Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) Bici válasza laychi (#41249) üzenetére


Bici
félisten

A seagate-re is 2 év gari van, csak sok szutyok bolt nem adja meg rá.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#41252) Stirlitz válasza laychi (#41249) üzenetére


Stirlitz
senior tag

WD Blue 1TB EZEX egy jó HDD. Egy tányéros, és nagyon gyors. Én adattárolásra használom. Ha op.rendszert akarnék telepíteni, akkor a két tányéros testvérét venném, a jobb véletlenszerű elérési idők miatt. És nem hangos és nem melegszik. Sokkal hűvösebb mint a régi HDD-im voltak.

(#41253) laychi válasza Stirlitz (#41252) üzenetére


laychi
veterán

rendszernek ssd lesz,ez tárolásra lesz,úgy mint nálad,bármelyik is legyen a kiválasztott

(#41254) Geri Bátyó válasza szacsee (#41250) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az OS SSD-n lesz, úgyhogy ez nem lenne gond, de úgy értelmezem, hogy otthoni környezetben nem feltétlenül előnyösúgyhogy marad a RED.

Köszönöm a segítséget! :R

A fejparkolásról még írhatnál, ha van időd. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41255) szacsee válasza Geri Bátyó (#41254) üzenetére


szacsee
nagyúr

Fejparkolásról sokat nem tudok, csak amit itt olvastam. Noti vinyóknál alkalmazott eljárás, hogy ha rázkódás éri a lapost ne károsodjon a HDD. Thinkpad-nél már sok-sok éve van rá módszer, de a HDD gyártók "integrálták" a megoldást a HDD-be. Így a FW úgy van megírva, hogy x időközönként parkolópályára teszi a fejet, hogy óvja azt. Gáz ebben annyi, hogy ha kirakja tétlenségbe utána akár használod akár nem visszahúzza a lemez fölé, mert vagy indexel a windows, vagy a vírusírtó nézeget stb.
Asztali gépnél hót felesleges, ezért kikapcsolják.
WD Idle3 progi a neve ha jól írom annak, amit a Greenekhez adtak ki hogy át lehessen állítani.
RED-hez is van FW amit a WD adott ki, de még nincs róla tapasztalat, de gondolom kárt nem okoz.
Eddig az én RED-em úgy néz ki vagy dög, vagy win KO-n van, vagy nincs parkolgatás.
Felügyeleti eszközöknél partícionáltam, de gyorsformázni nem volt hajlandó.
Most egy 200GB-os partíciót tolok sima formázással, de ez eltart egy darabig. Elején még HDSentinel is megállt mint a szög, de már kijelzi, hogy 7%-nál jár és a HDSentinel is létrejött.
Másik topikban olvasom, hogy szerencsésebb lett volna telepítő lemezzel formázni, viszont nem akartam DVD meghajtót bűvölni a gépbe, mert per pill nincs rákötve.
Ha végez a formázással még pár giga adatot át kell rá másolnom, ha akkor is 0 lesz az érték, akkor nem parkolós a RED-em.... 2013 dec 18-án gyártották /matricázták.

(#41256) laychi válasza laychi (#41253) üzenetére


laychi
veterán

Az is lehet,hogy egy Hitachi 1TB 5400 rpm SATA-600 2,5" 8MB HTS541010A9E680 lesz.
Igaz ez 2,5"-es,de a laptopom több,mint 3,5 éves, Hitachi HTS54503289A300 320Gb-os van benne
4503 indulás/leállás után is 100/100-as,szóval elég megbízhatónak tűnik a gyártó.
2000 Ft plusz nem számít.Beépítő hely van neki a házban,ssd-hez meg gondolom van gyárilag beépítő keret.

(#41257) #59070464 válasza Stirlitz (#41252) üzenetére


#59070464
törölt tag

Oké, hogy indokoltad, de nem mindenben jobbnak kéne lennie azonos méretben az 1 tányéros HDD-nek a 2 tányérossal szemben?

(#41258) Geri Bátyó válasza szacsee (#41255) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A havernak szép új gépe lesz, úgyhogy szűz telepítés. Ráadásul DVD írót is kért a gépbe, úgyhogy ez is adott. Nagy gond ezek szerint nem lehet vele.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41259) Zozzant válasza #59070464 (#41227) üzenetére


Zozzant
addikt

Ketten legalább már gondolkodtunk rajta:) Majd jelezz miben hozták a cuccost.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#41260) #59070464 válasza Zozzant (#41259) üzenetére


#59070464
törölt tag

Végül iPON-ból rendeltem és PickPack-al. :D Megírom, ha megjött. Meg azt is, hogy milyen hangos a Green helyén. :U

(#41261) lp640sv


lp640sv
tag

Hello! olvasgatam a regebbi hozzaszolasokat es latom nagyon megy(ment) a vita a Wd blue,red es black-rol! na en most pont a harombol szeretnek egy 1tb Hdd-t! penz szukeben persze hogy a blue lenne de arrol olvastam a legtobb rosszat! most nem azt fogom kerdezni hogy ki melyiket ajanlana hanem hogy ha ti most kene uj hdd-t vegyetek melyiket vennetek? akar a 3 WD kozul akar mas markabol! 15-20k kozott legyen! nem rendszernek de filmeknek,kepek (adattarolas,torrent) es jatekokra is! nagyreszt ssd-n vannak a jatekok de arra nem fer tul sok :D szoval legyen gyors es tartson a leheto legtovabb!
elore is koszi! remelem megtalaljuk a megfelelot :D mert nem szeretnek meg tobb adatvesztest :)

(#41262) Tikakukac válasza #59070464 (#41260) üzenetére


Tikakukac
titán

Szintén érdekel majd milyen hangos, mert akkor azt veszek a red mellé :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41263) #59070464 válasza lp640sv (#41261) üzenetére


#59070464
törölt tag

Mivel én is 1TB-ost kerestem, az elmúlt napokban kicsit olvasgattam. A játékok miatt és az 5 év garancia miatt a Black-re szavazok (WD1003FZEX-t rendeltem tegnap), de ez 21k, viszont az egyik leggyorsabb HDD is egyben. Nagyon durván fogalmazva a csóró gamer SSD-je. Ha elég a 3 év garancia és spórolni is szeretnél, akkor marad a Red, de ez csak 5400 RPM. Az IntelliPower címszóba ha belefutsz, akkor az is 5400 RPM-t takar (WD bullshit).

(#41262) Tikakukac majd beszámolok. Elvileg csütörtök magassága.

[ Szerkesztve ]

(#41264) lp640sv válasza #59070464 (#41263) üzenetére


lp640sv
tag

nekem is ez a sorrendem :D hat igen 21k :) azt meg lehet kibirom! de a 16k az jobban tetszik! meg varok par hozzaszolast aztan eldontom! koszi ;)

(#41265) #59070464 válasza lp640sv (#41264) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ugyanazt fogják felsorolni, amit én (sebesség/garancia idő/megbízhatóság). Közöltem a tényeket, a döntés már csak rajtad áll. :) Mivel alapvetően adattárolásra fogod használni, jó lehetne a Red is. Már ha kibírsz játékok alatt néhány másodpercel többet, két map betöltése közben. Ekkor spórolj a Red-el és a garancián (-2 év). Még annyit a Red-ről, hogy halkabb, de ezt a fordulatszám különbségből is meg lehet mondani. A Blue-ról pár szóban csak annyit, hogy a Red megbízhatóbb nála. Már csak a +1 év garanciából kiindulva is.

(#41266) Stirlitz válasza #59070464 (#41257) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Én úgy tudtam, 2 tányér= dupla olvasó fej, gyorsabb véletlenszerű elérési idő, 1 tányér pedig nagyobb adatsűrűség = gyorsabb folyamatos olvasás/írás. De lehet tévedek. Akkor elnézést kérek mindenkitől.
De abban biztosan nem tévedek, hogy a WD 1TB EZEX gyors folyamatos olvasásban és írásban, és nem olyan gyors random elérési időben. Hétköznapi PC-be teljesen jó választás adattárolásra egy SSD mellé. (Nekem is szűkösek az anyagi forrásaim, azért lett Kingstone V300 SSD és mellé ez a HDD. Teljesen bevált kombó.) A torrent szerver és a NAS pedig RED sorozatot kíván, ez világos, ehhez nincs mit hozzátenni. 24/7-re én is azt vennék. Ezt kellene végig gondolni mindenkinek, tényleg 24/7 használatban lesz, vagy csak esténként megy pár órát az a gép és utána egyszerűbb választani. Meg ha végképp nincs rá több zseton sajna... :(

[ Szerkesztve ]

(#41267) lp640sv válasza #59070464 (#41265) üzenetére


lp640sv
tag

kicsit feljebb szacsee ir a fejparkolasrol es hogy a Red-nel lehet hogy ki kel ezt kapcsolni! ha a Red-et veszek majd ra kell jojek hogy kell kikapcsolni :D na de akkor a bluet ki is zarnam! ha lesz penz akkor a black ha nem akkor red!

(#41268) FollowTheORI válasza GuMipOkE (#41243) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem hibakorrekció kérdése ez... ha arra optimalizálják hogy írjon ki valamit bármi történik attól még nem hibás amit kiír, csak nem ír ki minden adatot feltétlen az a baja. :)
De amit visszaolvasol az jó attól még, csak hiányos.

Úgy képzeld el minha élő stream-el néznél és néha kimarad a net, ha nincs elég sávszélesség és bufferrelés.
Az élő képet a surveillance camera tolja akármi van... és te ebből kiírsz amit tudsz ahogy tudsz azonnal.

Persze nem mondom mindig ez lesz, de bizonyos szitukban és terhelés alatt eldobhat adatokat.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41269) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, mert szeretnék egy halk és megbízható HDD-t a rendszernek. Észrevettem, hogy a WD Blue sorozatából leginkább az 500 GB-osat ajánljátok a "kisebbek" közül, a 250 vagy 320 GB-osat nem. Azokkal valami baj van? Miért jobb az 500-as AAKX?

(#41270) lp640sv válasza #59070464 (#41265) üzenetére


lp640sv
tag

Red-rol szolo cikkben olvastam hogy ,,Legfontosabb erényük, hogy jól bírják a folyamatos, akár 24/7-es működést is''. itt most a 7 ora az soknak szamit? en ennel azert tobbet gepezek! :D vagy a hdd idejenek a hasznalata az nem azonos a gep hasznalatanak idejevel?

(#41271) C. s. válasza lp640sv (#41270) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

24/7, azaz egész héten mehet napi 24 órában. :)

Bocs, hogy belekotyogtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#41272) lp640sv válasza C. s. (#41271) üzenetére


lp640sv
tag

:DD :D :DD hat en akkor ezt elneztem :P de azt hitem hogy azt jelenti hogy 24 orabol 7et :D igy mar mindjart mas! :) kosz :R

(#41273) C. s. válasza lp640sv (#41272) üzenetére


C. s.
addikt

Így tényleg jobban hangzik! És szívesen! :)

(#41274) C. s. válasza lp640sv (#41267) üzenetére


C. s.
addikt

Nekem is Redem van, itt tárgyaljuk a fejparkolósdit, ha érdekel és esetleg még nem láttad: [link]

(#41275) El Kebir válasza Stirlitz (#41266) üzenetére


El Kebir
őstag

"2 tányér= dupla olvasó fej, gyorsabb véletlenszerű elérési idő"

Szerintem nem lesz tőle jobb az elérési idő, mert azt a fordulatszám befolyásolja, hogy a kért szektor mennyi idő alatt fordul be az olvasófejek alá. (és a dupla olvasófej közel dupla tömegű is, ami hátrány a véletlenszerű mozgatásánál, sávváltásnál)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#41276) #59070464 válasza lp640sv (#41270) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nekem is szinte 24/7-t megy a gép, még is Black-t vettem. Azt már nem állítom, hogy 24/7 használom is. No de mire is jó az az 5 év garancia? :) RE-t akartam, de az már 24k. Majd egy 10-essel több, mint az olcsó hasonló méretű WD-k. Vehettem volna azt is, de valahol meg kell húzni a határt.

[ Szerkesztve ]

(#41277) szacsee válasza Zozzant (#41259) üzenetére


szacsee
nagyúr

Leírom, aztán lehet hasonlítani egymás csomagolását.... :DDD
Iponból rendeltem a 3 év gar miatt és a garfutár sem utolsó tényező.
A srácok kitettek magukért, mert elég jól be volt csomagolva a vinyó...
Doboz amiben bubis borítékban VGA bubis boríték, amiben a vinyó.
Más webáruháznál nem ennyire alaposak, igaz az onnan küldött sem sérült soha.

Formázás után pár adat másolása után futtattam egy HDTune benchmarkot:

Véletlenszerű elérés kellemes meglepetést okozott.
Parkolásról annyit, hogy eddig ment 3 órát és 4x parkolt a fej.

(#41278) Willie válasza szacsee (#41277) üzenetére


Willie
őstag

Szia, tényleg nem akármilyen a csomagolás. PickPack pontra rendelted vagy futár vitte?

(#41279) C. s. válasza szacsee (#41277) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Az enyém is pont ilyen! 3 óra alatt 4-szer? Én meg alig kaptam levegőt, hogy még 5 órát se bír ki két parkolás között! Később persze utánaolvastam, de megvolt az első sokk. :D

Ezekről az adatokról az jutott eszembe, hogy talán hagynom kellene ott a rendszert, ahol van, a Red egyik partícióján, mert így hol ezt a partíciót használja, hol azt, ami gyakorlatilag összeadódik, a fejnek mindegy, melyik partíció, csak az számít, melyik fizikai meghajtó. Ha elég munkát kap, nem parkol olyan gyakran. Tehát, ha másik vinyóról menne a rendszer, a Red kevesebb munkát kapna, és talán többet parkolna. Ugyanez volna érvényes a rendszervinyóra is. És a két HDD együttvéve nemcsak többet parkolgatna, mint ez az egy egyedül, de még ráadásul többe is kerülne! :D

Javítson ki valaki, ha tévedek! Mert mostmár tényleg nem tudom, mit tegyek.

(#41280) El Kebir válasza szacsee (#41277) üzenetére


El Kebir
őstag

Milyen alaplappal? (hdd vezérlővel?)

...mert annyira nem lenyűgöző... itt egy green:

Milyen a seek hangja? Mennyire hangos a hdtune "random access" tesztje alatt, nincs valami green-ed összehasonlításnak? (három fajta green-em van, a 640-es AACS és a 2GB-s EARS csendes, de ez az EZRX kb háromszor hangosabb náluk)

...én is tervezek 3TB-s red vásárlást...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#41281) #59070464 válasza El Kebir (#41280) üzenetére


#59070464
törölt tag

Pont ezt akartam mondani.
Az én két éves Green 2TB-om ezeket dobta Linux alatt Disk Utitity-vel:

Average Read Rate: 101.3 MB/s (100 samples)
Average Write Rate: 85.7 MB/s (100 samples)
Average Access Time: 15.10 msec (1000 samples)
---
Average Read Rate: 96.5 MB/s (100 samples)
Average Write Rate: 85.5 MB/s (100 samples)
Average Access Time: 15.38 msec (1000 samples)
---
Average Read Rate: 96.5 MB/s (100 samples)
Average Write Rate: 85.2 MB/s (100 samples)
Average Access Time: 15.23 msec (1000 samples

Direkt csináltam egy (3x) benchmark-ot (mert amúgy sosem csináltam, legalább is erről :) ), hogy össze tudjam majd hasonlítani a Black-el. A kolléga új Red HDD-je gyakorlatilag ugyanazt produkálja, mint a két éves Green-em. Alaplap: B75.

[ Szerkesztve ]

(#41282) szacsee válasza El Kebir (#41280) üzenetére


szacsee
nagyúr

Asrock Z68-as deszka sata2-es portján.
Nincs green vinyóm, de a Hitachi 5K3000-hez képest elég halk.
SSD mellett is alig lehet hallani.
Azért lepődtem meg, mert pl neten 22ms-es képeket láttam HDTune teszt alatt.

(#41283) lp640sv válasza C. s. (#41279) üzenetére


lp640sv
tag

szoval ha a rendszer nem a red-en van akkor valoszinuleg tobbet parkol? mert nekem nem azon lenne szoval az ugy nem lenne jo!

(#41284) C. s. válasza lp640sv (#41283) üzenetére


C. s.
addikt

Nem is tudom... Csak agyalok. Talán igen, talán nem. Hátha valaki megszán minket, és fölvilágosít :)

(#41285) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Milyen 2.5-ös merevlemezt ajánlotok 500GB-1TB méretig, adattárolásra, külső tokban?

(#41286) lp640sv válasza C. s. (#41284) üzenetére


lp640sv
tag

de pl a black-en nincs ilyen parkolas dolog? azthiszem jobb lesz ha osszekaparom valahonan azt a keves kulonbseget ami a red es a black kozt van es akkor problema megoldva :)

(#41287) C. s. válasza lp640sv (#41286) üzenetére


C. s.
addikt

A Blackről nem nagyon tudok semmit, mert az nem valami halk, tehát nálam kiesett.

(#41288) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok.
WD Caviar Black és Red között mi a különbség?

PSN ID: marquuard

(#41289) #59070464 válasza EnterR (#41288) üzenetére


#59070464
törölt tag

Red (Personal/Small Office/Home Office)
- 5400 RPM
- halk
- 24/7 üzem
- alacsonyabb fogyasztás
- 3 év garancia

Specifically designed and tested for small office and home office, 1-5 bay NAS systems, small media servers and PCs with RAID.

Black (Maximum performance for power computing)
- 7200 RPM
- relatív hangos
- leggyorsabb
- magasabb fogyasztás
- 5 év garancia

Tested and recommended for use in PCs, high-performance workstations, all-in-one PC's, gaming PC's, game consoles, home media PC's and notebook computers.

(#41290) ubyegon2 töröm itt magam. :D

[ Szerkesztve ]

(#41290) ubyegon2 válasza EnterR (#41288) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az egyiken fekete a matrica nyomtatása, a másikon vörös.

(#41291) ubyegon2 válasza #59070464 (#41289) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sorry, de erre a kérdésre :Y ez ugrott elő, gondolom érted miért! :)
(előbb- utóbb rájön erre a kérdező is)

(#41292) #59070464 válasza ubyegon2 (#41291) üzenetére


#59070464
törölt tag

Hogyne érteném. Nekem is segítettek, törlesztek. Nyilván aki nekem segített, annak nem fogok tudni segíteni, mert HDD ügyben fölöttem jár. :U

(#41293) GuMipOkE válasza FollowTheORI (#41268) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Értem.

Azon gondolkodom, hogy hogy lehetne mesterségesen olyan helyzetet teremteni amivel a jelenség előidézhető és kimutatható. Jelenleg linux rendszer van a hdd-n, és kiválóan fut róla.

(#41294) Eduardo89 válasza szacsee (#41255) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

" Másik topikban olvasom, hogy szerencsésebb lett volna telepítő lemezzel formázni, viszont nem akartam DVD meghajtót bűvölni a gépbe, mert per pill nincs rákötve. "

Mi a különbség a formázásban ha OS telepítővel van végezve vagy pl Easeus Partiton Master-el ( Server Editiont használok ) ?
Csak mert én a RED-emet EASEUS-al formáztam és a BLACK-emet is. Semmit nem vettem észre azon kívül, hogy annak az időnek a törtrésze alatt formáz mint pl egy XP telepítő.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#41295) ubyegon2 válasza #59070464 (#41292) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem mindíg igaz ez így. Soxor két egy szinten lévő is megoszthat hasznos infókat, amivel ő találkozott a kutatásai során, a másik meg nem. Ez a nagyszerű ebben.

Egyébként én is segítettem most, mert infóm alapján már fel lehet ismerni a 2 winyót egy önkiszolgáló áruházban.

A Milyen winyót vegyek szerintetek tip. kérdést nem könnyű komolyan venni, főleg, mert lejön belőle, hogy nem olvasgatja a kérdező a fórumot, hanem fizetett supportnak gondolja az ott lévőket.
(alapadatokat meg úgyis a gugliból fogsz kimazsolázni, az nem a fórum kompetenciája)
Egyébként én még nem jöttem rá, hogy EnterR mire kíváncsi...

[ Szerkesztve ]

(#41296) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok szeretnék egy 1000GB HDD t (SATAIII,3,5)az ssd -m mellé ,sokat menne torrent ,játék ,film. Ne legyen hangos,de gyors legyen :D Melyik típust ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#41297) ubyegon2 válasza dunc (#41296) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[link]
Itt egy külön topic erre a témára, sőt, még egy.
[link]
Merevlemez-csendesítés
[link]
egy példa: WD VelociRaptor WD1000DHTZ és gumibakolás.

(#41298) dunc válasza ubyegon2 (#41297) üzenetére


dunc
nagyúr

Még a típus sincs meg! :)) DE nagyon valószínű red lesz.

(#41299) ubyegon2 válasza dunc (#41298) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[link]
Erre gondolsz? SSD mellé bőven jó lesz. :)

(#41300) dunc válasza ubyegon2 (#41299) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen :))

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.