Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) bivaly67 válasza Stirbi (#41898) üzenetére


bivaly67
csendes tag

A BPKX-ek már parkolnak!!!! Valaki írta külföldi oldalon! Ki kell kapcsolni ha lehet!
Nekem még BPKT van az nem parkol és legútobb pont ezért nem vettem BLACK-et, hanem inkább AV-25-öt
amiben alapba ki van kapcsolva a parkolás!

(#41902) Bence3111


Bence3111
tag

Sziasztok erről a merevlemezről mi a véleményetek? (vagy esetleg van jobb ebben az árkategóriában)

Western Digital WD5000AAKX 500GB 16MB SATA3 merevlemez
[link]

(#41903) Klara_


Klara_
őstag

2,5"-on 1,5-2TB között 5400-as forudulaton (9,5mm magas) mi az ajánlott HDD jelenleg?
1db kellene FHD videók mentésére, erről történő visszanézésre.
1db kellene 9-40GBos állományok torrentezésére.
Hitachi Travelstar 5K1000-ok lennének leváltva velük. 6Gbps-nek, halk és hideg működésenek örülnék, a torrentes 12/7-ben menne. A HDD-k külső rack-ben lennének.

(#41904) Zola007


Zola007
veterán

még mindig képesek vagytok nem megvenni egy egyébként kitűnő vinyót 3 perc munkáért? :F

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41905) CoolBoy323 válasza Zola007 (#41904) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Hol van a mondandod ertelme? :Y

(#41906) Zola007 válasza CoolBoy323 (#41905) üzenetére


Zola007
veterán

#41901

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41907) kmisi99


kmisi99
addikt

Mit gondoltok erről a hdd ről? [link] Úgy hallottam 1TB os laptop hddt nem érdemes venni mert könnyebben hibásodik.3 tányér miatt.

(#41908) Zola007 válasza kmisi99 (#41907) üzenetére


Zola007
veterán

amit linkeltél az éppen 2 tányéros
használat mikéntjétől sokkal több függ mint a tányérszámtól

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41909) kmisi99 válasza Zola007 (#41908) üzenetére


kmisi99
addikt

A használat mikéntje alatt mit értesz? Egy lenovo thinkpadba kerülne amiben van olyan funkció ami bárminemű mozgás esetén azonnal leállítja a hddt. Ilyen felhasználás esetén számíthatok hosszú élettartamra?

(#41910) Zola007 válasza kmisi99 (#41909) üzenetére


Zola007
veterán

A felhasználó hogyan kezeli a laptopot, mennyire dobálja, hurcolja-e bekapcsolva, figyeli -e a smart-ot...
A G-sensor jó dolog, de sajnos nem mindig elég gyors, vannak "ügyes" emberek, de úgy látom, hogy ez nem lesz nálad gond.
Szerintem bőven jó lesz a vinyó abba a laptopba.
ODD van benne?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41911) kmisi99 válasza Zola007 (#41910) üzenetére


kmisi99
addikt

Ahogy láttam elég hamar reagál a szenzor. Odd nem lesz. Lesz egy ssd meg egy hdd. Valamelyik eszköz az odd helyén lesz. Az élettartamuk ezeknek milyen? A kompakt kialakítás miatt nem megy hamarabb tönkre? Elég nagy igénybevételt kapna. 1 év alatt átlagban 170 napot menne mert asztaliról váltok laptopra aztán félek, hogy hamar megpuszulhat. Nem nagyon tervezem dobálni és a szenzor be lesz kapcsolva, hogy mozgatásnál lekapcsolja.

(#41912) Zola007 válasza kmisi99 (#41911) üzenetére


Zola007
veterán

sensor ide vagy oda hirtelen ütés ellen nem véd, főleg ha dolgozik a vinyó
laptop vinyók 400-500 napot simán bírnak, ha optimális állapotnak örvend, akkor hamarabb cserélsz notit mint vinyót

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41913) kmisi99 válasza Zola007 (#41912) üzenetére


kmisi99
addikt

Ha olyan 800 napot elmennek annak azért jobban örülnék. :D Asztali gépbe a WD hddm simán majdnem 1000 napig elment mikor sikeresen túlfeszeltem. Vonakodok így a nagy laptop hdd től mert annál nagyobb adatveszteség lehet és sokkal könnyebben sérülhet a hurcibálástól.

(#41914) FollowTheORI válasza kmisi99 (#41913) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Vegyél SSD-t. :)

Meg egy USB külső HDD-t amire mented az adatot ami ritkán kell rádugod.
Aztán oda és úgy cipeled ahogy akarod. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41915) Bence3111


Bence3111
tag

Sziasztok erről a merevlemezről mi a véleményetek? (vagy esetleg van jobb ebben az árkategóriában)

Western Digital WD5000AAKX 500GB 16MB SATA3 merevlemez
[link]

(#41916) kmisi99 válasza FollowTheORI (#41914) üzenetére


kmisi99
addikt

ssd is lesz a laposban :DDD de az a 120gb nekem hangya f.... Eddig asztali gépnél 3tb on éltem min 0,7-1TB ra lenne szükségem a külső hdd meg elég bajos.

(#41917) Zola007 válasza kmisi99 (#41916) üzenetére


Zola007
veterán

máshogy nem fogod megoldani, ember nincs a Földön aki neked garantálja hogy egy vinyó mennyit
fog elmenni. Ezek hiú ábrándok csupán, az általan leírt 400-500 nap statisztikai adat, egyszerű számtani közép, általában ennyit elmennek a 2,5-esek.
Mondhatunk mi 500 vagy 1000 napot, a legjobb is megadhatja magát már holnap.

Azért gondolom nem mind az 1 tera pótolhatatlan, ha pedig ilyen fontos adatokkal dolgozol, akkor biztonsági mentésre is legyen idő, akár a végzendő munka rovására, ha máshogy nem fér bele.
Heti 1 szinkront meg lehet oldani 1 óra alatt, ez a munkaidőd 2,5%-a. Azonban mivel te évi 170 napot írtál, inkább csak a futásidő 1%-a

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41918) kmisi99 válasza Zola007 (#41917) üzenetére


kmisi99
addikt

Van benne valami. Lehet tényleg az lesz, hogy veszek egy külső hddt a fontos adatoknak mellé aztán a laptopba egy 5-750gb körüli elég lesz. Azért kösz a választ. :R

(#41919) Zola007 válasza kmisi99 (#41918) üzenetére


Zola007
veterán

adata a650, a710, transcend 25m3

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41920) Bence3111


Bence3111
tag

Sziasztok erről a merevlemezről mi a véleményetek? (vagy esetleg van jobb ebben az árkategóriában)
Western Digital WD5000AAKX 500GB 16MB SATA3 merevlemez
[link]

(#41921) Zsivaagoo válasza Bence3111 (#41920) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az a legjobb abban a kategóriában. Van és még lesz is még egy.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#41922) vlevi válasza Bence3111 (#41920) üzenetére


vlevi
nagyúr

En is ezt vettem volna gondolkodas nelkul, csak nekem keves az 500G. Viszont TB meretben mar olvastam rola rosszakat is, ezert nem mertem megvenni. Vettem helyette seagate-et. Ki tudja, majd az ido eldonti, hogy jol jartam-e vele. Eddig jo, marhagyors, halk, 100%-os (1 honap utan meg jo, hogy az), igaz, parkolgat, de nem olyan eszeveszett mertekben. Mivel nekem masodlagos tarolokent van a gepben, tenyleg nem megy tul sokat, es igy, kb 1 honap utan valahol ezres nagysagrendben van a parkolasok szama.

(#41923) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Melyik jobb, és miért?
Régebben még az ajánlottak közt volt a DT01ACA300 vettem is egy ilyet egy éve, most felraktam a HD sentinel 4.50-et, azt írja minden 100% nem tudom, mennyire igaz. Fogyasztásra többet ír.
Fogyasztás
És 11ms volt a 2 perces elérési teszt átlaga. Nem tudom, ez jónak számít-e. De közbe mást is csinált.
De van valami oka, hogy már nem ajánlott?
Venni akarok újat, mert ez betelt, és úgy látom ez a legolcsóbb is.
Mivel van SSD-m, így megnéztem a WD30EZRX-et is, de én az adatok alapján azt látom, hogy ez hiába 5400rpm, valamikor van, hogy hangosabb, és többet is fogyaszt, vagy nem kevesebbet, vagy nem sokkal. Az első 2 tudomásom szerint 1TB-os lemezekkel szerelt. A HDS5C3030ALA630-t pedig látom, hogy 24/7 itt az ajánlásban, de nem találtam boltot, ezért nem tudok róla semmit.
Szóval úgy látom, a WD mellett annyi szól, hogy talán tovább bírja, mert lassabban forog, és hogy már, vagy még mindig az ajánlottak listáján van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#41924) laychi válasza gyulank (#41923) üzenetére


laychi
veterán

Nekem 2 terás WDC Green EARX van,halk,nincs vele semmi baj,leszámítva,ami a képen is látható,majd ha sikerül végre megvennem az új vinyót nekem is,akkor lementem róla az adatokat és újrainicializálom,hátha helyrejön.1,5 év után jött ez a hiba,mondjuk én USB rackben használom,lehet ez az oka.

(#41925) gyulank válasza laychi (#41924) üzenetére


gyulank
addikt

S.M.A.R.T
Nem tudom, hogy azért jó, mert csak a mát nézi, vagy tényleg az. Szokott olyan hangokat adni, mintha írna, de nincs oka írni. Ez nem tudom mitől van. Eddig nem figyeltem, mert azt hittem a letöltéssel jár, de rendszerbetöltés előtt is csinálja néha. És ezért idegesít, mert nem tudom, mit csinál, és miért. Amikor nem csinálja nem is hallom. Legalábbis a processzorhűtő hangosabb. De ha nem muszáj akkor mit berreg...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#41926) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Eladnám a HDDmet es nem szeretnem hogy formazas utan az adataim wiszaálithatoak legyenek! Hogy tudnam ezt +oldani? köszi

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#41927) CoolBoy323 válasza zeusz55 (#41926) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ugy tudod, hogy megsporolsz 2 karaktert a + jellel (latod en az ekezeteken sporolok :)) )

Ugynevezett mely formazast csinalj (wipe egyes progik szerint), 3x is futtathatod... De k.rva sokaig fog tartani!!!!

(#41928) FollowTheORI válasza zeusz55 (#41926) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Windowsban (7 vagy 8) csinálj egy normál formázást, vagy egy partició törlés + létrehozás és utána formázást.
Az bőven elég, lassú de biztos.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41929) CoolBoy323 válasza FollowTheORI (#41928) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ha lassan is csinalja (ertsd nem gyorsformazas) akkor is siman visszaallithato!

Egy full wipe kell, ami bitenkent mindent atir. Na azt nem allitja vissza a jo Isten se :)

(#41930) lacy027 válasza zeusz55 (#41926) üzenetére


lacy027
tag

Általában törlöm az összes partíciót, majd létrehozok egy újat a teljes lemezterületet belefoglalva, majd törlöm és megint létrehozok egyet, aztán CCleaner-el vagy egy USB-ről indítható programmal végigírom éjszakánként a lemez felületét néhányszor. Végül a meglévő partíciót törlöm, a lemezt particionálatlanul adom el. Egyszer kipróbáltam, a fenti partícióműveletek után (még semmi formázás vagy felülírás nem volt) egy napomba telt mire értékelhető adatot tudtam leszedni a lemezről. Egy átlafelhasználó ennyi után kizárt dolog, hogy bármit visszaállítson, kíváncsi hozzáértők vagy ingyen dolgozó adatmentők meg nem teremnek minden bokorban.

(#41931) FollowTheORI válasza CoolBoy323 (#41929) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez honnan veszed? Win Vista óta a sima formázás zero fillt csinál... azt ugyan vissza nem hozod.

(#41930) lacy027

Tök fölösleges macera. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41932) lacy027 válasza FollowTheORI (#41931) üzenetére


lacy027
tag

Ritkán adok el merevlemezt, akkor meg belefér. :)

(#41933) CoolBoy323 válasza FollowTheORI (#41931) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Probald ki, es utana folytatjuk ;)

(#41934) Zola007 válasza CoolBoy323 (#41933) üzenetére


Zola007
veterán

Sima zero fillt se hozod vissza, de egy double zero fillt garantáltan nem.
Az egyedi töltés durván 50-60%-ban őrzi meg eredetiségét, tehát 50-60% esélyed van 1 bitet helyesen visszaolvasni
Mivel 8 bit kell neked egy bytehoz, kb 0,4% esélyed van bármilyen értelmes adat visszanyerésére.

Speciális cuccokkal, több napos/hetes munkával valószínűleg arányában javítható a művelet, de nem mindenkinek van a garázsában a Kürt kft tisztaszobája.

Sentinelben egy újrainicializás, majd utána egy teljes formázás ás mehet a lemez eladásra

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41935) CoolBoy323 válasza Zola007 (#41934) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Azt en tudom, de h a win7 nem ilyet csinal, az biztos!
Meg a "nem lassu formazast" is tudtam mar visszahozni.

Easeus partition master megoldja a gondokat, en azt hasznalom!

(#41936) Zola007 válasza CoolBoy323 (#41935) üzenetére


Zola007
veterán

win7 lemezkezelő vagy parancssori teljes formázás biztosan ilyet csinál

egyébként van millió féle kis program ami teljes zero fillt csinál, szóval ezen kár pörögni
Aki akarja és rászánja az időt, 5 óra alatt ledózerol egy 2 terás vinyót úgy, hogy otthon abból még a windows logót se nyered vissza

az Easus a saját oldalán írja, hogy "In Windows 7, if you Full Format a partition, you cannot recover files from it, as Windows will erase data completely. Fortunately, the default format option in Windows 7 is Quick Format."
De ha te tudsz olyat a programjukkal, amit ők sem, akkor szerintem írd meg nekik, biztosan örülni fognak.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41937) gyulank


gyulank
addikt

Valami érv/ellenérv valamelyik mellett/ellen?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#41938) CoolBoy323 válasza Zola007 (#41936) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem ezzel kell adatot visszahozni, ennyi!

De ez itt off amugy, amit muvelunk!

(#41939) Zola007 válasza CoolBoy323 (#41938) üzenetére


Zola007
veterán

azt írtad hogy te full formatos hdd.ről is hozol vissza házilag adatot és a nevezett szoftver megoldja a gondokat
én erre reagáltam, hogy ez nem igaz
nem kell terelni a dolgot, mivel ez a Milyen winchestert vegyek? téma és nincs külön "hogyan vegyek használt winchestert" téma, ezért a dolog ON

gyulank (#41923): lehet hogy volt egy rossz szállítmány, de általánosságban külföldi oldalakon nincs nagy bajuk a Toshibaval
nyugodtan megveheted azt is és a WD-t is. Ha csak 2-3 a difi, akkor Red-et vennék
szerintem mindkettő halk, hűvös és keveset fogyaszt, legalábbis otthoni felhasználónak nem hoz nagy különbséget

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41940) Zola007 válasza gyulank (#41923) üzenetére


Zola007
veterán

belefért a másikba, törölhető

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41941) vlevi válasza CoolBoy323 (#41935) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze, a gyorsformazast konnyu visszahozni, mert az nem ir semmi mast,csak a particios tablaba nehany bajtot, es azaltal formazottnak, es uresnek tunik utana a merevlemez..

(#41942) gyulank válasza Zola007 (#41939) üzenetére


gyulank
addikt

Én még mindig nem tudom, hogy ilyenkor mit csinál, miért, és hogy ez hiba-e, vagy mitől van.
Az EFRX-ről csak itt írja valaki, hogy 1TB-os lemezekkel szerelt, ezen kívül sehol nem találtam ilyen infót. Szintén csak itt olvastam olyat, hogy ez 24/7-re hitelesített, de az összefoglalóban sincs ilyesmi. Végül, hol 2-3 a difi? Én úgy látom mindenhol, hogy a az ACA300 26e, az EZRX 27e, az EFRX pedig 32e. Amúgy éjjel-nappal megy. De nem hiszem, hogy ettől lenne fejpozícionáló berregő hangaja változó időközönként változó ideig. Szóval továbbra se tudom, mit vegyek.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#41943) Zola007 válasza gyulank (#41942) üzenetére


Zola007
veterán

Nem értem a problémát továbbra sem
Ha az információs táblára gondolsz, akkor azzal ne foglalkozz, az egy adatbázisból van, nem mért értékek.
Az hogy lassabban forog nem garancia arra hogy tovább bírja, ilyen erővel minden Trabant tovább tartana mint egy Bentley, mert lassabban megy ;)

24-re a Red és Black van ajánlva, hitelesítve egyik konkrét darab sincs
Ekkora árkülönbség esetén vedd a Toshi vagy Green közül valamelyiket, főelg ha nem fontos adatok vannak rajta

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41944) gyulank válasza Zola007 (#41943) üzenetére


gyulank
addikt

De honnan szedted a 2-3e különbséget? Miért az van ajánlva 24/7-re? Ki mondta, hogy nem fontos adatok? Ennyi erővel törölném, és nem vennék másikat... És igen arra gondolok ami itt van legfelül, és van köztük, amikhez odaírják a 24/7-et ehhez meg nem. Ezenkívül a másik kettőről találtam listát, hogy az 1TB-os lemezekkel szereltek közt van, az EFRX-ről nem találtam. Nem tudom milyen.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#41945) FollowTheORI válasza gyulank (#41944) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Itt nézz körül.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41946) gyulank válasza FollowTheORI (#41945) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm! Már tudom, hogy 1TB-os lemezek vannak benne, de a többit továbbra sem tudom.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#41947) Zola007 válasza gyulank (#41944) üzenetére


Zola007
veterán

Akkor sorban
- én 25-ért vettem a 2terás Red-et, akkor 22,5 volt a green
- azért van 24/7-re ajánlva mert ez egy NASba tervezett vinyó
- senki nem mondta hogy nem fontosak az adataid, de
- ha fontosak akkor nem a legolcsóbb szériából nézelődnél
- külső vinyót is vennél
- Raid 1 is felmerülne
- efrx széria összes tagja 1tb-vel szerelt

rengetegeten a HDD-n spórolnak, pedig a tápegységen kívül ez az egyetlen dolog amin nem kellene

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41948) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Köszi a hszeket + az eszmecserét! És az irasert sry telorol nyomom! Szowal ha w7 telepitowel törlöm es ujra particionalom az elegendö? Iletwe w7 kész oprendszeren belül 2. winyot tudok particionalni wagy csak +felelo progikal? Köszi

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#41949) bitmad


bitmad
aktív tag

E két hdd közül választanék:

WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX - 15.290 Ft

WD 1TB Black 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX - 20.998 Ft

Mennyivel jobb a black?
Megéri a különbözetet?

(#41950) vlevi válasza zeusz55 (#41948) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mindkettore igen a valasz. De meg a telepitoben is tudod a vinyokat particinalni, nem kotelezo a rendazert az elso hdd teljes teruletere ratenni. Ha pl teras vinyod van, akkor a c meghajtonak szazegynehany giganal nagyon ritkan kell tobb. Film, zene, jatek mehet a d meghajtora.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.