (#41237) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább a BLACK-et vegyed vagy Seagate SV35 széria.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41240) #59070464 válasza KAMELOT (#41239) üzenetére


#59070464
törölt tag

Mivel WD-t hasznalok oly reg ota es most sincsenek vele problemak, igy nagyon nem neztem egyeb markat. Tegnap este megrendeltem a Black-t. :)

(#41241) jim bcs válasza #59070464 (#41240) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

jól tetted

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#41242) #59070464 válasza jim bcs (#41241) üzenetére


#59070464
törölt tag

:R

(#41243) GuMipOkE válasza KAMELOT (#41239) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Érdekes, hogy a Seagate support az arckönyvön az SV35-re valakinek azt írta, hogy nincs benne hibakorrekció, ezért asztali használatra más szériát ajánl. Viszont a Product manualban meg úgy néz ki, hogy az SV35.5-nél ugyanazok a feature-ök megvannak benne, mint az asztaliban, vagy akár az enterprise szériákban (legalábbis hibakorrekció terén). Annyi igazítással, hogy az a bizonyos hibakorrekció a felügyeleti rendszerekhez van optimalizálva.

Mert ha valójában a hibakorrekció elfogadhatóan műxik desktop felhasználáskor, akkor szerintem az sv35.5 tarol teljesítmény és hang terén, miközben nem parkol és 3 év garancia van rá.

(#41244) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na lehet válogatni, jön a második vinyó backupnak, legyen még RED 1TB vagy legyen egy 1 tányéros black? Az árbeli difi 2k, gariban 2 év.

Nos, ki mit bökkent rá?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41245) jim bcs válasza Tikakukac (#41244) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

backupnak mindegy, amelyikre több a gari

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#41246) Tikakukac válasza jim bcs (#41245) üzenetére


Tikakukac
titán

Most cserélésben gondolkodom, tehát black megy be a gépbe és a red megy ki a kis szerver-nas akármicsodámba amit építek. Logikusabb kicsit, plusz valszeg halkabb, bár kiszivacsoztam a gépet is, elég nagy a csend, néha kis vízcsobbanás hallatszik ki belőle összesen :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41247) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Egy barátomnak van szüksége 2TB-os vinyóra. WD Green kiesik nála, gondolom, hogy a rossz híre miatt. Adattárolásra használná, leginkább filmek lesznek rajta. (Most 1TB-os Samsung F1-et használ)
Nézegettem a WD AV-GP 20 EURX-et, ami az EURS sata3-as változata, amiről nem írtok rosszakat, de jól jönne a megerősítés. Az is kérdés lenne részemről, hogy ez valójában milyen specifikációkkal rendelkezik, mert valahol azt írják, hogy 7200-as, valahol azt, hogy IntelliPower (ami akármi is lehet). Azt is szeretmém tudni, hogy ez is szenved-e a fejparkolási problémától és ha igen légyszíves rakjatok egy linket a megoldásról.
Felmerült még a Red is: WD 20 EFRX, de erről nem sokat tudok. Az biztos, hogy a srácnál folyamatosan megy a gép, úgyhogy nem árt a 24/7 üzemre kihegyezett vinyó.
Nemrég viszont a látóterembe került a Toshiba DT01ACA200. Semmit sem tudok róla, de felmerült bennem, hogy amennyiben ez a WD által átpasszolt gyárban készül, akkor nem lehet rossz.

Sajnos a leendő tulaj anyagilag eléggé behatárolt, úgyhogy nem tudunk 30K fölött nézelődni, de szeretném a legjobbat a lehetőségekhez mérten.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41248) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok
Nézzétek el nekem ha túl láma a kérdés, de fel kell tennem, hogy ha kikapcsolom az üzem közbeni parkolgatást és majd ha teljesen áramtalanítva lesz, akkor ügye azért leparkolja a fejet??
Köszönve

(#41249) laychi


laychi
veterán

Üdv.
Kicsit újítom a rendszerem,úgy gondoltam,hogy egy 60 Gigás Kingston v300 SSD lesz benne a rendszernek,illetve egy 1 terás vinyó az adatoknak,
WD-ben gondolkodom,toshiba,seagate lenne még ebben az árban.

Van jelenleg egy 2 Terás WD Green-em,amit külső vinyónak használok,nagyon jó csendes.
Úgy tudom 24/7-ben jobban járok egy Blue-val. Ezek mennyire csendesek?

Kiszemeltek a következők lennének:

Western Digital 1TB 7200rpm SATA-600 64MB Green WD10EZRX 2 éve gari

Western Digital 1TB 7200rpm SATA-600 64MB Blue WD10EZEX 2 év gari

Toshiba 1TB 7200rpm SATA-600 32MB DT01ACA100 2 év gari

Seagate 1TB 7200rpm SATA-600 64 MB ST1000DM003 1 év gari

A 2 db WD és a Toshiba egy árban vannak,a Seagate ~200 Fttal olcsóbb a boltban.

Szempontok: jőfok,zajszint,megbízhatóság

[ Szerkesztve ]

(#41250) szacsee válasza Geri Bátyó (#41247) üzenetére


szacsee
nagyúr

AV-GP streamelésre való, tud hibajavító algoritmussal dolgozni, ami hátrány, ha OS, vagy progi van rajta.
Pl halódó sata kábel esetén belejavít 1-2 fájlba, mert úgy tetszik neki stb... bocs, hogy ilyen példát írok le, de így a legegyszerűbb elmagyarázni.
WD RED a barátod barátja, 3 év gar, igaz 5400-as, viszont eddigi tapasztalatok alapján elég jónak tűnik.
Ma hozta nekem is a futár, meglesem fejparkolós-é viszont ezt könnyen lehet orvosolni.

arcitec: Igen kikapcsoláskor leparkolja a fejet, különben nem adta volna ki hozzá a WD a programot... illetve HD Sentinelben sem lenne elérhető az opció, ha veszélyeztetné a merevlemez élettartamát azáltal, hogy nem parkolja le a fejet leálláskor.

Egy kérdésem viszont nekem is lenne WD idle progija illetve az új FW RED szériához igényel valami speckó dolgot?
Gondolok itt arra, hogy csak az adott HDD lehet a gépre dugva, vagy SSD-n levő OS-ről bootolva tudom-e win alatt cmd-vel használni, vagy sem stb... :F
Válaszokat előre is köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.