Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Én is csatlakoztam a 3TB-osok klubjához egy Western Digital 7200rpm WD30EFRX SATA3-al.XP van a gépen és a lemezkezelőben csak 746,52GB-ot lát a rendszer!Próbáltam megcsinálni azt amit előzőleg a kolléga írt a kolléga de sajnos nem sikerült!XP alatt létezik ez a GPT mert én nem találom.
Ha valaki tud megoldást szívesen veszem.

Előre is köszönöm!
Üdv,Ruszki!

Megnézem Linux alatt remélem az tudja! :)

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#41652) Kuruc2 válasza Ruszki (#41651) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Hogyhogy Xp-d van? Kicsit fura az egy sata3-mas vinyóval. :) Két külön kor. :)

Amúgy mintha olvastam volna valamerre olyat hogy win7-től felfelé ill. 64 bites op látja a 2 tera fölötti méretet
A 746-ot nem vágom. Formáztad elején ahogy kell?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41653) tlac válasza Kuruc2 (#41652) üzenetére


tlac
nagyúr

én irkálgattam róla
[link]

mbr és 3tb
az a trükk, hogy linux alatt kell a partíciókat megcsinálni és formázni (pl. gparted-del), úgy hogy minden partíció 2tb alatti területen kezdődik és a max mérete 2tb (pl. 2 x 1,5tb)
eztán a modern win-ek alatt is simán formázható, használható

[ Szerkesztve ]

(#41654) vlevi válasza Ruszki (#41651) üzenetére


vlevi
nagyúr

Erről van szó, már régóta. XP alatt még nincs GPT partícióstáblára lehetőség, ezért majdhogynem az egyetlen lehetőség a Win7-re, vagy 8-ra váltás. Esetleg olvastam korábban olyan driverekről, talán a Seagate környékén, ami XP alatt is lehetővé tette a nagyobb kapacitás kihasználását, de a tartós megdolás mindenképppen az újabb oprendszer.
Ha hetes windows alatt kezded a dolgot, akkor ahogy néhány hozzászólással előbb is volt róla szó, egy teljesen üres HDD-ről a win7 meg fogja kérdezni, hogy "ugye GPT-t akarsz rá, és nem az ócska MBR-t, ami nemfogjakezelni a 2TB fölötti méretet???"

u.i.: XP már úgyis csak kb 2 hónapig lesz, utána leáll a support, és elfüstöl az összes XP-t használó gép egyszerre :K Facebokkon legalábbis ezt olvastam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41655) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

http://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/windows_xp-files/32bit-xp-pprof-vs-3tb-external-hdd/8613c398-86b4-48f4-9370-624e6cdfe651

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41656) Zola007 válasza tlac (#41653) üzenetére


Zola007
veterán

Az úgy teljesen rendben van, ahogy írtad. 2,2T a limit
A Win viszont nem képes saját maga alá létrehozni elsődleges bootolható MBR-t.
Seagate lapján elég korrektül leírják tömören: [link]

Ajánlom olvasásra mindazoknak, akik mostanság vesznek >2TB vinyót.
Problémát azonban okozhat régebbi NAS-ban vagy HTPC-ben való használat, esetleg Smart TV-re kötés.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41657) tlac válasza Zola007 (#41656) üzenetére


tlac
nagyúr

ahogy én csináltam, ott nem kell plusz driver és tud bootolni is

(#41658) Ruszki válasza vlevi (#41654) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Hát sikerült megoldani a dolgot.
Win7 alatt leformaztam és felosztottam két egyenlő részre de xp alatt így sem volt változás de Ubuntu alatt már jó aztán megy már az adat mentés szóval megoldva.
Azért köszönöm a segítséget.
Az XPre vissza terve ez nekem kb vagy 5 éves telepítés, aztán gép váltás is most jön. Ott már Windows 7 vagy valami Linux disztribúció lesz a nyerő.

Üdv, Ruszki!

Amúgy köszönöm mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#41659) hdekakas válasza tlac (#41650) üzenetére


hdekakas
senior tag

Na akkor mondanák ezt-azt a WD 3TB FZEX Black winyóról, ha már kérdeztétek. (Meg amúgy is. :) )
Seagate 2TB Barracudát cseréltem rá.
Ahhoz képest a WD hangos. Induláskor berreg, illetve seek-eléskor van azért motorhang.
A Seagate valóban hangtalan volt, én legalábbis sosem hallottam hangot belőle másolás, betöltés vagy bármi használat közben.
De az idle hangja viszont a WD-nek kisebb. A Seagate-nek volt egy kis "zümmögése" ha nem dolgozott, akkor is. A WD-nek ez már tényleg csak egy minimális, ha direkt hallgatom közelről.
(Rezegésre nem tudok mit mondani, beépítettem, nem fogdosom, házamban jól elvan, a házat nem rezonálja be ha ez a kérdés. Egyik winyó sem még eddig.)
Én a sebessége miatt vettem ezt a winyót, nem mondom hogy ez a viszonylag kevés sebesség növekedés megér ennyi árnövekedést bárkinek, de én így döntöttem hogy nekem megér. (Ez egy 55+k vinyó ugye, a Seagate meg egy 20k-s.)
Nekem közel egy terra játék van rajta, és ha 1-1 mp-et nyerek a pályák betöltésénél, számomra megérte. Rendszernek ssd-m van.
Íme a Seagate sebessége:

És a WD 3TB FZEX-é:

Ami esetemben a lényeges, a kis 4k fájlok olvasása esetén 40%-kal gyorsabb, 512k esetén is egy 10-15%-kal veri.
Nyilván akinek csak filmekre kell, nem éri meg, meg a nagy fájlok írása-olvasása lassabb is.
Ja, és a Seagate-n minél több adat volt, annál lassabb lett a winyó, WD esetében ezzel még nem találkoztam, direkt megmértem üresen, és 30-40% telítettségnél. (Seagate tesztje esetében még nem igen volt rajta semmi.)

[ Szerkesztve ]

(#41660) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Na közben megjelentettem a cikket amit többen írtunk Red tulajok a Red-ekről, a címe Logout-on: WD RED nem csak NAS-ba?
Remélem hamar engedélyezi a cikket egy illetékes, és akkor tudom linkelni. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41661) Zola007 válasza tlac (#41657) üzenetére


Zola007
veterán

Bootolni tud, ha már egyszer mbr van rajta, de ha valaki nem linuxxal akarja - és lesz olyn szép számmal - akkor marad a másik metódus

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41662) tlac válasza hdekakas (#41659) üzenetére


tlac
nagyúr

köszönöm
a két képet nem cserélted meg?

(#41663) hdekakas válasza tlac (#41662) üzenetére


hdekakas
senior tag

Nem. Ne a szekvenciális sebességet nézd, hanem a 4k és 512k értékeket.
De ezt már írtam is. Ha nem is olyan látványos, hogy "csak 0,2" a növekedés, az konkrétan majdnem 50%. ;]

(#41664) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Vettem egy 2 TB-os WD RED-et. Háttértárnak lesz használva. Egyelőre még nem tettem rá adatot.
Kell foglalkoznom ezzel a parkolgatási parával, ha a Windowsban az energiagazdálkodási beállításoknál az van beállítva, hogy soha ne kapcsolja ki a merevlemezeket, vagy sem?
Ha kell, akkor pontosan mit kell tennem ?

(#41665) cyberkind válasza Bodor (#41664) üzenetére


cyberkind
félisten

Attól függ mennyire gyakran parkol, de ajánlott kikapcsolni, gyors és könnyű, az energiagazdálkodás ebbe nem szól bele. :)

Ezt kell tenni.

Nálam fél év alatt a Green 16ezer+ parkolás csinált, szemben a Black 254-ével.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#41666) Eduardo89 válasza Bodor (#41664) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Először is HD Sentinelben nézd meg üresjáratban, hogy mennyire növekszik a parkolás értéke üresjáratban.
Ha pár óra alatt összeszed 50-100dbot vagy többet akkor WD Smart load/unload utilityvel frissíts firmwaret. ( Ne a wdidle-vel állítsd át! )
Aztán WD data lifeguard-al egy teszt és ha minden rendben elkezdheted nyugodt szívvel használni :K

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#41667) cyberkind válasza Eduardo89 (#41666) üzenetére


cyberkind
félisten

Egyébként miért ne állítsa át?

Paranormal Cocktivity

(#41668) Bodor


Bodor
veterán

Köszönöm a válaszokat.
Most így néz ki, mondjuk még nem írtam rá semmit, csak sebességet teszteltem, és csak pár órát ment.
Várok akkor vele, és meglátjuk, hogy növekszik-e a parkolások száma, ha nem kell , akkor nem piszkálgatnám. Amíg nem biztos, hogy nem kell hozzá nyúlni, nem tennék rá adatot, mert fő a biztonság ugye... :)

(#41669) Kuruc2 válasza Bodor (#41668) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Így ránézésre én kizártnak tartom hogy 8 sec-es lenne.
De talán még 300-nál is több. :)
Jó eséllyel 300-as mint az enyém.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41670) Eduardo89 válasza cyberkind (#41667) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy ne hanem azt, hogy ne Wdidle-vel hanem Smart load-al ami direkt a RED-ekhez lett kiadva :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#41671) Zola007 válasza cyberkind (#41667) üzenetére


Zola007
veterán

Mert a parkolás dolog nem az ördögtől való.
Állandóan hangsúlyozom, hogy ez egy védelmi mechanizmus is egyben, külső behatás ellen.

Én pl a külső házban használt Greenben szándékosan hagytam 8mp-en, mert egy asztalon lévő vinyót bármikor érheti behatás. Pl. ügyetlen az ember egy pillanatra és nekilöki a széket az asztalnak, stb.
Ugyanígy a laptopban lévőt.
Ez a backupnak használt vinyó ment eddig összesen talán 100 órát és csinált vagy 300 parkolást. Hamarabb fog elévülni mintsem a parkolást legyen a veszte.
A notimban lévő Seagate csinált kb 60000 parkolást 3 év alatt

Rendszermeghajtón okozhat akadást, háttértárnak mindegy.
Ha kevesebbet parkol mint 1000-2000 havonta, akkor maradhat nyugodtan, semmi baja nem lesz tőle.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41672) cyberkind válasza Zola007 (#41671) üzenetére


cyberkind
félisten

Én változatlanul hülyeségnek tartom, ezáltal ki is kapcsoltam, semmi értelme nincs, csak a vinyót teszi tönkre az évek alatt. :U

Paranormal Cocktivity

(#41673) Zola007 válasza cyberkind (#41672) üzenetére


Zola007
veterán

Szerintem nem teszi tönkre ha nem évi százezres nagyságrendű a parkolás, de ahogy gondolod.
Mindenesetre kikapcsolható, de én nem javaslom továbbra sem, csak annak, akinek garantáltan stabil helyen van a hdd elhelyezve

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41674) Kuruc2 válasza cyberkind (#41672) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Hallottam olyat, hogy nem biztos hogy egészséges teljesen kikapcsolni, viszont olyat is tudok,akinek ki volt kapcsolva gyárilag már. Most akkor faxa. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41675) Bodor válasza Kuruc2 (#41669) üzenetére


Bodor
veterán

Jó eséllyel 300-as mint az enyém.

És az Jó?

Egyébként nem örülök, hogy így megoszlanak a vélemények. :U
Most akkor kinek higgyek? :D

Kérdés az, hogy a leírt módszer okozhat-e adatvesztést, mert ha nem , akkor használatba veszem a lemezt.
Ha viszont igen, akkor vajon meddig várjak, hogy kiderüljön, kell-e piszkálni a lemezt, vagy maradhat eredeti állapotában?

[ Szerkesztve ]

(#41676) cyberkind válasza Zola007 (#41673) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem gépbe van benne, amihez hozzá sem nyúlok csak ha bekapcsolom. :)

(#41674) Kuruc2
Végén Black vinyót veszek tárolni azon ki van kapcsolva minden energiagazdálkodásos hülyeség.

Paranormal Cocktivity

(#41677) Zola007 válasza Bodor (#41675) üzenetére


Zola007
veterán

Először is nézd meg vagy hallgasd meg.
1, a megadott segédprogrammal megnézeheted
2, Ha nem akaródzik bizgerálni, akkor windowsban indítasz valami apró fájlos másolást vinyón belül és odakuporodsz a ház mellé fülelni. A kis fájlos másolás úgyis hallhatóan oda-vissza rángatja a fejet, ha ez abbamaradt akkor elindítod a stoppert. Amikor egy finom "klattyanó" hangot hallani a nagy csönd után akkor állítsd le.

Nem hajt a tatár, ha a gyári beállítással használod 1-2 hónapig, semmi baja nem lesz tőle, ezalatt a te felhasználási módod alapján meg tudod majd ítélni hogy mennyit parkolt és érdemes-e átállítani.

WD-k millliói vannak üzemben világszerte úgy, hogy semmi bajuk és a tulaj nem is tudja hogy ilyesmi létezik. Túl van lihegve ez a téma, eddig itt még mindenki csak beszélt róla, de nem emlékszem olyan esetre, amikore deklaráltan túlzott parkolás miatt ment volna tönkre a fej felfüggesztése.
Kürt-től kellen infót szerezni, ha valaki, ők tudják hogy van-e átlag használat mellett félnivaló. Nekem az ilyen orosz meg lengyel fórumok és tartóstesztek nem mérvadók.
Az eredményt közlik, de hogy közben hogy lettek azok a vinyók kezelve, arról semmit

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41678) Eduardo89 válasza Bodor (#41675) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Elvileg nem okoz adtavesztést de gyakorlatilag előfordulhat. Az ilyen műveleteket mindíg üres lemezen illik végrehajtani.

Valamint újfent elmondanám, hogy RED esetében ezzel ajánlott operálni ha szükséges -> [Smart load/unload utility]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#41679) Tikakukac válasza Bodor (#41675) üzenetére


Tikakukac
titán

Én 2 RED tulajdonosa is vagyok, a 2 terás 300 másodperces a terás kikapcsolt. Én hagytam így, ahogy számolom 24 munkaóra alatt a 2 terás összehozott 35 parkolást, ami könnyed matekkal kiadja, hogy semmi értelme kilőni, pláne, ha megkapja a végső titulust, mert ott esélye sincs belefutni még az 5 percbe sem :B

De könnyű kilőni, nézd meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41680) Kuruc2 válasza Bodor (#41675) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nem kell várnod sokat. megnézed wdidle-vel hogy mennyi az érték, aztán döntesz. Én is így tettem.
Megnéztem, és szerencsére nem a gyakori 8 sec-re van lőve, hanem a közepes 300 sec-re. Úgyhogy szerintem hagyom ezen. Ha 8-on lett volna, akkor frissítek az utival. Részemről ennyi.

cyberkind: ha bírod a traktorhangot... :D

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41681) Bodor


Bodor
veterán

Na jó!
Mivel nincs egységes álláspont , hagyom így ahogy van még 2 napig, aztán ha nem szaporodik a parkolások száma, akkor nem bántom. A gyártó csak tudja, hogyan kell merevlemezt csinálni, ha meg baj lesz vele, megy garanciális javításba.
Azért köszönöm mindenkinek.

(#41682) Kuruc2 válasza Bodor (#41681) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ha ennyire tudja, akkor minek ad ki ilyen progikat? Továbbá neki se érdeke hogy túl sokáig jó legyen, ez itt a kapitalizmus. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41683) Eduardo89 válasza Kuruc2 (#41682) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Üdv mindenkinek a fogyasztói társadalomban :D

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#41684) SchumiBácsi válasza Bodor (#41681) üzenetére

Azért megnézném azt a garanciális javítást 4TB-os telerakott HDD esetén :D
Laptopban még csak rendbe volna egy 8sec parkolás, de egy olyan HDD ami 99% asztali gép vagy mobilrack lakó lesz a világ legnagyobb hülyesége, főleg úgy hogy én is olvastam hogy bizony összevissza, szérián belül jönnek a HDD-k 8s-300s érték között. Ezt a baromságot a gyártó is megerősíti, azáltal hogy ad ki programot FW állítgatásra.

Én részemről ha jön a RED és nevetséges értéken lesz, teljesen ki vagy 5perc értékre állítom. Se a PC, se a rack nem mozdul SOHA amikor be van kapcsolva. Senki nem érhet hozzá, ha bajuk esik akár csak egy badsector, töröm a kezét. 10évnél idősebb adataim is vannak, nem lomnak veszek 3évente új HDD-t a gépbe, majd mennek ezek is rack-be, persze ez így nem elég, jelen állás szerint az adatmennyiség 5évente duplázódhat. UPS-ek is védik a rendszert, nagyon figyelek rájuk, mióta van UPS nem láttak áramszünetet sem, ami egyébként azért nem gond mert minden HDD autonóm módon parkol ha megszűnik a villany.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41685) Zola007 válasza Kuruc2 (#41682) üzenetére


Zola007
veterán

Azért ad ki ilyen programot, mert vásárlói nyomásra muszáj neki, hadd állítgassa a user. Mint az alaplapoknál a tuningos biosok.
Valószínűleg azért is merik kiadni a wdidle-t is, mert akkora nagy jelentősége a parkolás dolog kikapcsolásának nincsen.
Ha nagyon fontos lenne hogy gyakran-ritkán vagy soha nem parkol, akkor adnának neki egy fix értéket gyárilag és zárt firmware-t, amibe home user nem tudna belepiszkálni.
Ők se hülyék, de azért azzal is tisztában vannak, hogy számtechipar egy olyan biznisz, ahol rövid idő alatt el el lehet veszteni a bizalmat és a vásárló az életben nem vesz többé olyan márkás terméket.
Ha rendre emiatt nem húznák ki a gari időt, akkor már rég bezárta volna a kapuit a gyártó.

(#41684) SchumiBácsi : Parkolási technológia többféle van, amelyik kirántja a fejet parkolóblokkra, azzal nem lesz gond, de amelyik ütközővel a lemez felett parkoltatja ott adódhat probléma áramszünetből.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41686) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Ha veszek egy hibás merevlemezt használtan, amin még van rajta garancia ki tudom cseréltetni?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#41687) Dzsekó válasza Zola007 (#41673) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem akkor fogja parkolóállásba tenni a HDD a fejeket, amikor lelököd a számítógépházat az asztalról véletlenül. Az a free-fall szenzor és általában csak notivinyókba rakják. Tehát ennek a parkolásnak semmi köze a free-fall szenzoroshoz, azaz nyugodtan kikapcsolható, vagy legalább 300 sec-re tehető.
Attól, hogy ki van kapcsolva nem fog jobban melegedni a vinyó, nem fog surlódási hő keletkezni, ezek mind tévhitek. Ezt az egész baromságot azért találták ki, hogy kisebb legyen a Green vinyók fogyasztása, ezért is voltak Green-ek, azaz környezetbarátak, mert kevesebb energiát használtak, lévén, hogy ezt a parkolósdit ezeknél a vinyóknál alkalmazták először.
Most szívtam MindigTV-s dekóderrel. Tönkrement a régi, és tök jó volt, hogy volt a régin aktív óra, amit éjjel láttam, ráadásul pontos is volt + sose kellett állítani, mert a TV jelből vette az időt. Mostanában itt is készenéti fogyasztás őrület van, és azért veszik ki a dekóderekből a készenléti órát valahol már a kijelzőt is, hogy minél kisebbre tudják faragni a készenléti fogyasztást. Nem mintha az az 1W számítana, sokkal többet számít, hogy keserű a user szája íze, hogy a jól megszokott óra nincs rajta a dekóderen. Persze találtam olyan dekódert, ami mutatja az időt, de egyre kevesebb az ilyen, és 2-3 év múlva már lehet, hogy el is fognak tűnni a piacról. Röhej! Pedig jó kis találmány ez az aktív és mindig pontos óra.
Wdidle3 tökéletesen állítja a Red vinyókat is, de természetesen használható a Red-re kiadott külön szoftver is.

[ Szerkesztve ]

(#41688) SchumiBácsi válasza Dzsekó (#41687) üzenetére

Igen 1-2wattért szopatják a fél világot, szerverfarmnál meg ha nincs meg az előre lekötött fogyasztási kvóta, szerelik fel a villanykályhát :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41689) Zola007 válasza Dzsekó (#41687) üzenetére


Zola007
veterán

Ha gyakran van parkolòàllàsban, akkor ne mond màr hogy nem nagyobb a vèdelem esèlye, mint ha valakinek feszt aktív pozìcióban tartòzkodik.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41690) siryeti


siryeti
tag

Sziasztok
A kérdésem az lenne hogy cserélném az egyik hdd-m 3Tb-os redre, jelenleg ezek laknak a gépben:
2 Tb WD2001FASS 533 nap működési idővel és 145989 fejparkolással :Y
2 Tb WD20EARS 575 nap 46728 parkolással
Mindkettő 100%-os
( legalább plusz adatot szolgáltatok a fejparkolós számolgatásokhoz! :K )
Ti melyiket adnátok el?
Előre is köszönöm!

Szép napot!

(#41691) Zola007 válasza siryeti (#41690) üzenetére


Zola007
veterán

No lám és még nem porladt el a gépedben egyik sem :N
Én a Black-et adnám el, de nem a parkolás miatt, hanem mert gondolom az volt a rendszer vinyód, többet volt nyúzva apró fájlokkal és többet kapnál érte a használt piacon, mint a greenért.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41692) RetepNyaraB válasza Zola007 (#41600) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok, megvettem a WD RED-et es nem latja a windows :Y

-Biosban latszik, több aljzatot kiprobaltam( SATA 2 es 3 vegyesen). Mindazonaltal nem lehet beallitani pl, hogy HDD vagy SSD (a többinel van ilyen opcio)
-a HD Sentinel latja es szerinte mocskosul rendben van minden, lement reszletes ön-teszt.
-az eszközkezelö latja, drivert feltette a Win7 maganak es örül
A Sajatgep alatt viszont nincs sehol!

Mit csinaltam rosszul? Ezzel a problemeval nem talalkoztam meg :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#41693) Agyzuzo válasza RetepNyaraB (#41692) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem ártana particionálni és formázni, anélkül nehéz lesz. :)

Vezérlőpult - Felügyeleti eszközök - Számítógép kezelés, ott lemezek és el is tudod végezni a műveletet. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#41694) RetepNyaraB válasza Agyzuzo (#41693) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Közben ütött belem a menkü, hogy az eddigi lemezeimre mindig tettem wint es ott nyilvan megvolt a formazas magatol. 1 segg vagyok, elnezest kerek :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#41695) Zola007 válasza RetepNyaraB (#41694) üzenetére


Zola007
veterán

nem vagy s.gg, csak ember, mindenkivel előfordul ilyesmi
milyet vettél végül, 3?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#41696) siryeti válasza Zola007 (#41691) üzenetére


siryeti
tag

Köszönöm a segítséget, igen a black volt inkább nyúzva, arról megy seed is.
Milyen ár lenne az ésszerű érte kb?
Üdv

(#41697) Kuruc2 válasza siryeti (#41690) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Pedig itt már hányan kijelentették hogy a Black nem parkol. Nocsak. :) ;)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#41698) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! A két vinyó között fogok észrevenni müködési különbséget,

Samsung 250GB 8MB 7200rpm SATA2 HD250HJ van most és
WD Blue 500 GB 8MB 5400rpm SATA3 ( WD5000BPVT)Lesz.
A fordulatszám kisebb ez észrevehető lesz majd!? Köszi a tippeket!
Adat esetében.

illetve kérdezném még ezt a parkolást! WD blue laptop vinyóról lenne szó menne PCbe, és sok helyen olvastam ezt a parkolós problémát hogy igazán nincs rá megoldás, max egy frim UP.... de olyat is olvastam hogy a Bluera nem vonatkoznik... a parkolás az nem minden mechanikus winyónál fennálló jelenség? Köszi a válaszokat! :C :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#41699) Dzsekó válasza siryeti (#41690) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha van másik vinyód op. rendszerre a Black-en kívül, mondjuk egy SSD, akkor mehet a Black helyére a Red. Ha viszont nincs op. rendszerre másik vinyód, akkor Black-re tedd az op. rendszert és Green helyére tedd a Red-et, mert a Black op. rendszerre jobb a Red-nél is.

(#41700) Dzsekó válasza Zola007 (#41689) üzenetére


Dzsekó
addikt

Persze ez így van, de az is igaz, hogy a 8mp-es értéknél ész nélkül rángatódzik a fej a park villa és a tányér felett, namost ha egy ilyen fejkirakás vagy fejbehúzás közben lököd meg a gépet, akkor több kárt csinálsz, mintha tányér feletti (nyugalmi) fejállapotban lököd meg a gépet. Persze ha dolgozik épp a vinyó, azaz jár a fej, akkor az ugyanúgy káros, ha akkor lököd meg. Ezért fogadom el azt, ha gyakran pihen a vinyó, akkor 5 perc után kiteheti a fejet a park villára a vinyó, de ez a 8mp-es érték eszement. Notivinyónál meg láttam 4mp-es gyári értéket is. Röhej.
Amúgy meg 5 éve nem is létezett ez a parkolás, és mégis ugyanúgy tökéletesen mentek az akkori vinyók, gépház lökés ide vagy oda.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.